Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

99311 / 2013-06-04 - Inny: instytucja kultury / Białostocki Ośrodek Kultury (Białystok)

TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTÓW ORGANIZOWANYCH
PODCZAS DNI MIASTA BIAŁEGOSTOKU

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:

1.1. Kompleksowa obsługa techniczna koncertu organizowanego z okazji Dni Miasta Białegostoku na Placu Miejskim przed Ratuszem dnia 22 czerwca 2013 roku, zgodnie z poniższymi wymaganiami:

NAGŁOŚNIENIE:
SYSTEM NAGŁOŚNIENIA WIDOWNI (FOH)
Wymagane jest zapewnienie równomiernego nagłośnienia na terenie Rynku Kościuszki w Białymstoku za pomocą wysokiej jakości systemu wyrównanego liniowo.

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE
I. NAGŁOŚNIENIE PLENEROWE, HALE WIDOWISKOWE, AMFITEATRY itp.
1. Wymagany jest min. trójdrożny system nagłośnieniowy oraz minimum trójdrożny, aktywny podział częstotliwości z możliwością korekcji fazowo częstotliwościowej układu.
2. Dopuszczone są wyłącznie duże, wysokiej serii modele zestawów głośnikowych Line
Array dedykowane do dużych produkcji, (określane zwykle np. LARGE SCALE, TOURING SERIES itp.).
3. Preferowane systemy dźwiękowe :L acoustics, Martin Audio, Nexo JBL , D&B Audiotechnik, Coda Audio, ElectroVoice, Adamson, EAW, Meyer Audio, Pol audio itp.
Nie będą akceptowane kolumny głośnikowe dedykowane dla małych produkcji koncertowych, klubów Wykluczone są tzw. domowe produkcje, bez względu na jakość komponentów znajdujących się w kolumnie głośnikowej, czy wzmacniaczu mocy.
4. Systemy średnio wysokotonowe powinny być bezwzględnie podwieszone.
5. System nagłośnieniowy powinien równomiernie pokrywać dźwiękiem cały obszar audytorium, spełniając następujące warunki:
powinien być złożony z dwóch gron składających się z minimalnie 12 kolumn głośnikowych Line Array, podwieszonych obok sceny, ukierunkowanych tak, aby zminimalizować ewentualne odbicia dźwięku od ścian budynków, oraz z odpowiedniej ilości kolumn głośnikowych niskotonowych SUB BASS;
Musi być to system jednego z uznanych producentów światowych. Łącznie system musi się składać z minimalnie 24 jednakowych kolumn mid hi, basy w ilości co najmniej 16 sztuk zbudowane w oparciu o głośnik min. 18 (lub minimalnie 8 sztuk 2 na 18).
6. Sektor bezpośrednio przy scenie powinien być nagłośniony niezależnie sterowanym, wysokiej jakości systemem kolumn głośnikowych FRONT FILL .

KONSOLETA MIKSERSKA FOH
1. Preferowane są konsolety cyfrowe, np. Avid Venue Profile lub Yamaha PM5D M7CL , lub Soundcraft vi6 4,minimum 48 kanałowe, inne konsolety cyfrowe nie będą akceptowane.
2. Konsoleta powinna być usytuowana w odległości ok. 30m, centralnie w osi sceny, na podeście nie wyższym niż 0,5 m , zadaszonym, osłoniętym od wpływu warunków atmosferycznych .

WZMACNIACZE MOCY
Wyłącznie odpowiednio wysokiej klasy wzmacniacze mocy renomowanych firm, dedykowane dla
danej aparatury wykorzystywanej podczas koncertu.


SYSTEM ODSŁUCHOWY (MON)
KONSOLETY MONITOROWE
1. Preferowane są dwie konsolety cyfrowe, z których pierwsza to jeden z następujących modeli : Yamaha M7cl,PM5D, Soundcraft vi4 na 6, inna konsoleta nie będzie akceptowana; druga również cyfrowa np: Soundcraft vi1 Avid Venue sc48, Midas pro 1 na2, Yamaha ls9, itp.
3. Usytuowanie konsolet odsłuchowych z prawej strony sceny, nie bezpośrednio na scenie tylko na dodatkowym zadaszonym i wysłoniętym podeście przylegającym do sceny, na tej samej wysokości, co scena w sposób umożliwiający realizatorom dźwięku i technikom na kontakt wzrokowy z zespołem (zgodnie ze stage planem).
Stanowisko monitorowe powinno być wyposażone w system komunikacji z konsoletą FOH tzw. intercom.
KOLUMNY ODSŁUCHOWE
Dopuszczalne są wyłącznie wysokiej klasy modele kolumn odsłuchowych przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań.
SIDE FILL: ( 2 kpl.)
Zestaw pełno pasmowy zbudowany w oparciu o oddzielny sobwoofer i kolumny szerokopasmowe o mocy co najmniej 2 kW rms,
WEDGE: ( min. 8szt)
np. L acoustics, Martin Audio, Turbosound , D&B Audiotechnik , JBL, Pol audio itp
UWAGA
1. Aparatura nagłośnieniowa łącznie z rozstawieniem mikrofonów, diboxów , linii odsłuchowych (sprawdzone przeloty) zgodnie z dostarczonymi w terminie późniejszym stage planami i riderami technicznymi zawierającymi szczegółowy spis modeli mikrofonów, diboxów, statywów mikrofonowych, kabli itp powinna być uruchomiona i sprawdzona minimum 1 godzinę przed przyjazdem ekip technicznych wykonawców.
2. System nagłośnieniowy musi być bezwzględnie wolny od brumów i przydźwięków.
3. Instalacja elektryczna musi być bezwzględnie sprawna, sprawdzona na okoliczność zaistnienia niebezpieczeństwa porażenia prądem elektrycznym, zaopatrzona w ważne atesty.
4. Wszystkie gniazdka sieciowe udostępnione na scenie powinny być zaopatrzone w bolec uziemiający.
Ww sprzęt powinien posiadać stosowne atesty.

OŚWIETLENIE
KONSOLETA OŚWIETLENIOWA:
Chamsys MagicQ wyłącznie
RUCHOME GŁOWY:
MARTIN MAC 700 (PROFIL) lub równoważne 12 szt.
CLAY PAKY SHARPY (WYŁĄCZNIE) 12szt.
CLAY PAKY ALPHA BEAM 300 (WYŁACZNIE) 8szt.
ROBE ROBIN 600 lub JB VARY LED A7 lub DTS NICK NRG 1201 8szt.
LAMPY
typu JARAG5 8szt.
STROBOSKOP
ATOMIC 3000 10szt.
BLINDERY
4 LITE BLINDER 10szt.
MASZYNY DO DYMU
WYTWORNICA DYMU TYPU ZR 33 2szt.
WYTWORNICA DYMU TYPU UNIQUE HAZER 2szt.
WENTYLATORY 4 szt.
Wszystkie urządzenia muszą być w 100 procentach sprawne i posiadać zgodność kolorów, gobo, iris, zoom, prism, pan, tilt, mode itp. na osobnym adresie dmx.
Konsoleta musi być sprawna z działającymi suwakami, encoderami, ekrany skalibrowane, działające. Konsoleta musi posiadać sprawny port USB.
Jakiekolwiek zmiany dotyczące oświetlenia muszą być bezwzględnie skonsultowane i zaakceptowane przez realizatora światła.
MULTIMEDIA
telebim led typu zewnętrznego ;
wymiar nie mniejszy niż 15m2 ( panorama w układzie 16 na9), np. minimalnie 5 na3m, preferowane 6na3m;
jasność powyżej 6.000 cd m2;
piksel virtualny nie większy niż 8mm;
piksel w układzie 2RGB lub SMD;
konstrukcja aluminiowa umożliwiająca podwieszenie ekranu w taki sposób, że dół ekranu będzie zawieszony na wysokości nie mniejszej niż 2m od ziemi;
3 kamery HD o dużej jasności, dwie na statywach i jedna na kranie kamerowym. Jedna kamera musi być wyposażona w system bezprzewodowego przesyłu sygnału video.
mikser video z dwoma wejściami skalowanymi VGA;
realizacja: 3 kamerzystów i realizator video;



SCENA
Scena o wymiarach podestu 10na12m, wysokości 1,5 m składająca się z równych i stabilnych podestów, całkowicie zadaszona, oparta na grubej (0,45m) konstrukcji quadro. Wysokość okna sceny minimalnie powinna wynosić 6m. Scena powinna być wyposażona w dwie dodatkowe podwieszane kratownice do zamontowania urządzeń oświetleniowych, wysłonięte czarnym materiałem usytuowanie i sposób podwieszenia według rideru technicznego oświetlenia wykonawców dostarczonego w terminie późniejszym.
Boczne okotarowanie oraz tylny horyzont, w czarnym kolorze muszą być szczelne ( gęsta siatka lub lekki, gęsty materiał) podczas niesprzyjającej i problematycznej pogody woda nie może się dostawać na scenę bokami oraz tyłem sceny. Scena musi posiadać barierki zabezpieczające boki oraz tył sceny. Na scenę powinny prowadzić dobrze oświetlone , stabilne schody posiadające poręcze z prawej i lewej strony. Obok sceny powinien być zbudowany trap umożliwiający w czasie rozładunku i załadunku wtoczenie sprzętu na scenę i ze sceny.
Scena musi być wyposażona w dwa podesty o rozmiarach 2m na 3m, i 2m na 2m, posiadające możliwość sprawnego przesuwania - wyposażone w koła, każde z blokadą , o wysokości 0,2m.
Z prawej strony sceny musi być usytuowane profesjonalnie zadaszone i osłonięte z trzech stron miejsce realizacyjne monitorowe. Podest realizatorki monitorowej powinien przylegać do podestu sceny, musi mieć taką samą wysokość, co podest sceny.
W odległości ok. 30m , centralnie w osi sceny, powinien znajdować się profesjonalnie zadaszony i osłonięty z trzech stron podest dla konsolety audio frontowej, o wysokości podestu nie większej niż 0,5m, oraz drugi, dla konsolety oświetleniowej, również zadaszony i osłonięty z trzech stron, o wysokości minimalnej podestu 0,8 m.
Wygrodzenie terenu imprezy masowej za pomocą barierek ochronnych, łącznie ok. 450mb barierek, z czego 50m barierek typu ciężkiego (przód estrady i początek korytarza dla akustyków). Wygrodzenie zgodne z dostarczonym po podpisaniu umowy planem imprezy masowej: estrada z zapleczem, teren imprezy masowej z wejściami dla publiczności, korytarz techniczny o szerokości 1m z estrady do namiotu akustyków.
Ww sprzęt musi posiadać stosowne atesty.

Uwaga: Rider techniczny zostanie przedstawiony po wyborze oferty najkorzystniejszej


1.2. Montaż sceny oraz umiejscowienie ekranu LED w świetle sceny wraz z obsługą techniczną koncertu organizowanego z okazji Dni Miasta Białegostoku w Parku Planty dnia 23 czerwca 2013 roku, zgodnie z poniższymi wymaganiami:

MULTIMEDIA
telebim led typu zewnętrznego ;
wymiar nie mniejszy niż 15m2 ( panorama w układzie 16:9), np. minimalnie 5na 3m, preferowane 6na3m;
jasność powyżej 6.000 cd m2;
piksel virtualny nie większy niż 8mm;
piksel w układzie 2RGB lub SMD;
konstrukcja aluminiowa umożliwiająca podwieszenie ekranu w taki sposób, że dół ekranu będzie zawieszony na wysokości nie mniejszej niż 2m od ziemi;
3 kamery HD o dużej jasności, dwie na statywach i jedna na kranie kamerowym. Jedna kamera musi być wyposażona w system bezprzewodowego przesyłu sygnału video.
mikser video z dwoma wejściami skalowanymi VGA;
realizacja: 3 kamerzystów i realizator video;


DOSTARCZENIE MONTAŻ I DEMONTAŻ ZADASZONEJ ESTRADY
Scena o wymiarach podestu 10na12m, wysokości 0,8 do1 m składająca się z równych i stabilnych podestów, całkowicie zadaszona, oparta na grubej (0,45m) konstrukcji quadro. Wysokość okna sceny minimalnie powinna wynosić 6m.
Scena powinna mieć możliwość podwieszenia nagłośnienia na przedłużeniu przednich trawersów konstrukcji zadaszenia sceny, po dwa punkty z każdej strony. Punkty podwieszenia w odległości nie mniejszej niż 1m od słupów nośnych. Prześwit pomiędzy podwójnymi słupami nie mniejszy, niż 2,5m. W tym przypadku montaż sceny musi zakończyć się bezwzględnie do godz. 8.00.
Jeśli nie ma możliwości podwieszenia nagłośnienia do sceny dopuszcza się postawienie dwóch oddzielnych , stabilnych i wypoziomowanych wież zbudowanych z konstrukcji typu layher , o wysokości nie mniejszej, niż 8m i szerokości jednej klatki konstrukcji ok. 2,5m.
Usytuowanie wież wysunięte o 1 do1,5m przed front sceny, odsunięte o ok. 2m z lewego i prawego boku sceny. Obydwie wieże powinny być zwieńczone stabilnie umocowaną, ułożoną w linii frontu sceny atestowaną belką o udźwigu 1000 kg w każdej klatce. Przed wieżami, na poziomie 0 m powinny znajdować się wypoziomowane i stabilne podesty o wymiarach min. 2,5 na 1m, dla umieszczenia na nich niskotonowych kolumn głośnikowych. W tym przypadku montaż sceny musi zakończyć się bezwzględnie do godz. 10.00.
Boczne okotarowanie oraz tylny horyzont, w czarnym kolorze muszą być szczelne ( gęsta siatka lub lekki, gęsty materiał) podczas niesprzyjającej i problematycznej pogody woda nie może się dostawać na scenę bokami oraz tyłem sceny. Scena musi posiadać barierki zabezpieczające boki oraz tył sceny. Na scenę powinny prowadzić z dwóch stron szerokie, dobrze oświetlone , stabilne schody posiadające poręcze z prawej i lewej strony. Scena musi być wyposażona w dodatkowy podest o rozmiarach 12m na 3m. Usytuowanie i wysokość podestu zostanie podana w późniejszym terminie wg rideru technicznego artysty. Z prawej strony sceny musi być usytuowane profesjonalnie zadaszone i osłonięte z trzech stron miejsce realizacyjne monitorowe. Podest realizatorki monitorowej powinien przylegać do podestu sceny, musi mieć taką samą wysokość, co podest sceny. Min wymiary reżyserki to 4 na 3m.
W odległości ok. 25 m , centralnie w osi sceny, powinien znajdować się profesjonalnie zadaszony i osłonięty z trzech stron podest dla konsolety audio frontowej, wymiarach min. 4 na 3m, wysokość podestu 0,3 do 0,5m.
Wygrodzenie terenu imprezy za pomocą barierek ochronnych, łącznie ok. 450mb barierek, z czego 50m barierek typu ciężkiego (przód estrady i początek korytarza dla akustyków).
W w sprzęt musi posiadać stosowne atesty.

2. Podane nazwy lub typy materiałów i produktów mają na celu wskazanie parametrów jakościowych. W przypadku materiałów i produktów określonych nazwą producenta, Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 99311

Data publikacji: 2013-06-04

Nazwa: Białostocki Ośrodek Kultury

Ulica: ul. Legionowa 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Białystok

Kod pocztowy: 15-281

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 85 7424823

Numer faxu: 85 7447023

Adres strony internetowej: www.bok.bialystok.pl

Regon: 00028111100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTÓW ORGANIZOWANYCH
PODCZAS DNI MIASTA BIAŁEGOSTOKU

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:

1.1. Kompleksowa obsługa techniczna koncertu organizowanego z okazji Dni Miasta Białegostoku na Placu Miejskim przed Ratuszem dnia 22 czerwca 2013 roku, zgodnie z poniższymi wymaganiami:

NAGŁOŚNIENIE:
SYSTEM NAGŁOŚNIENIA WIDOWNI (FOH)
Wymagane jest zapewnienie równomiernego nagłośnienia na terenie Rynku Kościuszki w Białymstoku za pomocą wysokiej jakości systemu wyrównanego liniowo.

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE
I. NAGŁOŚNIENIE PLENEROWE, HALE WIDOWISKOWE, AMFITEATRY itp.
1. Wymagany jest min. trójdrożny system nagłośnieniowy oraz minimum trójdrożny, aktywny podział częstotliwości z możliwością korekcji fazowo częstotliwościowej układu.
2. Dopuszczone są wyłącznie duże, wysokiej serii modele zestawów głośnikowych Line
Array dedykowane do dużych produkcji, (określane zwykle np. LARGE SCALE, TOURING SERIES itp.).
3. Preferowane systemy dźwiękowe :L acoustics, Martin Audio, Nexo JBL , D&B Audiotechnik, Coda Audio, ElectroVoice, Adamson, EAW, Meyer Audio, Pol audio itp.
Nie będą akceptowane kolumny głośnikowe dedykowane dla małych produkcji koncertowych, klubów Wykluczone są tzw. domowe produkcje, bez względu na jakość komponentów znajdujących się w kolumnie głośnikowej, czy wzmacniaczu mocy.
4. Systemy średnio wysokotonowe powinny być bezwzględnie podwieszone.
5. System nagłośnieniowy powinien równomiernie pokrywać dźwiękiem cały obszar audytorium, spełniając następujące warunki:
powinien być złożony z dwóch gron składających się z minimalnie 12 kolumn głośnikowych Line Array, podwieszonych obok sceny, ukierunkowanych tak, aby zminimalizować ewentualne odbicia dźwięku od ścian budynków, oraz z odpowiedniej ilości kolumn głośnikowych niskotonowych SUB BASS;
Musi być to system jednego z uznanych producentów światowych. Łącznie system musi się składać z minimalnie 24 jednakowych kolumn mid hi, basy w ilości co najmniej 16 sztuk zbudowane w oparciu o głośnik min. 18 (lub minimalnie 8 sztuk 2 na 18).
6. Sektor bezpośrednio przy scenie powinien być nagłośniony niezależnie sterowanym, wysokiej jakości systemem kolumn głośnikowych FRONT FILL .

KONSOLETA MIKSERSKA FOH
1. Preferowane są konsolety cyfrowe, np. Avid Venue Profile lub Yamaha PM5D M7CL , lub Soundcraft vi6 4,minimum 48 kanałowe, inne konsolety cyfrowe nie będą akceptowane.
2. Konsoleta powinna być usytuowana w odległości ok. 30m, centralnie w osi sceny, na podeście nie wyższym niż 0,5 m , zadaszonym, osłoniętym od wpływu warunków atmosferycznych .

WZMACNIACZE MOCY
Wyłącznie odpowiednio wysokiej klasy wzmacniacze mocy renomowanych firm, dedykowane dla
danej aparatury wykorzystywanej podczas koncertu.


SYSTEM ODSŁUCHOWY (MON)
KONSOLETY MONITOROWE
1. Preferowane są dwie konsolety cyfrowe, z których pierwsza to jeden z następujących modeli : Yamaha M7cl,PM5D, Soundcraft vi4 na 6, inna konsoleta nie będzie akceptowana; druga również cyfrowa np: Soundcraft vi1 Avid Venue sc48, Midas pro 1 na2, Yamaha ls9, itp.
3. Usytuowanie konsolet odsłuchowych z prawej strony sceny, nie bezpośrednio na scenie tylko na dodatkowym zadaszonym i wysłoniętym podeście przylegającym do sceny, na tej samej wysokości, co scena w sposób umożliwiający realizatorom dźwięku i technikom na kontakt wzrokowy z zespołem (zgodnie ze stage planem).
Stanowisko monitorowe powinno być wyposażone w system komunikacji z konsoletą FOH tzw. intercom.
KOLUMNY ODSŁUCHOWE
Dopuszczalne są wyłącznie wysokiej klasy modele kolumn odsłuchowych przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań.
SIDE FILL: ( 2 kpl.)
Zestaw pełno pasmowy zbudowany w oparciu o oddzielny sobwoofer i kolumny szerokopasmowe o mocy co najmniej 2 kW rms,
WEDGE: ( min. 8szt)
np. L acoustics, Martin Audio, Turbosound , D&B Audiotechnik , JBL, Pol audio itp
UWAGA
1. Aparatura nagłośnieniowa łącznie z rozstawieniem mikrofonów, diboxów , linii odsłuchowych (sprawdzone przeloty) zgodnie z dostarczonymi w terminie późniejszym stage planami i riderami technicznymi zawierającymi szczegółowy spis modeli mikrofonów, diboxów, statywów mikrofonowych, kabli itp powinna być uruchomiona i sprawdzona minimum 1 godzinę przed przyjazdem ekip technicznych wykonawców.
2. System nagłośnieniowy musi być bezwzględnie wolny od brumów i przydźwięków.
3. Instalacja elektryczna musi być bezwzględnie sprawna, sprawdzona na okoliczność zaistnienia niebezpieczeństwa porażenia prądem elektrycznym, zaopatrzona w ważne atesty.
4. Wszystkie gniazdka sieciowe udostępnione na scenie powinny być zaopatrzone w bolec uziemiający.
Ww sprzęt powinien posiadać stosowne atesty.

OŚWIETLENIE
KONSOLETA OŚWIETLENIOWA:
Chamsys MagicQ wyłącznie
RUCHOME GŁOWY:
MARTIN MAC 700 (PROFIL) lub równoważne 12 szt.
CLAY PAKY SHARPY (WYŁĄCZNIE) 12szt.
CLAY PAKY ALPHA BEAM 300 (WYŁACZNIE) 8szt.
ROBE ROBIN 600 lub JB VARY LED A7 lub DTS NICK NRG 1201 8szt.
LAMPY
typu JARAG5 8szt.
STROBOSKOP
ATOMIC 3000 10szt.
BLINDERY
4 LITE BLINDER 10szt.
MASZYNY DO DYMU
WYTWORNICA DYMU TYPU ZR 33 2szt.
WYTWORNICA DYMU TYPU UNIQUE HAZER 2szt.
WENTYLATORY 4 szt.
Wszystkie urządzenia muszą być w 100 procentach sprawne i posiadać zgodność kolorów, gobo, iris, zoom, prism, pan, tilt, mode itp. na osobnym adresie dmx.
Konsoleta musi być sprawna z działającymi suwakami, encoderami, ekrany skalibrowane, działające. Konsoleta musi posiadać sprawny port USB.
Jakiekolwiek zmiany dotyczące oświetlenia muszą być bezwzględnie skonsultowane i zaakceptowane przez realizatora światła.
MULTIMEDIA
telebim led typu zewnętrznego ;
wymiar nie mniejszy niż 15m2 ( panorama w układzie 16 na9), np. minimalnie 5 na3m, preferowane 6na3m;
jasność powyżej 6.000 cd m2;
piksel virtualny nie większy niż 8mm;
piksel w układzie 2RGB lub SMD;
konstrukcja aluminiowa umożliwiająca podwieszenie ekranu w taki sposób, że dół ekranu będzie zawieszony na wysokości nie mniejszej niż 2m od ziemi;
3 kamery HD o dużej jasności, dwie na statywach i jedna na kranie kamerowym. Jedna kamera musi być wyposażona w system bezprzewodowego przesyłu sygnału video.
mikser video z dwoma wejściami skalowanymi VGA;
realizacja: 3 kamerzystów i realizator video;



SCENA
Scena o wymiarach podestu 10na12m, wysokości 1,5 m składająca się z równych i stabilnych podestów, całkowicie zadaszona, oparta na grubej (0,45m) konstrukcji quadro. Wysokość okna sceny minimalnie powinna wynosić 6m. Scena powinna być wyposażona w dwie dodatkowe podwieszane kratownice do zamontowania urządzeń oświetleniowych, wysłonięte czarnym materiałem usytuowanie i sposób podwieszenia według rideru technicznego oświetlenia wykonawców dostarczonego w terminie późniejszym.
Boczne okotarowanie oraz tylny horyzont, w czarnym kolorze muszą być szczelne ( gęsta siatka lub lekki, gęsty materiał) podczas niesprzyjającej i problematycznej pogody woda nie może się dostawać na scenę bokami oraz tyłem sceny. Scena musi posiadać barierki zabezpieczające boki oraz tył sceny. Na scenę powinny prowadzić dobrze oświetlone , stabilne schody posiadające poręcze z prawej i lewej strony. Obok sceny powinien być zbudowany trap umożliwiający w czasie rozładunku i załadunku wtoczenie sprzętu na scenę i ze sceny.
Scena musi być wyposażona w dwa podesty o rozmiarach 2m na 3m, i 2m na 2m, posiadające możliwość sprawnego przesuwania - wyposażone w koła, każde z blokadą , o wysokości 0,2m.
Z prawej strony sceny musi być usytuowane profesjonalnie zadaszone i osłonięte z trzech stron miejsce realizacyjne monitorowe. Podest realizatorki monitorowej powinien przylegać do podestu sceny, musi mieć taką samą wysokość, co podest sceny.
W odległości ok. 30m , centralnie w osi sceny, powinien znajdować się profesjonalnie zadaszony i osłonięty z trzech stron podest dla konsolety audio frontowej, o wysokości podestu nie większej niż 0,5m, oraz drugi, dla konsolety oświetleniowej, również zadaszony i osłonięty z trzech stron, o wysokości minimalnej podestu 0,8 m.
Wygrodzenie terenu imprezy masowej za pomocą barierek ochronnych, łącznie ok. 450mb barierek, z czego 50m barierek typu ciężkiego (przód estrady i początek korytarza dla akustyków). Wygrodzenie zgodne z dostarczonym po podpisaniu umowy planem imprezy masowej: estrada z zapleczem, teren imprezy masowej z wejściami dla publiczności, korytarz techniczny o szerokości 1m z estrady do namiotu akustyków.
Ww sprzęt musi posiadać stosowne atesty.

Uwaga: Rider techniczny zostanie przedstawiony po wyborze oferty najkorzystniejszej


1.2. Montaż sceny oraz umiejscowienie ekranu LED w świetle sceny wraz z obsługą techniczną koncertu organizowanego z okazji Dni Miasta Białegostoku w Parku Planty dnia 23 czerwca 2013 roku, zgodnie z poniższymi wymaganiami:

MULTIMEDIA
telebim led typu zewnętrznego ;
wymiar nie mniejszy niż 15m2 ( panorama w układzie 16:9), np. minimalnie 5na 3m, preferowane 6na3m;
jasność powyżej 6.000 cd m2;
piksel virtualny nie większy niż 8mm;
piksel w układzie 2RGB lub SMD;
konstrukcja aluminiowa umożliwiająca podwieszenie ekranu w taki sposób, że dół ekranu będzie zawieszony na wysokości nie mniejszej niż 2m od ziemi;
3 kamery HD o dużej jasności, dwie na statywach i jedna na kranie kamerowym. Jedna kamera musi być wyposażona w system bezprzewodowego przesyłu sygnału video.
mikser video z dwoma wejściami skalowanymi VGA;
realizacja: 3 kamerzystów i realizator video;


DOSTARCZENIE MONTAŻ I DEMONTAŻ ZADASZONEJ ESTRADY
Scena o wymiarach podestu 10na12m, wysokości 0,8 do1 m składająca się z równych i stabilnych podestów, całkowicie zadaszona, oparta na grubej (0,45m) konstrukcji quadro. Wysokość okna sceny minimalnie powinna wynosić 6m.
Scena powinna mieć możliwość podwieszenia nagłośnienia na przedłużeniu przednich trawersów konstrukcji zadaszenia sceny, po dwa punkty z każdej strony. Punkty podwieszenia w odległości nie mniejszej niż 1m od słupów nośnych. Prześwit pomiędzy podwójnymi słupami nie mniejszy, niż 2,5m. W tym przypadku montaż sceny musi zakończyć się bezwzględnie do godz. 8.00.
Jeśli nie ma możliwości podwieszenia nagłośnienia do sceny dopuszcza się postawienie dwóch oddzielnych , stabilnych i wypoziomowanych wież zbudowanych z konstrukcji typu layher , o wysokości nie mniejszej, niż 8m i szerokości jednej klatki konstrukcji ok. 2,5m.
Usytuowanie wież wysunięte o 1 do1,5m przed front sceny, odsunięte o ok. 2m z lewego i prawego boku sceny. Obydwie wieże powinny być zwieńczone stabilnie umocowaną, ułożoną w linii frontu sceny atestowaną belką o udźwigu 1000 kg w każdej klatce. Przed wieżami, na poziomie 0 m powinny znajdować się wypoziomowane i stabilne podesty o wymiarach min. 2,5 na 1m, dla umieszczenia na nich niskotonowych kolumn głośnikowych. W tym przypadku montaż sceny musi zakończyć się bezwzględnie do godz. 10.00.
Boczne okotarowanie oraz tylny horyzont, w czarnym kolorze muszą być szczelne ( gęsta siatka lub lekki, gęsty materiał) podczas niesprzyjającej i problematycznej pogody woda nie może się dostawać na scenę bokami oraz tyłem sceny. Scena musi posiadać barierki zabezpieczające boki oraz tył sceny. Na scenę powinny prowadzić z dwóch stron szerokie, dobrze oświetlone , stabilne schody posiadające poręcze z prawej i lewej strony. Scena musi być wyposażona w dodatkowy podest o rozmiarach 12m na 3m. Usytuowanie i wysokość podestu zostanie podana w późniejszym terminie wg rideru technicznego artysty. Z prawej strony sceny musi być usytuowane profesjonalnie zadaszone i osłonięte z trzech stron miejsce realizacyjne monitorowe. Podest realizatorki monitorowej powinien przylegać do podestu sceny, musi mieć taką samą wysokość, co podest sceny. Min wymiary reżyserki to 4 na 3m.
W odległości ok. 25 m , centralnie w osi sceny, powinien znajdować się profesjonalnie zadaszony i osłonięty z trzech stron podest dla konsolety audio frontowej, wymiarach min. 4 na 3m, wysokość podestu 0,3 do 0,5m.
Wygrodzenie terenu imprezy za pomocą barierek ochronnych, łącznie ok. 450mb barierek, z czego 50m barierek typu ciężkiego (przód estrady i początek korytarza dla akustyków).
W w sprzęt musi posiadać stosowne atesty.

2. Podane nazwy lub typy materiałów i produktów mają na celu wskazanie parametrów jakościowych. W przypadku materiałów i produktów określonych nazwą producenta, Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 24/06/2013

Informacja na temat wadium:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium o wartości 1000,00 zł.
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenia kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w Banku Pekao S.A. w Białymstoku, nr PKO S.A., nr 37 1240 5211 1111 0010 3558 4150, a dowód wpłaty wadium należy dołączyć do oferty.
4. Wadium wnoszone w pozostałych formach należy złożyć w oryginale wraz z ofertą w Białostockim Ośrodku Kultury w Białymstoku ul. Legionowa 5, pok. 17. Wadium musi być wniesione najpóźniej w terminie składania ofert.
5. Wykonawca, który nie wniesie wadium zostanie wykluczony z postępowania.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 11.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 6, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
w celu potwierdzenia spełnienia warunku wykonawca winien wykazać, iż zrealizował w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej 2 zamówienia na obsługę techniczną imprez o wartości min. 30 000,00 zł każda, obejmujące swoim zakresem co najmniej usługę oświetlenia, nagłośnienia oraz montaż i demontaż sceny wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie;

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: nie dotyczy

Sytuacja ekonomiczna: nie dotyczy

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) każdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oddzielnie dokument określony w sekcji III.4.2 tiret 2 oraz w sekcji III.4.4; 2) warunki dotyczące wymaganego posiadania wiedzy i doświadczenia, będą badane łącznie - dokumenty określone w sekcji III.4.1 tiret 1 i 2 powinien złożyć co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 3) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określone w sekcji III.4.1 oraz oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu określone w Rozdziale III.4.2 tiret 1 składa pełnomocnik wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w ich imieniu bądź każdy z Wykonawców oddzielnie. 2.Zgodnie z art. 26 ust. 2b) ustawy Pzp, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów (przedstawione w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Zobowiązanie do udostępnienia zasobów w trybie art. 26 ust. 2b ustawy winno być sporządzone zgodnie z zasadami reprezentacji podmiotu, który takie zobowiązanie podejmuje. 3. W celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda złożenia dokumentów dotyczących w szczególności: zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia, charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. 4. Dowodami, o których mowa w rozdz. III.4.1 tiret 1 i 2 są: 1) poświadczenie; 2) oświadczenie wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1). W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów. Uwaga: W okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 279), tj. od dnia 20.02.2013 r. - Wykonawcy, w zakresie dokumentów określonych w pkt 4 ppkt 1 - mogą przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług, określone w § 1 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz.1817). 5. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w sekcji III.4.3.1), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem; dokument, o którym mowa powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; w przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w sposób następujący:
1) określone w umowie wynagrodzenie Wykonawcy, może ulec zmianie w przypadku wyłączenia części prac z zakresu umowy;
2) przewiduje się ponadto możliwość zmiany postanowień umowy w przypadku, gdy nastąpi zmiana powszechnie lub miejscowo obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje umowy.
2. Pod rygorem nieważności, zmiany i uzupełnienia umowy:
1) będą mogły zostać dokonane wyłącznie na podstawie i w granicach art. 144 ust. 1 Pzp;
2) wymagają wprowadzenia poprzez zawarcie przez Strony w formie pisemnej aneksu do Umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bok.bialystok.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Białostocki Ośrodek Kultury w Białymstoku,
ul. Legionowa 5 15-281 Białystok,
pokój nr 17

Data składania wniosków, ofert: 12/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Białostocki Ośrodek Kultury w Białymstoku,
ul. Legionowa 5 15-281 Białystok,
pokój nr 17

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - 2 zamówienia na obsługę techniczną imprez o wartości min. 30 000,00 zł każda, obejmujące swoim zakresem co najmniej usługę oświetlenia, nagłośnienia oraz montaż i demontaż sceny wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie; Zamawiający nie wymaga złożenia do oferty informacji o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie

Kody CPV:
923700005 (Usługi techników dźwięku)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713560008 (Usługi techniczne)

Podobne przetargi

167088 / 2012-05-22 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTÓW ORGANIZOWANYCH W RAMACH DNI MIASTA BIAŁEGOSTOKU

309960 / 2013-08-01 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTÓW ORGANIZOWANYCH PODCZAS DNI MIASTA BIAŁEGOSTOKU

166652 / 2013-04-25 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
Realizacja techniczna z obsługą spektaklu taneczno - multimedialnego w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przy ul. Wołodyjowskiego 1

108457 / 2014-05-20 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTU ODBYWAJĄCEGO SIĘ W RAMACH XVII OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU KRYSTYN

379210 / 2011-11-15 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA IMPREZY - SYLWESTER MIEJSKI 2011/2012 W BIAŁYMSTOKU

309954 / 2013-08-01 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
Realizacja techniczna z obsługą spektaklu taneczno-multimedialnego w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przy ul. Wołodyjowskiego 1

373028 / 2012-10-01 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTU ORGANIZOWANEGO W RAMACH CYKLU JAZZ NA BOK-U W BIAŁYMSTOKU DNIA 30 CZERWCA 2012 R.

21712 / 2013-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białystok - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
Świadczenie usług technicznych podczas uroczystości państwowych, miejskich oraz patriotyczno-religijnych na terenie Miasta Białegostoku

200934 / 2012-06-13 - Inny: Instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTU ORGANIZOWANEGO W RAMACH CYKLU JAZZ NA BOKU W BIAŁYSMTOKU DNIA 30 CZERWCA 2012 R.

33753 / 2014-02-20 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTU ODBYWAJĄCEGO SIĘ W RAMACH XVII OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU KRYSTYN

373066 / 2012-10-01 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTÓW ORGANIZOWANYCH W RAMACH DNI MIASTA BIAŁEGOSTOKU

71430 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białystok - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
Świadczenie usług technicznych podczas uroczystości państwowych, miejskich oraz patriotyczno-religijnych na terenie Miasta Białegostoku

7642 / 2013-01-04 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA IMPREZY - SYLWESTER MIEJSKI 2012/2013 W BIAŁYMSTOKU

427628 / 2011-12-15 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA IMPREZY - SYLWESTER MIEJSKI 2011/2012 W BIAŁYMSTOKU

485632 / 2012-12-03 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
KOMPLEKSOWA TECHNICZNA OBSŁUGA IMPREZY - SYLWESTER MIEJSKI 2012/2013 W BIAŁYMSTOKU

151799 / 2013-07-26 - Inny: instytucja kultury

Białostocki Ośrodek Kultury - Białystok (podlaskie)
CPV: 923700005 (Usługi techników dźwięku)
TECHNICZNA OBSŁUGA KONCERTU ORGANIZOWANEGO NA PLACU MIEJSKIM W BIAŁYMSTOKU