47956 / 2013-02-05 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Poznań)
Przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu pt.:
Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie.
Opis zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu rozwojowego nr 12-00-65-10 p.t. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska- realizowanego w ramach projektu rozwojowego, zgodnie z umową nr 12-0065-10-2011 zawartą między Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie a Uniwersytetem Przyrodniczym, Wydziałem Technologii Drewna w Poznaniu, z dnia 03.03.2011r.za okres od 01.01.2011 r. do 30.09.2013 r. 2.1 Audyt należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 29 września 2011 w sprawie przeprowadzania audytu zewnętrznego wydatkowania środków na naukę (Dz. U. nr 207 poz. 1237), w szczególności warunki określone w § 2 ust 1 i 2.
2.2Zgodnie Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 6 celem przeprowadzenia audytu jest wydanie przez audytora opinii na temat:
a.wiarygodności danych liczbowych i opisowych zawartych w dokumentach związanych z realizowanym projektem;
b.realizacji wydatków i uzyskania założonych efektów związanych z audytowanym projektem, zgodnie z wymaganiami zawartymi w umowie;
c.poprawności dokumentowania i ujęcia operacji gospodarczych w wyodrębnionej dla danego projektu ewidencji księgowej.
2.3Oprócz oceny prawidłowości realizacji projektu, audyt ma również na celu doradztwo w zakresie polepszania metod jego realizacji.
2.4Audytor będzie miał obowiązek przekazania kopii dokumentacji roboczych: notatek, kwestionariuszy oceny, list sprawdzających lub co najmniej wykazu badanych dokumentów i wykazu sporządzonych dokumentów. Zamawiający wymaga, aby audyt był prowadzony co najmniej poprzez analizę dokumentacji projektu, wywiady z pracownikami i wykonawcami. Ponadto Zamawiający wymaga zorganizowania spotkania otwierającego, zamykającego oraz wszelkich innych niezbędnych spotkań w trakcie prowadzenia audytu. Wszelka korespondencja między Zamawiającym a Wykonawcą powinna odbywać się z zachowaniem formy pisemnej.
3.Audyt projektu obejmuje sprawdzenie:
a.osiągnięcia celu projektu oraz zgodności realizacji projektu z umową;
b.poprawności księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu, ich zasadności, sposobu udokumentowania i wyodrębnienia w ewidencji księgowej;
c.płatności wydatków związanych z projektem;
d.wiarygodności i terminowości sprawozdań z realizacji projektu;
e.terminowości rozliczania otrzymanych środków finansowych na realizację projektu;
f.sposobu monitorowania realizacji celów projektu;
g.sposobu przechowywania i zabezpieczania dokumentacji dotyczącej projektu;
h.przestrzegania przepisów o rachunkowości, zamówieniach publicznych i finansach publicznych, w tym w zakresie przestrzegania dyscypliny finansów publicznych;
i.realizacji wniosków i zaleceń z wcześniejszych kontroli i audytów.
4.Opis projektu, który podlega audytowi:
Audytowi podlegają zadania wykonywane w ramach projektu rozwojowego:
nr 12-00-65-10 p.t. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska
4.1Doświadczenie polowe w Łężanach w tym: a) zabiegi agrotechniczne, obserwacje fenologiczne, pomiary biometryczne roślin wierzby, b) produkcja i pozyskiwanie surowca w wieku 2.- , 3.- oraz 4.- lat.
4.2Doświadczenie polowe na Nizinie Kwidzyńskiej, w tym: a) zabiegi agrotechniczne, obserwacje fenologiczne, pomiary biometryczne roślin wierzby, b) produkcja i pozyskiwanie surowca w wieku 4.-, 5.- oraz 6.- lat.
4.3Doświadczenie polowe: Siemianice, Zielonka, Bałdy; dobór klonów wierzb (taksonów) dla różnych siedlisk, w tym: a) potwierdzenie przynależności systematycznej około 160 taksonów, b) opracowanie katalogu posiadanych taksonów (z dokumentacją fotograficzną i opisem cech) oraz jego wydruk w 100 egzemplarzach w wersji polsko-angielskiej, c) przygotowanie powierzchni badawczej do wysadzenia wytypowanych taksonów (1 ha, przygotowanie gleby, ogrodzenie, deszczownia, wiata), d) pozyskanie materiału do badań (przygotowanie zrzezów), e) wysadzenie wierzb na poletkach doświadczalnych.
4.4Doświadczenie polowe: Siemianice, Zielonka, Bałdy; dobór klonów wierzb (taksonów) dla różnych siedlisk, w tym: produkcja i pozyskiwanie surowca w wieku 3 lat (dotyczy materiału wysadzonego w 2009 roku).
4.5Doświadczenie polowe: Siemianice, Zielonka, Bałdy: dobór klonów wierzb (taksonów) dla różnych siedlisk, w tym: a) zabiegi agrotechniczne, b) obserwacje fenologiczne, c) pomiary biometryczne roślin wierzby.
4.6Badanie właściwości fizyko-chemicznych oraz zawartości składników przyswajalnych w glebach.
4.7Analiza: wilgotności, popiołu, ciepła spalania i składu elementarnego drewna wierzby.
4.8Badania laboratoryjne: analiza zawartości metali ciężkich w materiale roślinnym i glebie.
4.9Badania z zakresu biochemii, genetyki oraz fizjologii roślin.
4.10Badania laboratoryjne: analiza parametrów fizyko-chemicznych drewna.
4.11Określenie dla wytypowanych odmian wierzby plantacyjnej udziału suchej masy prętów w różnym wieku oraz udziałów kory i drewna w prętach w tym. dla surowca 3.-, 4.- i 5.- letniego.
4.12Wytwarzanie płyt pilśniowych metodą mokrą w tym: a) określenie przy defibracji wydajności materiałowej w % oraz ilości substancji przechodzących do roztworu, oznaczanych jako sucha pozostałość w kg/kg s.m. surowca i jako ChZT wyrażone w <g02/kg s.m włókien pozyskanych w procesie rozwłókniania dla pozyskiwanego surowca 3-, 4- i 5-letniego, b) określenie wpływu różnych udziałów masy włóknistej z surowca wierzbowego na właściwości twardych i porowatych płyt pilśniowych, przy zachowaniu niezmienionej technologii wytwarzania w stosunku do stosowanej przy przerobie drewna sosny.
4.13 Wytwarzanie płyt wiórowych w tym: a) określenie w skali laboratoryjnej wpływu cząstek pozyskanych z surowca wierzbowego w skrawarce laboratoryjnej na właściwości jednowarstwowych płyt, b) określenie wpływu dodatku kleju na właściwości płyt o wytypowanym udziale procentowym rozdrobnionego surowca wierzbowego, C/ próby pozyskania cząstek z surowca wierzbowego na skrawarkach przemysłowych do wytwarzania wiórów na warstwę środkową, d) obserwacja zachowywania się rozdrobnionego surowca wierzbowego na urządzeniach ciągu produkcyjnego.
4.14 Płyty pilśniowe sucho formowane w tym: a) rozpoznanie wpływu cząstek zdefibrowanej kory z surowca wierzbowego, pochodzącego z plantacji na właściwości powierzchni gotowych płyt MDF, b) rozpoznanie wpływu masy włóknistej z surowca wierzbowego na proces zaklejania wzmacniającego, c) optymalizacja warunków zaklejania mieszaniny włókien z drewna sosny i surowca wierzbowego pochodzącego z plantacji.
5.Całkowita wartość projektu wg umowy z NCBiR wynosi 3 163 849 PLN
6.Dokumentacja dotycząca projektu m. in.:
a.wnioski o wypłacenie zaliczki
b.umowy z wykonawcami;
c.aneksy do umów
d.faktury
oraz inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia badania audytowego.
7.Miejsce dotyczące przechowywania dokumentacji projektu:
Oryginały dokumentacji projektu są przechowywane w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, 60-637 Poznań, ul. Wojska Polskiego 28.
8.Zakres audytu:
a.gotowość organizacyjną beneficjenta i jego procedury wewnętrzne,
b.audyt finansowy,
c.audyt realizacji projektu,
d.wizyta na miejscu realizacji projektu,
e.prawidłowość i rzetelność prowadzenia i archiwizowania dokumentacji,
f.wdrażanie zaleceń pokontrolnych,
g.analiza powodzenia projektu.
9.Na podstawie zebranych dowodów audytor sporządzi pisemne sprawozdanie z audytu, zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 13. 1. zwane dalej sprawozdaniem.
10.Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 14. 1. sprawozdanie zawierać będzie:
a.datę sporządzenia;
b.nazwę i adres audytowanego podmiotu;
c.nazwę i numer projektu - w przypadku audytu projektu;
d.oświadczenie audytora o niezależności od audytowanego podmiotu;
e.imiona, nazwiska i określenie uprawnień audytorów;
f.cele audytu;
g.podmiotowy i przedmiotowy zakres audytu;
h.termin, w którym przeprowadzono audyt;
i.zwięzły opis działań audytowanego podmiotu w obszarze objętym audytem;
j.ocenę adekwatności i skuteczności systemu zarządzania i kontroli w obszarze działalności audytowanego podmiotu objętym audytem;
k.informację o metodzie doboru i wielkości próby do badania;
l.zaprezentowanie wyników badania, w których stwierdzono nieprawidłowości;
m.określenie kwoty uzyskanych, rozliczonych i przechodzących na kolejny rok środków dotacji statutowej;
n.określenie kwoty nierozliczonych środków dotacji statutowej podlegających zwrotowi;
o.określenie nieprawidłowości w działalności audytowanego podmiotu oraz analizę ich przyczyn i skutków;
p.zalecenia w sprawie usunięcia stwierdzonych nie- prawidłowości w działalności audytowanego pod- miotu;
q.podpisy audytorów, a w przypadku gdy audytorem jest osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej nazwę jednostki.
11.Wykonawca przedłoży sprawozdanie ostateczne w 3 egzemplarzach, w języku polskim w formie pisemnej oraz załączy w w sprawozdanie na płycie CD. Zakres i sposób sporządzenia sprawozdania został opisany w (Dz. U. nr 207 poz. 1237).
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 47956
Data publikacji: 2013-02-05
Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Ulica: ul. Wojska Polskiego 28
Numer domu: 28
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 60-637
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 061 8487023, 8487043
Numer faxu: 061 8487043, 8487145
Adres strony internetowej: www.au.poznan.pl
Regon: 00000184400000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu pt.:
Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu rozwojowego nr 12-00-65-10 p.t. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska- realizowanego w ramach projektu rozwojowego, zgodnie z umową nr 12-0065-10-2011 zawartą między Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie a Uniwersytetem Przyrodniczym, Wydziałem Technologii Drewna w Poznaniu, z dnia 03.03.2011r.za okres od 01.01.2011 r. do 30.09.2013 r. 2.1 Audyt należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 29 września 2011 w sprawie przeprowadzania audytu zewnętrznego wydatkowania środków na naukę (Dz. U. nr 207 poz. 1237), w szczególności warunki określone w § 2 ust 1 i 2.
2.2Zgodnie Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 6 celem przeprowadzenia audytu jest wydanie przez audytora opinii na temat:
a.wiarygodności danych liczbowych i opisowych zawartych w dokumentach związanych z realizowanym projektem;
b.realizacji wydatków i uzyskania założonych efektów związanych z audytowanym projektem, zgodnie z wymaganiami zawartymi w umowie;
c.poprawności dokumentowania i ujęcia operacji gospodarczych w wyodrębnionej dla danego projektu ewidencji księgowej.
2.3Oprócz oceny prawidłowości realizacji projektu, audyt ma również na celu doradztwo w zakresie polepszania metod jego realizacji.
2.4Audytor będzie miał obowiązek przekazania kopii dokumentacji roboczych: notatek, kwestionariuszy oceny, list sprawdzających lub co najmniej wykazu badanych dokumentów i wykazu sporządzonych dokumentów. Zamawiający wymaga, aby audyt był prowadzony co najmniej poprzez analizę dokumentacji projektu, wywiady z pracownikami i wykonawcami. Ponadto Zamawiający wymaga zorganizowania spotkania otwierającego, zamykającego oraz wszelkich innych niezbędnych spotkań w trakcie prowadzenia audytu. Wszelka korespondencja między Zamawiającym a Wykonawcą powinna odbywać się z zachowaniem formy pisemnej.
3.Audyt projektu obejmuje sprawdzenie:
a.osiągnięcia celu projektu oraz zgodności realizacji projektu z umową;
b.poprawności księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu, ich zasadności, sposobu udokumentowania i wyodrębnienia w ewidencji księgowej;
c.płatności wydatków związanych z projektem;
d.wiarygodności i terminowości sprawozdań z realizacji projektu;
e.terminowości rozliczania otrzymanych środków finansowych na realizację projektu;
f.sposobu monitorowania realizacji celów projektu;
g.sposobu przechowywania i zabezpieczania dokumentacji dotyczącej projektu;
h.przestrzegania przepisów o rachunkowości, zamówieniach publicznych i finansach publicznych, w tym w zakresie przestrzegania dyscypliny finansów publicznych;
i.realizacji wniosków i zaleceń z wcześniejszych kontroli i audytów.
4.Opis projektu, który podlega audytowi:
Audytowi podlegają zadania wykonywane w ramach projektu rozwojowego:
nr 12-00-65-10 p.t. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska
4.1Doświadczenie polowe w Łężanach w tym: a) zabiegi agrotechniczne, obserwacje fenologiczne, pomiary biometryczne roślin wierzby, b) produkcja i pozyskiwanie surowca w wieku 2.- , 3.- oraz 4.- lat.
4.2Doświadczenie polowe na Nizinie Kwidzyńskiej, w tym: a) zabiegi agrotechniczne, obserwacje fenologiczne, pomiary biometryczne roślin wierzby, b) produkcja i pozyskiwanie surowca w wieku 4.-, 5.- oraz 6.- lat.
4.3Doświadczenie polowe: Siemianice, Zielonka, Bałdy; dobór klonów wierzb (taksonów) dla różnych siedlisk, w tym: a) potwierdzenie przynależności systematycznej około 160 taksonów, b) opracowanie katalogu posiadanych taksonów (z dokumentacją fotograficzną i opisem cech) oraz jego wydruk w 100 egzemplarzach w wersji polsko-angielskiej, c) przygotowanie powierzchni badawczej do wysadzenia wytypowanych taksonów (1 ha, przygotowanie gleby, ogrodzenie, deszczownia, wiata), d) pozyskanie materiału do badań (przygotowanie zrzezów), e) wysadzenie wierzb na poletkach doświadczalnych.
4.4Doświadczenie polowe: Siemianice, Zielonka, Bałdy; dobór klonów wierzb (taksonów) dla różnych siedlisk, w tym: produkcja i pozyskiwanie surowca w wieku 3 lat (dotyczy materiału wysadzonego w 2009 roku).
4.5Doświadczenie polowe: Siemianice, Zielonka, Bałdy: dobór klonów wierzb (taksonów) dla różnych siedlisk, w tym: a) zabiegi agrotechniczne, b) obserwacje fenologiczne, c) pomiary biometryczne roślin wierzby.
4.6Badanie właściwości fizyko-chemicznych oraz zawartości składników przyswajalnych w glebach.
4.7Analiza: wilgotności, popiołu, ciepła spalania i składu elementarnego drewna wierzby.
4.8Badania laboratoryjne: analiza zawartości metali ciężkich w materiale roślinnym i glebie.
4.9Badania z zakresu biochemii, genetyki oraz fizjologii roślin.
4.10Badania laboratoryjne: analiza parametrów fizyko-chemicznych drewna.
4.11Określenie dla wytypowanych odmian wierzby plantacyjnej udziału suchej masy prętów w różnym wieku oraz udziałów kory i drewna w prętach w tym. dla surowca 3.-, 4.- i 5.- letniego.
4.12Wytwarzanie płyt pilśniowych metodą mokrą w tym: a) określenie przy defibracji wydajności materiałowej w % oraz ilości substancji przechodzących do roztworu, oznaczanych jako sucha pozostałość w kg/kg s.m. surowca i jako ChZT wyrażone w <g02/kg s.m włókien pozyskanych w procesie rozwłókniania dla pozyskiwanego surowca 3-, 4- i 5-letniego, b) określenie wpływu różnych udziałów masy włóknistej z surowca wierzbowego na właściwości twardych i porowatych płyt pilśniowych, przy zachowaniu niezmienionej technologii wytwarzania w stosunku do stosowanej przy przerobie drewna sosny.
4.13 Wytwarzanie płyt wiórowych w tym: a) określenie w skali laboratoryjnej wpływu cząstek pozyskanych z surowca wierzbowego w skrawarce laboratoryjnej na właściwości jednowarstwowych płyt, b) określenie wpływu dodatku kleju na właściwości płyt o wytypowanym udziale procentowym rozdrobnionego surowca wierzbowego, C/ próby pozyskania cząstek z surowca wierzbowego na skrawarkach przemysłowych do wytwarzania wiórów na warstwę środkową, d) obserwacja zachowywania się rozdrobnionego surowca wierzbowego na urządzeniach ciągu produkcyjnego.
4.14 Płyty pilśniowe sucho formowane w tym: a) rozpoznanie wpływu cząstek zdefibrowanej kory z surowca wierzbowego, pochodzącego z plantacji na właściwości powierzchni gotowych płyt MDF, b) rozpoznanie wpływu masy włóknistej z surowca wierzbowego na proces zaklejania wzmacniającego, c) optymalizacja warunków zaklejania mieszaniny włókien z drewna sosny i surowca wierzbowego pochodzącego z plantacji.
5.Całkowita wartość projektu wg umowy z NCBiR wynosi 3 163 849 PLN
6.Dokumentacja dotycząca projektu m. in.:
a.wnioski o wypłacenie zaliczki
b.umowy z wykonawcami;
c.aneksy do umów
d.faktury
oraz inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia badania audytowego.
7.Miejsce dotyczące przechowywania dokumentacji projektu:
Oryginały dokumentacji projektu są przechowywane w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, 60-637 Poznań, ul. Wojska Polskiego 28.
8.Zakres audytu:
a.gotowość organizacyjną beneficjenta i jego procedury wewnętrzne,
b.audyt finansowy,
c.audyt realizacji projektu,
d.wizyta na miejscu realizacji projektu,
e.prawidłowość i rzetelność prowadzenia i archiwizowania dokumentacji,
f.wdrażanie zaleceń pokontrolnych,
g.analiza powodzenia projektu.
9.Na podstawie zebranych dowodów audytor sporządzi pisemne sprawozdanie z audytu, zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 13. 1. zwane dalej sprawozdaniem.
10.Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 14. 1. sprawozdanie zawierać będzie:
a.datę sporządzenia;
b.nazwę i adres audytowanego podmiotu;
c.nazwę i numer projektu - w przypadku audytu projektu;
d.oświadczenie audytora o niezależności od audytowanego podmiotu;
e.imiona, nazwiska i określenie uprawnień audytorów;
f.cele audytu;
g.podmiotowy i przedmiotowy zakres audytu;
h.termin, w którym przeprowadzono audyt;
i.zwięzły opis działań audytowanego podmiotu w obszarze objętym audytem;
j.ocenę adekwatności i skuteczności systemu zarządzania i kontroli w obszarze działalności audytowanego podmiotu objętym audytem;
k.informację o metodzie doboru i wielkości próby do badania;
l.zaprezentowanie wyników badania, w których stwierdzono nieprawidłowości;
m.określenie kwoty uzyskanych, rozliczonych i przechodzących na kolejny rok środków dotacji statutowej;
n.określenie kwoty nierozliczonych środków dotacji statutowej podlegających zwrotowi;
o.określenie nieprawidłowości w działalności audytowanego podmiotu oraz analizę ich przyczyn i skutków;
p.zalecenia w sprawie usunięcia stwierdzonych nie- prawidłowości w działalności audytowanego pod- miotu;
q.podpisy audytorów, a w przypadku gdy audytorem jest osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej nazwę jednostki.
11.Wykonawca przedłoży sprawozdanie ostateczne w 3 egzemplarzach, w języku polskim w formie pisemnej oraz załączy w w sprawozdanie na płycie CD. Zakres i sposób sporządzenia sprawozdania został opisany w (Dz. U. nr 207 poz. 1237).
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia: Na podstawie oświadczenia
Wiedza i doświadczenie:
wykaz wykonanych, minimum dwóch audytów finansowanych zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 7. tj. z projektów badawczych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju lub Narodowego Centrum Nauki, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców (załącznik nr 4) oraz załączeniem dokumentu (np. referencje, zaświadczenie wystawione przez podmiot zlecające badania audytowe) potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, (na potwierdzenie warunku określonego w rozdziale VIII pkt 3 niniejszej SIWZ),
Potencjał techniczny: Na podstawie oświadczenia
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: Na podstawie oświadczenia
Sytuacja ekonomiczna: Na podstawie oświadczenia
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. wypełniony formularz oferty - załącznika nr 1,
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zmiana umowy może nastąpić w następujących przypadkach:
1.zmiany zasad dokonywania odbioru przedmiotu zamówienia;
2.zmian będących następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymania realizacji zamówienia przez Zamawiającego;
3. siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie zamówienia;
4. w przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wskazanej w pkt. 1, 3, termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu wydłużeniu o czas niezbędny do wykonania umowy w sposób należyty;
5. zmiany terminów płatności wynikające z wszelkich zmian wprowadzonych do umowy.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.up. poznan.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można pobrać w formie papierowej od Zamawiającego w budynku Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Wojska Polskiego 28, IV piętro pok. 407 w godz. 10:00 do 12:00
Data składania wniosków, ofert: 15/02/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
w budynku Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ul. Wojska Polskiego 28, IV piętro pok. 407 Biuro Zamówień Publicznych
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Data zakończenia: 31/10/2013
Kody CPV:
792120003 (Usługi audytu)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
792121004 (Usługi audytu finansowego)
Podobne przetargi
283312 / 2011-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Leszno, UrzÄ…d Miasta Leszna - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego projektu pt.: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 w Lesznie na odcinku od Al. Konstytucji 3 Maja (DK5) do granicy administracyjnej miasta
376584 / 2013-09-17 - Inny: Instytut Naukowy Polskiej Akademii Nauk
Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego działań zrealizowanych w ramach projektu POLAPGEN-BD: Narzędzia biotechnologiczne służące do otrzymywania zbóż o zwiększonej odporności na suszę Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013
352012 / 2015-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
DZ-I.272.26.2015 - Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektów pn.:_Usługa szerokopasmowej bezpiecznej transmisji danych dla wymiany danych pomiędzy podmiotami leczniczymi podległymi Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego_ oraz _Usługi elektroniczne służące zarządzaniu na poziomie wojewódzkim skierowane do podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego_ z podziałem na części
159206 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIA AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO DZIAÅAŃ REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU WSPÓÅFINANSOWANEGO ZE ÅšRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013, DZIAÅANIE 3.2. INFRASTRUKTURA ENERGETYCZNA PRZYJAZNA ÅšRODOWISKU, SCHEMAT II. TERMOMODERNIZACJA OBIEKTÓW UÅ»YTECZNOÅšCI PUBLICZNEJ, W TYM SYSTEM GRZEWCZY.
346315 / 2011-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Pilski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego projektu pt. Przebudowa dróg powiatowych nr 1160P, 1177P, 1180P, 1191P na odcinku Ujście - Ruda, stanowiących ciąg obwodnicy południowej powiatu pilskiego
203244 / 2011-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIA AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO DZIAÅAŃ REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU WSPÓÅFINANSOWANEGO ZE ÅšRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013, DZIAÅANIE 3.2. INFRASTRUKTURA ENERGETYCZNA PRZYJAZNA ÅšRODOWISKU, SCHEMAT II. TERMOMODERNIZACJA OBIEKTÓW UÅ»YTECZNOÅšCI PUBLICZNEJ, W TYM SYSTEM GRZEWCZY.
191456 / 2013-05-16 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Usługa audytu zewnętrznego z zakresu infrastruktury badawczej pod nazwą Stanowisko do mikromanipulacji i analizy wielokierunkowej komórek
176719 / 2015-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
DZ-I.272.26.2015 - Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektów pn.:
Usługa szerokopasmowej bezpiecznej transmisji danych dla wymiany danych pomiędzy podmiotami leczniczymi podległymi Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego
oraz
Usługi elektroniczne służące zarządzaniu na poziomie wojewódzkim skierowane do podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego z podziałem na części
133937 / 2010-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Piła - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIE AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO W ZAKRESIE PROJEKTU PN: NOWE POÅÄ„CZENIE DROGI KRAJOWEJ NR 11 I WOJEWÓDZKIEJ NR 188 - OSTATNI ETAP BUDOWY OBWODNICY MIASTA PIÅY REALIZOWANEGO W RAMACH WRPO 2007 - 2013, Priorytet II, DziaÅ‚anie 2.2.; Schemat I
196833 / 2012-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Miejskich - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego Projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, pt.: Przebudowa ulicy Częstochowskiej w Kaliszu na odc. od ul. Teatralnej do ul. Nowy Świat wraz z remontem obiektu mostowego
24396 / 2011-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
USÅUGI AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO DLA PROJEKTU -KOMPLEKSOWE UZBROJENIE TERENÓW TURECKIEJ STREFY INWESTYCYJNEJ WRPO 2007-2013, DZIAÅANIE 1,7
3779 / 2016-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektów pn.:Zakup urządzeń i sprzętu medycznego dla wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego- etap I i II oraz Doposażenie wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego celem podniesienia jakości świadczonych usług
12793 / 2010-01-19 - Inny: podsektor samorzadowy
POZSERWIS Gospodarstwo Pomocnicze Urzędu Miasta Poznania - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Audyt elektryczny w obiektach miejskich jednostek oświatowych
230048 / 2014-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie i udokumentowanie w formie sprawozdania audytu zewnętrznego dla projektu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski pn. Przebudowa ciągu drogowego ulic Brzozowej, Siewnej i Długiej oraz wiaduktu kolejowego nad ulicą Brzozową w Ostrowie Wielkopolskim, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (WRPO), Działania 2.2 Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne)
86679 / 2010-04-16 - Inny: podsektor samorzÄ…dowy
POZSERWIS Gospodarstwo Pomocnicze Urzędu Miasta Poznania - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Audyt elektryczny w obiektach miejskich jednostek oświatowych
11657 / 2014-01-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Opracowanie modelu wynagradzania przewoźników wraz z audytem rekompensaty za 2013 rok
191246 / 2013-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIA AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO DLA PROJEKTU PN.: DZIAÅALNOŚĆ PROMOCYJNA NA RZECZ NOWEGO PRODUKTU KULTURY TUREK- MIASTO W KLIMACIE MEHOFFERA W CELU OÅ»YWIENIA POTENCJAÅU KULTUROWEGO REGIONU PROJEKT WSPÓÅFINANSOWANY ZE ÅšRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013, DZIAÅANIE 6.2 ROZWÓJ KULTURY I ZACHOWANIE DZIEDZICTWA KULTUROWEGO SCHEMAT II PROJEKTY PROMOCYJNE
15611 / 2013-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasteczko Krajeńskie - Miasteczko Krajeńskie (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego projektu
Ochrona wód zlewni rzeki Noteć- aglomeracja Miasteczko Krajeńskie
374439 / 2010-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Miejskich - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego dla realizowanego w ramach Priorytetu II Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Projektu pn.: Budowa Trasy Bursztynowej w Kaliszu - Etap II (odcinek od ulicy Dworcowej do ulicy Częstochowskiej)
68109 / 2012-03-23 - Uczelnia publiczna
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie i udokumentowanie w formie sprawozdania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Projekt pod nazwą Budowa budynku dydaktycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu w ramach Priorytetu V Infrastruktura dla kapitału ludzkiego, Działania 5.1. Infrastruktura szkolnictwa wyższego WRPO na lata 2007-2013
189811 / 2013-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego Projektu Zakup taboru kolejowego dla regionalnych pasażerskich przewozów kolejowych, realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013
255111 / 2009-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Chodzieży - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu wewnętrznego zgodnie z art. 272 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. Nr 157, poz. 1240) w okresie od 1 lutego 2010 r. do 31 stycznia 2011 r. w Starostwie Powiatowym w Chodzieży i w jednostkach organizacyjnych Powiatu Chodzieskiego.
10983 / 2009-01-09 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części.
114597 / 2009-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
usÅ‚uga audytu zewnÄ™trznego dla projektu BUDOWA DROGI ZBIORCZEJ W TURKU OD ULICY UNIEJOWSKIEJ DLA ALEI JANA PAWÅA II, ZWIĘKSZAJÄ„CEJ DOSTĘPNOŚĆ TERENÓW TURECKIEJ STREFY INWESTYCYJNEJ (WRPO 2007-2013, dziaÅ‚anie 2.2, schemat II)
182553 / 2015-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektów pn.:Zakup urządzeń i sprzętu medycznego dla wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego- etap I i II oraz Doposażenie wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego celem podniesienia jakości świadczonych usług
99854 / 2011-05-04 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przetarg nieograniczony na wykonanie usługi przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektu Opracowanie optymalnych konstrukcji typoszeregów sprężarek i dmuchaw promieniowych dużej mocy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Działania 1.3 (Podziałanie 1.3.1) Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka nr UDA-POIG.01.03.01-30-148/09-03.
225427 / 2010-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego działań zrealizowanych w ramach Rocznego Planu Działania Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rok 2009
119298 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Odolanów - Odolanów (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Termomodernizacja budynków oświatowych na terenie Gminy Odolanów