Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

28541 / 2012-02-03 - Administracja samorządowa / Gmina Brwinów (Brwinów)

Pomoc Techniczna dla Jednostki Realizującej Projekt Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Opis zamówienia

Pomoc Techniczna dla Jednostki Realizującej Projekt Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Zamówienie jest częścią Projektu Funduszu Spójności nr POIS.01.01.00-00-122/09 Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów
realizowanego w ramach POIiŚ.

1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Doradztwo w zakresie zarządzania i administrowania Projektem:
a) przeprowadzenie oceny wstępnej, w szczególności:
- opracowanie systemu identyfikacji i kontroli ryzyk Projektu wraz z określeniem sposobu ich rozwiązywania,
- opracowanie list sprawdzających do bieżącej kontroli i nadzoru prawidłowej realizacji Projektu,
- dokonanie, na podstawie wymagań IZ i IP określonych w obowiązujących dokumentach, przeglądu i oceny procedur stosowanych przez JRP oraz Zamawiającego i przedłożenie projektów zmiany procedur, jakie winny być stosowane przez JRP,
- przegląd oraz aktualizacja procedur archiwizacji wszelkich dokumentów JRP oraz korespondencji, w tym elektronicznej,
- dokonanie przeglądu i oceny istniejącego systemu księgowości w celu stwierdzenia jego zgodności z wymogami prawa i umowy o dofinansowanie,
- jako rezultat wspomnianego w podpunkcie wyżej przeglądu opracowanie zaleceń, jakie winne być wprowadzone do stosowanego systemu księgowości i do obowiązujących procedur JRP,
- sprawdzenie stosowania wymogów dotyczących informacji i promocji w projekcie.
Termin wykonania: dwa miesiące licząc od dnia podpisania Umowy.
b) przeprowadzenie oceny rocznej, w szczególności:
- analiza zdarzeń rzeczowo - finansowych w ciągu analizowanego roku wraz ze zdarzeniami w otoczeniu Projektu a mającymi wpływ na jego realizację i osiągnięcie założonych efektów,
- identyfikacja zagrożeń i analiza ryzyka,
- wnioski i zalecenia niezbędnych działań dla JRP i Zamawiającego mających na celu osiągnięcie zakładanych efektów Projektu i zachowanie zgodności z założeniami określonymi w Studium Wykonalności,
- ocena planowanej płynności finansowej w następnym roku realizacji wraz z zaleceniami dla JRP i Zamawiającego,
- ocena wdrożenia wcześniejszych zaleceń,
Termin wykonania: 45 dni po zakończeniu roku kalendarzowego objętego oceną.
c) bieżące konsultacje telefoniczne bądź mailowe.

2) Doradztwo w zakresie finansowo-ekonomicznym dotyczącym Projektu:
a) Konsultant przeprowadzi weryfikację analizy popytu na usługi wod.-kan. z uwzględnieniem zdolności mieszkańców do ponoszenia opłat za takie usługi (opierając się również na metodzie kalkulacji dochodu do dyspozycji na takie usługi jako procentu dochodu mieszkańców w niższych grupach dochodowych - z ang. affordability). Opracuje, przy współpracy z Zamawiającym, założenia taryfowe i uzasadnienia dla Burmistrza Gminy Brwinów, oraz zaproponuje mechanizmy wsparcia dla mieszkańców w przypadku przekroczenia progu affordability, a także wykona symulację oddziaływania implementacji takich mechanizmów na analizę finansową i ekonomiczną w Projekcie ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na wysokość dofinansowania.
Termin wykonania: 3 miesiące licząc od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wykonywania usługi, które zostanie wydane przez Zamawiającego. Polecenie Zamawiającego zostanie wydane z zachowaniem co najmniej miesięcznego uprzedzenia oraz minimum cztery miesiące przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od zlecenia tego zadania bez konieczności podawania przyczyny (w postaci zaniechania wydania polecenia). Wówczas zadanie to nie będzie wchodziło w przedmiot zlecenia objętego Umową.

b) Konsultant wykona badanie Studium Wykonalności w zakresie analiz finansowych, kosztów i korzyści, wrażliwości i ryzyka /pod kątem zgodności z obowiązującymi Wytycznymi MRR/ poprzez porównanie stanu istniejącego (wynikającego z bieżącej realizacji Projektu) z pożądanym (określonym w zatwierdzonej dokumentacji aplikacyjnej). Określi krytyczne oraz kluczowe zapisy i wymagania. Opracuje listę niezbędnych zmian oraz zaleceń i działań jakie powinien podjąć Zamawiający dla utrzymania wymaganej zgodności realizowanego Projektu z założeniami dokumentacji aplikacyjnej w tym zapewnienia najkorzystniejszego poziomu dofinansowania.
Konsultant wykona również analizę uwag Jaspers /z Noty Działań Końcowych JASPERS/ przygotuje Zamawiającemu pisemne ustosunkowanie się do w/w Noty, zapewni pomoc przy wdrażaniu niezbędnych zaleceń. Przygotuje listę niezbędnych zmian do Studium Wykonalności, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Termin wykonania: dwa miesiące licząc od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wydanym przez Zamawiającego. Polecenie Zamawiającego zostanie wydane z zachowaniem co najmniej miesięcznego uprzedzenia oraz minimum cztery miesiące przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.

3) Doradztwo odnośnie wypełniania zobowiązań wobec instytucji zewnętrznych:
Obowiązki Zamawiającego jako Beneficjenta środków pomocowych UE wobec instytucji zewnętrznych, związane z realizacją Projektu, zostały wskazane przede wszystkim w Studium Wykonalności, Wniosku o dofinansowanie, w zawartej Umowie o dofinansowanie oraz obowiązujących wytycznych i innych związanych dokumentach.
W szczególności Konsultant:
a) Na bieżąco przygotuje niezbędne zalecenia dla Zamawiającego celem utrzymania zgodności realizowanego projektu z założeniami Wniosku o dofinansowanie, Studium Wykonalności, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi i innymi związanymi dokumentami.
b) na bieżąco zapewni pomoc JRP w zakresie wypełnienia zobowiązań pokontrolnych.

4) Przygotowanie i prowadzenie szkoleń i kursów:
Konsultant przeszkoli pracowników Zamawiającego zaangażowanych w realizację Projektu (każdorazowo maksymalnie do 5 osób). Szkolenia przygotowane zostaną w formie wykładów i/lub warsztatów. Program będzie obejmował szkolenia z każdego z punktów zakresu podanego poniżej w formie uzgodnionej wcześniej z Zamawiającym:
a) szkolenie z obsługi MS Project i efektywnego wykorzystania przy realizacji projektu ( 2- dniowe z warsztatami),
b) szkolenie w zakresie metodologii analizy kosztów i korzyści na potrzeby Projektu ( 2 -dniowe z warsztatami),
c) przygotowanie JRP do audytu zewnętrznego ( 1-dniowe).
Konsultant jest zobowiązany do zorganizowania szkoleń w siedzibie Zamawiającego, zapewnienia odpowiedniej liczby materiałów szkoleniowych oraz urządzeń multimedialnych niezbędnych do prezentacji. Przy organizowaniu szkolenia z obsługi programu MS Project, należy wziąć pod uwagę, że Zamawiający dysponuje 3 komputerami przenośnymi z zainstalowanym programem MS Project, w związku z powyższym należy zapewnić na czas szkolenia sprzęt z oprogramowaniem dla pozostałych osób biorących udział w szkoleniu.
Termin wykonania: Szkolenia pracowników zostaną przeprowadzone w terminach uzgodnionych z Zamawiającym, do końca 2012 r.
5) Przeliczenie luki finansowej na zakończenie Projektu
Na zakończenie Projektu Konsultant dokona aktualizacji analiz finansowych wraz z przeliczeniem luki finansowej i określeniem maksymalnej kwoty dofinansowania.
Termin wykonania: 2 miesiące przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.

6) Pomoc JRP w przygotowaniu końcowego wniosku o płatność poprzez przygotowanie Raportu Końcowego Projektu.
Konsultant udzieli pomocy JRP przy sporządzeniu końcowego wniosku o płatność przygotowując Raport Końcowy Projektu. Raport jest formą podsumowania i rozliczenia zarówno finansowego jak i rzeczowego projektu wraz z analizą osiągniętych efektów ekologicznych, ekonomicznych oraz społecznych. Raport jest sporządzany w polskiej wersji językowej. Konsultant musi być gotowy do wprowadzenia ewentualnych uwag Zamawiającego, WFOŚiGW, MŚ, MRR oraz MF. Ponadto w przypadku uwag z Komisji Europejskiej oczekuje się, iż wymagane korekty zostaną wykonane przez i na koszt Konsultanta.
Należy przewidzieć konieczność ewentualnych spotkań wyjaśniających zespołu przygotowującego dokument z instytucjami zarządzającymi w ich siedzibach.
Termin wykonania: Raport Końcowy Projektu należy złożyć w terminie do 14 dni przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla Projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.

2. Wymagania odnośnie składania raportów.
1) Konsultant zobowiązany jest do składania następujących raportów:
- Raport z przeprowadzonej oceny wstępnej realizacji Projektu,
- Raport z przeprowadzonej oceny rocznej realizacji Projektu za 2012 r.,
- Raport z przeprowadzonej oceny rocznej realizacji Projektu za 2013 r.,
- Raporty kwartalne z postępu prac nad raportami rocznymi odrębnie za rok 2012 oraz za rok 2013,
- Raporty z przeprowadzonych szkoleń, sporządzone odrębnie dla każdego szkolenia,
- Raport z przeprowadzonej analizy Studium Wykonalności i uwag Jaspers,
- Raport z przeprowadzonej analizy popytu (pod warunkiem, iż ten element usługi będzie realizowany),
- Raport z przeprowadzonego przeliczenia luki finansowej na zakończenie Projektu,
- Raport Końcowy Projektu,.
- Raport Zakończenia,
- Raport Zakończenia Umowy.
2) Każdy raport powinien zaczynać się częścią ogólną, taką samą dla wszystkich raportów. W tej części powinien być przedstawiony krótki opis Umowy Konsultanta /forma i treść do uzgodnienia z Zamawiającym/ oraz rozdzielnik dokumentu.

3) Raport z przeprowadzonej oceny wstępnej - część merytoryczna powinna składać się z m.in. z następujących elementów:
a) Oceny stopnia zaawansowania realizacji projektu,
b) Analizy Procedur stosowanych w ramach Projektu wraz z propozycją zmian,
c) Analizy systemu księgowości wraz zaleceniami,
d) List sprawdzających do bieżącej kontroli,
e) Oceny kluczowych kwestii w ramach Projektu /w tym wynikających z Noty JASPERS,
f) Określenia ryzyk dla Projektu i sposobu zarządzania nimi,
g) Zaleceń dla Zamawiającego celem utrzymania zgodności realizowanego projektu z założeniami Wniosku o dofinansowanie, Studium Wykonalności, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi i innymi związanymi dokumentami.

4) Raport z przeprowadzonej oceny rocznej - część merytoryczna powinna składać się z m.in. z następujących elementów:
a) Oceny stopnia zaawansowania realizacji projektu,
b) Analiza ryzyka z uwzględnieniem upływu czasu od rozpoczęcia Projektu,
c) Wnioski i zalecenia dla JRP mające na celu zwiększenie efektywności działań, zmierzających do osiągnięcia założonych celów i trwałości Projektu,
d) Analiza płynności finansowej Projektu,
e) Zaleceń dla Zamawiającego celem utrzymania zgodności realizowanego projektu z założeniami Wniosku o dofinansowanie, Studium Wykonalności, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi i innymi związanymi dokumentami,
f) Ostateczny kształt Raportu będzie przedmiotem uzgodnień między stronami.

5) Raport z przeprowadzonego szkolenia jest sprawozdaniem z przeprowadzonego szkolenia i winien zawierać podstawowe informacje takie jak: miejsce i czas przeprowadzenia szkolenia, krótki opis zakresu i sposobu prowadzenia (wykład/warsztaty/ćwiczenia), dokumentację fotograficzną ze szkolenia, informację odnośnie wykładowcy, listę osób uczestniczących. Do raportu należy dołączyć materiały szkoleniowe przekazane uczestnikom ( jeśli takie były). Dla każdego szkolenia należy przedstawić osobny raport.

4) Raport z przeprowadzonej analizy Studium Wykonalności i uwag Jaspers powinien stanowić sprawozdanie z przeprowadzonych analiz. Raport powinien zawierać wszelkie przeprowadzone analizy, listy zaleceń i zmian wraz z podaniem i/lub załączeniem wykorzystywanych materiałów źródłowych na podstawie których je wykonano.

5) Raport z przeprowadzonej analizy popytu (w przypadku wykonywania tej części) powinien stanowić sprawozdanie z przeprowadzonej analizy. Raport powinien zawierać wszelkie założenia i przeprowadzone na potrzeby tego opracowania analizy, symulacje wraz z podaniem i/lub załączeniem wykorzystywanych materiałów źródłowych na podstawie których je wykonano.

6) Raport z przeprowadzonego przeliczenia luki finansowej na zakończenie Projektu powinien stanowić sprawozdanie z przeprowadzonej analizy. Raport powinien zawierać wszelkie założenia, obliczenia i przeprowadzone na potrzeby tego opracowania analizy (aktywne modele w programie Microsoft Excel z udostępnionymi Zamawiającemu formułami) wraz z podaniem i/lub załączeniem wykorzystywanych materiałów źródłowych na podstawie których je wykonano.

7) Raport Końcowy Projektu powinien mieć formę podsumowania i rozliczenia zarówno finansowego jak i rzeczowego projektu wraz z analizą osiągniętych efektów ekologicznych, ekonomicznych oraz społecznych.

8) Raport Zakończenia stanowi podsumowanie zrealizowanej umowy i powinien zawierać wskazanie rodzaju, sposobu, formy oraz dat świadczonych usług w zakresie pomocy technicznej.

9) Raport kwartalny powinien mieć formę sprawozdania z działań podejmowanych przez Konsultanta w danym kwartale niezbędnych dla przeprowadzenia oceny rocznej wraz ze wskazaniem bieżących zagrożeń i zaleceń dla JRP.

10) Terminy przekazywania i akceptacji raportów:
Raporty powinny być sporządzone przez Konsultanta i przesyłane do Zamawiającego w trybie jak określono poniżej.
a) Raport z przeprowadzonej oceny wstępnej należy przedstawić w terminie dwóch miesięcy licząc od dnia podpisania Umowy.
b) Raport z przeprowadzonej oceny rocznej należy przedstawić w terminie 45 dni od dnia zakończenia roku kalendarzowego objętego oceną.
c) Raport z przeprowadzonego szkolenia Konsultant zobowiązany jest przedstawić w terminie 7 dni po przeprowadzeniu szkolenia.
d) Raport z przeprowadzonej analizy Studium Wykonalności i uwag Jaspers należy przedstawić w terminie 2 miesięcy od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wydanym przez Zamawiającego.
e) Raport z przeprowadzonej analizy popytu (w przypadku wykonywania tej części) należy przedstawić w terminie 3 miesięcy od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wydanym przez Zamawiającego.
f) Raport z przeprowadzonego przeliczenia luki finansowej na zakończenie Projektu należy przedstawić w terminie 2 miesięcy przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla Projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.
g) Raport Końcowy Projektu należy złożyć w terminie do 14 dni przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla Projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.
h) Raport Zakończenia Konsultant zobowiązany jest przedstawić w terminie 14 dni po zakończeniu ostatniej części zamówienia.
i) Raport Kwartalny Konsultant zobowiązany jest przedstawić w terminie jednego miesiąca po zakończeniu kwartału.
Zamawiający w terminie 30 dni od przekazania każdego raportu powiadomi Wykonawcę o przyjęciu bądź odrzuceniu otrzymanego opracowania z podaniem przyczyny odrzucenia. W przypadku odrzucenia, Wykonawca w terminie 14 dni kalendarzowych przedłoży poprawiony dokument. Poprawiony dokument traktuje się jako nowo złożony i podlega on ponownej weryfikacji. Brak uwag w tym terminie uznaje się odebranie złożonego opracowania w terminie.
Niezależnie od powyższego dla Raportu Końcowego Projektu Konsultant zobowiązany będzie do wnoszenia poprawek zgłoszonych przez WFOŚiGW, MŚ, MRR oraz MF co może nastąpić w terminach późniejszych niż założone powyżej.
Ilość przekazywanych egzemplarzy
Konsultant powinien przekazywać raporty Zamawiającemu w 2 egzemplarzach w wersji drukowanej i elektronicznej. Cała korespondencja i dokumentacja będą sporządzane przez Konsultanta w języku polskim. Dokumenty w wersji elektronicznej dostarczane będą zgodnie pakietem Microsoft Office, a grafika w formacie JPG lub TIF.

3. Wymagania odnośnie pozostałych dokumentów
Każdy inny dokument, którego obowiązek sporządzenia będzie wynikać z Umowy, Konsultant przekaże Zamawiającemu w terminie wynikającym z Umowy lub ustalonym z Zamawiającym. Zamawiający w terminie 30 dni od przekazania każdego dokumentu powiadomi Konsultanta o przyjęciu bądź odrzuceniu otrzymanego opracowania z podaniem przyczyny odrzucenia. W przypadku odrzucenia, Konsultant w terminie 14 dni kalendarzowych przedłoży poprawiony dokument. Poprawiony dokument traktuje się jako nowo złożony i podlega on ponownej weryfikacji. Brak uwag w tym terminie uznaje się odebranie złożonego opracowania w terminie.
Konsultant powinien przekazywać wszelkie wymagane dokumenty Zamawiającemu w 2 egzemplarzach w wersji drukowanej i elektronicznej. Cała korespondencja i dokumentacja będą sporządzane przez Konsultanta w języku polskim w formatach jak dla raportów.

4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Części 3 IDW.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 28541

Data publikacji: 2012-02-03

Nazwa: Gmina Brwinów

Ulica: ul. Grodziska 12

Numer domu: 12

Miejscowość: Brwinów

Kod pocztowy: 05-840

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 7382567

Numer faxu: 7295940

Adres strony internetowej: www.brwinow.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pomoc Techniczna dla Jednostki Realizującej Projekt Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Pomoc Techniczna dla Jednostki Realizującej Projekt Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Zamówienie jest częścią Projektu Funduszu Spójności nr POIS.01.01.00-00-122/09 Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów
realizowanego w ramach POIiŚ.

1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Doradztwo w zakresie zarządzania i administrowania Projektem:
a) przeprowadzenie oceny wstępnej, w szczególności:
- opracowanie systemu identyfikacji i kontroli ryzyk Projektu wraz z określeniem sposobu ich rozwiązywania,
- opracowanie list sprawdzających do bieżącej kontroli i nadzoru prawidłowej realizacji Projektu,
- dokonanie, na podstawie wymagań IZ i IP określonych w obowiązujących dokumentach, przeglądu i oceny procedur stosowanych przez JRP oraz Zamawiającego i przedłożenie projektów zmiany procedur, jakie winny być stosowane przez JRP,
- przegląd oraz aktualizacja procedur archiwizacji wszelkich dokumentów JRP oraz korespondencji, w tym elektronicznej,
- dokonanie przeglądu i oceny istniejącego systemu księgowości w celu stwierdzenia jego zgodności z wymogami prawa i umowy o dofinansowanie,
- jako rezultat wspomnianego w podpunkcie wyżej przeglądu opracowanie zaleceń, jakie winne być wprowadzone do stosowanego systemu księgowości i do obowiązujących procedur JRP,
- sprawdzenie stosowania wymogów dotyczących informacji i promocji w projekcie.
Termin wykonania: dwa miesiące licząc od dnia podpisania Umowy.
b) przeprowadzenie oceny rocznej, w szczególności:
- analiza zdarzeń rzeczowo - finansowych w ciągu analizowanego roku wraz ze zdarzeniami w otoczeniu Projektu a mającymi wpływ na jego realizację i osiągnięcie założonych efektów,
- identyfikacja zagrożeń i analiza ryzyka,
- wnioski i zalecenia niezbędnych działań dla JRP i Zamawiającego mających na celu osiągnięcie zakładanych efektów Projektu i zachowanie zgodności z założeniami określonymi w Studium Wykonalności,
- ocena planowanej płynności finansowej w następnym roku realizacji wraz z zaleceniami dla JRP i Zamawiającego,
- ocena wdrożenia wcześniejszych zaleceń,
Termin wykonania: 45 dni po zakończeniu roku kalendarzowego objętego oceną.
c) bieżące konsultacje telefoniczne bądź mailowe.

2) Doradztwo w zakresie finansowo-ekonomicznym dotyczącym Projektu:
a) Konsultant przeprowadzi weryfikację analizy popytu na usługi wod.-kan. z uwzględnieniem zdolności mieszkańców do ponoszenia opłat za takie usługi (opierając się również na metodzie kalkulacji dochodu do dyspozycji na takie usługi jako procentu dochodu mieszkańców w niższych grupach dochodowych - z ang. affordability). Opracuje, przy współpracy z Zamawiającym, założenia taryfowe i uzasadnienia dla Burmistrza Gminy Brwinów, oraz zaproponuje mechanizmy wsparcia dla mieszkańców w przypadku przekroczenia progu affordability, a także wykona symulację oddziaływania implementacji takich mechanizmów na analizę finansową i ekonomiczną w Projekcie ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na wysokość dofinansowania.
Termin wykonania: 3 miesiące licząc od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wykonywania usługi, które zostanie wydane przez Zamawiającego. Polecenie Zamawiającego zostanie wydane z zachowaniem co najmniej miesięcznego uprzedzenia oraz minimum cztery miesiące przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od zlecenia tego zadania bez konieczności podawania przyczyny (w postaci zaniechania wydania polecenia). Wówczas zadanie to nie będzie wchodziło w przedmiot zlecenia objętego Umową.

b) Konsultant wykona badanie Studium Wykonalności w zakresie analiz finansowych, kosztów i korzyści, wrażliwości i ryzyka /pod kątem zgodności z obowiązującymi Wytycznymi MRR/ poprzez porównanie stanu istniejącego (wynikającego z bieżącej realizacji Projektu) z pożądanym (określonym w zatwierdzonej dokumentacji aplikacyjnej). Określi krytyczne oraz kluczowe zapisy i wymagania. Opracuje listę niezbędnych zmian oraz zaleceń i działań jakie powinien podjąć Zamawiający dla utrzymania wymaganej zgodności realizowanego Projektu z założeniami dokumentacji aplikacyjnej w tym zapewnienia najkorzystniejszego poziomu dofinansowania.
Konsultant wykona również analizę uwag Jaspers /z Noty Działań Końcowych JASPERS/ przygotuje Zamawiającemu pisemne ustosunkowanie się do w/w Noty, zapewni pomoc przy wdrażaniu niezbędnych zaleceń. Przygotuje listę niezbędnych zmian do Studium Wykonalności, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Termin wykonania: dwa miesiące licząc od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wydanym przez Zamawiającego. Polecenie Zamawiającego zostanie wydane z zachowaniem co najmniej miesięcznego uprzedzenia oraz minimum cztery miesiące przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.

3) Doradztwo odnośnie wypełniania zobowiązań wobec instytucji zewnętrznych:
Obowiązki Zamawiającego jako Beneficjenta środków pomocowych UE wobec instytucji zewnętrznych, związane z realizacją Projektu, zostały wskazane przede wszystkim w Studium Wykonalności, Wniosku o dofinansowanie, w zawartej Umowie o dofinansowanie oraz obowiązujących wytycznych i innych związanych dokumentach.
W szczególności Konsultant:
a) Na bieżąco przygotuje niezbędne zalecenia dla Zamawiającego celem utrzymania zgodności realizowanego projektu z założeniami Wniosku o dofinansowanie, Studium Wykonalności, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi i innymi związanymi dokumentami.
b) na bieżąco zapewni pomoc JRP w zakresie wypełnienia zobowiązań pokontrolnych.

4) Przygotowanie i prowadzenie szkoleń i kursów:
Konsultant przeszkoli pracowników Zamawiającego zaangażowanych w realizację Projektu (każdorazowo maksymalnie do 5 osób). Szkolenia przygotowane zostaną w formie wykładów i/lub warsztatów. Program będzie obejmował szkolenia z każdego z punktów zakresu podanego poniżej w formie uzgodnionej wcześniej z Zamawiającym:
a) szkolenie z obsługi MS Project i efektywnego wykorzystania przy realizacji projektu ( 2- dniowe z warsztatami),
b) szkolenie w zakresie metodologii analizy kosztów i korzyści na potrzeby Projektu ( 2 -dniowe z warsztatami),
c) przygotowanie JRP do audytu zewnętrznego ( 1-dniowe).
Konsultant jest zobowiązany do zorganizowania szkoleń w siedzibie Zamawiającego, zapewnienia odpowiedniej liczby materiałów szkoleniowych oraz urządzeń multimedialnych niezbędnych do prezentacji. Przy organizowaniu szkolenia z obsługi programu MS Project, należy wziąć pod uwagę, że Zamawiający dysponuje 3 komputerami przenośnymi z zainstalowanym programem MS Project, w związku z powyższym należy zapewnić na czas szkolenia sprzęt z oprogramowaniem dla pozostałych osób biorących udział w szkoleniu.
Termin wykonania: Szkolenia pracowników zostaną przeprowadzone w terminach uzgodnionych z Zamawiającym, do końca 2012 r.
5) Przeliczenie luki finansowej na zakończenie Projektu
Na zakończenie Projektu Konsultant dokona aktualizacji analiz finansowych wraz z przeliczeniem luki finansowej i określeniem maksymalnej kwoty dofinansowania.
Termin wykonania: 2 miesiące przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.

6) Pomoc JRP w przygotowaniu końcowego wniosku o płatność poprzez przygotowanie Raportu Końcowego Projektu.
Konsultant udzieli pomocy JRP przy sporządzeniu końcowego wniosku o płatność przygotowując Raport Końcowy Projektu. Raport jest formą podsumowania i rozliczenia zarówno finansowego jak i rzeczowego projektu wraz z analizą osiągniętych efektów ekologicznych, ekonomicznych oraz społecznych. Raport jest sporządzany w polskiej wersji językowej. Konsultant musi być gotowy do wprowadzenia ewentualnych uwag Zamawiającego, WFOŚiGW, MŚ, MRR oraz MF. Ponadto w przypadku uwag z Komisji Europejskiej oczekuje się, iż wymagane korekty zostaną wykonane przez i na koszt Konsultanta.
Należy przewidzieć konieczność ewentualnych spotkań wyjaśniających zespołu przygotowującego dokument z instytucjami zarządzającymi w ich siedzibach.
Termin wykonania: Raport Końcowy Projektu należy złożyć w terminie do 14 dni przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla Projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.

2. Wymagania odnośnie składania raportów.
1) Konsultant zobowiązany jest do składania następujących raportów:
- Raport z przeprowadzonej oceny wstępnej realizacji Projektu,
- Raport z przeprowadzonej oceny rocznej realizacji Projektu za 2012 r.,
- Raport z przeprowadzonej oceny rocznej realizacji Projektu za 2013 r.,
- Raporty kwartalne z postępu prac nad raportami rocznymi odrębnie za rok 2012 oraz za rok 2013,
- Raporty z przeprowadzonych szkoleń, sporządzone odrębnie dla każdego szkolenia,
- Raport z przeprowadzonej analizy Studium Wykonalności i uwag Jaspers,
- Raport z przeprowadzonej analizy popytu (pod warunkiem, iż ten element usługi będzie realizowany),
- Raport z przeprowadzonego przeliczenia luki finansowej na zakończenie Projektu,
- Raport Końcowy Projektu,.
- Raport Zakończenia,
- Raport Zakończenia Umowy.
2) Każdy raport powinien zaczynać się częścią ogólną, taką samą dla wszystkich raportów. W tej części powinien być przedstawiony krótki opis Umowy Konsultanta /forma i treść do uzgodnienia z Zamawiającym/ oraz rozdzielnik dokumentu.

3) Raport z przeprowadzonej oceny wstępnej - część merytoryczna powinna składać się z m.in. z następujących elementów:
a) Oceny stopnia zaawansowania realizacji projektu,
b) Analizy Procedur stosowanych w ramach Projektu wraz z propozycją zmian,
c) Analizy systemu księgowości wraz zaleceniami,
d) List sprawdzających do bieżącej kontroli,
e) Oceny kluczowych kwestii w ramach Projektu /w tym wynikających z Noty JASPERS,
f) Określenia ryzyk dla Projektu i sposobu zarządzania nimi,
g) Zaleceń dla Zamawiającego celem utrzymania zgodności realizowanego projektu z założeniami Wniosku o dofinansowanie, Studium Wykonalności, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi i innymi związanymi dokumentami.

4) Raport z przeprowadzonej oceny rocznej - część merytoryczna powinna składać się z m.in. z następujących elementów:
a) Oceny stopnia zaawansowania realizacji projektu,
b) Analiza ryzyka z uwzględnieniem upływu czasu od rozpoczęcia Projektu,
c) Wnioski i zalecenia dla JRP mające na celu zwiększenie efektywności działań, zmierzających do osiągnięcia założonych celów i trwałości Projektu,
d) Analiza płynności finansowej Projektu,
e) Zaleceń dla Zamawiającego celem utrzymania zgodności realizowanego projektu z założeniami Wniosku o dofinansowanie, Studium Wykonalności, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi i innymi związanymi dokumentami,
f) Ostateczny kształt Raportu będzie przedmiotem uzgodnień między stronami.

5) Raport z przeprowadzonego szkolenia jest sprawozdaniem z przeprowadzonego szkolenia i winien zawierać podstawowe informacje takie jak: miejsce i czas przeprowadzenia szkolenia, krótki opis zakresu i sposobu prowadzenia (wykład/warsztaty/ćwiczenia), dokumentację fotograficzną ze szkolenia, informację odnośnie wykładowcy, listę osób uczestniczących. Do raportu należy dołączyć materiały szkoleniowe przekazane uczestnikom ( jeśli takie były). Dla każdego szkolenia należy przedstawić osobny raport.

4) Raport z przeprowadzonej analizy Studium Wykonalności i uwag Jaspers powinien stanowić sprawozdanie z przeprowadzonych analiz. Raport powinien zawierać wszelkie przeprowadzone analizy, listy zaleceń i zmian wraz z podaniem i/lub załączeniem wykorzystywanych materiałów źródłowych na podstawie których je wykonano.

5) Raport z przeprowadzonej analizy popytu (w przypadku wykonywania tej części) powinien stanowić sprawozdanie z przeprowadzonej analizy. Raport powinien zawierać wszelkie założenia i przeprowadzone na potrzeby tego opracowania analizy, symulacje wraz z podaniem i/lub załączeniem wykorzystywanych materiałów źródłowych na podstawie których je wykonano.

6) Raport z przeprowadzonego przeliczenia luki finansowej na zakończenie Projektu powinien stanowić sprawozdanie z przeprowadzonej analizy. Raport powinien zawierać wszelkie założenia, obliczenia i przeprowadzone na potrzeby tego opracowania analizy (aktywne modele w programie Microsoft Excel z udostępnionymi Zamawiającemu formułami) wraz z podaniem i/lub załączeniem wykorzystywanych materiałów źródłowych na podstawie których je wykonano.

7) Raport Końcowy Projektu powinien mieć formę podsumowania i rozliczenia zarówno finansowego jak i rzeczowego projektu wraz z analizą osiągniętych efektów ekologicznych, ekonomicznych oraz społecznych.

8) Raport Zakończenia stanowi podsumowanie zrealizowanej umowy i powinien zawierać wskazanie rodzaju, sposobu, formy oraz dat świadczonych usług w zakresie pomocy technicznej.

9) Raport kwartalny powinien mieć formę sprawozdania z działań podejmowanych przez Konsultanta w danym kwartale niezbędnych dla przeprowadzenia oceny rocznej wraz ze wskazaniem bieżących zagrożeń i zaleceń dla JRP.

10) Terminy przekazywania i akceptacji raportów:
Raporty powinny być sporządzone przez Konsultanta i przesyłane do Zamawiającego w trybie jak określono poniżej.
a) Raport z przeprowadzonej oceny wstępnej należy przedstawić w terminie dwóch miesięcy licząc od dnia podpisania Umowy.
b) Raport z przeprowadzonej oceny rocznej należy przedstawić w terminie 45 dni od dnia zakończenia roku kalendarzowego objętego oceną.
c) Raport z przeprowadzonego szkolenia Konsultant zobowiązany jest przedstawić w terminie 7 dni po przeprowadzeniu szkolenia.
d) Raport z przeprowadzonej analizy Studium Wykonalności i uwag Jaspers należy przedstawić w terminie 2 miesięcy od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wydanym przez Zamawiającego.
e) Raport z przeprowadzonej analizy popytu (w przypadku wykonywania tej części) należy przedstawić w terminie 3 miesięcy od daty wyznaczonej w poleceniu rozpoczęcia wydanym przez Zamawiającego.
f) Raport z przeprowadzonego przeliczenia luki finansowej na zakończenie Projektu należy przedstawić w terminie 2 miesięcy przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla Projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.
g) Raport Końcowy Projektu należy złożyć w terminie do 14 dni przed upływem okresu kwalifikowalności wydatków dla Projektu. Termin ten na dzień podpisywania umowy jest określony jako 24.03.2014 r. i może być przedłużony.
h) Raport Zakończenia Konsultant zobowiązany jest przedstawić w terminie 14 dni po zakończeniu ostatniej części zamówienia.
i) Raport Kwartalny Konsultant zobowiązany jest przedstawić w terminie jednego miesiąca po zakończeniu kwartału.
Zamawiający w terminie 30 dni od przekazania każdego raportu powiadomi Wykonawcę o przyjęciu bądź odrzuceniu otrzymanego opracowania z podaniem przyczyny odrzucenia. W przypadku odrzucenia, Wykonawca w terminie 14 dni kalendarzowych przedłoży poprawiony dokument. Poprawiony dokument traktuje się jako nowo złożony i podlega on ponownej weryfikacji. Brak uwag w tym terminie uznaje się odebranie złożonego opracowania w terminie.
Niezależnie od powyższego dla Raportu Końcowego Projektu Konsultant zobowiązany będzie do wnoszenia poprawek zgłoszonych przez WFOŚiGW, MŚ, MRR oraz MF co może nastąpić w terminach późniejszych niż założone powyżej.
Ilość przekazywanych egzemplarzy
Konsultant powinien przekazywać raporty Zamawiającemu w 2 egzemplarzach w wersji drukowanej i elektronicznej. Cała korespondencja i dokumentacja będą sporządzane przez Konsultanta w języku polskim. Dokumenty w wersji elektronicznej dostarczane będą zgodnie pakietem Microsoft Office, a grafika w formacie JPG lub TIF.

3. Wymagania odnośnie pozostałych dokumentów
Każdy inny dokument, którego obowiązek sporządzenia będzie wynikać z Umowy, Konsultant przekaże Zamawiającemu w terminie wynikającym z Umowy lub ustalonym z Zamawiającym. Zamawiający w terminie 30 dni od przekazania każdego dokumentu powiadomi Konsultanta o przyjęciu bądź odrzuceniu otrzymanego opracowania z podaniem przyczyny odrzucenia. W przypadku odrzucenia, Konsultant w terminie 14 dni kalendarzowych przedłoży poprawiony dokument. Poprawiony dokument traktuje się jako nowo złożony i podlega on ponownej weryfikacji. Brak uwag w tym terminie uznaje się odebranie złożonego opracowania w terminie.
Konsultant powinien przekazywać wszelkie wymagane dokumenty Zamawiającemu w 2 egzemplarzach w wersji drukowanej i elektronicznej. Cała korespondencja i dokumentacja będą sporządzane przez Konsultanta w języku polskim w formatach jak dla raportów.

4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Części 3 IDW.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, w zależności od potrzeb, w wysokości do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia uzupełniające będą polegały na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe i będzie udzielone odrębną umową na podstawie art.67 ust.1 pkt.6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 24/03/2014

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
działalność stanowiąca przedmiot zamówienia nie wymaga posiadania szczególnych uprawnień wynikających z przepisów prawa.

Wiedza i doświadczenie:
- w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej 2 zamówienia na usługi polegające na doradztwie finansowym dla przedsięwzięć infrastrukturalnych o wartości 50.000.000 PLN lub doradztwie w procesie zarządzania przedsięwzięciami infrastrukturalnymi o wartości 50.000.000 PLN.
Przez zamówienia na doradztwo finansowe Zamawiający rozumie sporządzanie wszelkich analiz finansowych, opracowań ekonomicznych, oceny i badania sprawozdań finansowych.
Przez zamówienia na doradztwo w procesie zarządzania Zamawiający rozumie wykonywanie usługi doradztwa, pomocy technicznej dla jednostek realizujących projekty infrastrukturalne lub kierowania zespołem nadzorującym w przedsięwzięciu infrastrukturalnym.

1. Ocena sposobu dokonywania spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia w oparciu o dostarczone dokumenty. Nie spełnienie w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem z postępowania.

2. Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na załączniku nr 2 do IDW;
2) załącznik nr 3 do IDW - wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały należycie wykonane;

Potencjał techniczny: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
- będzie dysponował w realizacji zamówienia osobami:
Ekspert 1. (Kierownik Zespołu) posiadający:
- wykształcenie wyższe,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie w doradztwie w zakresie zarządzania projektami infrastrukturalnymi,
- udział w opracowaniu i/lub aktualizacji co najmniej dwóch Studiów Wykonalności dla projektów infrastrukturalnych, w tym przynajmniej jednego dotyczącego gospodarki wodno-ściekowej,

Ekspert 2. posiadający:
- wykształcenie wyższe,
- co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z wykonywaniem analiz finansowo-ekonomicznych, w tym wykonał min. 2 opracowania związane z wyliczeniem prognozy zadłużenia lub luki finansowej;
- co najmniej 3- letnie doświadczenie w doradztwie lub zarządzaniu finansowym w zakresie oceny i planowania sytuacji finansowej, w tym płynności, lub identyfikacji zagrożeń i analizy ryzyk finansowych,

Ekspert 3, posiadający:
- wykształcenie wyższe,
- co najmniej 3 letnie doświadczenie w kontroli i opiniowaniu systemów rachunkowo-księgowych jako audytor lub biegły rewident.

Wymieniony skład należy traktować jako minimalne wymagania Zamawiającego nie wyczerpującego całości personelu niezbędnego do należytego wypełnienia obowiązków Wykonawcy.

1. Ocena sposobu dokonywania spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia w oparciu o dostarczone dokumenty. Nie spełnienie w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem z postępowania.

2. Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na załączniku nr 2 do IDW;
2) załącznik nr 4 do IDW - wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
3) załącznik nr 5 do IDW - oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia;

Sytuacja ekonomiczna:
- sytuacja ekonomiczna: posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zgodnej z przedmiotem niniejszego zamówienia w wysokości co najmniej 30 000 PLN. W celu potwierdzenia spełniania warunku Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia,

1. Ocena sposobu dokonywania spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia w oparciu o dostarczone dokumenty. Nie spełnienie w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem z postępowania.

2. Informacja o oświadczeniach lub dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na załączniku nr 2 do IDW;
2) opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia;

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z wymogami art.144 u.p.z.p. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnej zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących przypadkach:
1) zmiany wysokości podatku VAT, jeżeli w okresie obowiązywania umowy nastąpi zmiana przepisów podatkowych,
2) zmiany podmiotu trzeciego (podwykonawcy),
3) jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w ogłoszeniu o zamówieniu lub SIWZ,
4) zmianę sposobu spełnienia świadczenia umownego przy zachowaniu co najmniej standardów jakościowych określonych wymaganiami Zamawiającego,
5) pominięcie jakiejkolwiek części usług (jednak bez prawa zlecenia jej osobom trzecim),
6) zmiany w kolejności i terminach wykonywania usług,
7) zmiany terminu zakończenia umowy określonego w § 5 ust 1 w przypadku zmiany terminu kwalifikowalności poprzez podpisanie aneksu do umowy o dofinansowanie,
8) zastąpienie zakresu planowanych do wykonania usług innym zakresem usług przy zachowaniu wymogów jakościowych oraz wymogu zgodności z celem i zasadami realizacji Przedsięwzięcia.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.przetargi.brwinow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD GMINY BRWINÓW, 05-840 BRWINÓW, UL. KOŚCIUSZKI 4A, Zespół ds. Zamówień Publicznych, pokój nr 22

Data składania wniosków, ofert: 20/02/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
URZĄD GMINY BRWINÓW, 05-840 BRWINÓW, UL. GRODZISKA 12, pokój nr 7

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest częścią Projektu Funduszu Spójności nr POIS.01.01.00-00-122/09 Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów
realizowanego w ramach POIiŚ.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
794120005 (Usługi doradcze w zakresie zarządzania finansami)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Podobne przetargi

531788 / 2013-12-20 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Zorganizowanie i przeprowadzenie konferencji, spotkań grup roboczych i spotkań konsultacyjnych.

518394 / 2013-12-13 - Inny: Państwowa osoba prawna

Narodowy Fundusz Ochrony Åšrodowiska i Gospodarki Wodnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Wykonanie badania Transparentność działań Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - analiza, ocena, rekomendacje

94295 / 2012-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brwinów - Brwinów (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Pomoc Techniczna dla Jednostki Realizującej Projekt Czyste Życie- kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Brwinów współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

392120 / 2011-11-23 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Usługi w zakresie systemów zarządzania informacją i jakością w wybranych urzędach administracji rządowej.

155568 / 2009-05-19 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Sprawiedliwości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Opracowanie koncepcji - Diagnozy stanu zarządzania w Ministerstwie Sprawiedliwości w oparciu o model EFQM (2003) wraz z rekomendacjami obszarów do poprawy

105979 / 2011-04-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus - Centrum Leczenia Obrażeń - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
WYKONANIE USŁUGI OBEJMUJĄCEJ OPRACOWANIE PROGRAMU NAPRAWCZEGO DLA SZPITALA KLINICZNEGO DZIECIĄTKA JEZUS - CENTRUM LECZENIA OBRAŻEŃ W WARSZAWIE

399122 / 2011-11-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Sprawiedliwości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Opracowanie rozwiązań z zakresu podejścia procesowego, zarządzania strategicznego, zarządzania przez cele i zarządzania wiedzą w Ministerstwie Sprawiedliwości

372258 / 2014-11-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Wsparcie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów we wdrażaniu zmian organizacyjnych w urzędach administracji rządowej

324747 / 2010-11-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Usługi w zakresie zarządzania przez kompetencje oraz zarządzania przez cele w wybranych urzędach administracji rządowej.

417408 / 2014-12-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Wsparcie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów we wdrażaniu zmian organizacyjnych w urzędach administracji rządowej

75675 / 2014-04-08 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Zorganizowanie i przeprowadzenie konferencji, spotkań grup roboczych oraz spotkań konsultacyjnych.

312628 / 2011-09-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Usługi w zakresie systemów zarządzania informacją i jakością w wybranych urzędach administracji rządowej.

190615 / 2012-09-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Łosice (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Usługa wdrożenia standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania szpitali i przygotowanie do procedury oceniającej w celu uzyskania akredytacji

439252 / 2012-11-08 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego wg wymagań Rozporządzenia EMAS wraz z przygotowaniem do rejestracji w systemie ekozarządzania i audytu EMAS w Oddziałach IMGW-PIB.

165342 / 2014-05-16 - Inny: PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego według wymagań normy ISO 14001 i Rozporządzenia EMAS w Oddziałach IMGW-PIB

116118 / 2013-03-24 - Inny: JBR

Instytut Psychiatrii i Neurologii - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Opracowanie Programu Restrukturyzacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

18080 / 2011-02-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus - Centrum Leczenia Obrażeń - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
WYKONANIE USŁUGI OBEJMUJĄCEJ OPRACOWANIE PROGRAMU NAPRAWCZEGO DLA SZPITALA KLINICZNEGO DZIECIĄTKA JEZUS - CENTRUM LECZENIA OBRAŻEŃ W WARSZAWIE

411622 / 2010-12-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Realizacja kompleksowej usługi doradczej w zakresie wsparcia dla Ministerstwa Środowiska we wdrażaniu systemu zarządzania środowiskowego wraz z przygotowaniem do rejestracji w systemie ekozarządzania i audytu EMAS.

153640 / 2009-05-18 - Podmiot prawa publicznego

Bank Gospodarstwa Krajowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794110008 (Ogólne usługi doradcze w zakresie zarządzania)
Usługa w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie w ramach poddziałania 2.1.1 Rozwój kapitału ludzkiego przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, wniosek składany bezpośrednio przez Bank Gospodarstwa Krajowego.