Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

46242 / 2014-02-10 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Poznań)

Przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIG.01.01.02-00-061/09 zawartej pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Nauki a Uniwersytetem Przyrodniczym, Wydziałem Nauk o Żywieniu i Żywności w Poznaniu, z dnia 30.12.2009 za okres od 01.01.2010 r. do 31.12.2014 r.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1 Audyt należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi określonymi Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 29 września 2011 w sprawie przeprowadzania audytu zewnętrznego wydatkowania środków na naukę (Dz. U. nr 207 poz. 1237) - dalej Rozporządzenie.
2.2 Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 6 Rozporządzenia RM celem przeprowadzenia audytu jest wydanie przez audytora opinii na temat:
a. wiarygodności danych liczbowych i opisowych zawartych w dokumentach związanych z realizowanym projektem;
b. realizacji wydatków i uzyskania założonych efektów związanych z audytowanym projektem, zgodnie z wymaganiami zawartymi w umowie;
c. poprawności dokumentowania i ujęcia operacji gospodarczych w wyodrębnionej dla danego projektu ewidencji księgowej.
2.3 Oprócz oceny prawidłowości realizacji projektu, audyt ma również na celu doradztwo w zakresie polepszania metod jego realizacji oraz poprawę efektywności funkcjonowania projektu.
2.4 Audytor będzie miał obowiązek przekazania kopii dokumentacji roboczych: notatek, kwestionariuszy oceny, list sprawdzających lub co najmniej wykazu badanych dokumentów i wykazu sporządzonych dokumentów.
Ponadto Zamawiający wymaga zorganizowania spotkania otwierającego, zamykającego oraz wszelkich innych niezbędnych spotkań w trakcie prowadzenia audytu.

2.6 Audyt projektu obejmuje w szczególności sprawdzenie:
a. zgodności realizacji projektu z umową;
b. kwalifikowalności wydatków poniesionych w ramach projektu (zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach POIG, 2007-2013 z dnia 5 czerwca 2008 );
c. poprawności księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu, ich zasadności, sposobu udokumentowania i wyodrębnienia w ewidencji księgowej;
d. płatności wydatków związanych z projektem;
e. wiarygodności i terminowości sprawozdań z realizacji projektu;
f. terminowości rozliczania otrzymanych środków finansowych na realizację projektu;
g. sposobu monitorowania realizacji celów i wskaźników projektu;
h. sposobu przechowywania i zabezpieczania dokumentacji dotyczącej projektu;
i. przestrzegania przepisów o rachunkowości, zamówieniach publicznych i finansach publicznych, w tym w zakresie przestrzegania dyscypliny finansów publicznych;
j. realizacji wniosków i zaleceń z wcześniejszych kontroli i audytów;
k. realizacji działań promocyjnych w ramach projektu.
2.7 Dokumentacja dotycząca projektu
a. wnioski o płatność,
b. umowy z wykonawcami,
c. aneksy do zawartych umów,
d. faktury,
e. inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia badania audytowego.
2.8 Miejsce dotyczące przechowywania dokumentacji projektu:
Oryginały dokumentacji projektu są przechowywane w siedzibach poszczególnych konsorcjantów. Ponadto w siedzibie Beneficjenta Projektu tj. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - w Katedrze Technologii Żywienia Człowieka (ul. Wojska Polskiego 31) są przechowywane kserokopie wszystkich dokumentów potwierdzone za zgodność z oryginałem. Pozostała dokumentacja przechowywana jest w budynkach:
ul. Wojska Polskiego 28 i ul. Wołyńska 19.
2.9 Miejsce wykonania audytu (u wszystkich konsorcjantów kontrola na miejscu
i sprawdzenie oryginałów dokumentów);
a. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28
b. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. C. K. Norwida 25/27
c. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, ul. Akademicka 13
d. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, ul. A. Fredry 10
e. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, al. Niepodległości 10
f. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 71b
Uwaga ! Zamawiający informuje, ze zgodnie z zapisem zawartym w pkt 2.8 i 2.9 niniejszego opisu przedmiotu zamówienia nie udostępnia w inny sposób dokumentacji objętej audytem. Nie udostępnia również urządzeń kserujących i powielających.
2.10 Zakres audytu:
a. gotowość organizacyjną beneficjenta i poprawność jego procedur wewnętrznych,
b. audyt finansowy,
c. audyt realizacji projektu,
d. wizyta na miejscu realizacji projektu,
e. prawidłowość i rzetelność prowadzenia i archiwizowania dokumentacji,
f. wdrażanie zaleceń pokontrolnych,
g. analiza powodzenia projektu.
Ponadto audyt powinien obejmować analizę dokumentacji oraz stosowanych procedur kontroli wewnętrznej w odniesieniu do przekazywania i rozliczania otrzymanych środków, procedur akceptacji wydatków kwalifikowanych w zakresie ich zasadności i odpowiedniego udokumentowania oraz sprawozdawania realizacji projektu ze szczególnym uwzględnieniem realizacji przyjętych celów projektu i realizacji postanowień umowy o dofinansowanie projektu.
2.11 Na podstawie zebranych dowodów audytor sporządzi pisemne sprawozdania z I i II etapu audytu, zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 13. 1. zwane dalej sprawozdaniem.
2.12 Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 par. 14.1 Rozporządzenia sprawozdanie zawierać będzie:
a. datę sporządzenia;
b. nazwę i adres audytowanego podmiotu;
c. nazwę i numer projektu - w przypadku audytu projektu;
d. oświadczenie audytora o niezależności od audytowanego podmiotu;
e. imiona, nazwiska i określenie uprawnień audytorów;
f. cele audytu;
g. podmiotowy i przedmiotowy zakres audytu;
h. termin, w którym przeprowadzono audyt;
i. zwięzły opis działań audytowanego podmiotu w obszarze objętym audytem;
j. ocenę adekwatności i skuteczności systemu zarządzania i kontroli w obszarze działalności audytowanego podmiotu objętym audytem;
k. informację o metodzie doboru i wielkości próby do badania;
l. zaprezentowanie wyników badania, w których stwierdzono nieprawidłowości;
m. określenie kwoty uzyskanych, rozliczonych i przechodzących na kolejny rok środków dotacji;
n. określenie kwoty nierozliczonych środków dotacji podlegających zwrotowi;
o. określenie nieprawidłowości w działalności audytowanego podmiotu oraz analizę ich przyczyn i skutków;
p. zalecenia w sprawie usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości w działalności audytowanego podmiotu;
q. podpisy audytorów, a w przypadku gdy audytorem jest osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej nazwę jednostki.
2.13 Wykonawca przedłoży sprawozdanie końcowe z każdego z etapów audytu w 3 egzemplarzach, w języku polskim w formie pisemnej oraz załączy w/w sprawozdanie na płycie CD w formacie pdf. Zakres i sposób sporządzenia sprawozdania został opisany w Dz. U. nr 207 poz. 1237 Rozporządzenia.
2.14 Audytorem może być:
1. Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 par. 2. 1. Rozporządzenia audytorem, może być:
a. osoba spełniająca warunki określone w art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240, z późn. zm.);
b. osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, zatrudniająca przy przeprowadzaniu audytu osoby, o których mowa w pkt a.
2. Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 par. 2. 2. Rozporządzenia audytorem nie może być:
a. podmiot zależny od audytowanego podmiotu;
b. podmiot dokonujący badania sprawozdania finansowego audytowanego podmiotu w okresie 3 lat poprzedzających audyt.

3. Opis projektu, który podlega audytowi:
Audytowi podlegają zadania wykonywane w ramach projektu rozwojowego
pt: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych realizowanego w konsorcjum naukowym o zasięgu ogólnokrajowym:
3.1 Ustalenie preferencji konsumenckich w zakresie produktów bioaktywnych, Wykonawca: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
3.2 Zakres prac tego etapu obejmuje ustalenie optymalnego poziomu natężenia podstawowych rodzajów smaku. Reprezentatywnej grupie badanych osób (konsumentów) zostaną przedstawione roztwory smaków podstawowych w 5 różnych stężeniach wg metody limitów . Drugi etap obejmuje ustalenie reprezentatywnej grupy osób ze wskazanymi w projekcie jednostkami chorobowymi. Następnie planuje się ustalenie preferencji danej grupy wobec danego rodzaju i natężenia smaku. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.3 Zakres prac tego etapu obejmuje ustalenie optymalnego poziomu natężenia podstawowych rodzajów smaku. Reprezentatywnej grupie badanych osób (konsumentów) zostaną przedstawione roztwory smaków podstawowych w 5 różnych stężeniach wg metody limitów . Drugi etap obejmuje ustalenie reprezentatywnej grupy osób ze wskazanymi w projekcie jednostkami chorobowymi. Następnie planuje się ustalenie preferencji danej grupy wobec danego rodzaju i natężenia smaku. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.
3.4 Wybór odmian wybranych warzyw kapustowatych o najwyższej zawartości glukozynolanów i produktów ich rozpadu. Badania laboratoryjne krajowych odmian nasion roślin strączkowych oraz ziół charakteryzujących się najwyższą zawartością polifenoli. Wykonawcy: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu/ Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu/ Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
3.5 Separacja fragmentów roślin, Wykonawcy: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.6 Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu/ Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
3.7 Zakres zadania obejmuje separację składników bioaktywnych zawartych w świeżym soku ziemniaczanym, badania prowadzone były na potrzeby innych uczestników projektu. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.
3.8 Charakterystyka chemiczna uzyskanych frakcji będzie obejmować oznaczenie składu podstawowego oraz potencjału antyoksydacyjnego. Zostaną przeprowadzone: analiza składu frakcji błonnika (Van Soest, Aspa), zawartość białka (Kjejdhal), tłuszczu (Soxhlet). Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.
3.9 Ekstrakty (w postaci sypkiej) otrzymane w skali półtechnicznej zostaną poddane analizie sensorycznej metodą punktową i opisową. W suchych ekstraktach oceniana będzie konsystencja i zapach, a w wodnych ich roztworach -smak, zapach i barwa. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
3.10 W badaniach nad bezpieczeństwem pozyskanych produktów oznaczona zostanie ich cytotoksyczność i genotoksyczność w odniesieniu do prawidłowych komórek nabłonka jelitowego szczura izolowanych z jelita cienkiego (IEC-6), ludzkich komórek nabłonkowych izolowanych z jelita grubego (Caco-2), komórek wątroby (HepG2) oraz ludzkich komórek limfoidalnych (GM06904). Do oceny cytotoksyczności wykorzystane zostaną testy oparte na oznaczeniu aktywności metabolicznej komórek: test MTT lub test NRU w zależności od właściwości produktu. Ponadto przewiduje się oznaczenie integralności błon komórkowych przez barwienie komórek błękitem trypanu oraz oznaczenie ilości komórek metodą hemocytometryczną. Na podstawie uzyskanych wyników badań wyznaczona zostanie dawka IC50 określająca stężenie preparatu powodujące 50% inhibicję wzrostu i przeżywalności komórek. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
3.11 Projektowanie finalnej postaci produktu. Celem zadania jest opracowanie składu produktu zawierającego biologiczne aktywne składniki charakteryzującego się jednocześnie atrakcyjną dla konsumenta postacią. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.12 Konstruowanie produktów stałych Przygotowanie surowców zbożowych i konstruowanie ich na bazie produktów będących matrycą dla substancji bioaktywnych (płatki zbożowe, pieczywo chrupkie, makarony, trwałe pieczywo cukiernicze. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.13 Zwiększanie biodostępności i jego ocena. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.14 Zastosowanie opakowań giętkich dla 10 ÷ 20 produktów. 2. Zapakowanie w opakowania jednostkowe - próżniowe lub w atmosferze modyfikowanej. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.15 Zabezpieczenie związków aktywnych pozyskanych z surowców pochodzenia roślinnego przed polimeryzacją, agregacją, depolimeryzacją, utlenieniem, atakiem mikrobiologicznym. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.16 Opracowanie technologii w skali laboratoryjnej otrzymywania ciekłych produktów o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych na bazie soków i przecierów owocowych i warzywnych oraz hydrokoloidów. Otrzymanie w skali laboratoryjnej ciekłych produktów o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych na bazie soków i przecierów owocowych i warzywnych oraz hydrokoloidów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
3.17 Opracowanie koncepcji linii technologicznych do przemysłowej produkcji wybranych produktów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.18 Ocena składu chemicznego wyizolowanych frakcji i gotowych produktów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.19 Ocena bezpieczeństwa frakcji i gotowych produktów: Ocena toksykologiczna, mikrobiologiczna, właściwości mutagenne, genotoksyczne, cytotoksyczne, alergiczne. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.20 Ocena wartości żywieniowej gotowych produktów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.21 Ocena sensoryczna produktów finalnych. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.22 Badania kliniczne nad aktywnością prozdrowotną wybranych produktów. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.23 Badania rynkowe. Wykonawca: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
3.24. Pozostałe informacje dotyczące projektu:
Cel projektu: celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii produkcji nowych linii produktów spożywczych ograniczających zachorowalność na choroby cywilizacyjne, w tym na choroby sercowo-naczyniowe, otyłość, cukrzycę, anemię. Wzbogaci to ofertę rynkową i eksportową polskiego przemysłu spożywczego i zwiększy jego międzynarodową konkurencyjność.
-Ilość Konsorcjantów: 6.
-Całkowita wartość projektu: 39 565 768,59 PLN.
-Wartość wydatków kwalifikowalnych: 35 134 113,28 PLN.
-Kwota dofinansowania z UE (85%): 29 863 996,29 PLN.
-Ilość złożonych wniosków o płatność: 61.
-Ilość przeprowadzonych postępowań przetargowych: ponad 50 (na zakup aparatury, odczynników chemicznych, drobnego sprzętu laboratoryjnego, szkła, artykułów biurowych itp.).
-Ilość faktur VAT: ok 3000.
-Ilość realizowanych zadań: 15.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 46242

Data publikacji: 2014-02-10

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ulica: ul. Wojska Polskiego 28

Numer domu: 28

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-637

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8487023, 8487043

Numer faxu: 061 8487043, 8487145

Adres strony internetowej: www.au.poznan.pl

Regon: 00000184400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIG.01.01.02-00-061/09 zawartej pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Nauki a Uniwersytetem Przyrodniczym, Wydziałem Nauk o Żywieniu i Żywności w Poznaniu, z dnia 30.12.2009 za okres od 01.01.2010 r. do 31.12.2014 r.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1 Audyt należy przeprowadzić zgodnie z wytycznymi określonymi Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 29 września 2011 w sprawie przeprowadzania audytu zewnętrznego wydatkowania środków na naukę (Dz. U. nr 207 poz. 1237) - dalej Rozporządzenie.
2.2 Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 6 Rozporządzenia RM celem przeprowadzenia audytu jest wydanie przez audytora opinii na temat:
a. wiarygodności danych liczbowych i opisowych zawartych w dokumentach związanych z realizowanym projektem;
b. realizacji wydatków i uzyskania założonych efektów związanych z audytowanym projektem, zgodnie z wymaganiami zawartymi w umowie;
c. poprawności dokumentowania i ujęcia operacji gospodarczych w wyodrębnionej dla danego projektu ewidencji księgowej.
2.3 Oprócz oceny prawidłowości realizacji projektu, audyt ma również na celu doradztwo w zakresie polepszania metod jego realizacji oraz poprawę efektywności funkcjonowania projektu.
2.4 Audytor będzie miał obowiązek przekazania kopii dokumentacji roboczych: notatek, kwestionariuszy oceny, list sprawdzających lub co najmniej wykazu badanych dokumentów i wykazu sporządzonych dokumentów.
Ponadto Zamawiający wymaga zorganizowania spotkania otwierającego, zamykającego oraz wszelkich innych niezbędnych spotkań w trakcie prowadzenia audytu.

2.6 Audyt projektu obejmuje w szczególności sprawdzenie:
a. zgodności realizacji projektu z umową;
b. kwalifikowalności wydatków poniesionych w ramach projektu (zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach POIG, 2007-2013 z dnia 5 czerwca 2008 );
c. poprawności księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu, ich zasadności, sposobu udokumentowania i wyodrębnienia w ewidencji księgowej;
d. płatności wydatków związanych z projektem;
e. wiarygodności i terminowości sprawozdań z realizacji projektu;
f. terminowości rozliczania otrzymanych środków finansowych na realizację projektu;
g. sposobu monitorowania realizacji celów i wskaźników projektu;
h. sposobu przechowywania i zabezpieczania dokumentacji dotyczącej projektu;
i. przestrzegania przepisów o rachunkowości, zamówieniach publicznych i finansach publicznych, w tym w zakresie przestrzegania dyscypliny finansów publicznych;
j. realizacji wniosków i zaleceń z wcześniejszych kontroli i audytów;
k. realizacji działań promocyjnych w ramach projektu.
2.7 Dokumentacja dotycząca projektu
a. wnioski o płatność,
b. umowy z wykonawcami,
c. aneksy do zawartych umów,
d. faktury,
e. inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia badania audytowego.
2.8 Miejsce dotyczące przechowywania dokumentacji projektu:
Oryginały dokumentacji projektu są przechowywane w siedzibach poszczególnych konsorcjantów. Ponadto w siedzibie Beneficjenta Projektu tj. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - w Katedrze Technologii Żywienia Człowieka (ul. Wojska Polskiego 31) są przechowywane kserokopie wszystkich dokumentów potwierdzone za zgodność z oryginałem. Pozostała dokumentacja przechowywana jest w budynkach:
ul. Wojska Polskiego 28 i ul. Wołyńska 19.
2.9 Miejsce wykonania audytu (u wszystkich konsorcjantów kontrola na miejscu
i sprawdzenie oryginałów dokumentów);
a. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28
b. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. C. K. Norwida 25/27
c. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, ul. Akademicka 13
d. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, ul. A. Fredry 10
e. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, al. Niepodległości 10
f. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 71b
Uwaga ! Zamawiający informuje, ze zgodnie z zapisem zawartym w pkt 2.8 i 2.9 niniejszego opisu przedmiotu zamówienia nie udostępnia w inny sposób dokumentacji objętej audytem. Nie udostępnia również urządzeń kserujących i powielających.
2.10 Zakres audytu:
a. gotowość organizacyjną beneficjenta i poprawność jego procedur wewnętrznych,
b. audyt finansowy,
c. audyt realizacji projektu,
d. wizyta na miejscu realizacji projektu,
e. prawidłowość i rzetelność prowadzenia i archiwizowania dokumentacji,
f. wdrażanie zaleceń pokontrolnych,
g. analiza powodzenia projektu.
Ponadto audyt powinien obejmować analizę dokumentacji oraz stosowanych procedur kontroli wewnętrznej w odniesieniu do przekazywania i rozliczania otrzymanych środków, procedur akceptacji wydatków kwalifikowanych w zakresie ich zasadności i odpowiedniego udokumentowania oraz sprawozdawania realizacji projektu ze szczególnym uwzględnieniem realizacji przyjętych celów projektu i realizacji postanowień umowy o dofinansowanie projektu.
2.11 Na podstawie zebranych dowodów audytor sporządzi pisemne sprawozdania z I i II etapu audytu, zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 13. 1. zwane dalej sprawozdaniem.
2.12 Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 par. 14.1 Rozporządzenia sprawozdanie zawierać będzie:
a. datę sporządzenia;
b. nazwę i adres audytowanego podmiotu;
c. nazwę i numer projektu - w przypadku audytu projektu;
d. oświadczenie audytora o niezależności od audytowanego podmiotu;
e. imiona, nazwiska i określenie uprawnień audytorów;
f. cele audytu;
g. podmiotowy i przedmiotowy zakres audytu;
h. termin, w którym przeprowadzono audyt;
i. zwięzły opis działań audytowanego podmiotu w obszarze objętym audytem;
j. ocenę adekwatności i skuteczności systemu zarządzania i kontroli w obszarze działalności audytowanego podmiotu objętym audytem;
k. informację o metodzie doboru i wielkości próby do badania;
l. zaprezentowanie wyników badania, w których stwierdzono nieprawidłowości;
m. określenie kwoty uzyskanych, rozliczonych i przechodzących na kolejny rok środków dotacji;
n. określenie kwoty nierozliczonych środków dotacji podlegających zwrotowi;
o. określenie nieprawidłowości w działalności audytowanego podmiotu oraz analizę ich przyczyn i skutków;
p. zalecenia w sprawie usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości w działalności audytowanego podmiotu;
q. podpisy audytorów, a w przypadku gdy audytorem jest osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej nazwę jednostki.
2.13 Wykonawca przedłoży sprawozdanie końcowe z każdego z etapów audytu w 3 egzemplarzach, w języku polskim w formie pisemnej oraz załączy w/w sprawozdanie na płycie CD w formacie pdf. Zakres i sposób sporządzenia sprawozdania został opisany w Dz. U. nr 207 poz. 1237 Rozporządzenia.
2.14 Audytorem może być:
1. Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 par. 2. 1. Rozporządzenia audytorem, może być:
a. osoba spełniająca warunki określone w art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240, z późn. zm.);
b. osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, zatrudniająca przy przeprowadzaniu audytu osoby, o których mowa w pkt a.
2. Zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 par. 2. 2. Rozporządzenia audytorem nie może być:
a. podmiot zależny od audytowanego podmiotu;
b. podmiot dokonujący badania sprawozdania finansowego audytowanego podmiotu w okresie 3 lat poprzedzających audyt.

3. Opis projektu, który podlega audytowi:
Audytowi podlegają zadania wykonywane w ramach projektu rozwojowego
pt: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych realizowanego w konsorcjum naukowym o zasięgu ogólnokrajowym:
3.1 Ustalenie preferencji konsumenckich w zakresie produktów bioaktywnych, Wykonawca: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
3.2 Zakres prac tego etapu obejmuje ustalenie optymalnego poziomu natężenia podstawowych rodzajów smaku. Reprezentatywnej grupie badanych osób (konsumentów) zostaną przedstawione roztwory smaków podstawowych w 5 różnych stężeniach wg metody limitów . Drugi etap obejmuje ustalenie reprezentatywnej grupy osób ze wskazanymi w projekcie jednostkami chorobowymi. Następnie planuje się ustalenie preferencji danej grupy wobec danego rodzaju i natężenia smaku. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.3 Zakres prac tego etapu obejmuje ustalenie optymalnego poziomu natężenia podstawowych rodzajów smaku. Reprezentatywnej grupie badanych osób (konsumentów) zostaną przedstawione roztwory smaków podstawowych w 5 różnych stężeniach wg metody limitów . Drugi etap obejmuje ustalenie reprezentatywnej grupy osób ze wskazanymi w projekcie jednostkami chorobowymi. Następnie planuje się ustalenie preferencji danej grupy wobec danego rodzaju i natężenia smaku. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.
3.4 Wybór odmian wybranych warzyw kapustowatych o najwyższej zawartości glukozynolanów i produktów ich rozpadu. Badania laboratoryjne krajowych odmian nasion roślin strączkowych oraz ziół charakteryzujących się najwyższą zawartością polifenoli. Wykonawcy: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu/ Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu/ Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
3.5 Separacja fragmentów roślin, Wykonawcy: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.6 Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu/ Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
3.7 Zakres zadania obejmuje separację składników bioaktywnych zawartych w świeżym soku ziemniaczanym, badania prowadzone były na potrzeby innych uczestników projektu. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.
3.8 Charakterystyka chemiczna uzyskanych frakcji będzie obejmować oznaczenie składu podstawowego oraz potencjału antyoksydacyjnego. Zostaną przeprowadzone: analiza składu frakcji błonnika (Van Soest, Aspa), zawartość białka (Kjejdhal), tłuszczu (Soxhlet). Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.
3.9 Ekstrakty (w postaci sypkiej) otrzymane w skali półtechnicznej zostaną poddane analizie sensorycznej metodą punktową i opisową. W suchych ekstraktach oceniana będzie konsystencja i zapach, a w wodnych ich roztworach -smak, zapach i barwa. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
3.10 W badaniach nad bezpieczeństwem pozyskanych produktów oznaczona zostanie ich cytotoksyczność i genotoksyczność w odniesieniu do prawidłowych komórek nabłonka jelitowego szczura izolowanych z jelita cienkiego (IEC-6), ludzkich komórek nabłonkowych izolowanych z jelita grubego (Caco-2), komórek wątroby (HepG2) oraz ludzkich komórek limfoidalnych (GM06904). Do oceny cytotoksyczności wykorzystane zostaną testy oparte na oznaczeniu aktywności metabolicznej komórek: test MTT lub test NRU w zależności od właściwości produktu. Ponadto przewiduje się oznaczenie integralności błon komórkowych przez barwienie komórek błękitem trypanu oraz oznaczenie ilości komórek metodą hemocytometryczną. Na podstawie uzyskanych wyników badań wyznaczona zostanie dawka IC50 określająca stężenie preparatu powodujące 50% inhibicję wzrostu i przeżywalności komórek. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
3.11 Projektowanie finalnej postaci produktu. Celem zadania jest opracowanie składu produktu zawierającego biologiczne aktywne składniki charakteryzującego się jednocześnie atrakcyjną dla konsumenta postacią. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.12 Konstruowanie produktów stałych Przygotowanie surowców zbożowych i konstruowanie ich na bazie produktów będących matrycą dla substancji bioaktywnych (płatki zbożowe, pieczywo chrupkie, makarony, trwałe pieczywo cukiernicze. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.13 Zwiększanie biodostępności i jego ocena. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.14 Zastosowanie opakowań giętkich dla 10 ÷ 20 produktów. 2. Zapakowanie w opakowania jednostkowe - próżniowe lub w atmosferze modyfikowanej. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.15 Zabezpieczenie związków aktywnych pozyskanych z surowców pochodzenia roślinnego przed polimeryzacją, agregacją, depolimeryzacją, utlenieniem, atakiem mikrobiologicznym. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.16 Opracowanie technologii w skali laboratoryjnej otrzymywania ciekłych produktów o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych na bazie soków i przecierów owocowych i warzywnych oraz hydrokoloidów. Otrzymanie w skali laboratoryjnej ciekłych produktów o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych na bazie soków i przecierów owocowych i warzywnych oraz hydrokoloidów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
3.17 Opracowanie koncepcji linii technologicznych do przemysłowej produkcji wybranych produktów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.18 Ocena składu chemicznego wyizolowanych frakcji i gotowych produktów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.19 Ocena bezpieczeństwa frakcji i gotowych produktów: Ocena toksykologiczna, mikrobiologiczna, właściwości mutagenne, genotoksyczne, cytotoksyczne, alergiczne. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.20 Ocena wartości żywieniowej gotowych produktów. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.21 Ocena sensoryczna produktów finalnych. Wykonawca: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.22 Badania kliniczne nad aktywnością prozdrowotną wybranych produktów. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
3.23 Badania rynkowe. Wykonawca: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
3.24. Pozostałe informacje dotyczące projektu:
Cel projektu: celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii produkcji nowych linii produktów spożywczych ograniczających zachorowalność na choroby cywilizacyjne, w tym na choroby sercowo-naczyniowe, otyłość, cukrzycę, anemię. Wzbogaci to ofertę rynkową i eksportową polskiego przemysłu spożywczego i zwiększy jego międzynarodową konkurencyjność.
-Ilość Konsorcjantów: 6.
-Całkowita wartość projektu: 39 565 768,59 PLN.
-Wartość wydatków kwalifikowalnych: 35 134 113,28 PLN.
-Kwota dofinansowania z UE (85%): 29 863 996,29 PLN.
-Ilość złożonych wniosków o płatność: 61.
-Ilość przeprowadzonych postępowań przetargowych: ponad 50 (na zakup aparatury, odczynników chemicznych, drobnego sprzętu laboratoryjnego, szkła, artykułów biurowych itp.).
-Ilość faktur VAT: ok 3000.
-Ilość realizowanych zadań: 15.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: na podstawie oświadczenia

Wiedza i doświadczenie:
Posiadają udokumentowane doświadczenie w zakresie przeprowadzenia minimum dwóch audytów finansowanych zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237 § 7 przeprowadzonych w przeciągu ostatnich trzech lat. Udokumentowane audyty zewnętrzne poparte winny być referencjami dotyczącymi projektów naukowych realizowanych przez jednostki naukowe w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 29 września 2011 r. w sprawie przeprowadzania audytu zewnętrznego wydatkowania środków finansowych na naukę

Potencjał techniczny: na podstawie oświadczenia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: na podstawie oświadczenia

Sytuacja ekonomiczna: na podstawie oświadczenia

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. wypełniony formularz oferty - załącznika nr 1
2. wykaz wykonanych, minimum dwóch audytów finansowanych zgodnie z Dz. U. nr 207 poz. 1237., a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców (załącznik nr 5) oraz załączeniem dokumentu (np. zaświadczenie wystawione przez podmiot zlecające badania audytowe) potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, (na potwierdzenie warunku określonego w rozdziale VIII pkt 3 niniejszej SIWZ),

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana umowy może nastąpić w następujących przypadkach:
1. zmiany zasad dokonywania odbioru przedmiotu zamówienia;
2. zmian będących następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymania realizacji zamówienia przez Zamawiającego;
3. siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie zamówienia;
4. w przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wskazanej w pkt. 1, 3, termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu wydłużeniu o czas niezbędny do wykonania umowy w sposób należyty;
5. zmiany terminów płatności wynikające z wszelkich zmian wprowadzonych do umowy.
6. Zamawiający zastrzega możliwość przedłużenia okresu trwania projektu, w związku z powyższym okres będący przedmiotem drugiego etapu audytu może ulec wydłużeniu maksymalnie do 30.06.2015r. Wysokość dofinansowania oraz cele projektu nie ulegną zmianie.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.up.poznan.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można pobrać w formie papierowej od Zamawiającego w budynku Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Wojska Polskiego 28, IV piętro pok. 407

Data składania wniosków, ofert: 18/02/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
w budynku Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ul. Wojska Polskiego 28, IV piętro pok. 407 Biuro Zamówień Publicznych

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie nr POIG.01.01.02-00-061/09

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
792120003 (Usługi audytu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
792121004 (Usługi audytu finansowego)

Podobne przetargi

242906 / 2013-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIA AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO DLA PROJEKTU PN.: DZIAŁALNOŚĆ PROMOCYJNA NA RZECZ NOWEGO PRODUKTU KULTURY TUREK- MIASTO W KLIMACIE MEHOFFERA W CELU OŻYWIENIA POTENCJAŁU KULTUROWEGO REGIONU PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013, DZIAŁANIE 6.2 ROZWÓJ KULTURY I ZACHOWANIE DZIEDZICTWA KULTUROWEGO SCHEMAT II PROJEKTY PROMOCYJNE

93666 / 2013-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie i udokumentowanie w formie sprawozdania audytu zewnętrznego dla projektu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski pn. Budowa ulicy Sadowej - ostatni etap ramy komunikacyjnej miasta Ostrowa Wielkopolskiego dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (WRPO), Działania 2.2 Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne), Schematu I Drogi w granicach administracyjnych miast powyżej 50 tys. mieszkańców

352012 / 2015-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
DZ-I.272.26.2015 - Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektów pn.:_Usługa szerokopasmowej bezpiecznej transmisji danych dla wymiany danych pomiędzy podmiotami leczniczymi podległymi Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego_ oraz _Usługi elektroniczne służące zarządzaniu na poziomie wojewódzkim skierowane do podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego_ z podziałem na części

332019 / 2010-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego dla realizowanego w ramach Priorytetu II Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Projektu pn.: Budowa Trasy Bursztynowej w Kaliszu - Etap II (odcinek od ulicy Dworcowej do ulicy Częstochowskiej)

229477 / 2012-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego Projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, pt.: Przebudowa ulicy Częstochowskiej w Kaliszu na odc. od ul. Teatralnej do ul. Nowy Świat wraz z remontem obiektu mostowego

438910 / 2012-11-08 - Inny: Instytut Polskiej Akademii Nauk

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
USŁUGA WYKONANIA AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO PROJEKTU NOWE REAGENTY TECHNOLOGII INTERFERENCJI RNA O DUŻYM ZNACZENIU DLA MEDYCYNY (NR WNP-POIG.01.03.01-30-098/08-04)

11657 / 2014-01-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Opracowanie modelu wynagradzania przewoźników wraz z audytem rekompensaty za 2013 rok

296942 / 2012-08-10 - Inny: Fundacja

Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIE 13 AUDYTÓW MONITOROWANYCH W RAMACH DWUCZĘŚCIOWEGO BADANIA pn. AUDYT POZIOMU KREATYWNOŚCI I ABSORPCJI INNOWACJI W PRZEDSIĘBIORSTWACH WRAZ Z OPRACOWANIEM RAPORTU Z KAŻDEGO Z PRZEPROWADZONYCH AUDYTÓW

15611 / 2013-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasteczko Krajeńskie - Miasteczko Krajeńskie (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego projektu Ochrona wód zlewni rzeki Noteć- aglomeracja Miasteczko Krajeńskie

391910 / 2011-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu rekompensaty z tytułu świadczenia usług w transporcie publicznym dla Miasta Poznania reprezentowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, zwanym dalej ZTM

118601 / 2013-06-20 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Usługa audytu zewnętrznego z zakresu infrastruktury badawczej pod nazwą Stanowisko do mikromanipulacji i analizy wielokierunkowej komórek

395212 / 2013-09-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Opracowanie indeksu gatunkowego i optymalizacja technologii produkcji wybranych roślin energetycznych wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie.

427306 / 2013-10-21 - Inny: Instytut Naukowy Polskiej Akademii Nauk

Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego działań zrealizowanych w ramach projektu POLAPGEN-BD: Narzędzia biotechnologiczne służące do otrzymywania zbóż o zwiększonej odporności na suszę Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

252743 / 2011-09-22 - Inny: Fundacja

Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIE 14 AUDYTÓW MONITOROWANYCH W RAMACH DWUCZĘŚCIOWEGO BADANIA AUDYT POZIOMU KREATYWNOŚCI I ABSORPCJI INNOWACJI W PRZEDSIĘBIORSTWIE WRAZ Z OPRACOWANIEM RAPORTU Z KAŻDEGO Z PRZEPROWADZONYCH AUDYTÓW.

232505 / 2013-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego Projektu Zakup taboru kolejowego dla regionalnych pasażerskich przewozów kolejowych, realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

225427 / 2010-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego działań zrealizowanych w ramach Rocznego Planu Działania Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rok 2009

58913 / 2009-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Swarzędz - Swarzędz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie opracowania dotyczącego oceny stanu technicznego wraz z określeniem potrzeb remontowych budynków oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Swarzędz dla zadania: Audyt placówek oświatowych na terenie Gminy Swarzędz

119759 / 2012-05-30 - Inny: Fundacja

Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIE 13 AUDYTÓW MONITOROWANYCH W RAMACH DWUCZĘŚCIOWEGO BADANIA pn. AUDYT POZIOMU KREATYWNOŚCI I ABSORPCJI INNOWACJI W PRZEDSIĘBIORSTWACH WRAZ Z OPRACOWANIEM RAPORTU Z KAŻDEGO Z PRZEPROWADZONYCH AUDYTÓW

269782 / 2010-08-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego dla projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Programu Regionalnego - Narodowa Strategia Spójności - projekt: Poprawa jakości kształcenia poprzez wyposażenie biblioteki oraz modernizację sal dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

310776 / 2012-08-22 - Inny: Instytut Polskiej Akademii Nauk

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
USŁUGA WYKONANIA AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO PROJEKTU OPRACOWANIE INNOWACYJNEJ TECHNOLOGII SYNTEZY FRAGMENTÓW RNA ORAZ KONSTRUKCJI MIKROMACIERZY RNA, NR UDA-POIG.01.03.01-30-045/09-00 (POIG.01.03.01-30-045/09) PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH PROGRAMU INNOWACYJNA GOSPODARKA

16021 / 2015-02-05 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

4544 / 2014-01-07 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Na przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Biotechnologiczna konwersja glicerolu do polioli i kwasów dikarboksylowych