Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

241480 / 2009-07-16 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (Bydgoszcz)

BUDOWA ULICY DESZCZOWEJ W BYDGOSZCZY WRAZ Z ROZBUDOWĄ ULICY GRUNWALDZKIEJ.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, w rozumieniu art.2 ust.8 UPZP oraz art. 3 pkt. 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane /Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm./, polegające na budowie ulicy Deszczowej w Bydgoszczy wraz z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej, w zakresie: budowy nowego odcinka ulicy Deszczowej, od końca istniejącej nawierzchni przy Urzędzie Celnym do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, wykonanie zachodniego wlotu ul. Wyrzyskiej do ul. Deszczowej, przebudowę odcinka ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Okopową do bitumicznego wlotu po zachodniej stronie posesji nr 208, wykonanie południowego wlotu ul. Deszczowej na skrzyżowanie z ul. Grunwaldzką, z dojazdem do obiektów administracyjnych Spółki STALDOM. Całość zadania polega na: budowie i przebudowie nawierzchni drogowej na opisanych wyżej odcinkach ulic, rozbudowie kanalizacji deszczowej, instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Deszczowej, przebudowie oświetlenia ulicznego, przebudowie i zabezpieczeniu urządzeń energetycznych, przebudowie i zabezpieczeniu sieci teletechnicznych, przebudowie sieci gazowej, wycince drzew kolidujących z projektowanym rozwiązaniem, urządzeniu szaty roślinnej, w zakresie i na warunkach szczegółowo określonych w: 1. dokumentacji projektowej oraz szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowanych przez BIURO PROJEKTÓW BUDOWNICTWA KOMUNALNEGO - Wodociągi i Kanalizacja - Zarządzanie, Konsulting - Spółka z o.o., Bydgoszcz (85 - 065), ul. Chodkiewicza 15, pn. Budowa ulicy Deszczowej w Bydgoszczy wraz z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej, 2. wzorze kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiary robót, 3. wzorze umowy. Dokumenty wymienione w pkt. 1-3 stanowią załączniki do SIWZ i są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego www.zdmikp.bydgoszcz.pl, w miejscu ogłoszenia niniejszego postępowania.
Charakterystyka obiektu i zakres robót budowlanych:
PROGRAM PRAC BUDOWLANYCH:
1.Wdrożenie organizacji ruchu na czas prowadzenia robót na obiekcie w oparciu o wykonany przez Wykonawcę projekt tymczasowej organizacji ruchu. Projekt należy wykonać w oparciu o wytyczne Zamawiającego. Uzgodnić z Wydziałem Inżynierii Ruchu ZDMiKP i poddać procesowi zatwierdzenia.
2.Wykonanie robót pomiarowych,
3.Wycinka drzew i krzewów,
4.Wykonanie robót ziemnych,
5.Wykonanie robót montażowych związanych z:
- rozbudową kanalizacji deszczowej,
- budową oświetlenia ulicy i skrzyżowania,
- budowie sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Deszczowej,
- przebudową i zabezpieczeniem urządzeń energetycznych,
- przebudową i zabezpieczeniem urządzeń teletechnicznych
- przebudową sieci gazowej,
6.Wykonanie robót drogowych,
7.Zagospodarowanie terenów zielenią,
8.Wykonanie docelowej organizacji ruchu.
CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU - PARAMETRY TECHNICZNE:
1.Długość nowego odcinka ul. Deszczowa - 350m, długość przebudowy ul. Grunwaldzkiej - 360m, długość przebudowy ul. Wyrzyskiej na skrzyżowaniu z ul. Deszczową - 68m. Kategoria ruchu KR4.
2.Całkowita powierzchnia utwardzona objęta zadaniem - 15 092m2.
3.Przekrój poprzeczny:
- ul. Deszczowa - jednoprzestrzenna jezdnia - szer. 7,0 - 10,5m,
- ul. Wyrzyska - jednoprzestrzenna jezdnia - szer. 6,0 - 9,0m,
- ul. Grunwaldzka - jednoprzestrzenna jezdnia - szer. 5,0 - 10,0m.
4.Projektowana nawierzchnia jezdni:
- beton asfaltowy - warstwa ścieralna gr. 4cm z SMA,
- warstwa wiążąca gr. 8cm z bet. asf.,
- podbudowa gr. 11cm z bet. asf.,
- podbudowa gr. 20cm z kruszywa łamanego,
- warstwa gruntu stabilizowanego cementem.
5.Projektowana nawierzchnia chodników, wjazdów, peronów przystankowych i wysepek - kostka betonowa brukowa:
- chodniki i perony z kostki szarej gr. 8cm,
- wjazdy z kostki czarnej gr. 8cm,
- wysepki z kostki żółtej gr. 8cm.
6.Projektowana nawierzchnia zatok autobusowych:
- nawierzchnia betonowa B35 zbrojona włóknami DRAMIX ZC60/90 w ilości 25 kg/m2,
- podbudowa z betonu C8/10,
- warstwa gruntu stabilizowanego cementem.
7.Organizacja ruchu:
Znaki drogowe pionowe, tablice drogowskazowe, pylony, oznakowanie poziome, wygrodzenia rurowe, wiaty.
8.Odwodnienie ulicy:
Założone w projekcie pochylenia podłoże i poprzeczne zapewnić mają spływ wód opadowych do projektowanych wpustów. Zaprojektowano wykonanie nowych kanałów deszczowych wraz z przykanalikami od ulicznych wpustów deszczowych, zapewniających odwodnienie projektowanego układu drogowego. Kanały główne zlokalizowane zostały w poboczu ul. Deszczowej oraz w północnej (nowoprojektowanej) jezdni ul. Grunwaldzkiej. Odbiornikiem wód opadowych dla zlewni ul. Deszczowej będzie istniejący w zachodnim poboczu tej ulicy kanał deszczowy. Projektowany kanał deszczowy w ul. Grunwaldzkiej prowadzić będzie wody z dwóch jezdni tej ulicy do istn. kanału deszczowego z włączeniem zlokalizowanym w rejonie ul. Chojnickiej.
9.Oświetlenie uliczne:
Cały projektowany układ drogowy otrzyma nowe oświetlenie uliczne. Na ulicy Deszczowej nowa linia oświetleniowa będzie sięgać dalej poza zakres robót drogowych, aż do północnej ściany budynku Urzędu Celnego. Oświetlenie zaprojektowano po jednej stronie ulicy. W części północnej słupy będą stały po zachodniej stronie jezdni, a w części południowej - po stronie wschodniej. Jednostronne oświetlenie zastosowano także na wlocie ul. Wyrzyskiej. W pasie ulicy Grunwaldzkiej słupy będą ustawione po obu stronach jezdni oraz na wyspach dzielących. Do słupów stalowych, na wysokości będą podwieszone oprawy, o mocy: 150 W dla jezdni ul. Deszczowej, 250 W dla jezdni ul. Grunwaldzkiej, 70 W dla chodników w układzie jedno i dwustronnym.
Dla zasilania oświetlenia zaprojektowano nową szafkę typu SCORPIO 6-cio obwodową 40 kVA, z reduktorem elektronicznym mocy, z wydzielona częścią zasilająco - pomiarową, w obudowie z materiału nieprzewodzącego, usytuowaną u zbiegu ulic Deszczowej i Grunwaldzkiej. Obok projektowanej szafki oświetleniowej będzie ustawione złącze kablowe typu ZK-3a przeznaczone dla zasilania szafki oświetleniowej i sterownika sygnalizacji ulicznej. Do zasilania złącza przewidziano wykorzystanie istniejącego kabla YAKY 4x120 mm2, zasilającego istniejącą szafkę oświetleniową Wyrzyska, zlokalizowaną przy ul. Wyrzyskiej w rejonie stacji transformatorowej Wyrzyska Prasa nr 10199.
Wraz z budową nowego oświetlenia zostaną zdemontowane słupy oświetleniowe na wlocie ul. Wyrzyskiej i na dojeździe do obiektów STALDOM.
10.Sygnalizacja świetlna:
Sygnalizacja będzie stosować ruchem ulicznym w obrębie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Deszczowej za pomocą sterownika mikroprocesorowego 24-grupowego. Zgodnie z warunkami ZDMiKP będzie to sterownik przystosowany do systemu monitoringu, koordynacji bezprzewodowej, zliczania pojazdów, systemu sterowania obszarowego ruchem oraz wyposażony w pamięć RAM.
Zasilanie sterownika zapewniono z istniejącej stacji transformatorowej Wyrzyska Prasa nr 10199 z obwodu zasilającego szafkę oświetlenia ulicznego.
Jako konstrukcje wsporcze dla latarni sygnalizacyjnych przewidziano: maszty sygnalizacyjne niskie rurowe.
Na masztach, na których zainstalowane są latarnie należy zainstalować sygnalizatory akustyczne dla pieszych. Sygnalizatory akustyczne powinny być przystosowane do regulacji częstotliwości oraz głośności nadawanego sygnału. Dla układania kabli sterowniczych zaprojektowano kanalizację kablową 1, 2, 3 i 5 otworową. Na załomach i rozgałęzieniach kanalizacji zaprojektowano studnie kablowe telekomunikacyjne prefabrykowane dwuelementowe, oznaczone na pokrywach literą S. Sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie wyposażona w rozbudowany system detekcji. Dla ruchu kołowego zastosowano wideodetektory, a dla ruchu pieszego - przyciski. Przewiduje się koordynację pracy projektowanego sterownika z istniejącym sterownikiem sterującym sygnalizacją przejścia dla pieszych przy ul. Chojnickiej oraz sygnalizacją na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzka - ul. Wiejska.
W związku z robotami nawierzchniowymi na ul. Grunwaldzkiej, istniejące pętle indukcyjne, związane z sygnalizacją na przejściu przy ul. Chojnickiej ulegną zniszczeniu i należy je ponownie zainstalować pod nową warstwą ścieralną.
11.Sieci gazowe:
Przewiduje się przebudowę istniejących gazociągów w dwóch miejscach:
- wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, na wlocie do obiektów spółki STALDOM,
Jest to gazociąg stalowy ś/cDN200mm, który zostanie przebudowany na gazociąg dn280PE-HD
- na skrzyżowaniu ul. Wyrzyskiej i Deszczowej,
Jest to gazociąg stalowy ś/c DN 50mm, który zostanie przebudowany na gazociąg dn 63PE-HD
12.Przebudowa urządzeń energetycznych:
- Przebudowa i zabezpieczenie kabli SN
Na terenie objętym inwestycją przewiduje się przebudowę kabla SN relacji S.T. El-Net- S.T. Wiejska I, kolidujący z projektowanym krawężnikiem ul. Grunwaldzkiej, który należy na długości 45m odkopać i przełożyć w projektowany chodnik, poza tym przewidziano zabezpieczenie wszystkich kabli SN rurami dwudzielnymi PS 160.
- Przebudowa i zabezpieczenie kabli NN
Do przebudowy przyjęto:
- odcinek linii napowietrznej 4xAl 50 mm2 w ul. Wyrzyskiej , który należy zdemontować i zastąpić powiązaniem kablowym typu YAKY 4x120 mm2
- kabel YAKY 4x240 mm2 biegnący ze S.T. Wyrzyska, zasilający biurowiec STALDOM na odcinku kolidującym z projektowaną jezdnią, który należy zdemontować. W miejsce zdemontowanego odcinka planuje się wykonać wstawkę kablem YAKY 4x240 mm2.
- kabel YAKY 4x240 mm2 biegnący ze S.T. Wiejska II i zasilający budynek ul. Grunwaldzka 227 na odcinku kolidującym z projektowaną jezdnią, który należy zdemontować a w to miejsce wykonać wstawkę kablem YAKY 4x240 mm2
Przewidziano również zabezpieczenie kilku kabli lub przedłużenie istniejących zabezpieczeń rurami dwudzielnymi PS 160.
13.Sieci teletechniczne:
Przewiduje się:
- wybudowanie kanalizacji obejściowej 6-otworowej TP S.A. w obrębie ul. Grunwaldzkiej ,
- przebudowanie ciągów kanalizacji 1-otworowej i 3- otworowej TP S.A.
- przebudowę i wprowadzenie do istniejących i projektowanych studni kabli ziemnych TP S.A.
- zabezpieczenie ławą betonową istniejących kabli i kanalizacji pod projektowanymi drogami i wjazdami,
- przebudowę drewnianych słupów telefonicznych przy ul. Wyrzyskiej i Grunwaldzkiej wraz z przewieszeniem istniejących kabli, wybudowaniem 1-no otworowej kanalizacji pomiędzy słupami i ułożeniem nowych kabli odtwarzających dotychczasowe połączenia,
- przebudowę kabla własności NETIA S.A. podwieszanego na słupach linii energetycznej w rejonie ul. Wyrzyskiej, który należy zamienić na kabel ziemny.
14.Szata roślinna (wycinki i nasadzenia):
W związku z budową ulicy zachodzi konieczność wycinki drzew i krzewów rosnących w liniach rozgraniczenia układu drogowego. Przewiduje się do wycinki 235 sztuk drzew oraz 182 m2 krzewów. Po wykonaniu robót drogowych przewiduje się zagospodarowanie pasa drogowego zielenią przyuliczną (trawniki, drzewa i krzewy liściaste), która zrekompensuje przeprowadzone wcześniej wycinki. Przewidziano nasadzenia drzew liściastych, krzewów liściastych oraz wykonanie trawników na terenach płaskich oraz na skarpach.
Roboty budowlane należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy i normy, ze szczególnym uwzględnieniem:
1. ustawa z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm. ),
2.ustawa z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.),
3.ustawa z dnia 10.04.1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006r. Nr 89, poz. 625 z późn. zm.),
4.ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.),
5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002r. W sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. Nr 170, poz. 1393),
6.Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 43, poz. 430),
7. ustawą z dnia 10.04.2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji
w zakresie dróg publicznych (Dz.U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194),
8.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. W sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach: załączniki nr 1, 2, 3, 4 (Dz. U. Nr 220 poz. 2181).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 241480

Data publikacji: 2009-07-16

Nazwa: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej

Ulica: ul. Fordońska 120

Numer domu: 120

Miejscowość: Bydgoszcz

Kod pocztowy: 85-739

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 5822366

Numer faxu: 052 5822363

Adres strony internetowej: www.zdmikp.bydgoszcz.pl

Regon: 09047697100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
BUDOWA ULICY DESZCZOWEJ W BYDGOSZCZY WRAZ Z ROZBUDOWĄ ULICY GRUNWALDZKIEJ.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, w rozumieniu art.2 ust.8 UPZP oraz art. 3 pkt. 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane /Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm./, polegające na budowie ulicy Deszczowej w Bydgoszczy wraz z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej, w zakresie: budowy nowego odcinka ulicy Deszczowej, od końca istniejącej nawierzchni przy Urzędzie Celnym do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, wykonanie zachodniego wlotu ul. Wyrzyskiej do ul. Deszczowej, przebudowę odcinka ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Okopową do bitumicznego wlotu po zachodniej stronie posesji nr 208, wykonanie południowego wlotu ul. Deszczowej na skrzyżowanie z ul. Grunwaldzką, z dojazdem do obiektów administracyjnych Spółki STALDOM. Całość zadania polega na: budowie i przebudowie nawierzchni drogowej na opisanych wyżej odcinkach ulic, rozbudowie kanalizacji deszczowej, instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Deszczowej, przebudowie oświetlenia ulicznego, przebudowie i zabezpieczeniu urządzeń energetycznych, przebudowie i zabezpieczeniu sieci teletechnicznych, przebudowie sieci gazowej, wycince drzew kolidujących z projektowanym rozwiązaniem, urządzeniu szaty roślinnej, w zakresie i na warunkach szczegółowo określonych w: 1. dokumentacji projektowej oraz szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowanych przez BIURO PROJEKTÓW BUDOWNICTWA KOMUNALNEGO - Wodociągi i Kanalizacja - Zarządzanie, Konsulting - Spółka z o.o., Bydgoszcz (85 - 065), ul. Chodkiewicza 15, pn. Budowa ulicy Deszczowej w Bydgoszczy wraz z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej, 2. wzorze kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiary robót, 3. wzorze umowy. Dokumenty wymienione w pkt. 1-3 stanowią załączniki do SIWZ i są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego www.zdmikp.bydgoszcz.pl, w miejscu ogłoszenia niniejszego postępowania.
Charakterystyka obiektu i zakres robót budowlanych:
PROGRAM PRAC BUDOWLANYCH:
1.Wdrożenie organizacji ruchu na czas prowadzenia robót na obiekcie w oparciu o wykonany przez Wykonawcę projekt tymczasowej organizacji ruchu. Projekt należy wykonać w oparciu o wytyczne Zamawiającego. Uzgodnić z Wydziałem Inżynierii Ruchu ZDMiKP i poddać procesowi zatwierdzenia.
2.Wykonanie robót pomiarowych,
3.Wycinka drzew i krzewów,
4.Wykonanie robót ziemnych,
5.Wykonanie robót montażowych związanych z:
- rozbudową kanalizacji deszczowej,
- budową oświetlenia ulicy i skrzyżowania,
- budowie sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Deszczowej,
- przebudową i zabezpieczeniem urządzeń energetycznych,
- przebudową i zabezpieczeniem urządzeń teletechnicznych
- przebudową sieci gazowej,
6.Wykonanie robót drogowych,
7.Zagospodarowanie terenów zielenią,
8.Wykonanie docelowej organizacji ruchu.
CHARAKTERYSTYKA OBIEKTU - PARAMETRY TECHNICZNE:
1.Długość nowego odcinka ul. Deszczowa - 350m, długość przebudowy ul. Grunwaldzkiej - 360m, długość przebudowy ul. Wyrzyskiej na skrzyżowaniu z ul. Deszczową - 68m. Kategoria ruchu KR4.
2.Całkowita powierzchnia utwardzona objęta zadaniem - 15 092m2.
3.Przekrój poprzeczny:
- ul. Deszczowa - jednoprzestrzenna jezdnia - szer. 7,0 - 10,5m,
- ul. Wyrzyska - jednoprzestrzenna jezdnia - szer. 6,0 - 9,0m,
- ul. Grunwaldzka - jednoprzestrzenna jezdnia - szer. 5,0 - 10,0m.
4.Projektowana nawierzchnia jezdni:
- beton asfaltowy - warstwa ścieralna gr. 4cm z SMA,
- warstwa wiążąca gr. 8cm z bet. asf.,
- podbudowa gr. 11cm z bet. asf.,
- podbudowa gr. 20cm z kruszywa łamanego,
- warstwa gruntu stabilizowanego cementem.
5.Projektowana nawierzchnia chodników, wjazdów, peronów przystankowych i wysepek - kostka betonowa brukowa:
- chodniki i perony z kostki szarej gr. 8cm,
- wjazdy z kostki czarnej gr. 8cm,
- wysepki z kostki żółtej gr. 8cm.
6.Projektowana nawierzchnia zatok autobusowych:
- nawierzchnia betonowa B35 zbrojona włóknami DRAMIX ZC60/90 w ilości 25 kg/m2,
- podbudowa z betonu C8/10,
- warstwa gruntu stabilizowanego cementem.
7.Organizacja ruchu:
Znaki drogowe pionowe, tablice drogowskazowe, pylony, oznakowanie poziome, wygrodzenia rurowe, wiaty.
8.Odwodnienie ulicy:
Założone w projekcie pochylenia podłoże i poprzeczne zapewnić mają spływ wód opadowych do projektowanych wpustów. Zaprojektowano wykonanie nowych kanałów deszczowych wraz z przykanalikami od ulicznych wpustów deszczowych, zapewniających odwodnienie projektowanego układu drogowego. Kanały główne zlokalizowane zostały w poboczu ul. Deszczowej oraz w północnej (nowoprojektowanej) jezdni ul. Grunwaldzkiej. Odbiornikiem wód opadowych dla zlewni ul. Deszczowej będzie istniejący w zachodnim poboczu tej ulicy kanał deszczowy. Projektowany kanał deszczowy w ul. Grunwaldzkiej prowadzić będzie wody z dwóch jezdni tej ulicy do istn. kanału deszczowego z włączeniem zlokalizowanym w rejonie ul. Chojnickiej.
9.Oświetlenie uliczne:
Cały projektowany układ drogowy otrzyma nowe oświetlenie uliczne. Na ulicy Deszczowej nowa linia oświetleniowa będzie sięgać dalej poza zakres robót drogowych, aż do północnej ściany budynku Urzędu Celnego. Oświetlenie zaprojektowano po jednej stronie ulicy. W części północnej słupy będą stały po zachodniej stronie jezdni, a w części południowej - po stronie wschodniej. Jednostronne oświetlenie zastosowano także na wlocie ul. Wyrzyskiej. W pasie ulicy Grunwaldzkiej słupy będą ustawione po obu stronach jezdni oraz na wyspach dzielących. Do słupów stalowych, na wysokości będą podwieszone oprawy, o mocy: 150 W dla jezdni ul. Deszczowej, 250 W dla jezdni ul. Grunwaldzkiej, 70 W dla chodników w układzie jedno i dwustronnym.
Dla zasilania oświetlenia zaprojektowano nową szafkę typu SCORPIO 6-cio obwodową 40 kVA, z reduktorem elektronicznym mocy, z wydzielona częścią zasilająco - pomiarową, w obudowie z materiału nieprzewodzącego, usytuowaną u zbiegu ulic Deszczowej i Grunwaldzkiej. Obok projektowanej szafki oświetleniowej będzie ustawione złącze kablowe typu ZK-3a przeznaczone dla zasilania szafki oświetleniowej i sterownika sygnalizacji ulicznej. Do zasilania złącza przewidziano wykorzystanie istniejącego kabla YAKY 4x120 mm2, zasilającego istniejącą szafkę oświetleniową Wyrzyska, zlokalizowaną przy ul. Wyrzyskiej w rejonie stacji transformatorowej Wyrzyska Prasa nr 10199.
Wraz z budową nowego oświetlenia zostaną zdemontowane słupy oświetleniowe na wlocie ul. Wyrzyskiej i na dojeździe do obiektów STALDOM.
10.Sygnalizacja świetlna:
Sygnalizacja będzie stosować ruchem ulicznym w obrębie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Deszczowej za pomocą sterownika mikroprocesorowego 24-grupowego. Zgodnie z warunkami ZDMiKP będzie to sterownik przystosowany do systemu monitoringu, koordynacji bezprzewodowej, zliczania pojazdów, systemu sterowania obszarowego ruchem oraz wyposażony w pamięć RAM.
Zasilanie sterownika zapewniono z istniejącej stacji transformatorowej Wyrzyska Prasa nr 10199 z obwodu zasilającego szafkę oświetlenia ulicznego.
Jako konstrukcje wsporcze dla latarni sygnalizacyjnych przewidziano: maszty sygnalizacyjne niskie rurowe.
Na masztach, na których zainstalowane są latarnie należy zainstalować sygnalizatory akustyczne dla pieszych. Sygnalizatory akustyczne powinny być przystosowane do regulacji częstotliwości oraz głośności nadawanego sygnału. Dla układania kabli sterowniczych zaprojektowano kanalizację kablową 1, 2, 3 i 5 otworową. Na załomach i rozgałęzieniach kanalizacji zaprojektowano studnie kablowe telekomunikacyjne prefabrykowane dwuelementowe, oznaczone na pokrywach literą S. Sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie wyposażona w rozbudowany system detekcji. Dla ruchu kołowego zastosowano wideodetektory, a dla ruchu pieszego - przyciski. Przewiduje się koordynację pracy projektowanego sterownika z istniejącym sterownikiem sterującym sygnalizacją przejścia dla pieszych przy ul. Chojnickiej oraz sygnalizacją na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzka - ul. Wiejska.
W związku z robotami nawierzchniowymi na ul. Grunwaldzkiej, istniejące pętle indukcyjne, związane z sygnalizacją na przejściu przy ul. Chojnickiej ulegną zniszczeniu i należy je ponownie zainstalować pod nową warstwą ścieralną.
11.Sieci gazowe:
Przewiduje się przebudowę istniejących gazociągów w dwóch miejscach:
- wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, na wlocie do obiektów spółki STALDOM,
Jest to gazociąg stalowy ś/cDN200mm, który zostanie przebudowany na gazociąg dn280PE-HD
- na skrzyżowaniu ul. Wyrzyskiej i Deszczowej,
Jest to gazociąg stalowy ś/c DN 50mm, który zostanie przebudowany na gazociąg dn 63PE-HD
12.Przebudowa urządzeń energetycznych:
- Przebudowa i zabezpieczenie kabli SN
Na terenie objętym inwestycją przewiduje się przebudowę kabla SN relacji S.T. El-Net- S.T. Wiejska I, kolidujący z projektowanym krawężnikiem ul. Grunwaldzkiej, który należy na długości 45m odkopać i przełożyć w projektowany chodnik, poza tym przewidziano zabezpieczenie wszystkich kabli SN rurami dwudzielnymi PS 160.
- Przebudowa i zabezpieczenie kabli NN
Do przebudowy przyjęto:
- odcinek linii napowietrznej 4xAl 50 mm2 w ul. Wyrzyskiej , który należy zdemontować i zastąpić powiązaniem kablowym typu YAKY 4x120 mm2
- kabel YAKY 4x240 mm2 biegnący ze S.T. Wyrzyska, zasilający biurowiec STALDOM na odcinku kolidującym z projektowaną jezdnią, który należy zdemontować. W miejsce zdemontowanego odcinka planuje się wykonać wstawkę kablem YAKY 4x240 mm2.
- kabel YAKY 4x240 mm2 biegnący ze S.T. Wiejska II i zasilający budynek ul. Grunwaldzka 227 na odcinku kolidującym z projektowaną jezdnią, który należy zdemontować a w to miejsce wykonać wstawkę kablem YAKY 4x240 mm2
Przewidziano również zabezpieczenie kilku kabli lub przedłużenie istniejących zabezpieczeń rurami dwudzielnymi PS 160.
13.Sieci teletechniczne:
Przewiduje się:
- wybudowanie kanalizacji obejściowej 6-otworowej TP S.A. w obrębie ul. Grunwaldzkiej ,
- przebudowanie ciągów kanalizacji 1-otworowej i 3- otworowej TP S.A.
- przebudowę i wprowadzenie do istniejących i projektowanych studni kabli ziemnych TP S.A.
- zabezpieczenie ławą betonową istniejących kabli i kanalizacji pod projektowanymi drogami i wjazdami,
- przebudowę drewnianych słupów telefonicznych przy ul. Wyrzyskiej i Grunwaldzkiej wraz z przewieszeniem istniejących kabli, wybudowaniem 1-no otworowej kanalizacji pomiędzy słupami i ułożeniem nowych kabli odtwarzających dotychczasowe połączenia,
- przebudowę kabla własności NETIA S.A. podwieszanego na słupach linii energetycznej w rejonie ul. Wyrzyskiej, który należy zamienić na kabel ziemny.
14.Szata roślinna (wycinki i nasadzenia):
W związku z budową ulicy zachodzi konieczność wycinki drzew i krzewów rosnących w liniach rozgraniczenia układu drogowego. Przewiduje się do wycinki 235 sztuk drzew oraz 182 m2 krzewów. Po wykonaniu robót drogowych przewiduje się zagospodarowanie pasa drogowego zielenią przyuliczną (trawniki, drzewa i krzewy liściaste), która zrekompensuje przeprowadzone wcześniej wycinki. Przewidziano nasadzenia drzew liściastych, krzewów liściastych oraz wykonanie trawników na terenach płaskich oraz na skarpach.
Roboty budowlane należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy i normy, ze szczególnym uwzględnieniem:
1. ustawa z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm. ),
2.ustawa z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.),
3.ustawa z dnia 10.04.1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006r. Nr 89, poz. 625 z późn. zm.),
4.ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.),
5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002r. W sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. Nr 170, poz. 1393),
6.Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 43, poz. 430),
7. ustawą z dnia 10.04.2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji
w zakresie dróg publicznych (Dz.U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194),
8.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. W sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach: załączniki nr 1, 2, 3, 4 (Dz. U. Nr 220 poz. 2181).

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452324525 (Roboty odwadniające)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452323005 (Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
452332908 (Instalowanie znaków drogowych)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
452332214 (Malowanie nawierzchni)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
451127105 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 300

Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w wysokości 80.000,00 PLN (słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100), przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 UPZP. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 UPZP. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego, tj. Bank Pocztowy S.A. O/Bydgoszcz - Nr konta 98 1320 1117 2031 0044 2000 0386 z adnotacją WADIUM - Budowa ulicy Deszczowej w Bydgoszczy wraz z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej. Dowód wniesienia wadium: 1. zaleca się dołączyć do oferty potwierdzenie przelewu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego - w formie kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji, określoną w rejestrze sądowym lub innym dokumencie, 2. potwierdzenie wniesienia wadium w pozostałych formach określonych w art. 45 ust. 6 UPZP - należy dołączyć do oferty w formie oryginału. Wadium pozostaje w dyspozycji Zamawiającego i będzie zwrócone lub zatrzymane, na zasadach i w trybie określonym w art. 46 UPZP. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.

opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego na podstawie art. 22 ust. 1 UPZP, tj.:
1.dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, legitymującymi się uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach wynikających z zakresu przedmiotu zamówienia, wymaganymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz.1118 z późn. zm.), w tym:
1) kierownikiem budowy, legitymującym się uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej. Kierownik budowy może jednocześnie pełnić funkcję kierownika robót drogowych,
2) kierownikiem robót drogowych, legitymującym się uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej,
3) kierownikiem robót wodno-kanalizacyjnych, legitymującym się uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
4) kierownikiem robót elektroinstalacyjnych, elektroenergetycznych, legitymującym się uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
Kierownik robót elektroinstalacyjnych, elektroenergetycznych musi dodatkowo legitymować się świadectwem kwalifikacyjnym D do wykonania prac na stanowisku dozoru w zakresie urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu znamionowym powyżej 1 kV (minimum do 15 kV), - sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego.
5) kierownikiem robót teletechnicznych, legitymującym się uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej w zakresie telekomunikacji przewodowej wraz z infrastrukturą telekomunikacyjną,
6) jedną osobą legitymującą się z uprawnieniami do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru, wymagane przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 z późn. zm.), legitymującą się świadectwem kwalifikacyjnym D do wykonywania pracy na stanowisku dozoru dla następujących urządzeń, instalacji i sieci: - o napięciu znamionowym powyżej 1 kV (minimum do 15 kV),- sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego,
7) dwiema osobami legitymującymi się uprawnieniami do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji, wymagane przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 z późn. zm.), legitymującymi się świadectwem kwalifikacyjnym E do wykonywania pracy w zakresie eksploatacji dla następujących urządzeń, instalacji i sieci: - o napięciu znamionowym powyżej 1 kV (minimum do 15 kV)- sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego,
Jeżeli Wykonawcy na dzień składania ofert nie dysponują ww. osobami zdolnymi do wykonania zamówienia muszą przedstawić pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia ww. osób zdolnych do wykonania zamówienia.
2. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia, potwierdzone wykonaniem, w ostatnich 5 latach przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum dwóch robót budowlanych (każda o wartości brutto minimum 5.000.000,00 PLN) dotyczących budowy lub przebudowy ulicy o nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, której elementem była kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne.
3. dysponują lub będą dysponować potencjałem technicznym, tj. sprzętem (w liczbie i wydajności) gwarantującym przeprowadzenie robót, zgodnie z zasadami określonymi w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
4. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
1) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową, w wysokości nie mniejszej niż 3.000.000,00 PLN (słownie: trzy miliony złotych 00/100),
2) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na minimalną sumę ubezpieczenia 2.000.000,00 PLN (słownie: dwa miliony złotych 00/100).
5. nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 UPZP.
Sposób dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1.Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie analizy dokumentów i oświadczeń dołączonych przez Wykonawcę do oferty, określonych w pkt. 11.1. SIWZ.
2.Oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określonych w pkt. 10.1. SIWZ nie później niż w dniu upływu terminu składania ofert. 3.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23. UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), spełniają warunki udziału w postępowaniu w następujący sposób: 1) warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 10.1.1., 10.1.2., 10.1.3. i 10.1.4. SIWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego spełniają łącznie, 2) warunek udziału w postępowaniu określony w pkt 10.1.5. SIWZ każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego musi spełniać oddzielnie. 4. W przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia z udziałem podwykonawców, warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 10.1. SIWZ spełnia Wykonawca. 5. Zgodnie z art. 26. ust. 3 UPZP, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt.1) UPZP, lub którzy złożyli oświadczenia lub dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. 1) UPZP, zawierające błędy, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu, lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnienie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert. Nie złożenie powyższych oświadczeń lub dokumentów w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 UPZP, skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania o zamówienie publiczne na podstawie art.24 ust.2 pkt. 3) UPZP. 6. Zgodnie z art. 26. ust. 4 UPZP, Zamawiający wzywa Wykonawców do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów o których mowa w art. 25 ust.1 pkt.1) UPZP.

inf_osw:
Celem potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych w pkt. 10.1. SIWZ, Wykonawca składa przez dołączenie do oferty, w oryginale lub w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (tj. osobę/y uprawnioną/e do reprezentowania Wykonawcy i składania oświadczeń woli w jego imieniu) następujące oświadczenia i dokumenty:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 UPZP, określonych przez Zamawiającego na podstawie art. 22 ust. 1 UPZP (wg wzoru Zamawiającego).
2. na potwierdzenie warunku Nr 1 (opisanego w pkt. 10.1.1. SIWZ):
1) wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich posiadanych kwalifikacji zawodowych, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności (wg wzoru Zamawiającego),
2)pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, załącza tylko wtedy, jeżeli w wykazie, o którym mowa w pkt. 11.1.2.1) SIWZ, Wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował,
3)uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi - kierownika budowy.
4)świadectwa kwalifikacyjne D i E.
3. na potwierdzenie warunku Nr 2 (opisanego w pkt. 10.1.2. SIWZ):
1)wykaz minimum dwóch wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, robót budowlanych, potwierdzających spełnienie warunku udziału określonego w pkt. 10.1.2. SIWZ, z podaniem ich dat, przedmiotu, wartości i miejsca wykonania (wg wzoru Zamawiającego),
2)dokumenty potwierdzające - minimum dwa (np. referencja/e, protokół odbioru końcowego robót), że roboty budowlane przedstawione w ww. wykazie zostały wykonane należycie.
4. na potwierdzenie warunku Nr 3 (opisanego w pkt. 10.1.3. SIWZ):
1)oświadczenie, o którym mowa w pkt 11.1.1. SIWZ.
5. na potwierdzenie warunku Nr 4 (opisanego w pkt. 10.1.4. SIWZ):
1) oświadczenie, o którym mowa w pkt 11.1.1. SIWZ.
6. na potwierdzenie warunku Nr 5 (opisanego w pkt. 10.1.5. SIWZ):
1) oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 UPZP (wg wzoru Zamawiającego),
2) aktualny/e odpis/y z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie/a o wpisie
do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu
do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione
nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3) aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składnia ofert.
4)aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym
w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 UPZP - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
5)aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym
w art. 24 ust. 1 pkt. 9 UPZP - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna) w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu dostarczają oświadczenia lub dokumenty zgodnie z zasadami: 1) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 UPZP, określonych na podstawie art. 22 ust. 1 UPZP składa pełnomocnik do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 2) każdy z wspólnie ubiegających się Wykonawców oddzielnie składa oświadczenieo nie podleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 UPZP wraz z wymaganymi dokumentami, określonymi w pkt 11.1.6. SWIZ. Wymagane dokumenty Wykonawca składa zgodnie z przepisami rozporządzenia Prezesa Rady ministrów z dnia 19.05.2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich zamawiający może żądać od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 87, poz.605 z późn. zm.).

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zdmikp.bydgoszcz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
- Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ul. Fordońska 120, 85-950 Bydgoszcz - Cena 440,00 PLN;
- bezpłatnie na stronie internetowej: www.zdmikp.bydgoszcz.pl.

Data składania wniosków, ofert: 06/08/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:15

Miejsce składania:
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, 85-950 Bydgoszcz, ul. Fordońska 120, pokój nr 02 (kancelaria/parter).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami są: 1. ws. merytorycznych (dot. przedmiotu i warunków realizacji zamówienia): Tomasz Szymański - tel.: 052-582-23-50., 2. ws. formalno-prawnych (dot. procedury przetargowej) Adrianna Wróbel - tel.: 052-582-23-66. Termin i miejsce otwarcia ofert. Termin otwarcia ofert: w dniu: 06.08.2009r. godz.: 10:30. Miejsce otwarcia ofert: ZDMiKP, Bydgoszcz, ul. Fordońska 120, pok.07/parter.

Podobne przetargi

203644 / 2014-06-16 - Inny: Jednostka badawcza

Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka - Janikowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Modernizacja dróg wewnętrznych przy dworku oraz na terenie fermy gęsi Zakładu Doświadczalnego w Kołudzie Wielkiej.

169715 / 2015-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa układu komunikacyjnego w miejscowości Koszanowo i miejscowości Nowa Wieś pod potrzeby terenów inwestycyjnych

45894 / 2016-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bobrowniki - Bobrowniki (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nawierzchni bitumicznej z powierzchniowym utrwalaniem emulsją asfaltową i grysami w miejscowości Bobrowniki - część działki Nr 514 Gmina Bobrowniki

117124 / 2016-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Lipnie - Lipno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Popowo, dz. Nr 107 na długości 1.000 km

156445 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
BUDOWA UL. LOTNICZEJ W INOWROCŁAWIU, ODCINEK OD UL. HENRYKA CZAMANA DO UL. STANISŁAWA ŁUCZAKA

405962 / 2013-10-07 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Zamówienie uzupełniające do zamówienia pn. Budowa drogi łączącej Węzeł Turzno na autostradzie A1 z drogą krajową nr 15

131090 / 2015-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Markowo długości 150 mb Gmina Włocławek

372361 / 2008-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót dodatkowych w ramach Budowy ulicy Pilickiej w Bydgoszczy - protokół konieczności z dnia 20 października 2008 r

79107 / 2011-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Lipno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
REMONT DROGI POWIATOWEJ NR 2731 C WYLAZŁOWO - MOKOWO - DOBRZYŃ N/WISŁĄ

204690 / 2011-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brodnica - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa zjazdu z drogi powiatowej nr 1836C na działkę nr 256 wraz z wydłużeniem drogi pożarowej w Szczuce oraz budowa dwóch zatok autobusowych w Gorczenicy

1967 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brześć Kujawski - Brześć Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa infrastruktury drogowej i oświetleniowej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo - Machnacz

247820 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Rypin - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa - modernizacja drogi gminnej Stępowo - Wólka w m. Stępowo o długości 970,0 m

342143 / 2008-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót dodatkowych w ramach Przebudowy torowiska tramwajowego wydzielonego w ciągu ulicy Wojska polskiego w Bydgoszczy - protokół koniczności z dnia 17.11.2008 r

21416 / 2012-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żnin - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa ulicy Ułańskiej oraz parkingu dla samochodów osobowych w Żninie - etap I