Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

20971 / 2012-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Oborniki, UrzÄ…d Miejski w Obornikach (Oborniki)

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i wzrost spójności komunikacyjnej poprzez budowę ciągów drogowych łączących drogę gminną nr 271582P (ul. Objezierska) z drogami powiatowymi nr 2050P i 2052 P wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetleniem drogowym

Opis zamówienia

1.Początek projektowanego ciągu drogowego to skrzyżowanie z ulicą Poprzeczną w Obornikach, na krawędzi jezdni asfaltowej. Droga biegnie w kierunku miejscowości Uścikowo Folwark i w kierunku Objezierza. Koniec drogi przyjęto w km 0+956 na krawędzi jezdni bitumicznej drogi powiatowej nr 2052P Bogdanowo-Uścikowo. W terenie droga posiada 6 załamań trasy wyokrąglonych łukami kołowymi. Podstawowa szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających wynosi 11,50 m.
W oparciu o dane dotyczące struktury istniejącego oraz przewidywanego ruchu przyjęto:
- klasa dróg gminnych - D,
- kategoria ruchu KR 3,
- prędkość projektowa 30 km/h,
- prędkość miarodajna 50 km/h,
- grupa nośności podłoża - G2,
- obciążenie - 100KN/oś,
- szerokości jezdni 6,00m w terenie zabudowanym i 5,00 m poza terenem zabudowanym,
- szerokość ścieżki pieszo-rowerowej- 2,50 m. Dla obliczeniowej kategorii ruchu KR - 3 i gruntu G2 założono:
- warstwę ścieralną o grubości 5 cm z betonu asfaltowego o strukturze zamkniętej,
- warstwę wiążącą o grubości 6 cm z betonu asfaltowego,
- podbudowę zasadnicze dwuwarstwowe z tłucznia kamiennego frakcji 0/31,5 i 31,5/63,o
grubości 23 cm:
warstwa dolna o grubości 15 cm z tłucznia frakcji 31,5/63 mm,
warstwa górna o grubości 8 cm z tłucznia frakcji 0/31,5 mm,
warstwy odcinające od podłoża o grubości 15 cm z chudego betonu o Rm=1,5-2,5 Mpa.
Jezdnia drogi zostanie ograniczone krawężnikami:
- ulicznymi 15x30 wystającymi 10cm i opornikami 12x25 wtopionymi w terenie zabudowanym,
- najazdowymi 15x25 wystającymi 5cm i opornikami 12x25 wtopionymi poza terenem
zabudowanym.
Po stronie lewej drogi pobiegnie ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,50 m. Dla planowanej ścieżki pieszo-rowerowej przyjęto dwa rodzaje konstrukcji:
- w terenie zabudowanym
jezdnia z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm, bezfazowej, typu Domino koloru czarnego i czerwonego, układanej na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm,
warstwa odcinająca o grubości 10 cm, stabilizacji o Rm=1,5-2,5 Mpa,
- w terenie niezabudowanym:
jezdnia z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm, bezfazowej, typu Domino koloru czarnego i czerwonego, układanej na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm,
podbudowa grubości 15 cm z tłucznia frakcji 0/31,5 mm,
warstwa odcinająca o grubości 10 cm, stabilizacji o Rm=1,5-2,5 Mpa,
Niweletę drogi poprowadzono nad przyległym terenem. W km 0+000 planowaną niweletę drogi dowiązano do jezdni bitumicznej ulicy Objezierskiej a w km 0+956 do nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 2052P. Na trasie niweletę dowiązywano do zjazdów indywidualnych. Ze względu na dużą różnicę wysokości na odcinku od km 0+000 do km 0+220 spadek niwelety wyniesie 6% do 11%. Na tym odcinku należy ograniczyć prędkość do 30 km/h i zasygnalizować znakami pionowymi A-22 i A-23 z tabliczkami T-9 podającymi rzeczywistą wartość pochylenia niwelety.
Na włączeniu do drogi powiatowej zaplanowano pochylenie niwelety o wartości 0,5%. Jezdnię zaplanowano o przekrojach:
- od km 0+000 do km 0+168 uliczny o przekroju daszkowym o spadkach 2%,
- od km 0+168 do km 0+956a półuliczny o pochyleniu jednostronny o spadkach 1,5%,
- ścieżka o pochyleniu jednostronnym 1% do jezdni.
Odwodnienie korony drogi zapewnią planowane spadki poprzeczne i pochylenia podłużne. Od km 0+000 do km 0+070 zaplanowano kanalizację deszczową. Planowany kolektor deszczowy z rur PCV-300 zostanie łączony do istniejącej studni rewizyjnej w ulicy Objezierskiej. Na kolektorze założono cztery studnie rewizyjne z rur betonowych D=1000. Odbiornikami wody deszczowej będą studzienki wpustowe z rur D=500.
2.Oznakowanie poziome i pionowe planowanych dróg przedstawiono na planach sytuacyjnych. Ścieżkę pieszojezdną oddzielono na jezdni krawężnikami betonowymi. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2052P zaplanowano przejście dla pieszych, które należy zasygnalizować znakami pionowymi A-16 w odległości 150,00 m od skrzyżowania.
Przejście dla pieszych należy oznakować znakami pionowymi D-6 oraz kasetonowym znakiem D-6 z komorą światła żółtego nad jezdnią, na wysięgniku. Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu zaplanowano poszerzenie jezdni dróg powiatowych do 6,00 m.
Poszerzenia należy wykonać na długości prostych przejściowych o długości 30,00 m.
Konstrukcja poszerzeń dróg powiatowych:
- warstwa ścieralna o grubości 5 cm z betonu asfaltowego,
- warstwa wiążąca o grubości 6 cm z betonu asfaltowego,
- podbudowa zasadnicza o grubości 27 cm z tłucznia frakcji 0/31,5 i 31,5/63 mm,
- podbudowa pomocnicza o grubości 15 cm, stabilizacji o Rm=1,5-2,5 Mpa.
3.Projektowana inwestycja zlokalizowana jest w Uścikowie Folwark i obejmuje pas drogowy na odcinku 503,85 m od skrzyżowania z ulicą Wymysłowską.
Na ulicy występuje:
- sieć energetyczna (eANN,),
- sieć wodociągowa (w110),
- sieć telekomunikacyjna (t),
- kanalizacja deszczowa (kd200, kd150)
Podstawowe parametry techniczne
- przyjęto klasę drogi D - dojazdowa,
- przyjęto kategorię ruchu KR1,
- szerokość jezdni 3,20 m,
- szerokość pobocza umocnionego 0,70 m,
- prędkość projektowa Vp = 50 km/h,
- przekrój poprzeczny - jezdnia - pochylenie poprzeczne jednostronne do płyt ażurowych 2%,
- przekrój podłużny - dostosowany do istniejącego terenu, skrzyżowań z innymi ulicami oraz zjazdów na posesje projektowane odwodnienie - powierzchniowe do rowu chłonnego.
Rozwiązanie sytuacyjne - jezdnia o szerokości 3,20 m. Nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego ograniczona opornikami betonowymi grubości 10 cm. Pobocze umocnione z płyt ażurowych grubości 10 cm. Rozwiązanie wysokościowe - niweleta dla ulic objętej przebudową w sposób maksymalny nawiązuje do istniejącego ukształtowania terenu, rzędnych wjazdów na posesje oraz ulic sąsiednich.
Konstrukcja jezdni - dla projektowanej ulicy przyjęto kategorię ruchu KR1, warunki gruntowe G3.
Po wykonaniu robót ziemnych pozostawione w podłożu grunty nasypowe należy dogęścić do wymaganej nośności - nośność zagęszczanego podłoża należy kontrolować na bieżąco pomiarami płyta sztywną. W przypadku nie uzyskania żądanej nośności dogęszczanego nasypu należy zastosować geosyntetyki podnoszące parametry nośności podłoża.
Zaprojektowano następujące konstrukcje nawierzchni:
- nawierzchnia: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 5 cm klinowanie mechaniczne
podbudowy masą z betonu asfaltowego gr. 3 cm (75kg/m2),
- podbudowa zasadnicza: warstwa kruszywa łamanego kamiennego 0-31,5 mm, gr. 18 cm,
- warstwa odcinająca: stabilizacja cementem Rm=2,5 MPa, gr. 15 cm.
4. Odwodnienie - wody opadowe i roztopowe z nawierzchni, na odcinku projektowanej drogi przewiduje się odprowadzić powierzchniowo w kierunku płyt ażurowych ułożonych na drenie rozsączającym. Dla właściwego spływu wody nadano jezdni oraz poboczu odpowiednie pochylenia poprzeczne i podłużne.
W pasie drogowym ul. Wymysłowskiej przewidziano regulację i oczyszczenie rowu na odcinku 20 m w obu kierunkach oraz umieszczenie przepustu ø 400 mm.
Wymagania ogólne - roboty należy wykonać zgodnie z warunkami określonymi w decyzji o pozwoleniu na budowę i wymaganiami Prawa Budowlanego, roboty należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym,
- przed przystąpieniem do robót należy opracować projekt oznakowania robót prowadzonych w pasie drogowym,
- w czasie prowadzenia robót należy przestrzegać przepisów i norm dotyczących ochrony
środowiska naturalnego,
- w czasie prowadzenia robót należy przestrzegać przepisów ochrony przeciw pożarowej, BHP, ochrony interesów osób trzecich a w szczególności zapewnić, w miarę możliwości dojazd do posesji,
- w czasie prowadzenia robót należy przestrzegać wszystkie przepisy związane z wykonywanymi robotami.
5. Budowa oświetlenia w ciągu dróg ulicy Objezierskiej i drogi gminnej. Projektowane oświetlenie drogowe zasilić kablem YAKY4x35mm2 z szafki SO, zgodnie z planami realizacyjnymi zasilania - rysunki E-1 i E-2. Kable zasilające szafkę SO i oświetlenie zewnętrzne ułożyć w wykopie o głębokości 0,8 m. Założenia oświetleniowe - zaprojektowano instalację oświetleniową na słupach stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 8m z wysięgnikami jednoramiennymi w=1m, h=1m i dwuramiennymi 90o w=1m h=1m.
6. Instalacja oświetlenia - oświetlenie zrealizowane zostanie za pomocą opraw SGS203/70, wyposażonych w lampy sodowe 1xSON - TP 70. Do montażu opraw zastosować słupy stalowe okrągłe o wysokości 8m zgodnie z rys. E-4 i załączonym zestawieniem montażowym oświetlenia - punkt nr 6 opisu technicznego. Dolna krawędź wnęki słupowej powinna znajdować się nie mniej niż 50cm nad poziomem terenu . Jako zabezpieczenie opraw oświetleniowych zastosować typowe tabliczki TBS z wkładkami topikowymi Bi-Wts 6A. Przewód ochronno-neutralny w słupach uziemić; wypadkowa rezystancja uziemienia winna być mniejsza od 5W dla słupów krańcowych, oraz 30W dla słupów pozostałych.
Montaż linii kablowych - linie kablowe YAKY4x35mm2 układać zgodnie z rysunkami E-1 i E2 z zachowaniem wymaganych odległości od innych urządzeń podziemnych. Kable układać w wykopie o głębokości 0.8m linią falistą z zapasem 2-3% długości wykopu, na warstwie piasku grubości 10 cm. Wcześniej pod podsypką z piasku ułożyć drut stalowy ocynkowany FeZnf7mm jako uziemienie linii oświetleniowej. Po odbiorze linii kablowej przez inspektora nadzoru , oraz jego zinwentaryzowaniu przez geodezję, kable przysypać warstwą piasku grub. 10 cm, warstwą gruntu rodzimego grub. 20cm., przykryć folią niebieską z PCV i wykopy zasypać ubijając ziemię warstwami, co 20cm. Przy słupach pozostawić obustronnie zapas kabla
długości ok. 1m, oraz opaski informacyjne. Skrzyżowania i zbliżenia linii kablowej z innymi urządzeniami podziemnymi wykonać w rurach ochronnych, natomiast pod drogami kable ułożyć w rurach ochronnych na głębokościach 1,2 m metodami przekopu otwartego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 20971

Data publikacji: 2012-01-24

Nazwa: Gmina Oborniki, Urząd Miejski w Obornikach

Ulica: ul. Piłsudskiego 76

Numer domu: 76

Miejscowość: Oborniki

Kod pocztowy: 64-600

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 6559100; 6559133

Numer faxu: 061 6559101

Adres strony internetowej: www.oborniki.pl

Regon: 00052576000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i wzrost spójności komunikacyjnej poprzez budowę ciągów drogowych łączących drogę gminną nr 271582P (ul. Objezierska) z drogami powiatowymi nr 2050P i 2052 P wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetleniem drogowym

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Początek projektowanego ciągu drogowego to skrzyżowanie z ulicą Poprzeczną w Obornikach, na krawędzi jezdni asfaltowej. Droga biegnie w kierunku miejscowości Uścikowo Folwark i w kierunku Objezierza. Koniec drogi przyjęto w km 0+956 na krawędzi jezdni bitumicznej drogi powiatowej nr 2052P Bogdanowo-Uścikowo. W terenie droga posiada 6 załamań trasy wyokrąglonych łukami kołowymi. Podstawowa szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających wynosi 11,50 m.
W oparciu o dane dotyczące struktury istniejącego oraz przewidywanego ruchu przyjęto:
- klasa dróg gminnych - D,
- kategoria ruchu KR 3,
- prędkość projektowa 30 km/h,
- prędkość miarodajna 50 km/h,
- grupa nośności podłoża - G2,
- obciążenie - 100KN/oś,
- szerokości jezdni 6,00m w terenie zabudowanym i 5,00 m poza terenem zabudowanym,
- szerokość ścieżki pieszo-rowerowej- 2,50 m. Dla obliczeniowej kategorii ruchu KR - 3 i gruntu G2 założono:
- warstwę ścieralną o grubości 5 cm z betonu asfaltowego o strukturze zamkniętej,
- warstwę wiążącą o grubości 6 cm z betonu asfaltowego,
- podbudowę zasadnicze dwuwarstwowe z tłucznia kamiennego frakcji 0/31,5 i 31,5/63,o
grubości 23 cm:
warstwa dolna o grubości 15 cm z tłucznia frakcji 31,5/63 mm,
warstwa górna o grubości 8 cm z tłucznia frakcji 0/31,5 mm,
warstwy odcinające od podłoża o grubości 15 cm z chudego betonu o Rm=1,5-2,5 Mpa.
Jezdnia drogi zostanie ograniczone krawężnikami:
- ulicznymi 15x30 wystającymi 10cm i opornikami 12x25 wtopionymi w terenie zabudowanym,
- najazdowymi 15x25 wystającymi 5cm i opornikami 12x25 wtopionymi poza terenem
zabudowanym.
Po stronie lewej drogi pobiegnie ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,50 m. Dla planowanej ścieżki pieszo-rowerowej przyjęto dwa rodzaje konstrukcji:
- w terenie zabudowanym
jezdnia z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm, bezfazowej, typu Domino koloru czarnego i czerwonego, układanej na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm,
warstwa odcinająca o grubości 10 cm, stabilizacji o Rm=1,5-2,5 Mpa,
- w terenie niezabudowanym:
jezdnia z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm, bezfazowej, typu Domino koloru czarnego i czerwonego, układanej na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm,
podbudowa grubości 15 cm z tłucznia frakcji 0/31,5 mm,
warstwa odcinająca o grubości 10 cm, stabilizacji o Rm=1,5-2,5 Mpa,
Niweletę drogi poprowadzono nad przyległym terenem. W km 0+000 planowaną niweletę drogi dowiązano do jezdni bitumicznej ulicy Objezierskiej a w km 0+956 do nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 2052P. Na trasie niweletę dowiązywano do zjazdów indywidualnych. Ze względu na dużą różnicę wysokości na odcinku od km 0+000 do km 0+220 spadek niwelety wyniesie 6% do 11%. Na tym odcinku należy ograniczyć prędkość do 30 km/h i zasygnalizować znakami pionowymi A-22 i A-23 z tabliczkami T-9 podającymi rzeczywistą wartość pochylenia niwelety.
Na włączeniu do drogi powiatowej zaplanowano pochylenie niwelety o wartości 0,5%. Jezdnię zaplanowano o przekrojach:
- od km 0+000 do km 0+168 uliczny o przekroju daszkowym o spadkach 2%,
- od km 0+168 do km 0+956a półuliczny o pochyleniu jednostronny o spadkach 1,5%,
- ścieżka o pochyleniu jednostronnym 1% do jezdni.
Odwodnienie korony drogi zapewnią planowane spadki poprzeczne i pochylenia podłużne. Od km 0+000 do km 0+070 zaplanowano kanalizację deszczową. Planowany kolektor deszczowy z rur PCV-300 zostanie łączony do istniejącej studni rewizyjnej w ulicy Objezierskiej. Na kolektorze założono cztery studnie rewizyjne z rur betonowych D=1000. Odbiornikami wody deszczowej będą studzienki wpustowe z rur D=500.
2.Oznakowanie poziome i pionowe planowanych dróg przedstawiono na planach sytuacyjnych. Ścieżkę pieszojezdną oddzielono na jezdni krawężnikami betonowymi. Na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2052P zaplanowano przejście dla pieszych, które należy zasygnalizować znakami pionowymi A-16 w odległości 150,00 m od skrzyżowania.
Przejście dla pieszych należy oznakować znakami pionowymi D-6 oraz kasetonowym znakiem D-6 z komorą światła żółtego nad jezdnią, na wysięgniku. Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu zaplanowano poszerzenie jezdni dróg powiatowych do 6,00 m.
Poszerzenia należy wykonać na długości prostych przejściowych o długości 30,00 m.
Konstrukcja poszerzeń dróg powiatowych:
- warstwa ścieralna o grubości 5 cm z betonu asfaltowego,
- warstwa wiążąca o grubości 6 cm z betonu asfaltowego,
- podbudowa zasadnicza o grubości 27 cm z tłucznia frakcji 0/31,5 i 31,5/63 mm,
- podbudowa pomocnicza o grubości 15 cm, stabilizacji o Rm=1,5-2,5 Mpa.
3.Projektowana inwestycja zlokalizowana jest w Uścikowie Folwark i obejmuje pas drogowy na odcinku 503,85 m od skrzyżowania z ulicą Wymysłowską.
Na ulicy występuje:
- sieć energetyczna (eANN,),
- sieć wodociągowa (w110),
- sieć telekomunikacyjna (t),
- kanalizacja deszczowa (kd200, kd150)
Podstawowe parametry techniczne
- przyjęto klasę drogi D - dojazdowa,
- przyjęto kategorię ruchu KR1,
- szerokość jezdni 3,20 m,
- szerokość pobocza umocnionego 0,70 m,
- prędkość projektowa Vp = 50 km/h,
- przekrój poprzeczny - jezdnia - pochylenie poprzeczne jednostronne do płyt ażurowych 2%,
- przekrój podłużny - dostosowany do istniejącego terenu, skrzyżowań z innymi ulicami oraz zjazdów na posesje projektowane odwodnienie - powierzchniowe do rowu chłonnego.
Rozwiązanie sytuacyjne - jezdnia o szerokości 3,20 m. Nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego ograniczona opornikami betonowymi grubości 10 cm. Pobocze umocnione z płyt ażurowych grubości 10 cm. Rozwiązanie wysokościowe - niweleta dla ulic objętej przebudową w sposób maksymalny nawiązuje do istniejącego ukształtowania terenu, rzędnych wjazdów na posesje oraz ulic sąsiednich.
Konstrukcja jezdni - dla projektowanej ulicy przyjęto kategorię ruchu KR1, warunki gruntowe G3.
Po wykonaniu robót ziemnych pozostawione w podłożu grunty nasypowe należy dogęścić do wymaganej nośności - nośność zagęszczanego podłoża należy kontrolować na bieżąco pomiarami płyta sztywną. W przypadku nie uzyskania żądanej nośności dogęszczanego nasypu należy zastosować geosyntetyki podnoszące parametry nośności podłoża.
Zaprojektowano następujące konstrukcje nawierzchni:
- nawierzchnia: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 5 cm klinowanie mechaniczne
podbudowy masą z betonu asfaltowego gr. 3 cm (75kg/m2),
- podbudowa zasadnicza: warstwa kruszywa łamanego kamiennego 0-31,5 mm, gr. 18 cm,
- warstwa odcinająca: stabilizacja cementem Rm=2,5 MPa, gr. 15 cm.
4. Odwodnienie - wody opadowe i roztopowe z nawierzchni, na odcinku projektowanej drogi przewiduje się odprowadzić powierzchniowo w kierunku płyt ażurowych ułożonych na drenie rozsączającym. Dla właściwego spływu wody nadano jezdni oraz poboczu odpowiednie pochylenia poprzeczne i podłużne.
W pasie drogowym ul. Wymysłowskiej przewidziano regulację i oczyszczenie rowu na odcinku 20 m w obu kierunkach oraz umieszczenie przepustu ø 400 mm.
Wymagania ogólne - roboty należy wykonać zgodnie z warunkami określonymi w decyzji o pozwoleniu na budowę i wymaganiami Prawa Budowlanego, roboty należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym,
- przed przystąpieniem do robót należy opracować projekt oznakowania robót prowadzonych w pasie drogowym,
- w czasie prowadzenia robót należy przestrzegać przepisów i norm dotyczących ochrony
środowiska naturalnego,
- w czasie prowadzenia robót należy przestrzegać przepisów ochrony przeciw pożarowej, BHP, ochrony interesów osób trzecich a w szczególności zapewnić, w miarę możliwości dojazd do posesji,
- w czasie prowadzenia robót należy przestrzegać wszystkie przepisy związane z wykonywanymi robotami.
5. Budowa oświetlenia w ciągu dróg ulicy Objezierskiej i drogi gminnej. Projektowane oświetlenie drogowe zasilić kablem YAKY4x35mm2 z szafki SO, zgodnie z planami realizacyjnymi zasilania - rysunki E-1 i E-2. Kable zasilające szafkę SO i oświetlenie zewnętrzne ułożyć w wykopie o głębokości 0,8 m. Założenia oświetleniowe - zaprojektowano instalację oświetleniową na słupach stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 8m z wysięgnikami jednoramiennymi w=1m, h=1m i dwuramiennymi 90o w=1m h=1m.
6. Instalacja oświetlenia - oświetlenie zrealizowane zostanie za pomocą opraw SGS203/70, wyposażonych w lampy sodowe 1xSON - TP 70. Do montażu opraw zastosować słupy stalowe okrągłe o wysokości 8m zgodnie z rys. E-4 i załączonym zestawieniem montażowym oświetlenia - punkt nr 6 opisu technicznego. Dolna krawędź wnęki słupowej powinna znajdować się nie mniej niż 50cm nad poziomem terenu . Jako zabezpieczenie opraw oświetleniowych zastosować typowe tabliczki TBS z wkładkami topikowymi Bi-Wts 6A. Przewód ochronno-neutralny w słupach uziemić; wypadkowa rezystancja uziemienia winna być mniejsza od 5W dla słupów krańcowych, oraz 30W dla słupów pozostałych.
Montaż linii kablowych - linie kablowe YAKY4x35mm2 układać zgodnie z rysunkami E-1 i E2 z zachowaniem wymaganych odległości od innych urządzeń podziemnych. Kable układać w wykopie o głębokości 0.8m linią falistą z zapasem 2-3% długości wykopu, na warstwie piasku grubości 10 cm. Wcześniej pod podsypką z piasku ułożyć drut stalowy ocynkowany FeZnf7mm jako uziemienie linii oświetleniowej. Po odbiorze linii kablowej przez inspektora nadzoru , oraz jego zinwentaryzowaniu przez geodezję, kable przysypać warstwą piasku grub. 10 cm, warstwą gruntu rodzimego grub. 20cm., przykryć folią niebieską z PCV i wykopy zasypać ubijając ziemię warstwami, co 20cm. Przy słupach pozostawić obustronnie zapas kabla
długości ok. 1m, oraz opaski informacyjne. Skrzyżowania i zbliżenia linii kablowej z innymi urządzeniami podziemnymi wykonać w rurach ochronnych, natomiast pod drogami kable ułożyć w rurach ochronnych na głębokościach 1,2 m metodami przekopu otwartego.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
451120005 (Roboty w zakresie usuwania gleby)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452320002 (Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
452331622 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych)

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
452332805 (Wznoszenie barier drogowych)

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
452332908 (Instalowanie znaków drogowych)

cpv21c:
453111001 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienia uzupełniające będą mogły zostać udzielone jeżeli:
1)polegają na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe,
2)zamówienia uzupełniające są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego,
3)wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 20 % wartości zamówienia podstawowego,
4)zostaną udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 150

Informacja na temat wadium:
1.Wysokość wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium, w wysokości: 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2.Forma wadium:
1)Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
2)W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji poręczenia, gwarancja, poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a)oznaczenie beneficjenta gwarancji wierzyciela z tytułu poręczenia (Zamawiającego), oznaczenie zobowiązanego (Wykonawcy), oznaczenie gwaranta, poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji, poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
b)określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c)kwotę gwarancji, poręczenia,
d)termin ważności gwarancji, poręczenia,
e)zobowiązanie gwaranta, poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
f)zobowiązanie gwaranta, poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
3)Wadium nie może zawierać postanowień sprzecznych z SIWZ oraz przepisami prawnymi.
3.Termin i miejsce wniesienia wadium:
1)Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
2)W przypadku gdy Wykonawca wnosi wadium w pieniądzu winien wpłacić je na konto Zamawiającego z adnotacją - wadium numer sprawy INRZP.271.05.2012. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
3)W przypadku wniesienia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach, oryginał gwarancji/poręczenia należy złożyć w ofercie lub dostarczyć do siedziby Zamawiającego - Referat Zamówień Publicznych - pokój nr 212.
4.Zwrot wadium:
1)Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 6.
2)Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3)Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4)Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
5.Ponowne wniesienie wadium:
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 4, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
6.Utrata wadium:
1)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
2)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek dotyczący wiedzy i doświadczenia tj. w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum dwa zamówienia, których przedmiotem była przebudowa/budowa/remont drogi o nawierzchni asfaltowej o wartości każdej z robót co najmniej 2 mln zł netto

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
a)Kierownik Budowy - osoba posiadająca następujące kwalifikacje:
wykształcenie wyższe,
uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej,
co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego (liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych);
b)Kierownik robót elektrycznych - osoba posiadająca następujące kwalifikacje:
uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie instalacji elektroenergetycznych,
co najmniej 3 lat doświadczenia zawodowego (liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych).
c)Kierownik robót sanitarnych - osoba posiadająca następujące kwalifikacje:
uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
co najmniej 3 lat doświadczenia zawodowego (liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych).
Zamawiający nie dopuszcza łączenia (pełnienia) funkcji, o których mowa w niniejszym punkcie przez jedną osobę.
Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394).
Wszystkie wymienione powyżej osoby winny posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Zamawiający dopuszcza zmianę tego wymogu wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a personelem Wykonawcy, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia, stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia, tłumacz ten winien być biegły w bezbłędnym i jednoznacznym tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej tj.: posiada ważne i opłacone ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 3 mln zł

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca ponadto przedkłada:
1)Formularz ofertowy (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 IDW).
2)Dokument potwierdzający wniesienie wadium.
3)Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy umocowanie takie nie wynika ze złożonego odpisu z właściwego rejestru).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą Zamawiającego.
2.Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
3.Zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4.Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą dotyczyć:
1)zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych,
2)zmiany producenta materiałów budowlanych, urządzeń lub wyposażenia,
3)zmiany wymiarów, położenia lub wysokości części robót budowlanych,
4)zmiany terminów określonych w § 6 umowy,
5)rezygnacji z wykonania części robót budowlanych, dostaw i usług,
6)zmiany wynagrodzenia Wykonawcy (w tym podatku VAT),
7)zmiany osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami,
8)zmiany podwykonawców, których udział w realizacji przedmiotu umowy zaakceptował Zamawiający.
5.Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 4 wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny (zatwierdzony przez organ architektoniczno-budowlany - jeżeli wymagają tego przepisy prawa budowlanego) zawierający opis proponowanych zmian i niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego.
6.Zmiany, o których mowa w ust. 4 mogą zostać dokonane, jeżeli zachodzą i są ich uzasadnieniem niżej wymienione okoliczności:
1)obniżenie kosztu wykonania robót (wynagrodzenia Wykonawcy) lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu,
2)poprawy wartości lub podniesienia sprawności ukończonych robót budowlanych,
3)zmiany obowiązujących przepisów,
4)podniesienie wydajności urządzeń,
5)podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
6)usprawnienia lub podniesienie walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa w trakcie użytkowania obiektu,
7)opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego; lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
8)zaistnienie nieprzewidzialnych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach,
9)wykonanie robót dodatkowych koniecznych do wykonania przedmiotu niniejszej umowy,
10)siła wyższa.
7.Podstawę obliczenia kosztów zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-3 w związku z pkt 6 stanowi kosztorys opracowany na podstawie cen jednostkowych oraz danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych przez Wykonawcę do sporządzenia oferty zamówienia podstawowego, ale nie większych niż ostatnie aktualne średnie ceny publikowane w SEKOCENBUD,
8.Zakazuje się zmiany umowy, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę. W takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca.
9.Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-6 wymaga podpisania aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.oborniki.pl (bip.oborniki.pl)

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miwjski w Obornikach ul. Marsz. J. Piłsudskiego 76, 64-600 Oborniki
Referat Zamówień Publicznych II piętro, pokój nr 212

Data składania wniosków, ofert: 20/02/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
siedziba Zamawiającego - Biuro Obsługi Interesanta - parter

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienai współfinansowany jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

329849 / 2008-11-24 - Inny: zakład budżetowy

Izba Wytrzeźwień - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przetarg nieograniczony na remont i modernizację pomieszczeń Izby Wytrzeźwień w Poznaniu

199389 / 2012-09-17 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Ośrodek Kultury - Środa Wielkopolska (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń sanitarnych w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej ul. 20-go Października 30

202789 / 2012-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Krotoszyn - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kołłątaja 5 w Krotoszynie

100990 / 2015-04-30 - Inny: zwiÄ…zek gmin

Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" - Czempiń (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na działce o nr ewid. 2/12 w obrębie Rumianek w gminie Tarnowo Podgórne (PSZOK dla gminy Tarnowo Podgórne)

7129 / 2012-01-09 - Podmiot prawa publicznego

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
roboty dodatkowe w zakresie wykonania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych wraz z małą architekturą przy budynku przy ul. Grunwaldzkiej 158 w Poznaniu

214517 / 2013-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Krotoszyn - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie dodatkowe dla umowy pn : Rozbudowa i przebudowa Świetlicy Wiejskiej w Brzozie

24945 / 2015-02-24 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie iniekcji krystalicznej zawilgoconych ścian piwnic budynek-C, w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu ul. Wiśniowa 13a

328399 / 2008-11-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja pomieszczeń księgowości oraz szatni i sanitariatów w ZDL.

110251 / 2013-06-13 - Inny: Sp. z o.o.

Spółka Wodno-Ściekowa "GWDA" Spółka z o.o. - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie termomodernizacji dwóch budynków w Pile ul. Na Leszkowie 4, nr postępowania GWDA/ZP/11/13

264373 / 2011-10-07 - Inny: Administracja rzÄ…dowa zespolona

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa stanowisk o rozszerzonej funkcjonalności do analizowania i prognozowania zagrożeń (SAPZ)

188225 / 2012-08-31 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie stanowiska ćwiczebnego z zakresu taktyki działań gaśniczych na szkolnym poligonie pożarniczym w Luboniu

166833 / 2014-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Kultury w Wijewie - Wijewo (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa siłowni zewnętrznej na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Wijewie

111879 / 2014-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opalenica - Opalenica (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
BUDOWA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 2723P GRODZISK WLKP. - OPALENICA, OD KM 0+767 (SKRZYŻOWANIE Z DROGĄ GMINNĄ NR 380031P W KIERUNKU m. TERESPOTOCKIE) DO KM 2+679 (SKRZYŻOWANIE Z DROGĄ POWIATOWĄ NR 2750P W KIERUNKU SIELINKA), O DŁUGOŚCI OKOŁO 1912m

211183 / 2012-10-04 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
naprawa ogrodzenia przy D.S. HANKA remont pomieszczeń dydaktycznych Wydziału Fizyki na Morasku i Katedry Muzykologii w budynku przy ul. Słowackiego 20 w Poznaniu obniżenie kostki granitowej na podjeździe do Biblioteki Collegium Novum przy al. Niepodległości 4 w Poznaniu

505000 / 2013-12-06 - Inny: stowarzyszenie

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Oddział Terenowy w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku byłej kotłowni na lokal użytkowy wraz z rozbudową o schody zewnętrzne i pochylnie dla niepełnosprawnych

89290 / 2010-03-29 - Inny: podmiot prawa publicznego

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ NA TERENIE MIASTA I GMINY CHODZIEŻ -KONTRAKT III W DWÓCH CZĘŚCIACH.

73378 / 2016-03-31 - Inny: Spółka z o.o.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie napraw balkonów oraz elewacji budynków na osiedlach mieszkalnych usytuowanych w Poznaniu i Lesznie będących własnością Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

174466 / 2014-05-23 - Podmiot prawa publicznego

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w pomieszczeniach Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33.