85132 / 2010-03-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / UrzÄ…d Morski w Szczecinie (Szczecin)
Remont stałych znaków nawigacyjnych : Stawa górna nabieżnika Stepnica, Stawa dolna nabieżnika Stepnica
Opis zamówienia
Stawa górna nabieżnika STEPNICA - dojazd do znaku drogą wodną
Lokalizacja na 40.480 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin, 695 m na wschód od osi toru wodnego na akwenie Roztoki Odrzańskiej.
Czterościenna ażurowa konstrukcja stalowa wysokości 24,17 m z cylindrycznym szybem komunikacyjnym zakończonym laterną z dwiema galeryjkami i stożkowym dachem. Kolorystyka stawy jest następująca: stożkowy dach kolor czarny - RAL 9005, laterna część górna wieży na kolor pomarańczowy (RAL 2008) a w części dolnej kolor biały (RAL 9003).
Stawa posadowiona jest na cokole betonowym o przekroju ośmiokąta wpisanego w koło o promieniu 5.35 m. W części podwodnej do wysokości 1,0 m nad poziom wody zabezpieczony na całym obwodzie ścianką szczelną typu Larssena, na głębokości ok. 2.0 m wokół ścianki szczelnej wyłożony jest narzut kamienny. W górnej części na wysokości 2,5 m ponad ścianką szczelną fundament wyprowadzony jest przekrojem kołowym o średnicy 9,15 m. Powierzchnia boczna blok fundamentowego po obwodzie wyłożony jest cegłą klinkierową a krawędzie z bloków granitowych.
Zakres zamówienia.
Demontaż zniszczonych elementów konstrukcji stawy, przeznaczonych do likwidacji lub wymiany, spoczników, podestów, kształtowników będących elementami konstrukcji kratowej - zachowując kolejność i metody wymiany, zgodnie z projektem budowlano - wykonawczym.
Wykonanie i montaż nowych elementów w miejsce wcześniej zdemontowanych.
Blachy podestów zastąpić kratą pomostową typu Mostostal.
Czyszczenie strumieniowo - ścierne do stopnia Sa2,5 wszystkich zewnętrznych stalowych elementów konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy.
Metalizacja natryskowa zewnętrznej powierzchni konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy. Grubość powłoki 160 mikronów.
Malowanie stawy, stosując farby i metody gwarantujące dziesięcioletni okres trwałości powłoki malarskiej i kolorystyki, typ farby właściwy dla powłok galwanicznych.
Przewidziane kolory dla części dolnej biały RAL 9003,
część górna z laterną - pomarańczowy RAL 2008,
dach laterny - czarny RAL 9005.
Wnętrze znaku czyszczenie wnętrza znaku, wymiana bulajów, czyszczenie i udrożnienie kratek wentylacyjnych, zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie
farbami nawierzchniowymi gwarantującymi wieloletni okres trwałości. Wnętrze laterny pomalować farbą w kolorze czarnym matowym.
Blok fundamentowy.
Rozbiórka nawierzchni z cegieł, obrzeża z ciosów granitowych i oblicowania z cegieł ścian bocznych.
Odbudowa oblicowania z cegieł klinkierowych (cegły nowe) i krawędziowanie z odzyskanych ciosów granitowych.
Wykonanie nowej nawierzchni betonowej na cokole i tarasie na poziomie ścianki szczelnej z betonu C45/50 W6 F 75
Montaż wsporników umożliwiających zainstalowanie odbojnic z tworzyw sztucznych oraz pachołków cumowniczych.
Czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne ścianki Typ Larssen w zakresie umożliwiającym przez najniższy poziom wody w okresie przewidzianym kontraktem.
Kolor farby nawierzchniowej czarny RAL 9005
Wykonanie balustrady z łańcuchów na obwodzie cokołu.
Pokrycie środkiem hydrofobizującym naziomu i oblicowania bocznego cokołu.
Uwagi.
Przy planowaniu robót należy wziąć pod uwagę usytuowanie obiektu, a więc w rejonie gdzie występuje znaczna wilgotność, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby prace rozpocząć na początku sezonu w okresie najwyższych temperatur i zakończyć je latem.
Z uwagi na niewystarczające zabezpieczenie w energię elektryczną (230 V) należy
przewidzieć alternatywne źródło zasilania elektrycznego.
Stawa dolna nabieżnika STEPNICA - dojazd do znaku drogą wodną.
Lokalizacja na 40.150 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin, 370 m na wschód od osi toru wodnego na akwenie Roztoki Odrzańskiej.
Cylindryczna wieża stalowa średnicy 2,50 m, wysokości 14,50 m zakończona laterną z dwoma galeryjkami i stożkowym dachem. Pomalowany w części górnej na kolor pomarańczowy (RAL 2008) a w części dolnej kolor biały (RAL 9003).
Stawa posadowiona jest na cokole betonowym o przekroju ośmiokąta wpisanego w koło o promieniu 4,75 m. W części podwodnej do wysokości 0,8 m nad poziom wody zabezpieczony na całym obwodzie ścianką szczelną typu Larssena, na głębokości ok. 1,5 m wokół ścianki szczelnej wyłożony jest narzut kamienny. W górnej części na wysokości 2,5 m ponad ścianką szczelną fundament wyprowadzony jest przekrojem kołowym o średnicy 7,70 m. Powierzchnia boczna blok fundamentowego po obwodzie wyłożony jest cegłą klinkierową a krawędzie z blokami granitowymi.
Zakres zamówienia.
Demontaż elementów zbytecznych konstrukcji, zniszczonych przez korozje takich jak barierki, konstrukcje galeryjek, blach podestowych, elementów konstrukcji kratowej, drzwi wejściowych dolnych i górnych. Wycięcie skorodowanych fragmentów poszycia szybu komunikacyjnego.
Wykonanie i montaż nowych elementów w miejsce wcześniej zdemontowanych. Blachy podestów galeryjek zastąpić kratą podestową typu Mostostal.
Czyszczenie strumieniowo - ścierne do stopnia Sa.2,5 wszystkich zewnętrznych stalowych elementów konstrukcji szybu komunikacyjnego stawy.
Metalizacja natryskowa zewnętrznej powierzchni konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy. Grubość powłoki 160 mikronów
Malowanie stawy, stosując farby i metody gwarantujące dziesięcioletni okres trwałości powłoki malarskiej i kolorystyki, typ farby właściwy dla powłok galwanicznych. Przewidziane kolory dla części dolnej biały RAL 9003,
część górna z laterną - pomarańczowy RAL 2008, dach laterny czarny RAL 9005.
Wnętrze znaku czyszczenie wnętrza znaku, wymiana bulajów, czyszczenie i udrożnienie kratek wentylacyjnych, zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie farbami nawierzchniowymi gwarantującymi wieloletni okres trwałości. Wnętrze laterny pomalować farbą w kolorze czarnym matowym.
Blok fundamentowy.
Rozbiórka nawierzchni z cegieł, obrzeża z ciosów granitowych i oblicowania z cegieł na ścianach bocznych.
Odbudowa oblicowania z cegieł klinkierowych (cegły nowe) i krawędziowanie z odzyskanych ciosów granitowych.
Montaż wsporników umożliwiających zainstalowanie odbojnic z tworzyw sztucznych oraz pachołków cumowniczych.
Wykonanie nowej nawierzchni betonowej na cokole i tarasie na poziomie ścianki szczelnej z betonu C45/50 W6 F 75
Czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne ścianki Typ Larssen w zakresie umożliwiającym przez najniższy poziom wody w okresie przewidzianym kontraktem.
Kolor farby nawierzchniowej czarny RAL 9005
Wykonanie balustrady z łańcuchów na obwodzie cokołu.
Pokrycie środkiem hydrofobizującym naziomu i oblicowania bocznego cokołu z cegły klinkierowej.
Uwagi.
Przy planowaniu robót należy wziąć pod uwagę usytuowanie obiektu, a więc w rejonie gdzie występuje znaczna wilgotność, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby prace rozpocząć na początku sezonu w okresie najwyższych temperatur i zakończyć w sezonie letnim.
Z uwagi na niewystarczające zabezpieczenie w energię elektryczną (230 V) należy
przewidzieć alternatywne źródło zasilania elektrycznego.
II. PROWADZENIE ROBÓT (dotyczy stawy górnej i dolnej )
Ogólne zasady wykonywania robót.
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z ustaleniami umowy, sztuką budowlaną, dokumentacja techniczną, za jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót, za zgodność z wymaganiami specyfikacji oraz poleceniami Zamawiającego.
Ogólne wymagania dotyczące robót.
Dopuszczone jest stosowanie materiałów posiadających ważną Aprobatę Techniczną lub certyfikat zgodności z Polską Normą a farby zalecane przez producenta do użycia na powłoki metalizowane.
Demontaż zniszczonych elementów konstrukcji stalowej wieży oraz montaż nowych należy wykonywać zachowując kolejność, metody i technologię przewidziane w projekcie budowlano - wykonawczym.
Wykonawca jest zobowiązany do kontroli i prowadzenia rejestru obejmującego temperaturę powietrza, temperaturę podłoża, wilgotność względna powietrza, ponadto kontrola czasu od zakończenia procesu czyszczenia do nałożenia powłoki metalizacyjnej oraz do jej uszczelnienia.
Metalizację należy przeprowadzić zgodnie z PN-ISO 22063 i PN-H 04684. Natryskiwanie może być prowadzone w warunkach, w których nie nastąpi skraplanie wody na powierzchni przeznaczonej do powlekania, to znaczy, gdy temperatura pokrywanej powierzchni jest, o co najmniej 3°C wyższa od temperatury punktu rosy, okres między przygotowanie powierzchni do natrysku, a samą operacją nie powinien przekroczyć 4 godzin w warunkach suchej, otwartej przestrzeni. Grubość powłoki metalizacyjnej przyjęto 160µm.
Malarskie zabezpieczenie antykorozyjne stanowić będzie epoksydowo -poliuretanowy system malarski złożony z następujących powłok.
- Powłoka technologiczna (uszczelniająca) wykonana z farby epoksydowej, grubopowłokowej z dodatkiem 20% rozcieńczalnika.
- Powłoka międzywarstwowa wykonana z farby epoksydowej grubopowłokowej, zawierająca wypełniacze z tlenków metali i aluminium.
- Powłoka nawierzchniowa wykonana z farby poliuretanowej, grubopowłokowa, zapewniająca wieloletnią trwałość koloru i odporność na warunki agresywnego środowiska.
Nominalna grubość zastosowanego systemu malarskiego musi być nie mniejsza niż 220 mikronow.
System malarski musi posiadać pozytywne referencje dotyczące realizacji obiektów w środowisku wodnym przy znacznym zanieczyszczeniu odchodami ptaków.
Do obowiązków Wykonawcy należy zabezpieczenie miejsca prowadzenia prac przed osobami postronnymi, dbanie o ład i porządek w miejscu wykonywania prac oraz jego otoczeniu.
Przekazanie obiektów Wykonawcy robót.
Zamawiający protokolarnie przekaże Wykonawcy obiekt wraz z przyległym terenem na czas realizacji prac renowacyjnych, przy czym protokół przekazania zostanie sporządzony dla każdego znaku nawigacyjnego oddzielnie. W przypadku konieczności wykonania zaplecza, Wykonawca wykona zaplecze dla własnych potrzeb w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym na koszt Wykonawcy. Od chwili przejęcia Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę obiektu i jego wyposażenie do chwili ostatecznego, protokólarnego odbioru.
Ochrona środowiska.
W trakcie realizacji zleconych prac Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania i stosowania wszystkich przepisów prawnych w zakresie BHP, ochrony środowiska, a szczególnie w zakresie ochrony wód i gleby przed zanieczyszczeniami, zapyleniem i hałasem.
Zamawiający przewiduje wyjazd na wizję dnia 31.03.2010r o godz.10,00 z Kapitanatu Portu, Trzebież, ul. Portowa 23
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 85132
Data publikacji: 2010-03-25
Nazwa: Urząd Morski w Szczecinie
Ulica: pl. Stefana Batorego 4
Numer domu: 4
Miejscowość: Szczecin
Kod pocztowy: 70-207
Województwo / kraj: zachodniopomorskie
Numer telefonu: 091 4403423, 4403523
Numer faxu: 091 4403441
Regon: 00014501700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.ums.gov.pl
Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont stałych znaków nawigacyjnych : Stawa górna nabieżnika Stepnica, Stawa dolna nabieżnika Stepnica
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Stawa górna nabieżnika STEPNICA - dojazd do znaku drogą wodną
Lokalizacja na 40.480 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin, 695 m na wschód od osi toru wodnego na akwenie Roztoki Odrzańskiej.
Czterościenna ażurowa konstrukcja stalowa wysokości 24,17 m z cylindrycznym szybem komunikacyjnym zakończonym laterną z dwiema galeryjkami i stożkowym dachem. Kolorystyka stawy jest następująca: stożkowy dach kolor czarny - RAL 9005, laterna część górna wieży na kolor pomarańczowy (RAL 2008) a w części dolnej kolor biały (RAL 9003).
Stawa posadowiona jest na cokole betonowym o przekroju ośmiokąta wpisanego w koło o promieniu 5.35 m. W części podwodnej do wysokości 1,0 m nad poziom wody zabezpieczony na całym obwodzie ścianką szczelną typu Larssena, na głębokości ok. 2.0 m wokół ścianki szczelnej wyłożony jest narzut kamienny. W górnej części na wysokości 2,5 m ponad ścianką szczelną fundament wyprowadzony jest przekrojem kołowym o średnicy 9,15 m. Powierzchnia boczna blok fundamentowego po obwodzie wyłożony jest cegłą klinkierową a krawędzie z bloków granitowych.
Zakres zamówienia.
Demontaż zniszczonych elementów konstrukcji stawy, przeznaczonych do likwidacji lub wymiany, spoczników, podestów, kształtowników będących elementami konstrukcji kratowej - zachowując kolejność i metody wymiany, zgodnie z projektem budowlano - wykonawczym.
Wykonanie i montaż nowych elementów w miejsce wcześniej zdemontowanych.
Blachy podestów zastąpić kratą pomostową typu Mostostal.
Czyszczenie strumieniowo - ścierne do stopnia Sa2,5 wszystkich zewnętrznych stalowych elementów konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy.
Metalizacja natryskowa zewnętrznej powierzchni konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy. Grubość powłoki 160 mikronów.
Malowanie stawy, stosując farby i metody gwarantujące dziesięcioletni okres trwałości powłoki malarskiej i kolorystyki, typ farby właściwy dla powłok galwanicznych.
Przewidziane kolory dla części dolnej biały RAL 9003,
część górna z laterną - pomarańczowy RAL 2008,
dach laterny - czarny RAL 9005.
Wnętrze znaku czyszczenie wnętrza znaku, wymiana bulajów, czyszczenie i udrożnienie kratek wentylacyjnych, zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie
farbami nawierzchniowymi gwarantującymi wieloletni okres trwałości. Wnętrze laterny pomalować farbą w kolorze czarnym matowym.
Blok fundamentowy.
Rozbiórka nawierzchni z cegieł, obrzeża z ciosów granitowych i oblicowania z cegieł ścian bocznych.
Odbudowa oblicowania z cegieł klinkierowych (cegły nowe) i krawędziowanie z odzyskanych ciosów granitowych.
Wykonanie nowej nawierzchni betonowej na cokole i tarasie na poziomie ścianki szczelnej z betonu C45/50 W6 F 75
Montaż wsporników umożliwiających zainstalowanie odbojnic z tworzyw sztucznych oraz pachołków cumowniczych.
Czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne ścianki Typ Larssen w zakresie umożliwiającym przez najniższy poziom wody w okresie przewidzianym kontraktem.
Kolor farby nawierzchniowej czarny RAL 9005
Wykonanie balustrady z łańcuchów na obwodzie cokołu.
Pokrycie środkiem hydrofobizującym naziomu i oblicowania bocznego cokołu.
Uwagi.
Przy planowaniu robót należy wziąć pod uwagę usytuowanie obiektu, a więc w rejonie gdzie występuje znaczna wilgotność, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby prace rozpocząć na początku sezonu w okresie najwyższych temperatur i zakończyć je latem.
Z uwagi na niewystarczające zabezpieczenie w energię elektryczną (230 V) należy
przewidzieć alternatywne źródło zasilania elektrycznego.
Stawa dolna nabieżnika STEPNICA - dojazd do znaku drogą wodną.
Lokalizacja na 40.150 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin, 370 m na wschód od osi toru wodnego na akwenie Roztoki Odrzańskiej.
Cylindryczna wieża stalowa średnicy 2,50 m, wysokości 14,50 m zakończona laterną z dwoma galeryjkami i stożkowym dachem. Pomalowany w części górnej na kolor pomarańczowy (RAL 2008) a w części dolnej kolor biały (RAL 9003).
Stawa posadowiona jest na cokole betonowym o przekroju ośmiokąta wpisanego w koło o promieniu 4,75 m. W części podwodnej do wysokości 0,8 m nad poziom wody zabezpieczony na całym obwodzie ścianką szczelną typu Larssena, na głębokości ok. 1,5 m wokół ścianki szczelnej wyłożony jest narzut kamienny. W górnej części na wysokości 2,5 m ponad ścianką szczelną fundament wyprowadzony jest przekrojem kołowym o średnicy 7,70 m. Powierzchnia boczna blok fundamentowego po obwodzie wyłożony jest cegłą klinkierową a krawędzie z blokami granitowymi.
Zakres zamówienia.
Demontaż elementów zbytecznych konstrukcji, zniszczonych przez korozje takich jak barierki, konstrukcje galeryjek, blach podestowych, elementów konstrukcji kratowej, drzwi wejściowych dolnych i górnych. Wycięcie skorodowanych fragmentów poszycia szybu komunikacyjnego.
Wykonanie i montaż nowych elementów w miejsce wcześniej zdemontowanych. Blachy podestów galeryjek zastąpić kratą podestową typu Mostostal.
Czyszczenie strumieniowo - ścierne do stopnia Sa.2,5 wszystkich zewnętrznych stalowych elementów konstrukcji szybu komunikacyjnego stawy.
Metalizacja natryskowa zewnętrznej powierzchni konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy. Grubość powłoki 160 mikronów
Malowanie stawy, stosując farby i metody gwarantujące dziesięcioletni okres trwałości powłoki malarskiej i kolorystyki, typ farby właściwy dla powłok galwanicznych. Przewidziane kolory dla części dolnej biały RAL 9003,
część górna z laterną - pomarańczowy RAL 2008, dach laterny czarny RAL 9005.
Wnętrze znaku czyszczenie wnętrza znaku, wymiana bulajów, czyszczenie i udrożnienie kratek wentylacyjnych, zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie farbami nawierzchniowymi gwarantującymi wieloletni okres trwałości. Wnętrze laterny pomalować farbą w kolorze czarnym matowym.
Blok fundamentowy.
Rozbiórka nawierzchni z cegieł, obrzeża z ciosów granitowych i oblicowania z cegieł na ścianach bocznych.
Odbudowa oblicowania z cegieł klinkierowych (cegły nowe) i krawędziowanie z odzyskanych ciosów granitowych.
Montaż wsporników umożliwiających zainstalowanie odbojnic z tworzyw sztucznych oraz pachołków cumowniczych.
Wykonanie nowej nawierzchni betonowej na cokole i tarasie na poziomie ścianki szczelnej z betonu C45/50 W6 F 75
Czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne ścianki Typ Larssen w zakresie umożliwiającym przez najniższy poziom wody w okresie przewidzianym kontraktem.
Kolor farby nawierzchniowej czarny RAL 9005
Wykonanie balustrady z łańcuchów na obwodzie cokołu.
Pokrycie środkiem hydrofobizującym naziomu i oblicowania bocznego cokołu z cegły klinkierowej.
Uwagi.
Przy planowaniu robót należy wziąć pod uwagę usytuowanie obiektu, a więc w rejonie gdzie występuje znaczna wilgotność, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby prace rozpocząć na początku sezonu w okresie najwyższych temperatur i zakończyć w sezonie letnim.
Z uwagi na niewystarczające zabezpieczenie w energię elektryczną (230 V) należy
przewidzieć alternatywne źródło zasilania elektrycznego.
II. PROWADZENIE ROBÓT (dotyczy stawy górnej i dolnej )
Ogólne zasady wykonywania robót.
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z ustaleniami umowy, sztuką budowlaną, dokumentacja techniczną, za jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót, za zgodność z wymaganiami specyfikacji oraz poleceniami Zamawiającego.
Ogólne wymagania dotyczące robót.
Dopuszczone jest stosowanie materiałów posiadających ważną Aprobatę Techniczną lub certyfikat zgodności z Polską Normą a farby zalecane przez producenta do użycia na powłoki metalizowane.
Demontaż zniszczonych elementów konstrukcji stalowej wieży oraz montaż nowych należy wykonywać zachowując kolejność, metody i technologię przewidziane w projekcie budowlano - wykonawczym.
Wykonawca jest zobowiązany do kontroli i prowadzenia rejestru obejmującego temperaturę powietrza, temperaturę podłoża, wilgotność względna powietrza, ponadto kontrola czasu od zakończenia procesu czyszczenia do nałożenia powłoki metalizacyjnej oraz do jej uszczelnienia.
Metalizację należy przeprowadzić zgodnie z PN-ISO 22063 i PN-H 04684. Natryskiwanie może być prowadzone w warunkach, w których nie nastąpi skraplanie wody na powierzchni przeznaczonej do powlekania, to znaczy, gdy temperatura pokrywanej powierzchni jest, o co najmniej 3°C wyższa od temperatury punktu rosy, okres między przygotowanie powierzchni do natrysku, a samą operacją nie powinien przekroczyć 4 godzin w warunkach suchej, otwartej przestrzeni. Grubość powłoki metalizacyjnej przyjęto 160µm.
Malarskie zabezpieczenie antykorozyjne stanowić będzie epoksydowo -poliuretanowy system malarski złożony z następujących powłok.
- Powłoka technologiczna (uszczelniająca) wykonana z farby epoksydowej, grubopowłokowej z dodatkiem 20% rozcieńczalnika.
- Powłoka międzywarstwowa wykonana z farby epoksydowej grubopowłokowej, zawierająca wypełniacze z tlenków metali i aluminium.
- Powłoka nawierzchniowa wykonana z farby poliuretanowej, grubopowłokowa, zapewniająca wieloletnią trwałość koloru i odporność na warunki agresywnego środowiska.
Nominalna grubość zastosowanego systemu malarskiego musi być nie mniejsza niż 220 mikronow.
System malarski musi posiadać pozytywne referencje dotyczące realizacji obiektów w środowisku wodnym przy znacznym zanieczyszczeniu odchodami ptaków.
Do obowiązków Wykonawcy należy zabezpieczenie miejsca prowadzenia prac przed osobami postronnymi, dbanie o ład i porządek w miejscu wykonywania prac oraz jego otoczeniu.
Przekazanie obiektów Wykonawcy robót.
Zamawiający protokolarnie przekaże Wykonawcy obiekt wraz z przyległym terenem na czas realizacji prac renowacyjnych, przy czym protokół przekazania zostanie sporządzony dla każdego znaku nawigacyjnego oddzielnie. W przypadku konieczności wykonania zaplecza, Wykonawca wykona zaplecze dla własnych potrzeb w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym na koszt Wykonawcy. Od chwili przejęcia Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę obiektu i jego wyposażenie do chwili ostatecznego, protokólarnego odbioru.
Ochrona środowiska.
W trakcie realizacji zleconych prac Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania i stosowania wszystkich przepisów prawnych w zakresie BHP, ochrony środowiska, a szczególnie w zakresie ochrony wód i gleby przed zanieczyszczeniami, zapyleniem i hałasem.
Zamawiający przewiduje wyjazd na wizję dnia 31.03.2010r o godz.10,00 z Kapitanatu Portu, Trzebież, ul. Portowa 23
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 15/10/2010
Informacja na temat wadium:
14. Wymagania dotyczące wadium
1) Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 10.000,00 PLN (słownie złotych :dziesięć tysięcy złotych).
2) Wadium może być wniesione w następujących formach, według wyboru Wykonawcy:
a) pieniądzu, wpłaconym przelewem na rachunek bankowy Urzędu Morskiego w Szczecinie Bank PEKAO S.A. II O/Szczecin Nr 43124039271111000040990439 w Banku Pekao S.A. II/ O Szczecin
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158. z późn. zm.).
3) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
4) Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania.
5) Kserokopię wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dołączyć do oferty. W przypadku złożenia wadium w formie określonej w pkt 2) b-e do oferty należy załączyć kserokopię pokwitowania świadczącego o zdeponowaniu oryginałów dokumentów w kasie Urzędu.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej
2. Każdy z Wykonawców ma obowiązek złożyć następujące dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu:
1) Oświadczenie Wykonawcy, o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru, stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach o których mowa w art. 24 ust.1, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ
3) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru , wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy,
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
4) Wykaz wykonanych robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty te zostały wykonane należycie, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do niniejszej SIWZ .
Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada niezbędne doświadczenie, jeżeli wykaże, iż w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum 3 prace przy remoncie konstrukcji stalowych, o wartości co najmniej 150 000 zł , w tym minimum jedna praca z zastosowaniem metalizacji jako powłoki antykorozyjnej.
W przypadku składania oferty wspólnej, Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny wykaz. Warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
5) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia powyższe wymaganie, jeżeli wykaże,
iż zatrudnia kierownika budowy z uprawnieniami o specjalności budowlano - konstrukcyjnej. Załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.
W przypadku składania oferty wspólnej, Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny wykaz. Warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
6) Oświadczenie według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ wskazujące część zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy Podwykonawcom (jeżeli Wykonawca przewiduje udział Podwykonawców).
7) W przypadku gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub
zdolnościach finansowych innych podmiotów zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów według wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SIWZ (art. 26 ust.2b ustawy).
8) Wykonawca, który wygra postępowanie zobowiązany będzie do przedłożenia aktualnej polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż wynagrodzenie umowne za wykonanie przedmiotu zamówienia określonego przez Wykonawcę w Formularzu oferty - Załącznik Nr 1, pkt 7.
Polisa lub inny dokument powinien obowiązywać przez cały okres trwania realizacji zamówienia.
3. Ponadto Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1) ofertę cenową (Formularz oferty) zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 SIWZ.- Załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
2) pełnomocnictwo, o którym mowa w Rozdziale III ust. 1 SIWZ ;
Tylko w przypadku składania oferty wspólnej
3) dowód wniesienia wadium, tj:
a) kopia dokonania przelewu na konto Zamawiającego,
b) dowód zdeponowania w kasie Zamawiającego dokumentu poświadczającego wniesienie wadium
4. W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania.
5. Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust 1 ustawy, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy zawierające błędy, lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnienie przez Wykonawcę warunków określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
6. Wykonawcy, których oferty nie będą zawierały dokumentów, o których mowa w ust. 2 pkt 1),3) niniejszego rozdziału zostaną wykluczeni na podstawie art. 24 ust.2 pkt 2) , a ich oferty odrzucone zgodnie z art. 89 ust. 1 i 2 ustawy.
Wiedza i doświadczenie: jw.
Potencjał techniczny: jw.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: jw.
Sytuacja ekonomiczna: jw.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ums.gov.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Urząd Morski 70-207 Szczecinie, Plac Batorego 4
Data składania wniosków, ofert: 09/04/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 12:30
Miejsce składania:
Urząd Morski 70-207 Szczecinie, Plac Batorego 4 pokój 110
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Podobne przetargi
214933 / 2011-08-09 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych, światło cyplowe Chełminek N, światło cyplowe Chełminek S.
111449 / 2011-04-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont staÅ‚ych znaków nawigacyjnych: stawa dolna nabieżnika KARSIBÓR, stawa dolna nabieżnika GOÅOGÓRA, stawa dolna nabieżnika LUBIN, stawa górna nabieżnika LUBIN, stawa cyplowa na S cyplu półwyspu KOSA, punkt pomiarowy dla potrzeb nawigacyjnych w porcie ÅšWINOUJÅšCIE.
190926 / 2009-06-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Wykonanie robót dodatkowych do robót objętych zamówieniem Remont III bramy Torowej zlokalizowanej na Zalewie Szczecinskim, na kilometrze 29.856 toru wodnego Świnoujscie - Szczecin - likwidacja obwodowych spękań konstrukcji betonowych cokołów III Bramy Torowej.
61522 / 2012-02-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych Czwarta Brama Torowa Stawa W, Stawa E
294574 / 2010-09-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Odbudowa stałego znaku nawigacyjnego Dalba 44
128400 / 2012-04-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych Czwarta Brama Torowa - Stawa W, Stawa E
246582 / 2010-08-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych - Stawa górna nabieżnika INA N -S , Stawa dolna nabieżnika INA N, Stawa dolna nabieżnika INA S
247213 / 2011-09-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych, światło cyplowe Chełminek N, światło cyplowe Chełminek S.
166730 / 2010-06-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych Stawa górna nabieżnika INA N - S,
Stawa dolna nabieżnika INA N,
Stawa dolna nabieżnika INA S numer sprawy: PO-II-370/ZZP-3/17/10
115044 / 2014-04-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych
82142 / 2011-04-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
REMONT STAÅEGO ZNAKU NAWIGACYJNEGO - STAWA GÓRNA NABIEÅ»NIKA POLICE
117958 / 2009-04-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych - Stawa światła sektorowego Babina, stawa górna nabieżnika Krępa, stawa dolna nabieżnika Krępa.
155981 / 2011-06-03 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont staÅ‚ych znaków nawigacyjnych: stawa dolna nabieżnika KARSIBÓR, stawa dolna nabieżnika GOÅOGÓRA, stawa dolna nabieżnika LUBIN, stawa górna nabieżnika LUBIN, stawa cyplowa na S cyplu półwyspu KOSA, punkt pomiarowy dla potrzeb nawigacyjnych w porcie ÅšwinoujÅ›cie
290942 / 2011-09-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałego znaku nawigacyjnego Dalba Nr 36
217003 / 2011-08-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałego znaku nawigacyjnego - stawa dolna nabieżnika POLICE.
176081 / 2011-06-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałego znaku nawigacyjnego - stawa dolna nabieżnika POLICE.
275571 / 2011-10-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałego znaku nawigacyjnego Dalba Nr 36.
92551 / 2009-06-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych - stawa swiatła sektorowego Babina, stawa górna nabieżnika Krępa, stawa dolna nabieznika Krępa.
239931 / 2008-09-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
REMONT III BRAMY TOROWEJ NA TORZE WODNYM ÅšWINOUJÅšCIE - SZCZECIN.
73085 / 2010-04-01 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych, stawa górna nabieżnika Karsibór, stawa cyplowa sektorowa Karsibór N.
293900 / 2010-09-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnycj, stawa górna nabieżnika Karsibór, stawa cyplowa sektorowa Karsibór N.