Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

128400 / 2012-04-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / UrzÄ…d Morski w Szczecinie (Szczecin)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-02-29 pod pozycją 61522. Zobacz ogłoszenie 61522 / 2012-02-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 128400

Data publikacji: 2012-04-23

Nazwa: Urząd Morski w Szczecinie

Ulica: pl. Stefana Batorego 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-207

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4403423, 4403523

Numer faxu: 091 4403441

Regon: 00014501700000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 61522

Data wydania biuletynu: 2012-02-29

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2012

Pozycja ogłoszenia: 61522

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont stałych znaków nawigacyjnych Czwarta Brama Torowa - Stawa W, Stawa E

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest remont stałych znaków nawigacyjnych Czwarta Brama Torowa - Stawa Zachodnia W oraz Stawa Wschodnia E.

Symbol kategorii CPV: 45213340 - 8

I. Opis stałego znaku nawigacyjnego Czwarta Brama Torowa
Stawa Zachodnia W

Lokalizacja 130 m na zachód od osi toru wodnego na 36.656 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin, na styku Roztoki Odrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego na wysokości wyspy Falochronowej osłaniającej port

w Trzebieży.

Stawa Zachodnia W wraz z Stawą Wschodnią E stanowią parę identycznych obiektów nawigacyjnych o nazwie Czwarta Brama Torowa, zlokalizowanych symetrycznie po obu stronach osi toru wodnego, we wzajemnej odległości 260 m. Obiekty zbudowano w 1926 roku. Kolorystyka Stawy Zachodniej W - kolor zielony RAL 6018.

Stalowa konstrukcja wieży posadowiona jest na kolistym fundamencie pogrążonym w dnie akwenu i wyniesionym ponad lustro wody, wysokość obiektu 28,14 npm.
z cylindrycznym szybem komunikacyjnym, obiekt zakończony laterną z dwoma galeryjkami i stożkowym dachem.

Stawa wyposażona jest w światło nawigacyjne wyznaczające w porze nocnej właściwą stronę toru. Światło znajduje się w laternie na wysokości 24,5 m nad lustrem wody. Zasilane w energię elektryczną o napięciu 230 V - linią kablową, ułożoną na dnie akwenu
do Stawy Wschodniej E, a następnie poprowadzoną przez tor wodny do Stawy Zachodniej W.

Dolna część stawy, to sztuczna wyspa zbudowana z pali drewnianych wbitych w dno
i opasanych grodzą o kształcie ośmiokąta ze stalowej ścianki typu Larssen. Wnętrze grodzy wypełnione jest częściowo zasypem piaszczystym, powyżej którego wbudowana
jest warstwa betonu. Korona ścianki wyprowadzona ponad zwierciadło wody do rzędnej
0,9 m npm.

Bok ośmiokąta grodzy ma wymiar ok. 4,50 m. Grodza na całym obwodzie obudowana jest narzutem kamiennym z głazów o wymiarach 80 - 100 cm. Część górna bloku fundamentowego posadowiona jest wewnątrz grodzy i ma postać cylindra
o średnicy 9 m, wyprowadzony do rzędnej około 3 m npm. Wysokość cokołu ponad koronę grodzy wynosi 2,05 m. Cokół fundamentowy wykonany jest z betonu i oblicowany murem z cegły klinkierowej, płaszczyzna górna również wyłożona jest cegłą klinkierową.
Krawędź górna cokołu obudowana jest ciosami granitowymi wysokości 20 cm. Z poziomu tarasu na poziom korony cokołu prowadzą dwie drabinki. Przy drabince od strony południowej znajduje się stalowy, zwodzony pomost cumowniczy o wymiarach 710 x 140 cm, unoszony za pomocą windy korbowej.

Stalowa wieża o wysokości 25,11 m, ma formę przestrzennej, nitowanej konstrukcji kratowej o przekroju kwadratu, na szczycie której znajduje się laterna - cylindryczny dwupoziomowy obiekt w którym umieszczone jest światło nawigacyjne. Laterna zwieńczona jest stożkowym dachem zakończonym hełmem. Centrycznie wewnątrz konstrukcji kratowej usytuowany jest cylindryczny szyb komunikacyjny. Konstrukcje nośna stanowi przestrzenna konstrukcja kratowa o przekroju kwadratowym, zbieżna ku górze, wykonana z dwugałęziowych kątowników walcowanych, z przewiązkami, łączonych blachami węzłowymi grubości 10 mm. Wieża jest zbieżna do góry, u podstawy , na poziomie cokołu ma wymiar w osi podpór 4,95 m x 4,95 m, na najwyższym poziomie u podstawy laterny 2,75 m x 2,75 m. Wieża oparta jest w narożach na odsadzkach wyniesionych 7 cm ponad nawierzchnię i zamocowana ośmioma kotwami M 45 wyprowadzonymi z bloku fundamentowego (dwie kotwy każdym narożu).

Cylindryczny szyb komunikacyjny o średnicy 1,5 m umieszczony jest centralnie wewnątrz nośnej konstrukcji kratowej, wsparty jest na drugim licząc od poziomu cokołu skratowaniu poziomym, oprócz tego mocowany jest czterema poziomymi kątownikami na wysokości każdego styku przedziałów kratowych.

Wejście do szybu znajduje się na poziomie dolnego pomostu wieży poprzez stalowe drzwi okrętowe o wymiarach 180 x 60 cm. Komunikacja pomiędzy spocznikami odbywa się
za pomocą drabin stalowo - drewnianych. Grubość blach poszycia wynosi 3 mm.
Laterna ustawiona na szczycie nośnej konstrukcji kratowej i szczelnie połączona
z szybem komunikacyjnym, ma postać cylindra stalowego o średnicy 2,60 m i wysokości 4,82 m. Wewnętrzny pokład dzieli ją na dwie kondygnacje. Poszycie stanowi blacha stalowa grubości 3 mm mocowana nitami do pionowych wręgów i poziomych żeber.

Światło nawigacyjne umiejscowione jest w górnej części laterny, ustawione na żeliwnym cokole, świecąc jednocześnie w obu kierunkach.


Zakres remontu dla stałego znaku nawigacyjnego Czwarta Brama Torowa
- Stawa Zachodnia W:

1. Konstrukcja stalowa i malowanie
Demontaż zniszczonych elementów konstrukcji stawy przeznaczonych do naprawy, likwidacji lub wymiany, spoczników, podestów, kształtowników będących elementami konstrukcji kratowej - zachowując kolejność i metody wymiany, zgodnie z projektem budowlano - wykonawczym.

W miejsce wcześniej zdemontowanych elementów wykonanie i montaż nowych.
Blachy podestów zastąpić kratą pomostową typu Mostostal.

Demontaż drzwi okrętowych - 3 szt. i ich warsztatowa naprawa - wymiana blach poszycia, uszczelek, naprawa zawiasów, zamków, czyszczenie, malowanie zgodnie
z przyjętą technologią dla całego obiektu.

Czyszczenie strumieniowo - ścierne do stopnia SA 2,5 wszystkich zewnętrznych stalowych elementów konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy.

Metalizacja natryskowa zewnętrznej powierzchni konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy. Grubość powłoki 160µm.

Doszczelnienie powłoki metalicznej 40 µm farbą epoksydową przeciwrdzewną
z dodatkiem do 20% rozcieńczalnika.

Malowanie stawy, stosując farby i metody gwarantujące dziesięcioletni okres trwałości powłoki malarskiej i kolorystyki, typ farby właściwy dla powłok galwanicznych.
Powłoka międzywarstwowa epoksydowa 80µm. Powłoka nawierzchniowa poliuretanowa 100 µm - kolory zielony RAL 6018.

Wnętrze znaku, czyszczenie strumieniowo - ścierne całej powierzchni wewnątrz znaku, wymiana lub naprawa bulajów, czyszczenie i udrożnienie kratek wentylacyjnych
z zabezpieczeniem otworów siatką przeciw owadom, zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie farbami nawierzchniowymi gwarantującymi wieloletni okres trwałości w kolorze jasno szarym RAL 7001.
Wnętrze laterny pomalować farbą w kolorze czarnym matowym.

Dla ułatwienia kontroli prac malarskich nakładane warstwy będą zróżnicowane kolorystycznie, barwy należy ustalić z Zamawiającym przed przystąpieniem
do malowania.

2. Wyposażenie w osprzęt elektryczny.

Zakup i montaż obudów na akumulatory i elektronikę sterującą światłem nautycznym
o parametrach:

Opis obudowy nr 1 (Obudowa akumulatorów/ocieplenie/półki/HS)
Wymiary:
Szerokość - 500 mm
Głębokość - 400 mm
Wysokość - 700 mm

Obudowa typu BNM o IP 54, z uszczelkami poliuretanowymi na drzwiach i przepustach kablowych. Wewnątrz ocieplona jest otulina, która na bokach i plecach dodatkowo jest chroniona płytami osłonowymi z blachy o gr. 0,5 - 07mm. Przepusty kablowe GM zamontowane na bokach i służą do wyprowadzenia kabli z akumulatorów.
Szafka wyposażona w dwie półki z możliwością skokowego regulowania ich położenie (góra-dół). Na górze obudowy powinny być zamontowane 4 śruby do przykręcenia obudowy aparatury oraz 4 dławiki na wyprowadzenie okablowania. Drzwi szafki dzielone, zamykane na zamek HS z zamontowaną wkładką połówkową powtarzalną
(klucz patentowy). Całość wykonana z blachy ocynkowanej, pomalowana na kolor
RAL 7032 (oliwkowo-siwy).

Opis obudowy nr 2 (Obudowa aparatury/półki + BM/HS)
Wymiary:
Szerokość - 500 mm
Głębokość - 400 mm
Wysokość - 1100 mm oraz wysokość cokołu ok. 50mm
Obudowa typu BNM, IP 54, całość wykonana z blachy ocynkowanej, pomalowana na kolor RAL 7032 (oliwkowo-siwy). Drzwi szafki dzielone zamykane na zamek HS
z zamontowaną wkładką połówkową powtarzalną, zamykana na klucz patentowy. Cokół
z odkręcanymi bokami w celu skręcenia obydwu szafek (obudowa nr 2 stoi na obudowie nr 1). Szafka wyposażona w dwie półki na aparaturę sterującą z możliwością skokowej regulacji ich położenia (góra-dół) W pozostałej części (ok. 700 mm) zainstalowana jest blacha montażowa OC do montażu pozostałej aparatury.

3. Blok fundamentowy.
Demontaż wszystkich stalowych elementów zainstalowanych na powierzchni cokołu: uziomów, dwóch pachołów cumowniczych, windy wraz z stalową podstawą, stalowego wspornika i stalowego boksu.
Rozbiórka nawierzchni z cegieł, obrzeża z ciosów granitowych i oblicowania z cegieł klinkierowych ścian bocznych. Demontaż i montaż po remoncie instalacji odgromowej.
Wprowadzenie kabla zasilającego w bruzdy wykute w betonie wewnętrznym po usunięciu oblicowania z cegieł. Montaż rur osłonowych dwudzielnych PCV na nowy kabel.
Odbudowa oblicowania z cegieł klinkierowych (cegły nowe) i krawędziowanie
z odzyskanych ciosów granitowych.
Wykonanie nowej nawierzchni betonowej na cokole i tarasie na poziomie ścianki szczelnej z betonu C45/50 W6 F 75 .
Montaż podstawy oraz zakup nowej windy do podnoszenia pomostu.

Winda o napędzie ręcznym, korbowym z przekładnią ślimakową o minimalnym uciągu trzech ton. Konstrukcja windy powinna być chroniona obudową przed zanieczyszczeniami
i przeznaczona do pracy w warunkach morskich.

Naprawa barierek pomostu.

Czyszczenie strumieniowo - ścierne konstrukcji nośnej i barierek pomostu.

Metalizacja natryskowa, malowanie natryskiem pneumatycznym stosując technologię
i farby przyjęte dla całego obiektu. Kolor farby nawierzchniowej - czarny, natomiast barierka na przemian pasami czerwonym i białym o szerokości 0,15 m.

Montaż czterech pachołów cumowniczych.
Wykonanie balustrady z łańcuchów na obwodzie cokołu.

Przy najniższym poziomie wody należy wykonać czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne ścianki typu Larssen.

Powłoka malarska odporna na działanie wody oraz wykazująca dużą odporność
na ścieranie. Kolor farby nawierzchniowej czarny RAL 9005 Pokrycie środkiem hydrofobizującym naziomu i oblicowania bocznego cokołu.

Wykonanie wszystkich innych prac, które nie zostały wymienione w niniejszym opisie przedmiotu umowy, a są zawarte w przedmiarze robót, opracowanym na podstawie projektu budowlano-wykonawczego.

II. Opis stałego znaku nawigacyjnego Czwarta Brama Torowa
- Stawa Wschodnia E


Lokalizacja 130 m na wschód od osi toru wodnego na 36.656 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin, na styku Roztoki Odrzańskiej i Zalewu Szczecińskiego na wysokości wyspy Falochronowej osłaniającej port w Trzebieży.

Stawa Wschodnia E wraz z Stawą Zachodnią W stanowią parę identycznych obiektów nawigacyjnych o nazwie Czwarta Brama Torowa, zlokalizowanych symetrycznie po obu stronach osi toru wodnego, we wzajemnej odległości 260 m. Obiekty zbudowano w 1926 roku. Kolorystyka Stawy Wschodniej E - kolor czerwony RAL 3020.


Zakres remontu dla stałego znaku nawigacyjnego Czwarta Brama Torowa - Stawa Wschodnia E:

1. Konstrukcja stalowa i malowanie
Demontaż zniszczonych elementów konstrukcji stawy przeznaczonych do naprawy, likwidacji lub wymiany, spoczników, podestów, kształtowników będących elementami konstrukcji kratowej - zachowując kolejność i metody wymiany, zgodnie z projektem budowlano - wykonawczym.

W miejsce wcześniej zdemontowanych elementów wykonanie i montaż nowych.
Blachy podestów zastąpić kratą pomostową typu Mostostal.

Demontaż drzwi okrętowych - 3 szt. i ich warsztatowa naprawa - wymiana blach poszycia, uszczelek, naprawa zawiasów, zamków, czyszczenie, malowanie zgodnie
z przyjętą technologią dla całego obiektu.

Czyszczenie strumieniowo - ścierne do stopnia SA 2,5 wszystkich zewnętrznych stalowych elementów konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy.

Metalizacja natryskowa zewnętrznej powierzchni konstrukcji kratowej i szybu komunikacyjnego stawy. Grubość powłoki 160µm.

Doszczelnienie powłoki metalicznej 40 µm farbą epoksydową przeciwrdzewną
z dodatkiem do 20% rozcieńczalnika.

Malowanie stawy, stosując farby i metody gwarantujące dziesięcioletni okres trwałości powłoki malarskiej i kolorystyki, typ farby właściwy dla powłok galwanicznych.
Powłoka międzywarstwowa epoksydowa 80µm. Powłoka nawierzchniowa poliuretanowa 100 µm - kolory czerwony RAL 3020.

Wnętrze znaku, czyszczenie strumieniowo - ścierne całej powierzchni wewnątrz znaku, wymiana lub naprawa bulajów, czyszczenie i udrożnienie kratek wentylacyjnych
z zabezpieczeniem otworów siatką przeciw owadom, zabezpieczenie antykorozyjne, malowanie farbami nawierzchniowymi gwarantującymi wieloletni okres trwałości w kolorze jasno szarym RAL 7001.
Wnętrze laterny pomalować farbą w kolorze czarnym matowym.

Dla ułatwienia kontroli prac malarskich nakładane warstwy będą zróżnicowane kolorystycznie, barwy należy ustalić z Zamawiającym przed przystąpieniem
do malowania.

1. Wyposażenie w osprzęt elektryczny.

Zakup i montaż obudów na akumulatory i elektronikę sterującą światłem nautycznym
o parametrach:

Opis obudowy nr 1 (Obudowa akumulatorów/ocieplenie/półki/HS)
Wymiary:
Szerokość - 500 mm
Głębokość - 400 mm
Wysokość - 700 mm

Obudowa typu BNM o IP 54, z uszczelkami poliuretanowymi na drzwiach i przepustach kablowych. Wewnątrz ocieplona jest otulina, która na bokach i plecach dodatkowo jest chroniona płytami osłonowymi z blachy o gr. 0,5 - 07mm. Przepusty kablowe GM zamontowane na bokach i służą do wyprowadzenia kabli z akumulatorów.
Szafka wyposażona w dwie półki z możliwością skokowego regulowania ich położenie (góra-dół). Na górze obudowy powinny być zamontowane 4 śruby do przykręcenia obudowy aparatury oraz 4 dławiki na wyprowadzenie okablowania. Drzwi szafki dzielone, zamykane na zamek HS z zamontowaną wkładką połówkową powtarzalną
(klucz patentowy). Całość wykonana z blachy ocynkowanej, pomalowana na kolor
RAL 7032 (oliwkowo-siwy).

Opis obudowy nr 2 (Obudowa aparatury/półki + BM/HS)
Wymiary:
Szerokość - 500 mm
Głębokość - 400 mm
Wysokość - 1100 mm oraz wysokość cokołu ok. 50mm
Obudowa typu BNM, IP 54, całość wykonana z blachy ocynkowanej, pomalowana
na kolor RAL 7032 (oliwkowo-siwy). Drzwi szafki dzielone zamykane na zamek HS
z zamontowaną wkładką połówkową powtarzalną, zamykana na klucz patentowy. Cokół
z odkręcanymi bokami w celu skręcenia obydwu szafek (obudowa nr 2 stoi na obudowie
nr 1). Szafka wyposażona w dwie półki na aparaturę sterującą z możliwością skokowej regulacji ich położenia (góra-dół) W pozostałej części (ok. 700 mm) zainstalowana jest blacha montażowa OC do montażu pozostałej aparatury.

3. Blok fundamentowy.
Demontaż wszystkich stalowych elementów zainstalowanych na powierzchni cokołu: uziomów, dwóch pachołów cumowniczych, windy wraz z stalową podstawą, stalowego wspornika i stalowego boksu.
Rozbiórka nawierzchni z cegieł, obrzeża z ciosów granitowych i oblicowania z cegieł klinkierowych ścian bocznych. Demontaż i montaż po remoncie instalacji odgromowej.
Wprowadzenie kabla zasilającego w bruzdy wykute w betonie wewnętrznym po usunięciu oblicowania z cegieł. Montaż rur osłonowych dwudzielnych PCV na nowy kabel.
Odbudowa oblicowania z cegieł klinkierowych (cegły nowe) i krawędziowanie
z odzyskanych ciosów granitowych.
Wykonanie nowej nawierzchni betonowej na cokole i tarasie na poziomie ścianki szczelnej z betonu C45/50 W6 F 75 .
Montaż podstawy oraz zakup nowej windy do podnoszenia pomostu.

Winda o napędzie ręcznym, korbowym z przekładnią ślimakową o minimalnym uciągu trzech ton. Konstrukcja windy powinna być chroniona obudową przed zanieczyszczeniami
i przeznaczona do pracy w warunkach morskich.

Naprawa barierek pomostu.

Czyszczenie strumieniowo - ścierne konstrukcji nośnej i barierek pomostu.

Metalizacja natryskowa, malowanie natryskiem pneumatycznym stosując technologię
i farby przyjęte dla całego obiektu. Kolor farby nawierzchniowej - czarny, natomiast barierka na przemian pasami czerwonym i białym o szerokości 0,15 m.

Montaż czterech pachołów cumowniczych.
Wykonanie balustrady z łańcuchów na obwodzie cokołu.

Przy najniższym poziomie wody należy wykonać czyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne ścianki typu Larssen.

Powłoka malarska odporna na działanie wody oraz wykazująca dużą odporność
na ścieranie. Kolor farby nawierzchniowej czarny RAL 9005 Pokrycie środkiem hydrofobizującym naziomu i oblicowania bocznego cokołu.

Wykonanie wszystkich innych prac, które nie zostały wymienione w niniejszym opisie przedmiotu umowy, a są zawarte w przedmiarze robót, opracowanym na podstawie projektu budowlano wykonawczego.


III. PROWADZENIE ROBÓT

Uwagi :
Przy planowaniu robót należy wziąć pod uwagę usytuowanie obiektu - rejon gdzie występuje znaczna wilgotność, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby prace rozpocząć na początku sezonu w okresie najwyższych temperatur i zakończyć w sezonie letnim.

Z uwagi na brak energii elektrycznej (230 V) należy przewidzieć własne źródło zasilania elektrycznego.

Ogólne zasady wykonywania robót.
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z ustaleniami umowy, sztuką budowlaną, dokumentacja techniczną, za jakość zastosowanych materiałów
i wykonanych robót, za zgodność z wymaganiami specyfikacji oraz poleceniami Zamawiającego.

Ogólne wymagania dotyczące robót.
Dopuszczone jest stosowanie materiałów posiadających ważną Aprobatę Techniczną
lub certyfikat zgodności z Polską Normą a farby zalecane przez producenta do użycia
na powłoki metalizowane.
Demontaż zniszczonych elementów konstrukcji stalowej wieży oraz montaż nowych należy wykonywać zachowując kolejność, metody i technologię przewidziane w projekcie budowlano - wykonawczym.

Wykonawca jest zobowiązany do kontroli i prowadzenia rejestru obejmującego temperaturę powietrza, temperaturę podłoża, wilgotność względna powietrza, ponadto kontrola czasu od zakończenia procesu czyszczenia do nałożenia powłoki metalizacyjnej oraz do jej uszczelnienia.

Metalizację należy przeprowadzić zgodnie z PN-ISO 22063 i PN-H 04684. Natryskiwanie może być prowadzone w warunkach, w których nie nastąpi skraplanie wody
na powierzchni przeznaczonej do powlekania, to znaczy, gdy temperatura pokrywanej powierzchni jest, o co najmniej 3°C wyższa od temperatury punktu rosy. Okres między przygotowaniem powierzchni do natrysku, a samą operacją nie powinien przekroczyć
4 godzin w warunkach suchej, otwartej przestrzeni. Grubość powłoki metalizacyjnej powinna wynosić 160 µm.

Malarskie zabezpieczenie antykorozyjne stanowić będzie epoksydowo - poliuretanowy system malarski złożony z następujących powłok :
powłoka technologiczna (uszczelniająca) wykonana z farby epoksydowej, grubopowłokowej z dodatkiem do 20% rozcieńczalnika,
powłoka międzywarstwowa wykonana z farby epoksydowej grubopowłokowej, zawierająca wypełniacze z tlenków metali i aluminium,
powłoka nawierzchniowa wykonana z farby poliuretanowej, grubopowłokowa, zapewniająca wieloletnią trwałość koloru i odporność na warunki agresywnego środowiska.

Nominalna grubość powłoki malarskiej musi być nie mniejsza niż 220µm, a system malarski powinien posiadać pozytywne referencje dotyczące realizacji obiektów
w środowisku wodnym przy znacznym zanieczyszczeniu odchodami ptaków.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa cumującej barki roboczej należy wbić pale cumownicze o średnicy ok. 300/10 mm lub o innym profilu na głębokość od 8 do 15 m
w zależności od istniejących warunków gruntowych. Pale, będące polerami cumowniczymi należy pomalować w części nadwodnej farbą w kolorze żółtym, odblaskowym. Miejsce i sposób cumowania pontonu wyznaczy Wydział Oznakowania Nawigacyjnego w porozumieniu z Kapitanem Portu Szczecin na wniosek Bazy Oznakowania Nawigacyjnego.

Ponton roboczy (barka) powinien mieć wymiary minimum 10 m szerokości, 20 m długości
i zanurzenie w zakresie od 0,5 do 1,0 m. Po zakończeniu prac remontowych należy wyrwać pale, a rejon wokół stawy i cumującej barki należy oczyścić z ewentualnych przeszkód nawigacyjnych. Czystość dna potwierdzić atestem nurkowym.

Do obowiązków Wykonawcy należy zabezpieczenie miejsca prowadzenia prac przed osobami postronnymi, dbanie o ład i porządek w miejscu wykonywania prac oraz jego otoczeniu.

Zamawiający oświadcza, że stawy o których mowa w umowie §1 ust.1, stanowią stałe
oznakowanie nawigacyjne, mające istotne znaczenie dla bezpieczeństwa żeglugi
na torze wodnym Świnoujście - Szczecin. Zamawiający na czas ich remontu zobowiązuje się do wyłączenia z eksploatacji remontowanych staw i demontażu zainstalowanych na nich urządzeń nawigacyjnych.

Wykonawca zobowiązany jest przedstawić do odbioru roboty, które ulegają zakryciu przed realizacją kolejnych etapów remontu.

Przekazanie obiektów Wykonawcy robót.
Zamawiający protokolarnie przekaże Wykonawcy obiekt na czas realizacji prac remontowych, przy czym protokół przekazania zostanie sporządzony dla każdego znaku nawigacyjnego oddzielnie. W przypadku konieczności wykonania zaplecza, Wykonawca wykona zaplecze dla własnych potrzeb na własny koszt. Od chwili przejęcia Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę obiektu i jego wyposażenie do czasu ostatecznego, protokólarnego odbioru po zakończeniu remontu.

Ochrona środowiska.
W trakcie realizacji zleconych prac Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania
i stosowania wszystkich przepisów prawnych w zakresie BHP, ochrony środowiska,
a szczególnie w zakresie ochrony wód i gleby przed zanieczyszczeniami, zapyleniem
i hałasem.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: ZAKŁAD BUDOWLANY - TADEUSZ GODNICZ

Adres pocztowy wykonawcy: OSIEDLE LESNE 15

Miejscowość: LĘBORK

Kod pocztowy: 84-300

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Data udzielenie zamówienia: 05/04/2012

Liczba ofert: 3

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 1189836,76

Cena wybranej oferty: 968277,32

Cena minimalna: 968277,32

Cena maksymalna: 1486619,36

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)

Podobne przetargi

214933 / 2011-08-09 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych, światło cyplowe Chełminek N, światło cyplowe Chełminek S.

111449 / 2011-04-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych: stawa dolna nabieżnika KARSIBÓR, stawa dolna nabieżnika GOŁOGÓRA, stawa dolna nabieżnika LUBIN, stawa górna nabieżnika LUBIN, stawa cyplowa na S cyplu półwyspu KOSA, punkt pomiarowy dla potrzeb nawigacyjnych w porcie ŚWINOUJŚCIE.

190926 / 2009-06-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Wykonanie robót dodatkowych do robót objętych zamówieniem Remont III bramy Torowej zlokalizowanej na Zalewie Szczecinskim, na kilometrze 29.856 toru wodnego Świnoujscie - Szczecin - likwidacja obwodowych spękań konstrukcji betonowych cokołów III Bramy Torowej.

246582 / 2010-08-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych - Stawa górna nabieżnika INA N -S , Stawa dolna nabieżnika INA N, Stawa dolna nabieżnika INA S

247213 / 2011-09-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych, światło cyplowe Chełminek N, światło cyplowe Chełminek S.

117958 / 2009-04-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych - Stawa światła sektorowego Babina, stawa górna nabieżnika Krępa, stawa dolna nabieżnika Krępa.

155981 / 2011-06-03 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych: stawa dolna nabieżnika KARSIBÓR, stawa dolna nabieżnika GOŁOGÓRA, stawa dolna nabieżnika LUBIN, stawa górna nabieżnika LUBIN, stawa cyplowa na S cyplu półwyspu KOSA, punkt pomiarowy dla potrzeb nawigacyjnych w porcie Świnoujście

92551 / 2009-06-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych - stawa swiatła sektorowego Babina, stawa górna nabieżnika Krępa, stawa dolna nabieznika Krępa.

73085 / 2010-04-01 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnych, stawa górna nabieżnika Karsibór, stawa cyplowa sektorowa Karsibór N.

293900 / 2010-09-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452133408 (Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych z transportem wodnym)
Remont stałych znaków nawigacyjnycj, stawa górna nabieżnika Karsibór, stawa cyplowa sektorowa Karsibór N.