161649 / 2011-06-09 - Administracja samorządowa / Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia (Toruń)
Przygotowanie opracowania pod nazwą Strategia Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020
Opis zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentu pod nazwą Strategia Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020. Dokument po przeprowadzeniu konsultacji społecznych i przyjęciu uchwałą Rady Miasta Torunia będzie stanowić podstawę do działań podejmowanych przez Urząd Miasta Torunia w celu stymulowania rozwoju działalności kulturalnej w Toruniu, rozwijania edukacji kulturalnej, promocji Torunia realizowanej przy pomocy i przy okazji realizacji przedsięwzięć kulturalnych, a także optymalnego wykorzystania budżetu miasta Torunia przeznaczonego na kulturę. Opracowana strategia powinna być również pomocna w stymulowaniu rozwoju turystyki kulturalnej.
1.2. Cele oraz kluczowe założenia strategii.
1.2.1. Budowanie i umacnianie sektora działalności kulturalnej w Toruniu jako istotnego czynnika umacniania więzi społecznych i tożsamości, w tym stworzenie programu wspierania i stymulowania rozwoju lokalnych przemysłów kulturalnych jako narzędzi przyczyniających się do wzrostu gospodarczego, tworzenia nowych miejsc pracy, a także budowania spójności społecznej i rozwoju lokalnego.
1.2.2. Budowanie wizerunku Torunia jako miasta mogącego zaoferować bogaty i unikalny w skali Polski program kulturalny, atrakcyjnego ze względu na ofertę kulturalną miejsca studiów i celu wyjazdów turystycznych. Wskazanie optymalnych sposobów promowania wydarzeń i atrakcji kulturalnych miasta, także za granicą, zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej.
1.2.3. Tworzenie nowatorskich form edukacji kulturalnej dostosowanych do potrzeb różnych grup społecznych, w tym upośledzonych w dostępie do kultury.
1.2.4. Tworzenie mechanizmów wspierających uczestnictwo obywateli w życiu kulturalnym miasta oraz tworzeniu i rozwijaniu sektora działalności kulturalnej jako istotnego czynnika umacniania więzi społecznych i tożsamości.
1.3. Cele badawcze.
1.3.1. Zebranie i opracowanie informacji dotyczących obecnej sytuacji kultury w Toruniu.
1.3.2. Analiza informacji o obecnym wizerunku Torunia - w przekazach medialnych oraz w świadomości społecznej mieszkańców miasta i pozostałych regionów Polski - jako miasta kultury i sztuki; przywołanie bądź odkrycie mocnych i słabych stron Torunia, potencjałów i ograniczeń.
1.3.3. Analiza otoczenia sektora działalności kulturalnej w Toruniu oraz potencjału i oferty Torunia w porównaniu do innych znaczących ośrodków kulturalnych w Polsce wraz z uwzględnieniem aktualnych działań marketingowych konkurencji oraz jej oferty produktowej, analiza wiedzy o mocnych i słabych stronach konkurencji.
1.3.4. Precyzyjne wskazanie grup docelowych, do których powinna być skierowana informacja na temat toruńskiej kultury oraz najskuteczniejszych kanałów przekazu tej informacji (dot. w szczególności turystyki kulturalnej).
1.4. Kluczowe dokumenty, z którymi Wykonawca powinien się zapoznać.
Strategia Rozwoju Miasta Torunia do roku 2020.
Strategia promocji miasta Torunia.
Strategia Rozwoju Turystyki Miasta Torunia;
Wieloletnia Prognoza Finansowa.
Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015.
Program Opieki na Zabytkami Miasta Torunia na lata 2009-2012.
Raport z badań dotyczących świadomości i aktywności kulturalnej mieszkańców Torunia, opracowany przez zespół pod kierunkiem dr hab. Tomasza Szlendaka.
Twórcy Kultury Torunia - informator 1980-2010 opracowany przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją.
Ponadto założeniem przygotowywanego opracowania powinno być jego powiązanie
z dokumentami oraz innymi opracowaniami dotyczącymi kierunków rozwoju kultury na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, włączając w to projekty regulacji dotyczących okresu do roku 2020.
1.5. Zakres zadań Wykonawcy.
1.5 .1. Analiza obecnej sytuacji kultury w Toruniu, w tym analiza porównawcza ze stanem kultury w miastach wskazanych przez Zamawiającego (Gdańsk, Lublin i Poznań). Analiza powinna dotyczyć m.in. potencjałów tkwiących w toruńskiej kulturze i jej braków, zalet i wad, szans i zagrożeń. Wskazanie podstawowych problemów wraz ze sposobami ich rozwiązania, na podstawie opracowanej przez Wykonawcę, możliwie innowacyjnej procedury badawczej wykorzystującej dowolne, acz przemyślane metody i/lub zestawy technik (od desk research, poprzez dowolnej konstrukcji badania etnograficzne, aż do badań na grupie reprezentatywnej osób zamieszkałych w Toruniu stale i czasowo). Zamawiający nie wskazuje tym samym precyzyjnej metody ani jej części składowych, pozostawiając to zadanie Wykonawcy;
1.5. 2. Określenie wyzwań stojących przed Toruniem jako jednym z wiodących ośrodków kulturalnych w Polsce, a także stworzenie optymalnego programu działalności kulturalnej uwzględniającego obecnie posiadane zasoby, infrastrukturę kulturalną, wielkość miasta i dynamikę jego rozwoju demograficznego, wysokość budżetu oraz wskazanie koniecznych zmian w celu jego realizacji i dalszego rozwoju. Proponowane działania powinny pozwolić na osiągnięcie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej Torunia w stosunku do innych miast w Polsce posiadających rozbudowaną ofertę kulturalną, zwłaszcza miast wskazanych przez Zamawiającego w punkcie 5.1.
1.5. 3. Wskazanie celów strategicznych, celów operacyjnych oraz działań priorytetowych wraz z ich precyzyjnymi opisami, jak również listy spodziewanych rezultatów do osiągnięcia wraz z określeniem głównych partnerów niezbędnych do ich realizacji. Istotne jest, aby została uwzględniona rola i sposób włączania się obywateli Torunia w tworzenie i rozwijanie sektora działalności kulturalnej oraz wzmacnianie lokalnych przemysłów kulturalnych.
1.5. 4. Opracowanie wstępnego programu edukacji kulturalnej dostosowanego do potrzeb różnych grup społecznych, zwłaszcza grup wykluczonych z uczestnictwa w kulturze, a także dzieci i młodzieży
w wieku od lat 7 do 19. Wskazanie optymalnych działań w zakresie niwelowania różnic w dostępie do dóbr kultury.
1.5. 5. Określenie działań promocyjnych mających na celu właściwe ukształtowanie wizerunku Torunia jako jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce.
1.5.6. Opracowanie systemu wdrażania strategii, w tym wytycznych mających na celu prowadzenie spójnej polityki komunikacyjnej dla realizujących strategię. Należy wskazać podmioty odpowiedzialne za kolejne etapy wdrażania strategii, raportowanie i upowszechnienie opracowania. Należy wskazać zadania, które powinny być realizowane w pierwszej kolejności oraz realizowane w drugiej kolejności.
1.5.7. Opracowanie programu monitorowania strategii wraz z proponowanymi wskaźnikami oceny realizacji strategii i miarami efektywności.
1.5.8. Opracowanie planu rzeczowo-finansowego, w którym zostałyby określone koszty realizowanych działań zmierzających do realizacji strategii, co pozwoli określić konieczną wysokość środków budżetowych przeznaczonych na kulturę w kolejnych latach (przy uwzględnieniu możliwości finansowych miasta Torunia na podstawie dokumentów dostarczonych przez Zamawiającego).
1.5.9. Przeprowadzenie konsultacji społecznych, w szczególności z toruńskim środowiskiem twórców i organizatorów projektów artystycznych. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia dwóch cykli konsultacji. Pierwszy powinien nastąpić na początku, w trakcie przygotowywania analizy stanu toruńskiej kultury w celu określenia potrzeb oraz koncepcji rozwoju i planowanych inicjatyw toruńskiego środowiska kulturalnego i mieszkańców. Drugi cykl konsultacji powinien zostać przeprowadzony po przygotowaniu wstępnej wersji opracowania w celu poznania opinii i propozycji zmian lub uzupełnień w dokumencie ze strony środowiska kulturalnego i mieszkańców Torunia. Wykonawca zobowiązany jest zastosować różne formy konsultacji tj. badań ankietowych, sondaży internetowych oraz otwartych spotkań konsultacyjnych i sporządzenia raportu z ich przebiegu.
1.6. Organizacja pracy.
Wykonawca w trakcie opracowywania Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia ma obowiązek ściśle współpracować z Zespołem Konsultacyjnym ds. opracowania Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020, a także Urzędem Miasta Torunia i jego jednostkami, w tym z:
a) Wydziałem Kultury.
b) Wydziałem Rozwoju i Programowania Europejskiego.
c) Wydziałem Edukacji.
d) Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków.
e) Biurem Toruńskiego Centrum Miasta.
f) a także instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz środowiskiem twórców i animatorów kultury.
1.7. Struktura dokumentu.
1.7.1 Opracowanie powinno składać się z diagnozy, strategii i planu rzeczowo-finansowego, który będzie stanowił załącznik do opracowania i powinno powstać w oparciu o wyniki badań, w tym badań własnych, zebrane materiały źródłowe i dane statystyczne.
1.7. 2 Część strategiczna opracowania powinna się odnosić do Strategii Rozwoju Miasta Torunia do Roku 2020.
1.7. 3 Do opracowania powinny być załączone wykorzystane podczas jego przygotowywania materiały analityczne, tabele i wykresy, podsumowania, a także raporty z przeprowadzonych konsultacji społecznych oraz ewentualne załączniki źródłowe.
1.7. 4 Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania prezentacji, w formie slajdów z komentarzem, dotyczącej strategii i jej zaprezentowanie na sesjach Rady Miasta Torunia podczas których będzie prezentowana i poddawana głosowaniu Strategia Rozwoju Kultury do roku 2020.
1.8. Odbiorca usługi.
1.8.1 Finalnym odbiorcą wykonanej usługi będzie Wydział Kultury. Opracowanie należy wykonać w formie pisemnej w 10 bindowanych egzemplarzach w formacie A4 oraz w wersji elektronicznej na CD. Dokumentacja zostanie wykonana w wersji elektronicznej środowiska Windows (WORD - Arial 12, EXCEL).
1.8.2 Wykonawca nieodpłatnie przenosi na Zamawiającego prawa autorskie do przedmiotowego opracowania i korzystania z nich na wszelkich polach eksploatacji.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 161649
Data publikacji: 2011-06-09
Nazwa:
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia
Ulica: ul. Wały gen. Sikorskiego 8
Numer domu: 8
Miejscowość: Toruń
Kod pocztowy: 87-100
Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie
Numer telefonu: 056 6118713
Numer faxu: 056 6118622
Adres strony internetowej: um.torun.pl
Regon: 00059690300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przygotowanie opracowania pod nazwą Strategia Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentu pod nazwą Strategia Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020. Dokument po przeprowadzeniu konsultacji społecznych i przyjęciu uchwałą Rady Miasta Torunia będzie stanowić podstawę do działań podejmowanych przez Urząd Miasta Torunia w celu stymulowania rozwoju działalności kulturalnej w Toruniu, rozwijania edukacji kulturalnej, promocji Torunia realizowanej przy pomocy i przy okazji realizacji przedsięwzięć kulturalnych, a także optymalnego wykorzystania budżetu miasta Torunia przeznaczonego na kulturę. Opracowana strategia powinna być również pomocna w stymulowaniu rozwoju turystyki kulturalnej.
1.2. Cele oraz kluczowe założenia strategii.
1.2.1. Budowanie i umacnianie sektora działalności kulturalnej w Toruniu jako istotnego czynnika umacniania więzi społecznych i tożsamości, w tym stworzenie programu wspierania i stymulowania rozwoju lokalnych przemysłów kulturalnych jako narzędzi przyczyniających się do wzrostu gospodarczego, tworzenia nowych miejsc pracy, a także budowania spójności społecznej i rozwoju lokalnego.
1.2.2. Budowanie wizerunku Torunia jako miasta mogącego zaoferować bogaty i unikalny w skali Polski program kulturalny, atrakcyjnego ze względu na ofertę kulturalną miejsca studiów i celu wyjazdów turystycznych. Wskazanie optymalnych sposobów promowania wydarzeń i atrakcji kulturalnych miasta, także za granicą, zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej.
1.2.3. Tworzenie nowatorskich form edukacji kulturalnej dostosowanych do potrzeb różnych grup społecznych, w tym upośledzonych w dostępie do kultury.
1.2.4. Tworzenie mechanizmów wspierających uczestnictwo obywateli w życiu kulturalnym miasta oraz tworzeniu i rozwijaniu sektora działalności kulturalnej jako istotnego czynnika umacniania więzi społecznych i tożsamości.
1.3. Cele badawcze.
1.3.1. Zebranie i opracowanie informacji dotyczących obecnej sytuacji kultury w Toruniu.
1.3.2. Analiza informacji o obecnym wizerunku Torunia - w przekazach medialnych oraz w świadomości społecznej mieszkańców miasta i pozostałych regionów Polski - jako miasta kultury i sztuki; przywołanie bądź odkrycie mocnych i słabych stron Torunia, potencjałów i ograniczeń.
1.3.3. Analiza otoczenia sektora działalności kulturalnej w Toruniu oraz potencjału i oferty Torunia w porównaniu do innych znaczących ośrodków kulturalnych w Polsce wraz z uwzględnieniem aktualnych działań marketingowych konkurencji oraz jej oferty produktowej, analiza wiedzy o mocnych i słabych stronach konkurencji.
1.3.4. Precyzyjne wskazanie grup docelowych, do których powinna być skierowana informacja na temat toruńskiej kultury oraz najskuteczniejszych kanałów przekazu tej informacji (dot. w szczególności turystyki kulturalnej).
1.4. Kluczowe dokumenty, z którymi Wykonawca powinien się zapoznać.
Strategia Rozwoju Miasta Torunia do roku 2020.
Strategia promocji miasta Torunia.
Strategia Rozwoju Turystyki Miasta Torunia;
Wieloletnia Prognoza Finansowa.
Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Torunia na lata 2007-2015.
Program Opieki na Zabytkami Miasta Torunia na lata 2009-2012.
Raport z badań dotyczących świadomości i aktywności kulturalnej mieszkańców Torunia, opracowany przez zespół pod kierunkiem dr hab. Tomasza Szlendaka.
Twórcy Kultury Torunia - informator 1980-2010 opracowany przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją.
Ponadto założeniem przygotowywanego opracowania powinno być jego powiązanie
z dokumentami oraz innymi opracowaniami dotyczącymi kierunków rozwoju kultury na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym, włączając w to projekty regulacji dotyczących okresu do roku 2020.
1.5. Zakres zadań Wykonawcy.
1.5 .1. Analiza obecnej sytuacji kultury w Toruniu, w tym analiza porównawcza ze stanem kultury w miastach wskazanych przez Zamawiającego (Gdańsk, Lublin i Poznań). Analiza powinna dotyczyć m.in. potencjałów tkwiących w toruńskiej kulturze i jej braków, zalet i wad, szans i zagrożeń. Wskazanie podstawowych problemów wraz ze sposobami ich rozwiązania, na podstawie opracowanej przez Wykonawcę, możliwie innowacyjnej procedury badawczej wykorzystującej dowolne, acz przemyślane metody i/lub zestawy technik (od desk research, poprzez dowolnej konstrukcji badania etnograficzne, aż do badań na grupie reprezentatywnej osób zamieszkałych w Toruniu stale i czasowo). Zamawiający nie wskazuje tym samym precyzyjnej metody ani jej części składowych, pozostawiając to zadanie Wykonawcy;
1.5. 2. Określenie wyzwań stojących przed Toruniem jako jednym z wiodących ośrodków kulturalnych w Polsce, a także stworzenie optymalnego programu działalności kulturalnej uwzględniającego obecnie posiadane zasoby, infrastrukturę kulturalną, wielkość miasta i dynamikę jego rozwoju demograficznego, wysokość budżetu oraz wskazanie koniecznych zmian w celu jego realizacji i dalszego rozwoju. Proponowane działania powinny pozwolić na osiągnięcie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej Torunia w stosunku do innych miast w Polsce posiadających rozbudowaną ofertę kulturalną, zwłaszcza miast wskazanych przez Zamawiającego w punkcie 5.1.
1.5. 3. Wskazanie celów strategicznych, celów operacyjnych oraz działań priorytetowych wraz z ich precyzyjnymi opisami, jak również listy spodziewanych rezultatów do osiągnięcia wraz z określeniem głównych partnerów niezbędnych do ich realizacji. Istotne jest, aby została uwzględniona rola i sposób włączania się obywateli Torunia w tworzenie i rozwijanie sektora działalności kulturalnej oraz wzmacnianie lokalnych przemysłów kulturalnych.
1.5. 4. Opracowanie wstępnego programu edukacji kulturalnej dostosowanego do potrzeb różnych grup społecznych, zwłaszcza grup wykluczonych z uczestnictwa w kulturze, a także dzieci i młodzieży
w wieku od lat 7 do 19. Wskazanie optymalnych działań w zakresie niwelowania różnic w dostępie do dóbr kultury.
1.5. 5. Określenie działań promocyjnych mających na celu właściwe ukształtowanie wizerunku Torunia jako jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce.
1.5.6. Opracowanie systemu wdrażania strategii, w tym wytycznych mających na celu prowadzenie spójnej polityki komunikacyjnej dla realizujących strategię. Należy wskazać podmioty odpowiedzialne za kolejne etapy wdrażania strategii, raportowanie i upowszechnienie opracowania. Należy wskazać zadania, które powinny być realizowane w pierwszej kolejności oraz realizowane w drugiej kolejności.
1.5.7. Opracowanie programu monitorowania strategii wraz z proponowanymi wskaźnikami oceny realizacji strategii i miarami efektywności.
1.5.8. Opracowanie planu rzeczowo-finansowego, w którym zostałyby określone koszty realizowanych działań zmierzających do realizacji strategii, co pozwoli określić konieczną wysokość środków budżetowych przeznaczonych na kulturę w kolejnych latach (przy uwzględnieniu możliwości finansowych miasta Torunia na podstawie dokumentów dostarczonych przez Zamawiającego).
1.5.9. Przeprowadzenie konsultacji społecznych, w szczególności z toruńskim środowiskiem twórców i organizatorów projektów artystycznych. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia dwóch cykli konsultacji. Pierwszy powinien nastąpić na początku, w trakcie przygotowywania analizy stanu toruńskiej kultury w celu określenia potrzeb oraz koncepcji rozwoju i planowanych inicjatyw toruńskiego środowiska kulturalnego i mieszkańców. Drugi cykl konsultacji powinien zostać przeprowadzony po przygotowaniu wstępnej wersji opracowania w celu poznania opinii i propozycji zmian lub uzupełnień w dokumencie ze strony środowiska kulturalnego i mieszkańców Torunia. Wykonawca zobowiązany jest zastosować różne formy konsultacji tj. badań ankietowych, sondaży internetowych oraz otwartych spotkań konsultacyjnych i sporządzenia raportu z ich przebiegu.
1.6. Organizacja pracy.
Wykonawca w trakcie opracowywania Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia ma obowiązek ściśle współpracować z Zespołem Konsultacyjnym ds. opracowania Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020, a także Urzędem Miasta Torunia i jego jednostkami, w tym z:
a) Wydziałem Kultury.
b) Wydziałem Rozwoju i Programowania Europejskiego.
c) Wydziałem Edukacji.
d) Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków.
e) Biurem Toruńskiego Centrum Miasta.
f) a także instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz środowiskiem twórców i animatorów kultury.
1.7. Struktura dokumentu.
1.7.1 Opracowanie powinno składać się z diagnozy, strategii i planu rzeczowo-finansowego, który będzie stanowił załącznik do opracowania i powinno powstać w oparciu o wyniki badań, w tym badań własnych, zebrane materiały źródłowe i dane statystyczne.
1.7. 2 Część strategiczna opracowania powinna się odnosić do Strategii Rozwoju Miasta Torunia do Roku 2020.
1.7. 3 Do opracowania powinny być załączone wykorzystane podczas jego przygotowywania materiały analityczne, tabele i wykresy, podsumowania, a także raporty z przeprowadzonych konsultacji społecznych oraz ewentualne załączniki źródłowe.
1.7. 4 Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania prezentacji, w formie slajdów z komentarzem, dotyczącej strategii i jej zaprezentowanie na sesjach Rady Miasta Torunia podczas których będzie prezentowana i poddawana głosowaniu Strategia Rozwoju Kultury do roku 2020.
1.8. Odbiorca usługi.
1.8.1 Finalnym odbiorcą wykonanej usługi będzie Wydział Kultury. Opracowanie należy wykonać w formie pisemnej w 10 bindowanych egzemplarzach w formacie A4 oraz w wersji elektronicznej na CD. Dokumentacja zostanie wykonana w wersji elektronicznej środowiska Windows (WORD - Arial 12, EXCEL).
1.8.2 Wykonawca nieodpłatnie przenosi na Zamawiającego prawa autorskie do przedmiotowego opracowania i korzystania z nich na wszelkich polach eksploatacji.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 09
Zaliczka: Nie
Uprawnienia: zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
Wiedza i doświadczenie:
zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) co najmniej 1 usługę polegającą na wykonania strategii rozwoju kultury, promocji lub marketingowej dla jednostek samorządu terytorialnego, o wartości co najmniej 50 000 zł. brutto.
Potencjał techniczny: zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym;
a) osobą pełniącą funkcję Kierownika Projektu, osobą Eksperta z minimum 5 letnim stażem w pracy badawczej posiadającym udokumentowane doświadczenie koordynowaniu projektu badań jakościowych realizowanych na minimum jednym z rynków europejskich oraz
b) osobą Eksperta posiadającą udokumentowane doświadczenie w opracowaniu minimum dwóch raportów na temat strategii komunikacji.
Sytuacja ekonomiczna: zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Konspekt przedstawiający sposób realizacji przedmiotu zamówienia.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Zmiana umowy: x
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 50
Nazwa kryterium 2:
Zawartość merytoryczna konspektu przedstawiającego sposób realizacji przedmiotu zamówienia
Znaczenie kryterium 2: 50
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.torun.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Wydział Kultury, ul. Podmurna 60
Data składania wniosków, ofert: 20/07/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania: Wydział Kultury, ul. Podmurna 60
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Podobne przetargi
263285 / 2011-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Przygotowanie opracowania pod nazwÄ… Strategia Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020.
376261 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Wdrożenie systemu rozwoju kompetencji kadr opartego na badaniu luk kompetencyjnych i potrzeb szkoleniowych pracowników
63412 / 2011-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Żninie - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Wdrożenie systemu kompetencji kadr w 6 jednostkach samorządu terytorialnego Powiatu Żnińskiego.
91301 / 2016-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Włocławek - Urząd Miasta Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Śródmieście na drodze do zmian - opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka - proces programowania gminnego programu rewitalizacji wraz z opracowaniem dokumentów towarzyszących
9472 / 2012-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
opracowanie aktualizacji Strategii Rozwoju Turystyki dla miasta Torunia
51370 / 2012-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
opracowanie aktualizacji Strategii Rozwoju Turystyki dla miasta Torunia
45921 / 2014-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Opracowanie modeli transportowych dla Torunia dla stanu istniejÄ…cego i prognozy na 2025 rok
91219 / 2011-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Wdrożenie systemu rozwoju kompetencji kadr opartego na badaniu luk kompetencyjnych i potrzeb szkoleniowych pracowników
59283 / 2011-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Żninie - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Wdrożenie systemu kompetencji kadr w 6 jednostkach samorządu terytorialnego Powiatu Żnińskiego opartego na badaniu luk kompetencyjnych i potrzeb szkoleniowych urzędników na podstawie zaktualizowanych opisów stanowisk pracy.
72111 / 2014-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Opracowanie modeli transportowych dla Torunia dla stanu istniejÄ…cego i prognozy na 2025 rok.
117479 / 2014-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 732000004 (Usługi doradcze w zakresie badań i rozwoju)
Opracowanie modeli transportowych dla Torunia dla stanu istniejÄ…cego i prognozy na 2025 rok