Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

115298 / 2013-03-22 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa / Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie (Parczew)

tmr

Przebudowa skrzyżowania ul. Kościelnej (droga wojewódzka Nr 819) z Aleją Jana Pawła II (droga powiatowa Nr 1635L) wraz z przebudową istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej TP S.A. i przebudową kolidujących linii elektroenergetycznych w Parczewie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy skrzyżowania ul. Kościelnej (droga wojewódzka Nr 819) z Aleją Jana Pawła II (droga powiatowa Nr 1635L) wraz z przebudową istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej TP S.A. i przebudową kolidujących linii elektroenergetycznych w Parczewie .
2. Zakres robót obejmuje:
Branża drogowa:
2.1. Roboty przygotowawcze:
- roboty pomiarowe;
- ścięcie drzew z karczowaniem;
- usunięcie warstwy humusu;
- rozebranie elementów nawierzchni, podbudowy, chodników z płytek chodnikowych, krawężników, wpustów deszczowych z zagospodarowaniem materiałów przez Wykonawcę;
- rozebranie nawierzchni chodników z kostki brukowej, obrzeży trawnikowych, słupków i konstrukcji wsporczych oraz tablic znaków drogowych z przekazaniem materiałów do Zarządcy drogi;
- rozebranie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej z przekazaniem materiałów do Zarządcy drogi lub właścicielowi posesji.
2.2. Roboty ziemne:
- roboty ziemne z wbudowaniem w nasyp;
- roboty ziemne z zagospodarowaniem nadmiaru przez Wykonawcę;
- wykonanie nasypów.
2.3. Odwodnienie korpusu drogowego:
- wykonanie kanalizacji deszczowej;
- regulacja pionowa studzienek rewizyjnych kanalizacji sanitarnej i zaworów wodociągowych i gazowych, zabezpieczenie sieci CO.
2.4. Podbudowy:
- koryto z profilowaniem i zagęszczeniem;
- wykonanie warstwy mrozoochronnej;
- oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych;
- podbudowa z kruszywa stabilizowanego cementem z betoniarki;
- podbudowa z chudego betonu;
- podbudowa z betonu asfaltowego.
2.5. Nawierzchnia:
- nawierzchnia z betonu asfaltowego - warstwa ścieralna;
- nawierzchnia z betonu asfaltowego - warstwa wiążąca i wyrównawcza;
- frezowanie wraz z zagospodarowaniem destruktu;
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej.
2.6. Roboty wykończeniowe:
- humusowanie i obsianie skarp oraz pasów zieleni.
2.7. Oznakowanie:
- oznakowanie poziome materiałami grubowarstwowymi;
- oznakowanie pionowe z ustawieniem znaków pionowych ze słupkami i konstrukcjami wsporczymi oraz ustawienie słupków przeszkodowych;
- ustawienie ogrodzeń segmentowych.
2.8. Elementy ulic:
- ustawienie krawężników betonowych i kamiennych,
- ustawienie obrzeży betonowych.

Branża elektroenergetyczna:
2.1. Przebudowa linii napowietrznej nN.
2.2. Przebudowa przyłączy.
2.3. Przebudowa oświetlenia ulicznego.

Branża telekomunikacyjna:
2.1. Przebudowa kanalizacji kablowej, kabli telekomunikacyjnych miedzianych kanałowych i napowietrznych, linii napowietrznej:
- budowa kanalizacji teletechnicznej;
- budowa studni kablowej SK-12;
- budowa rury RHDPE 40/3,7;
- budowa kabli telekomunikacyjnych;
- regulacja ram istniejących studni kablowych;
- budowa słupa żelbetowego telekomunikacyjnego SZT 8,5;
- demontaż kanalizacji kablowej;
- demontaż kabli telekomunikacyjnych;
- demontaż studni kablowej SK-12.
2.2. Przebudowa kabla światłowodowego nr OKO 41001 typu Z-XOTKtd 12J relacji Parczew/SA1 - Dębowa Kłoda /SA1 na odcinku od ODF w CA Parczew ul. Nowa 2 do proj. złącza w studni nr B12 przy ul Kościelnej w Parczewie:
- budowa kanalizacji wtórnej z rury HDPE 32/2,9;
- budowa kabla światłowodowego 12J;
- demontaż kanalizacji wtórnej;
- demontaż kabla światłowodowego 12J.

3. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w projektach budowlanych, wykonawczych, stałej organizacji ruchu, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w kosztorysie ofertowym, przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określania ilości robót.
Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.
Ewentualny brak w przedmiarze pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej (w tym w projekcie wykonawczym) nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu, w cenie umownej.
Ilości robót w przedmiarze Oferent ma prawo skorygować do wielkości według własnych obliczeń na postawie projektów budowlanych, wykonawczych oraz ST.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie sporządzonego we własnym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót) zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich tj. Dyrektora ZDW w Lublinie.
5. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały, wykonania inwentaryzacji przeglądu zerowego dróg przeznaczonych do transportu oraz ustalenia z odpowiednimi zarządcami sposobu korzystania z uzgodnionych dróg. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.
6. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji inwestycji i w jego okolicy w celu dokonania weryfikacji dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje Inspektorowi prawo do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie robót. Wykonawca zobowiązany jest skierować do kierowania robotami personel wskazany w ofercie.
8. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji szczegółowy harmonogram zawierający asortymenty robót. Przedłożony harmonogram musi być zgodny z wymaganymi przez Zamawiającego terminami wykonania zamówienia.
9. Przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy oświadczenia osób, wykazanych w ofercie, które będą pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (kierownik budowy/robót, kierownicy robót branżowych), o podjęciu obowiązków kierownika budowy/robót, kierownika robót branżowych z dniem podpisania umowy oraz uprawnienia budowlane i aktualne zaświadczenia odpowiedniego organu samorządu zawodowego o wymaganym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.
10. Zamawiający podpisze Umowę po uprzednim zaakceptowaniu przedłożonego przez Wykonawcę harmonogramu oraz oświadczeń kierownika budowy/robót i kierowników robót branżowych. W przypadku zakwestionowania zakresu uprawnień do pełnienia funkcji kierownika budowy/robót lub kierowników robót branżowych Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia w terminie 7 dni oświadczenia osoby posiadającej zakres uprawnień adekwatny do zakresu robót przewidzianych do wykonania oraz aktualne zaświadczenia odpowiedniego organu samorządu zawodowego o wymaganym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.
11. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 1995 r. poz. 133). Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu.
12. Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania robót budowlanych zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia planu BIOZ zgodnie z art. 21a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane wraz z późniejszymi zmianami.
13. Okres rękojmi dla robót objętych zamówieniem wynosi 3 lata od daty odbioru ostatecznego.
14. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (art. 30, ust. 5 ustawy).
Za rozwiązania równoważne uznana będzie oferta na wykonanie robót przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określone w ST, pod warunkiem że ich parametry będą nie gorsze niż określone w ST.
15. Wielkość lub zakres zamówienia: 2.209.603,36 zł netto

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 115298

Data publikacji: 2013-03-22

Nazwa:
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie

Ulica: ul. Wojska Polskiego 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Parczew

Kod pocztowy: 21-200

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 083 3542314

Numer faxu: 083 3541694

Adres strony internetowej: www.zdw.lublin.pl

Regon: 00016771100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: samorządowa jednostka budżetowa

Inny rodzaj zamawiającego: samorządowa jednostka budżetowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa skrzyżowania ul. Kościelnej (droga wojewódzka Nr 819) z Aleją Jana Pawła II (droga powiatowa Nr 1635L) wraz z przebudową istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej TP S.A. i przebudową kolidujących linii elektroenergetycznych w Parczewie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy skrzyżowania ul. Kościelnej (droga wojewódzka Nr 819) z Aleją Jana Pawła II (droga powiatowa Nr 1635L) wraz z przebudową istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej TP S.A. i przebudową kolidujących linii elektroenergetycznych w Parczewie .
2. Zakres robót obejmuje:
Branża drogowa:
2.1. Roboty przygotowawcze:
- roboty pomiarowe;
- ścięcie drzew z karczowaniem;
- usunięcie warstwy humusu;
- rozebranie elementów nawierzchni, podbudowy, chodników z płytek chodnikowych, krawężników, wpustów deszczowych z zagospodarowaniem materiałów przez Wykonawcę;
- rozebranie nawierzchni chodników z kostki brukowej, obrzeży trawnikowych, słupków i konstrukcji wsporczych oraz tablic znaków drogowych z przekazaniem materiałów do Zarządcy drogi;
- rozebranie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej z przekazaniem materiałów do Zarządcy drogi lub właścicielowi posesji.
2.2. Roboty ziemne:
- roboty ziemne z wbudowaniem w nasyp;
- roboty ziemne z zagospodarowaniem nadmiaru przez Wykonawcę;
- wykonanie nasypów.
2.3. Odwodnienie korpusu drogowego:
- wykonanie kanalizacji deszczowej;
- regulacja pionowa studzienek rewizyjnych kanalizacji sanitarnej i zaworów wodociągowych i gazowych, zabezpieczenie sieci CO.
2.4. Podbudowy:
- koryto z profilowaniem i zagęszczeniem;
- wykonanie warstwy mrozoochronnej;
- oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych;
- podbudowa z kruszywa stabilizowanego cementem z betoniarki;
- podbudowa z chudego betonu;
- podbudowa z betonu asfaltowego.
2.5. Nawierzchnia:
- nawierzchnia z betonu asfaltowego - warstwa ścieralna;
- nawierzchnia z betonu asfaltowego - warstwa wiążąca i wyrównawcza;
- frezowanie wraz z zagospodarowaniem destruktu;
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej.
2.6. Roboty wykończeniowe:
- humusowanie i obsianie skarp oraz pasów zieleni.
2.7. Oznakowanie:
- oznakowanie poziome materiałami grubowarstwowymi;
- oznakowanie pionowe z ustawieniem znaków pionowych ze słupkami i konstrukcjami wsporczymi oraz ustawienie słupków przeszkodowych;
- ustawienie ogrodzeń segmentowych.
2.8. Elementy ulic:
- ustawienie krawężników betonowych i kamiennych,
- ustawienie obrzeży betonowych.

Branża elektroenergetyczna:
2.1. Przebudowa linii napowietrznej nN.
2.2. Przebudowa przyłączy.
2.3. Przebudowa oświetlenia ulicznego.

Branża telekomunikacyjna:
2.1. Przebudowa kanalizacji kablowej, kabli telekomunikacyjnych miedzianych kanałowych i napowietrznych, linii napowietrznej:
- budowa kanalizacji teletechnicznej;
- budowa studni kablowej SK-12;
- budowa rury RHDPE 40/3,7;
- budowa kabli telekomunikacyjnych;
- regulacja ram istniejących studni kablowych;
- budowa słupa żelbetowego telekomunikacyjnego SZT 8,5;
- demontaż kanalizacji kablowej;
- demontaż kabli telekomunikacyjnych;
- demontaż studni kablowej SK-12.
2.2. Przebudowa kabla światłowodowego nr OKO 41001 typu Z-XOTKtd 12J relacji Parczew/SA1 - Dębowa Kłoda /SA1 na odcinku od ODF w CA Parczew ul. Nowa 2 do proj. złącza w studni nr B12 przy ul Kościelnej w Parczewie:
- budowa kanalizacji wtórnej z rury HDPE 32/2,9;
- budowa kabla światłowodowego 12J;
- demontaż kanalizacji wtórnej;
- demontaż kabla światłowodowego 12J.

3. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w projektach budowlanych, wykonawczych, stałej organizacji ruchu, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w kosztorysie ofertowym, przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określania ilości robót.
Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.
Ewentualny brak w przedmiarze pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej (w tym w projekcie wykonawczym) nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu, w cenie umownej.
Ilości robót w przedmiarze Oferent ma prawo skorygować do wielkości według własnych obliczeń na postawie projektów budowlanych, wykonawczych oraz ST.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie sporządzonego we własnym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami projektu organizacji ruchu (na czas prowadzonych robót) zatwierdzonego przez Zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich tj. Dyrektora ZDW w Lublinie.
5. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały, wykonania inwentaryzacji przeglądu zerowego dróg przeznaczonych do transportu oraz ustalenia z odpowiednimi zarządcami sposobu korzystania z uzgodnionych dróg. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg i ulic przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawy na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w cenę kontraktową.
6. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji inwestycji i w jego okolicy w celu dokonania weryfikacji dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie robotami objętymi Umową, tak długo jak będzie to konieczne, przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo Budowlane. Niezapewnienie przez Wykonawcę personelu do kierowania robotami daje Inspektorowi prawo do wstrzymania robót w całości lub części. Jakakolwiek przerwa w realizacji robót wynikająca z braku personelu do kierowania robotami będzie traktowana jako przerwa zaistniała z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany czasu na ukończenie robót. Wykonawca zobowiązany jest skierować do kierowania robotami personel wskazany w ofercie.
8. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji szczegółowy harmonogram zawierający asortymenty robót. Przedłożony harmonogram musi być zgodny z wymaganymi przez Zamawiającego terminami wykonania zamówienia.
9. Przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy oświadczenia osób, wykazanych w ofercie, które będą pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (kierownik budowy/robót, kierownicy robót branżowych), o podjęciu obowiązków kierownika budowy/robót, kierownika robót branżowych z dniem podpisania umowy oraz uprawnienia budowlane i aktualne zaświadczenia odpowiedniego organu samorządu zawodowego o wymaganym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.
10. Zamawiający podpisze Umowę po uprzednim zaakceptowaniu przedłożonego przez Wykonawcę harmonogramu oraz oświadczeń kierownika budowy/robót i kierowników robót branżowych. W przypadku zakwestionowania zakresu uprawnień do pełnienia funkcji kierownika budowy/robót lub kierowników robót branżowych Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia w terminie 7 dni oświadczenia osoby posiadającej zakres uprawnień adekwatny do zakresu robót przewidzianych do wykonania oraz aktualne zaświadczenia odpowiedniego organu samorządu zawodowego o wymaganym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.
11. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej podczas prowadzenia robót i sporządzenia powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej przez upoważnioną jednostkę geodezyjną zgodnie z §19, §20 i § 21 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 1995 r. poz. 133). Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej musi zawierać dane umożliwiające wniesienie zmian na mapę zasadniczą, do ewidencji gruntów i budynków (wykaz zmian gruntowych) oraz do ewidencji sieci uzbrojenia terenu.
12. Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania robót budowlanych zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia planu BIOZ zgodnie z art. 21a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane wraz z późniejszymi zmianami.
13. Okres rękojmi dla robót objętych zamówieniem wynosi 3 lata od daty odbioru ostatecznego.
14. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego (art. 30, ust. 5 ustawy).
Za rozwiązania równoważne uznana będzie oferta na wykonanie robót przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określone w ST, pod warunkiem że ich parametry będą nie gorsze niż określone w ST.
15. Wielkość lub zakres zamówienia: 2.209.603,36 zł netto

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/11/2013

Informacja na temat wadium:
1. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 50.000,00 zł (słownie złotych: pięćdziesiąt tysięcy 00/100).
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach zgodnie z art. 45, ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109 poz. 1158, z późn. zm.).
3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na konto ZDW w Lublinie w Kredyt Banku S.A. O/Lublin nr 89 1500 1520 1215 2004 1596 0000.
4. W ofercie należy złożyć dokument potwierdzający wniesienie wadium.
UWAGA:
1.Wadium w pieniądzu należy wnosić ściśle z dyspozycją art. 45 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, tzn. przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. W myśl art. 63 ust. 3 pkt. 1 ustawy Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 72 poz. 665 t.j.) polecenie przelewu jest jedną z form rozliczenia bezgotówkowego. Zgodnie z art. 63 c) Prawa bankowego polecenie przelewu stanowi udzieloną bankowi dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określona kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela. Oznacza to, że wpłata gotówkowa wadium wnoszona na poczcie lub w banku nie stanowi polecenia przelewu w rozumieniu wyżej cytowanych artykułów.
2.Wadium wnoszone przelewem (art. 45 ust. 7 ustawy Pzp) uważa się za wniesione w terminie, jeżeli wpłynie na konto ZDW w Lublinie przed upływem terminu składania ofert

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
1. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału polegającego na posiadaniu wiedzy i doświadczenia w oparciu o Załącznik: Wykaz wykonanych robót. Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że:
- w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał - minimum 1 robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie (w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane - t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623 z późn. zmianami) drogi klasy nie niższej niż Z o wartości robót minimum 1.000.000,00 zł (netto) i udokumentuje, że robota ta została wykonana w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
2. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów Zamawiający żąda dołączenia do oferty pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Przez pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego rozumie się oryginał zobowiązania lub kserokopię zobowiązania poświadczoną za zgodność z oryginałem przez ten podmiot (zgodnie z wyrokami KIO nr: KIO 786/11, KIO 787/11, KIO 797/11, KIO 830/11, KIO 1008/11).
Uwaga:
1)W przypadku gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów jego obowiązkiem jest udowodnienie, że rzeczywiście będzie dysponował wskazanymi zasobami w czasie realizacji zamówienia. W szczególności dotyczy to udostępnienia wiedzy i doświadczenia przez podmiot trzeci. W takim przypadku dla wskazania faktycznego dysponowania odpowiednią wiedzą i doświadczeniem podmiotu trzeciego przy realizacji zamówienia niezbędne może być powołanie się na udział podmiotu trzeciego w wykonywaniu zamówienia. (PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH PO ZMIANACH z 2009 r. pod redakcją Jacka Sadowego).
2)Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania Wykonawcy niezbędnych zasobów winno posiadać formę pisemną, stosowną treść, z której będzie wynikało, że podmiot ten zobowiązał się do udostępnienia określonych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz dla swej skuteczności musi zostać złożone przez osoby/osobę uprawnione do reprezentowania podmiotu trzeciego w powyższym zakresie. Zobowiązanie złożone przez osobę nieuprawnioną nie dowodzi udostępnienia przez podmiot trzeci (zgodnie z wyrokiem KIO2213/11).
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunki udziału mogą być spełnione łącznie.

Potencjał techniczny:
1.Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału polegającego na dysponowaniu odpowiednim potencjałem technicznym w oparciu o załącznik Wykaz potencjału technicznego. Warunek zostanie spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje (wraz z podstawą dysponowania) potencjałem technicznym w asortymencie i minimalnej ilości wymienionych poniżej: równiarka 1 szt., koparka 1 szt., frezarka drogowa 1 szt., szczotka mechaniczna 1 szt., skrapiarka lepiszcza 1 szt., układarka do betonu asfaltowego z możliwością wstępnego zagęszczania i elektronicznym sterowaniem równości 1 szt., walec stalowy gładki 2 szt., walec ogumiony 1 szt., walec wibracyjny lub płyta wibracyjna 1 szt., samochód samowyładowczy z plandeką 3 szt., samochód skrzyniowy 1 szt., wytwórnia mas bitumicznych 1 szt.
Uwaga: Zamawiający wymaga wskazania wytwórni mas bitumicznych. Lokalizacja winna spełniać warunek czasu transportu mas bitumicznych od załadunku do rozładunku - do 2 godzin. W przypadku wątpliwości spełnienia tego warunku Zamawiający zastrzega sobie możliwość praktycznego sprawdzenia.
Odległość należy liczyć od wytwórni do najdalszego miejsca robót po drogach umożliwiających przejazd samochodów z ładunkiem.
2. W przypadku, gdy Wykonawca polega na potencjale technicznym innych podmiotów Zamawiający żąda dołączenia do oferty pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Przez pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego rozumie się oryginał zobowiązania lub kserokopię zobowiązania poświadczoną za zgodność z oryginałem przez ten podmiot (zgodnie z wyrokami KIO nr: KIO 786/11, KIO 787/11, KIO 797/11, KIO 830/11, KIO 1008/11).
Uwaga:
1)W przypadku gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów jego obowiązkiem jest udowodnienie, że rzeczywiście będzie dysponował wskazanymi zasobami w czasie realizacji zamówienia. W szczególności dotyczy to udostępnienia wiedzy i doświadczenia przez podmiot trzeci. W takim przypadku dla wskazania faktycznego dysponowania odpowiednią wiedzą i doświadczeniem podmiotu trzeciego przy realizacji zamówienia niezbędne może być powołanie się na udział podmiotu trzeciego w wykonywaniu zamówienia. (PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH PO ZMIANACH z 2009 r. pod redakcją Jacka Sadowego).
2)Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania Wykonawcy niezbędnych zasobów winno posiadać formę pisemną, stosowną treść, z której będzie wynikało, że podmiot ten zobowiązał się do udostępnienia określonych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz dla swej skuteczności musi zostać złożone przez osoby/osobę uprawnione do reprezentowania podmiotu trzeciego w powyższym zakresie. Zobowiązanie złożone przez osobę nieuprawnioną nie dowodzi udostępnienia przez podmiot trzeci (zgodnie z wyrokiem KIO2213/11).
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunki udziału mogą być spełnione łącznie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1.Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału polegającego na dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w oparciu o Załącznik - Wykaz osób oraz Załącznik Oświadczenie o posiadaniu wymaganych uprawnień. Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże dysponowanie (wraz z podstawą do dysponowania) osobami zdolnymi do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na stanowiskach:
a)kierownika budowy/robot branży drogowej - z doświadczeniem zawodowym na stanowisku kierownika budowy/robót na minimum jednym zadaniu polegającym na budowie lub przebudowie drogi publicznej klasy Z lub wyższej i wartości min, 1.000.000,00 zł netto,
b)kierownika robót branży telekomunikacyjnej ,
c)kierownika robót branży elektroenergetycznej,
posiadającymi uprawnienia budowlane uprawniające do prowadzenia robót w zakresie przewidzianym w dokumentacji projektowej.
Osoby przewidziane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie muszą posiadać wymagane uprawnienia, które zostały wydane zgodnie z ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (z późn. zmianami) art. 12 ust. 1 ppkt. 2, ust. 7, art.12a lub uprawnienia uzyskane na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie ustawy prawo budowlane z 1994 r., natomiast w przypadku osób, które uzyskały uprawnienia w innych krajach Unii Europejskiej a także osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Królestwo Norwegii, Księstwo Lichtensteinu, Republika Islandii) i obywateli Konfederacji Szwajcarskiej posiadane uprawnienia muszą spełniać warunki określone w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394). Osoby spoza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej muszą się legitymować decyzją o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub decyzją o prawie do świadczenia usług transgranicznych, wydanymi przez właściwe rady izby inżynierów, albo udokumentować, że zdały egzamin na uprawnienia budowlane przed właściwą Izbą.
Zgodnie z przepisami prawa budowlanego zakres uprawnień budowlanych kierownika budowy i kierowników robót branżowych powinien pozwalać na prowadzenie robót w zakresie przewidzianym w dokumentacji.
2. W przypadku, gdy Wykonawca polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów Zamawiający żąda dołączenia do oferty pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Przez pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego rozumie się oryginał zobowiązania lub kserokopię zobowiązania poświadczoną za zgodność z oryginałem przez ten podmiot (zgodnie z wyrokami KIO nr: KIO 786/11, KIO 787/11, KIO 797/11, KIO 830/11, KIO 1008/11).
Uwaga:1)W przypadku gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów jego obowiązkiem jest udowodnienie, że rzeczywiście będzie dysponował wskazanymi zasobami w czasie realizacji zamówienia. W szczególności dotyczy to udostępnienia wiedzy i doświadczenia przez podmiot trzeci. W takim przypadku dla wskazania faktycznego dysponowania odpowiednią wiedzą i doświadczeniem podmiotu trzeciego przy realizacji zamówienia niezbędne może być powołanie się na udział podmiotu trzeciego w wykonywaniu zamówienia. (PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH PO ZMIANACH z 2009 r. pod redakcją Jacka Sadowego).
2)Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania Wykonawcy niezbędnych zasobów winno posiadać formę pisemną, stosowną treść, z której będzie wynikało, że podmiot ten zobowiązał się do udostępnienia określonych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz dla swej skuteczności musi zostać złożone przez osoby/osobę uprawnione do reprezentowania podmiotu trzeciego w powyższym zakresie. Zobowiązanie złożone przez osobę nieuprawnioną nie dowodzi udostępnienia przez podmiot trzeci (zgodnie z wyrokiem KIO2213/11).
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunki udziału mogą być spełnione łącznie.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Dowód wniesienia wadium.
2) Ofertę przetargową (z ceną netto i z podatkiem VAT) z załączonym kosztorysem ofertowym.
3) Wykaz części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza zlecić podwykonawcy.
4) W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, do oferty należy załączyć dokument (np. odpowiednią umowę) ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zgodnie z art. 23 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5) W przypadku podpisania oferty i innych dokumentów przez osobę/osoby, które nie są wymienione w odpisie z właściwego rejestru do oferty należy załączyć dokument potwierdzający prawo do reprezentowania podmiotu przez osobę/ osoby podpisujące ofertę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty polegających na:
1.Zmianie dotyczącej wynagrodzenia w przypadku, gdyby zmianie uległy stawki podatku VAT.
2. Zmianach osobowych:
a)osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne spełniające warunki określone w SIWZ;
b)Zamawiający dopuszcza możliwość wyrażenia zgody na wykonywanie robót przez podwykonawców nie wskazanych w ofercie lub zakres nie wskazany w ofercie jako planowany do powierzenia podwykonawcom. Zmiana taka nie wymaga aneksu do umowy i może być przeprowadzona przy zachowaniu procedury zatwierdzenia podwykonawców wynikającej z przepisów prawa i SIWZ.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: zdw.bip.lubelskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można uzyskać bezpłatnie pocztą elektroniczną po przesłaniu zamówienia na adres: rdw.parczew.dzp@zdw.lublin.pl

Data składania wniosków, ofert: 09/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Rejon Dróg Wojewódzkich w Parczewie, ul. Wojska Polskiego 21, w pok. nr 19. Oferty zostaną otwarte w siedzibie Zamawiającego w pok. nr 12 w dniu 09.04.2013 r. o godz. 10:30

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują za pomocą faksu nr (83) 354-16-94 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: rdw.parczew.dzp@zdw.lublin.pl .
Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami:
1.W sprawach technicznych - mgr inż. Roman Kopeć
2.W sprawach formalno-prawnych związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia i zawarciem umowy:
-mgr inż. Lucyna Kopeć,
-inż. Jadwiga Graniak,
lok. 19 w godz. 07:00 - 15:00, tel. (83) 354-23-14.
Uwaga: Wykonawcy, którzy uzyskają niniejszą specyfikację ze strony internetowej Zamawiającego lub w inny sposób i zamierzają ubiegać się o udzielenie zamówienia, mogą przesłać Zamawiającemu krótką informację zawierającą podstawowe dane firmy (nazwa, adres, nr telefonu i faksu, adres poczty elektronicznej) faksem nr 83 3541694 lub pocztą elektroniczną na adres rdw.parczew.dzp@zdw.lublin.pl.
Wykonawcy, którzy zgłoszą w ten sposób zamiar ubiegania się o udzielenie zamówienia będą przez Zamawiającego indywidualnie (bezpośrednio) zawiadamiani o np.: zapytaniach, wyjaśnieniach i zmianach dotyczących specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwołaniu przez Zamawiającego zebrania wszystkich Wykonawców, przedłużeniu terminu składania ofert

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451122100 (Usuwanie wierzchniej warstwy gleby)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452320002 (Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452331419 (Roboty w zakresie konserwacji dróg)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452332214 (Malowanie nawierzchni)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452332908 (Instalowanie znaków drogowych)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452332922 (Instalowanie urządzeń ochronnych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452323108 (Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych)

Podobne przetargi

253806 / 2010-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siemień - Siemień (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
BUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI NADZIEJA (działka nr geodezyjny 406), NA ODCINKU O DŁUGOŚCI 694,7 m, SZEROKOŚCI 3,80 m, KILOMETRAŻ OD KM 1+707 DO 2 +401,7 - ETAP I

254813 / 2010-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wilków - Wilków (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Remont , odbudowa lub budowa dróg gminnych na terenie gminy Wilków zniszczonych w wyniku powodzi w maju i czerwcu 2010r.

118514 / 2015-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Garbów - Garbów (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Modernizacja drogi gminnej Nr 105901 L w msc. Wola Przybysławska i drogi wewnętrznej w miejscowości Bogucin.

196836 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedźwiada - Niedźwiada (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Wykonanie nawierzchni asfaltowej na istniejącej podbudowie drogi gminnej Nr 103518 w miejscowości Berejów, gmina Niedźwiada

156998 / 2012-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Puławy - Puławy (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Wykonanie nawierzchni bitumicznej na drodze gminnej - ul. Spokojna w miejscowości Klikawa (gmina Puławy) na odcinku od km 0+000,00 do km 0+355,92

192195 / 2012-09-06 - Inny: Samorządowa jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Lublin (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Budowa drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa - Wola Mołodycka - Oleszyce - Lubaczów - Podemszczyzna - Werchrata - Hrebenne na odcinku od km 76+297,00 do km 77+450,00.

263246 / 2011-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy GÅ‚usk - Lublin (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Przebudowa dróg osiedlowych w miejscowościach: Abramowice Prywatne: Ulica Gajowa od km 0+000 do km 0+480 Kalinówka Ulica Magnoliowa od km 0+000 do km 0+250

376300 / 2012-10-02 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Zamówienie uzupełniajace do zamówienia podstawowego na remont drogi krajowej nr 48 odc. Moszczanka - Kock w km od 191+110 do 191+340; od 192+050 do 192+270 i od 195+090 do 195+410 w celu poprawy równości nawierzchni w technologii mas mineralno-bitumicznych

205088 / 2011-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Firlej - Firlej (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Wykonanie robót budowlanych: - modernizacji drogi gminnej nr 103315L i 103316L jako jednego ciągu komunikacyjnego w miejscowości Serock i Sułoszyn, - modernizacji drogi gminnej nr 103661L jako jednego ciągu komunikacyjnego w miejscowości Wólka Mieczysławska

209726 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Lubartowie - Lubartów (lubelskie)
CPV: 452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1521L od drogi powiatowej nr 1518L - Dębiny - Abramów -Michałówka - Rudka Gołębska - do drogi wojewódzkiej nr 809 na odcinku Abramów - Michałówka.