Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

310852 / 2012-08-22 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Szamotuły)

Zorganizowanie i przeprowadzenie 14 dniowego Obozu Rehabilitacyjnego wraz z Kursem Aktywnego Poszukiwania Pracy i Umiejętności Społecznych oraz Kursu Ekonomii Społecznej - 7 dniowego - wyjazdowego w ramach projektu systemowego pn. Aktywizacja życiowa , zawodowa, edukacyjna, doradztwo, zatrudnienie jako system przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób z wybranych grup społecznych w Powiecie Szamotulskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Opis zamówienia

1) 14 DNIOWY OBÓZ REHABILITACYJNY (ORN) POŁĄCZONY Z 40 GODZINNYM KURSEM AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY I KURSU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH DLA 40 UCZESTNIKÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z OGÓLNEGO STANU ZDROWIA ORAZ 2 OPIEKUNÓW z uwzględnieniem następujących wymagań:

a.Transport uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania przewozu uczestników z Szamotuł na miejsce realizacji Obozu ( i z powrotem) w miesiącu wrześniu 2012r. Zamawiający najpóźniej na 7 dni roboczych przed terminem wyjazdu poinformuje wykonawcę o terminie rozpoczęcia realizacji zamówienia.
Przewóz dokonany zostanie klimatyzowanymi środkami transportu samochodowego, przystosowanymi do przewozu łącznej liczby min. 42 osób zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa. Każdemu z uczestników transportu zapewnione zostaną indywidualne miejsca siedzące. Transport realizowany będzie środkami transportu niepublicznego. Wykonawca zapewni przewóz bagaży w ilości uwzględniającej fakt, iż uczestnicy Obozu będą przebywali poza domem przez okres 14 dni. Bagaże przewożone będą w tym samym pojeździe co uczestnicy przewozu. Wykonawca zapewni transport uczestników z uwzględnieniem niezbędnych przerw w podróży wynikających z potrzeb pasażerów. Zobowiązany będzie do przekazania zamawiającemu danych osobowych kierowcy-ów oraz numeru jego telefonu w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu w czasie realizacji przewozu. Zobowiązuje się poddać kontroli funkcjonariuszy Policji w celu sprawdzenia sprawności pojazdów-u oraz uprawnień kierujących-ego i jest odpowiedzialny za właściwe przygotowanie techniczne. W przypadku awarii środka transportu na trasie lub niedopuszczenia go przez policję lub inne organy do tego uprawnione do jazdy wykonawca zobowiązany jest do usunięcia awarii w trybie natychmiastowym, a w przypadku braku takiej możliwości zobowiązuje się do zapewnienia innego środka transportu o tożsamym standardzie na koszt własny. Ponadto zapewni suchy prowiant na czas podróży powrotnej dla uczestników.

b.Zakwaterowanie uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie zakwaterować uczestników Obozu w warunkach wskazanych poniżej - łącznie 42 osób w miesiącu wrześniu przez okres 14 dni w następującym układzie: Liczba osób: 42 Układ pokoi dla 40 osób: 2 lub 3 osobowych oraz dla 2 osób pokoje 1 osobowe. Zakwaterowanie uczestników będzie się odbywać w jednym budynku lub kilku budynkach połączonych ze sobą utwardzonymi ciągami komunikacyjnymi i położonych w odległości nie większej niż 500 m od siebie z dostępem do morza i plaży (strzeżona-ratownik) nie dalszym niż 1000m. Przemieszczanie się między budynkami nie będzie powodowało konieczności opuszczenia terenu placówki (uczestnicy cały czas przebywać będą na terenie hotelu,ośrodka). Wykonawca zapewnić musi ograniczenie dostępu osób postronnych do ogrodzonego terenu, gdzie realizowana będzie zamówienie przez zorganizowany system monitoringu terenu zamkniętego, na którym nastąpi realizacja usługi. Zamówienie powinno zostać wykonane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w ośrodku,hotelu znajdującym się w miejscowości na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, położonej nie dalej niż 300 kilometrów od siedziby Zamawiającego. Miejsce powinno gwarantować zakwaterowanie wszystkich uczestników i kadry w jednym ośrodku,hotelu. Zamawiający nie dopuszcza zakwaterowania uczestników i kadry w kilku ośrodkach, hotelach. Każdy z pokoi posiadał będzie własny, pełny węzeł sanitarny i wyposażony będzie w: ręczniki (w liczbie odpowiedniej do liczby mieszkańców) czajnik elektryczny, szklanki, kubki, pościel, mydło, szampon, odbiornik TV. Wykonawca zapewni całodobową, podstawową, nieodpłatną opiekę medyczną i pielęgniarską przez cały czas trwania Obozu. Koszty ewentualnej opłaty klimatycznej nałożonej z tytułu pobytu uczestników w miejscu świadczenia usługi ponosi wykonawca. Ponadto wykonawca zapewnieni nieodpłatny 2-dniowy pobyt (nocleg, wyżywienie, opłata klimatyczna - jeśli dotyczy) w czasie trwania szkolenia 2 osobom - członkom personelu projektu w celu przeprowadzenia monitoringu i kontroli realizacji usługi. Zamawiający zawiadomi Wykonawcę o terminie kontroli najpóźniej w dniu wyjazdu grupy z Szamotuł.

c. Wyżywienie uczestników:
Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, obiady dwudaniowe z deserem. Każdy z posiłków z zapewnioną dostępnością napojów ciepłych (kawa,herbata) oraz zimnych (woda, soki itd.) Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić możliwość zapewnienia posiłków wegetariańskich oraz posiłków związanych ze specyfiką grupy docelowej (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna itd.). Ewentualna konieczność przygotowania posiłków według diety zgłoszona zostanie wykonawcy w dniu zawarcia umowy. Grupa zacznie pobyt w dniu przyjazdu od obiadu, a skończy w dniu odjazdu na śniadaniu.

d. Warunki szkoleniowe:
Wykonawca zapewni min. 2 sale szkoleniowe, umożliwiające prowadzenie zajęć. Sale muszą być umeblowane, zapewniające każdemu uczestnikowi samodzielne miejsce siedzące oraz miejsce do sporządzania notatek (pulpit, blat). Wyposażenie sal: rzutnik multimedialny i ekran do projekcji, flipchart (zapas bloków + pisaki). Sale z możliwością zaciemnienia roletami,zasłonami oraz rozświetlenia światłem elektrycznym. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia każdej sali informacjami o współfinansowaniu projektu, sporządzonymi zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponadto zapewni podczas szkoleń ( 2 razy dziennie) serwis kawowy z poczęstunkiem (kawa, herbata, woda, suche ciastka).


e. Zajęcia dydaktyczne:
1. Wykonawca realizujący Obóz Rehabilitacyjny posiadać musi aktualny wpis do rejestru Instytucji Szkoleniowych, zgodnie z art. 20 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z póź. zm.).
Wykonawca zapewni kadrę szkoleniową w zakresie odpowiadającym poniższej tematyce:
1) Jak praca wpłynie i zmieni twoje życie? - aspekty posiadania pracy: rynek pracy w Polsce i UE; metody poszukiwania pracy; co utrudnia nam znalezienie pracy - fakty; stereotypy i uprzedzenia; określanie naszych celów i predyspozycji.
2) Moje dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, CV; własna oferta pracy; tworzenie dokumentów aplikacyjnych na wybrane ogłoszenie.
3) Autoprezentacja i rozmowa kwalifikacyjna; prawo pracy: jak się przygotować do rozmowy z pracodawcą; przebieg rozmowy rekrutacyjnej; pytania zadawane przez pracodawców oraz twoje pytania do pracodawcy; symulacja rozmowy kwalifikacyjnej; postępowanie po rozmowie rekrutacyjnej; twoje przywileje na rynku pracy - elementy prawa pracy.
4) Komunikacja interpersonalna: typy komunikacji: werbalna i niewerbalna; mowa ciała; jak zdradza emocje i myśli; zasady jej właściwego odczytywania; autoprezentacja, czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą; wywieranie właściwego wrażenia; budowanie własnej marki.
5) Asertywność - co jest asertywnością, a co nią nie jest: asertywny styl komunikacji; obrona swoich praw poza sferą osobistą; asertywne wyrażanie pochwał i krytyki; wyrażanie złości; asertywna odmowa; asertywne wyrażanie opinii i przekonań; asertywne przyjmowanie opinii innych osób.
6) Negocjacje i ich skuteczne prowadzenie: osiąganie zakładanych celów; konflikt - czym jest; rodzaje konfliktów, strategie ich rozwiązywania.
7) Warsztaty rozwoju osobistego: komunikacja interpersonalna; budowanie zaufania oraz poczucia własnej wartości i samooceny; poczucie bezpieczeństwa w grupie; wstępne rozpoznanie oczekiwań, umiejętności i możliwości; radzenie sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi; radzenie sobie z własnymi uczuciami w sytuacjach trudnych; przełamywanie barier tkwiących w nas, autoprezentacja.
Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i bezpłatnego przekazania każdemu uczestnikowi materiałów dydaktycznych obejmujących swym zakresem treści zajęć, długopis, notatnik. Materiały powinny być ze sobą połączone w sposób uniemożliwiający łatwą dekompletację (np. zbindowane, wpięte w segregatorze/ teczce). Materiały powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wykonawca przekaże również Zamawiającemu po jednym komplecie materiałów. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przekazania uczestnikom zaświadczeń o uczestnictwie i ukończeniu Obozu. Zaświadczenia powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przekazane zaświadczeń nastąpi w ostatnim dniu realizacji zajęć dydaktycznych. Drugi egzemplarz każdego z zaświadczeń przekazany zostanie zamawiającemu wraz z resztą dokumentacji. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia na wszystkich pozostałych materiałach i wszystkich miejscach realizacji zajęć dydaktycznych informacji o współfinansowaniu projektu, sporządzonych zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić imienne listy, potwierdzające obecność na zajęciach dydaktycznych w każdym dniu realizacji oraz skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania. Listy obecności na zajęciach potwierdzane będą przez osoby prowadzące zajęcia. Listy obecności na zajęciach, listy potwierdzające skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania zostaną przekazane zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. Wykonawca przeprowadzi ewaluację szkolenia tj. dokonanie oceny szkolenia za pomocą ankiet ewaluacyjnych. Wzór ankiety Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji nie później, niż 3 dni robocze przed planowanym wyjazdem grupy.
Wykonawca dokona wpisu o szkoleniu i związanych z nim szczegółach na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl. Wykonawca wytypuje spośród 40 uczestników 15 osób najlepiej rokujących na dalszy ich rozwój w obszarze ekonomii społecznej, które będą uczestniczyły w Kursie Ekonomii Społecznej.

f. Animacja czasu wolnego - zakres i niezbędne warunki:
ze względu na potrzebę zajęcia dbania o rozwój fizyczny uczestników oraz zapewnienie atmosfery sprzyjającej dalszej wspólnej pracy i integracji na zajęciach dydaktycznych założono wspólne gry i zabawy integracyjne oraz uprawianie sportu. Stąd też wykonawca w miejscu świadczenia usługi dysponować musi: -salą gimnastyczną, bądź pomieszczeniem, w którym możliwe jest prowadzenie zajęć z zakresu rozwoju fizycznego; -wypożyczalnią sprzętu sportowego, leżaków, parawanów itp.; -min. 1 krytym (w budynku), murowanym basenem trwale związanym z gruntem, o długości min. 20 m pozwalającym na codzienną realizację gimnastyki i doskonalenie umiejętności pływackich. Na basenie znajdować muszą się ratownicy.
Wskazane wyposażenie znajdować musi się na terenie obiektu, w którym realizowana będzie zamówienie. Ponadto wykonawca zapewni codziennie zajęcia integracyjne dla uczestników, zapewni możliwość zorganizowania tzw. grilla, zapewni prowadzenia gier zręcznościowych np. kręgli, oraz zorganizuje i zrealizuje jedną kilkugodzinną wycieczkę krajoznawczą. Wszelkie koszty związane z organizacją czasu wolnego ponosi Wykonawca.

g. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW):
Na czas realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest wykupić dla wszystkich uczestników ubezpieczenie od NNW na kwotę nie mniejszą niż 10 tys. zł na każdą osobę biorącą udział w szkoleniu. Ubezpieczenie obejmie swym zakresem czas przejazdu uczestników na miejsce realizacji i z powrotem oraz cały okres pobyt uczestników w miejscu realizacji. Polisa zostanie dostarczona Zamawiającemu najpóźniej w dniu wyjazdu.

h. Zabiegi rehabilitacyjne:
Wykonawca usługi zobowiązany będzie do przeprowadzenia w miejscu pobytu uczestników badań lekarskich na początku obozu i w razie konieczności na końcu oraz co najmniej 10 zabiegów dla każdego uczestnika z zakresu rehabilitacji zdrowotnej uwzględniających indywidualne potrzeby i schorzenia.

2) KURS EKONOMI SPOŁECZNEJ - 7 DNIOWY - WYJAZDOWY - 40 GODZIN ZAJĘĆ UKIERUNKOWUJĄCYCH I PRZYGOTOWUJĄCYCH DO ZAŁOŻENIA SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH DLA 15 UCZESTNIKÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z OGÓLNEGO STANU ZDROWIA ORAZ 1 OPIEKUNA z uwzględnieniem następujących wymagań:

a. Transport uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania przewozu uczestników z Szamotuł na miejsce realizacji Kursu (i z powrotem) w miesiącu październiku, listopadzie 2012r. Zamawiający najpóźniej na 10 dni roboczych przed terminem wyjazdu poinformuje wykonawcę o terminie rozpoczęcia realizacji zamówienia.
Przewóz dokonany zostanie klimatyzowanymi środkami transportu samochodowego, przystosowanymi do przewozu łącznej liczby min. 16 osób zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa. Każdemu z uczestników transportu zapewnione zostaną indywidualne miejsca siedzące. Transport realizowany będzie środkami transportu niepublicznego. Wykonawca zapewni przewóz bagaży w ilości uwzględniającej fakt, iż uczestnicy Obozu będą przebywali poza domem przez okres 7 dni. Bagaże przewożone będą w tym samym pojeździe co uczestnicy przewozu. Wykonawca zapewni transport uczestników z uwzględnieniem niezbędnych przerw w podróży wynikających z potrzeb pasażerów. Zobowiązany będzie do przekazania zamawiającemu danych osobowych kierowcy-ów oraz numeru jego telefonu w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu w czasie realizacji przewozu. Zobowiązuje się poddać kontroli funkcjonariuszy Policji w celu sprawdzenia sprawności pojazdów-u oraz uprawnień kierujących-ego i jest odpowiedzialny za właściwe przygotowanie techniczne. W przypadku awarii środka transportu na trasie lub niedopuszczenia go przez policję lub inne organy do tego uprawnione do jazdy wykonawca zobowiązany jest do usunięcia awarii w trybie natychmiastowym, a w przypadku braku takiej możliwości zobowiązuje się do zapewnienia innego środka transportu o tożsamym standardzie na koszt własny. Ponadto zapewni suchy prowiant na czas podróży powrotnej dla uczestników.

b. Zakwaterowanie uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie zakwaterować uczestników KES w warunkach wskazanych poniżej - łącznie 16 osób (15 uczestników + 1 opiekun) w miesiącu październik, listopad przez okres 7 dni w następującym układzie: Liczba osób: 16 Układ pokoi dla 15 osób: 2 lub 3 osobowych, dla 1osoby - pokój 1 osobowy. Zakwaterowanie uczestników będzie się odbywać w jednym budynku lub kilku budynkach połączonych ze sobą utwardzonymi ciągami komunikacyjnymi i położonych w odległości nie większej niż 500m od siebie. Przemieszczanie się między budynkami nie będzie powodowało konieczności opuszczenia terenu placówki (uczestnicy cały czas przebywać będą na terenie hotelu,ośrodka). Wykonawca zapewnić musi ograniczenie dostępu osób postronnych do ogrodzonego terenu, gdzie realizowana będzie zamówienie przez zorganizowany system identyfikacji uczestników, na którym nastąpi realizacja usługi. Zamówienie powinno zostać wykonane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w ośrodku,hotelu znajdującym się w miejscowości położonej nie dalej niż 150 kilometrów od siedziby Zamawiającego. Miejsce powinno gwarantować zakwaterowanie wszystkich uczestników i kadry w jednym ośrodku,hotelu. Zamawiający nie dopuszcza zakwaterowania uczestników i kadry w kilku ośrodkach, hotelach. Każdy z pokoi posiadał będzie własny, pełny węzeł sanitarny i wyposażony będzie w: ręczniki (w liczbie odpowiedniej do liczby mieszkańców) czajnik elektryczny, szklanki, kubki, pościel, mydło, szampon, odbiornik TV. Wykonawca zapewni całodobową, podstawową, nieodpłatną opiekę medyczną i pielęgniarską przez cały czas trwania Obozu.

c. Wyżywienie uczestników:
Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, obiady dwudaniowe z deserem. Każdy z posiłków z zapewnioną dostępnością napojów ciepłych (kawa,herbata) oraz zimnych (woda, soki itd.) Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić możliwość zapewnienia posiłków wegetariańskich oraz posiłków związanych ze specyfiką grupy docelowej (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna itd.). Ewentualna konieczność przygotowania posiłków według diety zgłoszona zostanie wykonawcy w dniu zawarcia umowy. Grupa zacznie pobyt w dniu przyjazdu od obiadu, a skończy w dniu odjazdu na śniadaniu.

d. Warunki szkoleniowe:
Wykonawca zapewni min.1 salę szkoleniową, umożliwiające prowadzenie zajęć. Sala musi być umeblowana, zapewniająca każdemu uczestnikowi samodzielne miejsce siedzące oraz miejsce do sporządzania notatek (pulpit,blat). Wyposażenie sali: rzutnik multimedialny i ekran do projekcji, flipchart (zapas bloków + pisaki). Sala z możliwością zaciemnienia roletami,zasłonami oraz rozświetlenia światłem elektrycznym. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia każdej sali informacjami o współfinansowaniu projektu, sporządzonymi zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponadto zapewni podczas szkoleń ( 2 razy dziennie) serwis kawowy z poczęstunkiem (kawa, herbata, woda, suche ciastka).

e. Zajęcia dydaktyczne:
1. Wykonawca realizujący Kurs Ekonomi Społecznej - 7 dniowy - wyjazdowy posiadać musi aktualny wpis do rejestru Instytucji Szkoleniowych, zgodnie z art. 20 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z póź. zm.).
Wykonawca zapewni kadrę szkoleniową w zakresie odpowiadającym poniższej tematyce:
1) Podstawy przedsiębiorczości społecznej, jej miejsce na rynku towarów i usług
2) Przepisy prawne z zakresu zakładania, funkcjonowania, zatrudniania w spółdzielniach socjalnych oraz działania innych podmiotów ekonomii społecznej (ZAZ, CIS, przedsiębiorstwo społeczne, niektóre formy NGO)
3) Zakładanie spółdzielni socjalnej - krok po kroku
4) Finansowanie podmiotów ekonomii społecznej
5) Budowanie wizerunku podmiotu ekonomii społecznej i jego produktu
6) Działalność marketingowa i reklamowa, w tym w kontaktach z mediami
7) Wykorzystanie społecznego wymiaru działalności jako atutu na rynku
8) Podstawowe zasady skutecznej sprzedaży towarów i usług w kontakcie bezpośrednim z klientem
9) Współpraca podmiotów ekonomii społecznej z otoczeniem instytucjonalnym

Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i bezpłatnego przekazania każdemu uczestnikowi materiałów dydaktycznych obejmujących swym zakresem treści zajęć, długopis, notatnik. Materiały powinny być ze sobą połączone w sposób uniemożliwiający łatwą dekompletację (np. zbindowane, wpięte w segregatorze, teczce). Materiały powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wykonawca przekaże również Zamawiającemu po jednym komplecie materiałów. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przekazania uczestnikom zaświadczeń o uczestnictwie i ukończeniu Kursu. Zaświadczenia powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przekazane zaświadczeń nastąpi w ostatnim dniu realizacji zajęć dydaktycznych. Drugi egzemplarz każdego z zaświadczeń przekazany zostanie zamawiającemu wraz z resztą dokumentacji. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia na wszystkich pozostałych materiałach i wszystkich miejscach realizacji zajęć dydaktycznych informacji o współfinansowaniu projektu, sporządzonych zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić imienne listy, potwierdzające obecność na zajęciach dydaktycznych w każdym dniu realizacji oraz skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania. Listy obecności na zajęciach potwierdzane będą przez osoby prowadzące zajęcia. Listy obecności na zajęciach, listy potwierdzające skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania zostaną przekazane zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. Wykonawca przeprowadzi ewaluację szkolenia tj. dokonanie oceny szkolenia za pomocą ankiet ewaluacyjnych. Wzór ankiety Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji nie później, niż 3 dni robocze przed planowanym wyjazdem grupy.
Wykonawca dokona wpisu o szkoleniu i związanych z nim szczegółach na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl.

f. Animacja czasu wolnego - zakres i niezbędne warunki:
ze względu na potrzebę zajęcia dbania o rozwój fizyczny uczestników oraz zapewnienie atmosfery sprzyjającej dalszej wspólnej pracy i integracji na zajęciach dydaktycznych założono wspólne gry i zabawy integracyjne oraz uprawianie sportu.
Wykonawca zapewni codziennie zajęcia integracyjne dla uczestników, zapewni możliwość zorganizowania tzw. grilla. Wszelkie koszty związane z organizacją czasu wolnego ponosi Wykonawca.

g. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW):
Na czas realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest wykupić dla wszystkich uczestników ubezpieczenie od NNW na kwotę nie mniejszą niż 10 tys. zł na każdą osobę biorącą udział w Obozie. Ubezpieczenie obejmie swym zakresem czas przejazdu uczestników na miejsce realizacji i z powrotem oraz cały okres pobyt uczestników w miejscu realizacji. Polisa zostanie dostarczona Zamawiającemu najpóźniej w dniu wyjazdu.

h. Wykonawca przeprowadzi z uczestnikami 1 wizytę studyjną z zakresu ekonomii społecznej w funkcjonującej spółdzielni socjalnej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 310852

Data publikacji: 2012-08-22

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Wojska Polskiego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Szamotuły

Kod pocztowy: 64-500

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 0-61 29 20 320; 29 22 674

Numer faxu: 0-61 29 20 320

Adres strony internetowej: www.szamotuly.pcpr.pl

Regon: 63128240600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie 14 dniowego Obozu Rehabilitacyjnego wraz z Kursem Aktywnego Poszukiwania Pracy i Umiejętności Społecznych oraz Kursu Ekonomii Społecznej - 7 dniowego - wyjazdowego w ramach projektu systemowego pn. Aktywizacja życiowa , zawodowa, edukacyjna, doradztwo, zatrudnienie jako system przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób z wybranych grup społecznych w Powiecie Szamotulskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1) 14 DNIOWY OBÓZ REHABILITACYJNY (ORN) POŁĄCZONY Z 40 GODZINNYM KURSEM AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY I KURSU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH DLA 40 UCZESTNIKÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z OGÓLNEGO STANU ZDROWIA ORAZ 2 OPIEKUNÓW z uwzględnieniem następujących wymagań:

a.Transport uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania przewozu uczestników z Szamotuł na miejsce realizacji Obozu ( i z powrotem) w miesiącu wrześniu 2012r. Zamawiający najpóźniej na 7 dni roboczych przed terminem wyjazdu poinformuje wykonawcę o terminie rozpoczęcia realizacji zamówienia.
Przewóz dokonany zostanie klimatyzowanymi środkami transportu samochodowego, przystosowanymi do przewozu łącznej liczby min. 42 osób zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa. Każdemu z uczestników transportu zapewnione zostaną indywidualne miejsca siedzące. Transport realizowany będzie środkami transportu niepublicznego. Wykonawca zapewni przewóz bagaży w ilości uwzględniającej fakt, iż uczestnicy Obozu będą przebywali poza domem przez okres 14 dni. Bagaże przewożone będą w tym samym pojeździe co uczestnicy przewozu. Wykonawca zapewni transport uczestników z uwzględnieniem niezbędnych przerw w podróży wynikających z potrzeb pasażerów. Zobowiązany będzie do przekazania zamawiającemu danych osobowych kierowcy-ów oraz numeru jego telefonu w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu w czasie realizacji przewozu. Zobowiązuje się poddać kontroli funkcjonariuszy Policji w celu sprawdzenia sprawności pojazdów-u oraz uprawnień kierujących-ego i jest odpowiedzialny za właściwe przygotowanie techniczne. W przypadku awarii środka transportu na trasie lub niedopuszczenia go przez policję lub inne organy do tego uprawnione do jazdy wykonawca zobowiązany jest do usunięcia awarii w trybie natychmiastowym, a w przypadku braku takiej możliwości zobowiązuje się do zapewnienia innego środka transportu o tożsamym standardzie na koszt własny. Ponadto zapewni suchy prowiant na czas podróży powrotnej dla uczestników.

b.Zakwaterowanie uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie zakwaterować uczestników Obozu w warunkach wskazanych poniżej - łącznie 42 osób w miesiącu wrześniu przez okres 14 dni w następującym układzie: Liczba osób: 42 Układ pokoi dla 40 osób: 2 lub 3 osobowych oraz dla 2 osób pokoje 1 osobowe. Zakwaterowanie uczestników będzie się odbywać w jednym budynku lub kilku budynkach połączonych ze sobą utwardzonymi ciągami komunikacyjnymi i położonych w odległości nie większej niż 500 m od siebie z dostępem do morza i plaży (strzeżona-ratownik) nie dalszym niż 1000m. Przemieszczanie się między budynkami nie będzie powodowało konieczności opuszczenia terenu placówki (uczestnicy cały czas przebywać będą na terenie hotelu,ośrodka). Wykonawca zapewnić musi ograniczenie dostępu osób postronnych do ogrodzonego terenu, gdzie realizowana będzie zamówienie przez zorganizowany system monitoringu terenu zamkniętego, na którym nastąpi realizacja usługi. Zamówienie powinno zostać wykonane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w ośrodku,hotelu znajdującym się w miejscowości na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, położonej nie dalej niż 300 kilometrów od siedziby Zamawiającego. Miejsce powinno gwarantować zakwaterowanie wszystkich uczestników i kadry w jednym ośrodku,hotelu. Zamawiający nie dopuszcza zakwaterowania uczestników i kadry w kilku ośrodkach, hotelach. Każdy z pokoi posiadał będzie własny, pełny węzeł sanitarny i wyposażony będzie w: ręczniki (w liczbie odpowiedniej do liczby mieszkańców) czajnik elektryczny, szklanki, kubki, pościel, mydło, szampon, odbiornik TV. Wykonawca zapewni całodobową, podstawową, nieodpłatną opiekę medyczną i pielęgniarską przez cały czas trwania Obozu. Koszty ewentualnej opłaty klimatycznej nałożonej z tytułu pobytu uczestników w miejscu świadczenia usługi ponosi wykonawca. Ponadto wykonawca zapewnieni nieodpłatny 2-dniowy pobyt (nocleg, wyżywienie, opłata klimatyczna - jeśli dotyczy) w czasie trwania szkolenia 2 osobom - członkom personelu projektu w celu przeprowadzenia monitoringu i kontroli realizacji usługi. Zamawiający zawiadomi Wykonawcę o terminie kontroli najpóźniej w dniu wyjazdu grupy z Szamotuł.

c. Wyżywienie uczestników:
Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, obiady dwudaniowe z deserem. Każdy z posiłków z zapewnioną dostępnością napojów ciepłych (kawa,herbata) oraz zimnych (woda, soki itd.) Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić możliwość zapewnienia posiłków wegetariańskich oraz posiłków związanych ze specyfiką grupy docelowej (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna itd.). Ewentualna konieczność przygotowania posiłków według diety zgłoszona zostanie wykonawcy w dniu zawarcia umowy. Grupa zacznie pobyt w dniu przyjazdu od obiadu, a skończy w dniu odjazdu na śniadaniu.

d. Warunki szkoleniowe:
Wykonawca zapewni min. 2 sale szkoleniowe, umożliwiające prowadzenie zajęć. Sale muszą być umeblowane, zapewniające każdemu uczestnikowi samodzielne miejsce siedzące oraz miejsce do sporządzania notatek (pulpit, blat). Wyposażenie sal: rzutnik multimedialny i ekran do projekcji, flipchart (zapas bloków + pisaki). Sale z możliwością zaciemnienia roletami,zasłonami oraz rozświetlenia światłem elektrycznym. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia każdej sali informacjami o współfinansowaniu projektu, sporządzonymi zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponadto zapewni podczas szkoleń ( 2 razy dziennie) serwis kawowy z poczęstunkiem (kawa, herbata, woda, suche ciastka).


e. Zajęcia dydaktyczne:
1. Wykonawca realizujący Obóz Rehabilitacyjny posiadać musi aktualny wpis do rejestru Instytucji Szkoleniowych, zgodnie z art. 20 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z póź. zm.).
Wykonawca zapewni kadrę szkoleniową w zakresie odpowiadającym poniższej tematyce:
1) Jak praca wpłynie i zmieni twoje życie? - aspekty posiadania pracy: rynek pracy w Polsce i UE; metody poszukiwania pracy; co utrudnia nam znalezienie pracy - fakty; stereotypy i uprzedzenia; określanie naszych celów i predyspozycji.
2) Moje dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, CV; własna oferta pracy; tworzenie dokumentów aplikacyjnych na wybrane ogłoszenie.
3) Autoprezentacja i rozmowa kwalifikacyjna; prawo pracy: jak się przygotować do rozmowy z pracodawcą; przebieg rozmowy rekrutacyjnej; pytania zadawane przez pracodawców oraz twoje pytania do pracodawcy; symulacja rozmowy kwalifikacyjnej; postępowanie po rozmowie rekrutacyjnej; twoje przywileje na rynku pracy - elementy prawa pracy.
4) Komunikacja interpersonalna: typy komunikacji: werbalna i niewerbalna; mowa ciała; jak zdradza emocje i myśli; zasady jej właściwego odczytywania; autoprezentacja, czyli jak Cię widzą, tak Cię piszą; wywieranie właściwego wrażenia; budowanie własnej marki.
5) Asertywność - co jest asertywnością, a co nią nie jest: asertywny styl komunikacji; obrona swoich praw poza sferą osobistą; asertywne wyrażanie pochwał i krytyki; wyrażanie złości; asertywna odmowa; asertywne wyrażanie opinii i przekonań; asertywne przyjmowanie opinii innych osób.
6) Negocjacje i ich skuteczne prowadzenie: osiąganie zakładanych celów; konflikt - czym jest; rodzaje konfliktów, strategie ich rozwiązywania.
7) Warsztaty rozwoju osobistego: komunikacja interpersonalna; budowanie zaufania oraz poczucia własnej wartości i samooceny; poczucie bezpieczeństwa w grupie; wstępne rozpoznanie oczekiwań, umiejętności i możliwości; radzenie sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi; radzenie sobie z własnymi uczuciami w sytuacjach trudnych; przełamywanie barier tkwiących w nas, autoprezentacja.
Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i bezpłatnego przekazania każdemu uczestnikowi materiałów dydaktycznych obejmujących swym zakresem treści zajęć, długopis, notatnik. Materiały powinny być ze sobą połączone w sposób uniemożliwiający łatwą dekompletację (np. zbindowane, wpięte w segregatorze/ teczce). Materiały powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wykonawca przekaże również Zamawiającemu po jednym komplecie materiałów. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przekazania uczestnikom zaświadczeń o uczestnictwie i ukończeniu Obozu. Zaświadczenia powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przekazane zaświadczeń nastąpi w ostatnim dniu realizacji zajęć dydaktycznych. Drugi egzemplarz każdego z zaświadczeń przekazany zostanie zamawiającemu wraz z resztą dokumentacji. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia na wszystkich pozostałych materiałach i wszystkich miejscach realizacji zajęć dydaktycznych informacji o współfinansowaniu projektu, sporządzonych zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić imienne listy, potwierdzające obecność na zajęciach dydaktycznych w każdym dniu realizacji oraz skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania. Listy obecności na zajęciach potwierdzane będą przez osoby prowadzące zajęcia. Listy obecności na zajęciach, listy potwierdzające skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania zostaną przekazane zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. Wykonawca przeprowadzi ewaluację szkolenia tj. dokonanie oceny szkolenia za pomocą ankiet ewaluacyjnych. Wzór ankiety Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji nie później, niż 3 dni robocze przed planowanym wyjazdem grupy.
Wykonawca dokona wpisu o szkoleniu i związanych z nim szczegółach na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl. Wykonawca wytypuje spośród 40 uczestników 15 osób najlepiej rokujących na dalszy ich rozwój w obszarze ekonomii społecznej, które będą uczestniczyły w Kursie Ekonomii Społecznej.

f. Animacja czasu wolnego - zakres i niezbędne warunki:
ze względu na potrzebę zajęcia dbania o rozwój fizyczny uczestników oraz zapewnienie atmosfery sprzyjającej dalszej wspólnej pracy i integracji na zajęciach dydaktycznych założono wspólne gry i zabawy integracyjne oraz uprawianie sportu. Stąd też wykonawca w miejscu świadczenia usługi dysponować musi: -salą gimnastyczną, bądź pomieszczeniem, w którym możliwe jest prowadzenie zajęć z zakresu rozwoju fizycznego; -wypożyczalnią sprzętu sportowego, leżaków, parawanów itp.; -min. 1 krytym (w budynku), murowanym basenem trwale związanym z gruntem, o długości min. 20 m pozwalającym na codzienną realizację gimnastyki i doskonalenie umiejętności pływackich. Na basenie znajdować muszą się ratownicy.
Wskazane wyposażenie znajdować musi się na terenie obiektu, w którym realizowana będzie zamówienie. Ponadto wykonawca zapewni codziennie zajęcia integracyjne dla uczestników, zapewni możliwość zorganizowania tzw. grilla, zapewni prowadzenia gier zręcznościowych np. kręgli, oraz zorganizuje i zrealizuje jedną kilkugodzinną wycieczkę krajoznawczą. Wszelkie koszty związane z organizacją czasu wolnego ponosi Wykonawca.

g. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW):
Na czas realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest wykupić dla wszystkich uczestników ubezpieczenie od NNW na kwotę nie mniejszą niż 10 tys. zł na każdą osobę biorącą udział w szkoleniu. Ubezpieczenie obejmie swym zakresem czas przejazdu uczestników na miejsce realizacji i z powrotem oraz cały okres pobyt uczestników w miejscu realizacji. Polisa zostanie dostarczona Zamawiającemu najpóźniej w dniu wyjazdu.

h. Zabiegi rehabilitacyjne:
Wykonawca usługi zobowiązany będzie do przeprowadzenia w miejscu pobytu uczestników badań lekarskich na początku obozu i w razie konieczności na końcu oraz co najmniej 10 zabiegów dla każdego uczestnika z zakresu rehabilitacji zdrowotnej uwzględniających indywidualne potrzeby i schorzenia.

2) KURS EKONOMI SPOŁECZNEJ - 7 DNIOWY - WYJAZDOWY - 40 GODZIN ZAJĘĆ UKIERUNKOWUJĄCYCH I PRZYGOTOWUJĄCYCH DO ZAŁOŻENIA SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH DLA 15 UCZESTNIKÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z OGÓLNEGO STANU ZDROWIA ORAZ 1 OPIEKUNA z uwzględnieniem następujących wymagań:

a. Transport uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania przewozu uczestników z Szamotuł na miejsce realizacji Kursu (i z powrotem) w miesiącu październiku, listopadzie 2012r. Zamawiający najpóźniej na 10 dni roboczych przed terminem wyjazdu poinformuje wykonawcę o terminie rozpoczęcia realizacji zamówienia.
Przewóz dokonany zostanie klimatyzowanymi środkami transportu samochodowego, przystosowanymi do przewozu łącznej liczby min. 16 osób zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa. Każdemu z uczestników transportu zapewnione zostaną indywidualne miejsca siedzące. Transport realizowany będzie środkami transportu niepublicznego. Wykonawca zapewni przewóz bagaży w ilości uwzględniającej fakt, iż uczestnicy Obozu będą przebywali poza domem przez okres 7 dni. Bagaże przewożone będą w tym samym pojeździe co uczestnicy przewozu. Wykonawca zapewni transport uczestników z uwzględnieniem niezbędnych przerw w podróży wynikających z potrzeb pasażerów. Zobowiązany będzie do przekazania zamawiającemu danych osobowych kierowcy-ów oraz numeru jego telefonu w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu w czasie realizacji przewozu. Zobowiązuje się poddać kontroli funkcjonariuszy Policji w celu sprawdzenia sprawności pojazdów-u oraz uprawnień kierujących-ego i jest odpowiedzialny za właściwe przygotowanie techniczne. W przypadku awarii środka transportu na trasie lub niedopuszczenia go przez policję lub inne organy do tego uprawnione do jazdy wykonawca zobowiązany jest do usunięcia awarii w trybie natychmiastowym, a w przypadku braku takiej możliwości zobowiązuje się do zapewnienia innego środka transportu o tożsamym standardzie na koszt własny. Ponadto zapewni suchy prowiant na czas podróży powrotnej dla uczestników.

b. Zakwaterowanie uczestników:
Wykonawca zobowiązany będzie zakwaterować uczestników KES w warunkach wskazanych poniżej - łącznie 16 osób (15 uczestników + 1 opiekun) w miesiącu październik, listopad przez okres 7 dni w następującym układzie: Liczba osób: 16 Układ pokoi dla 15 osób: 2 lub 3 osobowych, dla 1osoby - pokój 1 osobowy. Zakwaterowanie uczestników będzie się odbywać w jednym budynku lub kilku budynkach połączonych ze sobą utwardzonymi ciągami komunikacyjnymi i położonych w odległości nie większej niż 500m od siebie. Przemieszczanie się między budynkami nie będzie powodowało konieczności opuszczenia terenu placówki (uczestnicy cały czas przebywać będą na terenie hotelu,ośrodka). Wykonawca zapewnić musi ograniczenie dostępu osób postronnych do ogrodzonego terenu, gdzie realizowana będzie zamówienie przez zorganizowany system identyfikacji uczestników, na którym nastąpi realizacja usługi. Zamówienie powinno zostać wykonane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w ośrodku,hotelu znajdującym się w miejscowości położonej nie dalej niż 150 kilometrów od siedziby Zamawiającego. Miejsce powinno gwarantować zakwaterowanie wszystkich uczestników i kadry w jednym ośrodku,hotelu. Zamawiający nie dopuszcza zakwaterowania uczestników i kadry w kilku ośrodkach, hotelach. Każdy z pokoi posiadał będzie własny, pełny węzeł sanitarny i wyposażony będzie w: ręczniki (w liczbie odpowiedniej do liczby mieszkańców) czajnik elektryczny, szklanki, kubki, pościel, mydło, szampon, odbiornik TV. Wykonawca zapewni całodobową, podstawową, nieodpłatną opiekę medyczną i pielęgniarską przez cały czas trwania Obozu.

c. Wyżywienie uczestników:
Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, obiady dwudaniowe z deserem. Każdy z posiłków z zapewnioną dostępnością napojów ciepłych (kawa,herbata) oraz zimnych (woda, soki itd.) Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić możliwość zapewnienia posiłków wegetariańskich oraz posiłków związanych ze specyfiką grupy docelowej (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna itd.). Ewentualna konieczność przygotowania posiłków według diety zgłoszona zostanie wykonawcy w dniu zawarcia umowy. Grupa zacznie pobyt w dniu przyjazdu od obiadu, a skończy w dniu odjazdu na śniadaniu.

d. Warunki szkoleniowe:
Wykonawca zapewni min.1 salę szkoleniową, umożliwiające prowadzenie zajęć. Sala musi być umeblowana, zapewniająca każdemu uczestnikowi samodzielne miejsce siedzące oraz miejsce do sporządzania notatek (pulpit,blat). Wyposażenie sali: rzutnik multimedialny i ekran do projekcji, flipchart (zapas bloków + pisaki). Sala z możliwością zaciemnienia roletami,zasłonami oraz rozświetlenia światłem elektrycznym. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia każdej sali informacjami o współfinansowaniu projektu, sporządzonymi zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponadto zapewni podczas szkoleń ( 2 razy dziennie) serwis kawowy z poczęstunkiem (kawa, herbata, woda, suche ciastka).

e. Zajęcia dydaktyczne:
1. Wykonawca realizujący Kurs Ekonomi Społecznej - 7 dniowy - wyjazdowy posiadać musi aktualny wpis do rejestru Instytucji Szkoleniowych, zgodnie z art. 20 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z póź. zm.).
Wykonawca zapewni kadrę szkoleniową w zakresie odpowiadającym poniższej tematyce:
1) Podstawy przedsiębiorczości społecznej, jej miejsce na rynku towarów i usług
2) Przepisy prawne z zakresu zakładania, funkcjonowania, zatrudniania w spółdzielniach socjalnych oraz działania innych podmiotów ekonomii społecznej (ZAZ, CIS, przedsiębiorstwo społeczne, niektóre formy NGO)
3) Zakładanie spółdzielni socjalnej - krok po kroku
4) Finansowanie podmiotów ekonomii społecznej
5) Budowanie wizerunku podmiotu ekonomii społecznej i jego produktu
6) Działalność marketingowa i reklamowa, w tym w kontaktach z mediami
7) Wykorzystanie społecznego wymiaru działalności jako atutu na rynku
8) Podstawowe zasady skutecznej sprzedaży towarów i usług w kontakcie bezpośrednim z klientem
9) Współpraca podmiotów ekonomii społecznej z otoczeniem instytucjonalnym

Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i bezpłatnego przekazania każdemu uczestnikowi materiałów dydaktycznych obejmujących swym zakresem treści zajęć, długopis, notatnik. Materiały powinny być ze sobą połączone w sposób uniemożliwiający łatwą dekompletację (np. zbindowane, wpięte w segregatorze, teczce). Materiały powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wykonawca przekaże również Zamawiającemu po jednym komplecie materiałów. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przekazania uczestnikom zaświadczeń o uczestnictwie i ukończeniu Kursu. Zaświadczenia powinny być oznakowane zgodnie z wymaganiami stawianymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przekazane zaświadczeń nastąpi w ostatnim dniu realizacji zajęć dydaktycznych. Drugi egzemplarz każdego z zaświadczeń przekazany zostanie zamawiającemu wraz z resztą dokumentacji. Wykonawca zobowiązany jest do oznaczenia na wszystkich pozostałych materiałach i wszystkich miejscach realizacji zajęć dydaktycznych informacji o współfinansowaniu projektu, sporządzonych zgodnie z wytycznymi w zakresie oznaczania projektów obowiązującymi dla projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Wykonawca zobowiązany jest prowadzić imienne listy, potwierdzające obecność na zajęciach dydaktycznych w każdym dniu realizacji oraz skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania. Listy obecności na zajęciach potwierdzane będą przez osoby prowadzące zajęcia. Listy obecności na zajęciach, listy potwierdzające skorzystanie z wyżywienia i zakwaterowania zostaną przekazane zamawiającemu po zakończeniu realizacji zamówienia. Wykonawca przeprowadzi ewaluację szkolenia tj. dokonanie oceny szkolenia za pomocą ankiet ewaluacyjnych. Wzór ankiety Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji nie później, niż 3 dni robocze przed planowanym wyjazdem grupy.
Wykonawca dokona wpisu o szkoleniu i związanych z nim szczegółach na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl.

f. Animacja czasu wolnego - zakres i niezbędne warunki:
ze względu na potrzebę zajęcia dbania o rozwój fizyczny uczestników oraz zapewnienie atmosfery sprzyjającej dalszej wspólnej pracy i integracji na zajęciach dydaktycznych założono wspólne gry i zabawy integracyjne oraz uprawianie sportu.
Wykonawca zapewni codziennie zajęcia integracyjne dla uczestników, zapewni możliwość zorganizowania tzw. grilla. Wszelkie koszty związane z organizacją czasu wolnego ponosi Wykonawca.

g. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW):
Na czas realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest wykupić dla wszystkich uczestników ubezpieczenie od NNW na kwotę nie mniejszą niż 10 tys. zł na każdą osobę biorącą udział w Obozie. Ubezpieczenie obejmie swym zakresem czas przejazdu uczestników na miejsce realizacji i z powrotem oraz cały okres pobyt uczestników w miejscu realizacji. Polisa zostanie dostarczona Zamawiającemu najpóźniej w dniu wyjazdu.

h. Wykonawca przeprowadzi z uczestnikami 1 wizytę studyjną z zakresu ekonomii społecznej w funkcjonującej spółdzielni socjalnej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 21

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia wymienionego powyżej warunku na podstawie dokumentów przedłożonych przez Wykonawców metodą: spełnia; nie spełnia. Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku określonego, gdy: oferent wykaże posiadanie uprawnień niezbędnych do wykonania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w pkt 5 lit. a), gdy:
oferent wykaże posiadanie uprawnień niezbędnych do wykonania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w pkt 5 lit. b), gdy:
oferent wykaże posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia;

Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w pkt 5 lit. c), gdy:
oferent wykaże dysponowanie potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w pkt 5 lit. d), gdy:
oferent wykaże, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia

Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w pkt 5 lit. e) gdy:
oferent wykaże, że nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia


Dokumentem potwierdzającym spełnianie warunku o którym mowa w punkcie 5 lit. a) będzie:
oświadczenie o posiadaniu uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania; z wykorzystanie zał. nr 2 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełnienia wymienionego powyżej warunku na podstawie dokumentów przedłożonych przez Wykonawców metodą: spełnia; nie spełnia. Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku, gdy: oferent wykaże posiadanie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia; Dokumentem potwierdzającym spełnianie warunku o którym mowa w punkcie 5 lit. b) będzie:
oświadczenie o posiadaniu wiedzy i doświadczenia - z wykorzystaniem zał. nr 2 do SIWZ
wykaz usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie; z zastosowanie zał. nr 6 do SIWZ. Z wykazu musi wynikać przeprowadzenie: min. 5 usług trwających min. 7 dni każda, polegających na organizacji np. obozów, szkoleń związanych z realizowaniem projektów na rzecz środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym; oraz zorganizowanie min. 1 wizyty studyjnej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełnienia wymienionego powyżej warunku na podstawie dokumentów przedłożonych przez Wykonawców metodą: spełnia; nie spełnia. Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku, gdy: oferent wykaże dysponowanie potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Dokumentem potwierdzającym spełnianie warunku, o którym mowa w punkcie 5 lit. c) będzie:
W zakresie posiadania potencjału technicznego:
oświadczenie o posiadaniu potencjału technicznego do wykonania zamówienia - z wykorzystanie zał. nr 2 do SIWZ

wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami. Z wykazu musi wynikać dysponowanie: klimatyzowanym autobusem umożliwiającym przewóz wszystkich uczestników,
min. 3 salami szkoleniowymi umeblowanymi, posiadającymi dobre oświetlenie, zaciemnienie oraz klimatyzację z liczbą miejsc siedzących zapewniającą pomieszczenie wszystkich uczestników zamówienia, zapewniającą prowadzenie szkoleń z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki,
rzutnikiem multimedialnym wraz z ekranem do projekcji w ilości zapewniającej realizację zamówienia,
flipchartem (blok papierowy i pisaki) w ilości zapewniającej realizację zamówienia,
systemem umożliwiającym monitorowanie całego terenu zamkniętego, na którym nastąpi realizacja usługi (monitoring),
systemem identyfikacji uczestników,
min. 1 salą gimnastyczną, bądź pomieszczeniem, w którym możliwe jest prowadzenie zajęć z zakresu rozwoju fizycznego;
wypożyczalnią sprzętu sportowego, leżaków, itp.;
min. 1 krytym ( w budynku), murowanym basenem trwale związanymi z gruntem, pozwalającymi na codzienną realizację gimnastyki i doskonalenie umiejętności pływackich
wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami z wykorzystaniem załącznik
nr 7 do SIWZ.

W zakresie posiadania osób zdolnych do wykonania zamówienia:
oświadczenie o dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania zamówienia z
wykorzystaniem wzoru zał.2 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia wymienionego powyżej warunku na podstawie dokumentów przedłożonych przez Wykonawców metodą: spełnia; nie spełnia. Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku, gdy: oferent wykaże dysponowanie potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Dokumentem potwierdzającym spełnianie warunku, o którym mowa w punkcie 5 lit. c) będzie:
W zakresie posiadania osób zdolnych do wykonania zamówienia:
oświadczenie o dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania zamówienia -z
wykorzystaniem wzoru -zał.2 do SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełnienia wymienionego powyżej warunku na podstawie dokumentów przedłożonych przez Wykonawców metodą: spełnia; nie spełnia. Ocena: zamawiający uzna spełnienie warunku, gdy: oferent wykaże, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
Dokumentem potwierdzającymi spełnianie warunku, o którym mowa w punkcie 5 lit. d)
będzie:
oświadczenie o sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia -z wykorzystaniem wzoru -zał.2 do SIWZ
oświadczenie potwierdzającą posiadanie środków finansowych w kwocie minimum 100.000,00 zł - z wykorzystaniem zał. nr 10 do SIWZ
opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100.000,00 zł wraz z potwierdzeniem zapłaty.

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
oświadczenie o posiadanym aktualnym wpisie do Rejestru Instytucji Szkoleniowych na podstawie - art. 20 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z póź. zm.) z zastosowanie zał. nr 8 do SIWZ
w przypadku wykonawców występujących wspólnie pełnomocnictwo z art. 23 ust. 2
ustawy Prawo zamówień publicznych
oświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu podatków w Urzędzie Skarbowym - z wykorzystaniem zał. nr 4 do SIWZ
oświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek na ubezpieczenia zdrowotne i
Społeczne - z wykorzystaniem zał. nr 5 do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakres dający podstawę do zawarcia aneksu do umowy:
-zmiana stawki podatku VAT

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szamotuly.pcpr.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Wojska Polskiego 1, 64-500 Szamotuły

Data składania wniosków, ofert: 30/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach, ul. Wojska Polskiego 1 64-500 Szamotuły -sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt systemowy priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, 7.1.Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie współfinansowany prze Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551300000 (Inne usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
551200007 (Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
851400002 (Różne usługi w dziedzinie zdrowia)

Podobne przetargi

139539 / 2014-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åšrem (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Prowadzenie specjalistycznego poradnictwa w Punkcie Konsultacyjnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie (Partnera nr 1) - pełnienie funkcji mediatora

246235 / 2014-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åšrem (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów Jedz zdrowiej i wydawaj mniej dla 5 beneficjentów Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolsku (Partnera nr 2)

95336 / 2012-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II - Lisków (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przygotowanie i przeprowadzenie zajęć terapeutycznych z fotografii dla uczestników w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Liskowie w ramach projektu pn. Chcemy być sobą współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

285614 / 2014-08-27 - Inny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie 7-dniowego obozu aktywnej integracji w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

282106 / 2009-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
dwa turnusy szkoleń warsztatowych w grupach po 18 osób niepełnosprawnych wraz z otoczeniem

213400 / 2013-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie treningów dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie w ramach projektu systemowego pn. W aktywności siła współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

134427 / 2012-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kompleksowej usługi szkoleniowej z zakresu : 1. Poradnictwa i wsparcie indywidualnego oraz grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych 2. Usług wspierających aktywizację zawodową 3. Szkoleń zawodowych

197604 / 2013-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
warsztaty wizażu, autoprezentacji i kreowania własnego wizerunku połączone z usługą fryzjerską i kosmetyczną dla 60 uczestników podzielonych na 4 grupy w ramach projektu pn. Aktywizacja osób niepełnosprawnych na terenie powiatu szczecineckiego, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

367418 / 2013-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Aktywizacja społeczna, zawodowa i zdrowotna beneficjentów ostatecznych projektu Moja droga do przyszłości

291463 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Włoszczowa (świętokrzyskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowania warsztatów dla beneficjentów ostatecznych w ramach projektu systemowego dla beneficjentów w ramach projektu systemowego pn.: Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie

99037 / 2013-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Lesznie - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla 20 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie pt: Aktywizacja zawodowa bezrobotnych osób niepełnosprawnych w ramach projektu pn. Pomoc dla każdego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie

103747 / 2010-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żagań (lubuskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Warsztaty aktywizacji zawodowej, społecznej i zdrowotnej przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla wychowanków rodzin zastępczych i ich otoczenia w Powiecie Żagańskim

199938 / 2012-06-13 - Inny: Jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Radomsko (łódzkie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
USŁUGI SZKOLENIOWE, TRENINGI, USŁUGI DORADZTWA ZAWODOWEGO ORAZ KURSY KOMPUTEROWE realizowane w ramach Projektu pn. Aktywnym i zintegrowanym zawsze lepiej - Poddziałanie 7.1.2 POKL

159814 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ostrów Mazowiecka (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów kompetencji społecznych w ramach projektu systemowego Twoja przyszłość w Twoich rękach

156202 / 2013-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Lesznie - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla 12 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie pt: Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy w ramach projektu pn. Pomoc dla każdego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie