Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

108126 / 2016-04-29 - Administracja samorządowa / Burmistrz Miasta Lubań (Lubań)

Przebudowa Przedszkola Miejskiego Nr 5 przy ul. Mieszka II/1 w Lubaniu.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn.: Przebudowa Przedszkola Miejskiego Nr 5 przy ul. Mieszka II/1 w Lubaniu.

Zakres prac będzie obejmował zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji wraz z przebudową Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ulicy Mieszka II/1 w Lubaniu, zapewniającej dostosowanie budynku do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sanitarno-epidemiologicznych.
Zamówienie obejmuje:
- sporządzenie projektu budowlanego i uzyskania dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień, decyzji, postanowień i pozwoleń,
- wystąpienie i uzyskanie pozwolenia na budowę;
- sporządzenie projektu wykonawczego wraz ze szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i kosztorysem;
- dostawę dźwigu osobowego oraz wskazanych elementów wyposażenia wraz z ich montażem;
- wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów wraz z uzyskaniem niezbędnych odbiorów technicznych, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie;
- sporządzenie dokumentacji powykonawczej budynku;
- sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej obiektu

2. Zamawiający zakłada realizację inwestycji, w dwóch etapach (wykonywanej w oparciu o dokumentację projektową, spójną z założeniami i wytycznymi niniejszego Programu funkcjonalno-użytkowego), prowadzonej w dwóch etapach:
- Pierwszy etap prac (obejmujący okres od 20.06.2016 r. do 25.08.2016 r.) powinien obejmować część projektową oraz następujące roboty budowlane: realizację elementów infrastruktury podziemnej, termomodernizację ścian i stropodachu, wymianę stolarki zewnętrznej, budowę schodów terenowych i doświetlaczy piwnicznych wraz z odbiorem częściowym inwestycji, umożliwiającym użytkowanie budynku.
- Drugi etap prac (obejmujący okres od 20.06.2017 r. do 31.12.2017 r.) powinien obejmować prace związane z zagospodarowaniem terenu, realizację elementów infrastruktury podziemnej oraz pozostałe roboty budowlane ujęte w niniejszym Programie funkcjonalno-użytkowym, wraz z kompleksowym odbiorem budynku i uzyskaniem ostatecznej Decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

3.Wykonawca, w ramach przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest do zapewnienia przez Projektanta pełnienia nadzoru autorskiego, w zakresie wynikającym z ustawy Prawo budowlane. Nadzór autorski pełniony będzie w trakcie wykonywania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej sporządzonej przez Wykonawcę zamówienia.

4. Dokumentacja projektowa w zakresie formalno - prawnym powinna spełniać:
a) wymagania następujących aktów prawnych:
-ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane,
-ustawy z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych
-ustawy z dnia 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska,
-rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
-rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,
b) powinna zostać uzgodniona przez rzeczoznawców d/s bezpieczeństwa p.poż., ds. sanitarno epidemiologicznych, ds BHP i ergonomii pracy,
c) w zakresie projektów przyłączy musi zostać uzgodniona przez gestorów poszczególnych sieci.

5. Dokumentacja projektowa, powinna być przedkładana Zamawiającemu do akceptacji zaproponowanych rozwiązań technicznych i zostać wykonana na podstawie Programu Funkcjonalno-użytkowego.

6. Zamawiającemu Wykonawca przekaże dokumentację projektową w następujących ilościach:
a) projekt budowlany w 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.) łącznie z kopią decyzji pozwolenia na budowę,
b) opracowanie informacji o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w 2 egz. w wersji papierowej oraz w1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.)
c) projekty wykonawcze branżowe zostaną przekazane Zamawiającemu w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.)
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (1 egz. w formacie pdf.)
e) kosztorysy w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej
f) dokumentacja powykonawcza w 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.
g) świadectwo charakterystyki energetycznej w 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.)

7.Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia szczegółowego harmonogramu rzeczowo - finansowego i dostarczenia go w dniu podpisania umowy na wzorze załączonym przez Zamawiającego. Wzór harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowi załącznik nr 5 do SIWZ.

8. Zamawiający wymaga, aby zastosowane przez Wykonawcę technologie i rozwiązania techniczne zapewniały:

- elementom konstrukcyjnym budynku trwałość nie mniejszą niż 50 lat;
- sieciom uzbrojenia terenu i instalacjom w zakresie orurowania i oprzewodowania bezawaryjne użytkowanie w okresie nie krótszym niż 30 lat;
- urządzeniom wyposażenia technicznego obiektu sprawne funkcjonowanie przez min. 15 lat,

9. Główny zakres robót budowlanych przewidzianych w ramach zaplanowanej inwestycji obejmuje następujące prace (pełny zakres opisano w programie funkcjonalno-użytkowym):
- roboty w zakresie przygotowania terenu po budowę i roboty ziemne;
- wyburzenia i rozbiórki;
- budowa nawierzchni utwardzonych;
- instalowanie wind;
- budowa schodów wewnętrznych;
- budowa schodów zewnętrznych;
- budowa murów oporowych;
- roboty związane z układaniem drenażu;
- roboty murarskie;
- roboty izolacyjne;
- roboty w zakresie termomodernizacji elewacji;
- roboty tynkarskie;
- roboty dekarskie;
- roboty w zakresie montażu stolarki budowlanej;
- wylewki betonowe, w tym samopoziomujące;
- pokrywanie podłóg i ścian;
- roboty malarskie;
- instalacja zasilająca;
- instalacja oświetleniowa;
- instalacja ogniw fotowoltaicznych;
- instalacja odgromowa;
- instalacje teletechniczne;
- instalacja centralnego ogrzewania;
- instalacja wodna (z.w.u, c.w.u., hydrantowa);
- instalacja kanalizacji sanitarnej;
- instalacja kanalizacji deszczowej, również wewnątrz budynku;
- instalacja cieplna, wentylacyjna i konfekcjonowania powietrza;
- instalacja gazowa.

10. Szczegółowy zakres do wykonania został zawarty w programie funkcjonalno-użytkowym oraz w umowie stanowiącymi załączniki do siwz.

11. Jeżeli program funkcjonalno - użytkowy wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie, Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych w zakresie:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj oraz liczba elementów składowych) z tolerancją ± 5%,
b) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane, hydrauliczne, charakterystyki liniowe) - minimalnych określonych w specyfikacji technicznej,
c) parametrów bezpieczeństwa użytkowania - minimalnych określonych odrębnymi przepisami.
Wszystkie produkty zastosowane przez Wykonawcę muszą posiadać niezbędne, wymagane przez prawo deklaracje zgodności i jakości z europejskimi normami dotyczącymi określonej grupy produktów. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji równoważników lub odrzuceniu oferty z powodu ich nierównoważności.

UWAGA!

1. Wykonawca musi zabezpieczyć teren budowy oraz wygrodzić części obiektu, w których prowadzone będą roboty budowlane, aby uniemożliwić dostęp dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola. W pierwszym etapie prac przedszkole musi normalnie funkcjonować.
W drugim etapie prac obiekt przedszkola zostanie udostępniony w całości do dyspozycji wykonawcy w celu wykonania robót budowlanych.

2. Przed przystąpieniem do prac Wykonawca zobowiązany jest, we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem, dokonać przeglądu budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt (ptaków i nietoperzy).
W przypadku potwierdzenia ich obecności lub gdy konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt - zgodnie z zapisami art. 56 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2015r. poz.1651 ze zm.), oraz przewidzieć właściwe działania kompensujące np. instalacja budek lęgowych dla ptaków lub schronienia dla nietoperzy.
Zakres i sposób wykonania kompensacji winni ustalić specjaliści wykonujący przegląd budynku pod katem występowania miejsc gniazdowania i schronienia zwierząt.
Stosowny raport z przeglądu należy dostarczyć Zamawiającemu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 108126

Data publikacji: 2016-04-29

Nazwa: Burmistrz Miasta Lubań

Ulica: ul. 7 Dywizji 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Lubań

Kod pocztowy: 59-800

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 075 6464400

Numer faxu: 075 6464405

Adres strony internetowej: www.luban.pl

Regon: 00052606700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa Przedszkola Miejskiego Nr 5 przy ul. Mieszka II/1 w Lubaniu.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn.: Przebudowa Przedszkola Miejskiego Nr 5 przy ul. Mieszka II/1 w Lubaniu.

Zakres prac będzie obejmował zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji wraz z przebudową Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ulicy Mieszka II/1 w Lubaniu, zapewniającej dostosowanie budynku do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sanitarno-epidemiologicznych.
Zamówienie obejmuje:
- sporządzenie projektu budowlanego i uzyskania dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień, decyzji, postanowień i pozwoleń,
- wystąpienie i uzyskanie pozwolenia na budowę;
- sporządzenie projektu wykonawczego wraz ze szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i kosztorysem;
- dostawę dźwigu osobowego oraz wskazanych elementów wyposażenia wraz z ich montażem;
- wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów wraz z uzyskaniem niezbędnych odbiorów technicznych, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie;
- sporządzenie dokumentacji powykonawczej budynku;
- sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej obiektu

2. Zamawiający zakłada realizację inwestycji, w dwóch etapach (wykonywanej w oparciu o dokumentację projektową, spójną z założeniami i wytycznymi niniejszego Programu funkcjonalno-użytkowego), prowadzonej w dwóch etapach:
- Pierwszy etap prac (obejmujący okres od 20.06.2016 r. do 25.08.2016 r.) powinien obejmować część projektową oraz następujące roboty budowlane: realizację elementów infrastruktury podziemnej, termomodernizację ścian i stropodachu, wymianę stolarki zewnętrznej, budowę schodów terenowych i doświetlaczy piwnicznych wraz z odbiorem częściowym inwestycji, umożliwiającym użytkowanie budynku.
- Drugi etap prac (obejmujący okres od 20.06.2017 r. do 31.12.2017 r.) powinien obejmować prace związane z zagospodarowaniem terenu, realizację elementów infrastruktury podziemnej oraz pozostałe roboty budowlane ujęte w niniejszym Programie funkcjonalno-użytkowym, wraz z kompleksowym odbiorem budynku i uzyskaniem ostatecznej Decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

3.Wykonawca, w ramach przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest do zapewnienia przez Projektanta pełnienia nadzoru autorskiego, w zakresie wynikającym z ustawy Prawo budowlane. Nadzór autorski pełniony będzie w trakcie wykonywania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej sporządzonej przez Wykonawcę zamówienia.

4. Dokumentacja projektowa w zakresie formalno - prawnym powinna spełniać:
a) wymagania następujących aktów prawnych:
-ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane,
-ustawy z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych
-ustawy z dnia 27.04.2001 r. Prawo ochrony środowiska,
-rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie,
-rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,
b) powinna zostać uzgodniona przez rzeczoznawców d/s bezpieczeństwa p.poż., ds. sanitarno epidemiologicznych, ds BHP i ergonomii pracy,
c) w zakresie projektów przyłączy musi zostać uzgodniona przez gestorów poszczególnych sieci.

5. Dokumentacja projektowa, powinna być przedkładana Zamawiającemu do akceptacji zaproponowanych rozwiązań technicznych i zostać wykonana na podstawie Programu Funkcjonalno-użytkowego.

6. Zamawiającemu Wykonawca przekaże dokumentację projektową w następujących ilościach:
a) projekt budowlany w 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.) łącznie z kopią decyzji pozwolenia na budowę,
b) opracowanie informacji o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w 2 egz. w wersji papierowej oraz w1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.)
c) projekty wykonawcze branżowe zostaną przekazane Zamawiającemu w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.)
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (1 egz. w formacie pdf.)
e) kosztorysy w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej
f) dokumentacja powykonawcza w 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.
g) świadectwo charakterystyki energetycznej w 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (w formacie pdf.)

7.Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia szczegółowego harmonogramu rzeczowo - finansowego i dostarczenia go w dniu podpisania umowy na wzorze załączonym przez Zamawiającego. Wzór harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowi załącznik nr 5 do SIWZ.

8. Zamawiający wymaga, aby zastosowane przez Wykonawcę technologie i rozwiązania techniczne zapewniały:

- elementom konstrukcyjnym budynku trwałość nie mniejszą niż 50 lat;
- sieciom uzbrojenia terenu i instalacjom w zakresie orurowania i oprzewodowania bezawaryjne użytkowanie w okresie nie krótszym niż 30 lat;
- urządzeniom wyposażenia technicznego obiektu sprawne funkcjonowanie przez min. 15 lat,

9. Główny zakres robót budowlanych przewidzianych w ramach zaplanowanej inwestycji obejmuje następujące prace (pełny zakres opisano w programie funkcjonalno-użytkowym):
- roboty w zakresie przygotowania terenu po budowę i roboty ziemne;
- wyburzenia i rozbiórki;
- budowa nawierzchni utwardzonych;
- instalowanie wind;
- budowa schodów wewnętrznych;
- budowa schodów zewnętrznych;
- budowa murów oporowych;
- roboty związane z układaniem drenażu;
- roboty murarskie;
- roboty izolacyjne;
- roboty w zakresie termomodernizacji elewacji;
- roboty tynkarskie;
- roboty dekarskie;
- roboty w zakresie montażu stolarki budowlanej;
- wylewki betonowe, w tym samopoziomujące;
- pokrywanie podłóg i ścian;
- roboty malarskie;
- instalacja zasilająca;
- instalacja oświetleniowa;
- instalacja ogniw fotowoltaicznych;
- instalacja odgromowa;
- instalacje teletechniczne;
- instalacja centralnego ogrzewania;
- instalacja wodna (z.w.u, c.w.u., hydrantowa);
- instalacja kanalizacji sanitarnej;
- instalacja kanalizacji deszczowej, również wewnątrz budynku;
- instalacja cieplna, wentylacyjna i konfekcjonowania powietrza;
- instalacja gazowa.

10. Szczegółowy zakres do wykonania został zawarty w programie funkcjonalno-użytkowym oraz w umowie stanowiącymi załączniki do siwz.

11. Jeżeli program funkcjonalno - użytkowy wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie, Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych w zakresie:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj oraz liczba elementów składowych) z tolerancją ± 5%,
b) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane, hydrauliczne, charakterystyki liniowe) - minimalnych określonych w specyfikacji technicznej,
c) parametrów bezpieczeństwa użytkowania - minimalnych określonych odrębnymi przepisami.
Wszystkie produkty zastosowane przez Wykonawcę muszą posiadać niezbędne, wymagane przez prawo deklaracje zgodności i jakości z europejskimi normami dotyczącymi określonej grupy produktów. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji równoważników lub odrzuceniu oferty z powodu ich nierównoważności.

UWAGA!

1. Wykonawca musi zabezpieczyć teren budowy oraz wygrodzić części obiektu, w których prowadzone będą roboty budowlane, aby uniemożliwić dostęp dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola. W pierwszym etapie prac przedszkole musi normalnie funkcjonować.
W drugim etapie prac obiekt przedszkola zostanie udostępniony w całości do dyspozycji wykonawcy w celu wykonania robót budowlanych.

2. Przed przystąpieniem do prac Wykonawca zobowiązany jest, we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem, dokonać przeglądu budynku pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień zwierząt (ptaków i nietoperzy).
W przypadku potwierdzenia ich obecności lub gdy konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt - zgodnie z zapisami art. 56 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2015r. poz.1651 ze zm.), oraz przewidzieć właściwe działania kompensujące np. instalacja budek lęgowych dla ptaków lub schronienia dla nietoperzy.
Zakres i sposób wykonania kompensacji winni ustalić specjaliści wykonujący przegląd budynku pod katem występowania miejsc gniazdowania i schronienia zwierząt.
Stosowny raport z przeglądu należy dostarczyć Zamawiającemu.

Kody CPV:
452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
424161006 (Windy)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2017

Informacja na temat wadium:
1.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 60.000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) najpóźniej do dnia 16 maja 2016 r. do godz. 11:30.

2.Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym ze poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42, poz. 275 ze zm.).
Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Gmina Miejska Lubań, nr rachunku w BGŻ BNP Paribas S.A.
60 2030 0045 1110 0000 0080 6550
z podaniem tytułu: Wadium przetargowe na wykonanie zadania pn.:
Przebudowa Przedszkola Miejskiego Nr 5 przy ul. Mieszka II/I w Lubaniu

Kserokopie dowodu wpłaty należy dołączyć do oferty. O uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data wpływu środków na rachunek Zamawiającego.

3. Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu należy umieścić w osobnej kopercie, opisanej (WADIUM) i włożyć do koperty zawierającej ofertę.

4. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:

1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazania ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
3) kwotę gwarancji,
4) termin ważności gwarancji,
5) zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż:

5.1) Wykonawca, którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

5.Nie wniesienie wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłożony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 skutkuje wykluczeniem wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164.).

6.Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust 4a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164).

7.Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

8.Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

9.Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym byto ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wykonawcy.

10.Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych warunków w tym zakresie. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę:
Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
na potwierdzenie spełnienia warunku posiadania wiedzy i doświadczenia Wykonawca wykaże, że:
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), wykonał należycie co najmniej dwie roboty budowlane polegające na przebudowie lub budowie budynku (za wyjątkiem obiektów przemysłowych wielkogabarytowych typu: hale stałe, hale systemowe, hale przemysłowe, magazyny, garaże i myjnie samochodowe), o kubaturze nie mniejszej niż 3 000,00 m3 netto każdy z nich i wartości robót co najmniej jednego z nich nie mniej niż 3 000 000,00 zł brutto.
Warunek będzie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że zakres robót wykazanych przez Wykonawcę obejmował roboty związane z:
- robotami budowlanymi związanymi z termomodernizacją, wymianą lub przebudową instalacji C.O., instalacji elektrycznej oraz kanalizacyjnej, montażem instalacji fotowoltaicznej lub paneli słonecznych,
- co najmniej w jednym z przebudowywanych lub wybudowanych budynków wykonano pełne zaplecze gastronomiczne, przez które rozumie się kuchnię wraz z pełnym wyposażeniem technologicznym (kuchnia, zmywalnia, obieralnia, magazyny, pomieszczenie szaf chłodniczych itp.) - spełniające obowiązujące normy sanitarne
Do wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych warunków w tym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
na potwierdzenie spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca:

a) wykaże, ze dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, w tym co najmniej:

- 1 osobą Projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej posiadającego:
uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych projektanta w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,

- 1 osobą Projektanta branży architektonicznej posiadającego:
uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej projektanta w specjalności architektonicznej bez ograniczeń w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,

- 1 osobą Projektanta specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych posiadającego:
uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej projektanta branży instalacyjnej bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,

- 1 osobą Projektanta specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych posiadającego:
uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub równoważne uprawnienia wydane zgodnie z wcześniej obowiązującym prawem, w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia.

- 1 osobą pełniącą funkcję kierownika budowy posiadającego aktualne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane zgodnie z wcześniej obowiązującym prawem w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, z doświadczeniem zawodowym na stanowisku kierownika budowy/robót przy realizacji co najmniej jednego obiektu budowlanego o kubaturze co najmniej 3 000 m3 netto,

- 1 osobą pełniącą funkcję kierownika robót posiadającego aktualne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane zgodnie z wcześniej obowiązującym prawem w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia,

- 1 osobą pełniącą funkcję kierownika robót posiadającego aktualne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej, sanitarnej w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych,

- 1 osobą pełniącą funkcję kierownika robót posiadającego aktualne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

W przypadku Wykonawców zagranicznych, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63 poz. 394 z późn. zm.);

b) oświadczy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych warunków w tym zakresie

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje zmiany postanowień umowy na warunkach określonych w niniejszej specyfikacji, tj. w przypadku zaistnienia warunku:
1) Terminy rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów robót budowlanych określone w § 5 ust. 1 umowy mogą ulec zmianie w przypadku zaistnienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy lub zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego,
2) Zamawiający dopuszcza zmianę wysokości wynagrodzenia określonego w § 5 ust. 1 umowy w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów w zakresie:
a) stawki podatku od towarów i usług
b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
3) Jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przez wykonawcę Umowy, każda ze stron Umowy, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących tych zmian, może zwrócić się do drugiej Strony o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia.
4) Wykonawca jest zobowiązany wykazać i udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że zaistniała zmiana ma bezpośredni wpływ na koszty wykonania niniejszej Umowy oraz określić stopień, w jakim wpłynie ona na wysokość wynagrodzenia.
5) Strony zgodnie oświadczają, iż o ile niniejsza Umowa w miesiącach kalendarzowych zostaje zawarta na okres dłuższy niż 12 miesięcy, to faktyczny okres wykonywania przez Wykonawcę niniejszej Umowy w Etapie I (od 20 czerwca 2016 r. do dnia 25 sierpnia 2016 r.) wynosi 67 dni, a w Etapie II (od dnia 20 czerwca 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r.) wynosi 195 dni.
6) Zmiana wysokości wynagrodzenia nastąpi po przeprowadzonych przez strony negocjacjach.
7) Wykonawca zobowiązuje się skierować do kierowania budową i do kierowania robotami personel wskazany przez niego w ofercie. Zmiana którejkolwiek z osób, o których mowa w zdaniu poprzednim w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga pisemnego zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający akceptuje taką zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia propozycji i wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczenia wymaganego postanowieniami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
8) Zmiana osób do kontaktu może nastąpić w formie pisemnego powiadomienia i nie wymaga aneksu do niniejszej umowy.
9) W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 148 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zaakceptowaną przez Zamawiającego. Zmiana formy zabezpieczenia może nastąpić w formie pisemnego powiadomienia dokonanego przez Wykonawcę i pisemnej akceptacji Zamawiającego i nie wymaga aneksu do niniejszej umowy.
10) inne zmiany w umowie:
1. Zmiany postanowień umowy mogą dotyczyć:
1.1. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy w przypadku:
1.1.1. wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy przy zachowaniu przez niego należytej staranności, skutkujących niemożnością dotrzymania terminu realizacji przedmiotu zamówienia,
1.1.2. gdy przekroczenie terminu umownego opracowania projektu budowlanego spowodowane zostało przedłużającymi się procedurami związanymi z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień lub innych decyzji administracyjnych lub innych uzgodnień np. typu konsultacje społeczne, pod warunkiem złożenia przez Wykonawcę wniosku w terminie odpowiednio wcześniejszym przed terminem zakończenia prac, termin zakończenia prac ulega przesunięciu o termin uzyskiwania ww. uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych. Złożenie odpowiednich wniosków i wystąpienie musi być odpowiednio potwierdzone.
1.1.3. wstrzymania przez Zamawiającego wykonania robot, które nie wynika z okoliczności leżących po stronie Wykonawcy (nie dotyczy okoliczności wstrzymania robót przez inspektorów nadzoru w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zawinionych przez Wykonawcę),
1.1.4. konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji na wniosek Zamawiającego,
1.1.5. wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
1.1.6. wystąpienia siły wyższej powodującej powstanie zdarzenia losowego którego nie można byto przewidzieć, a które zagraża bezpieczeństwu ludzi lub ich zdrowiu lub na skutek którego powstania szkoda w znacznych rozmiarach,
1.1.7. okoliczności zaistniałych w trakcie realizacji przedmiotu umowy, tj. warunków atmosferycznych, archeologicznych, geologicznych, hydrologicznych, kolizji z sieciami infrastruktury, utrudniających lub uniemożliwiających terminowe wykonanie przedmiotu umowy - fakt ten musi mieć odzwierciedlenie w dzienniku budowy i musi być potwierdzony przez inspektora Nadzoru inwestorskiego.
W przypadku zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy wynikającego z okoliczności wymienionych powyżej, termin może ulec przedłużeniu, nie dłużej jednak niż o czas trwania tych okoliczności.
1.2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia w przypadku niemożliwej do przewidzenia w chwili zawarcia umowy konieczności zmiany zakresu zamówienia, o ile jest ona korzystna dla realizacji zadania i dotyczy
zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia.
1.3. Zmiana oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy,
1.4. Rozszerzenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi oraz przedłużenie terminu udzielonej gwarancji w przypadku zaproponowania takiego rozwiązania przez Wykonawcę.
1.5. Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowego zamówienia w przypadku wystąpienia obiektywnych okoliczności skutkujących koniecznością zmiany w trakcie realizacji umowy zakresu rzeczowo-finansowego robot lub koniecznością zmiany harmonogramu spowodowanego uszczegółowieniem robót realizowanych przez podwykonawców.
2. Powyższe zmiany mogą być dokonane przed upływem terminu realizacji niniejszej umowy, określonego w § 4 na pisemny wniosek złożony w terminie 7 dni od daty wystąpienia lub powzięcia wiadomości o zaistniałych okolicznościach. Wniosek winien zawierać szczegółowe uzasadnienie.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2:
Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane i zamontowane urzadzenia

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Lubań
ul. Mickiewicza 6 pok. Nr 4
59-800 Lubań

Data składania wniosków, ofert: 16/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Urząd Miasta Lubań
Biuro Obsługi Interesanta
ul. 7-mej Dywizji 14
59-800 Lubań

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

132170 / 2016-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miękinia - Miękinia (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Budowa budynku zespołu szkolno - przedszkolnego z salą sportową i żłobkiem oraz niezbędną infrastrukturą w miejscowości Lutynia

150678 / 2015-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oborniki Śląskie - Oborniki Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
WYKONANIE PRAC BUDOWLANYCH ZWIÄ„ZANYCH Z PRZEBUDOWÄ„ BUDYNKU B GIMNAZJUM NA POTRZEBY PRZEDSZKOLA W OBORNIKACH ÅšLÄ„SKICH

227153 / 2008-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Budowa przedszkola w szybkiej technologii przy ul. Skoczylasa we Wrocławiu z opracowaniem dokumentacji projektowej

213389 / 2014-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Wykonanie zamówienia uzupełniającego w ramach remontu i termomodernizacji dachu Przedszkola nr 66 przy ul. Łącznej 1-5 we Wrocławiu.

111984 / 2011-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzebnica - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Modernizacja kompleksu boisk przy ul. Sportowej w Trzebnicy na potrzeby organizacji centrum pobytowego dla drużyn finalistów UEFA EURO 2012 - II ETAP

103808 / 2012-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, związanych z utworzeniem przedszkola publicznego z oddziałem żłobkowym w ramach projektu pn. Krasnoludki - przedszkola bez granic

182120 / 2015-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oborniki Śląskie - Oborniki Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
WYKONANIE PRAC BUDOWLANYCH ZWIÄ„ZANYCH Z PRZEBUDOWÄ„ BUDYNKU B GIMNAZJUM NA POTRZEBY PRZEDSZKOLA W OBORNIKACH ÅšLÄ„SKICH

83794 / 2009-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Prochowice - Prochowice (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Zaprojektowanie i wykonanie Przedszkola przy ul. Tadeusza Kościuszki 1 w Prochowicach po uprzednim zaprojektowaniu i wykonaniu rozbiórki istniejącego przedszkola.

262378 / 2014-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Ruda - Nowa Ruda (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Adaptacja budynku po gimnazjum w Ludwikowicach Kłodzkich ul. Batorego 1 na przedszkole i zerówkę.

196024 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Prochowice - Prochowice (dolnośląskie)
CPV: 452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)
Zaprojektowanie i wykonanie Przedszkola przy ul. Tadeusza Kościuszki 1 w Prochowicach po uprzednim zaprojektowaniu i wykonaniu rozbiórki istniejącego przedszkola