Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

6782 / 2009-01-21 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim (Lidzbark Warmiński)

Przetarg nieograniczony o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych

Opis zamówienia

3.1.Przedmiotem zamówienia jest:
Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu dla projektu Przebudowa ulic i mostu w centrum Lidzbarka Warmińskiego - etap I, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013, który będzie wdrożony w ścisłej współpracy z zamawiającym zwanym dalej również jako Instytucją Kontraktującą.
1. Inżynier Kontraktu ma obowiązek ustanowienia Inspektorów Nadzoru zgodnie z przepisami prawa budowlanego.
2. Inżynier Kontraktu w ramach wynagrodzenia zapewni zastępstwo inwestorskie, nadzór inwestorski i koordynację robót.
3. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za organizację i koordynację realizacji Projektu w zakresie robót.
4. Inżynier Kontraktu ma zweryfikować dokumentację projektową, kontrolować jakość robót oraz materiałów, maszyn i urządzeń, dokonywać odbiorów częściowych i końcowego.
5. Inżynier Kontraktu będzie prowadził rozliczenie budowy w zakresie finansowym i rzeczowym.
6. Inżynier Kontraktu zobowiązany jest do składania sprawozdań i/lub odbywania spotkań koordynujących z przedstawicielami Instytucji Kontraktującej, których tematem będą płatności i postęp prac budowlanych. Sprawozdania będą zawierać co najmniej aktualny harmonogram robót, aktualny harmonogram przepływu gotówki, protokoły odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających. Spotkania winny się odbywać w terminach co najmniej dwu tygodniowych.
7. Inżynier Kontraktu przygotuje dokumentację przetargową do wyłonienia Wykonawcy Robót Budowlanych - w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy. Dokumenty przygotowane będą zgodnie z wymogami funduszu RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013 oraz zgodne z Warunkami Kontraktowymi dla Robót Budowlanych FIDIC (Conditions of Contract for Construction) oraz Practical Guide - w języku polskim, w wersji elektronicznej oraz po 3 egzemplarze na piśmie.
8. Inżynier Kontraktu nie jest uprawniony do zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu zamawiającego ani dokonywania bez pisemnej zgody zamawiającego zmian w zakresie i technologii robót.
9. Inżynier Kontraktu zobowiązany jest do dostosowania godzin pracy do przyszłego wykonawcy robót.
10. Inżynier Kontraktu będzie wykonywał swoje obowiązki oraz ponosił odpowiedzialność zgodnie z Warunkami Kontraktowymi dla Robót Budowlanych FIDIC.

3.2. Do obowiązków Inżyniera Kontraktu należy:
1. Inżynier Kontraktu przeanalizuje istniejącą dokumentację techniczną oraz inne uzgodnienia i decyzje niezbędne dla realizacji projektu. Inżynier Kontraktu zidentyfikuje możliwe obszary problemów i podejmie działania zaradcze.
2. W trakcie trwania procesu przetargowego na Roboty Budowlane Inżynier Kontraktu będzie odpowiadał na pytania wykonawców, brał udział w wizytach w terenie.
3. Inżynier Kontraktu może uczestniczyć w procesie oceny ofert.
4. Inżynier Kontraktu w terminie 30 dni od daty podpisania umowy:
a. Przygotuje i złoży Instytucji Kontraktującej Wytyczne Procedur Przedsięwzięcia opisujące podstawowe procedury administracyjne i wytyczne wg których mają postępować uczestnicy Projektu.
b. Uzgodni z Instytucją Kontraktującą metody składania i wzory wszystkich wymaganych raportów, raportów inspekcyjnych, protokołów odbiorów częściowych i końcowego oraz innych dokumentów mających być w użyciu w ramach realizacji Projektu.
c. Przygotuje i przedłoży Instytucji Kontraktującej zasady kontroli jakości dla Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego zawierające plany kontroli i inspekcji.
5. W ciągu 10 dni od otrzymania od Wykonawcy Robót Budowlanych harmonogramów finansowego i rzeczowego, Inżynier Kontraktu przedłoży go do zatwierdzenia Instytucji Kontraktującej wraz ze swoją oceną w/w harmonogramów.
6. Inżynier Kontraktu ma prowadzić nadzór inwestorski we wszystkich aspektach zgodnie z Ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo Budowlane.
7. Inżynier Kontraktu zapewni nadzór autorski Projektu, prowadzony przez projektanta zgodnie z wymaganiami Polskiego Prawa Budowlanego. Inżynier Kontraktu wyegzekwuje od projektanta poprawienie lub uzupełnienie dokumentacji w trakcie realizacji robót w przypadku ujawnienia wad tej dokumentacji.
8. Inżynier Kontraktu będzie monitorował postępy w realizacji Projektu zgodnie z dokumentacją techniczną, Dokumentami Przetargowymi na Roboty Budowlane oraz zatwierdzonymi harmonogramami. Zidentyfikuje także potencjalne obszary problemów oraz podejmie odpowiednie środki zaradcze.
9. Inżynier Kontraktu sprawdzi czy wszystkie osoby zatrudnione przez Wykonawcę posiadają kwalifikacje oraz uprawnienia do prowadzenia prac budowlanych.
10. Inżynier Kontraktu sprawdzi czy wszystkie używane urządzenia i materiały posiadają świadectwa i certyfikaty wymagane Kontraktem.
11. Inżynier Kontraktu ma obowiązek sprawdzić ważność ubezpieczeń osób zatrudnionych oraz używanego sprzętu.
12. Inżynier Kontraktu będzie odpowiedzialny za sprawdzenie i uaktualnienie harmonogramów finansowego i rzeczowego całego Projektu jak również kontrolowanie przepływów finansowych zgodnie z harmonogramem robót.
13. Inżynier Kontraktu będzie kontrolował co miesiąc postęp wykonania Robót ( w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów) zgodnie z wymogami funduszu RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
14. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za organizowanie i prowadzenie narad technicznych, problemowych i innych spotkań, które będą prowadzone w razie potrzeby, ale nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. W spotkaniach tych powinni uczestniczyć wszystkie strony zaangażowane w Projekt. Inżynier Kontraktu będzie brał udział w spotkaniach organizowanych przez Instytucję Kontraktującą.
15. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za ocenę, aprobatę bądź odrzucenie wszystkich próśb Wykonawcy zgodnie z warunkami Kontraktowymi FIDIC. Wszystkie decyzje mogące wpływać na zakres Kontraktu, jego czas trwania lub cenę wymagają zgody Instytucji Kontraktującej w formie pisemnej.
16. Inżynier Kontraktu weryfikuje, analizuje i zatwierdza do zapłaty faktury wystawione przez Wykonawcę w związku z realizacją Kontraktu na Roboty Budowlane.
17. Inżynier Kontraktu jest zobowiązany do udzielania regularnych konsultacji i doradztwa technicznego Instytucji Kontraktującej.
18. W przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych Inżynier Kontraktu składa Instytucji Kontraktującej pisemną opinię na temat zasadności ich uznania, jednakże nie ma upoważnienia do składania jakichkolwiek oświadczeń woli z tym związanych.
19. Inżynier Kontraktu kontroluje i potwierdza, że Wykonawca dostarcza sprzęt i materiały wyszczególnione w Kontrakcie. Potwierdza, że wszystkie środki pozostają na placu budowy aż do momentu upoważnienia do ich zwolnienia.
20. Inżynier Kontraktu opiniuje proponowanych przez Wykonawców podwykonawców i przedkłada do zatwierdzenia Instytucji Kontraktującej, która wydaje zgodę na ich zatrudnienie. W przypadku opinii negatywnej Inżynier Kontraktu przedstawi Wykonawcy pisemne uzasadnienie.
21. Inżynier Kontraktu sprawdza jakość wykonywanych robót, wbudowanych elementów budowlanych a w szczególności zapobiega zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych i nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
22. Inżynier Kontraktu jest zobowiązany do sprawdzania i odbioru robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających. Dodatkowo powinien uczestniczyć w odbiorach częściowych i końcowym jak również przygotowywać i brać udział w odbiorach gotowych obiektów i konstrukcji.
23. Inżynier Kontraktu wydaje kierownikowi budowy lub kierownikowi robót polecenia potwierdzone wpisem do dziennika budowy dotyczące: wykonania prób, wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych.
24. Inżynier Kontraktu ma obowiązek zawiesić roboty budowlane w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie życia lub zdrowia ludzi bądź spowodować znaczne straty materialne.
25. Inżynier Kontraktu wystawia świadectwa przeprowadzonych prób lub uznaje świadectwa wystawione przez Wykonawcę.
26. Inżynier Kontraktu powinien zweryfikować obmiary każdego elementu robót a przyjęta metodologia musi być zgodna z Przedmiarami robót i Specyfikacjami Technicznymi.
27. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za odbieranie od Wykonawcy rozliczeń łącznie z dokumentami stanowiącymi ich podstawę, weryfikowanie tych rozliczeń oraz przedkładanie do zatwierdzenia Instytucji Kontraktującej faktur przejściowych i końcowych.
28. Inżynier Kontraktu ściśle współpracuje z głównym księgowym Instytucji Kontraktującej i dostarcza wszystkie niezbędne, żądane dokumenty dotycząc rozliczeń.
29. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za przedkładanie Instytucji Kontraktującej wszystkich raportów, oświadczeń i zapytań dostarczonych przez Wykonawcę Robót.
30. Inżynier Kontraktu uzgadnia z Wykonawcą rodzaj dokumentacji powykonawczej, sprawdza ją i zatwierdza w porozumieniu z Instytucją Kontraktującą.
31. Inżynier Kontraktu zarządza całym procesem przekazania obiektu do użytkowania.
32. Inżynier Kontraktu wydaje Wykonawcy Częściowe, Wstępne i Końcowe Protokoły Odbioru.
33. Inżynier Kontraktu dokona końcowego rozliczenia Projektu z uwzględnieniem rozliczenia i przekazania środków trwałych.
34. Inżynier Kontraktu, po uzgodnieniu z Instytucją Kontraktującą, wykona wszystkie inne czynności, nie wymienione w umowie lub w kontrakcie na Roboty, które zostaną uznane za niezbędne dla prawidłowej realizacji Robót.
35. Inżynier Kontraktu w ramach swojego wynagrodzenia uwzględni w szczególności koszty prowadzenia biura, zakwaterowania dla członków zespołu, koszty delegacji, tłumaczeń.
36. Inżynier Kontraktu jest całkowicie odpowiedzialny za odpowiedni dobór zespołu. Podczas nieobecności któregokolwiek ze specjalistów, wynikającej z urlopu lub przedłużającego się zwolnienia lekarskiego, Inżynier Kontraktu zapewni czasowe zastępstwo specjalistów na cały czas nieobecności zatrudnionych fachowców by uniknąć zwłoki w realizacji robót budowlanych. Takie czasowe zastępstwo będzie przedłożone z wyprzedzeniem na piśmie (łącznie z CV proponowanych osób), do aprobaty Instytucji Kontraktującej.
37. Inżynier Kontraktu winien posiadać zdolności osobowe i techniczne rozliczania kosztów realizowanych robót oraz dokonanych płatności, gwarancji, ubezpieczeń.
38. Inżynier Kontraktu zobowiązany jest do prowadzenia Rejestru robót zawierającego między innymi:
a. warunki pogodowe, przerwy w robotach spowodowane niepogodą, roboczogodziny, liczbę i rodzaj siły roboczej zatrudnionej na budowie, dostarczone materiały, użytkowany sprzęt, sprzęt niesprawny, badania przeprowadzone na miejscu, próbki wysłane, nieprzewidywalne okoliczności, jak również polecenia dla Wykonawców;
b. szczegółowe raporty dotyczące elementów wykonanych robót pod względem ilości i jakości.
39. Inżynier Kontraktu zobowiązany będzie do odbywania badań i inspekcji w miejscach wytwarzania elementów, komponentów oraz materiałów jeżeli zajdzie taka potrzeba lub jeżeli takowe są wyszczególnione w Warunkach Szczególnych kontraktu zawartego pomiędzy Instytucją Kontraktującą i Wykonawcą lub w Szczególnych Specyfikacjach Technicznych.
40. Inżynier kontraktu udzieli gwarancji na wykonane zamówienie. Gwarancja powinna wynosić nie mniej niż 60 miesięcy i liczona będzie od rozliczenia kontraktu. W okresie gwarancji Inżynier Kontraktu zobowiązany będzie utrzymywać stały kontakt z Instytucją Kontraktującą, a w szczególności uczestniczyć w przeglądach gwarancyjnych, które winne odbywać się raz w roku przez okres trwania gwarancji.
41. Inżynier Kontraktu odpowiedzialny będzie za spójność realizacji projektu z Wnioskiem aplikacyjnym, Studium Wykonalności, dokumentacją techniczną i Umową o dofinansowanie.
3.3. Współpraca Inżyniera Kontraktu z Instytucją Kontraktującą
1. Inżynier Kontraktu będzie zarządzał i nadzorował realizację Projektu w przedstawionym zakresie. Inżynier Kontraktu za realizację swoich zadań odpowiedzialny będzie bezpośrednio przed Instytucję Kontraktującą.
2. Inżynier Kontraktu - jako podmiot - dysponować będzie kadrą wysokowykwalifikowanych specjalistów, którymi kierować będzie bezpośrednio Kierownik Projektu. Wewnętrzny regulamin zespołu określi Inżynier Kontraktu.
3. Instytucja Kontraktująca zatwierdzać będzie wszelkie raporty i oceny przygotowane przez Inżyniera Kontraktu. Ponadto Inżynier Kontraktu konsultować będzie istotne z punktu widzenia realizacji Projektu decyzje z wydelegowanymi przedstawicielami Instytucji Kontraktującej.
4. Zebrania Zespołu Instytucji Kontraktującej i Inżyniera Kontraktu w celu omówienia bieżących spraw związanych z Projektem odbywać się będą minimum raz na miesiąc.
3.4. Sprawozdania i wnioski o płatność składane przez Inżyniera Kontraktu.
Inżynier Kontraktu sporządzać będzie raporty i sprawozdania zgodne z wymaganiami RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
Inżynier Kontraktu będzie odpowiedzialny za przygotowywanie Wniosków o płatność do Instytucji Zarządzającej

Ponadto Inżynier Kontraktu opracuje i przedstawi:
a. Raport z wszelkich przeprowadzonych prób - w terminie dwóch tygodni od zakończenia każdej próby.
b. Raport z zakresu zrealizowanych prac, wykonywania zadań i obowiązków nałożonych w niniejszym dokumencie na Inżyniera Kontraktu, raport ten będzie podstawą dokonywania płatności za wykonywaną pracę przez Inżyniera Kontraktu - składany co 3 miesiące.
c. Raport końcowy z całej swojej działalności Inżyniera Kontraktu - do złożenia w terminie 2 miesięcy od momentu zakończenia Kontraktu na Roboty

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 6782

Data publikacji: 2009-01-21

Nazwa: Zarząd Dróg Powiatowych w Lidzbarku Warmińskim

Ulica: ul. Wyszyńskiego 20

Numer domu: 20

Miejscowość: Lidzbark Warmiński

Kod pocztowy: 11-100

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 767 00 10

Numer faxu: 089 767 00 10

Regon: 17092187000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przetarg nieograniczony o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
3.1.Przedmiotem zamówienia jest:
Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu dla projektu Przebudowa ulic i mostu w centrum Lidzbarka Warmińskiego - etap I, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013, który będzie wdrożony w ścisłej współpracy z zamawiającym zwanym dalej również jako Instytucją Kontraktującą.
1. Inżynier Kontraktu ma obowiązek ustanowienia Inspektorów Nadzoru zgodnie z przepisami prawa budowlanego.
2. Inżynier Kontraktu w ramach wynagrodzenia zapewni zastępstwo inwestorskie, nadzór inwestorski i koordynację robót.
3. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za organizację i koordynację realizacji Projektu w zakresie robót.
4. Inżynier Kontraktu ma zweryfikować dokumentację projektową, kontrolować jakość robót oraz materiałów, maszyn i urządzeń, dokonywać odbiorów częściowych i końcowego.
5. Inżynier Kontraktu będzie prowadził rozliczenie budowy w zakresie finansowym i rzeczowym.
6. Inżynier Kontraktu zobowiązany jest do składania sprawozdań i/lub odbywania spotkań koordynujących z przedstawicielami Instytucji Kontraktującej, których tematem będą płatności i postęp prac budowlanych. Sprawozdania będą zawierać co najmniej aktualny harmonogram robót, aktualny harmonogram przepływu gotówki, protokoły odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających. Spotkania winny się odbywać w terminach co najmniej dwu tygodniowych.
7. Inżynier Kontraktu przygotuje dokumentację przetargową do wyłonienia Wykonawcy Robót Budowlanych - w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy. Dokumenty przygotowane będą zgodnie z wymogami funduszu RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013 oraz zgodne z Warunkami Kontraktowymi dla Robót Budowlanych FIDIC (Conditions of Contract for Construction) oraz Practical Guide - w języku polskim, w wersji elektronicznej oraz po 3 egzemplarze na piśmie.
8. Inżynier Kontraktu nie jest uprawniony do zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu zamawiającego ani dokonywania bez pisemnej zgody zamawiającego zmian w zakresie i technologii robót.
9. Inżynier Kontraktu zobowiązany jest do dostosowania godzin pracy do przyszłego wykonawcy robót.
10. Inżynier Kontraktu będzie wykonywał swoje obowiązki oraz ponosił odpowiedzialność zgodnie z Warunkami Kontraktowymi dla Robót Budowlanych FIDIC.

3.2. Do obowiązków Inżyniera Kontraktu należy:
1. Inżynier Kontraktu przeanalizuje istniejącą dokumentację techniczną oraz inne uzgodnienia i decyzje niezbędne dla realizacji projektu. Inżynier Kontraktu zidentyfikuje możliwe obszary problemów i podejmie działania zaradcze.
2. W trakcie trwania procesu przetargowego na Roboty Budowlane Inżynier Kontraktu będzie odpowiadał na pytania wykonawców, brał udział w wizytach w terenie.
3. Inżynier Kontraktu może uczestniczyć w procesie oceny ofert.
4. Inżynier Kontraktu w terminie 30 dni od daty podpisania umowy:
a. Przygotuje i złoży Instytucji Kontraktującej Wytyczne Procedur Przedsięwzięcia opisujące podstawowe procedury administracyjne i wytyczne wg których mają postępować uczestnicy Projektu.
b. Uzgodni z Instytucją Kontraktującą metody składania i wzory wszystkich wymaganych raportów, raportów inspekcyjnych, protokołów odbiorów częściowych i końcowego oraz innych dokumentów mających być w użyciu w ramach realizacji Projektu.
c. Przygotuje i przedłoży Instytucji Kontraktującej zasady kontroli jakości dla Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego zawierające plany kontroli i inspekcji.
5. W ciągu 10 dni od otrzymania od Wykonawcy Robót Budowlanych harmonogramów finansowego i rzeczowego, Inżynier Kontraktu przedłoży go do zatwierdzenia Instytucji Kontraktującej wraz ze swoją oceną w/w harmonogramów.
6. Inżynier Kontraktu ma prowadzić nadzór inwestorski we wszystkich aspektach zgodnie z Ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo Budowlane.
7. Inżynier Kontraktu zapewni nadzór autorski Projektu, prowadzony przez projektanta zgodnie z wymaganiami Polskiego Prawa Budowlanego. Inżynier Kontraktu wyegzekwuje od projektanta poprawienie lub uzupełnienie dokumentacji w trakcie realizacji robót w przypadku ujawnienia wad tej dokumentacji.
8. Inżynier Kontraktu będzie monitorował postępy w realizacji Projektu zgodnie z dokumentacją techniczną, Dokumentami Przetargowymi na Roboty Budowlane oraz zatwierdzonymi harmonogramami. Zidentyfikuje także potencjalne obszary problemów oraz podejmie odpowiednie środki zaradcze.
9. Inżynier Kontraktu sprawdzi czy wszystkie osoby zatrudnione przez Wykonawcę posiadają kwalifikacje oraz uprawnienia do prowadzenia prac budowlanych.
10. Inżynier Kontraktu sprawdzi czy wszystkie używane urządzenia i materiały posiadają świadectwa i certyfikaty wymagane Kontraktem.
11. Inżynier Kontraktu ma obowiązek sprawdzić ważność ubezpieczeń osób zatrudnionych oraz używanego sprzętu.
12. Inżynier Kontraktu będzie odpowiedzialny za sprawdzenie i uaktualnienie harmonogramów finansowego i rzeczowego całego Projektu jak również kontrolowanie przepływów finansowych zgodnie z harmonogramem robót.
13. Inżynier Kontraktu będzie kontrolował co miesiąc postęp wykonania Robót ( w stosunku do zatwierdzonych harmonogramów) zgodnie z wymogami funduszu RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
14. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za organizowanie i prowadzenie narad technicznych, problemowych i innych spotkań, które będą prowadzone w razie potrzeby, ale nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. W spotkaniach tych powinni uczestniczyć wszystkie strony zaangażowane w Projekt. Inżynier Kontraktu będzie brał udział w spotkaniach organizowanych przez Instytucję Kontraktującą.
15. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za ocenę, aprobatę bądź odrzucenie wszystkich próśb Wykonawcy zgodnie z warunkami Kontraktowymi FIDIC. Wszystkie decyzje mogące wpływać na zakres Kontraktu, jego czas trwania lub cenę wymagają zgody Instytucji Kontraktującej w formie pisemnej.
16. Inżynier Kontraktu weryfikuje, analizuje i zatwierdza do zapłaty faktury wystawione przez Wykonawcę w związku z realizacją Kontraktu na Roboty Budowlane.
17. Inżynier Kontraktu jest zobowiązany do udzielania regularnych konsultacji i doradztwa technicznego Instytucji Kontraktującej.
18. W przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych Inżynier Kontraktu składa Instytucji Kontraktującej pisemną opinię na temat zasadności ich uznania, jednakże nie ma upoważnienia do składania jakichkolwiek oświadczeń woli z tym związanych.
19. Inżynier Kontraktu kontroluje i potwierdza, że Wykonawca dostarcza sprzęt i materiały wyszczególnione w Kontrakcie. Potwierdza, że wszystkie środki pozostają na placu budowy aż do momentu upoważnienia do ich zwolnienia.
20. Inżynier Kontraktu opiniuje proponowanych przez Wykonawców podwykonawców i przedkłada do zatwierdzenia Instytucji Kontraktującej, która wydaje zgodę na ich zatrudnienie. W przypadku opinii negatywnej Inżynier Kontraktu przedstawi Wykonawcy pisemne uzasadnienie.
21. Inżynier Kontraktu sprawdza jakość wykonywanych robót, wbudowanych elementów budowlanych a w szczególności zapobiega zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych i nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
22. Inżynier Kontraktu jest zobowiązany do sprawdzania i odbioru robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających. Dodatkowo powinien uczestniczyć w odbiorach częściowych i końcowym jak również przygotowywać i brać udział w odbiorach gotowych obiektów i konstrukcji.
23. Inżynier Kontraktu wydaje kierownikowi budowy lub kierownikowi robót polecenia potwierdzone wpisem do dziennika budowy dotyczące: wykonania prób, wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych.
24. Inżynier Kontraktu ma obowiązek zawiesić roboty budowlane w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie życia lub zdrowia ludzi bądź spowodować znaczne straty materialne.
25. Inżynier Kontraktu wystawia świadectwa przeprowadzonych prób lub uznaje świadectwa wystawione przez Wykonawcę.
26. Inżynier Kontraktu powinien zweryfikować obmiary każdego elementu robót a przyjęta metodologia musi być zgodna z Przedmiarami robót i Specyfikacjami Technicznymi.
27. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za odbieranie od Wykonawcy rozliczeń łącznie z dokumentami stanowiącymi ich podstawę, weryfikowanie tych rozliczeń oraz przedkładanie do zatwierdzenia Instytucji Kontraktującej faktur przejściowych i końcowych.
28. Inżynier Kontraktu ściśle współpracuje z głównym księgowym Instytucji Kontraktującej i dostarcza wszystkie niezbędne, żądane dokumenty dotycząc rozliczeń.
29. Inżynier Kontraktu jest odpowiedzialny za przedkładanie Instytucji Kontraktującej wszystkich raportów, oświadczeń i zapytań dostarczonych przez Wykonawcę Robót.
30. Inżynier Kontraktu uzgadnia z Wykonawcą rodzaj dokumentacji powykonawczej, sprawdza ją i zatwierdza w porozumieniu z Instytucją Kontraktującą.
31. Inżynier Kontraktu zarządza całym procesem przekazania obiektu do użytkowania.
32. Inżynier Kontraktu wydaje Wykonawcy Częściowe, Wstępne i Końcowe Protokoły Odbioru.
33. Inżynier Kontraktu dokona końcowego rozliczenia Projektu z uwzględnieniem rozliczenia i przekazania środków trwałych.
34. Inżynier Kontraktu, po uzgodnieniu z Instytucją Kontraktującą, wykona wszystkie inne czynności, nie wymienione w umowie lub w kontrakcie na Roboty, które zostaną uznane za niezbędne dla prawidłowej realizacji Robót.
35. Inżynier Kontraktu w ramach swojego wynagrodzenia uwzględni w szczególności koszty prowadzenia biura, zakwaterowania dla członków zespołu, koszty delegacji, tłumaczeń.
36. Inżynier Kontraktu jest całkowicie odpowiedzialny za odpowiedni dobór zespołu. Podczas nieobecności któregokolwiek ze specjalistów, wynikającej z urlopu lub przedłużającego się zwolnienia lekarskiego, Inżynier Kontraktu zapewni czasowe zastępstwo specjalistów na cały czas nieobecności zatrudnionych fachowców by uniknąć zwłoki w realizacji robót budowlanych. Takie czasowe zastępstwo będzie przedłożone z wyprzedzeniem na piśmie (łącznie z CV proponowanych osób), do aprobaty Instytucji Kontraktującej.
37. Inżynier Kontraktu winien posiadać zdolności osobowe i techniczne rozliczania kosztów realizowanych robót oraz dokonanych płatności, gwarancji, ubezpieczeń.
38. Inżynier Kontraktu zobowiązany jest do prowadzenia Rejestru robót zawierającego między innymi:
a. warunki pogodowe, przerwy w robotach spowodowane niepogodą, roboczogodziny, liczbę i rodzaj siły roboczej zatrudnionej na budowie, dostarczone materiały, użytkowany sprzęt, sprzęt niesprawny, badania przeprowadzone na miejscu, próbki wysłane, nieprzewidywalne okoliczności, jak również polecenia dla Wykonawców;
b. szczegółowe raporty dotyczące elementów wykonanych robót pod względem ilości i jakości.
39. Inżynier Kontraktu zobowiązany będzie do odbywania badań i inspekcji w miejscach wytwarzania elementów, komponentów oraz materiałów jeżeli zajdzie taka potrzeba lub jeżeli takowe są wyszczególnione w Warunkach Szczególnych kontraktu zawartego pomiędzy Instytucją Kontraktującą i Wykonawcą lub w Szczególnych Specyfikacjach Technicznych.
40. Inżynier kontraktu udzieli gwarancji na wykonane zamówienie. Gwarancja powinna wynosić nie mniej niż 60 miesięcy i liczona będzie od rozliczenia kontraktu. W okresie gwarancji Inżynier Kontraktu zobowiązany będzie utrzymywać stały kontakt z Instytucją Kontraktującą, a w szczególności uczestniczyć w przeglądach gwarancyjnych, które winne odbywać się raz w roku przez okres trwania gwarancji.
41. Inżynier Kontraktu odpowiedzialny będzie za spójność realizacji projektu z Wnioskiem aplikacyjnym, Studium Wykonalności, dokumentacją techniczną i Umową o dofinansowanie.
3.3. Współpraca Inżyniera Kontraktu z Instytucją Kontraktującą
1. Inżynier Kontraktu będzie zarządzał i nadzorował realizację Projektu w przedstawionym zakresie. Inżynier Kontraktu za realizację swoich zadań odpowiedzialny będzie bezpośrednio przed Instytucję Kontraktującą.
2. Inżynier Kontraktu - jako podmiot - dysponować będzie kadrą wysokowykwalifikowanych specjalistów, którymi kierować będzie bezpośrednio Kierownik Projektu. Wewnętrzny regulamin zespołu określi Inżynier Kontraktu.
3. Instytucja Kontraktująca zatwierdzać będzie wszelkie raporty i oceny przygotowane przez Inżyniera Kontraktu. Ponadto Inżynier Kontraktu konsultować będzie istotne z punktu widzenia realizacji Projektu decyzje z wydelegowanymi przedstawicielami Instytucji Kontraktującej.
4. Zebrania Zespołu Instytucji Kontraktującej i Inżyniera Kontraktu w celu omówienia bieżących spraw związanych z Projektem odbywać się będą minimum raz na miesiąc.
3.4. Sprawozdania i wnioski o płatność składane przez Inżyniera Kontraktu.
Inżynier Kontraktu sporządzać będzie raporty i sprawozdania zgodne z wymaganiami RPO Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013
Inżynier Kontraktu będzie odpowiedzialny za przygotowywanie Wniosków o płatność do Instytucji Zarządzającej

Ponadto Inżynier Kontraktu opracuje i przedstawi:
a. Raport z wszelkich przeprowadzonych prób - w terminie dwóch tygodni od zakończenia każdej próby.
b. Raport z zakresu zrealizowanych prac, wykonywania zadań i obowiązków nałożonych w niniejszym dokumencie na Inżyniera Kontraktu, raport ten będzie podstawą dokonywania płatności za wykonywaną pracę przez Inżyniera Kontraktu - składany co 3 miesiące.
c. Raport końcowy z całej swojej działalności Inżyniera Kontraktu - do złożenia w terminie 2 miesięcy od momentu zakończenia Kontraktu na Roboty

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713000001 (Usługi inżynieryjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
715400005 (Usługi zarządzania budową)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713100004 (Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2010

Informacja na temat wadium:
1.1.Ustala się wadium w wysokości 5 000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).
1.2. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Bank Millennium S.A. o Lidzbark Warmiński nr 44 1160 2202 0000 0000 6193 2378. do dnia 04.02.2009r.
1.3. Wadium wnoszone w innej (dopuszczalnej formie) niż pieniężnej należy złożyć w oryginale, poza ofertą, w Wydziale Finansowym Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, ul. Wyszyńskiego 37, do dnia 04.02.2009 r. do godziny 15.00
1.4.Wadium może być wniesione w formie:
1.4.1. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
1.4.2. gwarancjach bankowych;
1.4.3. gwarancjach ubezpieczeniowych;
1.4.4. poręczeniach udzielonych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 09 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42 poz. 275)
1.5. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin wpływu na konto zamawiającego.
1.6. Wadium wnoszone w formie gwarancji winno zawierać w swej treści:
1.6.1.nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie się do zapłaty kwoty wadium na wypadek gdyby wykonawca po wygraniu przetargu odmówił podpisania umowy, bądź nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
1.6.2.dokładne określenie przedmiotu przetargu,
1.6.3.kwotę zobowiązania,
1.6.4.termin ważności,
1.6.5.klauzule dodatkowe np. nakazujące zwrot dokumentu po jego wygaśnięciu.
1.7. Pozostałe formy wniesienia wadium winny zawierać wszystkie elementy wynikające z odnośnych obowiązujących przepisów.
1.8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:
1.8.1.upłynął termin związania ofertą;
1.8.2.zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie
należytego wykonania tej umowy;
1.8.3.zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty
zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
1.8.4. Z zastrzeżeniem pkt. 1.8.7., zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy:
1.8.4.1. który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
1.8.4.2. który został wykluczony z postępowania;
1.8.4.3. którego oferta została odrzucona.
1.8.5. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie pkt. 1.8.4.2 i 1.8.4.3., jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia wykonawcy lub odrzucenia oferty.
1.8.6. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
1.8.7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
1.8.8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego
oferta została wybrana:
1.8.8.1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach
określonych w ofercie;
1.8.8.2.nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
1.9.Nie wniesienie wadium w terminie spowoduje odrzucenie oferty przez zamawiającego.
1.10.Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.

opis_war:
1. Wykonawcą może być osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, których oferta odpowiada warunkom zawartym w ustawie Prawo zamówień publicznych i spełnia wymagania określone w niniejszej SIWZ. Wszystkie załączniki do niniejszej SIWZ stanowią jej integralną część.
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
2. W postępowaniu nie mogą brać udziału, a w przypadku złożenia oferty zostaną przez Zamawiającego wykluczeni z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy:
2.1. wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta stwierdzona prawomocnym orzeczeniem sądu wydanym w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2.2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidacje lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli poprzez likwidacje majątku upadłego;
2.3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
2.4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących prace zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
2.5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
2.6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
2.7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
2.8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
2.9. podmioty zbiorowe, wobec których sad orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
2.10. wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-3 ustawy Pzp

3. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy również wykonawców, którzy:
3.1. wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji; przepisu nie stosuje się do wykonawców, którym udziela się zamówienia na podstawie art. 62 ust. 1 pkt 2 lub art. 67 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp;
3.2. złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
3.3. nie złożyli oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub dokumentów potwierdzających spełnianie tych warunków lub złożone dokumenty zawierają błędy, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Pzp;

4. Zamawiający zawiadomi równocześnie wykonawców, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne, z zastrzeżeniem art. 92 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.
Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Wymagania ww. mają zastosowanie do wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia.

5. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
1. Spełniają warunki określone w art. 22 ustawy oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy;
2. Posiadają niezbędne doświadczenie zawodowe, potencjał techniczny, ekonomiczny i kadrowy.
6. Doświadczenie zawodowe - załącznik nr 4
6.1 Pełnienie w okresie ostatnich pięciu lat (rok 2004, 2005, 2006, 2007, 2008) samodzielnie funkcji Inżyniera Kontraktu dla projektu o minimalnej wartości 1 mln euro realizowanego wg procedur FIDIC lub praca na zasadzie podwykonawstwa w zespole Inżyniera Kontraktu dla projektu o wartości minimum 2 mln euro realizowanego wg procedur FIDIC, gdzie udział prac wykonawcy wynosił minimum 1 mln euro.
Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku, jeżeli wykonawca przedstawi minimum jedną pozytywną referencję o wykonaniu zamówienia j.w.
6.2. Minimum 5 letnie doświadczenie w usługach konsultingowych realizowanych na rzecz Budownictwa -
Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku, jeżeli oferent przedstawi minimum dwie pozytywne referencję potwierdzające wykonanie takich usług.
7. Wymagania sprzętowe.
Inżynier Kontraktu jest zobowiązany posiadać sprzęt niezbędny dla prawidłowego wykonania zamówienia.
8. Wymogi kadrowe - załącznik nr 5
Zatrudnienie w firmie poniższych kluczowych specjalistów.
Kierownik projektu
Specjalista obmiarowiec (kosztorysant)
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista drogowiec)
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista sanitarny)
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista elektryk)
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista budownictwa - mostowiec)
Kierownik Projektu
Specjalista od zarządzania projektami w dziedzinie budownictwa lub drogownictwa.
Minimalne wymagania:
- 15 lat stażu pracy zawodowej, w tym 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami w dziedzinie budownictwa lub drogownictwa (w tym planowanie, projektowanie, realizacja inwestycji)
- doświadczenie w kierowaniu zespołem,
- wykształcenie wyższe w zakresie drogownictwa lub budownictwa lądowego
- znajomość i doświadczenie w zakresie stosowania Warunków FIDIC
- znajomość procedur przetargowych oraz kontraktowania obowiązujących w Unii Europejskiej
- biegła znajomość w mowie i piśmie języka angielskiego - posiadanie jednego z poniższych zaświadczeń: minimum Certyfikatu ACA, minimum ukończenia studiów licencjackich z j. angielskiego (do oferty należy dołączyć jedno z powyższych zaświadczeń)
lub zapewnienie tłumacza na czas trwania kontraktu z uprawnieniami do tłumaczeń technicznych
Specjalista obmiarowiec (kosztorysant)
Specjalista w zakresie kosztorysowania, pomiarów i obmiarów robót według uznanych standardów europejskich. Oczekuje się, że Specjalista obmiarowiec spędzi cały czas trwania Projektu w Lidzbarku Warmińskim.
Minimalne wymagania:
- 10 lat stażu pracy zawodowej w projektowaniu, realizacji inwestycji drogowych,
- doświadczenie w kosztorysowaniu, obmiarach oraz korzystaniu z Przedmiarów Robót w pracach budowlanych,
- wykształcenie wyższe,
- znajomość Warunków FIDIC,
- znajomość procedur przetargowych oraz kontraktowania obowiązujących w Unii Europejskiej,
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista drogowiec)
Specjalista w zakresie nadzoru inwestorskiego według polskiego prawa budowlanego.
Minimalne wymagania:
- 10 lat stażu pracy zawodowej, w tym 5 lat jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego
- wykształcenie wyższe techniczne z odpowiednimi uprawnieniami
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista sanitarny)
Specjalista w zakresie nadzoru inwestorskiego według polskiego prawa budowlanego.
Minimalne wymagania:
- 10 lat stażu pracy zawodowej, w tym 5 lat jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego
- wykształcenie wyższe techniczne z odpowiednimi uprawnieniami
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista elektryk)
Specjalista w zakresie nadzoru inwestorskiego według polskiego prawa budowlanego.
Minimalne wymagania:
- 10 lat stażu pracy zawodowej, w tym 5 lat jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego
- wykształcenie wyższe techniczne z odpowiednimi uprawnieniami
Inspektor Nadzoru Inwestorskiego (specjalista budownictwa - mostowiec)
Specjalista w zakresie nadzoru inwestorskiego według polskiego prawa budowlanego.
Minimalne wymagania:
- 10 lat stażu pracy zawodowej, w tym 5 lat jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego
- wykształcenie wyższe techniczne z odpowiednimi uprawnieniami
Dodatkowo Inżynier Kontraktu zatrudni niezbędny personel pomocniczy.
9. Potencjał ekonomiczny - oświadczenie wg załącznika nr 7.
Średni roczny obrót firmy za ostatnie trzy lata (2006, 2007 i 2008) minimum równowartość kwoty 200 000 euro
10. Zaplecze biurowe.
Dysponowanie standardowym pomieszczeniem biurowym niezbędnym dla prawidłowego wykonania usługi oraz dużym pokojem o powierzchni pozwalającej na organizowanie narad dla całego zespołu Inżyniera Kontraktu i Instytucji Kontraktującej ( załącznik nr 8).
Oferta, która nie spełni powyższych warunków zostanie wykluczona. O wykluczeniu zamawiający powiadomi niezwłocznie wykluczonego wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne. Oferta wykonawcy, który został wykluczony z postępowania nie jest rozpatrywana.
11. Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w pkt 7 SIWZ, dołączonych do oferty. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń w sposób jednoznaczny musi wynikać, iż Wykonawca spełnia wymienione warunki.
Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia nie spełnia.

inf_osw:
Oferta powinna zawierać:
1. Wypełniony formularz oferty - (załącznik nr 1 SIWZ)
2. Oświadczenie - (załącznik nr 2 SIWZ)
3. Zaakceptowany wzór umowy - (załącznik nr 3 SIWZ)
4.Doświadczenie zawodowe - (załącznik nr 4 SIWZ)
5.Kluczowy Personel - (załącznik nr 5 SIWZ)
6. Życiorys - (załącznik nr 6 SIWZ)
7.Oświadczenie finansowe - (załącznik nr 7 SIWZ)
8.Oświadczenie o dysponowaniu sprzętem - (załącznik nr 8 SIWZ)
9.Podwykonawcy - (załącznik nr 9 SIWZ)
10.Zobowiązania do współpracy - (załącznik nr 10 SIWZ)
11.Odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, przedstawiające aktualny stan faktyczny i prawny, potwierdzający, że zakres działalności wykonawcy odpowiada profilowi zamówienia, tj. w przypadku: spółek prawa handlowego, przedsiębiorstw, spółdzielni i innych podmiotów zarejestrowanych - odpis z rejestru sądowego (KRS); spółek cywilnych - zaświadczenie o wpisie do ewidencji o działalności gospodarczej (dotyczy każdego ze wspólników będących przedsiębiorcami oraz umowę spółki cywilnej); osób fizycznych - zaświadczenie o wpisie do ewidencji o działalności gospodarczej.
12.Dokument potwierdzający prawo osoby podpisującej ofertę do występowania w imieniu firmy jeżeli nie wynika to bezpośrednio z dokumentów.
13.Aktualne zaświadczenia z właściwego Urzędu Skarbowego o nie zaleganiu z opłatami i podatkami związanymi z działalnością wykonawcy ( wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert), lub zaświadczenie, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji organu podatkowego
14. Aktualne zaświadczenia z właściwego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o nie zaleganiu ze składkami na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne ( wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert), lub zaświadczenie, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji organu podatkowego.
15. Informację z Krajowego Rejestru Karnego na temat karalności wykonawcy. W przypadku osoby prawnej, informacja powinna dotyczyć wszystkich urzędujących członków władz. Zamawiający uznaje informację za aktualną jeśli została wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą składania ofert.
16. Dane dotyczące zakresu powierzonych podwykonawcom prac oraz nazwy firm podwykonawczych ( jeśli wykonawca przewiduje ich wykorzystanie) - wg załącznika nr 9
17. Ważną polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie niższą niż 50% wartości umowy na świadczone usługi.
18.Informację z banku o posiadaniu środków własnych lub promesy kredytowej na łączną kwotę nie mniejszą niż 20% przewidywanej wartości umowy na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu.
19. Bilans oraz rachunek zysków i strat, a w przypadku wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania bilansu - informacji określających obroty, zysk oraz zobowiązania i należności ogółem z ostatnich trzech lat.
20. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania za granicą do oferty zobowiązany jest dołączyć dokumenty potwierdzające że:
-jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym, zgodnie z prawem kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania,
-nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji organu podatkowego.
Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, można je zastąpić dokumentem zawierającym oświadczenie wykonawcy przed właściwym organem sądowym, administracyjnym, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego albo przed notariuszem kraju, w którym dana osoba ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Dokumenty o których mowa wyżej powinny być złożone w formie oryginału, odpisu, wypisu, wyciągu lub kopii, przetłumaczonych na język polski, poświadczonych przez polskie placówki konsularne, stosownie do obowiązujących przepisów.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarządu Dróg Powiatowych
Ul. Wyszyńskiego 20
11-100 Lidzbark Warmiński
pok. 4

Data składania wniosków, ofert: 06/02/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zarządu Dróg Powiatowych
Ul. Wyszyńskiego 20
11-100 Lidzbark Warmiński
pok. 1

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury 2007 - 2013

Podobne przetargi

395208 / 2010-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Olsztyńskiego - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Modernizacja systemu grzewczego budynku użyteczności publicznej w Brąswałdzie z zastosowaniem OZE dla inwestycji realizowanej w systemie zaprojektuj i wybuduj.

401768 / 2011-11-29 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej remontu obiektu z dostosowaniem do obowiązujących przepisów p.poż oraz osób niepełnosprawnych w Domu Studenta nr 1 Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

27155 / 2010-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biskupiec - Biskupiec (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie projektu budowlanego przebudowy dróg w ciągu ulic: Warmińskiej, Szpitalnej, Syreny w Biskupcu.

196237 / 2011-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Działdowo - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu, który równocześnie pełni funkcję Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, kompleksowo koordynującego i odpowiadającego przed zamawiającym za pozostałych Inspektorów (wielobranżowego) Nadzoru Inwestorskiego dla zadań realizowanych przez zamawiającego w ramach projektu Adaptacja budynku ratusza w Działdowie na Interaktywne Muzeum Państwa krzyżackiego wraz z zagospodarowaniem otoczenia dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

142670 / 2011-06-03 - Inny: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Miejska Administracja Budynków Komunalnych Sp. z o.o. w Ostródzie - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
sprawdzenie stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) w budynkach zarządzanych przez MABK sp. z o.o. w Ostródzie - 294 budynki na terenie miasta Ostródy.

95146 / 2010-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Działdowo - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu, który równocześnie pełni funkcję Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, kompleksowo koordynującego i odpowiadającego przed zamawiającym za pozostałych Inspektorów (wielobranżowego) Nadzoru Inwestorskiego dla zadań realizowanych przez zamawiającego w ramach projektu Rewitalizacja Parku im. Jana Pawła II w Działdowie realizowanego w ramach osi priorytetowej 4 - Rozwój, restrukturyzacja i rewitalizacja miast, działanie 4.2 - Rewitalizacja miast.

47301 / 2010-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztynek reprezentowana przez Burmistrza Olsztynka - Olsztynek (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wybór wykonawcy na obsługę geodezyjną na terenie Gminy Olsztynek według wskazań Burmistrza Olsztynka, w celu realizacji zadań własnych w 2010 r.

106956 / 2013-03-18 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie projektu technicznego prototypu mobilnej komory dezynfekcyjnej w ramach realizacji projektu pt.: Budowa laboratorium analiz zagrożeń biologicznych i opracowanie metod bioasekuracji w hodowli zwierząt, przemyśle paszowym i przemyśle spożywczym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Działanie 1.1.3

75643 / 2013-05-14 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej na remontu rampy kolejowej wbk 531 w Olsztynie - postępowanie nr 41/U/2013

362060 / 2013-09-06 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Usługa wykonania projektu budowlanego pilotażowej instalacji biogazowni rolniczej z uwzględnieniem volumenu dostępnego substratu w Gospodarstwie Rolnym Komorowo Sp. z o.o.na potrzeby Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ze środków pozyskanych z projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Projekt Strategiczny - Zaawansowane technologie pozyskiwania energii, Zadanie nr 4 - Opracowanie zintegrowanych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy, odpadów rolniczych i innych

12259 / 2010-01-19 - Inny: Jednostka budżetowa

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej - Kikity (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Usługa wykonania projektu budowlano - wykonawczego modernizacji i przebudowy budynków zakwaterowania oznaczonych jako J, R, M, P zlokalizowanych na terenie Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Kikitach

448724 / 2013-11-04 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie okresowej rocznej i pięcioletniej kontroli stanu technicznego i przydatności do użytkowania budynków, lokali mieszkalnych, budynków gospodarczych, garaży i innych budynków, lokali użytkowych będących w administracji ANR OT w Olsztynie

153463 / 2011-06-01 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Inwentaryzacja budowlana budynków nr 1, 2, 3, 4, 6 i 9 na terenie Jednostki Wojskowej 2039 w Lidzbarku Warmińskim - postępowanie 93/RB

83103 / 2011-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztynek reprezentowana przez Burmistrza Olsztynka - Olsztynek (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wybór wykonawcy na obsługę geodezyjną na terenie Gminy Olsztynek według wskazań Burmistrza Olsztynka, w celu realizacji zadań własnych w 2011r.

76227 / 2011-03-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Kontrola stanu technicznego wojskowych bocznic kolejowych nr: 145,153,156,157, 531,532,547 - postępowanie nr 20/RB.

225852 / 2008-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barciany - Barciany (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
1) opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na modernizację stacji uzdatniania wody w miejscowości Skandawa gm. Barciany, 2) opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę sieci wodociągowej na odcinku: Skandawa PKP - Frączkowo - Kotki - Błędowo - Wielewo - Aptynty - Michałkowo- Ruta - Czaczek - Gradowo z ujęcia wody w Skandawie.

153848 / 2015-06-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

108 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie 91431 - Przebudowa budynku nr 16 dla potrzeb podstawowej opieki zdrowotnej i medycyny pracy.

58381 / 2014-03-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej Adaptacji bud. nr.3 wraz z budową skomunikowanego z nim obiektu z salami audytoryjnymi na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej w Kompleksie Szpitalnym przy ul. Warszawskiej 30 w Olsztynie w zakresie usytuowania w projektowanym obiekcie szeregu pracowni jak również pomieszczeń administracyjnych związanych z obsługa studentów.