Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

260419 / 2013-12-03 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój (Iwonicz-Zdrój)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój powstałych na nieruchomościach zamieszkałych

Opis zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

1. Odpady będą odbierane z terenu gminy Iwonicz-Zdrój, szacunkowa liczba mieszkańców od których odbierane będą odpady komunalne to 10977 (wg złożonych deklaracji 8809 osób) mieszkańców (mieszkających stale i czasowo) zamieszkujących w ok. 2235 nieruchomościach w obrębie miasta Iwonicz-Zdrój oraz trzech sołectw: Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka. Na terenie Gminy znajduje się 20 budynków wielomieszkaniowych.
2. Zbiórką objęty zostanie teren całej gminy według uzgodnionych pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą tras przejazdu - mapa poglądowa w naniesionymi trasami przejazdu samochodów określono w załączniku nr 5 (mapa z trasami przejazdu). Długość jednorazowej trasy przejazdu po obszarze całej gminy szacuje się na 40 km.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie:
1) Zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 zgromadzonych w workach i pojemnikach wystawionych na trasie odbioru z nieruchomości zamieszkałych w ilości ok 1500 Mg,
2) Segregowanych odpadów komunalnych, gromadzonych w sposób selektywny
w odpowiednio oznakowanych workach lub pojemnikach wystawionych na trasie odbioru, podanych poniżej rodzajów odpadów w ilości ok 300 Mg
a) tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura, (kod 20 01 39, 15 01 02, 19 12 01, 15 01 01, 20 01 40, 20 02 03),
b) Szkło i opakowania ze szkła (kod 20 01 02, 15 01 07)
3) Pozostałych odpadów wyszczególnionych poniżej
a) odpadów wielkogabarytowych ( kod 20 03 07),
b) przeterminowanych leków (kod 20 01 32),
c) zużytych opon (kod 16 01 03),
d) baterii i akumulatorów (kod 20 01 34),
e) odpadów budowlanych i rozbiórkowych (kod 17 09 04),
f) popiołu (kod 19 01 14),
g) odpadów zielonych (kod 20 02 01),
h) zanieczyszczonych odpadów opakowaniowych (kod 15 01 10).
4. Oznakowanie worków i pojemników:
1) Zmieszane odpady niesegregowane:
a) opisany kontener,
b) worek lub pojemnik z białą nalepką umieszczoną w widocznym miejscu,
2) odpady segregowane: Tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura:
a) opisany kontener,
b) worek lub pojemnik z żółtą nalepką umieszczoną w widocznym miejscu,
3) odpady segregowane: szkło i opakowania ze szkła,
a) opisany kontener,
b) worek lub pojemnik z zieloną nalepką umieszczoną w widocznym miejscu.
5. Częstotliwość wywozu poszczególnych frakcji odpadów od właścicieli budynków jednorodzinnych:
1) odpady mieszane niesegregowane gromadzone w workach i pojemnikach:
a) 4 razy w miesiącu w mieście Iwonicz-Zdrój,
b) 2 razy w miesiącu w sołectwach Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka,
2) odpady segregowane: tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura gromadzone w workach lub pojemnikach:
a) 2 razy w miesiącu w miejscowościach Iwonicz-Zdrój, Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka,
3) odpady segregowane: Szkło i opakowania ze szkła:
a) 1 raz na dwa miesiące w miejscowościach Iwonicz-Zdrój, Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka.
6. Częstotliwość wywozu poszczególnych frakcji odpadów od budynków wielomieszkaniowych:
1) Odpady mieszane niesegregowane gromadzone w workach i pojemnikach:
a) 1 raz w tygodniu.
2) Odpady segregowane: tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura, gromadzone w workach lub pojemnikach:
a) 2 razy w miesiącu.
3) Odpady segregowane: szkło i opakowania ze szkła gromadzone w workach lub pojemnikach:
a) 1 raz na dwa miesiące.
7. Częstotliwość wywozu pozostałych odpadów:
1) odpady zielone- 8-krotny wywóz kontenera KP7,
2) odpady wielkogabarytowe - 2 razy w okresie obowiązywania umowy,
3) przeterminowane leki- 6 raz w okresie obowiązywania umowy (opróżnianie pojemnika 100 l),
4) baterie i akumulatory- 1 raz w okresie obowiązywania umowy,
5) zużyte opony - 2 razy w okresie obowiązywania umowy,
6) odpady budowlane i rozbiórkowe- 15- krotny wywóz kontenera KP7,
7) popiół - 4 razy w okresie obowiązywania umowy,
8) zanieczyszczone odpady opakowaniowe 1 raz w okresie obowiązywania umowy.
8. Miejsce odbioru poszczególnych frakcji odpadów:
1) Odpady niesegregowane i segregowane gromadzone w workach i pojemnikach gromadzone będą na posesjach wzdłuż tras oznaczonych na mapie poglądowej umieszczonej w załączniku nr 5,
2) Odpady powstająca w budynkach wielomieszkaniowych gromadzone będą w pojemnikach i kontenerach umieszczonych w obrębie danej nieruchomości; (Iwonicz-Zdrój: ul. Piwarskiego 20, 22, 24, ul. Rąba 10, 12, 18, ul. Partyzantów 3, 5, ul. Słoneczna 4, 6, 8, 10, 14, 16, ul. Plac Dietla 3; ul. Kulczyńskiego 4; Iwonicz: ul. Zadwór 8, 9, 10, 11, 12,)
3) Odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, popiół - gromadzone wzdłuż tras oznaczonych na mapie poglądowej umieszczonej w załączniku nr 5,
4) Przeterminowane leki, baterie i akumulatory, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe, zanieczyszczone odpady opakowaniowe - odebrane z miejsca uzgodnionym z zamawiającym.
9. Wykonawca zapewni odbiór odpadów gromadzonych w sposób selektywny w pojemnikach typu dzwon umieszczonych na terenie gminy. Na terenie gminy znajduje się 48 (20 szt. na szkło, 28 szt. na papier, tworzywa sztuczne i metal) pojemników rozstawionych są wzdłuż taras przejazdu oznaczonych na mapie poglądowej umieszczonej w załączniku nr 5. Zamawiający przewiduje 12 -krotne opróżnianie wszystkich kontenerów ze szkłem oraz 24- krotne opróżnianie wszystkich kontenerów z tworzywami sztucznymi w trakcie obowiązywania umowy.
10. Wykonawca po każdorazowej zbiórce odpadów gromadzonych w workach, zobowiązany jest informować Zamawiającego o ilości oraz miejscach odebranych worków nie oznaczonych nalepką z kodem kreskowym.
11. Zaleca się Wykonawcy zapoznanie z warunkami terenowymi panującymi na trasach przejazdu oraz miejsc odbioru odpadów z nieruchomości wielomieszkaniowych.
12. Zamawiający nie dopuszcza odbioru odpadów w niedziele i święta.
13. Odpady odbierane będą w dniach ustalonych w harmonogramie w godzinach od 800 do 1800.
14. Odpady odbierane z terenu gminy gromadzone będą w następujących urządzeniach:
1) Pojemniki na odpady o pojemności 50 l, 80 l, 120 l, 240 l, 1100 l,
2) worki o pojemności 60l, 80 l, 120 l,
3) pojemniki /dzwony/ o pojemności 1500 l, 2500 l,
4) kontenery typy KP 7.
15. Zamawiający posiada porozumienie międzygminne z Gminą Krosno w sprawie zagospodarowania odpadów komunalnych i zielonych, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest przekazywać wszystkie zmieszane odpady komunalne oraz odpady zielone do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie - koszt zagospodarowania odpadów spoczywa na Wykonawcy.
16. Wykonawca zebrane odpady zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zwłaszcza art. 9e ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz hierarchią sposobów postępowania z odpadami określonej w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U. 2013r., poz. 21). Przy zagospodarowaniu odpadów należy zachować wymogi określone w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego, zwłaszcza dotyczące właściwości miejscowej Regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych oraz konieczności przekazywania do niej odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania tj do.: Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie usytuowanej przy ul. Białobrzeskiej 108.
17. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku
i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2013 r., poz. 21).
18. Wykonawca obowiązany jest do porządkowania tereny w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia.
19. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane odbiorem i transportem odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
20. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. zbiórki odpadów, ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno- prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność z zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
21. Jeżeli w toku realizacji zamówienia nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie pojemników lub kontenerów wynikłe z winy Wykonawcy, ich naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy.
22. Wykonawca powinien posiadać pojazdy służące do świadczenia usługi zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122). Pojazdy muszą być oznakowane, sprawne technicznie, ubezpieczone oraz spełniające wymogi niezbędne do dopuszczenia do ruchu drogowego w ilości niezbędnej do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy,
23. Wykonawca w każdym pojeździe służącym do zbiórki odpadów powinien posiadać system GPS celem identyfikacji trasy przejazdu.
24. Wykonawca do 7 dni od podpisania umowy jest zobowiązany:
a) umożliwić Zamawiającemu przeprowadzenie kontroli bazy transportowo-magazynowej, czyli stanu ilościowego posiadanych pojazdów, wyposażenia tych pojazdów, oraz poprawności działania systemu monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego.
b) zainstalować na wskazanym przez Zamawiającego stanowisku komputerowym oprogramowania pozwalającego na bieżący odczyt monitoringu o położeniu pojazdów i miejscach postoju oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów w celu prawidłowości świadczenia usługi zgodnie z przedmiotem zamówienia.
c) przekazać Zamawiającemu szczegółowy wykaz sprzętu, którego Wykonawca będzie używał do realizacji zamówienia.
25. Wykonawca powinien posiadać odpowiednio usytuowaną i wyposażoną bazę magazynowo - transportową - (przez cały okres obowiązywania umowy) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 122) w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
26. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia wszystkich wymagań z art. 9 d ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. poz. 391 z późn. zm.).
27. Wykonawca ma obowiązek sporządzania i przekazywania Zamawiającemu:
1) comiesięcznych raportów dołączanych do faktury określających ilość wywiezionych odpadów wszystkich frakcji odebranych w danym miesiącu rozliczeniowym.
2) kwartalnego sprawozdania zgodnie z rozdziałem 4b art. 9n ustawy z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późń. zm.) według wzoru określonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 630).
28. Zamawiający odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. W tym celu Wykonawca sporządzi do 6 dni od podpisaniem umowy szczegółowy harmonogram wywozu odpadów z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój z podziałem na miejscowości, który to musi uzyskać pisemną akceptację Zamawiającego.
29. W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność i zamknięcie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgodniony pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują dodatkowe wynagrodzenie.
30. Wykonawca zobowiązany jest do spełnienia przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów prawa, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.
31. Wykonawca zapewni Zamawiającemu oraz właścicielom nieruchomości zamieszkałych możliwość kontaktu telefonicznego z jego przedstawicielem- co najmniej w dniach roboczych od godz. 700 do 1500.
32. Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji w terenie w celu zapoznania się z trasami przejazdu oraz warunkami terenowymi występującymi na trasach przejazdu w różnych porach roku.
33. Wykonawca zobowiązany jest dostosować pojazdy do zbierana odpadów do nośności nawierzchni dróg na trasach przejazdu.
34. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru wszystkich odpadów zmieszanych, niesegregowanych oraz selektywnie zbieranych w workach zarówno oznaczonych nalepką jak i nieposiadającym takiej nalepki, jednocześnie zawiadamiając o tym Zamawiającego podając miejsce zabrania nieoznakowanego worka.
35. Wykonawca zobowiązany jest dostosować pojazdy przeznaczone do odbierana odpadów komunalnych do parametrów dróg, placów manewrowych, wymiarów bram wjazdowych, poszczególnych zasobni itp. znajdujących się na terenie RIPOK w Krośnie. Zamawiający nie posiada informacji o ww. parametrach.
3.2. Dane Ogólne

Powierzchnia gminy 45,5 km2

Zestawienie ilości mieszkańców oraz budynków (stan na dzień 25 XI 2013 r.) -Tabele z danymi w SIWZ

Ilość poszczególnych frakcji odpadów odebranych w okresie od 01. 01. 2012 r. do 31. 12. 2012 r. - Tabela z danymi w SIWZ

Przewidywana (szacunkowa) ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania na rok 2014 z terenu całej gminy - Tabela z danymi w SIWZ

Ilość mieszkańców gminy na podstawie złożonych deklaracji (stan na dzień 25 XI 2013 r.) - Tabela z danymi w SIWZ

UWAGA !!
Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym przygotuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Iwonicz - Zdrój z podziałem na miejscowości tj.: Iwonicz-Zdrój, Iwonicz, Lubatówka i Lubatowa w terminie 6 dni od dnia podpisania umowy. Harmonogram będzie stanowił integralną część umowy.

UWAGA!!!
W przypadku użycia w dokumentacji przetargowej (SIWZ wraz z załącznikami) nazw własnych, technologii, narzędzi, materiałów itp. należy je traktować jako przykładowe mające na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy. Technologia, narzędzia i materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii jakości nie niższej (równoważnej) niż ta wskazana w SIWZ i załącznikach do niej.

Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu na którym będzie świadczona usługa i zapoznał się z przed¬miotem zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 260419

Data publikacji: 2013-12-03

Nazwa: Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój

Ulica: Aleja Słoneczna 28

Numer domu: 28

Miejscowość: Iwonicz-Zdrój

Kod pocztowy: 38-440

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 13 435-02-12

Adres strony internetowej: www.iwonicz-zdroj.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój powstałych na nieruchomościach zamieszkałych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

1. Odpady będą odbierane z terenu gminy Iwonicz-Zdrój, szacunkowa liczba mieszkańców od których odbierane będą odpady komunalne to 10977 (wg złożonych deklaracji 8809 osób) mieszkańców (mieszkających stale i czasowo) zamieszkujących w ok. 2235 nieruchomościach w obrębie miasta Iwonicz-Zdrój oraz trzech sołectw: Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka. Na terenie Gminy znajduje się 20 budynków wielomieszkaniowych.
2. Zbiórką objęty zostanie teren całej gminy według uzgodnionych pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą tras przejazdu - mapa poglądowa w naniesionymi trasami przejazdu samochodów określono w załączniku nr 5 (mapa z trasami przejazdu). Długość jednorazowej trasy przejazdu po obszarze całej gminy szacuje się na 40 km.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie:
1) Zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 zgromadzonych w workach i pojemnikach wystawionych na trasie odbioru z nieruchomości zamieszkałych w ilości ok 1500 Mg,
2) Segregowanych odpadów komunalnych, gromadzonych w sposób selektywny
w odpowiednio oznakowanych workach lub pojemnikach wystawionych na trasie odbioru, podanych poniżej rodzajów odpadów w ilości ok 300 Mg
a) tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura, (kod 20 01 39, 15 01 02, 19 12 01, 15 01 01, 20 01 40, 20 02 03),
b) Szkło i opakowania ze szkła (kod 20 01 02, 15 01 07)
3) Pozostałych odpadów wyszczególnionych poniżej
a) odpadów wielkogabarytowych ( kod 20 03 07),
b) przeterminowanych leków (kod 20 01 32),
c) zużytych opon (kod 16 01 03),
d) baterii i akumulatorów (kod 20 01 34),
e) odpadów budowlanych i rozbiórkowych (kod 17 09 04),
f) popiołu (kod 19 01 14),
g) odpadów zielonych (kod 20 02 01),
h) zanieczyszczonych odpadów opakowaniowych (kod 15 01 10).
4. Oznakowanie worków i pojemników:
1) Zmieszane odpady niesegregowane:
a) opisany kontener,
b) worek lub pojemnik z białą nalepką umieszczoną w widocznym miejscu,
2) odpady segregowane: Tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura:
a) opisany kontener,
b) worek lub pojemnik z żółtą nalepką umieszczoną w widocznym miejscu,
3) odpady segregowane: szkło i opakowania ze szkła,
a) opisany kontener,
b) worek lub pojemnik z zieloną nalepką umieszczoną w widocznym miejscu.
5. Częstotliwość wywozu poszczególnych frakcji odpadów od właścicieli budynków jednorodzinnych:
1) odpady mieszane niesegregowane gromadzone w workach i pojemnikach:
a) 4 razy w miesiącu w mieście Iwonicz-Zdrój,
b) 2 razy w miesiącu w sołectwach Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka,
2) odpady segregowane: tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura gromadzone w workach lub pojemnikach:
a) 2 razy w miesiącu w miejscowościach Iwonicz-Zdrój, Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka,
3) odpady segregowane: Szkło i opakowania ze szkła:
a) 1 raz na dwa miesiące w miejscowościach Iwonicz-Zdrój, Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka.
6. Częstotliwość wywozu poszczególnych frakcji odpadów od budynków wielomieszkaniowych:
1) Odpady mieszane niesegregowane gromadzone w workach i pojemnikach:
a) 1 raz w tygodniu.
2) Odpady segregowane: tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, drobny metal, papier i tektura, gromadzone w workach lub pojemnikach:
a) 2 razy w miesiącu.
3) Odpady segregowane: szkło i opakowania ze szkła gromadzone w workach lub pojemnikach:
a) 1 raz na dwa miesiące.
7. Częstotliwość wywozu pozostałych odpadów:
1) odpady zielone- 8-krotny wywóz kontenera KP7,
2) odpady wielkogabarytowe - 2 razy w okresie obowiązywania umowy,
3) przeterminowane leki- 6 raz w okresie obowiązywania umowy (opróżnianie pojemnika 100 l),
4) baterie i akumulatory- 1 raz w okresie obowiązywania umowy,
5) zużyte opony - 2 razy w okresie obowiązywania umowy,
6) odpady budowlane i rozbiórkowe- 15- krotny wywóz kontenera KP7,
7) popiół - 4 razy w okresie obowiązywania umowy,
8) zanieczyszczone odpady opakowaniowe 1 raz w okresie obowiązywania umowy.
8. Miejsce odbioru poszczególnych frakcji odpadów:
1) Odpady niesegregowane i segregowane gromadzone w workach i pojemnikach gromadzone będą na posesjach wzdłuż tras oznaczonych na mapie poglądowej umieszczonej w załączniku nr 5,
2) Odpady powstająca w budynkach wielomieszkaniowych gromadzone będą w pojemnikach i kontenerach umieszczonych w obrębie danej nieruchomości; (Iwonicz-Zdrój: ul. Piwarskiego 20, 22, 24, ul. Rąba 10, 12, 18, ul. Partyzantów 3, 5, ul. Słoneczna 4, 6, 8, 10, 14, 16, ul. Plac Dietla 3; ul. Kulczyńskiego 4; Iwonicz: ul. Zadwór 8, 9, 10, 11, 12,)
3) Odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, popiół - gromadzone wzdłuż tras oznaczonych na mapie poglądowej umieszczonej w załączniku nr 5,
4) Przeterminowane leki, baterie i akumulatory, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe, zanieczyszczone odpady opakowaniowe - odebrane z miejsca uzgodnionym z zamawiającym.
9. Wykonawca zapewni odbiór odpadów gromadzonych w sposób selektywny w pojemnikach typu dzwon umieszczonych na terenie gminy. Na terenie gminy znajduje się 48 (20 szt. na szkło, 28 szt. na papier, tworzywa sztuczne i metal) pojemników rozstawionych są wzdłuż taras przejazdu oznaczonych na mapie poglądowej umieszczonej w załączniku nr 5. Zamawiający przewiduje 12 -krotne opróżnianie wszystkich kontenerów ze szkłem oraz 24- krotne opróżnianie wszystkich kontenerów z tworzywami sztucznymi w trakcie obowiązywania umowy.
10. Wykonawca po każdorazowej zbiórce odpadów gromadzonych w workach, zobowiązany jest informować Zamawiającego o ilości oraz miejscach odebranych worków nie oznaczonych nalepką z kodem kreskowym.
11. Zaleca się Wykonawcy zapoznanie z warunkami terenowymi panującymi na trasach przejazdu oraz miejsc odbioru odpadów z nieruchomości wielomieszkaniowych.
12. Zamawiający nie dopuszcza odbioru odpadów w niedziele i święta.
13. Odpady odbierane będą w dniach ustalonych w harmonogramie w godzinach od 800 do 1800.
14. Odpady odbierane z terenu gminy gromadzone będą w następujących urządzeniach:
1) Pojemniki na odpady o pojemności 50 l, 80 l, 120 l, 240 l, 1100 l,
2) worki o pojemności 60l, 80 l, 120 l,
3) pojemniki /dzwony/ o pojemności 1500 l, 2500 l,
4) kontenery typy KP 7.
15. Zamawiający posiada porozumienie międzygminne z Gminą Krosno w sprawie zagospodarowania odpadów komunalnych i zielonych, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest przekazywać wszystkie zmieszane odpady komunalne oraz odpady zielone do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie - koszt zagospodarowania odpadów spoczywa na Wykonawcy.
16. Wykonawca zebrane odpady zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zwłaszcza art. 9e ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz hierarchią sposobów postępowania z odpadami określonej w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U. 2013r., poz. 21). Przy zagospodarowaniu odpadów należy zachować wymogi określone w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego, zwłaszcza dotyczące właściwości miejscowej Regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych oraz konieczności przekazywania do niej odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania tj do.: Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Krośnie usytuowanej przy ul. Białobrzeskiej 108.
17. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku
i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2013 r., poz. 21).
18. Wykonawca obowiązany jest do porządkowania tereny w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia.
19. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane odbiorem i transportem odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
20. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. zbiórki odpadów, ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno- prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność z zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
21. Jeżeli w toku realizacji zamówienia nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie pojemników lub kontenerów wynikłe z winy Wykonawcy, ich naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy.
22. Wykonawca powinien posiadać pojazdy służące do świadczenia usługi zgodne z wymogami rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122). Pojazdy muszą być oznakowane, sprawne technicznie, ubezpieczone oraz spełniające wymogi niezbędne do dopuszczenia do ruchu drogowego w ilości niezbędnej do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy,
23. Wykonawca w każdym pojeździe służącym do zbiórki odpadów powinien posiadać system GPS celem identyfikacji trasy przejazdu.
24. Wykonawca do 7 dni od podpisania umowy jest zobowiązany:
a) umożliwić Zamawiającemu przeprowadzenie kontroli bazy transportowo-magazynowej, czyli stanu ilościowego posiadanych pojazdów, wyposażenia tych pojazdów, oraz poprawności działania systemu monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego.
b) zainstalować na wskazanym przez Zamawiającego stanowisku komputerowym oprogramowania pozwalającego na bieżący odczyt monitoringu o położeniu pojazdów i miejscach postoju oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów w celu prawidłowości świadczenia usługi zgodnie z przedmiotem zamówienia.
c) przekazać Zamawiającemu szczegółowy wykaz sprzętu, którego Wykonawca będzie używał do realizacji zamówienia.
25. Wykonawca powinien posiadać odpowiednio usytuowaną i wyposażoną bazę magazynowo - transportową - (przez cały okres obowiązywania umowy) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 122) w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
26. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia wszystkich wymagań z art. 9 d ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. poz. 391 z późn. zm.).
27. Wykonawca ma obowiązek sporządzania i przekazywania Zamawiającemu:
1) comiesięcznych raportów dołączanych do faktury określających ilość wywiezionych odpadów wszystkich frakcji odebranych w danym miesiącu rozliczeniowym.
2) kwartalnego sprawozdania zgodnie z rozdziałem 4b art. 9n ustawy z dnia 13 września 1996 r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późń. zm.) według wzoru określonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 630).
28. Zamawiający odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. W tym celu Wykonawca sporządzi do 6 dni od podpisaniem umowy szczegółowy harmonogram wywozu odpadów z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój z podziałem na miejscowości, który to musi uzyskać pisemną akceptację Zamawiającego.
29. W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność i zamknięcie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgodniony pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują dodatkowe wynagrodzenie.
30. Wykonawca zobowiązany jest do spełnienia przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów prawa, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.
31. Wykonawca zapewni Zamawiającemu oraz właścicielom nieruchomości zamieszkałych możliwość kontaktu telefonicznego z jego przedstawicielem- co najmniej w dniach roboczych od godz. 700 do 1500.
32. Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji w terenie w celu zapoznania się z trasami przejazdu oraz warunkami terenowymi występującymi na trasach przejazdu w różnych porach roku.
33. Wykonawca zobowiązany jest dostosować pojazdy do zbierana odpadów do nośności nawierzchni dróg na trasach przejazdu.
34. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru wszystkich odpadów zmieszanych, niesegregowanych oraz selektywnie zbieranych w workach zarówno oznaczonych nalepką jak i nieposiadającym takiej nalepki, jednocześnie zawiadamiając o tym Zamawiającego podając miejsce zabrania nieoznakowanego worka.
35. Wykonawca zobowiązany jest dostosować pojazdy przeznaczone do odbierana odpadów komunalnych do parametrów dróg, placów manewrowych, wymiarów bram wjazdowych, poszczególnych zasobni itp. znajdujących się na terenie RIPOK w Krośnie. Zamawiający nie posiada informacji o ww. parametrach.
3.2. Dane Ogólne

Powierzchnia gminy 45,5 km2

Zestawienie ilości mieszkańców oraz budynków (stan na dzień 25 XI 2013 r.) -Tabele z danymi w SIWZ

Ilość poszczególnych frakcji odpadów odebranych w okresie od 01. 01. 2012 r. do 31. 12. 2012 r. - Tabela z danymi w SIWZ

Przewidywana (szacunkowa) ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania na rok 2014 z terenu całej gminy - Tabela z danymi w SIWZ

Ilość mieszkańców gminy na podstawie złożonych deklaracji (stan na dzień 25 XI 2013 r.) - Tabela z danymi w SIWZ

UWAGA !!
Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym przygotuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Iwonicz - Zdrój z podziałem na miejscowości tj.: Iwonicz-Zdrój, Iwonicz, Lubatówka i Lubatowa w terminie 6 dni od dnia podpisania umowy. Harmonogram będzie stanowił integralną część umowy.

UWAGA!!!
W przypadku użycia w dokumentacji przetargowej (SIWZ wraz z załącznikami) nazw własnych, technologii, narzędzi, materiałów itp. należy je traktować jako przykładowe mające na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy. Technologia, narzędzia i materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii jakości nie niższej (równoważnej) niż ta wskazana w SIWZ i załącznikach do niej.

Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu na którym będzie świadczona usługa i zapoznał się z przed¬miotem zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium:
1) Zamawiający wymaga złożenia, do dnia 12.12.2013 r. do godz. 11.00, wadium w wysokości 10 000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a)pieniądzu;
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c)gwarancjach bankowych;
d)gwarancjach ubezpieczeniowych;
e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r., Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
2)W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być
sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a)nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b)określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją
c)kwotę gwarancji,
d)termin ważności gwarancji,
e)zobowiązanie gwaranta do: bezzwłocznego zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
-odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
-nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
-zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
-na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w art. 26 ust. 3 nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po j ego stronie;
. stwierdzenie, że gwarancja jest bezwarunkowa i nieodwołalna.
3) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego:

Nazwa Banku

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział Miejsce Piastowe
Filia w Iwoniczu - Zdroju
Nr 10 8642 1041 2006 4003 4117 0001
z dopiskiem wadium-przetarg na zamówienie pn: /Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój powstałych na nieruchomościach zamieszkałych/.
UWAGA!
Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uznaje się datę i godzinę wpływu środków na rachunek Zamawiającego.

Kserokopię dowodu wpłaty wadium należy dołączyć do oferty. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach, kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty. Oryginał wniesienia wadium należy złożyć osobno wraz z ofertą. Nie jest wskazane trwałe wpinanie oryginału dokumentu wadialnego do oferty w przypadku woli jego zwrócenia w sytuacjach określonych ustawą.

4)Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano. Zamawiający zwraca niezwłocznie
wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
5)Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
6)Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
7)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- mzawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
8) Zamawiający zatrzymuje również wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca, wykaże, iż posiada:
a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój, o którym mowa w art. 9b i 9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późń. zm.),
b) aktualne zezwolenie na transport odpadów komunalnych.
Na potwierdzenie powyższego, należy złożyć odpowiednie dokumenty

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wystarczającym będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy - zgodnego w treści ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wystarczającym będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy - zgodnego w treści ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wystarczającym będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy - zgodnego w treści ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wystarczającym będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy - zgodnego w treści ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oferta powinna zawierać:
- formularz oferty wykonania zamówienia, (załącznik nr 1),
- oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,(załącznik nr 2),
- oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, (załącznik nr 3),
- oświadczenie/informacja Wykonawcy o grupie kapitałowej, (załącznik nr 3a),
- dokumenty i pozostałe oświadczenia wskazane w ust. 6 SIWZ,
- pisemne zobowiązanie - jeżeli dotyczy,
- stosowne Pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru,
- w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający wymaga zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
na warunkach określonych we wzorze umowy o udzielnie zamówienia stanowiącym
załącznik nr 4 do SIWZ.
2. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty dotyczących terminu realizacji zamówienia, wynagrodzenia oraz zakresu przedmiotowego zamówienia na niżej określonych zasadach:
1) Termin realizacji zamówienia może być zmieniony w przypadku, gdy opóźnienie
w wykonaniu przedmiotu umowy spowodowane będzie okolicznością, która wystąpiła z przyczyn niezależnych od Wykonawcy po zawarciu umowy:
a) wystąpienie warunków pogodowych mających wpływ na niemożliwość prowadzenia zamówienia w szczególności: powódź, śnieżyce, zawieje i zamiecie śnieżne, które uniemożliwiają prowadzenie usług,
b) wstrzymania usług przez organy administracji publicznej.
2) Poza przypadkami określonymi wyżej, istotne zmiany postanowień zawartej umowy będą mogły nastąpić w razie zaistnienia, po zawarciu umowy:
a) przypadku siły wyższej, lub
b) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, w tym również zmiany stawki podatku VAT.
3. Zamawiający dopuszcza zmianę sposobu realizacji przedmiotu umowy:
1) Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań technicznych, technologicznych, innych materiałów i urządzeń niż przewidziane w SIWZ pod warunkiem, że:
a) zamienne materiały i urządzenia będą miały lepsze parametry techniczne, bez pogorszenia warunków eksploatacyjnych,
b) pojawienie się nowszej technologii wykonania przedmiotu zamówienia pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji zamówienia lub jego kosztów, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy,
c) zmiana zakresu usług, które Wykonawca powierzył podwykonawcom a które określone są w złożonej ofercie i niniejszej umowie.
4. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust. 2 termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
5. Zmiany o których mowa w ust. 2 i 3 stanowią katalog zmian na który Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowi jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
6. Pozostałe zmiany:
1) Możliwość rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia i negatywnych skutków dla Zamawiającego w sytuacji zmiany przepisów prawa powodujących istotne zmiany formalno- prawne.
2) Rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania pełnego zakresu zamówienia, w sytuacji której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy a nie powstałej z winy Zamawiającego ani Wykonawcy, maksymalnie do wysokości 20% wartości umowy bez żadnych negatywnych skutków prawnych i finansowych.
7. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać:
1) opis zmiany,
2) uzasadnienie zmiany,
3) koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
8. Wprowadzone zmiany wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności (aneks).
9. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią one jednak zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
10. Zmiany umowy w rozumieniu art. 144 PZP nie stanowią:
1) Zmiany danych związanych z obsługą organizacyjno - administracyjną np. zmiana kont bankowych, procedur związanych z uregulowaniem płatności wobec Podwykonawców.
2) Zmiany osób wskazanych w umowie do kontaktów między Stronami.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urzad Gminy w Iwoniczu-Zdroju
Al. Słoneczna 28;
38-440 Iwonicz-Zdrój

Data składania wniosków, ofert: 12/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urzad Gminy w Iwoniczu-Zdroju
Al. Słoneczna 28;
38-440 Iwonicz-Zdrój
Biuro Obsługi Mieszkańca BOM - (parter)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Podobne przetargi

12318 / 2015-01-19 - Inny: Sp. z o.o.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie Sp. z o.o. - Krosno (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa czynności segregacji ręcznej niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odpadów wstępnie posegregowanych -u źródła oraz usługa prac porządkowych na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie

109636 / 2014-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Dęba - Nowa Dęba (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Dęba w okresie 01.04.2014 - 30.06.2014.

472200 / 2012-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Haczów - Haczów (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Haczów.

125116 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Nowa Sarzyna - Nowa Sarzyna (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zapobieganie powstawaniu dzikich wysypisk na terenie gminy Nowa Sarzyna poprzez organizowanie akcji zbierania odpadów

98686 / 2015-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chłopice - Chłopice (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Chłopice.

359134 / 2015-12-31 - Inny: jednostka budżetowa

Zakład Obsługi Przejść Granicznych w Korczowej - Młyny (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wywóz i unieszkodliwianie niesegregowanych odpadów komunalnych z terenu drogowego i kolejowego przejścia granicznego w Medyce

348209 / 2011-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Baligród - Baligród (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i składowania stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Baligród

206784 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Majdan Królewski - Majdan Królewski (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu gminy Majdan Królewski

243545 / 2008-10-01 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Zespół Opieki Zdrowotnej - Łańcut (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Łańcut: USŁUGA ODBIORU, TRANSPORTU I SKŁADOWANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH NA WYSYPISKU ODPADÓW KOMUNALNYCH WYTWARZANYCH W PLACÓWKACH ZESPOŁU OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁAŃCUCIE (SZP/380/33/08)

523284 / 2012-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Usług Komunalnych - Ostrów (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usługi ręcznego sortowania odpadów na linii sortowniczej Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie - Zakład Zagospodarowania Odpadów w Kozodrzy.

244494 / 2013-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Wiązownica - Wiązownica (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE STAŁYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY WIĄZOWNICA

67387 / 2013-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuszów Narodowy - Tuszów Narodowy (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Tuszów Narodowy

268232 / 2014-08-12 - Inny: MON Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Czyszczenie i konserwacja urządzeń sozotechnicznych z terenów administrowanych przez JW 4784 Rzeszów.

114985 / 2013-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój - Iwonicz-Zdrój (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój powstałych na nieruchomościach zamieszkałych

44109 / 2015-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku - Polańczyk (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady, położonych na obszarze Gminy Solina

349030 / 2015-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cisna - Cisna (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI, NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY ORAZ OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI, NA KTÓRYCH NIE ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY, A POWSTAJĄ ODPADY, POŁOŻONYCH NA OBSZARZE GMINY CISNA I ICH ZAGOSPODAROWANIE.

13234 / 2014-01-13 - Inny: MON Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wywóz ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego oraz odpadów medycznych.

371450 / 2014-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lutowiska - Lutowiska (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI, NA KTÓRYCH ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY ORAZ OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI, NA KTÓRYCH NIE ZAMIESZKUJĄ MIESZKAŃCY, A POWSTAJA ODPADY, POŁOŻONYCH NA OBSZARZE GMINY LUTOWISKA I ICH ZAGOSPODAROWANIE

179328 / 2013-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tryńcza - Tryńcza (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Tryńcza

328310 / 2015-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Padew Narodowa - Padew Narodowa (podkarpackie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Padew Narodowa