149192 / 2010-05-28 - Administracja samorządowa / Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów (Kędzierzyn-Koźle)
Dokumentacja przebudowy ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu
Opis zamówienia
I. Cel i uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne
1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych oraz geodezyjnych dla potrzeb przebudowy i rozbudowy ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, przygotowania niezbędnych materiałów do wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194, z późn. zm.) wraz z uzyskaniem tejże decyzji oraz przygotowania niezbędnych materiałów geodezyjno-prawnych do uregulowania spraw własnościowych przyszłego pasa drogowego.
2. Ulice objęte przedmiotem zamówienia położone są w centrum miasta, prowadzą ruch o dużym natężeniu, w związku z powyższym zachodzi konieczność jego uspokojenia, tym bardziej że ruch tranzytowy można skierować na obwodnicę Kędzierzyna. Przyjęte rozwiązania muszą gwarantować osiągnięcie tego celu, w szczególności poprzez uwzględnienie takich parametrów drogi i jej elementów wyposażenia, które poprawią skutecznie bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz spowodują pozytywną zmianę zachowań uczestników ruchu drogowego.
3. Zamierzeniem Zamawiającego jest również doprowadzenie przedmiotowego ciągu komunikacyjnego do takiego stanu, aby ulice stały się wizytówką miasta pod względem tak użytkowym, jak i przestrzennym.
4. Przedmiotowe ulice, wg ewidencji dróg prowadzonej przez Wydział Zarządzania Drogami UM w Kędzierzynie-Koźlu, stanowią ciąg drogi gminnej o numerze 2071 O.
5. Gmina Kędzierzyn-Koźle ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.) - stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.
6. Podstawą do rozwiązań projektowych jest koncepcja (wariant I) modernizacji ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, opracowana w 2009 r. przez Pracownię Architektoniczną QUAD z Kędzierzyna-Koźla - stanowi załącznik nr 2 do SIWZ, przy czym w dalszych pracach należy uwzględnić warunki określone w uzyskanych uzgodnieniach na etapie koncepcji - stanowią załączniki nr 3 ÷ 12 do SIWZ.
7. Dopuszcza się wprowadzenie zmian do rozwiązań przedstawionych w koncepcji, pod warunkiem ich uzgodnienia z przedstawicielami Zamawiającego.
II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z przebudową i rozbudową ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, przygotowanie pozostałych materiałów niezbędnych do wydania zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej (dalej zwane decyzją ZRID) oraz uzyskanie tej decyzji.
W ramach przedmiotu zamówienia należy opracować również kompletną dokumentację geodezyjno-prawną związaną z nabyciem nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego i czasowym korzystaniem z nieruchomości w związku z prowadzeniem robót na ich terenie.
2. Prace projektowe obejmują następujący zakres:
1) zakres drogowy ul. Kozielskiej w km 0+000 - 1+800
a) przebudowa skrzyżowania ul. Kozielskiej z ul. Gliwicką (droga wojewódzka nr 408) i budowa ronda (ewentualnie skrzyżowania skanalizowanego wg wariantu II koncepcji powołanej w pkt. I.6)
b) przebudowa ul. Kozielskiej z budową obustronnych chodników, ścieżek rowerowych oraz przebudową istniejących skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi
c) przebudowa skrzyżowania ul. Kozielskiej z ul. Tartaczną - ul. Reja i budowa ronda, przy czym planowany wyjazd autobusów z zajezdni na ul. Tartaczną należy zmienić w miejsce istniejącego (po uwzględnieniu jego przebudowy),
2) zakres drogowy Al. J. Pawła II w km 1+900 - 3+445
a) przebudowa skrzyżowania Al. J. Pawła II z ul. Grunwaldzką - ul. K. Miarki - Traugutta i budowa ronda wraz z kompleksem zadaszonych przystanków miejskiej komunikacji autobusowej oraz przejściem dla pieszych:
a.1. podziemnym, uwzględniającym do 6 wyjść, bez programu handlowo-usługowego, z niezbędnymi instalacjami związanymi z prawidłowym i bezpiecznym funkcjonowaniem oraz monitoringiem - wariant nr 1
a.2. naziemnym - wariant nr 2
b) przebudowa Al. J. Pawła II i budowa obustronnego chodnika, jednostronnej ścieżki rowerowej oraz przebudowa istniejących skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi, w tym budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. 1Maja - ul. Miła; uwaga: ulicę Matejki pozostawia się otwartą dla ruchu kołowego
c) włączenie się do drogi krajowej na skrzyżowaniu z Al. Lisa - Al. Armii Krajowej (obwodnica północna Kędzierzyna), która stanowi ciąg drogi krajowej nr 40,
3) rozważyć zachowanie tych samych szerokości (4 m) jezdni na dojazdach do rond oraz na zjazdach z nich,
4) przebudowa i budowa zjazdów, przejść dla pieszych i rowerzystów, oznakowania poziomego i pionowego, zatok lub przystanków autobusowych oraz wiat; przy czym na wszystkich przejściach bez sygnalizacji świetlnej wprowadzić znakowanie punktowymi elementami odblaskowymi aktywnymi (ze źródłem światła) wtopionymi w nawierzchnię asfaltową,
5) przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej, sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego (jezdni, chodników i ścieżek rowerowych) - przy ewentualnej lokalizacji oświetlenia na wyspie ronda należy zapewnić utwardzony dojazd o odpowiednich wymiarach dla pojazdu serwisowego,
6) zapewnienie warunków korzystania z przebudowanej infrastruktury drogowej przez osoby niepełnosprawne ruchowo oraz niewidome i niedowidzące,
7) przebudowa istniejących ogrodzeń (jeśli zajdzie potrzeba),
8) przebudowa i budowa pozostałego uzbrojenia kolidującego z przebudowanymi ulicami, a nie związanego bezpośrednio z jej użytkowaniem jak: sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, sieć cieplna, sieć gazowa, linie energetyczne, telekomunikacyjne; w rejonie wiaduktu kolejowego nie wyklucza się również konieczności prowadzenia robót w obszarze kolejowym oraz przebudowy uzbrojenia należącego do jednostek organizacyjnych PKP SA,
9) zmiana lokalizacji przepompowni wód deszczowych przy ul. Traugutta.
3. Z prac projektowych wyłącza się:
1) przebudowę odcinka ciągu komunikacyjnego w km 1+800 - 1+900, w miejscu jego przejścia pod wiaduktem linii kolejowej nr 137 Katowice-Legnica w jej km 64,070-Koźle; przebudowa stacji kolejowej Kędzierzyn-Koźle wraz z wymienionym wiaduktem jest przedmiotem wstępnych opracowań realizowanych na zamówienie PKP,
2) budowę obiektów kubaturowych (garaż wielopoziomowy, obiekty komercyjne, itp.),
3) budowę parkingu pogotowia ratunkowego.
4. Założenia ogólne do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy i zgodny z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami niniejszego OPISU, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzonych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć: poza uzyskaniem decyzji ZRID będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP oraz podstawę realizacji pełnego zakresu robót budowlanych, niezbędnego dla użytkowania dróg zgodnie z przeznaczeniem.
3) Zwraca się uwagę, że projektowanie w granicach pasa drogi krajowej lub wojewódzkiej wymaga przygotowania dodatkowych egzemplarzy materiałów do uzyskania decyzji ZRID w tym zakresie dla potrzeb złożenia odpowiedniego wniosku do Wojewody Opolskiego. Ponadto może wystąpić konieczność przygotowania osobnych projektów budowlanych dla przebudowy i budowy urządzeń niezwiązanych z funkcjonowaniem ulic, tak w pasie drogi gminnej, jak i drogi wojewódzkiej, krajowej czy na terenie zamkniętym PKP.
4) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skoordynowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
5) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez poszczególnych zarządców dróg, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
6) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
7) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia.
8) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
9) Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana w podziale na poszczególne ulice: osobno dla ul Kozielskiej, osobno dla Al. J. Pawła II oraz dodatkowo w ramach każdej z tych ulic na 3-4 etapy w taki sposób, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania danego etapu. Etapy należy ustalić w oparciu o możliwości techniczne wykonania w etapach uzbrojenia oraz możliwości zorganizowania objazdów na czas budowy.
10) Zamawiający jest w posiadaniu następujących materiałów do projektowania:
a) wypis i wyrys z m.p.z.p.
b) koncepcja modernizacji ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu (wariant I), wykonana w 2009 r. wraz z opiniami
c) zestawienie działek do wykupu (może ono ulec zmianie) - stanowi załącznik nr 13 do SIWZ
d) opracowanie studialne w zakresie pomiaru ruchu i analizy stanu sygnalizacji, wykonane w 2005 r.
oraz dokumentacji przebudowy ul. Dworcowej, której rozwiązania należy skorelować z rozwiązaniami objętymi niniejszym zamówieniem.
5. Parametry techniczne projektowanych dróg, a w szczególności konstrukcje jezdni ustalić w oparciu o:
a) metodę badań ugięć nawierzchni,
b) ocenę podłoża, na podstawie dokumentacji geotechnicznej,
c) ocenę rodzaju i jakości materiałów oraz przydatności poszczególnych warstw istniejącej konstrukcji nawierzchni, na podstawie odwiertów w nawierzchni i korpusie drogowym oraz ocenę stanu nawierzchni wg SOSN wykonanych przez Wykonawcę,
d) rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie oraz zarządzenie nr 4 GDDP w sprawie wprowadzania Katalogu Wzmocnień i Remontów Nawierzchni Podatnych i Półsztywnych, jak również inne obowiązujące przepisy.
6. Do każdej posesji musi być zapewniona obsługa komunikacyjna, przy czym określa się, następujące wymagania:
a) zjazdy powinny być dostosowane do istniejących bram wjazdowych oraz do szerokości pojazdów obsługujących te zjazdy, lecz nie większej niż to wynika z § 78 i 79 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 5 oraz długości od krawędzi jezdni do granicy pasa drogowego,
b) każdy zjazd zarówno indywidualny, jak i publiczny winien być przeanalizowany pod względem wysokościowym i usytuowania w planie,
c) w przypadku, gdy długość zjazdu będzie wychodziła poza granicę pasa drogowego (mimo przyjętych maksymalnych spadków podłużnych wg wymogów warunków technicznych wymienionych w pkt. 5), projekt powinien przewidzieć wykonanie nasypu na posesję i przebudowę ogrodzenia, jeśli zajdzie taka potrzeba,
d) zapewnić również dojścia do furtek lub wejść do budynków położonych w bezpośrednim sąsiedztwie pasa drogowego.
7. Założenia szczegółowe do projektowania na bieżąco uzgadniać odpowiednio z Wydziałem Zarządzania Drogami bądź Wydziałem Ochrony Środowiska i Infrastruktury Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu przy udziale przedstawicieli Zamawiającego.
III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
A. Opracowania przedprojektowe, na które składają się:
1) pomiary ruchu drogowego
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
a) organizacja i nadzór nad wykonaniem pomiarów,
b) wykonanie pomiarów w terenie (min. 2 x po 16 godzin wykonane w dzień powszedni - środa, czwartek lub piątek),
c) ustalenie wielkości natężenia ruchu (z rozkładem kierunkowym na poszczególnych skrzyżowaniach),
d) ustalenie wielkości prognozowanego natężenia ruchu (z rozkładem j.w.),
e) określenie przepustowości skrzyżowań po przebudowie;
2) dokumentacja geotechniczna, dokumentacja geologiczno-inżynierska
- opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać dokumentacje hydrogeologiczne i geologiczno-inżynierskie i przy uwzględnieniu wymagań zawartych w załączniku nr 4 do rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie;
B. Materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w tym kartę informacyjną przedsięwzięcia, przygotowaną zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 9 ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko w związku z ustawą Prawo ochrony środowiska;
C. Raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko o zakresie określonym w w/w ustawach (w przypadku nałożenia przez organ obowiązku jego sporządzenia);
D. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:
1) projektów budowlanych poszczególnych branż - o szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego;
wymagania dla tego opracowania są określone w załączniku nr 1 do niniejszego OPISU
2) planszy zbiorczej uzbrojenia terenu, uwzględniająca zakres wszystkich branż i odpowiednio czytelną legendę
3) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, warunków, uzgodnień, sprawdzeń, decyzji i pozwoleń dla rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemne skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego
4) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego - uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane; informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
5) projektów wykonawczych poszczególnych branż, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.D;
wymagania dla tych opracowań są określone w załączniku nr 1 do niniejszego OPISU
6) projektu założeń realizacji budowy, precyzujący wymagania dotyczące etapowania i oddawania w użytkowanie poszczególnych dróg; jeżeli jest to niezbędne, projekty związane z etapowaniem budowy;
7) przedmiarów robót w poszczególnych branżach w zakresie, o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.D;
wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 2 do OPISU;
E. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż w zakresie, o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.D (w branży drogowej wykorzystać wzorcowe specyfikacje opracowane przez GDDP); opracowania te powinny ściśle odpowiadać planowanym pracom związanym z realizacją inwestycji;
F. Kosztorysy inwestorskie dla poszczególnych branż, opracowane na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji;
wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 2 do niniejszego OPISU;
G. Materiały do wniosku o wydanie decyzji ZRID muszą być opracowane w zakresie zgodnym z art. 11d ustawy powołanej pkt. I.1;
wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 3 do niniejszego OPISU;
H. Dokumentacja geodezyjno-prawna do nabycia z mocy prawa nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego obejmuje następujący zakres:
1) wstępne prace analityczne poprzedzające dokonanie podziałów
2) badanie stanu prawnego dzielonych działek oraz działek nabywanych w całości
3) przekazanie dokumentów z katastru nieruchomości i dokumentów własności
4) opracowanie projektów podziału nieruchomości z uwzględnieniem całych nieruchomości wchodzących w zakres projektowanego pasa drogowego niezbędnych do nabycia z mocy prawa na podstawie decyzji ZRID
5) sporządzenie przez biegłego rzeczoznawcę majątkowego inwentaryzacji nieruchomości
6) przygotowanie wyciągów z wykazów zmian danych ewidencyjnych;
wymagania dla tej dokumentacji określone są w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU;
I. Dokumentacja geodezyjno-prawna do nabycia praw na cele budowlane na nieruchomościach położonych poza projektowanym pasem drogowym w związku z przebudową dróg innych kategorii, budową i przebudową wjazdów oraz budową i przebudową sieci uzbrojenia terenu obejmuje następujący zakres:
1) przekazanie dokumentów z katastru nieruchomości i dokumentów własności
2) badanie stanu prawnego nieruchomości;
wymagania dla tej dokumentacji określone są w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od właściwej jednostki geodezyjno-kartograficznej:
a) map do celów projektowych w skali 1 do 500, opracowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w sprawie rodzaju opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie, ogólną specyfikacją GDDP w tym zakresie, instrukcją G-5, w wersji papierowej i elektronicznej;
mapy powinny m. in. zawierać numery działek oraz granice określone według stanu prawnego lub uwidocznionego w katastrze nieruchomości
b) map ewidencyjnych w skali 1 do 1000 w wersji papierowej
c) ewentualnie innych (np. topograficznych) w skali 1 do 10 000 w wersji j.w.
(zwane w dalszej treści opracowaniami geodezyjnymi) w ilości niezbędnej do projektowania i skompletowania dokumentacji,
2) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci oraz aktualizacja warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia w stosunku do uzyskanych na etapie opiniowania koncepcji,
3) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, sprawdzeń, decyzji, pozwoleń oraz opinii,
4) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas budowy dla poszczególnych etapów dróg,
5) wykonanie inwentaryzacji zadrzewienia (w 5 egz.) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie; dla drzew pod ochroną uzyskać decyzję na ich wycinkę; inwentaryzacja powinna obejmować:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki - każde drzewo na swoim pniu winno być opatrzone trwałym numerem inwentaryzacyjnym, lokalizację krzewów określić należy podając kilometraż i stronę drogi po której rosną; dla drzew winna być określona ich masa z podziałem na drewno użytkowe i opałowe wraz z podaniem szacunkowej jego wartości wg aktualnych cen rynkowych
b) plan sytuacyjny z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki,
6) rozpoznanie stanu istniejącej nawierzchni oraz warstw konstrukcyjnych dla potrzeb przyjęcia odpowiedniej konstrukcji jezdni (w tym zbadanie ugięcia w miejscach włączenia do istniejących dróg),
7) inwentaryzacja istniejących zjazdów, wejść do obiektów budowlanych lub innych sytuacji w przypadku obiektów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie pasa drogowego (np. wysokość okien w budynkach) obejmująca następujący zakres:
a) szczegółowa inwentaryzacja z podziałem na zjazdy indywidualne, publiczne i drogi gminne wewnętrzne zawierające dane dotyczące:
a.1. lokalizację zjazdu
a.2. parametry geometryczne
a.3. rodzaj nawierzchni
b) szczegółowa inwentaryzacja pozostałych przypadków zawierająca dane j.w. lub inne odpowiednie do zaistniałej sytuacji,
8) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku (w 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczonych w pasie drogowym, a niezwiązanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowaną inwestycją,
9) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie,
10) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego w zakresie nie objętym decyzją ZRID,
11) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę materiały,
12) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę materiały,
13) dokonanie trwałej stabilizacji znaków granicznych nowo wydzielonych granic działek na zasadach określonych w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.
3. Prace projektowe, oddzielnie dla ul. Kozielskiej i oddzielnie dla Al. J. Pawła II, należy skompletować w ilości:
1) opracowania przedprojektowe, w tym:
a) pomiary ruchu drogowego - 5 egz.
b) dokumentacja geotechniczna, geologiczno-inżynierska - 5 egz.
2) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - 4 egz.
3) raport (raporty) oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko - 4 egz.
4) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektów budowlanych - 5 egz.
b) planszy zbiorczej uzbrojenia terenu - 5 egz.
c) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, warunków, uzgodnień,
sprawdzeń, decyzji i pozwoleń - 5 egz.
d) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
e) projektów wykonawczych dla poszczególnych etapów - 5 egz.
f) przedmiarów robót dla poszczególnych etapów - 5 egz.
5) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 5 egz.
6) kosztorysy inwestorskie dla poszczególnych etapów wraz
z zestawieniem kosztów inwestycji - 2 egz.
7) materiały do uzyskania decyzji ZRID - 5 egz.
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii, decyzji itp. oraz dodatkowych projektów budowlanych niezbędnych do złożenia stosownych wniosków we właściwych organach administracji architektoniczno-budowlanej w sytuacjach, o których mowa w pkt. II.4.3) niniejszego OPISU.
4. Ilości egzemplarzy dokumentacji geodezyjno-prawnej do nabycia z mocy prawa nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego oraz dokumentacji geodezyjno-prawnej do nabycia praw na cele budowlane na nieruchomościach poza projektowanym pasem drogowym są określone w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.
5. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) opracowania przedprojektowe przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis oraz luźno poskładane rysunki, sporządzone w czytelnej grafice, umożliwiającej reprodukcję,
2) do pierwszego egzemplarza dokumentacji projektowej dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami do nich
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej,
c) kopie uprawnień i zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
3) do drugiego egzemplarza dokumentacji projektowej oraz do dodatkowych projektów budowlanych (egzemplarze dla wyżej wspomnianych właściwych organów administracji architektoniczno-budowlanej) dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt. 2.a) poświadczone czytelnie na każdej stronie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej,
c) oryginały zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) bądź ich kopie potwierdzone urzędowo (przez Izbę lub notariusza) oraz kopie uprawnień poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
4) każdy komplet dokumentacji (wielobranżowej) opakować w praktyczną teczkę kartonową z rączką (nie stosować kartonów archiwizacyjnych) i przykleić stronę tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.D, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.
6. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu w 1 egz. na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) opracowania przedprojektowe - w formacie .pdf
2) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (oraz ewentualnie raport) - w formacie .pdf (wyjątkowo w 3 egz.),
3) materiały do uzyskania decyzji ZRID - w formacie .pdf,
4) dla poszczególnej branży: projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekt wykonawczy umieszczony w drugim katalogu; wszystkie uzgodnienia dotyczące danej branży (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p. oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu; specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót umieszczona w czwartym katalogu - w formacie .pdf,
5) przedmiar robót dla poszczególnej branży - w formacie .pdf,
6) kosztorys inwestorski (w tym również przedmiar) dla poszczególnej branży - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w formacie EXCEL.
7. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65 KB.
8. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
9. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-rzut, A.2-przekrój, itd.
3) konstrukcja K.1-rzut, K.2-przekrój, itd.
4) instalacje lub sieci sanitarne S.1-rzut lub plan, S.2-rozwinięcie lub profil, itd.
5) instalacje lub sieci elektryczne E.1-rzut lub plan, E.2-schemat, itd.
6) drogi D.1-plan, D.2-profil, D.7-przekrój, itd.
7) szata roślinna R.1-plan, itd.
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do prac projektowych w poszczególnych fazach projektowania i rodzajach opracowań - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 149192
Data publikacji: 2010-05-28
Nazwa:
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów
Ulica: ul. Piramowicza 32
Numer domu: 32
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Kod pocztowy: 47-200
Województwo / kraj: opolskie
Numer telefonu: 77 4050380
Numer faxu: 77 4050379
Adres strony internetowej: www.kedzierzynkozle.pl
Regon: 00052450700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dokumentacja przebudowy ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
I. Cel i uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne
1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych oraz geodezyjnych dla potrzeb przebudowy i rozbudowy ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, przygotowania niezbędnych materiałów do wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194, z późn. zm.) wraz z uzyskaniem tejże decyzji oraz przygotowania niezbędnych materiałów geodezyjno-prawnych do uregulowania spraw własnościowych przyszłego pasa drogowego.
2. Ulice objęte przedmiotem zamówienia położone są w centrum miasta, prowadzą ruch o dużym natężeniu, w związku z powyższym zachodzi konieczność jego uspokojenia, tym bardziej że ruch tranzytowy można skierować na obwodnicę Kędzierzyna. Przyjęte rozwiązania muszą gwarantować osiągnięcie tego celu, w szczególności poprzez uwzględnienie takich parametrów drogi i jej elementów wyposażenia, które poprawią skutecznie bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz spowodują pozytywną zmianę zachowań uczestników ruchu drogowego.
3. Zamierzeniem Zamawiającego jest również doprowadzenie przedmiotowego ciągu komunikacyjnego do takiego stanu, aby ulice stały się wizytówką miasta pod względem tak użytkowym, jak i przestrzennym.
4. Przedmiotowe ulice, wg ewidencji dróg prowadzonej przez Wydział Zarządzania Drogami UM w Kędzierzynie-Koźlu, stanowią ciąg drogi gminnej o numerze 2071 O.
5. Gmina Kędzierzyn-Koźle ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.) - stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.
6. Podstawą do rozwiązań projektowych jest koncepcja (wariant I) modernizacji ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, opracowana w 2009 r. przez Pracownię Architektoniczną QUAD z Kędzierzyna-Koźla - stanowi załącznik nr 2 do SIWZ, przy czym w dalszych pracach należy uwzględnić warunki określone w uzyskanych uzgodnieniach na etapie koncepcji - stanowią załączniki nr 3 ÷ 12 do SIWZ.
7. Dopuszcza się wprowadzenie zmian do rozwiązań przedstawionych w koncepcji, pod warunkiem ich uzgodnienia z przedstawicielami Zamawiającego.
II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z przebudową i rozbudową ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, przygotowanie pozostałych materiałów niezbędnych do wydania zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej (dalej zwane decyzją ZRID) oraz uzyskanie tej decyzji.
W ramach przedmiotu zamówienia należy opracować również kompletną dokumentację geodezyjno-prawną związaną z nabyciem nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego i czasowym korzystaniem z nieruchomości w związku z prowadzeniem robót na ich terenie.
2. Prace projektowe obejmują następujący zakres:
1) zakres drogowy ul. Kozielskiej w km 0+000 - 1+800
a) przebudowa skrzyżowania ul. Kozielskiej z ul. Gliwicką (droga wojewódzka nr 408) i budowa ronda (ewentualnie skrzyżowania skanalizowanego wg wariantu II koncepcji powołanej w pkt. I.6)
b) przebudowa ul. Kozielskiej z budową obustronnych chodników, ścieżek rowerowych oraz przebudową istniejących skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi
c) przebudowa skrzyżowania ul. Kozielskiej z ul. Tartaczną - ul. Reja i budowa ronda, przy czym planowany wyjazd autobusów z zajezdni na ul. Tartaczną należy zmienić w miejsce istniejącego (po uwzględnieniu jego przebudowy),
2) zakres drogowy Al. J. Pawła II w km 1+900 - 3+445
a) przebudowa skrzyżowania Al. J. Pawła II z ul. Grunwaldzką - ul. K. Miarki - Traugutta i budowa ronda wraz z kompleksem zadaszonych przystanków miejskiej komunikacji autobusowej oraz przejściem dla pieszych:
a.1. podziemnym, uwzględniającym do 6 wyjść, bez programu handlowo-usługowego, z niezbędnymi instalacjami związanymi z prawidłowym i bezpiecznym funkcjonowaniem oraz monitoringiem - wariant nr 1
a.2. naziemnym - wariant nr 2
b) przebudowa Al. J. Pawła II i budowa obustronnego chodnika, jednostronnej ścieżki rowerowej oraz przebudowa istniejących skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi, w tym budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. 1Maja - ul. Miła; uwaga: ulicę Matejki pozostawia się otwartą dla ruchu kołowego
c) włączenie się do drogi krajowej na skrzyżowaniu z Al. Lisa - Al. Armii Krajowej (obwodnica północna Kędzierzyna), która stanowi ciąg drogi krajowej nr 40,
3) rozważyć zachowanie tych samych szerokości (4 m) jezdni na dojazdach do rond oraz na zjazdach z nich,
4) przebudowa i budowa zjazdów, przejść dla pieszych i rowerzystów, oznakowania poziomego i pionowego, zatok lub przystanków autobusowych oraz wiat; przy czym na wszystkich przejściach bez sygnalizacji świetlnej wprowadzić znakowanie punktowymi elementami odblaskowymi aktywnymi (ze źródłem światła) wtopionymi w nawierzchnię asfaltową,
5) przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej, sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego (jezdni, chodników i ścieżek rowerowych) - przy ewentualnej lokalizacji oświetlenia na wyspie ronda należy zapewnić utwardzony dojazd o odpowiednich wymiarach dla pojazdu serwisowego,
6) zapewnienie warunków korzystania z przebudowanej infrastruktury drogowej przez osoby niepełnosprawne ruchowo oraz niewidome i niedowidzące,
7) przebudowa istniejących ogrodzeń (jeśli zajdzie potrzeba),
8) przebudowa i budowa pozostałego uzbrojenia kolidującego z przebudowanymi ulicami, a nie związanego bezpośrednio z jej użytkowaniem jak: sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, sieć cieplna, sieć gazowa, linie energetyczne, telekomunikacyjne; w rejonie wiaduktu kolejowego nie wyklucza się również konieczności prowadzenia robót w obszarze kolejowym oraz przebudowy uzbrojenia należącego do jednostek organizacyjnych PKP SA,
9) zmiana lokalizacji przepompowni wód deszczowych przy ul. Traugutta.
3. Z prac projektowych wyłącza się:
1) przebudowę odcinka ciągu komunikacyjnego w km 1+800 - 1+900, w miejscu jego przejścia pod wiaduktem linii kolejowej nr 137 Katowice-Legnica w jej km 64,070-Koźle; przebudowa stacji kolejowej Kędzierzyn-Koźle wraz z wymienionym wiaduktem jest przedmiotem wstępnych opracowań realizowanych na zamówienie PKP,
2) budowę obiektów kubaturowych (garaż wielopoziomowy, obiekty komercyjne, itp.),
3) budowę parkingu pogotowia ratunkowego.
4. Założenia ogólne do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy i zgodny z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami niniejszego OPISU, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzonych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć: poza uzyskaniem decyzji ZRID będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP oraz podstawę realizacji pełnego zakresu robót budowlanych, niezbędnego dla użytkowania dróg zgodnie z przeznaczeniem.
3) Zwraca się uwagę, że projektowanie w granicach pasa drogi krajowej lub wojewódzkiej wymaga przygotowania dodatkowych egzemplarzy materiałów do uzyskania decyzji ZRID w tym zakresie dla potrzeb złożenia odpowiedniego wniosku do Wojewody Opolskiego. Ponadto może wystąpić konieczność przygotowania osobnych projektów budowlanych dla przebudowy i budowy urządzeń niezwiązanych z funkcjonowaniem ulic, tak w pasie drogi gminnej, jak i drogi wojewódzkiej, krajowej czy na terenie zamkniętym PKP.
4) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skoordynowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
5) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez poszczególnych zarządców dróg, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
6) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
7) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia.
8) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
9) Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana w podziale na poszczególne ulice: osobno dla ul Kozielskiej, osobno dla Al. J. Pawła II oraz dodatkowo w ramach każdej z tych ulic na 3-4 etapy w taki sposób, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania danego etapu. Etapy należy ustalić w oparciu o możliwości techniczne wykonania w etapach uzbrojenia oraz możliwości zorganizowania objazdów na czas budowy.
10) Zamawiający jest w posiadaniu następujących materiałów do projektowania:
a) wypis i wyrys z m.p.z.p.
b) koncepcja modernizacji ul. Kozielskiej i Al. J. Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu (wariant I), wykonana w 2009 r. wraz z opiniami
c) zestawienie działek do wykupu (może ono ulec zmianie) - stanowi załącznik nr 13 do SIWZ
d) opracowanie studialne w zakresie pomiaru ruchu i analizy stanu sygnalizacji, wykonane w 2005 r.
oraz dokumentacji przebudowy ul. Dworcowej, której rozwiązania należy skorelować z rozwiązaniami objętymi niniejszym zamówieniem.
5. Parametry techniczne projektowanych dróg, a w szczególności konstrukcje jezdni ustalić w oparciu o:
a) metodę badań ugięć nawierzchni,
b) ocenę podłoża, na podstawie dokumentacji geotechnicznej,
c) ocenę rodzaju i jakości materiałów oraz przydatności poszczególnych warstw istniejącej konstrukcji nawierzchni, na podstawie odwiertów w nawierzchni i korpusie drogowym oraz ocenę stanu nawierzchni wg SOSN wykonanych przez Wykonawcę,
d) rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie oraz zarządzenie nr 4 GDDP w sprawie wprowadzania Katalogu Wzmocnień i Remontów Nawierzchni Podatnych i Półsztywnych, jak również inne obowiązujące przepisy.
6. Do każdej posesji musi być zapewniona obsługa komunikacyjna, przy czym określa się, następujące wymagania:
a) zjazdy powinny być dostosowane do istniejących bram wjazdowych oraz do szerokości pojazdów obsługujących te zjazdy, lecz nie większej niż to wynika z § 78 i 79 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 5 oraz długości od krawędzi jezdni do granicy pasa drogowego,
b) każdy zjazd zarówno indywidualny, jak i publiczny winien być przeanalizowany pod względem wysokościowym i usytuowania w planie,
c) w przypadku, gdy długość zjazdu będzie wychodziła poza granicę pasa drogowego (mimo przyjętych maksymalnych spadków podłużnych wg wymogów warunków technicznych wymienionych w pkt. 5), projekt powinien przewidzieć wykonanie nasypu na posesję i przebudowę ogrodzenia, jeśli zajdzie taka potrzeba,
d) zapewnić również dojścia do furtek lub wejść do budynków położonych w bezpośrednim sąsiedztwie pasa drogowego.
7. Założenia szczegółowe do projektowania na bieżąco uzgadniać odpowiednio z Wydziałem Zarządzania Drogami bądź Wydziałem Ochrony Środowiska i Infrastruktury Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu przy udziale przedstawicieli Zamawiającego.
III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
A. Opracowania przedprojektowe, na które składają się:
1) pomiary ruchu drogowego
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
a) organizacja i nadzór nad wykonaniem pomiarów,
b) wykonanie pomiarów w terenie (min. 2 x po 16 godzin wykonane w dzień powszedni - środa, czwartek lub piątek),
c) ustalenie wielkości natężenia ruchu (z rozkładem kierunkowym na poszczególnych skrzyżowaniach),
d) ustalenie wielkości prognozowanego natężenia ruchu (z rozkładem j.w.),
e) określenie przepustowości skrzyżowań po przebudowie;
2) dokumentacja geotechniczna, dokumentacja geologiczno-inżynierska
- opracowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać dokumentacje hydrogeologiczne i geologiczno-inżynierskie i przy uwzględnieniu wymagań zawartych w załączniku nr 4 do rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie;
B. Materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w tym kartę informacyjną przedsięwzięcia, przygotowaną zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 9 ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko w związku z ustawą Prawo ochrony środowiska;
C. Raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko o zakresie określonym w w/w ustawach (w przypadku nałożenia przez organ obowiązku jego sporządzenia);
D. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:
1) projektów budowlanych poszczególnych branż - o szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego;
wymagania dla tego opracowania są określone w załączniku nr 1 do niniejszego OPISU
2) planszy zbiorczej uzbrojenia terenu, uwzględniająca zakres wszystkich branż i odpowiednio czytelną legendę
3) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, warunków, uzgodnień, sprawdzeń, decyzji i pozwoleń dla rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemne skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego
4) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego - uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane; informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
5) projektów wykonawczych poszczególnych branż, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.D;
wymagania dla tych opracowań są określone w załączniku nr 1 do niniejszego OPISU
6) projektu założeń realizacji budowy, precyzujący wymagania dotyczące etapowania i oddawania w użytkowanie poszczególnych dróg; jeżeli jest to niezbędne, projekty związane z etapowaniem budowy;
7) przedmiarów robót w poszczególnych branżach w zakresie, o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.D;
wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 2 do OPISU;
E. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż w zakresie, o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.D (w branży drogowej wykorzystać wzorcowe specyfikacje opracowane przez GDDP); opracowania te powinny ściśle odpowiadać planowanym pracom związanym z realizacją inwestycji;
F. Kosztorysy inwestorskie dla poszczególnych branż, opracowane na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji;
wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 2 do niniejszego OPISU;
G. Materiały do wniosku o wydanie decyzji ZRID muszą być opracowane w zakresie zgodnym z art. 11d ustawy powołanej pkt. I.1;
wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 3 do niniejszego OPISU;
H. Dokumentacja geodezyjno-prawna do nabycia z mocy prawa nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego obejmuje następujący zakres:
1) wstępne prace analityczne poprzedzające dokonanie podziałów
2) badanie stanu prawnego dzielonych działek oraz działek nabywanych w całości
3) przekazanie dokumentów z katastru nieruchomości i dokumentów własności
4) opracowanie projektów podziału nieruchomości z uwzględnieniem całych nieruchomości wchodzących w zakres projektowanego pasa drogowego niezbędnych do nabycia z mocy prawa na podstawie decyzji ZRID
5) sporządzenie przez biegłego rzeczoznawcę majątkowego inwentaryzacji nieruchomości
6) przygotowanie wyciągów z wykazów zmian danych ewidencyjnych;
wymagania dla tej dokumentacji określone są w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU;
I. Dokumentacja geodezyjno-prawna do nabycia praw na cele budowlane na nieruchomościach położonych poza projektowanym pasem drogowym w związku z przebudową dróg innych kategorii, budową i przebudową wjazdów oraz budową i przebudową sieci uzbrojenia terenu obejmuje następujący zakres:
1) przekazanie dokumentów z katastru nieruchomości i dokumentów własności
2) badanie stanu prawnego nieruchomości;
wymagania dla tej dokumentacji określone są w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od właściwej jednostki geodezyjno-kartograficznej:
a) map do celów projektowych w skali 1 do 500, opracowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w sprawie rodzaju opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie, ogólną specyfikacją GDDP w tym zakresie, instrukcją G-5, w wersji papierowej i elektronicznej;
mapy powinny m. in. zawierać numery działek oraz granice określone według stanu prawnego lub uwidocznionego w katastrze nieruchomości
b) map ewidencyjnych w skali 1 do 1000 w wersji papierowej
c) ewentualnie innych (np. topograficznych) w skali 1 do 10 000 w wersji j.w.
(zwane w dalszej treści opracowaniami geodezyjnymi) w ilości niezbędnej do projektowania i skompletowania dokumentacji,
2) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci oraz aktualizacja warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia w stosunku do uzyskanych na etapie opiniowania koncepcji,
3) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, sprawdzeń, decyzji, pozwoleń oraz opinii,
4) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas budowy dla poszczególnych etapów dróg,
5) wykonanie inwentaryzacji zadrzewienia (w 5 egz.) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie; dla drzew pod ochroną uzyskać decyzję na ich wycinkę; inwentaryzacja powinna obejmować:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki - każde drzewo na swoim pniu winno być opatrzone trwałym numerem inwentaryzacyjnym, lokalizację krzewów określić należy podając kilometraż i stronę drogi po której rosną; dla drzew winna być określona ich masa z podziałem na drewno użytkowe i opałowe wraz z podaniem szacunkowej jego wartości wg aktualnych cen rynkowych
b) plan sytuacyjny z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki,
6) rozpoznanie stanu istniejącej nawierzchni oraz warstw konstrukcyjnych dla potrzeb przyjęcia odpowiedniej konstrukcji jezdni (w tym zbadanie ugięcia w miejscach włączenia do istniejących dróg),
7) inwentaryzacja istniejących zjazdów, wejść do obiektów budowlanych lub innych sytuacji w przypadku obiektów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie pasa drogowego (np. wysokość okien w budynkach) obejmująca następujący zakres:
a) szczegółowa inwentaryzacja z podziałem na zjazdy indywidualne, publiczne i drogi gminne wewnętrzne zawierające dane dotyczące:
a.1. lokalizację zjazdu
a.2. parametry geometryczne
a.3. rodzaj nawierzchni
b) szczegółowa inwentaryzacja pozostałych przypadków zawierająca dane j.w. lub inne odpowiednie do zaistniałej sytuacji,
8) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku (w 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczonych w pasie drogowym, a niezwiązanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowaną inwestycją,
9) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie,
10) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego w zakresie nie objętym decyzją ZRID,
11) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę materiały,
12) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę materiały,
13) dokonanie trwałej stabilizacji znaków granicznych nowo wydzielonych granic działek na zasadach określonych w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.
3. Prace projektowe, oddzielnie dla ul. Kozielskiej i oddzielnie dla Al. J. Pawła II, należy skompletować w ilości:
1) opracowania przedprojektowe, w tym:
a) pomiary ruchu drogowego - 5 egz.
b) dokumentacja geotechniczna, geologiczno-inżynierska - 5 egz.
2) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - 4 egz.
3) raport (raporty) oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko - 4 egz.
4) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektów budowlanych - 5 egz.
b) planszy zbiorczej uzbrojenia terenu - 5 egz.
c) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, warunków, uzgodnień,
sprawdzeń, decyzji i pozwoleń - 5 egz.
d) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
e) projektów wykonawczych dla poszczególnych etapów - 5 egz.
f) przedmiarów robót dla poszczególnych etapów - 5 egz.
5) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 5 egz.
6) kosztorysy inwestorskie dla poszczególnych etapów wraz
z zestawieniem kosztów inwestycji - 2 egz.
7) materiały do uzyskania decyzji ZRID - 5 egz.
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii, decyzji itp. oraz dodatkowych projektów budowlanych niezbędnych do złożenia stosownych wniosków we właściwych organach administracji architektoniczno-budowlanej w sytuacjach, o których mowa w pkt. II.4.3) niniejszego OPISU.
4. Ilości egzemplarzy dokumentacji geodezyjno-prawnej do nabycia z mocy prawa nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego oraz dokumentacji geodezyjno-prawnej do nabycia praw na cele budowlane na nieruchomościach poza projektowanym pasem drogowym są określone w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.
5. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) opracowania przedprojektowe przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis oraz luźno poskładane rysunki, sporządzone w czytelnej grafice, umożliwiającej reprodukcję,
2) do pierwszego egzemplarza dokumentacji projektowej dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami do nich
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej,
c) kopie uprawnień i zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
3) do drugiego egzemplarza dokumentacji projektowej oraz do dodatkowych projektów budowlanych (egzemplarze dla wyżej wspomnianych właściwych organów administracji architektoniczno-budowlanej) dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt. 2.a) poświadczone czytelnie na każdej stronie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej,
c) oryginały zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) bądź ich kopie potwierdzone urzędowo (przez Izbę lub notariusza) oraz kopie uprawnień poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem-,
4) każdy komplet dokumentacji (wielobranżowej) opakować w praktyczną teczkę kartonową z rączką (nie stosować kartonów archiwizacyjnych) i przykleić stronę tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.D, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.
6. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu w 1 egz. na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) opracowania przedprojektowe - w formacie .pdf
2) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (oraz ewentualnie raport) - w formacie .pdf (wyjątkowo w 3 egz.),
3) materiały do uzyskania decyzji ZRID - w formacie .pdf,
4) dla poszczególnej branży: projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekt wykonawczy umieszczony w drugim katalogu; wszystkie uzgodnienia dotyczące danej branży (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p. oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu; specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót umieszczona w czwartym katalogu - w formacie .pdf,
5) przedmiar robót dla poszczególnej branży - w formacie .pdf,
6) kosztorys inwestorski (w tym również przedmiar) dla poszczególnej branży - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w formacie EXCEL.
7. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65 KB.
8. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
9. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-rzut, A.2-przekrój, itd.
3) konstrukcja K.1-rzut, K.2-przekrój, itd.
4) instalacje lub sieci sanitarne S.1-rzut lub plan, S.2-rozwinięcie lub profil, itd.
5) instalacje lub sieci elektryczne E.1-rzut lub plan, E.2-schemat, itd.
6) drogi D.1-plan, D.2-profil, D.7-przekrój, itd.
7) szata roślinna R.1-plan, itd.
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do prac projektowych w poszczególnych fazach projektowania i rodzajach opracowań - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.
Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
700000001 (Usługi w zakresie nieruchomości)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713540004 (Usługi sporządzania map)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 490
Informacja na temat wadium:
1. Każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy zł).
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wadium może być wniesione przez jednego z tych Wykonawców, przez niektórych z tych Wykonawców lub przez wszystkich tych Wykonawców.
3. Wadium może być wniesione w następujących formach :
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek Zamawiającego w PKO Banku Polskim S.A. O_Kędzierzyn-Koźle nr 57 1020 3714 0000 4102 0108 5455.
5. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji i/lub poręczenia, gwarancja i_lub poręczenie powinny być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i zawierać w szczególności następujące elementy:
1) nazwę i adres Wykonawcy jako dającego zlecenie, nazwę i adres Zamawiającego jako beneficjenta gwarancji i_lub poręczenia oraz nazwę i adres banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji i_lub poręczenia,
2) dokładne przytoczenie nazwy zamówienia będącego przedmiotem postępowania,
3) precyzyjne określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją i_lub poręczeniem,
4) kwotę gwarancji i_lub poręczenia,
5) termin ważności gwarancji i_lub poręczenia, który nie może upływać wcześniej niż termin związania ofertą,
6) zobowiązanie gwaranta i_lub poręczyciela do nieodwołalnego i bezwarunkowego zapłacenia kwoty gwarancji i/lub poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano, odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
6. Do oferty należy dołączyć kopię lub kserokopię potwierdzoną -za zgodność z oryginałem - przez osoby odpowiednio upoważnione do reprezentowania Wykonawcy - polecenia przelewu kwoty wadium wnoszonego w pieniądzu. Dowód wniesienia wadium w innych, dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w oryginale dołączonym do oferty.
7. W przypadku wniesienia przez Wykonawców wadium w innej walucie niż złoty polski kwota wadium zostanie przeliczona na złote z zastosowaniem średniego kursu tej waluty do złotego opublikowanego przez Narodowy Bank Polski w tabeli A w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
8. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert. W takim przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale niewystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni jako spełniających warunki udziału w postępowaniu tych Wykonawców, którzy posiadają doświadczenie w projektowaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, bądź w okresie prowadzonej działalności, jeżeli jest on krótszy niż wskazany, nie mniej niż jednej usługi, której przedmiotem było zamówienie o podobnym charakterze jak w niniejszym zamówieniu.
Zamawiający za podobne w rozumieniu powyższego zapisu uważać będzie zaprojektowanie budowy, rozbudowy lub przebudowy drogi publicznej minimum klasy Z o długości nie mniejszej niż 3 km oraz:
1) opracowanie dla projektowanej inwestycji dokumentacji, stanowiącej podstawę do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych
lub
2) opracowanie dokumentacji, stanowiącej podstawę do uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji oraz decyzji o pozwoleniu na budowę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oceniane będzie łączne spełnienie powyższych warunków udziału w postępowaniu przez wszystkich tych Wykonawców.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1.Zamawiający dopuszcza możliwość istotnej zmiany zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w następujących wyjątkowych okolicznościach, których przed zawarciem umowy nie dało się przewidzieć, a mają one wpływ na termin wykonania zamówienia:
1) wystąpienie siły wyższej,
2) przedłużające się ponad 30 dni kalendarzowych procedury uzgadniania przedmiotu zamówienia, a które nie są spowodowane działaniem lub brakiem działania Wykonawcy, uniemożliwiające kontynuowanie lub jego zakończenie,
3) udzielenie zamówienia dodatkowego, powodującego wstrzymanie realizacji przedmiotu zamówienia podstawowego,
4) niedopełnienie przez Zamawiającego jego obowiązków wynikających z umowy, w tym zwlekanie ponad 30 dni kalendarzowych z zapłatą faktur częściowych, mimo dodatkowego wezwania ze strony Wykonawcy,
5) zmiany nazwy lub adresu Wykonawcy spowodowane zmianą formy organizacyjno-prawnej, przekształceniem lub połączeniem z inną firmą.
2.W umowach wieloletnich, przy których kwoty płatności określone są w rozbiciu na kolejne lata - w ramach niezmienionej ceny złożonej w ofercie - dopuszcza się zmianę ich wielkości w poszczególnych latach.
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 80
Nazwa kryterium 2: Czas realizacji
Znaczenie kryterium 2: 20
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kedzierzynkozle.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie tymczasowej Zamawiającego:
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Piramowicza 20 (kod 47-200) pok. nr 207
w cenie 760,00 zł
Data składania wniosków, ofert: 21/06/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
W siedzibie tymczasowej Zamawiającego:
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Piramowicza 20 (kod 47-200) pok. nr 207
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
143654 / 2015-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Odbudowa cieku Głuchołaski na terenie gminy Głuchołazy po powodzi w maju 2014 roku - kontynuacja
61220 / 2010-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja przebudowy ul. Zaścianek i Kościelnej w Kędzierzynie-Koźlu
371352 / 2009-10-23 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Aktualizacja projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy drogi krajowej nr 94 Krzywa - Wrocław - Brzeg - Opole - Strzelce Op. - Toszek - Balice na odcinku w m. Strzelce Op. od km 217+750 do km 219+390 wraz ze skrzyżowaniem z drogą krajową nr 88 Strzelce Op. - Nogowczyce - Gliwice - Bytom , na odcinku od km 0+000 do km 0+520
339483 / 2008-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji PT remontu muru obronnego Starego Zamku przy ul. Kraszewskiego w Kędzierzynie-Koźlu
118278 / 2009-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania:
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 426 na odcinku od Strzelec Opolskich do węzła autostradowego Olszowa od km 18+612 do km 22+115
447650 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu - Brzeg (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projketu budowlano-wykonawczego dla zadania :Przebudowa wraz budowÄ… infrastruktury drogi powiatowej Nr 1174 O i 1175 O Åukowice Brzeskie-Brzeg
26594 / 2010-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO -WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA : ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 426 W MSC. JANÓW
172938 / 2015-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Odbudowa cieku Głuchołaski na terenie gminy Głuchołazy po powodzi w maju 2014 roku -
kontynuacja
326140 / 2014-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Awaryjne uszczelnienie prawostronnych wałów rzeki Odry na odcinku Chorula-Kąty
Opolskie gm. Gogolin i gm. Tarnów Opolski - etap I przedsięwzięcia pn. Przebudowa wału
prawostronnego rzeki Odry Chorula Kąty-Opolskie (część B - odcinek wału na długości 2,0 km w
m. Chorula gm. Gogolin)
180542 / 2014-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 487 NA ODCINKU OLESNO - BOROSZÓW W KM 28+050 - 29+550
154451 / 2015-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA : Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 409 na odcinku Dębina - Moszna w km 00+152,83 - 2+476,00
95762 / 2014-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: BUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 414 W KM 50+200 - 52+730 - ALEJA LIPOWA
203672 / 2011-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego na odprowadzanie ścieków opadowo-roztopowych do rzeki Odry Kanałem Półwieś i przepompownią Żelazna z terenu miasta Opola
115756 / 2013-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 408 W M. STARE KOŹLE
198252 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej: (Kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego rzeki Osobłogi w km 0+000÷1+530 z remontem urządzeń melioracji podstawowych w miejscowościach: Krapkowice, Żywocie gmina Krapkowice).
49209 / 2016-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTÓW BUDOWLANO-WYKONAWCZYCH DLA ZADAŃ: 1. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 W M. ÅADZA W KM 20+700-23+300, 2. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 NA ODCINKU KRZYWA GÓRA-POKÓJ W KM 27+300-28+550, 3. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 NA ODCINKU BIESTRZYKOWICE-JASTRZĘBIE W KM 43+350-45+800, 4. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 NA ODCINKU JASTRZĘBIE-ZIEMIEÅOWICE W KM 45+800-49+200, 5. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 W M. BIESTRZYKOWICE W KM 41+950-43+350
39762 / 2016-02-23 - Inny: administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO - WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: PRZEBUDOWA MOSTU W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 463 W KM 14+774 W M. ANTONIÓW
80993 / 2010-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Kluczbork (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1330O Chudoba - Zagwiździe od km 0+000,00 do km 5+192,00.
55727 / 2014-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 408 NA ODC. KOTLARNIA-GOSZYCE W KM 15+800-17+000
293390 / 2013-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Skarbimierz - Skarbimierz (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego budowy drogi , sieci wodociągowej sieci kanalizacyjnej obsługującej tereny inwestycyjne Skarbimierza-Osiedla.
18811 / 2013-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa budowy tunelu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym łączący ul.Kozielską z Al.Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu
80899 / 2010-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Kluczbork (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1326O Stare Olesno - Jasienie od km 1+657,00 do km 9+231,00
315366 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z uzyskaniem pozwoleń wodnoprawnych dla następujących zadań: Ścinawa Niemodlińska w km.0+160-8+756 gm.Lewin Brzeski i Niemodlin-Etap I Mora w km. 14+340-15+400 m. Sławniowice gm. Głuchołazy Średnica w km. 0+000-1+405 m.Dziewiętlice gm. Paczków
Ciek Graniczny w m. Trzebina w km.0+000-1+800 gm. Lubrza Jordan w km. 1+090-2+250 gm. Ujazd Rzeka Mora (naprawa okładzin, umocnień skarp, zabudowa wyrw, usunięcie zamulisk) w km.1+680-5+280 miejscowość Iława gm. Nysa