Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

61220 / 2010-03-05 - Administracja samorządowa / Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów (Kędzierzyn-Koźle)

Dokumentacja przebudowy ul. Zaścianek i Kościelnej w Kędzierzynie-Koźlu

Opis zamówienia

I. Uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne

1. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest na działkach oznaczonych numerem 1471, 1472, 2093_1, 2095_3, 1450, 1451, 1452, 1454, 1455_1, w części działek 1342_1, 1465, 1466_1, 1468, 1049_13, 1965_6, 2086; nie wyklucza się prowadzenia inwestycji na innych działkach, związanych z przyłączeniem do poszczególnych sieci.
2. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p.
3. Zgodnie z zapisami m.p.z.p. teren inwestycji oznaczony jest symbolem przeznaczenia B-MWU-1 - tereny zabudowy wielorodzinnej i usług nieuciążliwych o szczególnej koncentracji usług użyteczności publicznej w strefie B ochrony konserwatorskiej.

II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z przebudową ul. Zaścianek i Kościelnej w Kędzierzynie-Koźlu, a obejmującej przebudowę dróg publicznych wraz z uzbrojeniem:
1) ul. Zaścianek o długości ok. 135 mb wraz z odwodnieniem,
2) ul. Kościelnej o długości ok. 300 mb wraz z odwodnieniem,
3) budowę parkingu na pow. ok. 900 m2 wraz z odwodnieniem,
4) przebudowę sieci wodociągowej o długości ok. 580 mb wraz z przyłączami do budynków,
5) przebudowe oświetlenia w zakresie kolidującym z nowym układem drogowym,
6) rozbudowę kanalizacji sanitarnej o odcinek długości ok. 50 mb wraz z przykanalikiem zakończonym studnią tuż za granicą posesji.
2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) uzyskanie opracowań geodezyjnych i dokumentacji badań podłoża gruntowego
2) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej i jej pozytywne uzgodnienie z Wydziałem Zarządzania Drogami UM w Kędzierzynie-Koźlu
1) przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
2) opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji, dokumentacji kosztorysowej oraz opracowanie specyfikacji technicznej.
3. Dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wymieniona w pkt. 2.4) będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP oraz do realizacji (na jej podstawie) pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem.
4. Założenia do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla, wymaganiami ustaw, przepisami (zwłaszcza Prawo budowlane i Prawo zamówień publicznych oraz rozporządzeniach wykonawczych do nich) i zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi założeniami do projektowania.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć.
3) Projekt budowlany, będący częścią składową dokumentacji projektowej, musi umożliwić Zamawiającemu uzyskanie pozwolenia na budowę.
4) Zamawiający informuje, że preferuje poziom średni w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i kosztów pod warunkiem spełnienia wymagań funkcjonalno-użytkowych i programowych określonych przez zarządców dróg, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
5) Wszelkie tablice informacyjne, umieszczone w pasie drogowym, a nie związane z jego funkcjonowaniem, należy zinwentaryzować na osobnym rysunku ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela. Bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowaną inwestycją.
6) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
7) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
8) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy (lub równoważny).
9) Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w podziale na poszczególne ulice.

III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
A. Opracowania przedprojektowe, na które składa się:
1) dokumentacja badań podłoża gruntowego.
B. Koncepcja programowo-przestrzenna, zawierająca propozycję programu funkcjonalno-użytkowego, wstępną propozycję doboru materiałów konstrukcyjnych.
C. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:

1) projektu budowlanego - w zakresie zgodnym z m.p.z.p., ustawą Prawo Budowlane oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

Powinien zawierać m.in.:
a) wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych lub w przypadku inwestycji sieci wod-kan, badania geotechniczne określające parametry geotechniczne podłoża gruntowego,
b) wytyczne konserwatora zabytków i wytyczne konserwatora przyrody, jeśli teren inwestycji objęty jest ich ochroną,
c) inwentaryzację zieleni,
d) porozumienia, zgody lub pozwolenia oraz warunki techniczne i realizacyjne związane z przyłączeniem obiektu do istniejących lub przebudowywanych sieci : wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, energetycznych i teletechnicznych oraz dróg samochodowych, chodników, ciągów pieszojezdnych, itp. oraz związane z przebudową sieci, kolidujących z nowym układem dróg,
e) dodatkowe wytyczne i uwarunkowania realizacyjne związane z realizacją inwestycji;

2) projektów wykonawczych, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C:
a) związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, energetycznych, telekomunikacyjnych lub układu komunikacyjnego,
c) sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, oświetlenia zewnętrznego i innych przewidzianych w projekcie zagospodarowania działki lub terenu,
d) dróg i parkingów,
e) zieleni,
f) małej architektury,
g) zbiorczy plan uzbrojenia terenu,
h) docelowej organizacji ruchu,
i) konstrukcji (ewentualnie):
o zabezpieczeń wykopów, pompowania wody,
o konstrukcji innych elementów nośnych, itp.,


3) wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemnie skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;

4) przedmiarów robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C;

5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

D. Projekt założeń realizacji budowy, precyzujący wymagania dotyczącego etapowania i oddawania w użytkowanie poszczególnych dróg. Jeżeli jest to niezbędne, projekty związane z etapowaniem budowy, o którym mowa w pkt. II.4.9).

E. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C.

F. Kosztorys inwestorski, opracowany na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem wartości poszczególnych branż.
Na podstawie rozporządzenia RM z dnia 03.07.2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2006r. Nr 120, poz. 831) Zamawiający wymaga, aby w kosztorysie inwestorskim uwzględniony był podział kosztów w układzie następujących grup robót:
- przygotowanie terenu
- przyłączenie obiektów do sieci (przyłącza z podziałem na poszczególne media)
- budowa obiektów podstawowych
- zagospodarowania terenu
- budowy obiektów pomocniczych.

2. Do obowiązków Wykonawcy należą również następujące czynności:
1) uzyskanie od jednostki geodezyjno-kartograficznej map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wykazu właścicieli (zwane opracowaniami geodezyjnymi),
2) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci,
3) przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
4) wykonanie inwentaryzacji zieleni dla potrzeb uzyskania zgody na jej usunięcie w zakresie kolidującym z projektowaną inwestycją,
5) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu,
6) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego,
7) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie.

3. Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) opracowania przedprojektowe, w tym:
a) dokumentacja badań podłoża gruntowego - 5 egz.
2) koncepcja programowo-przestrzenna - 3 egz.
3) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - 4 egz.
4) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektu budowlanego złożonego z części: - 5 egz.
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architektoniczno - budowlany
a.3. zbioru uzyskanych opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu
b) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
c) projektów wykonawczych dla poszczególnych branż - 3 egz.
d) przedmiarów robót - 3 egz.
5) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - 3 egz.
6) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem wszystkich branż - 2 egz.

4. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) do pierwszego egzemplarza PB (egz. Inwestora) dołączyć oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii czy sprawdzeń dokumentacji,
2) do drugiego egzemplarza PB (egz. Starostwa) dołączyć kopie w/w dokumentów poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem- oraz oryginały zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) bądź jego kopię potwierdzoną urzędowo (przez Izbę lub notariusza),
3) projekty wykonawcze (dla każdej branży osobny) przygotować w teczkach zawierających opis, zestawienia podstawowych materiałów wraz z charakterystyką techniczną oraz luźno poskładane rysunki,
4) projekty wykonawcze, przedmiary i kosztorysy inwestorskie były opracowane tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w poniższych etapach:
a) ul. Kościelna
b) ul. Zaścianek,
5) dokumentację projektową przekazać w kompletach opakowanych osobno z przyklejoną stroną tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.C.

5. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu w 1 egz. na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) koncepcja - w formacie .pdf,
2) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - w formacie .pdf (wyjątkowo w 3 egz.),
3) projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekty wykonawcze umieszczone w drugim katalogu; w zakresie PW dopuszcza się podział na branże np. drogowa, sanitarna, elektryczna, itp.; wszystkie uzgodnienia i dokumenty (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p., wypisów z rejestru gruntów oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu - w formacie .pdf,
4) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót; dopuszcza się podział na branże np. drogowa, sanitarna, elektryczna, itp. - w formacie .pdf,
5) przedmiary robót - w formacie .pdf,
6) kosztorysy inwestorskie (w tym również przedmiar) - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows.

6. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić : rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.

7. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.

8. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) drogi D.1-plan, D.2-profil, .. , D.7-przekrój, itd.
3) sieć sanitarna K.S.1-plan, K.S.2-profil, .. , K.S.7-szczegóły, itd.
4) sieć deszczowa K.D.1-plan, K.D.2-profil, .. , K.D.7-szczegóły, itd.
5) sieci elektryczne E.1-plan, E.2-schematy, .. , itd.
6) szata roślinna R.1
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do opracowań w poszczególnych fazach projektowania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 61220

Data publikacji: 2010-03-05

Nazwa:
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inwestycji i Remontów

Ulica: ul. Piramowicza 32

Numer domu: 32

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

Kod pocztowy: 47-200

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 077 4050380

Numer faxu: 077 4050379

Regon: 00052450700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dokumentacja przebudowy ul. Zaścianek i Kościelnej w Kędzierzynie-Koźlu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne

1. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest na działkach oznaczonych numerem 1471, 1472, 2093_1, 2095_3, 1450, 1451, 1452, 1454, 1455_1, w części działek 1342_1, 1465, 1466_1, 1468, 1049_13, 1965_6, 2086; nie wyklucza się prowadzenia inwestycji na innych działkach, związanych z przyłączeniem do poszczególnych sieci.
2. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p.
3. Zgodnie z zapisami m.p.z.p. teren inwestycji oznaczony jest symbolem przeznaczenia B-MWU-1 - tereny zabudowy wielorodzinnej i usług nieuciążliwych o szczególnej koncentracji usług użyteczności publicznej w strefie B ochrony konserwatorskiej.

II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z przebudową ul. Zaścianek i Kościelnej w Kędzierzynie-Koźlu, a obejmującej przebudowę dróg publicznych wraz z uzbrojeniem:
1) ul. Zaścianek o długości ok. 135 mb wraz z odwodnieniem,
2) ul. Kościelnej o długości ok. 300 mb wraz z odwodnieniem,
3) budowę parkingu na pow. ok. 900 m2 wraz z odwodnieniem,
4) przebudowę sieci wodociągowej o długości ok. 580 mb wraz z przyłączami do budynków,
5) przebudowe oświetlenia w zakresie kolidującym z nowym układem drogowym,
6) rozbudowę kanalizacji sanitarnej o odcinek długości ok. 50 mb wraz z przykanalikiem zakończonym studnią tuż za granicą posesji.
2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) uzyskanie opracowań geodezyjnych i dokumentacji badań podłoża gruntowego
2) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej i jej pozytywne uzgodnienie z Wydziałem Zarządzania Drogami UM w Kędzierzynie-Koźlu
1) przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
2) opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji, dokumentacji kosztorysowej oraz opracowanie specyfikacji technicznej.
3. Dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wymieniona w pkt. 2.4) będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP oraz do realizacji (na jej podstawie) pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem.
4. Założenia do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla, wymaganiami ustaw, przepisami (zwłaszcza Prawo budowlane i Prawo zamówień publicznych oraz rozporządzeniach wykonawczych do nich) i zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi założeniami do projektowania.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć.
3) Projekt budowlany, będący częścią składową dokumentacji projektowej, musi umożliwić Zamawiającemu uzyskanie pozwolenia na budowę.
4) Zamawiający informuje, że preferuje poziom średni w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i kosztów pod warunkiem spełnienia wymagań funkcjonalno-użytkowych i programowych określonych przez zarządców dróg, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
5) Wszelkie tablice informacyjne, umieszczone w pasie drogowym, a nie związane z jego funkcjonowaniem, należy zinwentaryzować na osobnym rysunku ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela. Bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowaną inwestycją.
6) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
7) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
8) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy (lub równoważny).
9) Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w podziale na poszczególne ulice.

III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
A. Opracowania przedprojektowe, na które składa się:
1) dokumentacja badań podłoża gruntowego.
B. Koncepcja programowo-przestrzenna, zawierająca propozycję programu funkcjonalno-użytkowego, wstępną propozycję doboru materiałów konstrukcyjnych.
C. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:

1) projektu budowlanego - w zakresie zgodnym z m.p.z.p., ustawą Prawo Budowlane oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.

Powinien zawierać m.in.:
a) wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych lub w przypadku inwestycji sieci wod-kan, badania geotechniczne określające parametry geotechniczne podłoża gruntowego,
b) wytyczne konserwatora zabytków i wytyczne konserwatora przyrody, jeśli teren inwestycji objęty jest ich ochroną,
c) inwentaryzację zieleni,
d) porozumienia, zgody lub pozwolenia oraz warunki techniczne i realizacyjne związane z przyłączeniem obiektu do istniejących lub przebudowywanych sieci : wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, energetycznych i teletechnicznych oraz dróg samochodowych, chodników, ciągów pieszojezdnych, itp. oraz związane z przebudową sieci, kolidujących z nowym układem dróg,
e) dodatkowe wytyczne i uwarunkowania realizacyjne związane z realizacją inwestycji;

2) projektów wykonawczych, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C:
a) związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, energetycznych, telekomunikacyjnych lub układu komunikacyjnego,
c) sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, oświetlenia zewnętrznego i innych przewidzianych w projekcie zagospodarowania działki lub terenu,
d) dróg i parkingów,
e) zieleni,
f) małej architektury,
g) zbiorczy plan uzbrojenia terenu,
h) docelowej organizacji ruchu,
i) konstrukcji (ewentualnie):
o zabezpieczeń wykopów, pompowania wody,
o konstrukcji innych elementów nośnych, itp.,


3) wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemnie skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;

4) przedmiarów robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C;

5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

D. Projekt założeń realizacji budowy, precyzujący wymagania dotyczącego etapowania i oddawania w użytkowanie poszczególnych dróg. Jeżeli jest to niezbędne, projekty związane z etapowaniem budowy, o którym mowa w pkt. II.4.9).

E. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.C.

F. Kosztorys inwestorski, opracowany na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem wartości poszczególnych branż.
Na podstawie rozporządzenia RM z dnia 03.07.2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2006r. Nr 120, poz. 831) Zamawiający wymaga, aby w kosztorysie inwestorskim uwzględniony był podział kosztów w układzie następujących grup robót:
- przygotowanie terenu
- przyłączenie obiektów do sieci (przyłącza z podziałem na poszczególne media)
- budowa obiektów podstawowych
- zagospodarowania terenu
- budowy obiektów pomocniczych.

2. Do obowiązków Wykonawcy należą również następujące czynności:
1) uzyskanie od jednostki geodezyjno-kartograficznej map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wykazu właścicieli (zwane opracowaniami geodezyjnymi),
2) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci,
3) przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
4) wykonanie inwentaryzacji zieleni dla potrzeb uzyskania zgody na jej usunięcie w zakresie kolidującym z projektowaną inwestycją,
5) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu,
6) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego,
7) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie.

3. Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) opracowania przedprojektowe, w tym:
a) dokumentacja badań podłoża gruntowego - 5 egz.
2) koncepcja programowo-przestrzenna - 3 egz.
3) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - 4 egz.
4) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektu budowlanego złożonego z części: - 5 egz.
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architektoniczno - budowlany
a.3. zbioru uzyskanych opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu
b) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
c) projektów wykonawczych dla poszczególnych branż - 3 egz.
d) przedmiarów robót - 3 egz.
5) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - 3 egz.
6) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem wszystkich branż - 2 egz.

4. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) do pierwszego egzemplarza PB (egz. Inwestora) dołączyć oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii czy sprawdzeń dokumentacji,
2) do drugiego egzemplarza PB (egz. Starostwa) dołączyć kopie w/w dokumentów poświadczone czytelnie przez Wykonawcę -za zgodność z oryginałem- oraz oryginały zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) bądź jego kopię potwierdzoną urzędowo (przez Izbę lub notariusza),
3) projekty wykonawcze (dla każdej branży osobny) przygotować w teczkach zawierających opis, zestawienia podstawowych materiałów wraz z charakterystyką techniczną oraz luźno poskładane rysunki,
4) projekty wykonawcze, przedmiary i kosztorysy inwestorskie były opracowane tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w poniższych etapach:
a) ul. Kościelna
b) ul. Zaścianek,
5) dokumentację projektową przekazać w kompletach opakowanych osobno z przyklejoną stroną tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.C.

5. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu w 1 egz. na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) koncepcja - w formacie .pdf,
2) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - w formacie .pdf (wyjątkowo w 3 egz.),
3) projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekty wykonawcze umieszczone w drugim katalogu; w zakresie PW dopuszcza się podział na branże np. drogowa, sanitarna, elektryczna, itp.; wszystkie uzgodnienia i dokumenty (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p., wypisów z rejestru gruntów oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu - w formacie .pdf,
4) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót; dopuszcza się podział na branże np. drogowa, sanitarna, elektryczna, itp. - w formacie .pdf,
5) przedmiary robót - w formacie .pdf,
6) kosztorysy inwestorskie (w tym również przedmiar) - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows.

6. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić : rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.

7. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.

8. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) drogi D.1-plan, D.2-profil, .. , D.7-przekrój, itd.
3) sieć sanitarna K.S.1-plan, K.S.2-profil, .. , K.S.7-szczegóły, itd.
4) sieć deszczowa K.D.1-plan, K.D.2-profil, .. , K.D.7-szczegóły, itd.
5) sieci elektryczne E.1-plan, E.2-schematy, .. , itd.
6) szata roślinna R.1
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do opracowań w poszczególnych fazach projektowania.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 180

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni jako spełniających warunki udziału w postępowaniu tych Wykonawców, którzy posiadają doświadczenie w projektowaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, bądź w okresie prowadzonej działalności, jeżeli jest on krótszy niż wskazany, nie mniej niż dwóch obiektów w zakresie drogowym o długości nie mniejszej niż 200 mb każdy; w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oceniane będzie łączne spełnienie powyższych warunków udziału w postępowaniu przez wszystkich tych Wykonawców.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość istotnej zmiany zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w następujących wyjątkowych okolicznościach, których przed zawarciem umowy nie dało się przewidzieć, a mają one wpływ na termin wykonania zamówienia:
1) wystąpienie siły wyższej,
2) przedłużające się ponad 30 dni kalendarzowych procedury uzgadniania przedmiotu zamówienia, a które nie są spowodowane działaniem lub brakiem działania Wykonawcy, uniemożliwiające kontynuowanie lub jego zakończenie,
3) udzielenie zamówienia dodatkowego, powodującego wstrzymanie realizacji przedmiotu zamówienia podstawowego,
4) niedopełnienie przez Zamawiającego jego obowiązków wynikających z umowy, w tym zwlekanie ponad 30 dni kalendarzowych z zapłatą faktur częściowych, mimo dodatkowego wezwania ze strony Wykonawcy,
5) zmiany przepisów prawnych mających wpływ na realizację umowy,
6) zmiany nazwy lub adresu Wykonawcy spowodowane zmianą formy organizacyjno-prawnej, przekształceniem lub połączeniem z inną firmą.
2. W umowach wieloletnich, przy których kwoty płatności określone są w rozbiciu na kolejne lata - w ramach niezmienionej ceny złożonej w ofercie - dopuszcza się zmianę ich wielkości w poszczególnych latach.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kedzierzynkozle.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wydział Inwestycji i Remontów UM w Kędzierzynie-Koźlu ul. Piramowicza 20 pok. 207 w cenia 20,00 zł.

Data składania wniosków, ofert: 18/03/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Wydział Inwestycji i Remontów UM w Kędzierzynie-Koźlu (47-200) ul. Piramowicza 20 pok. 207

On: D

Termin związania ofertą, data do: 16/05/2010

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

272887 / 2013-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa przebudowy kompleksu ulic : Plebiscytowej, Lompy, Słonecznej, Krótkiej, Wąskiej i Pustej w Kędzierzynie-Koźlu

274575 / 2013-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 WRAZ Z PRZEBUDOWĄ OBIEKTU MOSTOWEGO W M. KRZYWA GÓRA W KM 23+300-25+100

371352 / 2009-10-23 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Aktualizacja projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy drogi krajowej nr 94 Krzywa - Wrocław - Brzeg - Opole - Strzelce Op. - Toszek - Balice na odcinku w m. Strzelce Op. od km 217+750 do km 219+390 wraz ze skrzyżowaniem z drogą krajową nr 88 Strzelce Op. - Nogowczyce - Gliwice - Bytom , na odcinku od km 0+000 do km 0+520

1588 / 2011-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO - WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 463 WRAZ Z CIĄGAMI PIESZO-ROWEROWYMI I OBIEKTEM MOSTOWYM NA ODCINKU OD UL. PLUDERSKIEJ DO UL. KRÓTKIEJ W KOLONOWSKIEM

75780 / 2011-04-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego dla wykonania studni głębinowej z przeznaczeniem dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. św. Jadwigi.

326140 / 2014-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Awaryjne uszczelnienie prawostronnych wałów rzeki Odry na odcinku Chorula-Kąty Opolskie gm. Gogolin i gm. Tarnów Opolski - etap I przedsięwzięcia pn. Przebudowa wału prawostronnego rzeki Odry Chorula Kąty-Opolskie (część B - odcinek wału na długości 2,0 km w m. Chorula gm. Gogolin)

135494 / 2009-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE KONCEPCJI BUDOWY WIADUKTU DROGOWEGO NAD LINIĄ KOLEJOWĄ RELACJI WROCŁAW-OPOLE ORAZ BUDOWY NOWEGO ODCINKA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 462 W MIEJSCOWOŚCI ŁOSIÓW

361332 / 2012-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Ścinawa Niemodlińska w km 8+756÷15+054 gm. Niemodlin - etap II - wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z opracowaniami niezbędnymi dla uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

316584 / 2009-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: BUDOWA CHODNIKA I KANALIZACJI DESZCZOWEJ W m. ŻERKOWICE W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 435.

57081 / 2010-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA : ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 901 W MSC. BZINICA STARA W KM 21+560 DO KM 22+960.

108903 / 2015-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 463 NA ODCINKU OD KM 37+485 DO KM 38+536 WRAZ Z PRZEBUDOWĄ OBIEKTÓW INŻYNIERSKICH W M. ZAWADZKIE

108317 / 2010-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 414 NA ODCINKU GÓRKI - CHRZĄSZCZYCE

104860 / 2012-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego pod nazwą Przebudowa drogi powiatowej nr 1703 O Opole - Łubniany od km 0 + 128,00 do km 0 + 825,00 w m. Kępa.

49209 / 2016-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTÓW BUDOWLANO-WYKONAWCZYCH DLA ZADAŃ: 1. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 W M. ŁADZA W KM 20+700-23+300, 2. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 NA ODCINKU KRZYWA GÓRA-POKÓJ W KM 27+300-28+550, 3. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 NA ODCINKU BIESTRZYKOWICE-JASTRZĘBIE W KM 43+350-45+800, 4. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 NA ODCINKU JASTRZĘBIE-ZIEMIEŁOWICE W KM 45+800-49+200, 5. ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 W M. BIESTRZYKOWICE W KM 41+950-43+350

379386 / 2010-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego rzeki Płocha w km 6+900-8+725 w miejscowości Jasienica Górna gm. Otmuchów

532946 / 2013-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: BUDOWA CIĄGU KOMUNIKACYJNEGO ŁĄCZĄCEGO OBWODNICĘ MALNI, CHORULI Z DROGĄ WOJEWÓDZKĄ NR 424 ORAZ DROGĄ POWIATOWĄ NR 1831O W PODZIALE NA ZADANIA: ZADANIE A: BUDOWA POŁĄCZENIA OBWODNICY MALNI, CHORULI Z DROGĄ WOJEWÓDZKĄ NR 424, ZADANIE B: BUDOWA POŁĄCZENIA OBWODNICY MALNI, CHORULI Z DROGĄ POWIATOWĄ 1831O

261278 / 2015-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 414 NA ODCINKU BIAŁA - DOBROSZEWICE W KM 48+892 - 50+200

242513 / 2013-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 416 W MIEJSCOWOŚCI RZEPCZE

19711 / 2012-01-23 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania Przebudowa istniejących MOP kat.I w ciągu autostrady A4 na odcinku Wrocław - Sośnica o dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych w ramach kontraktu p.n. Dostosowanie autostrady A4 Wrocław - Katowice na odcinku Wrocław - Sośnica do standardów autostrady płatnej i poboru opłat

529586 / 2013-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: BUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 414 W KM 50+200 - 52+730 - ALEJA LIPOWA

315366 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z uzyskaniem pozwoleń wodnoprawnych dla następujących zadań: Ścinawa Niemodlińska w km.0+160-8+756 gm.Lewin Brzeski i Niemodlin-Etap I Mora w km. 14+340-15+400 m. Sławniowice gm. Głuchołazy Średnica w km. 0+000-1+405 m.Dziewiętlice gm. Paczków Ciek Graniczny w m. Trzebina w km.0+000-1+800 gm. Lubrza Jordan w km. 1+090-2+250 gm. Ujazd Rzeka Mora (naprawa okładzin, umocnień skarp, zabudowa wyrw, usunięcie zamulisk) w km.1+680-5+280 miejscowość Iława gm. Nysa