Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

18811 / 2013-02-05 - Administracja samorządowa / Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej (Kędzierzyn-Koźle)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-12-04 pod pozycją 256597. Zobacz ogłoszenie 256597 / 2012-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 18811

Data publikacji: 2013-02-05

Nazwa:
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej

Ulica: ul. Piramowicza 32

Numer domu: 32

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

Kod pocztowy: 47-200

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 77 4050380

Numer faxu: 77 4050379

Regon: 00052450700000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 256597

Data wydania biuletynu: 2012-12-04

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2012

Pozycja ogłoszenia: 256597

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dokumentacja projektowa budowy tunelu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym łączący ul.Kozielską z Al.Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Cel i uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne

1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych oraz geodezyjnych dla potrzeb rozbudowy ul.Kozielskiej i Al.Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu związanych z budową tunelu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym PKP, polegających na:
1) uzyskaniu opracowań geodezyjnych oraz wykonaniu opracowań przedprojektowych,
2) uzyskaniu w imieniu i na rzecz Zamawiającego prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
3) przygotowaniu niezbędnych materiałów do wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz.U. z 2008 r. Nr 193, poz. 1194, z późn. zm.), w tym opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji,
4) złożeniu w imieniu i na rzecz Zamawiającego wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej,
5) dostarczeniu Zamawiającemu kompletnej dokumentacji,
6) przekazaniu Zamawiającemu prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
2. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest w Kędzierzynie-Koźlu os.Pogorzelec-os.Śródmieście i na działkach oznaczonych numerem 1316_17, 897_21, 1309, 1308, 1375, 898_2, 1390_1, 480_3, 468_1 (nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci).
Działki o nr 1316_17, 897_21, 1308, 1309, 1375 obręb Kędzierzyn są w użytkowaniu wieczystym PKP SA. Ponadto działki o nr 1316_17, 897_21 wg załącznika do Decyzji nr 45 Ministra Infrastruktury z 17.12.2009 r. znajdują się w ewidencji terenów zamkniętych. Działki te są zabudowane torami kolejowymi PKP zelektryfikowanej linii magistralnej nr 137 relacji Katowice-Legnica zarządzanej przez PKP PLK SA. Na tym odcinku zagospodarowanie na terenie kolejowym stanowią : tory kolejowe znajdujące się na wysokim nasypie wraz z napowietrznymi liniami elektroenergetycznymi trakcyjnymi, urządzeniami sygnalizacyjnymi. Przez działki o nr 1308 i 1309 przebiega linia przesyłowo-rodzielcza n.n. 0,4 kV. Na tych działkach obecnie usytuowany jest parking, wcześniej zlokalizowany był cmentarz oraz drewniany kościół.
Aleja Jana Pawła II (dz.1390/1) oraz ul.Kozielska (dz. Nr 480_3) jest drogą gminną nr 107984 O, której zarządcą jest Gmina Kędzierzyn-Koźle. Ulice objęte przedmiotem zamówienia położone są w centrum miasta, prowadzą ruch o dużym natężeniu.
3. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p. - stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
4. Dla rozbudowy ul.Kozielskiej-Alei Jana Pawła jest opracowywana dokumentacja (etap składania jej u Zamawiającego i przygotowanie wniosku o wydanie pozwolenia w trybie _spec_ ustawy drogowej, z której tunel został wyłączony). W załączniku nr 2 i nr 3 do SIWZ przedstawiono plany zagospodarowania terenu z rejonu ul.Kozielskiej i Alei Jana Pawła II przy istniejącym wiadukcie.

II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z rozbudową ul.Kozielskiej i Alei Jana Pawła II w zakresie budowy tunelu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu, przygotowanie pozostałych materiałów niezbędnych do wydania zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej (dalej zwane ZRID) oraz uzyskanie tej decyzji.
W ramach przedmiotu zamówienia należy opracować również kompletną dokumentację geodezyjno-prawną związaną z nabyciem nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa i czasowym korzystaniem z nieruchomości w związku z prowadzeniem robót na ich terenie.
Opracowanie w.w. dokumentacji należy poprzedzić wykonaniem koncepcji programowo-przestrzennej wraz z wstępną lokalizacją tunelu, którą należy uzgodnić z PKP (załącznik nr 1 do SIWZ pokazuje propozycje lokalizacji tunelu).
2. Prace projektowe obejmują następujący zakres :
1) budowa tunelu pieszo-rowerowego w km 0+100 :
wysokość tunelu w świetle nie mniej niż 3,5 m
szerokość tunelu w świetle nie mniej niż 4,5 m
2) dowiązanie ciągu pieszo-jezdnego do projektowanego układu drogowego Alei Jana Pawła II (przeprojektowanie tego układu),
3) dowiązanie ciągu pieszo-jezdnego do projektowanego układu drogowego ul.Kozielskiej (przeprojektowanie tego układu)
4) zapewnienie warunków korzystania infrastruktury drogowej przez osoby niepełnosprawne ruchowo oraz niewidome i niedowidzące,
5) oświetlenie w tunelu wraz z zasilaniem energetycznym,
6) monitoring tunelu (3 kamery)
7) odwodnienie tunelu z odprowadzeniem wód opadowych do kanalizacji deszczowej,
8) przebudowa uzbrojenia kolidującego z inwestycją,
9) ściana oporowa od strony ul.Kozielskiej,
10) ewentualne zabezpieczenie budynków, budowli sąsiadujących z inwestycją
3. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 i 2 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) wykonanie opracowań przedprojektowych
a) mapy do celów projektowych
b) dokumentacja geotechniczna, geologiczno-inżynierska wraz z odkrywką fundamentów istniejącego wiaduktu w celu zweryfikowania możliwości obniżenia niwelety jezdni
2) opracowanie wstępnej lokalizacji tunelu, koncepcji programowo-przestrzennej i jej pozytywne uzgodnienie z PKP PLK SA
3) przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
4) opracowanie raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko
5) opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji, opracowanie dokumentacji kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej,
6) przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji ZRID
7) opracowanie dokumentacji geodezyjno-prawnej oraz szkiców geodezyjnych z wytyczenia w terenie projektowanych obiektów i odtworzenia granic
4. Założenia do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy i zgodny z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami niniejszego OPISU, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzanych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć : poza uzyskaniem decyzji ZRID będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP oraz podstawę realizacji pełnego zakresu robót budowlanych, niezbędnego dla użytkowania dróg zgodnie z przeznaczeniem.
3) Zwraca się uwagę, że projektowanie na terenach zamkniętych wymaga przygotowania dodatkowych egzemplarzy materiałów do uzyskania decyzji ZRID w tym zakresie dla potrzeb złożenia odpowiedniego wniosku do Wojewody Opolskiego.
4) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skorelowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
5) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez zarządców dróg, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu, bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
6) Wszelkie tablice informacyjne, umieszczone w pasie drogowym, a nie związane z jego funkcjonowaniem, należy zinwentaryzować na osobnym rysunku ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela. Bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowana inwestycją.
7) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
8) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
9) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
10) Założenia szczegółowe do projektowania na bieżąco uzgadniać odpowiednio z Wydziałem Zarządzania Drogami, Referatem Infrastruktury Technicznej (w zakresie oświetlenia) PKP S.A, PKP PLK S.A., PKP Energetyka S.A. TK Telekom sp. z o.o.przy udziale przedstawicieli Zamawiającego.
11) Zamawiający jest w posiadaniu następujących materiałów do projektowania:
a) Wypis i wyrys z m.p.z.m.
b) dokumentacji projektowej rozbudowy ul.Kozielskiej
c) dokumentacji projektowej rozbudowy Alei Jana Pawła II
d) warunki techniczne z Wydziału Zarządzania Drogami UM
e) warunki techniczne zasilania oświetlenia
III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:

A. Opracowania przedprojektowe, na które składają się:

1) dokumentacja geotechniczna, dokumentacja geologiczna-inżynierska
- opracowanie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać dokumentacje hydrogeologiczne i geologiczno-inżynierskie i przy uwzględnieniu wymagań zawartych w załączniku nr 4 do rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie;
wraz z odkrywką fundamentów istniejącego wiaduktu w celu zweryfikowania możliwości obniżenia niwelety jezdni

B. Koncepcja programowo-przestrzenna:

1) zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
a) określenie lokalizacji - charakterystyka terenu (położenie, wielkość, ukształtowanie, warunki gruntowo-wodne), problemy własnościowe,
b) ogólne omówienie programu użytkowego, z podaniem zakresu rzeczowego i wyszczególnieniem obiektów zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu, dyspozycje rozwiązania zieleni,
c) powiązania komunikacyjne inwestycji - układ drogowy oraz jego powiązania zewnętrzne, komunikacja publiczna, parkingi, itp.,
d) rozeznania branżowe infrastruktury technicznej ze wstępnymi bilansami potrzeb, takich jak: ścieki, energia elektryczna, itd.;

2) budowlano-instalacyjna
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
a) program użytkowy inwestycji - charakterystyka programu, zakres rzeczowy z podziałem na inwestycje podstawowe i towarzyszące, podział na obiekty z zestawieniem programów poszczególnych obiektów, problematykę osób niepełnosprawnych,
b) wytyczne dotyczące zaopatrzenia w media oraz odprowadzenia ścieków,
c) propozycje rozwiązań architektoniczno-budowlanych w zakresie inwestycji podstawowych i towarzyszących - rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne (ewentualnie również technologiczne), przewidywany standard wykończenia materiałowego i wyposażenia obiektów, wytyczne (przesłanki) dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych,
d) oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne - rodzaj i ilość zanieczyszczeń i uciążliwości oraz ich zasięg, wpływ na otoczenie, przewidywane do zastosowania elementy ochrony środowiska i ich efektywność,
e) wykaz Polskich Norm mających zastosowanie w projekcie, których spełnienie zapewni uzyskanie przewidywanych standardów.

3) Do części opisowej należy dołączyć następujące zestawienia:
a) powierzchni charakterystycznych elementów zagospodarowania terenu.

4) Zawartość części graficznej koncepcji programowo-przestrzennej:
a) koncepcja zagospodarowania terenu na podkładzie sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 lub 1:250 obejmująca:
o obrysy obiektu-tunelu wszystkich wejść, wjazdów
o układ drogowy z uwzględnieniem rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, dojazdów, ciągów pieszych
o oznaczenia elementów małej architektury oraz dyspozycje rozwiązania zieleni,
b) rzut z opisem i podaniem zasadniczych wymiarów oraz powierzchni,
c) charakterystyczne przekroje w skali 1:100 w ilości potrzebnej do wyjaśnienia koncepcji (jednak nie mniej niż 2),
d) ewentualnie potrzebne dla wyjaśnienia koncepcji detale i szczegóły, elementy małej architektury, elementy dodatkowe i inne (obrazujące np. zastosowane materiały), w dowolnej skali i sposobie podania,
e) wizualizacje (perspektywy, aksonometrie) kontekstu przestrzennego.

5) Koncepcja powinna zawierać rozwiązania funkcjonalne i architektoniczno-konstrukcyjne z określeniem kosztów (w rozbiciu na poszczególne obiekty stanowiące pod względem użytkowym samodzielną całość).
C. Materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, w tym kartę informacyjna przedsięwzięcia, przygotowana zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt. 9 ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko w związku z ustawą Prawo ochrony środowiska;

D. Raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko o zakresie określonym w w_w ustawach (w przypadku nałożenia przez organ obowiązku jego sporządzania);

E. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającego się z:

1) projektów budowlanych poszczególnych branż - o szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego;

2) wymagania dla tego opracowania są określone w załączniku nr 1 do niniejszego OPISU

3) planszy zbiorczej uzbrojenia terenu, uwzględniająca zakres wszystkich branż i odpowiednio czytelna legendę

4) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, warunków, uzgodnień, sprawdzeń, decyzji i pozwoleń dla rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemne skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego

5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - ze względu na specyfikę projektowanego projektu budowlanego - uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane; informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia

6) projektów wykonawczych poszczególnych branż, w zakresie, o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.E;
7) wymagania dla tych opracowań są określone w załączniku nr 1 do niniejszego OPISU

8) projektu założeń realizacji budowy, precyzujący wymagania dotyczące etapowania i oddawania w użytkowanie poszczególnych dróg; jeżeli jest to niezbędne, projekty związane z etapowaniem budowy;

9) przedmiarów robót w poszczególnych branżach w zakresie, o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.E;
10) wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 2 do OPISU;

F. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż
w zakresie, o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.E (w branży drogowej wykorzystać wzorcowe specyfikacje opracowane przez GDDP); opracowania te powinny ściśle odpowiadać planowanym pracom związanym z realizacją inwestycji;

G. Kosztorysy inwestorskie dla pozostałych branż, opracowane na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji; wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 2 do niniejszego OPISU;

H. Materiały do wniosku o wydanie decyzji ZRID muszą być opracowane w zakresie zgodnym z art. 11d ustawy powołanej pkt. I.1;
wymagania dla tych opracowań określone są w załączniku nr 3 do niniejszego OPISU;

I. Dokumentacja geodezyjno-prawna do nabycia z mocy prawa nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego obejmuje następujący zakres:
1) wstępne prace analityczne poprzedzające dokonanie podziałów
2) badanie stanu prawnego dzielonych działek oraz działek nabywanych w całości
3) przekazanie dokumentów z katastru nieruchomości i dokumentów własności
4) opracowanie projektów podziału nieruchomości z uwzględnieniem całych nieruchomości wchodzących w zakres projektowanego pasa drogowego niezbędnych do nabycia z mocy prawa na podstawie decyzji ZRID
5) sporządzenie przez biegłego rzeczoznawcę majątkowego inwentaryzacji nieruchomości
6) przygotowanie wyciągów z wykazów zmian danych ewidencyjnych;
wymagania dla tej dokumentacji określone są w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU;
J. Dokumentacja geodezyjno-prawna do nabycia praw na cele budowlane na
nieruchomościach położonych poza projektowanym pasem drogowym w związku z przebudową dróg innych kategorii, budową i przebudową wjazdów oraz budową i przebudową sieci uzbrojenia terenu obejmuje następujący zakres:
1) przekazanie dokumentów z katastru nieruchomości i dokumentów własności
2) badanie stanu prawnego nieruchomości;
wymagania dla tej dokumentacji określone są w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od właściwej jednostki geodezyjno-kartograficznej (dla terenu zamkniętego z Kolejowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznego we Wrocławiu ):
a) map do celów projektowych w skali 1 do 500, opracowanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w sprawie rodzaju opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie, ogólną specyfikację GDDP w tym zakresie, instrukcją G-5, w wersji papierowej i elektronicznej;
mapy powinny m. in. zawierać numery działek oraz granice określone według stanu prawnego lub uwidocznionego w katastrze nieruchomości
b) map ewidencyjnych w skali 1 do 1000 w wersji papierowej
c) ewentualnie innych (np. topograficznych) w skali 1 do 10 000 w wersji j.w. (zwane w dalszej treści opracowaniami geodezyjnymi) w ilości niezbędnej do projektowania i skompletowania dokumentacji,
2) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci, warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia ,
3) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, sprawdzeń, decyzji, pozwoleń oraz opinii,
4) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu ,
5) wykonanie inwentaryzacji zadrzewienia (w 5 egz.) z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na jej usunięcie; dla drzew pod ochroną uzyskać decyzję na ich wycinkę; inwentaryzacja powinna obejmować:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki -
b) plan sytuacyjny z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki
7) inwentaryzacja istniejących zjazdów, wejść do obiektów budowlanych lub innych sytuacji w przypadku obiektów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie pasa drogowego
8) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku (w 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczanych w pasie drogowym, a niezwiązanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowaną inwestycją,
9) sporządzenie niewymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie,
10) uzyskanie podpisania umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane - wg wzorów dostarczonych przez Zamawiającego w zakresie nie objętym decyzją ZRID,
11) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę materiały,
12) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę materiały,
13) dokonanie trwałej stabilizacji znaków granicznych nowo wydzielonych granic działek na zasadach określonych w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.

3. Prace projektowe należy skompletować w ilości:
1) opracowanie projektowe, w tym:
a) mapy do celów projektowych - 5 egz.
b) dokumentacja geotechniczna, geologiczno-inżynierska - 5 egz.
2) koncepcja programowo-przestrzenna - 4 egz.
3) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - 4 egz.
4) raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko - 4 egz.
5) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektów budowlanych - 5 egz.
b) planszy zbiorczej uzbrojenia terenu - 5 egz.
c) zbioru wszystkich niezbędnych opinii, warunków, uzgodnień,
sprawdzeń, decyzji i pozwoleń - 5 egz.
d) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
e) projektów wykonawczych - 4 egz.
f) przedmiarów robót - 4 egz.
6) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 4 egz.
7) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem
kosztów inwestycji - 3 egz.
8) materiały do uzyskania decyzji ZRID - 5 egz.

Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii, decyzji itp. oraz dodatkowych projektów budowlanych niezbędnych do złożenia stosownych wniosków we właściwych organach administracji architektoniczno-budowlanej w sytuacjach, o których mowa w pkt. II.4.3) niniejszego OPISU.

4. Ilość egzemplarzy dokumentacji geodezyjno-prawnej do nabycia z mocy prawa nieruchomości położonych w liniach rozgraniczających nowego pasa drogowego oraz dokumentacji geodezyjno-prawnej do nabycia praw na cele budowlane na nieruchomościach poza projektowanym pasem drogowym są określone w załączniku nr 4 do niniejszego OPISU.

5. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) opracowanie przedprojektowe przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis oraz luźno poskładane rysunki, sporządzone w czytelnej grafice, umożliwiającej reprodukcję,
2) do pierwszego egzemplarza dokumentacji projektowej dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami do nich,
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej,
c) kopie uprawnień z zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) poświadczone czytelnie przez Wykonawcę - za zgodność z oryginałem -,
3) do drugiego egzemplarza dokumentacji projektowej oraz do dodatkowych projektów budowlanych (egzemplarze dla wyżej wspomnianych właściwych organów administracji architektoniczno-budowlanej) dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt.2.a) poświadczone czytelnie na każdej stronie przez Wykonawcę - za zgodność z oryginałem -,
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej,
c) zaświadczenia z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) wydrukowane z bazy
elektronicznej Izby opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym bądź tzw.
tradycyjne _papierowe_ kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem oraz kopie
uprawnień
4) każdy komplet dokumentacji (wielobranżowej) opakować w praktyczną teczkę kartonową z rączką (nie stosować kartonów archiwizacyjnych) i przykleić stronę tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.E, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.

6. Dodatkowo niżej wymienione opracowanie winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu w 2 egz. na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) opracowanie przedprojektowe - w formacie .pdf
2) koncepcja programowo-przestrzenna - w formacie.pdf
3) materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (oraz ewentualnie raport) - w formacie .pdf (wyjątkowo w 3 egz.)
3) materiały do uzyskania decyzji ZRID - w formacie .pdf,
4) dla poszczególnej branży: projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekt wykonawczy umieszczony w drugim katalogu; wszystkie uzgodnienia dotyczące danej branży (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p. oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu; specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót umieszczana w czwartym katalogu - w formacie .pdf,
5) przedmiar robót dla poszczególnej branży - w formacie .pdf,
6) kosztorys inwestorski (w tym również przedmiar) dla poszczególnej branży - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w formacie EXCEL.

7. Jeżeli dokument opracowany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość 65 KB.

8. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.

9. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-rzut, A.2 przekrój itd.
3) konstrukcja K.1-rzut, K.2 przekrój itd.
4) instalacja lub sieci sanitarne S.1-rzut, S.2 rozwinięcie lub profil, itd.
5) instalacje lub sieci elektryczne E.1-rzut lub plan, E.2-schemat, itd.
6) drogi D.1-plan, D.2-profil, D.7-przekrój, itd.
7) szata roślinna R.1-plan, itd.

Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do prac projektowych w poszczególnych fazach projektowania i rodzajach opracowań - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: mgr inż.Michał Rej

Adres pocztowy wykonawcy: ul.Koszarowa 8a / 45

Miejscowość: Kraśnik

Kod pocztowy: 23-200

ID województwa: 3

Województwo / kraj: lubuskie

Data udzielenie zamówienia: 05/02/2013

Liczba ofert: 4

Liczba odrzuconych ofert: 2

Szacunkowa wartość zamówienia: 124870,00

Cena wybranej oferty: 113160,00

Cena minimalna: 113160,00

Cena maksymalna: 553500,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
700000001 (Usługi w zakresie nieruchomości)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713540004 (Usługi sporządzania map)

Podobne przetargi

148340 / 2012-05-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego remontu mostu w ciągu drogi krajowej Nr 46 w km 35+813 nad Kanałem Ulgi w m. Ścibórz

159362 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania : Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 417 w m. Racławice Śląskie

325600 / 2015-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO - WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: PRZEBUDOWA MOSTU W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 463 W KM 14+774 W M. ANTONIÓW

48918 / 2011-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego rozbudowy drogi powiatowej nr 1702 O CzarnowÄ…sy - Brynica od km 2 + 015,00 do km 5 + 032,00.

222023 / 2014-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: BUDOWA RONDA TURBINOWEGO NA SKRZYŻOWANIU DROGI KRAJOWEJ NR 46 I DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 901 W KM 15+810 W M. DOBRODZIEŃ

78792 / 2011-04-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy drogi krajowej nr 39 Łagiewniki - Owczary - Brzeg - Namysłów - Kamienna - Kępno na odcinku : Lubsza - Rogalice , km 57 + 400 - km 65 + 130.

65485 / 2016-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 901 NA ODCINKU ZAWADZKIE - ŻĘDOWICE

412054 / 2009-11-30 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy drogi krajowej Nr 42 Namysłów-Kluczbork-Praszka-Rudniki-Radomsko-Rudnik odcinek : Praszka - Rudniki od km 55 + 250,00 do km 65 + 700,00

316584 / 2009-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: BUDOWA CHODNIKA I KANALIZACJI DESZCZOWEJ W m. ŻERKOWICE W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 435.

41752 / 2011-03-11 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy drogi krajowej nr 39 na odcinku : Nowe Smarchowice - Smarchowice Wielkie km 74 + 648 - km 78 + 890.

115756 / 2013-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 408 W M. STARE KOŹLE

115731 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Kluczbork (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej: Przebudowa drogi powiatowej Nr1330O Chudoba - Zagwiździe od km 0+000,00 do km 5+192,00.

55747 / 2014-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 454 WRAZ Z PRZEBUDOWĄ OBIEKTU MOSTOWEGO W M. KRZYWA GÓRA W KM 23+300-25+100

234099 / 2011-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO - WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: BUDOWA MOSTU W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 457 KM 16 + 513 W MIEJSCU ISTNIEJĄCEGO MOSTU PRZEWIDZIANEGO DO ROZBIÓRKI WRAZ Z KOREKTĄ ŁUKU W MIEJSCOWOŚCI STARE KOLNIE

104860 / 2012-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego pod nazwą Przebudowa drogi powiatowej nr 1703 O Opole - Łubniany od km 0 + 128,00 do km 0 + 825,00 w m. Kępa.

190972 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 414 na odcinku Przysiecz - Dzików

382630 / 2012-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z opracowaniami niezbędnymi dla uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadań: Ścinawa Niemodlińska w km.0+160:8+756 gm. Lewin Brzeski i Niemodlin-Etap I Mora w km. 14+340:15+400 m. Sławniowice gm. Głuchołazy Średnica w km. 0+000:1+405 m. Dziewiętlice gm. Paczków Ciek Graniczny w m. Trzebina w km.0+000:1+800 gm. Lubrza Jordan w km. 1+090:2+250 gm. Ujazd