Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

70022 / 2011-04-07 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury / Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (Radom)

Nadzór inwestorski dla zadania pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
(nr sprawy 02/04/2011)

Opis zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
W zakres obowiązków inspektora nadzoru wchodzą:
1. sprawdzenie i akceptacja programu funkcjonalno - użytkowego,
2. udział w opracowywaniu dokumentacji przetargowej dotyczącej wyłonienia wykonawcy robót budowlanych,
3. zapewnienie nadzoru poprzez wizytowanie budowy, monitorowanie realizacji zadania, nadzorowanie i odbiór robót,
4.rozliczenie zadania inwestycyjnego,
5.obsługa okresu gwarancji i rękojmi.

Roboty objęte usługą nadzoru będą realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj i łącznie obejmują: sporządzenie projektów, uzyskanie wymaganych przepisami prawa ekspertyz, specjalistycznych badań, a także uzgodnień i zatwierdzeń opracowanego projektu budowlanego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonych projektów wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Usługa nadzoru inwestorskiego będzie pełniona w branżach: budowlano-konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej.

Zakres robót budowlanych nad którymi pełniony będzie nadzór inwestorski obejmuje: termomodernizację ścian, modernizację instalacji wentylacyjnej wraz z systemem chłodzenia, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę i modernizację instalacji elektrycznej oraz instalację baterii słonecznych.
1. Ocieplenie ścian zewnętrznych atrium i wymiana okien ścian atrium
Ściany posiadają opór cieplny przez co stanowi dużą powierzchnię chłodzącą. W ramach projektu planowane jest ocieplenie ścian zewnętrznych metodą bezspoinową - styropianem (1363 m2) oraz wymiana okien o powierzchni 192 m2 (85 sztuk).
2. Wymiana ścian przeszklonych segmentu D (zaplecze teatru) i C (sala kameralna)
Obecnie ściany w segmentach D i C są ścianami warstwowymi o konstrukcji stalowej z zamontowanymi oknami na aluminiowych ramach, konstrukcja zawiera również płyty azbestowe co uniemożliwia dalszą ich eksploatację. Poza tym ściany wykazują duży stopień dewastacji warstwy zewnętrznej. Termomodernizacja ścian możliwa jest jedynie poprzez ich wymianę na nowoczesne konstrukcje o podobnym charakterze, ale o dużo lepszych parametrach eksploatacyjnych. Łączna powierzchnia wymienianych ścian wynosi ok. 1770 m2.
3. Modernizacja wentylacji wraz z systemem chłodzenia
System wentylacji mechanicznej w Teatrze obecnie jest nieużywany, ponieważ ma przestarzałą konstrukcję, jest energochłonny oraz nieekonomiczny w eksploatacji. Modernizacja instalacji wentylacyjnej polega na wymianie elementów z dostosowaniem układu do obecnie obowiązujących wymogów.
4. Instalacja baterii słonecznych
Instalacja baterii słonecznych wraz z instalacją peryferyjną. Łączna powierzchnia kolektorów słonecznych wynosi 250 m2.
5. Wymiana instalacji C.O.
System ogrzewania jaki występuje w Teatrze jest przestarzały i nieregulowany, w związku z tym planowana jest całkowita wymiana instalacji oraz przystosowanie jej do wspomagania instalacji solarnej.
6. Wymianę i modernizację instalacji elektrycznej
Obecna instalacja elektryczna występująca w Teatrze jest przestarzała, nieekonomiczna oraz powoduje ogromne zużycie energii elektrycznej. Instalacja nie spełnia wymagań w zakresie bezpieczeństwa instalacji elektrycznej zawartych w arkuszach normy PN - ICE - 60364. W celu poprawy powyższej sytuacji należy zaprojektować i wykonać całkowicie nową instalację elektryczną spełniającą wymagania wszystkich norm i przepisów oraz dyrektywę europejską w zakresie oszczędności energii elektrycznej.

Okres gwarancji i rękojmi odpowiada okresowi gwarancji i rękojmi na roboty objęte usługą nadzoru.

Wykonawca zobowiązany jest do wskazania osób, które będą pełnić nadzór inwestorski i do których obowiązków będzie należało:
Kontrola robót:
1.Sprawowanie nadzoru inwestorskiego w zakresie określonym w ustawie Prawo budowlane z dn. 07.07. 1994 r. (Dz.U.06.156.1118 z późń. zm.): reprezentowanie Zamawiającego na placu budowy w zakresie sprawowania kontroli zgodności realizacji zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu z warunkami umowy zawartej przez Zamawiającego z wykonawcą robót, dokumentacją techniczną, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej oraz umową o dofinansowanie zadania.
2. Ocena harmonogramu rzeczowo finansowego wykonawcy wraz z jego aktualizacjami, przedstawianego przez wykonawcę robót pod katem realności wykonania robót i zgodnie z obowiązującymi umowami, opiniowanie ewentualnych zmian oraz kontrola jego realizacji.
3. Wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzenia robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych.
4. Wstrzymanie robót budowlanych w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem, pozwoleniem na budowę lub z umową o dofinansowanie zadania.
5. Prowadzenie kontroli jakości wszystkich wykonywanych robót zgodnie z Polskimi Normami, obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej w zakresie wbudowanych materiałów, urządzeń; wyposażenia i wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i niezgodnych z dokumentacją wykonawczą lub niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, nierównoważnych rozwiązaniom przyjętych w dokumentacji projektowej. Uzyskanie pisemnej zgody Zamawiającego na zastosowanie materiałów, urządzeń, wyrobów równoważnych materiałom, urządzeniom, wyrobom określonym w dokumentacji technicznej.
6. Kontrola utrzymania czystości dróg dojazdowych oraz przyległego terenu do zaplecza budowy w zakresie związanym z realizacją umowy.
7. Dokumentowanie metodą fotograficzną (cyfrową) realizacji robót, ze szczególnym uwzględnieniem robót ulęgających zakryciu.
8. Ustalanie zakresu ewentualnych robót zamiennych i lub dodatkowych, opracowanie protokołów konieczności wykonywania tych robót z odpowiednim uzasadnieniem, w celu uzyskania pisemnej akceptacji ze strony Zamawiającego przed ich uruchomieniem.
9. Przeprowadzanie odbioru robót ulegających zakryciu i uczestnictwo w odbiorach częściowych (etapowych), w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych, zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym realizacji zadania.
10. Udział w odbiorze końcowym wykonywanych robót oraz w przeprowadzeniu rozruchu obiektu, poprzez miedzy innymi sprawdzenie zgodności ich wykonania z dokumentacją techniczną, sprawdzanie poszczególnych systemów instalacyjnych i sprawdzenie ich wzajemnego współdziałania, a także przygotowanie dokumentacji odbiorowej oraz list ewentualnych wad i usterek z terminem ich usunięcia.
11. Udział w spotkaniach organizowanych według potrzeb przez Zamawiającego z wykonawcą robót budowlanych, innymi uczestnikami realizacji inwestycji w celu omówienia i ustalenia procedur organizacyjnych, omówienia postępu robót i ich jakości, harmonogramów wykonawców i podwykonawców robót, zaangażowanego potencjału siły roboczej, zgodności wykonywania robót z przepisami prawa, orzeczeń i uzgodnień właściwych organów oraz wpływu czynników zewnętrznych na realizację inwestycji.
12. Sprawdzanie wykonanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie.
13. Współdziałanie z Zamawiającym przy sprawowaniu nadzoru nad usuwaniem ewentualnych wad i usterek w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym, przy czym zasady wynagrodzenia Wykonawcy z tego tytułu zostaną uregulowane w odrębnej umowie.
14. Przygotowanie materiałów koniecznych do dokonania odbioru końcowego:
a) potwierdzenie w dzienniku budowy gotowości obiektu do odbioru końcowego,
b) sprawdzenie kompletności przedłożonych do odbioru końcowego dokumentów dotyczących m.in.:
- dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami oraz potwierdzeniami przez wymagane przepisami osoby
- protokołów odbiorów częściowych, technicznych w zakresie przeprowadzonych prób i uruchomień funkcjonowania instalacji i urządzeń
- atestów, certyfikatów na wbudowane materiały, urządzenia i elementy wyposażenia
- kart gwarancyjnych, instrukcji obsługi i konserwacji urządzeń
- instrukcji eksploatacji i konserwacji budynku i infrastruktury umożliwiające kontrole
- instalacji technicznych w zakresie ich funkcjonowania, naprawy i planowanych remontów
- przeprowadzonych szkoleń osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji instalacji i urządzeń
- instrukcji bezpieczeństwa pożarowego dostosowanej do stanu zrealizowanej inwestycji wraz z jej wyposażenia
- dzienników budowy oraz innych dokumentów obrazujących proces realizacji inwestycji (w tym dokumentacja fotograficzna)
15. Udział w odbiorach specjalistycznych - Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, UDT, opinii kominiarskich i innych wymaganych przepisami lub wymaganych przez innych dostawców mediów,

Kontrola kosztów inwestycji i rozliczenie inwestycji,:
Kontrola kosztów dotyczy wszystkich faz realizacji inwestycji, a w szczególności:
1. Weryfikacja kosztorysów szczegółowych opracowanych przez wykonawcę robót zgodnie z umową dla robót dodatkowych i zamiennych.
2. Sprawdzanie stanu faktycznego zawansowania poszczególnych etapów robót wraz z potwierdzeniem tego faktu w stosownym protokole odbioru robót.
3. Udział w pracach komisji dotyczących ustalenia podstaw i wysokości obniżenia należności wykonawcy robót z tytułu obniżenia jakości robót.
4. Prowadzenie bieżącej ewidencji dokumentów rozliczeniowych inwestycji.
5. Rozliczenie końcowe wykonanego zadania inwestycyjnego w ciągu 30 dni od daty odbioru końcowego w formie sprawozdania uzgodnionego z Zamawiającym w formie papierowej (3 egzemplarze) i elektronicznej.
6. Inne prace inspektorów nadzoru wynikające z umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą oraz umowy Zamawiającego z wykonawcą robót.
7. Opracowanie sprawozdań miesięcznych wg wzoru przedłożonego przez Zamawiającego z wykonanego zakresu rzeczowo - finansowego zawierających informacje na temat:
- problemów napotkanych w trakcie realizacji prac budowlano - montażowych w przedmiotowym miesiącu,
- zadań planowanych a niezrealizowanych w okresie objętym niniejszym sprawozdaniem (wg aktualnego harmonogramu rzeczowo - finansowego realizacji projektu),
- przyczyn ewentualnego nieosiągnięcia zakładanego w danym miesiącu poziomu realizacji prac budowlano - montażowych,
- planowanych działań zmierzających do zakończenia realizacji prac budowlano - montażowych w umownym terminie oraz przedkładanie ich Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca.

Kontrola jakości w szczególności:
1. Kontrola jakości realizowanego zadania inwestycyjnego w trakcie całego procesu budowlanego przeprowadzana pod względem zgodności z pozwoleniem na budowę, dokumentacją techniczną, umową z wykonawcą robót oraz z umową o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Wykonawca pełnić będzie nadzór inwestorski dla inwestycji częściowo finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, I Konkurs programu priorytetowego pn. System zielonych inwestycji Część 1) - zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej. Całość usługi nadzoru powinna być wykonana zgodnie z warunkami określonymi w dokumentach programowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczących zadania inwestycyjnego.
2. W trakcie przeprowadzania kontroli jakości Wykonawca przedkłada Zamawiającemu w terminie 2 dni:
a) dokumentację fotograficzną z opisem i lokalizacją stwierdzonych usterek,
b) listę usterek prowadzoną narastająco. Usterki usunięte w sposób prawidłowy winny zostać zaznaczone jako usunięte. Pozostałe usterki należy przenosić do kolejnych list, aby zapobiec ich pominięciu w toku prowadzonych robót. Usunięcie usterki zostaje potwierdzone podpisem kierownika budowy i inspektora nadzoru.

Inne:
Kontrola dokumentacji uzupełniającej i powykonawczej:
a) przedmiotem kontroli w tym zakresie będą wprowadzone zmiany w szczególności w:
- projekcie wykonawczym,
- opisie technicznym dla każdej branży,
- obliczeniach właściwych dla każdej branży,
- detalach,
- kartach katalogowych i danych technicznych dobranych materiałów i urządzeni,
- opisach wykończenia i wyposażenia pomieszczeń,
b) kontrola dokumentacji ma na celu:
- sprawdzenie kompletności,
- sprawdzenie zgodności z udzielonym pozwoleniem na budowę,
- sprawdzenie poprawności przyjętych rozwiązań,
- sprawdzenie wykonalności zamierzonych robót.
c) po sprawdzeniu dokumentacji Wykonawca winien sporządzić raport kontrolny, oddzielnie dla każdej branży w terminie do 10 dni od otrzymania dokumentacji uzupełniającej i powykonawczej.

Obowiązki inspektorów nadzoru, dla których nie jest określony termin ich wykonania ani nie wynika z umowy na świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego, umów zawartych z wykonawcą robót, innych dokumentów czy aktów prawnych będących podstawą realizacji inwestycji określonej powyżej, winny być realizowane w terminach koniecznych dla prawidłowego przebiegu inwestycji.

Wykonawca wskaże kierownika zespołu inspektorów. Wykonawca zobowiązuje się ponadto do zapewnienia na budowie codziennych pobytów kierownika inspektorów nadzoru, natomiast inspektorów nadzoru poszczególnych branż zgodnie z potrzebami Zleceniodawcy, od dnia podpisania umowy oraz zapewnienia udziału kierownika inspektorów nadzoru oraz inspektorów poszczególnych branż w naradach roboczych organizowanych przez Zleceniodawcę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 70022

Data publikacji: 2011-04-07

Nazwa:
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Ulica: plac Jagielloński 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Radom

Kod pocztowy: 26-600

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 048 3845306

Numer faxu: 048 3845307

Regon: 00074172000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: samorządowa instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: samorządowa instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Nadzór inwestorski dla zadania pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
(nr sprawy 02/04/2011)

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
W zakres obowiązków inspektora nadzoru wchodzą:
1. sprawdzenie i akceptacja programu funkcjonalno - użytkowego,
2. udział w opracowywaniu dokumentacji przetargowej dotyczącej wyłonienia wykonawcy robót budowlanych,
3. zapewnienie nadzoru poprzez wizytowanie budowy, monitorowanie realizacji zadania, nadzorowanie i odbiór robót,
4.rozliczenie zadania inwestycyjnego,
5.obsługa okresu gwarancji i rękojmi.

Roboty objęte usługą nadzoru będą realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj i łącznie obejmują: sporządzenie projektów, uzyskanie wymaganych przepisami prawa ekspertyz, specjalistycznych badań, a także uzgodnień i zatwierdzeń opracowanego projektu budowlanego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonych projektów wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Usługa nadzoru inwestorskiego będzie pełniona w branżach: budowlano-konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej.

Zakres robót budowlanych nad którymi pełniony będzie nadzór inwestorski obejmuje: termomodernizację ścian, modernizację instalacji wentylacyjnej wraz z systemem chłodzenia, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę i modernizację instalacji elektrycznej oraz instalację baterii słonecznych.
1. Ocieplenie ścian zewnętrznych atrium i wymiana okien ścian atrium
Ściany posiadają opór cieplny przez co stanowi dużą powierzchnię chłodzącą. W ramach projektu planowane jest ocieplenie ścian zewnętrznych metodą bezspoinową - styropianem (1363 m2) oraz wymiana okien o powierzchni 192 m2 (85 sztuk).
2. Wymiana ścian przeszklonych segmentu D (zaplecze teatru) i C (sala kameralna)
Obecnie ściany w segmentach D i C są ścianami warstwowymi o konstrukcji stalowej z zamontowanymi oknami na aluminiowych ramach, konstrukcja zawiera również płyty azbestowe co uniemożliwia dalszą ich eksploatację. Poza tym ściany wykazują duży stopień dewastacji warstwy zewnętrznej. Termomodernizacja ścian możliwa jest jedynie poprzez ich wymianę na nowoczesne konstrukcje o podobnym charakterze, ale o dużo lepszych parametrach eksploatacyjnych. Łączna powierzchnia wymienianych ścian wynosi ok. 1770 m2.
3. Modernizacja wentylacji wraz z systemem chłodzenia
System wentylacji mechanicznej w Teatrze obecnie jest nieużywany, ponieważ ma przestarzałą konstrukcję, jest energochłonny oraz nieekonomiczny w eksploatacji. Modernizacja instalacji wentylacyjnej polega na wymianie elementów z dostosowaniem układu do obecnie obowiązujących wymogów.
4. Instalacja baterii słonecznych
Instalacja baterii słonecznych wraz z instalacją peryferyjną. Łączna powierzchnia kolektorów słonecznych wynosi 250 m2.
5. Wymiana instalacji C.O.
System ogrzewania jaki występuje w Teatrze jest przestarzały i nieregulowany, w związku z tym planowana jest całkowita wymiana instalacji oraz przystosowanie jej do wspomagania instalacji solarnej.
6. Wymianę i modernizację instalacji elektrycznej
Obecna instalacja elektryczna występująca w Teatrze jest przestarzała, nieekonomiczna oraz powoduje ogromne zużycie energii elektrycznej. Instalacja nie spełnia wymagań w zakresie bezpieczeństwa instalacji elektrycznej zawartych w arkuszach normy PN - ICE - 60364. W celu poprawy powyższej sytuacji należy zaprojektować i wykonać całkowicie nową instalację elektryczną spełniającą wymagania wszystkich norm i przepisów oraz dyrektywę europejską w zakresie oszczędności energii elektrycznej.

Okres gwarancji i rękojmi odpowiada okresowi gwarancji i rękojmi na roboty objęte usługą nadzoru.

Wykonawca zobowiązany jest do wskazania osób, które będą pełnić nadzór inwestorski i do których obowiązków będzie należało:
Kontrola robót:
1.Sprawowanie nadzoru inwestorskiego w zakresie określonym w ustawie Prawo budowlane z dn. 07.07. 1994 r. (Dz.U.06.156.1118 z późń. zm.): reprezentowanie Zamawiającego na placu budowy w zakresie sprawowania kontroli zgodności realizacji zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu z warunkami umowy zawartej przez Zamawiającego z wykonawcą robót, dokumentacją techniczną, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej oraz umową o dofinansowanie zadania.
2. Ocena harmonogramu rzeczowo finansowego wykonawcy wraz z jego aktualizacjami, przedstawianego przez wykonawcę robót pod katem realności wykonania robót i zgodnie z obowiązującymi umowami, opiniowanie ewentualnych zmian oraz kontrola jego realizacji.
3. Wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzenia robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych.
4. Wstrzymanie robót budowlanych w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem, pozwoleniem na budowę lub z umową o dofinansowanie zadania.
5. Prowadzenie kontroli jakości wszystkich wykonywanych robót zgodnie z Polskimi Normami, obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej w zakresie wbudowanych materiałów, urządzeń; wyposażenia i wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i niezgodnych z dokumentacją wykonawczą lub niedopuszczonych do stosowania w budownictwie, nierównoważnych rozwiązaniom przyjętych w dokumentacji projektowej. Uzyskanie pisemnej zgody Zamawiającego na zastosowanie materiałów, urządzeń, wyrobów równoważnych materiałom, urządzeniom, wyrobom określonym w dokumentacji technicznej.
6. Kontrola utrzymania czystości dróg dojazdowych oraz przyległego terenu do zaplecza budowy w zakresie związanym z realizacją umowy.
7. Dokumentowanie metodą fotograficzną (cyfrową) realizacji robót, ze szczególnym uwzględnieniem robót ulęgających zakryciu.
8. Ustalanie zakresu ewentualnych robót zamiennych i lub dodatkowych, opracowanie protokołów konieczności wykonywania tych robót z odpowiednim uzasadnieniem, w celu uzyskania pisemnej akceptacji ze strony Zamawiającego przed ich uruchomieniem.
9. Przeprowadzanie odbioru robót ulegających zakryciu i uczestnictwo w odbiorach częściowych (etapowych), w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych, zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym realizacji zadania.
10. Udział w odbiorze końcowym wykonywanych robót oraz w przeprowadzeniu rozruchu obiektu, poprzez miedzy innymi sprawdzenie zgodności ich wykonania z dokumentacją techniczną, sprawdzanie poszczególnych systemów instalacyjnych i sprawdzenie ich wzajemnego współdziałania, a także przygotowanie dokumentacji odbiorowej oraz list ewentualnych wad i usterek z terminem ich usunięcia.
11. Udział w spotkaniach organizowanych według potrzeb przez Zamawiającego z wykonawcą robót budowlanych, innymi uczestnikami realizacji inwestycji w celu omówienia i ustalenia procedur organizacyjnych, omówienia postępu robót i ich jakości, harmonogramów wykonawców i podwykonawców robót, zaangażowanego potencjału siły roboczej, zgodności wykonywania robót z przepisami prawa, orzeczeń i uzgodnień właściwych organów oraz wpływu czynników zewnętrznych na realizację inwestycji.
12. Sprawdzanie wykonanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie.
13. Współdziałanie z Zamawiającym przy sprawowaniu nadzoru nad usuwaniem ewentualnych wad i usterek w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym, przy czym zasady wynagrodzenia Wykonawcy z tego tytułu zostaną uregulowane w odrębnej umowie.
14. Przygotowanie materiałów koniecznych do dokonania odbioru końcowego:
a) potwierdzenie w dzienniku budowy gotowości obiektu do odbioru końcowego,
b) sprawdzenie kompletności przedłożonych do odbioru końcowego dokumentów dotyczących m.in.:
- dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami oraz potwierdzeniami przez wymagane przepisami osoby
- protokołów odbiorów częściowych, technicznych w zakresie przeprowadzonych prób i uruchomień funkcjonowania instalacji i urządzeń
- atestów, certyfikatów na wbudowane materiały, urządzenia i elementy wyposażenia
- kart gwarancyjnych, instrukcji obsługi i konserwacji urządzeń
- instrukcji eksploatacji i konserwacji budynku i infrastruktury umożliwiające kontrole
- instalacji technicznych w zakresie ich funkcjonowania, naprawy i planowanych remontów
- przeprowadzonych szkoleń osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji instalacji i urządzeń
- instrukcji bezpieczeństwa pożarowego dostosowanej do stanu zrealizowanej inwestycji wraz z jej wyposażenia
- dzienników budowy oraz innych dokumentów obrazujących proces realizacji inwestycji (w tym dokumentacja fotograficzna)
15. Udział w odbiorach specjalistycznych - Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, UDT, opinii kominiarskich i innych wymaganych przepisami lub wymaganych przez innych dostawców mediów,

Kontrola kosztów inwestycji i rozliczenie inwestycji,:
Kontrola kosztów dotyczy wszystkich faz realizacji inwestycji, a w szczególności:
1. Weryfikacja kosztorysów szczegółowych opracowanych przez wykonawcę robót zgodnie z umową dla robót dodatkowych i zamiennych.
2. Sprawdzanie stanu faktycznego zawansowania poszczególnych etapów robót wraz z potwierdzeniem tego faktu w stosownym protokole odbioru robót.
3. Udział w pracach komisji dotyczących ustalenia podstaw i wysokości obniżenia należności wykonawcy robót z tytułu obniżenia jakości robót.
4. Prowadzenie bieżącej ewidencji dokumentów rozliczeniowych inwestycji.
5. Rozliczenie końcowe wykonanego zadania inwestycyjnego w ciągu 30 dni od daty odbioru końcowego w formie sprawozdania uzgodnionego z Zamawiającym w formie papierowej (3 egzemplarze) i elektronicznej.
6. Inne prace inspektorów nadzoru wynikające z umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą oraz umowy Zamawiającego z wykonawcą robót.
7. Opracowanie sprawozdań miesięcznych wg wzoru przedłożonego przez Zamawiającego z wykonanego zakresu rzeczowo - finansowego zawierających informacje na temat:
- problemów napotkanych w trakcie realizacji prac budowlano - montażowych w przedmiotowym miesiącu,
- zadań planowanych a niezrealizowanych w okresie objętym niniejszym sprawozdaniem (wg aktualnego harmonogramu rzeczowo - finansowego realizacji projektu),
- przyczyn ewentualnego nieosiągnięcia zakładanego w danym miesiącu poziomu realizacji prac budowlano - montażowych,
- planowanych działań zmierzających do zakończenia realizacji prac budowlano - montażowych w umownym terminie oraz przedkładanie ich Zamawiającemu do ostatniego dnia każdego miesiąca.

Kontrola jakości w szczególności:
1. Kontrola jakości realizowanego zadania inwestycyjnego w trakcie całego procesu budowlanego przeprowadzana pod względem zgodności z pozwoleniem na budowę, dokumentacją techniczną, umową z wykonawcą robót oraz z umową o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Wykonawca pełnić będzie nadzór inwestorski dla inwestycji częściowo finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, I Konkurs programu priorytetowego pn. System zielonych inwestycji Część 1) - zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej. Całość usługi nadzoru powinna być wykonana zgodnie z warunkami określonymi w dokumentach programowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczących zadania inwestycyjnego.
2. W trakcie przeprowadzania kontroli jakości Wykonawca przedkłada Zamawiającemu w terminie 2 dni:
a) dokumentację fotograficzną z opisem i lokalizacją stwierdzonych usterek,
b) listę usterek prowadzoną narastająco. Usterki usunięte w sposób prawidłowy winny zostać zaznaczone jako usunięte. Pozostałe usterki należy przenosić do kolejnych list, aby zapobiec ich pominięciu w toku prowadzonych robót. Usunięcie usterki zostaje potwierdzone podpisem kierownika budowy i inspektora nadzoru.

Inne:
Kontrola dokumentacji uzupełniającej i powykonawczej:
a) przedmiotem kontroli w tym zakresie będą wprowadzone zmiany w szczególności w:
- projekcie wykonawczym,
- opisie technicznym dla każdej branży,
- obliczeniach właściwych dla każdej branży,
- detalach,
- kartach katalogowych i danych technicznych dobranych materiałów i urządzeni,
- opisach wykończenia i wyposażenia pomieszczeń,
b) kontrola dokumentacji ma na celu:
- sprawdzenie kompletności,
- sprawdzenie zgodności z udzielonym pozwoleniem na budowę,
- sprawdzenie poprawności przyjętych rozwiązań,
- sprawdzenie wykonalności zamierzonych robót.
c) po sprawdzeniu dokumentacji Wykonawca winien sporządzić raport kontrolny, oddzielnie dla każdej branży w terminie do 10 dni od otrzymania dokumentacji uzupełniającej i powykonawczej.

Obowiązki inspektorów nadzoru, dla których nie jest określony termin ich wykonania ani nie wynika z umowy na świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego, umów zawartych z wykonawcą robót, innych dokumentów czy aktów prawnych będących podstawą realizacji inwestycji określonej powyżej, winny być realizowane w terminach koniecznych dla prawidłowego przebiegu inwestycji.

Wykonawca wskaże kierownika zespołu inspektorów. Wykonawca zobowiązuje się ponadto do zapewnienia na budowie codziennych pobytów kierownika inspektorów nadzoru, natomiast inspektorów nadzoru poszczególnych branż zgodnie z potrzebami Zleceniodawcy, od dnia podpisania umowy oraz zapewnienia udziału kierownika inspektorów nadzoru oraz inspektorów poszczególnych branż w naradach roboczych organizowanych przez Zleceniodawcę.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 29

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Warunek ten będzie spełniony przez Wykonawcę, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi prowadzonymi w instytucji kultury/teatrze o wartości nadzorowanych robót nie mniejszej niż 9 000 000 (słownie dziewięć milionów zł) wraz z załączeniem oświadczeń potwierdzających że usługa została wykonana należycie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełnią warunki dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Warunek ten będzie spełniony przez Wykonawcę, jeżeli wykaże, że dysponuje osobami, które posiadają uprawnienia budowlane do nadzorowania robót budowlanych w specjalności adekwatnej do przedmiotu zamówienia.
Ponadto Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia do wykonania przedmiotu zamówienia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Wypełniony formularz oferty.
2) Parafowany na każdej stronie wzór umowy.
3) Dokumenty stwierdzające uprawnienia osób podpisujących ofertę do wyrażania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.
.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w przypadku:
- konieczności zastąpienia osoby wyznaczonej do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inną osobą,
- zmiany terminu realizacji robót, nad którymi sprawowany będzie nadzór,
- zmniejszenia zakresu nadzorowanych robót.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.teatr.radom.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, 26-600 Radom, Pl. Jagielloński 15

Data składania wniosków, ofert: 15/04/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, 26-600 Radom, Pl. Jagielloński 15

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713100004 (Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane)

Podobne przetargi

75587 / 2015-05-25 - Inny: Spółka prawa handlowego, w której Skarb Państwa posiada ponad 50% akcji.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej mostowej nad robotami budowlanymi realizowanymi w ramach zadania pn.: Rewitalizacja linii kolejowej nr 272 na odcinku Ostrzeszów - Ostrów Wlkp. od km 70,000 do km 85,690 linii kolejowej nr 272 w torze nr 1

82414 / 2011-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Szydłowcu - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad prowadzonymi robotami na zadaniu pn. Montaż systemu solarnego w Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Łaziskach

57883 / 2010-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wilanów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru autorskiego w branży architektonicznej nad budową pływalni, hali sportowej wraz z parkingiem podziemnym i infrastrukturą przy Z. Sz. nr 79 ul. Wiertnicza 26 w Warszawie.

41927 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Dąbrówka - Dąbrówka (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Nadzór inwestorski nad inwestycją pn.: Rozbudowa infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej wokół obszaru Natura 2000 (etap II)

317663 / 2011-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski - ZÄ…bki (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługi w zakresie zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Miasta Ząbki

196325 / 2014-09-15 - Inny: ZamawiajÄ…cy sektorowy

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Prowadzenie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadań ZADANIE I: Przebudowa ciągu biologicznego na Oczyszczalni Ścieków w Mińsku Mazowieckim ZADANIE II: Budowa kabli zasilająco - sterowniczych w ramach zadania pt. Automatyczny rozdział ścieków surowych i osadów recyrkulowanych na Oczyszczalni Ścieków w Mińsku Mazowieckim

221214 / 2012-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego pn. Budowa przedszkola sześciooddziałowego przy ul. Bełskiej 1/3 w Warszawie.

363754 / 2010-11-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony - Płock (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Nadzór inwestorski nad przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku wraz z jej rozliczeniem - III postępowanie

109232 / 2013-03-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
pełnienie obowiązków inspektorów nadzoru inwestorskiego dla zadania: wykonanie robót budowlanych wykończeniowych w budynku A2.

106846 / 2013-03-18 - Podmiot prawa publicznego

Teatr Wielki - Opera Narodowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Prace remontowo konserwatorskie elewacji gmachu Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Etap VIIA i VIIB od ulicy Wierzbowej oraz Etap VIIIB Patia

60165 / 2010-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jaktorów - Jaktorów (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn. Przebudowa drogi gminnej nr 150302W i 150303W Międzyborów - Bieganów

390096 / 2013-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Legionowski - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Wybór inspektora nadzoru inwestorskiego dotyczącego przebudowy drogi powiatowej Nr 1822W - ul. Niepodległości w Wieliszewie na odcinku od drogi woj. Nr 631 - ul. Modlińska do drogi gminnej - ul. Porucznika Józefa Przedpełskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej 1818W - ul. Kościelna w miejscowości Łajski Gm. Wieliszew wraz z dojazdami

497380 / 2012-12-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
pełnienie obowiązków inspektorów nadzoru inwestorskiego dla zadania: Kogeneracja w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w ramach projektu Odnawialne źródła energii i kogeneracji w m.st. Warszawa

351436 / 2011-10-25 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Muzeum Romantyzmu - Opinogóra Górna (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn: Budowa obiektów zabudowy gospodarczo-folwarcznej i rewaloryzacji zespołu pałacowo - parkowego w ramach realizowanego projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu VI działanie 6.1 RPO WM 2007-2013

240135 / 2009-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Jednorożcu - Jednorożec (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją zadania Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w aglomeracji Jednorożec

369568 / 2014-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy - Lipsko (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla zadania Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz kolektora sanitarnego w Lipsku

47598 / 2011-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn.: Przebudowa drogi 1505 Grodzisk Maz. - Józefina odc. III

102989 / 2013-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Grudusk - Grudusk (mazowieckie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego pn.: Poprawa oferty kulturalnej i wzrost dostępności do kultury poprzez renowację grodziska i jego najbliższej okolicy w miejscowości Grudusk, powiat ciechanowski - etap I.