Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

7340 / 2010-01-08 - Inny: Instytucja kultury / Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim (Gorzów Wlkp.)

Inżynier Kontraktu

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego projektu, na który składają się dwa zadania inwestycyjne realizowane przez Muzeum Lubuskie w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 pn. Modernizacja, remont i konserwacja budynków Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. tj.:
1) Remont elewacji Willi Schroedera w Gorzowie Wlkp. przy ul. Warszawskiej 35. Zakres robót obejmuje m.in. : wymianę tynków, malowanie elewacji, czyszczenie, uzupełnianie i konserwację elementów z piaskowca, remont stolarki, zdemontowanie istniejącego zadaszenia i stolarki okiennej a następnie wykonanie zadaszenia i przeszklenie tarasu północnego, remont balkonu na elewacji południowej.
2) Remont i modernizacja budynku Spichlerza w Gorzowie Wlkp. przy ul. Fabrycznej 1-3. Zakres robót obejmuje m.in.: wymianę pokrycia dachowego, remont, konserwację i częściową wymianę więźby dachowej oraz remont elewacji i wzmocnienie elementów konstrukcyjnych, a także remont i konserwację obiektu w obrębie fundamentów, piwnic i parteru (wzmocnienie konstrukcji, izolacja cieplna, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, likwidacja szkodników biologicznych i chemicznych, modernizacja nawierzchni najbliższego otoczenia), modernizację instalacji elektrycznej, instalacji wykrywania i alarmowania pożaru, uzupełnienie instalacji świateł awaryjnych oraz modernizację wystaw stałych.
W/w obiekty w trakcie realizacji projektu będą czynne i udostępnione zwiedzającym.
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu i sprawowanie nadzoru inwestorskiego należy realizować kompleksowo, w sposób ciągły, gwarantujący nieprzerwany nadzór nad realizacją projektu pn. Modernizacja, remont i konserwacja budynków Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., zgodnie z przepisami polskiego prawa a zarządzanie projektem wg standardów LRPO 2007-2013.

Zakres obowiązków, uprawnień i czynności Wykonawcy pełniącego funkcję Inżyniera Kontraktu i sprawującego nadzór inwestorski przy realizacji projektu:

1. Opracowanie projektu procedur obiegu dokumentów i nadzór nad nimi gwarantujący realizację i rozliczenie projektu zgodnie z wymogami LRPO 2007-2013. Wdrożenie powyższych procedur po zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
2. Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz ze złożeniem oświadczenia o jej kompletności.
3. Do zadań w zakresie postępowań o udzielenie zamówień publicznych na roboty, usługi i dostawy będzie należało:
a) przygotowanie projektów opisów przedmiotu zamówienia do SIWZ,
b) sporządzenie projektów umów na roboty budowlane,
c) uczestnictwo w pracach komisji przetargowej,
d) udzielenie wyjaśnień Wykonawcom robót budowlanych w zakresie opisu przedmiotu zamówienia określonego dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót,
e) współpraca z doradcami Zamawiającego w zakresie prawa budowlanego i zamówień publicznych.
4. Powiadomienie organu nadzoru budowlanego i Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gorzowie Wlkp. o terminie rozpoczęcia robót, z załączeniem oświadczeń kierownika budowy i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie.
5. Przekazanie Wykonawcy robót budowlanych dziennika budowy.
6. Przekazanie Wykonawcy robót budowlanych terenu budowy i wystawienia polecenia rozpoczęcia robót.
7. Opracowanie i wdrożenie uzgodnionych z Zamawiającym i Wykonawcą szczegółowych Harmonogramów Robót, Harmonogramu Odbiorów częściowych i końcowego oraz Harmonogramu Płatności zgodnych z umową z Województwem Lubuskim o finansowanie projektu ze środków LRPO.
8. Zatwierdzenie przygotowanych przez Wykonawcę robót budowlanych Projektu zasad organizacji ruchu na czas realizacji zadań inwestycyjnych uwzględniającego fakt udostępniania obu obiektów w czasie realizacji Projektu dla osób zwiedzających Muzeum i pracowników Zamawiającego.
9. Kontrola przed rozpoczęciem robót oraz w trakcie robót spełnienia wymagań dotyczących bezpieczeństwa ruchu (obejmująca też poruszanie się po terenie budowy) oraz prawidłowości zorganizowania prac budowlanych z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
10. Kontrola zgodności oznakowania robót z zatwierdzonymi projektami tymczasowej organizacji ruchu oraz zapewnienia sprawnej komunikacji w okresie prowadzenia robót.
11. Kontrola bezpiecznego sposobu składowania i przechowywania materiałów.
12. Wyrażanie zgody na wykonywanie robót budowlanych poza normalnymi godzinami pracy.
13. Wnioskowanie o usunięcie z terenu budowy każdej osoby zatrudnionej przez Wykonawców robót budowlanych, która zachowuje się niewłaściwie lub jest niekompetentna lub niedbała w swojej pracy.
14. Opracowanie w porozumieniu ze specjalistą ds. BHP i bezpieczeństwa p. pożarowego instrukcji zabezpieczenia i postępowania w zakresie BHP i p.poż. na terenie prowadzenia inwestycji.
15. Wyegzekwowanie zabezpieczenia p. pożarowego na terenie budowy i utrzymania ogólnego porządku na budowie oraz okresowa kontrola ich przestrzegania zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Specjalistę ds. BHP i bezpieczeństwa pożarowego Zamawiającego.
16. Kontrola uprawnień i świadectw potwierdzających umiejętność personelu realizującego roboty.
17. Sprawdzenie przed zastosowaniem materiałów w zakresie dopuszczenia do stosowania w budownictwie zgodnie z wymogami określonymi w art. 5 Ustawy z dnia 16-04-2004 r o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 62, poz. 628).
18. Monitorowanie postępu prac poprzez porównywanie postępu faktycznego z przyjętymi harmonogramami robót, odbiorów i płatności.
19. Kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót , wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy, zawartą umową na wykonanie robót budowlanych, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego.
20. Prowadzenie regularnych inspekcji na terenie budowy przez właściwych branżowo inspektorów w celu sprawdzenia jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych materiałów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej oraz praktyką inżynierską.
21. Współpraca z Inspektorem Nadzoru Autorskiego i Miejskim Konserwatorem Zabytków w Gorzowie Wlkp.
22. W porozumieniu z Zamawiającym - konsultowanie i uzgadnianie z Inspektorami Nadzoru Autorskiego propozycji niezbędnych zmian w dokumentacji projektowej. Sporządzanie protokołów konieczności na niezbędne roboty dodatkowe i uzupełniające lub zamienne oraz udzielanie wyjaśnień w tym zakresie.
23. Powiadomienie Wykonawców robót budowlanych o wykrytych wadach oraz określenia zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych.
24. Wydawanie poleceń usuwania efektów robót wykonanych wadliwie lub poniżej standardu i nadzór nad ich wykonaniem.
25. Poświadczenie usunięcia przez Wykonawców robót budowlanych stwierdzonych wad.
26. Organizowanie narad technicznych, nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, oraz sporządzania protokółów z tych narad i przekazywania ich Zamawiającemu i Wykonawcom robót budowlanych w terminie 3 dni od dnia narady.
27. Organizacja oraz przewodniczenie comiesięcznym naradom dotyczącym postępu robót (Narady Koordynacyjne), w których udział biorą przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w realizację umowy na roboty budowlane stron (Kierownik Budowy, Inżynier Kontraktu, przedstawiciel Zamawiającego, Inspektor Nadzoru Autorskiego oraz inni zaproszeni).
28. Przygotowywanie dla Zamawiającego okresowych raportów zawierających informacje dotyczące ilości, zakresu i terminów realizowanych robót oraz działalności nadzoru inwestorskiego.
29. Przygotowanie materiałów i udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego z przedstawicielami mediów.
30. Rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku jej rozwiązania.
31. Sporządzanie wniosków o naliczenie kar umownych w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w umowach na wykonanie robót budowlanych, usług i dostawy oraz przewidzianych w kodeksie cywilnym.
32. Dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych w przypadku sporów sądowych i innych wynikających z realizacji inwestycji.
33. Rozliczenie Wykonawcy robót budowlanych pod względem rzeczowym i finansowym.
34. Organizacja i dokonywanie odbiorów robót zanikających, częściowych i odbiorów końcowych oraz przyjmowanie od Wykonawców robót budowlanych wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym atesty, aprobaty techniczne, protokoły badań, protokoły pomiarów, gwarancje, DTR (dokumentacja techniczno-ruchowa) i instrukcje obsługi zainstalowanych urządzeń i systemów, inwentaryzacje powykonawcze instalacji, obiektów i części obiektów).
35. Weryfikacja przygotowanych przez Wykonawcę robót budowlanych dokumentów wymaganych do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do organu nadzoru budowlanego.
36. Zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbiorów częściowych i końcowego robót. Wystąpienie do Zamawiającego o powołanie komisji (skład komisji zostanie ustalony zarządzeniem Dyrektora Muzeum Lubuskiego) oraz sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez Wykonawców robót budowlanych dokumentów wymaganych do odbioru.
37. Zgłaszanie Zamawiającemu terminu odbioru instalacji i urządzeń oraz organizacja szkolenia i instruktażu pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi instalacji i urządzeń przez Wykonawcę robót budowlanych.
38. Sporządzanie protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i odbioru końcowego. W przypadku stwierdzenia usterek podczas odbioru Inżynier Kontraktu renegocjuje kwoty i terminy zapłaty oraz sporządza wykaz usterek i określa terminy ich usunięcia.
39. Przekazywanie do zatwierdzenia Zamawiającemu protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i końcowego.
40. Potwierdzanie zgodności faktur/rachunków wystawianych przez dostawców i Wykonawców Robót Budowlanych, Usług i Dostawców z protokołami odbiorów częściowych i końcowego . Załącznikiem do każdej faktury są protokoły odbioru wykonania i dostaw.
41. Odbiór od Wykonawców robót budowlanych całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
42. Wystąpienie w imieniu Zamawiającego do organu nadzoru budowlanego o wydanie decyzji - pozwolenia na użytkowanie ( jeżeli taki wymóg zaistnieje).
43. W okresie gwarancji i rękojmi (36 miesięcy po pozytywnym odbiorze końcowym robót budowlanych), raz w roku, dokonanie wraz Wykonawcą i Zamawiającym przeglądu technicznego zakończonych inwestycji. Po wykryciu wad i usterek Inżynier Kontraktu nadzoruje ich usunięcie przez Wykonawcę robót budowlanych oraz dokonuje odbioru po ich usunięciu.
44. W okresie gwarancji do Inżyniera kontraktu będzie ponadto należało:
a) Reprezentowanie Zamawiającego w negocjacjach, postępowaniach mediacyjnych lub arbitrażowych dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów,
b) Sprawdzenie i potwierdzenie gotowości obiektu do dokonania przez Zamawiającego komisyjnego odbioru pogwarancyjnego wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów,
c) Wnioskowanie po wystawieniu Świadectw Wykonania o zwrot części Zabezpieczenia należytego wykonania robót budowlanych.
45. Prowadzenie korespondencji i dokumentacji w zakresie związanym z realizacją i rozliczeniem projektu,
46. Opisywanie faktur, rachunków i innych dokumentów wystawianych Zamawiającemu, tak by zachować całkowitą zgodność z wymogami LRPO, Instytucji Zarządzającej oraz z innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
47. Współpraca z firmą Res Projekt Sp. z o. o. w Gorzowie wlkp., ul Kombatantów 34 w celu prawidłowego całkowitego, końcowego rozliczenia rzeczowego i finansowego projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji finansowanymi ze środków LRPO.
48. Gromadzenie wszelkiej dokumentacji niezbędnej do sporządzania rozliczeń okresowych i rozliczenia końcowego projektu zgodnie z przyjętym w umowie z Województwem Lubuskim o finansowanie projektu oraz harmonogramem i wymogami LRPO.
49. Przygotowywanie wszelkich niezbędnych danych wartościowych, ilościowych i ich kompletowanie w postaci dokumentów niezbędnych dla końcowego rozliczenia projektu.
50. Przedkładanie powyższych informacji i dokumentów firmie Res Projekt sporządzającej rozliczenia finansowe okresowe i końcowe projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji finansowanych ze środków LRPO.
51. Współpraca z firmą Res Projekt w przygotowaniu raportu końcowego dla Instytucji Zarządzającej LRPO do Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.
52. Identyfikowania wszędzie tam gdzie jest to możliwe ryzyk powstania potencjalnych roszczeń ze strony Wykonawców Robót Budowlanych i stron trzecich oraz informowania o tym Zamawiającego z propozycjami sposobów zapobiegania tym roszczeniom.
53. Reprezentowanie Zamawiającego w kontaktach z osobami trzecimi w sprawach związanych z Projektem i poszczególnymi Umowami na roboty budowlane.
54. Wykonywanie wszystkich innych czynności i zadań nie wymienionych w Umowie na usługi, które będą konieczne do prawidłowej realizacji umów na roboty budowlane (przepisami polskiego prawa, w tym Prawa Zamówień Publicznych, Prawa Budowlanego, procedurami LRPO 2007 - 2013 oraz Instytucji Pośredniczących).
55. Wykonawca - Inżynier Kontraktu będzie decydować o :
- dopuszczeniu materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów i urządzeń przewidzianych do wbudowania i wykorzystania przy realizacji robót,
- zatwierdzeniu receptur i technologii proponowanych przez Wykonawcę robót budowlanych,
- sprzęcie i środkach transportu Wykonawcy robót budowlanych,
- wstrzymaniu robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami umowy na roboty budowlane.
56. Wykonawca - Inżynier Kontraktu będzie wnioskować o:
- wprowadzenie niezbędnych zmian w dokumentacji projektowej,
- przeprowadzenie niezbędnych badań i pomiarów lub ekspertyz przez niezależnego Inspektora,
- zlecenie usunięcia wad stronie trzeciej w przypadku gdy Wykonawcy robót budowlanych nie usuną ich w wyznaczonym terminie na koszt Wykonawcy robót budowlanych,
- zmianę terminu wykonania robót w umowie o roboty budowlane, kiedy zmiana taka nie wynika z winy czy zaniedbań Wykonawcy Robót Budowlanych,
- uzgodnienie zakresu robót dodatkowych jeżeli wystąpi uzasadniona potrzeba ich wykonania oraz zlecenie ich wykonania.
57. Wykonawca -Inżynier Kontraktu będzie monitorować i kontrolować:
- przyjęty Harmonogram robót budowlanych,
- przyjęty Harmonogram odbiorów częściowych,
- przyjęty Harmonogram płatności.
58. W przypadku zagrożenia dotrzymania powyższych harmonogramów Wykonawca -Inżynier Kontraktu zobowiązany jest natychmiast powiadomić Zamawiającego.
59. Inżynier Kontraktu będzie akceptować:
- sprzęt i urządzenia Wykonawców Robót Budowlanych, o ile nie zostały wskazane w ofertach Wykonawców Robót Budowlanych oraz propozycję Wykonawców Robót Budowlanych odnośnie zmiany sprzętu lub urządzeń.
60. Ograniczenia zakresu uprawnień i obowiązków Wykonawcy - Inżyniera Kontraktu .
Pomimo tak szerokiego zakresu uprawnień i obowiązków Inżynier Kontraktu nie będzie miał prawa do:
a) wprowadzania jakichkolwiek poprawek do podpisanych umów na roboty budowlane,
b) zwolnienia Wykonawców robót budowlanych z jakichkolwiek ich obowiązków czy odpowiedzialności wynikających z umów na roboty budowlane,
c) ograniczenia bądź rozszerzenia zakresów robót Wykonawców robót budowlanych lub przekazania robót innym Wykonawcom robót budowlanych niż tym, którzy zostali wskazani w podpisanych umowach na roboty budowlane.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 7340

Data publikacji: 2010-01-08

Nazwa:
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

Ulica: ul. Warszawska 35

Numer domu: 35

Miejscowość: Gorzów Wlkp.

Kod pocztowy: 66-400

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 095 732 28 43

Numer faxu: 095 732 28 43

Adres strony internetowej: www.muzeumlubuskie.pl

Regon: 00028309600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: Instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Inżynier Kontraktu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego projektu, na który składają się dwa zadania inwestycyjne realizowane przez Muzeum Lubuskie w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 pn. Modernizacja, remont i konserwacja budynków Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. tj.:
1) Remont elewacji Willi Schroedera w Gorzowie Wlkp. przy ul. Warszawskiej 35. Zakres robót obejmuje m.in. : wymianę tynków, malowanie elewacji, czyszczenie, uzupełnianie i konserwację elementów z piaskowca, remont stolarki, zdemontowanie istniejącego zadaszenia i stolarki okiennej a następnie wykonanie zadaszenia i przeszklenie tarasu północnego, remont balkonu na elewacji południowej.
2) Remont i modernizacja budynku Spichlerza w Gorzowie Wlkp. przy ul. Fabrycznej 1-3. Zakres robót obejmuje m.in.: wymianę pokrycia dachowego, remont, konserwację i częściową wymianę więźby dachowej oraz remont elewacji i wzmocnienie elementów konstrukcyjnych, a także remont i konserwację obiektu w obrębie fundamentów, piwnic i parteru (wzmocnienie konstrukcji, izolacja cieplna, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, likwidacja szkodników biologicznych i chemicznych, modernizacja nawierzchni najbliższego otoczenia), modernizację instalacji elektrycznej, instalacji wykrywania i alarmowania pożaru, uzupełnienie instalacji świateł awaryjnych oraz modernizację wystaw stałych.
W/w obiekty w trakcie realizacji projektu będą czynne i udostępnione zwiedzającym.
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu i sprawowanie nadzoru inwestorskiego należy realizować kompleksowo, w sposób ciągły, gwarantujący nieprzerwany nadzór nad realizacją projektu pn. Modernizacja, remont i konserwacja budynków Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., zgodnie z przepisami polskiego prawa a zarządzanie projektem wg standardów LRPO 2007-2013.

Zakres obowiązków, uprawnień i czynności Wykonawcy pełniącego funkcję Inżyniera Kontraktu i sprawującego nadzór inwestorski przy realizacji projektu:

1. Opracowanie projektu procedur obiegu dokumentów i nadzór nad nimi gwarantujący realizację i rozliczenie projektu zgodnie z wymogami LRPO 2007-2013. Wdrożenie powyższych procedur po zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
2. Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz ze złożeniem oświadczenia o jej kompletności.
3. Do zadań w zakresie postępowań o udzielenie zamówień publicznych na roboty, usługi i dostawy będzie należało:
a) przygotowanie projektów opisów przedmiotu zamówienia do SIWZ,
b) sporządzenie projektów umów na roboty budowlane,
c) uczestnictwo w pracach komisji przetargowej,
d) udzielenie wyjaśnień Wykonawcom robót budowlanych w zakresie opisu przedmiotu zamówienia określonego dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót,
e) współpraca z doradcami Zamawiającego w zakresie prawa budowlanego i zamówień publicznych.
4. Powiadomienie organu nadzoru budowlanego i Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gorzowie Wlkp. o terminie rozpoczęcia robót, z załączeniem oświadczeń kierownika budowy i inspektorów nadzoru, potwierdzających przyjęcie obowiązków na budowie.
5. Przekazanie Wykonawcy robót budowlanych dziennika budowy.
6. Przekazanie Wykonawcy robót budowlanych terenu budowy i wystawienia polecenia rozpoczęcia robót.
7. Opracowanie i wdrożenie uzgodnionych z Zamawiającym i Wykonawcą szczegółowych Harmonogramów Robót, Harmonogramu Odbiorów częściowych i końcowego oraz Harmonogramu Płatności zgodnych z umową z Województwem Lubuskim o finansowanie projektu ze środków LRPO.
8. Zatwierdzenie przygotowanych przez Wykonawcę robót budowlanych Projektu zasad organizacji ruchu na czas realizacji zadań inwestycyjnych uwzględniającego fakt udostępniania obu obiektów w czasie realizacji Projektu dla osób zwiedzających Muzeum i pracowników Zamawiającego.
9. Kontrola przed rozpoczęciem robót oraz w trakcie robót spełnienia wymagań dotyczących bezpieczeństwa ruchu (obejmująca też poruszanie się po terenie budowy) oraz prawidłowości zorganizowania prac budowlanych z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
10. Kontrola zgodności oznakowania robót z zatwierdzonymi projektami tymczasowej organizacji ruchu oraz zapewnienia sprawnej komunikacji w okresie prowadzenia robót.
11. Kontrola bezpiecznego sposobu składowania i przechowywania materiałów.
12. Wyrażanie zgody na wykonywanie robót budowlanych poza normalnymi godzinami pracy.
13. Wnioskowanie o usunięcie z terenu budowy każdej osoby zatrudnionej przez Wykonawców robót budowlanych, która zachowuje się niewłaściwie lub jest niekompetentna lub niedbała w swojej pracy.
14. Opracowanie w porozumieniu ze specjalistą ds. BHP i bezpieczeństwa p. pożarowego instrukcji zabezpieczenia i postępowania w zakresie BHP i p.poż. na terenie prowadzenia inwestycji.
15. Wyegzekwowanie zabezpieczenia p. pożarowego na terenie budowy i utrzymania ogólnego porządku na budowie oraz okresowa kontrola ich przestrzegania zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Specjalistę ds. BHP i bezpieczeństwa pożarowego Zamawiającego.
16. Kontrola uprawnień i świadectw potwierdzających umiejętność personelu realizującego roboty.
17. Sprawdzenie przed zastosowaniem materiałów w zakresie dopuszczenia do stosowania w budownictwie zgodnie z wymogami określonymi w art. 5 Ustawy z dnia 16-04-2004 r o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 62, poz. 628).
18. Monitorowanie postępu prac poprzez porównywanie postępu faktycznego z przyjętymi harmonogramami robót, odbiorów i płatności.
19. Kontrola nad zgodnością i prawidłowością realizacji robót z dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót , wytycznymi technologicznymi, obowiązującymi normami, SIWZ, ofertą wykonawcy, zawartą umową na wykonanie robót budowlanych, obowiązującym prawem, w szczególności prawem budowlanym oraz rozporządzeniami wykonawczymi do prawa budowlanego.
20. Prowadzenie regularnych inspekcji na terenie budowy przez właściwych branżowo inspektorów w celu sprawdzenia jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych materiałów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej oraz praktyką inżynierską.
21. Współpraca z Inspektorem Nadzoru Autorskiego i Miejskim Konserwatorem Zabytków w Gorzowie Wlkp.
22. W porozumieniu z Zamawiającym - konsultowanie i uzgadnianie z Inspektorami Nadzoru Autorskiego propozycji niezbędnych zmian w dokumentacji projektowej. Sporządzanie protokołów konieczności na niezbędne roboty dodatkowe i uzupełniające lub zamienne oraz udzielanie wyjaśnień w tym zakresie.
23. Powiadomienie Wykonawców robót budowlanych o wykrytych wadach oraz określenia zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych.
24. Wydawanie poleceń usuwania efektów robót wykonanych wadliwie lub poniżej standardu i nadzór nad ich wykonaniem.
25. Poświadczenie usunięcia przez Wykonawców robót budowlanych stwierdzonych wad.
26. Organizowanie narad technicznych, nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, oraz sporządzania protokółów z tych narad i przekazywania ich Zamawiającemu i Wykonawcom robót budowlanych w terminie 3 dni od dnia narady.
27. Organizacja oraz przewodniczenie comiesięcznym naradom dotyczącym postępu robót (Narady Koordynacyjne), w których udział biorą przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w realizację umowy na roboty budowlane stron (Kierownik Budowy, Inżynier Kontraktu, przedstawiciel Zamawiającego, Inspektor Nadzoru Autorskiego oraz inni zaproszeni).
28. Przygotowywanie dla Zamawiającego okresowych raportów zawierających informacje dotyczące ilości, zakresu i terminów realizowanych robót oraz działalności nadzoru inwestorskiego.
29. Przygotowanie materiałów i udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego z przedstawicielami mediów.
30. Rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku jej rozwiązania.
31. Sporządzanie wniosków o naliczenie kar umownych w przypadku wystąpienia okoliczności określonych w umowach na wykonanie robót budowlanych, usług i dostawy oraz przewidzianych w kodeksie cywilnym.
32. Dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych w przypadku sporów sądowych i innych wynikających z realizacji inwestycji.
33. Rozliczenie Wykonawcy robót budowlanych pod względem rzeczowym i finansowym.
34. Organizacja i dokonywanie odbiorów robót zanikających, częściowych i odbiorów końcowych oraz przyjmowanie od Wykonawców robót budowlanych wszelkich dokumentów wymaganych w terminie odbioru (w tym atesty, aprobaty techniczne, protokoły badań, protokoły pomiarów, gwarancje, DTR (dokumentacja techniczno-ruchowa) i instrukcje obsługi zainstalowanych urządzeń i systemów, inwentaryzacje powykonawcze instalacji, obiektów i części obiektów).
35. Weryfikacja przygotowanych przez Wykonawcę robót budowlanych dokumentów wymaganych do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do organu nadzoru budowlanego.
36. Zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbiorów częściowych i końcowego robót. Wystąpienie do Zamawiającego o powołanie komisji (skład komisji zostanie ustalony zarządzeniem Dyrektora Muzeum Lubuskiego) oraz sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez Wykonawców robót budowlanych dokumentów wymaganych do odbioru.
37. Zgłaszanie Zamawiającemu terminu odbioru instalacji i urządzeń oraz organizacja szkolenia i instruktażu pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi instalacji i urządzeń przez Wykonawcę robót budowlanych.
38. Sporządzanie protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i odbioru końcowego. W przypadku stwierdzenia usterek podczas odbioru Inżynier Kontraktu renegocjuje kwoty i terminy zapłaty oraz sporządza wykaz usterek i określa terminy ich usunięcia.
39. Przekazywanie do zatwierdzenia Zamawiającemu protokołów wykonanych i odebranych robót częściowych i końcowego.
40. Potwierdzanie zgodności faktur/rachunków wystawianych przez dostawców i Wykonawców Robót Budowlanych, Usług i Dostawców z protokołami odbiorów częściowych i końcowego . Załącznikiem do każdej faktury są protokoły odbioru wykonania i dostaw.
41. Odbiór od Wykonawców robót budowlanych całej dokumentacji budowy i dokumentacji powykonawczej, a także wszelkich dokumentów i oświadczeń koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie i właściwą eksploatację obiektów, kompletowanie ich i przedkładanie Zamawiającemu.
42. Wystąpienie w imieniu Zamawiającego do organu nadzoru budowlanego o wydanie decyzji - pozwolenia na użytkowanie ( jeżeli taki wymóg zaistnieje).
43. W okresie gwarancji i rękojmi (36 miesięcy po pozytywnym odbiorze końcowym robót budowlanych), raz w roku, dokonanie wraz Wykonawcą i Zamawiającym przeglądu technicznego zakończonych inwestycji. Po wykryciu wad i usterek Inżynier Kontraktu nadzoruje ich usunięcie przez Wykonawcę robót budowlanych oraz dokonuje odbioru po ich usunięciu.
44. W okresie gwarancji do Inżyniera kontraktu będzie ponadto należało:
a) Reprezentowanie Zamawiającego w negocjacjach, postępowaniach mediacyjnych lub arbitrażowych dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów,
b) Sprawdzenie i potwierdzenie gotowości obiektu do dokonania przez Zamawiającego komisyjnego odbioru pogwarancyjnego wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów,
c) Wnioskowanie po wystawieniu Świadectw Wykonania o zwrot części Zabezpieczenia należytego wykonania robót budowlanych.
45. Prowadzenie korespondencji i dokumentacji w zakresie związanym z realizacją i rozliczeniem projektu,
46. Opisywanie faktur, rachunków i innych dokumentów wystawianych Zamawiającemu, tak by zachować całkowitą zgodność z wymogami LRPO, Instytucji Zarządzającej oraz z innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
47. Współpraca z firmą Res Projekt Sp. z o. o. w Gorzowie wlkp., ul Kombatantów 34 w celu prawidłowego całkowitego, końcowego rozliczenia rzeczowego i finansowego projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji finansowanymi ze środków LRPO.
48. Gromadzenie wszelkiej dokumentacji niezbędnej do sporządzania rozliczeń okresowych i rozliczenia końcowego projektu zgodnie z przyjętym w umowie z Województwem Lubuskim o finansowanie projektu oraz harmonogramem i wymogami LRPO.
49. Przygotowywanie wszelkich niezbędnych danych wartościowych, ilościowych i ich kompletowanie w postaci dokumentów niezbędnych dla końcowego rozliczenia projektu.
50. Przedkładanie powyższych informacji i dokumentów firmie Res Projekt sporządzającej rozliczenia finansowe okresowe i końcowe projektu zgodnie z umową dofinansowania i obowiązującymi zasadami rozliczania inwestycji finansowanych ze środków LRPO.
51. Współpraca z firmą Res Projekt w przygotowaniu raportu końcowego dla Instytucji Zarządzającej LRPO do Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.
52. Identyfikowania wszędzie tam gdzie jest to możliwe ryzyk powstania potencjalnych roszczeń ze strony Wykonawców Robót Budowlanych i stron trzecich oraz informowania o tym Zamawiającego z propozycjami sposobów zapobiegania tym roszczeniom.
53. Reprezentowanie Zamawiającego w kontaktach z osobami trzecimi w sprawach związanych z Projektem i poszczególnymi Umowami na roboty budowlane.
54. Wykonywanie wszystkich innych czynności i zadań nie wymienionych w Umowie na usługi, które będą konieczne do prawidłowej realizacji umów na roboty budowlane (przepisami polskiego prawa, w tym Prawa Zamówień Publicznych, Prawa Budowlanego, procedurami LRPO 2007 - 2013 oraz Instytucji Pośredniczących).
55. Wykonawca - Inżynier Kontraktu będzie decydować o :
- dopuszczeniu materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów i urządzeń przewidzianych do wbudowania i wykorzystania przy realizacji robót,
- zatwierdzeniu receptur i technologii proponowanych przez Wykonawcę robót budowlanych,
- sprzęcie i środkach transportu Wykonawcy robót budowlanych,
- wstrzymaniu robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami umowy na roboty budowlane.
56. Wykonawca - Inżynier Kontraktu będzie wnioskować o:
- wprowadzenie niezbędnych zmian w dokumentacji projektowej,
- przeprowadzenie niezbędnych badań i pomiarów lub ekspertyz przez niezależnego Inspektora,
- zlecenie usunięcia wad stronie trzeciej w przypadku gdy Wykonawcy robót budowlanych nie usuną ich w wyznaczonym terminie na koszt Wykonawcy robót budowlanych,
- zmianę terminu wykonania robót w umowie o roboty budowlane, kiedy zmiana taka nie wynika z winy czy zaniedbań Wykonawcy Robót Budowlanych,
- uzgodnienie zakresu robót dodatkowych jeżeli wystąpi uzasadniona potrzeba ich wykonania oraz zlecenie ich wykonania.
57. Wykonawca -Inżynier Kontraktu będzie monitorować i kontrolować:
- przyjęty Harmonogram robót budowlanych,
- przyjęty Harmonogram odbiorów częściowych,
- przyjęty Harmonogram płatności.
58. W przypadku zagrożenia dotrzymania powyższych harmonogramów Wykonawca -Inżynier Kontraktu zobowiązany jest natychmiast powiadomić Zamawiającego.
59. Inżynier Kontraktu będzie akceptować:
- sprzęt i urządzenia Wykonawców Robót Budowlanych, o ile nie zostały wskazane w ofertach Wykonawców Robót Budowlanych oraz propozycję Wykonawców Robót Budowlanych odnośnie zmiany sprzętu lub urządzeń.
60. Ograniczenia zakresu uprawnień i obowiązków Wykonawcy - Inżyniera Kontraktu .
Pomimo tak szerokiego zakresu uprawnień i obowiązków Inżynier Kontraktu nie będzie miał prawa do:
a) wprowadzania jakichkolwiek poprawek do podpisanych umów na roboty budowlane,
b) zwolnienia Wykonawców robót budowlanych z jakichkolwiek ich obowiązków czy odpowiedzialności wynikających z umów na roboty budowlane,
c) ograniczenia bądź rozszerzenia zakresów robót Wykonawców robót budowlanych lub przekazania robót innym Wykonawcom robót budowlanych niż tym, którzy zostali wskazani w podpisanych umowach na roboty budowlane.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Kody CPV:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
715400005 (Usługi zarządzania budową)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713100004 (Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
715210006 (Usługi nadzorowania placu budowy)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
799940008 (Usługi zarządzania umowami)

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

opis_war:
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy :
1) spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tj. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 oraz Dz. U. z 2008 r. Nr 171, poz.1058),
2) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy PZP,
3) są wpisani do właściwego rejestru albo do ewidencji działalności gospodarczej lub dokonali zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej,
4) nie zalegają z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub uzyskali przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
5) w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy (w tym okresie) przynajmniej jeden raz pełnili funkcję Inżyniera Kontraktu i sprawowali nadzór inwestorski na obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków,
6) w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy (w tym okresie) pełnili funkcję Inżyniera Kontraktu i sprawował nadzór inwestorski oraz dokonał rozliczenia minimum 1 projektu realizowanego i finansowanego ze środków unijnych, o całkowitej wartości inwestycji minimum 2 mln zł,
7) dysponują lub będą dysponowali wykonawcami i którzy będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającymi kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia zgodnie z wymogami przedstawionymi w poniższej tabeli:

a) Inżynier kontraktu - Rezydent (kierownik zespołu) 1
- wyższe wykształcenie techniczne oraz uprawnienia budowlane w dowolnej specjalności inżynierskiej,
- wpis na listę Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 5 letnie doświadczenie w prowadzenie nadzoru nad inwestycjami budowlanymi lub kierowaniu budową,
- pełnienie w ciągu ostatnich 5 lat co najmniej 2 razy funkcji Inżyniera Rezydenta (Inżyniera Kontraktu, Przedstawiciela Inżyniera Kontraktu itp.) przy realizacji zakończonych inwestycji budowlanych, realizowanych z udziałem środków unijnych, w tym jednej o całkowitej wartości inwestycji minimum 2 mln zł.
-co najmniej 2 letnie doświadczanie w nadzorowaniu robót budowlanych przy obiektach nieruchomych zabytkowych (wpisanych do rejestru zabytków),
- znajomości programu LRPO na lata 2007 - 2013.

b) Inspektor nadzoru w branży konstrukcyjno -budowlanej.
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- wpis na listę Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, w tym 2- letnie doświadczanie w nadzorowaniu robót budowlanych przy obiektach nieruchomych zabytkowych (wpisanych do rejestru zabytków)
c) Inspektor nadzoru w branży elektrycznej
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, przynależąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową.
d) Inspektor nadzoru w branży sanitarnej
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, przynależąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową.
e) Rzeczoznawca p. poż
-Zgodne z obowiązującymi przepisami
f) Specjalista d.s. rozliczeń
Wykształcenie (średnie lub wyższe) ekonomiczne oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w rozliczeniu inwestycji, w tym przynajmniej jednej zakończonej inwestycji realizowanej z udziałem środków unijnych.

Wykonawcy składający wspólnie ofertę muszą łącznie spełniać ww warunek.

8) są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie świadczenia usług stanowiących przedmiot zamówienia i zakresem ważności obejmującym termin wykonania zamówienia na kwotę nie niższą niż 500.000,00 zł.
9) posiadają środki finansowe w kwocie nie mniejszej niż 100.000,00 bądź posiada zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 100.000,00 zł. Wykonawcy składający wspólna ofertę musza łączne spełniać ww wymagania.
10) Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia wspólnie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia zgodnie z art. 23 ust. 2 PZP,
11) akceptują projekt umowy ( zgodny z zał. Nr 2 do SIWZ),
12) dokonają wizji lokalnej w obiekcie Spichlerz przy ul. Fabrycznej 1-3 i Willi w Zespole Willowo - Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35. Zamawiający wyznacza jeden termin wizji lokalnej na dzień 20.01.2010 r.
13) dokonają zapoznania się z pełną dokumentacją projektową i konserwatorską planowanych inwestycji.

inf_osw:
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy wraz z ofertą (zgodną z załącznikiem nr 1 do SIWZ) podpisaną przez osoby uprawnione złożą :
1) Oświadczenie, że spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych ( Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 oraz Dz.U. z 2008 r. nr 171, poz.1058).
2) Oświadczenie, że nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy PZP.
3) Aktualny (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert) odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału ZUS lub KRUS potwierdzającego odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5) Wykaz i referencje potwierdzające, że w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy (w tym okresie) przynajmniej jeden raz pełnił funkcję Inżyniera Kontraktu i sprawował nadzór inwestorski na obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków.
6) Wykaz i referencje potwierdzające , że w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - pełnił funkcję Inżyniera Kontraktu i sprawował nadzór inwestorski oraz dokonał rozliczenia minimum 1 projektu realizowanego i finansowanego ze środków unijnych, o całkowitej wartości inwestycji minimum 2 mln zł.
7) Wykaz osobowy Zespołu Inżyniera Kontraktu posiadającego doświadczenie i kwalifikacje zgodnie z wymogami przedstawionymi w poniższej tabeli:

a) Inżynier kontraktu - Rezydent (kierownik zespołu)
- wyższe wykształcenie techniczne oraz uprawnienia budowlane w dowolnej specjalności inżynierskiej,
- wpis na listę Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 5 letnie doświadczenie w prowadzenie nadzoru nad inwestycjami budowlanymi lub kierowaniu budową,
- pełnienie w ciągu ostatnich 5 lat co najmniej 2 razy funkcji Inżyniera Rezydenta (Inżyniera Kontraktu, Przedstawiciela Inżyniera Kontraktu itp.) przy realizacji zakończonych inwestycji budowlanych, realizowanych z udziałem środków unijnych, w tym jednej o całkowitej wartości inwestycji minimum 2 mln zł.
-co najmniej 2 letnie doświadczanie w nadzorowaniu robót budowlanych przy obiektach nieruchomych zabytkowych (wpisanych do rejestru zabytków),
- znajomości programu LRPO na lata 2007 - 2013.

b) Inspektor nadzoru w branży konstrukcyjno -budowlanej.
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- wpis na listę Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową, w tym 2- letnie doświadczanie w nadzorowaniu robót budowlanych przy obiektach nieruchomych zabytkowych (wpisanych do rejestru zabytków)
c) Inspektor nadzoru w branży elektrycznej
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, przynależąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową.
d) Inspektor nadzoru w branży sanitarnej .
- uprawnienia budowlane w wymaganej specjalności do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, przynależąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót budowlanych lub kierowaniu budową.
e) Rzeczoznawca p. poż
-Zgodne z obowiązującymi przepisami
f) Specjalista ds. rozliczeń
-Wykształcenie (średnie lub wyższe) ekonomiczne oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w rozliczeniu inwestycji, w tym przynajmniej jednej zakończonej inwestycji realizowanej z udziałem środków unijnych.

Wykonawcy składający wspólnie ofertę muszą łącznie spełniać ww warunki.

8) Polisę a w razie jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w świadczeniu usług stanowiących przedmiot zamówienia i zakresem ważności obejmującym termin wykonania zamówienia na kwotę nie niższą niż 500.000,00 zł.
9) Zaświadczenie - informacja z banku lub kasy oszczędnościowo - kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, iż posiada środki finansowe w kwocie nie mniejszej niż 100.000,00 zł bądź posiada zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 100.000,00 zł. Wykonawcy składający wspólną ofertę muszą łączne spełniać ww wymagania.
10) Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia przedkładają:
- oświadczenie o ustanowieniu wspólnie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia zgodnie z art. 23 ust. 2 PZP,
11) Projekt umowy ( zgodny z zał. Nr 2 do SIWZ). Każda strona projektu umowy
powinna być parafowana.
12) Potwierdzenie przez Zamawiającego przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej w obiekcie Spichlerz przy ul. Fabrycznej 1-3 i Willi w Zespole Willowo - Ogrodowym przy ul. Warszawskiej 35. Zamawiający wyznacza jeden termin wizji lokalnej na dzień 20.01.2010 r.
13) Potwierdzenie zapoznania się z dokumentacją projektową planowanych inwestycji.
Zamawiający udostępni dokumentacje na wniosek Wykonawcy na jego koszt.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.muzeumlubuskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta
66-400 Gorzów Wlkp., ul. Warszawska 35

Data składania wniosków, ofert: 02/02/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta
66-400 Gorzów Wlkp., ul. Warszawska 35

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013
Priorytet 5 Rozwój i modernizacja infrastruktury turystycznej i kulturowej
Działanie 5.1 Rozwój i modernizacja regionalnej infrastruktury turystycznej i kulturowej
Kategoria interwencji( priorytetowy obszar intencji) 58 Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego

Podobne przetargi

86160 / 2012-03-20 - Inny: Åšrodowisko

Park Narodowy "Ujście Warty" - Górzyca (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego podczas realizacji zadania pn. Aktywna ochrona ptaków wodnych i błotnych na terenie Polderu Północnego w Parku Narodowym Ujście Warty poprzez poprawę warunków wodnych siedlisk lęgowych oraz miejsc żerowania i odpoczynku w czasie migracji i zimowania. Bagna są Dobre! (dofinansowanego przez Komisję Europejską w ramach umowy LIFE09 NAT/PL/000257 oraz NFOŚiGW - 502/2010/Wn04/OP-WK-LF/D), znak: ZP-370-6/2012

325444 / 2013-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu dla zadania pn. Rewitalizacja budynku F przy ul. Zyty w Zielonej Górze

129784 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bojadła - Bojadła (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru dla zadania inwestycyjnego - budowa kanalizacji sanitarnej z przykanalikami i przepompowniami ścieków w miejscowości Klenica

22480 / 2016-02-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Etap - ZADANIE nr 7M, Inżynier Kontraktu współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii. Część 1) Program pilotażowy KAWKA oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze - zamówienie uzupełniające nr 5 - Armii Polskiej 40

191566 / 2014-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad zadaniem Kanał Głuchowski - Borkowski - Klenica - etap II - regulacja wód z odbudową budowli hydrotechnicznych

65624 / 2013-02-18 - Inny: państwowa jednostka nie posiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Szprotawa - Szprotawa (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn.: Budowa siedziby Nadleśnictwa Szprotawa

75782 / 2012-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubsko - Lubsko (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn.: Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Brody-Lubsko-Jasień

79243 / 2015-06-01 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

25389 / 2011-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Strzelce Krajeńskie - Strzelce Krajeńskie (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy realizacji inwestycji pod nazwą: Zintegrowana przebudowa dróg gminnych z uwzględnieniem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiązaniu z siecią dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie. Etap II - Budowa dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na ulicy Korczaka, Herberta i Norwida w Strzelcach Krajeńskich realizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011

187248 / 2012-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łagów - Łagów (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Inżynier Kontraktu dla projektu Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Gronów w ramach projektu: Rozbudowa centralnego systemu unieszkodliwiania ścieków w gminie Łagów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sieniawa i budowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Gronów.

127290 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Etap - ZADANIE nr 7M, Część I Inżynier Kontraktu realizowane w ramach przedsięwzięcia pn. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w śródmieściu Gorzowa Wlkp. współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii. Część 1) Program pilotażowy KAWKA oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. - zamówienie uzupełniające nr 1

23034 / 2014-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubsko - Lubsko (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Kontrakt 6 - pełnienie roli Inżyniera Kontraktu - II roboty uzupełniające.

413174 / 2010-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem polegającym na przebudowie drogi powiatowej nr 1159F na odcinku Maszewo - Osiecznica

137249 / 2014-06-26 - Inny: PGL Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Torzym - Torzym (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Świadczenie usług nadzoru administracyjno -budowlanego w Nadleśnictwie Torzym

370950 / 2012-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego w ramach inwestycji Sieć elektroenergetyczna zasilająca oświetlenie nawigacyjne - podświetlane znaki pionowe (oznaczenie pionowe drogi startowej i dróg kołowania)

39369 / 2011-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
PEŁNIENIE FUNKCJI INŻYNIERA KONTRAKTU DLA PROJEKTU: PRZEBUDOWA ULICY DOBREJ - I ETAP

275260 / 2014-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem Rozbudowa umocnienia rzeki Kłodawka w km 1+020 - 1+150

105506 / 2015-05-06 - Inny: Wojewódzka Samorządowa Instytucja Kultury

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków inwestora zastępczego przy realizacji zadania remontowo -inwestycyjnego pn. Rozbudowa Teatru wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach rewitalizacji Teatru im J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim - ETAP III- KOŃCOWY -nadzór nad wymianą pokrycia dachu

362198 / 2009-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniami pn.: I. Przebudowa drogi powiatowej nr 1229 F na odcinku Skąpe - Łąkie, II. Przebudowa drogi powiatowej nr 1219 F w miejscowości Rusinów.

48826 / 2010-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Skwierzynie - Skwierzyna (lubuskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługa pełnienia obowiązku inspektora nadzoru nad sprawami związanymi z budownictwem na terenie Miasta i Gminy Skwierzyna