485818 / 2012-12-03 - Administracja samorządowa / Wójt Gminy Haczów (Haczów)
Przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Haczów
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Haczów. Zadanie polegało będzie na modernizacji istniejącej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Haczów oraz zmianie układu technologicznego z istniejących złóż zraszanych na układ przepływowy z klasycznym, niskoobciążonym osadem czynnym. Przepustowość oczyszczalni wynosi obecnie 930,0 m3/dobę i nie ulegnie zwiększeniu. Przedsięwzięcie ma charakter proekologiczny, a oddziaływanie jego na środowisko będzie zgodne z obowiązującymi przepisami i normami w Polsce jak i państwach Unii Europejskiej.
Rozwiązania przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków mają na celu zminimalizowanie i ograniczenie jej oddziaływania na otoczenie m.in. przez: prowadzenie zmechanizowanego sposobu usuwania skratek na kratach i piasku w piaskowniku, workowanie skratek i piasku w momencie zakończenia procesu ich płukania i odwadniania, wyciszenie urządzeń (osłony akustyczne dla dmuchaw, lokalizacja dmuchaw w odpowiednim pomieszczeniu. Zastosowanie pomp i mieszadeł zatapialnych, wykonanie przepompowni jako obiektów zamkniętych, zastosowanie automatycznej stacji przyjmującej ścieki dowożone.
W zakres robót do wykonania wchodzą:
- wykonanie konstrukcji obiektu
- wykonanie sieci miedzy obiektowych
- wykonanie obiektów technologicznych
-zmiana lokalizacji stacji transformatorowej
-wykonanie instalacji elektrycznej i automatyki
- wykonanie dróg , placów wewnętrznych, ogrodzenia obiektu
- obsługa geodezyjna ( wyznaczenie miejsca pod obiekty budowlane i inwentaryzacja powykonawcza)
Rozbudowa obejmować będzie: budowę garażu , wiaty garażowej,( kontenera technicznego), miejsca składowania skratek ( wiaty) , reaktorów biologicznych, osadników wtórnych, komory pomiaru przepływu , przepompowni wody technologicznej, punktu zlewczego ścieków dowożonych, rurociągi technologiczne, wodociąg , linię elektroenergetyczną, kanalizację deszczową.
Przebudowa obejmować będzie : budynek technologiczny, komorę wlotową, projektowane rurociągi technologiczne, wodociąg, linię elektroenergetyczną , kanalizację deszczową
Prace budowlane objęte niniejszym zakresem nie mogą zakłócać procesu technologicznego pracy istniejącej oczyszczalni ścieków w Haczowie.
Obiekt który powstanie ma spełniać aktualne normy czystości dla oczyszczanych ścieków w technologii osadu czynnego.
Szczegółowe dane dotyczące obmiarów, szczegółowego zakresu prac znajdują się w przedmiarach robót, dokumentacji budowlanej obejmującej poszczególne branże: (sanitarną, architektoniczną, konstrukcyjną, drogową, elektryczną, aparaturę kontrolna i pomiarową) , które dołączone zostały w formie załączników do niniejszej SIWZ.
Schemat technologiczny oczyszczalni przepływowej po rozbudowie przedstawiał się będzie następująco:
Mechaniczne oczyszczanie ścieków, punkt zlewny z automatyczną stacją dla ścieków - obiekt projektowany, krata wstępna przed przepompownią - obiekt istniejący, bez zmian, przepompownia główna ścieków surowych- obiekt modernizowany, stacja mechanicznego oczyszczania ścieków - obiekt projektowany (sitopiaskownik napowietrzany z tłuszczownikiem, prasopłuczka skratek, płuczka piasku).
Biologiczne oczyszczanie ścieków komora rozdziału przed reaktorami (KR) - obiekt projektowany, reaktory biologiczne 2 szt. - obiekty projektowane, osadniki wtórne 2 szt - obiekty projektowane, przepompownia osadu - obiekt projektowany, stacja dmuchaw - obiekt projektowany, komory pomiarowe ilości ścieków oczyszczonych- obiekty projektowane, wylot ścieków oczyszczonych- obiekt istniejący.
Część osadowa: mobilna stacja mechanicznego odwadniania i higienizacji osadu- obiekt adaptowany, magazyn osadu nadmiernego- obiekt adaptowany, magazyn osadu odwodnionego i po higienizacji wapnem - obiekt istniejący, bez zmian.
Obiekty inne : budynek techniczno-socjalny - obiekt istniejący, bez zmian, wiata garażowa obudowana- obiekt projektowany, stanowisko mycia wuko - obiekt istniejący, bez zmian, wiata garażowa -obiekt projektowany, plac manewrowy - obiekt projektowany, placyk do składowania piasku- obiekt projektowany, wiata nad placykiem do składowania skratek - obiekt projektowany, przepompownia wody technologicznej - obiekt projektowany.
Dla przyjęcia ścieków dowożonych w sposób kontrolowany przewiduje się automatyczną stację zlewczą wyposażoną m.in. w: panel sterujący z komputerem, przepływomierz elektromagnetyczny, zasuwę odcinającą z napędem pneumatycznym, drukarkę, sprężarkę, moduł pomiarowy (pH, przewodność, temperatura).
Ścieki po przejściu przez stację zlewczą skierowane zostaną do istniejącej komory dolotowej do której obecnie wpływają ścieki surowe ze zlewni oczyszczalni. Modernizacja komory obejmuje wymianę zasuw. Stamtąd ścieki przepłyną jak dotychczas przez istniejącą kratę wstępną do przepompowni głównej ścieków surowych. W pompowni ścieków surowych należy wymienić pompy, armaturę i wyposażenie. Pompy będą o parametrach identycznych jak istniejące.
Ścieki z pompowni zostaną doprowadzone przewodem tłocznym do zblokowanego urządzenia separacji zawiesin mineralnych i tłuszczy, do stacji oczyszczania mechanicznego. Stacja ta będzie mieścić się w na poziomie +1 istniejącego obiektu technologicznego, w którym znajduje się przeznaczone do likwidacji złoże zraszane.
Skratki separowane na zblokowanym sicie będą poddawane prasowaniu do stopnia uwodnienia 60-70 %. Przecedzone ścieki grawitacyjne przepłyną do napowietrzanego piaskownika o przepustowości 20 l/ na s. Piaskownik gwarantuje efekt separacji 90% dla średnicy ziaren >0,2 mm. Wyposażony będzie w zgarniacz piasku i odtłuszczacz kołowy.
Mieszanina ścieków z piaskiem podana zostanie z piaskownika do płuczki, w której następuje rozdzielenie piasku oraz ścieków z zawartymi w nich częściami organicznymi. Części pływające (tłuszcze) zostaną skierowane do przepompowni głównej. Odseparowane na sicie, w piaskowniku i płuczce części stałe, tj.: skratki i piasek gromadzone będą w zamykanych pojemnikach, które po zapełnieniu będą opróżniane na placykach przeznaczonych do tymczasowego składowania wypłukanego piasku (niezadaszony placyk do składowania piasku) i skratek (placyk pod wiatą do składowania skratek ). Stamtąd odpady będą okresowo wywożone na składowisko odpadów (piasek) lub do utylizacji (skratki). Odcieki po procesie mechanicznego oczyszczania ścieków kierowane będą do przepompowni głównej, a z niej powrotem do oczyszczania. Pomieszczenie krat będzie zabezpieczone w wentylację grawitacyjną i mechaniczną oraz zawór antyskażeniowy na dopływie wody do płukania. Ścieki, po oddzieleniu piasku, grawitacyjnie odpłyną do komory rozdziału, zlokalizowanej przed projektowanymi reaktorami.
Najpoważniejszą technologiczna zmianą jest przeniesienie oczyszczania biologicznego ścieków ze złoża zraszanego znajdującego się obecnie w obiekcie nr 5 do dwóch projektowanych reaktorów biologicznych o objętości czynnej 806 m3 każdy. Zastosowanie denitryfikacji naprzemiennej pozwoli na rezygnację z recyrkulacji wewnętrznej i poprawi stopień usuwania azotu. Zbiorniki planuję się wyposażyć m.in. w mieszadła średnioobrotowe i system napowietrzania drobnopęcherzykowego.
Sprężone powietrze dostarczane będzie do napowietrzaczy z projektowanej stacji dmuchaw zlokalizowanej w sąsiedztwie reaktorów biologicznych. Przewidywane maksymalne zapotrzebowanie powietrza dla projektowanych reaktorów wynosi ok.: 900 m3/h na reaktor. W stacji przewidziano 2 nowe dmuchawy z trzecią rezerwową umieszczone w obudowach dźwiękochłonnych.
Po reaktorach biologicznych mieszanina oczyszczonych biologicznie ścieków i osadu czynnego przepłynie grawitacyjnie do dwóch projektowanych osadników wtórnych. Osadniki przewiduje się jako radialne, o przepływie głównie pionowym, wyposażone w zgarniacz denny i zgarniacz części pływających.
W bezpośrednim sąsiedztwie osadników wtórnych znajdują się komory pomiarowe natężenia przepływu ścieków oczyszczonych umożliwiające pomiar odpływu z każdego z osadników wtórnych osobno. Komory te zaprojektowano w postaci studni betonowych z kręgów prefabrykowanych wyposażone w przepływomierze elektromagnetyczne.
Z kanału ścieków oczyszczonych po osadniku wtórnym a przed komorą pomiarową zaplanowano odgałęzienie do przepompowni wody technologicznej. Przepompownię zaplanowano w postaci studni betonowej z kręgów prefabrykowanych Przepompownia będzie wyposażona w pompę zatapialną, której przewód tłoczny zakończony będzie punktem czerpnym. Ścieki oczyszczone mogą być wykorzystywane do spłukiwania powierzchni drogowych i podlewania zieleni.
W bezpośrednim sąsiedztwie projektowanych osadników wtórnych powstanie nowa przepompownia osadów. Jej zadaniem będzie recyrkulacja zewnętrzna osadu w nowych ciągach technologicznych. W projektowanej przepompowni osadu przewiduje się odciąganie osadu nadmiernego z systemu i przesyłanie go do magazynu osadu nadmiernego.
W celu uregulowania gospodarki osadowej zmieniona zostanie funkcja istniejących osadników Imhoffa.. Dotychczasowe osadniki Imhoffa po doposażeniu w mieszadła zatapialne i system odprowadzanie wód nadosadowych przyjmą funkcję magazynu osadu nadmiernego. Ponadto przewidziano możliwość wprowadzania do tych zbiorników osadów dowożonych z innych oczyszczalni.
Na oczyszczalni pracuje obecnie kompletna, mobilna stacja odwadniania i higienizacji osadu. Modernizacji będzie podlegać doprowadzenie osadu nadmiernego z magazynu osadu nadmiernego do stacji odwadniania, odprowadzanie odcieków ze stacji do dopływu do oczyszczalni (do istniejącego rurociągu dolotowego do komory dolotowej), oraz doprowadzenie wody. Osad po mechanicznym odwodnieniu na prasie i higienizowany wapnem skierowany będzie na placyk magazynu osadu odwodnionego zlokalizowany pod wiatą. Pod wiatą wykonana jest posadzka betonowa, boczne płyty osłonowe, bramy wjazdowe dla pojazdów oraz odwodnienie do kanalizacji zakładowej. Obiekty te są w bardzo dobrym stanie technicznym, i nie są objęte modernizacją w ramach tego przedsięwzięcia.
W ramach modernizacji budynku adaptowanego z obecnego budynku złoża przewiduję się ogrzewanie go energią cieplną uzyskaną dzięki pompie ciepła. Dolnym źródłem ciepła będą osadniki wtórne, dzięki czemu schłodzenie ścieków nie będzie miało negatywnego wpływu na procesy technologiczne.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w następujących dokumentach dołączonych do SIWZ.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 485818
Data publikacji: 2012-12-03
Nazwa: Wójt Gminy Haczów
Ulica: Haczów 573
Numer domu: 573
Miejscowość: Haczów
Kod pocztowy: 36-213
Województwo / kraj: podkarpackie
Numer telefonu: 013 4391002
Numer faxu: 013 4391696
Regon: 37044020600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Haczów
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Haczów. Zadanie polegało będzie na modernizacji istniejącej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Haczów oraz zmianie układu technologicznego z istniejących złóż zraszanych na układ przepływowy z klasycznym, niskoobciążonym osadem czynnym. Przepustowość oczyszczalni wynosi obecnie 930,0 m3/dobę i nie ulegnie zwiększeniu. Przedsięwzięcie ma charakter proekologiczny, a oddziaływanie jego na środowisko będzie zgodne z obowiązującymi przepisami i normami w Polsce jak i państwach Unii Europejskiej.
Rozwiązania przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków mają na celu zminimalizowanie i ograniczenie jej oddziaływania na otoczenie m.in. przez: prowadzenie zmechanizowanego sposobu usuwania skratek na kratach i piasku w piaskowniku, workowanie skratek i piasku w momencie zakończenia procesu ich płukania i odwadniania, wyciszenie urządzeń (osłony akustyczne dla dmuchaw, lokalizacja dmuchaw w odpowiednim pomieszczeniu. Zastosowanie pomp i mieszadeł zatapialnych, wykonanie przepompowni jako obiektów zamkniętych, zastosowanie automatycznej stacji przyjmującej ścieki dowożone.
W zakres robót do wykonania wchodzą:
- wykonanie konstrukcji obiektu
- wykonanie sieci miedzy obiektowych
- wykonanie obiektów technologicznych
-zmiana lokalizacji stacji transformatorowej
-wykonanie instalacji elektrycznej i automatyki
- wykonanie dróg , placów wewnętrznych, ogrodzenia obiektu
- obsługa geodezyjna ( wyznaczenie miejsca pod obiekty budowlane i inwentaryzacja powykonawcza)
Rozbudowa obejmować będzie: budowę garażu , wiaty garażowej,( kontenera technicznego), miejsca składowania skratek ( wiaty) , reaktorów biologicznych, osadników wtórnych, komory pomiaru przepływu , przepompowni wody technologicznej, punktu zlewczego ścieków dowożonych, rurociągi technologiczne, wodociąg , linię elektroenergetyczną, kanalizację deszczową.
Przebudowa obejmować będzie : budynek technologiczny, komorę wlotową, projektowane rurociągi technologiczne, wodociąg, linię elektroenergetyczną , kanalizację deszczową
Prace budowlane objęte niniejszym zakresem nie mogą zakłócać procesu technologicznego pracy istniejącej oczyszczalni ścieków w Haczowie.
Obiekt który powstanie ma spełniać aktualne normy czystości dla oczyszczanych ścieków w technologii osadu czynnego.
Szczegółowe dane dotyczące obmiarów, szczegółowego zakresu prac znajdują się w przedmiarach robót, dokumentacji budowlanej obejmującej poszczególne branże: (sanitarną, architektoniczną, konstrukcyjną, drogową, elektryczną, aparaturę kontrolna i pomiarową) , które dołączone zostały w formie załączników do niniejszej SIWZ.
Schemat technologiczny oczyszczalni przepływowej po rozbudowie przedstawiał się będzie następująco:
Mechaniczne oczyszczanie ścieków, punkt zlewny z automatyczną stacją dla ścieków - obiekt projektowany, krata wstępna przed przepompownią - obiekt istniejący, bez zmian, przepompownia główna ścieków surowych- obiekt modernizowany, stacja mechanicznego oczyszczania ścieków - obiekt projektowany (sitopiaskownik napowietrzany z tłuszczownikiem, prasopłuczka skratek, płuczka piasku).
Biologiczne oczyszczanie ścieków komora rozdziału przed reaktorami (KR) - obiekt projektowany, reaktory biologiczne 2 szt. - obiekty projektowane, osadniki wtórne 2 szt - obiekty projektowane, przepompownia osadu - obiekt projektowany, stacja dmuchaw - obiekt projektowany, komory pomiarowe ilości ścieków oczyszczonych- obiekty projektowane, wylot ścieków oczyszczonych- obiekt istniejący.
Część osadowa: mobilna stacja mechanicznego odwadniania i higienizacji osadu- obiekt adaptowany, magazyn osadu nadmiernego- obiekt adaptowany, magazyn osadu odwodnionego i po higienizacji wapnem - obiekt istniejący, bez zmian.
Obiekty inne : budynek techniczno-socjalny - obiekt istniejący, bez zmian, wiata garażowa obudowana- obiekt projektowany, stanowisko mycia wuko - obiekt istniejący, bez zmian, wiata garażowa -obiekt projektowany, plac manewrowy - obiekt projektowany, placyk do składowania piasku- obiekt projektowany, wiata nad placykiem do składowania skratek - obiekt projektowany, przepompownia wody technologicznej - obiekt projektowany.
Dla przyjęcia ścieków dowożonych w sposób kontrolowany przewiduje się automatyczną stację zlewczą wyposażoną m.in. w: panel sterujący z komputerem, przepływomierz elektromagnetyczny, zasuwę odcinającą z napędem pneumatycznym, drukarkę, sprężarkę, moduł pomiarowy (pH, przewodność, temperatura).
Ścieki po przejściu przez stację zlewczą skierowane zostaną do istniejącej komory dolotowej do której obecnie wpływają ścieki surowe ze zlewni oczyszczalni. Modernizacja komory obejmuje wymianę zasuw. Stamtąd ścieki przepłyną jak dotychczas przez istniejącą kratę wstępną do przepompowni głównej ścieków surowych. W pompowni ścieków surowych należy wymienić pompy, armaturę i wyposażenie. Pompy będą o parametrach identycznych jak istniejące.
Ścieki z pompowni zostaną doprowadzone przewodem tłocznym do zblokowanego urządzenia separacji zawiesin mineralnych i tłuszczy, do stacji oczyszczania mechanicznego. Stacja ta będzie mieścić się w na poziomie +1 istniejącego obiektu technologicznego, w którym znajduje się przeznaczone do likwidacji złoże zraszane.
Skratki separowane na zblokowanym sicie będą poddawane prasowaniu do stopnia uwodnienia 60-70 %. Przecedzone ścieki grawitacyjne przepłyną do napowietrzanego piaskownika o przepustowości 20 l/ na s. Piaskownik gwarantuje efekt separacji 90% dla średnicy ziaren >0,2 mm. Wyposażony będzie w zgarniacz piasku i odtłuszczacz kołowy.
Mieszanina ścieków z piaskiem podana zostanie z piaskownika do płuczki, w której następuje rozdzielenie piasku oraz ścieków z zawartymi w nich częściami organicznymi. Części pływające (tłuszcze) zostaną skierowane do przepompowni głównej. Odseparowane na sicie, w piaskowniku i płuczce części stałe, tj.: skratki i piasek gromadzone będą w zamykanych pojemnikach, które po zapełnieniu będą opróżniane na placykach przeznaczonych do tymczasowego składowania wypłukanego piasku (niezadaszony placyk do składowania piasku) i skratek (placyk pod wiatą do składowania skratek ). Stamtąd odpady będą okresowo wywożone na składowisko odpadów (piasek) lub do utylizacji (skratki). Odcieki po procesie mechanicznego oczyszczania ścieków kierowane będą do przepompowni głównej, a z niej powrotem do oczyszczania. Pomieszczenie krat będzie zabezpieczone w wentylację grawitacyjną i mechaniczną oraz zawór antyskażeniowy na dopływie wody do płukania. Ścieki, po oddzieleniu piasku, grawitacyjnie odpłyną do komory rozdziału, zlokalizowanej przed projektowanymi reaktorami.
Najpoważniejszą technologiczna zmianą jest przeniesienie oczyszczania biologicznego ścieków ze złoża zraszanego znajdującego się obecnie w obiekcie nr 5 do dwóch projektowanych reaktorów biologicznych o objętości czynnej 806 m3 każdy. Zastosowanie denitryfikacji naprzemiennej pozwoli na rezygnację z recyrkulacji wewnętrznej i poprawi stopień usuwania azotu. Zbiorniki planuję się wyposażyć m.in. w mieszadła średnioobrotowe i system napowietrzania drobnopęcherzykowego.
Sprężone powietrze dostarczane będzie do napowietrzaczy z projektowanej stacji dmuchaw zlokalizowanej w sąsiedztwie reaktorów biologicznych. Przewidywane maksymalne zapotrzebowanie powietrza dla projektowanych reaktorów wynosi ok.: 900 m3/h na reaktor. W stacji przewidziano 2 nowe dmuchawy z trzecią rezerwową umieszczone w obudowach dźwiękochłonnych.
Po reaktorach biologicznych mieszanina oczyszczonych biologicznie ścieków i osadu czynnego przepłynie grawitacyjnie do dwóch projektowanych osadników wtórnych. Osadniki przewiduje się jako radialne, o przepływie głównie pionowym, wyposażone w zgarniacz denny i zgarniacz części pływających.
W bezpośrednim sąsiedztwie osadników wtórnych znajdują się komory pomiarowe natężenia przepływu ścieków oczyszczonych umożliwiające pomiar odpływu z każdego z osadników wtórnych osobno. Komory te zaprojektowano w postaci studni betonowych z kręgów prefabrykowanych wyposażone w przepływomierze elektromagnetyczne.
Z kanału ścieków oczyszczonych po osadniku wtórnym a przed komorą pomiarową zaplanowano odgałęzienie do przepompowni wody technologicznej. Przepompownię zaplanowano w postaci studni betonowej z kręgów prefabrykowanych Przepompownia będzie wyposażona w pompę zatapialną, której przewód tłoczny zakończony będzie punktem czerpnym. Ścieki oczyszczone mogą być wykorzystywane do spłukiwania powierzchni drogowych i podlewania zieleni.
W bezpośrednim sąsiedztwie projektowanych osadników wtórnych powstanie nowa przepompownia osadów. Jej zadaniem będzie recyrkulacja zewnętrzna osadu w nowych ciągach technologicznych. W projektowanej przepompowni osadu przewiduje się odciąganie osadu nadmiernego z systemu i przesyłanie go do magazynu osadu nadmiernego.
W celu uregulowania gospodarki osadowej zmieniona zostanie funkcja istniejących osadników Imhoffa.. Dotychczasowe osadniki Imhoffa po doposażeniu w mieszadła zatapialne i system odprowadzanie wód nadosadowych przyjmą funkcję magazynu osadu nadmiernego. Ponadto przewidziano możliwość wprowadzania do tych zbiorników osadów dowożonych z innych oczyszczalni.
Na oczyszczalni pracuje obecnie kompletna, mobilna stacja odwadniania i higienizacji osadu. Modernizacji będzie podlegać doprowadzenie osadu nadmiernego z magazynu osadu nadmiernego do stacji odwadniania, odprowadzanie odcieków ze stacji do dopływu do oczyszczalni (do istniejącego rurociągu dolotowego do komory dolotowej), oraz doprowadzenie wody. Osad po mechanicznym odwodnieniu na prasie i higienizowany wapnem skierowany będzie na placyk magazynu osadu odwodnionego zlokalizowany pod wiatą. Pod wiatą wykonana jest posadzka betonowa, boczne płyty osłonowe, bramy wjazdowe dla pojazdów oraz odwodnienie do kanalizacji zakładowej. Obiekty te są w bardzo dobrym stanie technicznym, i nie są objęte modernizacją w ramach tego przedsięwzięcia.
W ramach modernizacji budynku adaptowanego z obecnego budynku złoża przewiduję się ogrzewanie go energią cieplną uzyskaną dzięki pompie ciepła. Dolnym źródłem ciepła będą osadniki wtórne, dzięki czemu schłodzenie ścieków nie będzie miało negatywnego wpływu na procesy technologiczne.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w następujących dokumentach dołączonych do SIWZ.
Kody CPV:
452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 451000000
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452324518 (Roboty odwadniające i nawierzchniowe)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452230006 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia: 452500008
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)
Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
452360000 (Wyrównywanie terenu)
Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 16/03/2015
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
W celu dokonania oceny w/w warunku niezbędne są:
1) Aktualny odpis z właściwego rejestru w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert), a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, jeżeli wykaże się:
a) wykonaniem w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 robót budowlanych polegających na wybudowaniu, rozbudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości minimum 900 m3/dobę o parametrach i technologii zbieżnej z niniejszym postępowaniem.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę oraz na podstawie następujących dokumentów, jakie wykonawca powinien złożyć w postępowaniu:
a)wykazu robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
W przypadku przekształceń firmy niezbędna jest ciągłość prowadzonej działalności
Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna, że wykonawca dysponuje potencjałem technicznym do wykonania zamówienia, jeżeli:
a) dysponuje lub dysponował będzie sprzętem adekwatnym do wykonania niniejszego zamówienia.
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę oraz na podstawie następujących dokumentów, jakie wykonawca powinien złożyć w postępowaniu:
a) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami;
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli:
a) dysponuje lub dysponował będzie osobami do wykonania zamówienia
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę oraz na podstawie następujących dokumentów, jakie wykonawca powinien złożyć w postępowaniu:
a) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, w tym:
a.1) przynajmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi o specjalności:
- konstrukcyjno-budowlanej,
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych oraz automatyki kontrolno-pomiarowej,
- drogowej
która będzie kierowała robotami i ma co najmniej trzyletnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi w ww. specjalnościach; warunek uznaje się za spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej jedną osobę posiadającą wszystkie wymienione uprawnienia lub kilka osób posiadających jedno lub kilka z wymienionych uprawnień, osoby te łącznie powinny dysponować wszystkimi wymaganymi w specyfikacji uprawnieniami;
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli:
a) wykonawca posiada (dysponuje) na rachunku bankowym środkami pieniężnymi (lub posiada zdolność kredytową)
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez wykonawcę oraz na podstawie następujących dokumentów, jakie wykonawca powinien złożyć w postępowaniu:
a)informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą zamawiającego. Zmiana ta ma być dokonana w drodze aneksu pisemnego pod rygorem nieważności. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę. Zmiany o których mowa mogą dotyczyć osób odpowiedzialnych z ramienia Wykonawcy i Zamawiającego do koordynowania prowadzonych robót z przyczyn niezależnych zarówno w stosunku do projektowanych w Dokumentacji projektowej ( podnoszących jakość technologiczną), danych adresowych wykonawcy, terminu wykonania zamówienia w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych, wstrzymania robót lub przerw w pracach, powstałych z przyczyn leżących po stronie Zama-wiającego, wstrzymania robót, na mocy decyzji organów uprawnionych do wstrzymania lub przerwania robót, z przyczyn niezależnych od Zamawiającego lub Wykonawcy, wstrzymania robót na mocy decyzji Zamawiającego lub innych organów, z przyczyn innych, niż związane z błędnym sposobem realizacji robót przez Wykonawcę, użyciem przez niego wadliwych materiałów, urządzeń lub elementów wyposażenia, czy też naruszeniem przez Wy¬konawcę przepisów prawa, wystąpienia w trakcie wykonywania robót kolizji z sieciami lub innymi przeszkodami, które nie były możliwe do przewidzenia po przeanalizowaniu dostarczonego Wykonawcy przez Za¬mawiającego projektu budowlanego, wykonawczego, zmiany stawki podatku VAT oraz uzgodnień, wystąpienia siły wyższej, przy czym za siłę wyższą uważa się wszystkie zdarzenia, jakich nie da się przewidzieć w chwili zawarcia umowy i na które żadna ze stron nie będzie miała wpływu, w szczególności: działania wojenne, rozruchy, klęska żywiołowa,
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Haczów, 36-213 Haczów nr 573, pokój nr 15
Data składania wniosków, ofert: 18/12/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Urzad Gminy Haczów, 36-213 Haczów nr 573, pokój nr 1
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Niniejsze postępowanie prowadzone jest w ramach środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach działania 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej objętego PROW na lata 2007-2013
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
193602 / 2009-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Niwiska - Niwiska (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
BUDOWA KOLEKTORA ÅšCIEKÓW OCZYSZCZONYCH PVC Ø 250 MM DÅUGOÅšCI 329 M + WYLOT W MIEJSCOWOÅšCI TRZEŚŃ.
207320 / 2014-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku - Polańczyk (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami
252110 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Głogowa Małopolskiego - Głogów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie aglomeracji Głogów Małopolski
95400 / 2016-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Chorkówka - Chorkówka (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
1. Budowa oczyszczalni ścieków w Sulistrowej, etap II.
2. Budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami dla miejscowości Sulistrowa, etap II.
167179 / 2015-11-17 - Inny: gminny zakład budżetowy
Zakład Gospodarki Komunalnej w Gorzycach - Gorzyce (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Remont komór osadu czynnego na Oczyszczalni Ścieków w Gorzycach.
21907 / 2009-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Miasta i Gminy Narol - Narol (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
ZP-3410-II-1-09 Budowa oczyszczalni ścieków w Narolu wraz z kolektorem tłocznym odprowadzającym oczyszczone ścieki z oczyszczalni do rzeki Tanew.
143702 / 2013-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Jaśliska - Jaśliska (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków dla Gminy Jaśliska
59086 / 2009-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Miasta i Gminy Narol - Narol (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
ZP-3410-II-1-09 Budowa oczyszczalni ścieków w Narolu wraz z kolektorem tłocznym odprowadzającym oczyszczone ścieki z oczyszczalni do rzeki Tanew..
107912 / 2015-05-08 - Inny: państwowa osoba prawna
Bieszczadzki Park Narodowy - Lutowiska (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków , kolektora sanitarnego wraz z przyłączami w miejscowości Wołosate,gm. Lutowiska.
10919 / 2016-02-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Przecław - Przecław (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Błoniu Gmina Przecław
419864 / 2014-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Horyniec-Zdrój - Horyniec-Zdrój (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Werchrata oraz budowa wodociÄ…gu w m. Werchrata i Prusie
124193 / 2009-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubenia - Lubenia (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Rozbudowa, przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w miejskości Siedliska
127656 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku - Polańczyk (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami
96839 / 2014-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku - Polańczyk (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Remont zbiornika żelbetowego IMHOFF Nr 1 na oczyszczalni ścieków w Polańczyku wraz z urządzeniami
76640 / 2012-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Niebylec - Niebylec (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków sanitarnych w miejscowości Lutcza
243120 / 2008-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dukla - Dukla (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków o przepustowości 23 m3/d, wraz z pompownią ścieków, zbiornikiem osadu nadmiernego, pojemnikiem skratek, drogą dojazdową do oczyszczalni
z kanalizacją sanitarną w Mszanie, wraz z obsługą geodezyjną
235966 / 2013-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Jaśliska - Jaśliska (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków dla Gminy Jaśliska
35316 / 2009-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Besko - Besko (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Besku
268266 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Wiązownica - Wiązownica (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Rozbudowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Wiązownica oraz modernizacja SUW w Piwodzie.
152268 / 2014-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Głogowa Małopolskiego - Głogów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Głogów Małopolski
177156 / 2009-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Czudec - Czudec (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
UporzÄ…dkowanie Gospodarki Åšciekowej Gminy Czudec
125184 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Niwiska - Niwiska (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
BUDOWA KOLEKTORA ÅšCIEKÓW OCZYSZCZONYCH PVC Ø 250 MM DÅUGOÅšCI 329 M + WYLOT W MIEJSCOWOÅšCI TRZEŚŃ
174650 / 2015-07-13 - Inny: państwowa osoba prawna
Bieszczadzki Park Narodowy - Lutowiska (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków kolektora sanitarnego wraz z przyłączami w miejscowości Wołosate, gm. Lutowiska
211683 / 2013-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dukla - Dukla (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Przebudowa i nadbudowa budynku oczyszczalni ścieków w Dukli (wymiana konstrukcji i pokrycia dachu)
71021 / 2011-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Besko - Besko (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Przebudwa i modernizacja gminnej oczyszalni ścieków w Besku
335086 / 2009-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Krzeszów - Krzeszów (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków w Krzeszowie - I etap Qśr. = 180 m3/d
247493 / 2013-11-21 - Inny: gminny zakład budżetowy
Zakład Gospodarki Komunalnej w Gorzycach - Gorzyce (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Dobudowa kotłowni centralnego ogrzewania na Oczyszczalni Ścieków w Gorzycach
135448 / 2009-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Wiązownica - Wiązownica (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Rozbudowa mechaniczno - biologicznej oczyszczalni ścieków
w miejscowości Wiązownica oraz modernizacja SUW w Piwodzie.
206371 / 2009-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Baranów Sandomierski - Baranów Sandomierski (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Baranów Sandomierski
281730 / 2009-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Baranów Sandomierski - Baranów Sandomierski (podkarpackie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Baranów Sandomierski.