Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

56317 / 2012-03-12 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Gdańsk)

Świadczenie usługi szkoleniowej na terenie miasta Gdańska dla beneficjentów projektu Systematycznie do celu (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1), w zakresie: treningu umiejętności społecznych, treningu umiejętności zawodowych, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, treningu umiejętności wychowawczych, treningu umiejętności budżetowych, treningu niwelującego zachowania agresywne, grupy wsparcia, terapii z podnoszenia samooceny i wiary we własne możliwości, Szkoły dla Rodzica, prawa, terapii indywidualnej, Programu Aktywno

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla 223 osób, zorganizowanie opiekuńczo - edukacyjnych zajęć dla dzieci, zapewnienie cateringu w ramach projektu systemowego Systematycznie do celu. Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje termin szkoleń od kwietnia do 30 listopada 2012 roku w salach wskazanych i wynajmowanych przez MOPS Gdańsk. Termin obowiązywania umowy od kwietnia do 05.12.2012 roku.
3. Zadanie dotyczy grup Beneficjentów: BO 2, BO 3, BO 4, BO 6, BO 7, BO 7b, BO 8, BO 9, Treningu zmniejszenia poziomu agresji, Terapii z podnoszenia samooceny i wiary we własne możliwości, zajęć indywidualnych Letniej szkoły dla rodzica i Jesiennej Szkoły Zatrudnienia
a) BO 2 Asystent rodziny - 80 osób
Opis grupy: osoby z rodzin dysfunkcyjnych, niewydolnych w sprawach opiekuńczo- wychowawczych
i prowadzeniu gospodarstwa domowego, długotrwale korzystające z systemu pomocy społecznej, rodzin niepełnych i wielodzietnych, w których istnieje duże zagrożenie objęciem opieki zastępczej dzieci, rodzin
z problemem bezrobocia, ubóstwa.
Cel pracy z grupą: poprawa funkcjonowania osób i rodzin zmierzająca do usamodzielnienia w sferze opiekuńczo wychowawczej, zawodowej, społecznej oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.
b) BO 3
Opis grupy: Rodzic i dziecko - 42 osoby: beneficjenci ostateczni grupy I i II to osoby w wieku aktywności zawodowej, mające trudności w sprawach opiekuńczo - wychowawczych i w prowadzeniu gospodarstwa domowego, zagrożone wykluczeniem społecznym, jednakże dające nadzieję wyjścia z systemu pomocy społecznej lub rozwiązania trudnego dla rodziny problemu. W rodzinach tych dziecko często narażone jest na uleganie złym wpływom środowiska oraz zaburzone są relacje rodzic -dziecko. Równocześnie z treningami dla beneficjentów odbywają się zajęcia z jazdy konnej i hipoterapii.
Beneficjenci grupy III Pomagamy pomagać to osoby, których dzieci lub inni członkowie rodziny dotknięte są niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną lub ruchową. Osoby niepełnosprawne przedstawiane są jako osoby, których stan fizyczny, psychiczny lub umysłowy trwale lub okresowo utrudnia, ogranicza bądź uniemożliwia wypełnienie ról społecznych, przez to oni jako opiekunowie nie mogą powrócić na rynek pracy. Opiekunowie nie widzą innych możliwości rozwiązania swojej sytuacji życiowej, jak tylko sprawowanie stałej bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny tym samym tkwią w systemie pomocy społecznej przez wiele lat
Cel pracy z grupą: aktywizacja społeczno zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz kształtowanie umiejętności interpersonalnych i uczestnictwa w życiu społecznym.
c) BO 4 JESTEŚMY RODZINĄ
Opis grupy: 15 osób: osoby należące do rodzin będących klientami MOPS Gdańsk będące w projekcie Systematycznie do celu po raz drugi, u których występują różnorakie problemy. W przypadku dzieci doświadczają one braku dostatecznej opieki ze strony rodziców, np. z powodu niewydolności opiekuńczo-wychowawczej, uzależnienia lub choroby. Dzieci doświadczają także psychicznej, emocjonalnej lub seksualnej przemocy, mają trudności z nauką, przejawiają zaburzenia zachowania, są fizycznie lub intelektualnie niepełnosprawne, są młodocianymi rodzicami, wchodzą w konflikt z prawem, są uzależnione.
Dorośli mają natomiast problemy opiekuńczo-wychowawcze z dziećmi, wykazują niewydolność
w prowadzeniu gospodarstwa domowego, często są uzależnieni, mają ograniczone prawa rodzicielskie oraz długotrwale korzystają z pomocy społecznej- z pokolenia na pokolenie.
Cel pracy z rodzinami: poprawa funkcjonowania rodzin w sferze rodzinnej i opiekuńczo-wychowawczej oraz przygotowanie ich do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
d) BO 6
Opis grupy: 16 osób, osoby nadużywające/uzależnione od alkoholu lub pijące w sposób szkodliwy.
Cel pracy z grupą: Celem szkolenia jest zwiększenie aktywności społeczno-zawodowej beneficjentów projektu zagrożonych wykluczeniem społecznym będących w wieku aktywności zawodowej oraz przygotowaniem ich do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
e) BO 7
Opis grupy: 15 mężczyzn bezrobotnych i/ lub nieaktywnych zawodowo, posiadających niewielkie doświadczenie zawodowe, zagrożonych wykluczeniem społecznym , którzy jednocześnie są osobami w wieku aktywności zawodowej. Beneficjenci oprócz treningów wykonywać będą prace budowlano-remontowe.
Cel pracy z grupą: aktywna integracja ze środowiskiem oraz aktywizacja zawodowa.
f) BO 7 b
Opis grupy: 10 osób: osoby znajdujące się w okresie przystosowania się do życia społecznego po opuszczeniu placówki penitencjarnej lub/oraz poddane są próbie i dozorowi kuratorskiemu jak również sprawcy przemocy.
Cel pracy z grupą: wspomaganie aktywizacji społeczno - zawodowej osób opuszczających placówki penitencjarne oraz osób przejawiających zachowania agresywne poprzez działania związane z readaptacją społeczną oraz profilaktyką zachowań ryzykownych mogących być przyczyną konfliktu z prawem/powrotu na drogę przestępstwa.
g) BO 8
Opis grupy: 15 osób: młodzież w wieku 18-24, usamodzielniający się wychowankowie rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych, pochodzące z rodzin ubogich oraz ze środowisk zagrożonych demoralizacją. Są to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Cel pracy z grupą: rozwijanie aktywnych form integracji społecznej i zawodowej oraz umożliwienie dostępu do nich ww. beneficjentom, wyrównanie szans na rynku pracy.
h) BO 9 (PROGRAM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ)
Opis grupy: 30 osób: osoby w wieku aktywności zawodowej(czyli do 59 lat kobiety i 64 lat mężczyźni na cały okres trwania projektu). Osoby bezrobotne i/lub nieaktywne zawodowo lub zatrudnione, zagrożone wykluczeniem społecznym z zaniedbanych rejonów Gdańska, z problemem ubóstwa, bezrobocia, gdzie występuje ograniczona oferta spędzania wolnego czasu, brak miejsc rozrywki i aktywnego wypoczynku.
Cel pracy z grupą: zwiększenie aktywności zawodowej i uczestnictwa mieszkańców w życiu społecznym swojej dzielnicy. W ramach programu przewiduje się zastosowanie środowiskowej pracy socjalnej, instrumentów aktywnej integracji oraz działań o charakterze środowiskowym.
i) TRENING ZMNIEJSZENIA POZIOMU AGRESJI
Opis grupy: beneficjenci skierowani na poniższe szkolenie będą wywodzili się z różnych grup BO, przy czym większość uczestników będzie skierowanych z grupy BO 7b. Są to osoby znajdujące się w okresie przystosowania się do życia społecznego po opuszczeniu placówki penitencjarnej lub/oraz poddane są próbie i dozorowi kuratorskiemu jak również sprawcy przemocy. Osoby te mają problemy w readaptacji społeczno - zawodowej po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. Jedną z przyczyn trudnej sytuacji mogą być problemy emocjonalne związane np. z występowaniem zachowań agresywnych, nieadekwatnych do danej sytuacji (co w konsekwencji może również utrudniać funkcjonowanie w środowisku zawodowym) jak również brakiem umiejętności poprawnego, satysfakcjonującego funkcjonowania w środowisku społecznym, rodzinnym.
Celem pracy jest modyfikowanie zachowań agresywnych uczestników, nauka alternatywnych form radzenia sobie z gniewem, złością, agresją swoją i innych oraz nauka norm moralnych oraz wartości akceptowanych społecznie.
j) TERAPIA Z PODNOSZENIA SAMOOCENY I WIARY WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI:
Opis grupy: terapią zostanie objętych 20 kobiet, wybranych ze wszystkich grup BO. Osoby te mają trudności w funkcjonowaniu psychospołecznym.
Celem terapii jest podniesienie jakości życia i komfortu funkcjonowania na co dzień, podniesienia poczucia własnej wartości, samooceny, samoakceptacji.
k) DIAGNOZA SPOŁECZNO-ZAWODOWA, INDYWIDUALNY PLAN DZIAŁANIA
Opis grupy: 223 osoby, wszystkie grupy BO 2, 3, 4, 6, 7, 7b, 8, 9
l ) DORADZTWO ZAWODOWE
Opis grupy: 118 osób, wybrani beneficjenci z grup BO 2, 3, 4, 6, 7, 7b, 8, 9, którzy utracili pracę i chcą po dłuższej lub krótszej przerwie wrócić do pracy, bądź z przyczyn niezależnych od nich muszą zmienić swój dotychczasowy wyuczony zawód.
Cel pracy z grupą: wytyczenie ścieżki edukacyjnej i/lub zawodowej beneficjenta (przygotowanie Indywidualnego Planu Działania - zaplanowanie konkretnych kroków kariery zawodowej).
m) TERAPIA INDYWIDUALNA
Opis grupy: terapią zostanie objętych ok. 10 osób, wybrani beneficjenci z grup BO 3, 7, 9. Mający trudności w funkcjonowaniu psychospołecznym.
Celem terapii jest zrozumienie problemów z jakimi przychodzi beneficjent oraz zmiany emocjonalnego nastawienia wobec siebie i innych. Zrozumienie emocjonalne i intelektualne osiągane jest przez uświadomienie sobie swoich trudności powstałych w toku całego doświadczenia życiowego
o) LETNIA SZKOŁA DLA RODZICA
Opis grupy: Projekt Letnia szkoła dla rodzica adresowany jest do rodzin klientów MOPS Gdańsk, którzy zainteresowani są zwiększeniem wiedzy i umiejętności rodziców w zakresie prawidłowego rozwoju psychofizycznego dziecka, jego potrzeb i relacji w rodzinie oraz zapobieganie niedostosowaniu społecznemu dzieci poprzez ofertę atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w połączeniu z edukacją i wsparciem rodziców.
Cel pracy z grupą: poprawa kompetencji rodzicielskich, relacji wewnątrzrodzinnych, zmiana postaw i negatywnych zachowań.
p) JESIENNA SZKOŁA ZATRUDNIENIA - SZKOLENIE WYJAZDOWE
Opis grupy: Projekt Jesienna Szkoła Zatrudnienia adresowany jest do 30 osób - klientów MOPS Gdańsk silnie zmotywowanych do podjęcia zatrudnienia. Wyboru beneficjentów dokonają trenerzy prowadzący zajęcia z TUZ i TUS w ścisłej współpracy z pracownikami biura. Beneficjenci z różnych grup BO, którzy utracili pracę i chcą po dłuższej lub krótszej przerwie wrócić do pracy, bądź z przyczyn niezależnych od nich muszą zmienić swój dotychczasowy wyuczony zawód.
Cel pracy z grupą: podjęcie pracy przez beneficjenta.
r) TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH W PRAKTYCE
Opis grupy: 223 osób, wszystkie grupy BO 2, 3, 4, 6, 7, 7b, 8, 9
4) W skład zamówienia wchodzi catering oraz inne wymagania szczegółowo opisane w siwz.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 56317

Data publikacji: 2012-03-12

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Marynarki Polskiej 134a

Numer domu: 134a

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-865

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 5207000

Numer faxu: 058 5207001

Adres strony internetowej: www.mops.gda.pl

Regon: 00283702100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi szkoleniowej na terenie miasta Gdańska dla beneficjentów projektu Systematycznie do celu (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1), w zakresie: treningu umiejętności społecznych, treningu umiejętności zawodowych, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, treningu umiejętności wychowawczych, treningu umiejętności budżetowych, treningu niwelującego zachowania agresywne, grupy wsparcia, terapii z podnoszenia samooceny i wiary we własne możliwości, Szkoły dla Rodzica, prawa, terapii indywidualnej, Programu Aktywno

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla 223 osób, zorganizowanie opiekuńczo - edukacyjnych zajęć dla dzieci, zapewnienie cateringu w ramach projektu systemowego Systematycznie do celu. Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje termin szkoleń od kwietnia do 30 listopada 2012 roku w salach wskazanych i wynajmowanych przez MOPS Gdańsk. Termin obowiązywania umowy od kwietnia do 05.12.2012 roku.
3. Zadanie dotyczy grup Beneficjentów: BO 2, BO 3, BO 4, BO 6, BO 7, BO 7b, BO 8, BO 9, Treningu zmniejszenia poziomu agresji, Terapii z podnoszenia samooceny i wiary we własne możliwości, zajęć indywidualnych Letniej szkoły dla rodzica i Jesiennej Szkoły Zatrudnienia
a) BO 2 Asystent rodziny - 80 osób
Opis grupy: osoby z rodzin dysfunkcyjnych, niewydolnych w sprawach opiekuńczo- wychowawczych
i prowadzeniu gospodarstwa domowego, długotrwale korzystające z systemu pomocy społecznej, rodzin niepełnych i wielodzietnych, w których istnieje duże zagrożenie objęciem opieki zastępczej dzieci, rodzin
z problemem bezrobocia, ubóstwa.
Cel pracy z grupą: poprawa funkcjonowania osób i rodzin zmierzająca do usamodzielnienia w sferze opiekuńczo wychowawczej, zawodowej, społecznej oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.
b) BO 3
Opis grupy: Rodzic i dziecko - 42 osoby: beneficjenci ostateczni grupy I i II to osoby w wieku aktywności zawodowej, mające trudności w sprawach opiekuńczo - wychowawczych i w prowadzeniu gospodarstwa domowego, zagrożone wykluczeniem społecznym, jednakże dające nadzieję wyjścia z systemu pomocy społecznej lub rozwiązania trudnego dla rodziny problemu. W rodzinach tych dziecko często narażone jest na uleganie złym wpływom środowiska oraz zaburzone są relacje rodzic -dziecko. Równocześnie z treningami dla beneficjentów odbywają się zajęcia z jazdy konnej i hipoterapii.
Beneficjenci grupy III Pomagamy pomagać to osoby, których dzieci lub inni członkowie rodziny dotknięte są niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną lub ruchową. Osoby niepełnosprawne przedstawiane są jako osoby, których stan fizyczny, psychiczny lub umysłowy trwale lub okresowo utrudnia, ogranicza bądź uniemożliwia wypełnienie ról społecznych, przez to oni jako opiekunowie nie mogą powrócić na rynek pracy. Opiekunowie nie widzą innych możliwości rozwiązania swojej sytuacji życiowej, jak tylko sprawowanie stałej bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny tym samym tkwią w systemie pomocy społecznej przez wiele lat
Cel pracy z grupą: aktywizacja społeczno zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz kształtowanie umiejętności interpersonalnych i uczestnictwa w życiu społecznym.
c) BO 4 JESTEŚMY RODZINĄ
Opis grupy: 15 osób: osoby należące do rodzin będących klientami MOPS Gdańsk będące w projekcie Systematycznie do celu po raz drugi, u których występują różnorakie problemy. W przypadku dzieci doświadczają one braku dostatecznej opieki ze strony rodziców, np. z powodu niewydolności opiekuńczo-wychowawczej, uzależnienia lub choroby. Dzieci doświadczają także psychicznej, emocjonalnej lub seksualnej przemocy, mają trudności z nauką, przejawiają zaburzenia zachowania, są fizycznie lub intelektualnie niepełnosprawne, są młodocianymi rodzicami, wchodzą w konflikt z prawem, są uzależnione.
Dorośli mają natomiast problemy opiekuńczo-wychowawcze z dziećmi, wykazują niewydolność
w prowadzeniu gospodarstwa domowego, często są uzależnieni, mają ograniczone prawa rodzicielskie oraz długotrwale korzystają z pomocy społecznej- z pokolenia na pokolenie.
Cel pracy z rodzinami: poprawa funkcjonowania rodzin w sferze rodzinnej i opiekuńczo-wychowawczej oraz przygotowanie ich do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
d) BO 6
Opis grupy: 16 osób, osoby nadużywające/uzależnione od alkoholu lub pijące w sposób szkodliwy.
Cel pracy z grupą: Celem szkolenia jest zwiększenie aktywności społeczno-zawodowej beneficjentów projektu zagrożonych wykluczeniem społecznym będących w wieku aktywności zawodowej oraz przygotowaniem ich do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
e) BO 7
Opis grupy: 15 mężczyzn bezrobotnych i/ lub nieaktywnych zawodowo, posiadających niewielkie doświadczenie zawodowe, zagrożonych wykluczeniem społecznym , którzy jednocześnie są osobami w wieku aktywności zawodowej. Beneficjenci oprócz treningów wykonywać będą prace budowlano-remontowe.
Cel pracy z grupą: aktywna integracja ze środowiskiem oraz aktywizacja zawodowa.
f) BO 7 b
Opis grupy: 10 osób: osoby znajdujące się w okresie przystosowania się do życia społecznego po opuszczeniu placówki penitencjarnej lub/oraz poddane są próbie i dozorowi kuratorskiemu jak również sprawcy przemocy.
Cel pracy z grupą: wspomaganie aktywizacji społeczno - zawodowej osób opuszczających placówki penitencjarne oraz osób przejawiających zachowania agresywne poprzez działania związane z readaptacją społeczną oraz profilaktyką zachowań ryzykownych mogących być przyczyną konfliktu z prawem/powrotu na drogę przestępstwa.
g) BO 8
Opis grupy: 15 osób: młodzież w wieku 18-24, usamodzielniający się wychowankowie rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych, pochodzące z rodzin ubogich oraz ze środowisk zagrożonych demoralizacją. Są to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Cel pracy z grupą: rozwijanie aktywnych form integracji społecznej i zawodowej oraz umożliwienie dostępu do nich ww. beneficjentom, wyrównanie szans na rynku pracy.
h) BO 9 (PROGRAM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ)
Opis grupy: 30 osób: osoby w wieku aktywności zawodowej(czyli do 59 lat kobiety i 64 lat mężczyźni na cały okres trwania projektu). Osoby bezrobotne i/lub nieaktywne zawodowo lub zatrudnione, zagrożone wykluczeniem społecznym z zaniedbanych rejonów Gdańska, z problemem ubóstwa, bezrobocia, gdzie występuje ograniczona oferta spędzania wolnego czasu, brak miejsc rozrywki i aktywnego wypoczynku.
Cel pracy z grupą: zwiększenie aktywności zawodowej i uczestnictwa mieszkańców w życiu społecznym swojej dzielnicy. W ramach programu przewiduje się zastosowanie środowiskowej pracy socjalnej, instrumentów aktywnej integracji oraz działań o charakterze środowiskowym.
i) TRENING ZMNIEJSZENIA POZIOMU AGRESJI
Opis grupy: beneficjenci skierowani na poniższe szkolenie będą wywodzili się z różnych grup BO, przy czym większość uczestników będzie skierowanych z grupy BO 7b. Są to osoby znajdujące się w okresie przystosowania się do życia społecznego po opuszczeniu placówki penitencjarnej lub/oraz poddane są próbie i dozorowi kuratorskiemu jak również sprawcy przemocy. Osoby te mają problemy w readaptacji społeczno - zawodowej po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. Jedną z przyczyn trudnej sytuacji mogą być problemy emocjonalne związane np. z występowaniem zachowań agresywnych, nieadekwatnych do danej sytuacji (co w konsekwencji może również utrudniać funkcjonowanie w środowisku zawodowym) jak również brakiem umiejętności poprawnego, satysfakcjonującego funkcjonowania w środowisku społecznym, rodzinnym.
Celem pracy jest modyfikowanie zachowań agresywnych uczestników, nauka alternatywnych form radzenia sobie z gniewem, złością, agresją swoją i innych oraz nauka norm moralnych oraz wartości akceptowanych społecznie.
j) TERAPIA Z PODNOSZENIA SAMOOCENY I WIARY WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI:
Opis grupy: terapią zostanie objętych 20 kobiet, wybranych ze wszystkich grup BO. Osoby te mają trudności w funkcjonowaniu psychospołecznym.
Celem terapii jest podniesienie jakości życia i komfortu funkcjonowania na co dzień, podniesienia poczucia własnej wartości, samooceny, samoakceptacji.
k) DIAGNOZA SPOŁECZNO-ZAWODOWA, INDYWIDUALNY PLAN DZIAŁANIA
Opis grupy: 223 osoby, wszystkie grupy BO 2, 3, 4, 6, 7, 7b, 8, 9
l ) DORADZTWO ZAWODOWE
Opis grupy: 118 osób, wybrani beneficjenci z grup BO 2, 3, 4, 6, 7, 7b, 8, 9, którzy utracili pracę i chcą po dłuższej lub krótszej przerwie wrócić do pracy, bądź z przyczyn niezależnych od nich muszą zmienić swój dotychczasowy wyuczony zawód.
Cel pracy z grupą: wytyczenie ścieżki edukacyjnej i/lub zawodowej beneficjenta (przygotowanie Indywidualnego Planu Działania - zaplanowanie konkretnych kroków kariery zawodowej).
m) TERAPIA INDYWIDUALNA
Opis grupy: terapią zostanie objętych ok. 10 osób, wybrani beneficjenci z grup BO 3, 7, 9. Mający trudności w funkcjonowaniu psychospołecznym.
Celem terapii jest zrozumienie problemów z jakimi przychodzi beneficjent oraz zmiany emocjonalnego nastawienia wobec siebie i innych. Zrozumienie emocjonalne i intelektualne osiągane jest przez uświadomienie sobie swoich trudności powstałych w toku całego doświadczenia życiowego
o) LETNIA SZKOŁA DLA RODZICA
Opis grupy: Projekt Letnia szkoła dla rodzica adresowany jest do rodzin klientów MOPS Gdańsk, którzy zainteresowani są zwiększeniem wiedzy i umiejętności rodziców w zakresie prawidłowego rozwoju psychofizycznego dziecka, jego potrzeb i relacji w rodzinie oraz zapobieganie niedostosowaniu społecznemu dzieci poprzez ofertę atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w połączeniu z edukacją i wsparciem rodziców.
Cel pracy z grupą: poprawa kompetencji rodzicielskich, relacji wewnątrzrodzinnych, zmiana postaw i negatywnych zachowań.
p) JESIENNA SZKOŁA ZATRUDNIENIA - SZKOLENIE WYJAZDOWE
Opis grupy: Projekt Jesienna Szkoła Zatrudnienia adresowany jest do 30 osób - klientów MOPS Gdańsk silnie zmotywowanych do podjęcia zatrudnienia. Wyboru beneficjentów dokonają trenerzy prowadzący zajęcia z TUZ i TUS w ścisłej współpracy z pracownikami biura. Beneficjenci z różnych grup BO, którzy utracili pracę i chcą po dłuższej lub krótszej przerwie wrócić do pracy, bądź z przyczyn niezależnych od nich muszą zmienić swój dotychczasowy wyuczony zawód.
Cel pracy z grupą: podjęcie pracy przez beneficjenta.
r) TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH W PRAKTYCE
Opis grupy: 223 osób, wszystkie grupy BO 2, 3, 4, 6, 7, 7b, 8, 9
4) W skład zamówienia wchodzi catering oraz inne wymagania szczegółowo opisane w siwz.

Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805620001 (Usługi szkolenia w dziedzinie pierwszej pomocy)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
853121103 (Usługi opieki dziennej nad dziećmi)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium: Wykonawcy nie wnoszą wadium.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, ze w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej trzy usługi szkoleniowe, każda o wartości nie mniejszej niż 100000,00 zł brutto.

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje sprawnym telefaksem.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobami o wymaganych kwalifikacjach, wykształceniu i doświadczeniu w prowadzeniu szkoleń i spotkań (opisanych w Rozdziale III siwz).

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Dokument, z którego wynika upoważnienie wykonawcy do podpisania oferty (oryginał lub poświadczona zgodnie z zasadą reprezentacji za zgodność z oryginałem kopia) lub pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik (oryginał lub poświadczona notarialnie za zgodność z oryginałem kopia).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Przewiduje się w uzasadnionych wypadkach zmiany terminu wykonania zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mops.gda.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 134A, 80-865 Gdańsk - kancelaria, pok. nr 11.

Data składania wniosków, ofert: 26/03/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 134A, 80-865 Gdańsk - kancelaria, pok. nr 11.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Systematycznie do celu (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

168208 / 2012-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Prowadzenie Klubu Aktywizacji Zawodowej w formie treningu kompetencji i umiejętności psychospołecznych w projekcie: Promocja aktywnej integracji społecznej na terenie miasta Zawiercie realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

287628 / 2014-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE MATEMATYCZNE POPRZEZ NAUKĘ GRY W SZACHY

153700 / 2011-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu systemowego Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

105273 / 2011-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Świadczenie usług szkoleniowych i doradczych na terenie miasta Gdańska dla beneficjentów projektu Mamo, Ty też możesz! (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1), w zakresie: warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, warsztatów psychologicznych i warsztatów z doradcą zawodowym, a także treningu budżetowego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

169391 / 2014-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie terapii systemowej rodzin oraz doradztwa zawodowego dla rodzin wielodzietnych z powiatu słupskiego - uczestników projektu pilotaŜowego pn. Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż, współfinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 Działanie 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej

213154 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Lębork (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Doradztwo zawodowe i porady psychologiczne dla osób uczestniczących w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku Osoba aktywna- osobą samodzielną współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

261480 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zwoleń (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w zakresie: warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, treningu umiejętności psychospołecznych i treningu kompetencji życiowych z przedsiębiorczości dla uczestników projektu systemowego Uwierz w swoje możliwości realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zwoleniu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI

355790 / 2010-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Radom (mazowieckie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zamówienie z wolnej ręki na świadczenie usług z zakresu warsztatów i prelekcji na rzecz uczestników w ramach POKL

133585 / 2014-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie treningu kompetencji i umiejętności psychospołecznych dla uczestników KS i PAL w projekcie: Promocja aktywnej integracji społecznej na terenie miasta Zawiercie realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu, współfinansowanym przez UE w ramach EFS POKL, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

263998 / 2010-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń i kursów przewidzianych w projekcie pt. Udział w projekcie szansą na lepsze jutro w mieście Ostrów Wielkopolski realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: - zastosowanie usług wspierających aktywizację zawodową w postaci treningu i spotkań z doradcą zawodowym

176336 / 2010-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Biłgoraj (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Usługa obejmująca organizację i realizację kursów dla Beneficjentów Ostatecznych projektu systemowego Czas na zmianę. Podniesienie atrakcyjności zawodowej i społecznej niepracujących mieszkańców Biłgoraja współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poddziałanie 7.1.1.

243611 / 2011-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Szkolenia dla klientów Klubu Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w ramach programu Klubu Integracji Społecznej.

524662 / 2013-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie treningu kompetencji i umiejętności obejmującego trening autoprezentacji dla uczestników kontraktu socjalnego i PAL w projekcie: Promocja aktywnej integracji społecznej na terenie miasta Zawiercie realizowanym przez MOPS w Zawierciu, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

208557 / 2012-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Świadczenie usługi szkoleniowej na terenie miasta Gdańska dla beneficjentów projektu Systematycznie do celu (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013; Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1), w zakresie: treningu umiejętności społecznych, treningu umiejętności zawodowych, treningu umiejętności wychowawczych, treningu umiejętności budżetowych, treningu niwelującego zachowania agresywne, grupy wsparcia, terapii z podnoszenia samooceny i wiary we własne możliwości, prawa, terapii indywidualnej, Programu Aktywności Lokalnej, doradztwa zawodowego, diagn

296503 / 2010-10-21 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Aktywna integracja beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach pod nazwą AKADEMIA AKTYWNOŚCI, poprzez zorganizowanie i przeprowadzenia 7-dniowego szkolenia wyjazdowego - kurs fotograficzny wraz z wyposażeniem w narzędzie pracy (aparat fotograficzny)

65891 / 2012-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz indywidualnych konsultacji specjalistycznych dla 16 osób niepełnosprawnych z terenu gmin: Damnica, Dębnica Kaszubska, Smołdzino, Główczyce, Kępice i Potęgowo - uczestników projektu konkursowego pn. Rękodzieło sposobem na przełamanie barier realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku w ramach poddziałania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

55863 / 2013-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Szkolenia dla 18 klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w ramach programu Klubu Integracji Społecznej