127313 / 2014-06-12 - Administracja samorządowa / Gmina Piła (Piła)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej realizowanego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013
Opis zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej realizowanego w ramach Priorytetu VI Turystyka i środowisko kulturowe, Działanie 6.1 Turystyka, Schemat I Infrastruktura turystyczna Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
1.2. Wykonawca przeprowadzi audyt zewnętrzny ww. projektu oraz sporządzi sprawozdanie z audytu
zgodnie z Wytycznymi Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II-VI.
1.3. Zakres rzeczowy badanego projektu:
W ramach przedsięwzięcia powstaje w Pile ogólnodostępna infrastruktura turystyczno - rekreacyjna łącząca 4,6 km szlaku wodnego rzeki Gwdy poprzez:
- budowę ciągów pieszo - rowerowych, wzdłuż lewej strony rz. Gwdy od Mostów Królewskich do
kładki na wyspie miejskiej oraz od kładki na wyspie miejskiej od strony al. Niepodległości, przebudowę ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż Bulwarów Chatellerault po prawej stronie rzeki Gwdy do Placu Staszica o dł. 983,5 m wraz z elementami małej architektury;
- budowę trzech przystani turystycznych na rzece Gwdzie;
- zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne wyspy miejskiej - obejmujące przebudowę głównego
placu na wyspie wraz z fontanną i przyłączami wodno-kanalizacyjnymi, budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż wschodniego i południowego brzegu wyspy o dł. 441,8 m, wykonanie i instalację elementów małej architektury, oświetlenie z przyłączem elektrycznym, rewitalizację zieleni ozdobnej oraz budowę monitoringu. Ten punkt obejmuje także budowę wielofunkcyjnego placu zabaw z siłownią.
Część elementów projektu - ciąg pieszo-rowerowy od Mostów Królewskich do kładki na wyspie miejskiej, plac zabaw i siłownia zewnętrzna na wyspie oraz 3 przystanie turystyczne - zostały zrealizowane przed podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu.
Celem projektu jest wzrost znaczenia turystyki, w tym przede wszystkim wodnej i rowerowej w rozwoju subregionu pilskiego i całej Wielkopolski. Naturalne atuty miasta, z uwagi na słabe zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne nie były do tej pory należycie wykorzystywane.
Projekt Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej na mocy Uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego został włączony do Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych dla Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
W dniu 7 stycznia 2014 roku została podpisana umowa nr UDA-RPWP.06.01.01-30-002/13-00 (zm. aneksem) o dofinansowanie niniejszego projektu w ramach Priorytetu VI Turystyka i środowisko kulturowe, Działanie 6.1 Turystyka, Schemat I Infrastruktura turystyczna Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Okres rzeczowej realizacji projektu: 01.04.2011 r. - 30.09.2014 r.
Okres finansowej realizacji projektu: 27.09.2011 r. - 30.09.2014 r.
Całkowita wartość projektu wg umowy z dnia 07.01.2014 r. zmienionej aneksem 1 z dnia 14.03.2014 r. wynosi 9 674 688,47 zł, z czego kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 4 871 536,76 zł.
1.4. Zakres audytu:
1.4.1. Audyt winien być przeprowadzony zgodnie z Wytycznymi Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II - VI.
Badaniem audytowym zostanie objęte 100% dokumentacji związanej z realizowanym projektem inwestycyjnym w momencie rozpoczęcia czynności audytowych. Prowadzenie i dokumentowanie audytu należy prowadzić w oparciu o uznawane standardy audytu.
1.4.2. Zakres audytu powinien obejmować:
a) gotowość organizacyjną beneficjenta i jego procedury wewnętrzne,
b) audyt finansowy,
c) audyt realizacji projektu,
d) wizyta na miejscu realizacji projektu,
e) prawidłowość i rzetelność prowadzenia i archiwizowania dokumentacji,
f) zgodność projektu z politykami wspólnotowymi,
g) wdrożenie zaleceń pokontrolnych,
h) analiza powodzenia projektu.
Szczegółowy opis zakresu znajduje się w rozdziale 3 Wytycznych Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013 w zakresie wyboru audytora oraz przeprowadzania i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu I Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz priorytetów II-VI.
1.4.3. Okres podlegający audytowi zewnętrznemu: od kwietnia 2011 roku - do dnia rozpoczęcia
czynności audytowych.
1.4.4. Ilość dokumentacji dotyczącej projektu:
- umowa o dofinansowanie - 1 szt. + aneks do umowy - 1 szt.,
- wnioski o płatność - 1 szt.,
- umowy z wykonawcami (wraz z aneksami) - ok. 30 szt.,
- faktury i inne dokumenty księgowe o równoważnej wartości - ok. 50 szt.,
- ilość kont księgowych - ok. 10 kont syntetycznych bilansowych i ok. 5 kont syntetycznych
pozabilansowych,
- inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia badania audytowego.
Badaniem audytowym objąć należy 100% dokumentacji związanej z realizowanym projektem, przez co należy rozumieć całość dokumentów dostępnych w momencie rozpoczęcia czynności audytowych na podstawie podpisanej z audytorem umowy.
Miejscem przechowywania dokumentacji podlegającej badaniu jest budynek Urzędu Miasta Piły Pl. Staszica 10, 64-920 Piła.
1.4.5. Funkcją audytu jest ocena prawidłowości realizacji projektu i doradztwo w zakresie
polepszenia metod jego realizacji.
1.4.6. Ponadto, Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do:
a) przekazania Zamawiającemu kopii dokumentacji roboczej: notatek, kwestionariuszy oceny, list sprawdzających itp. lub co najmniej wykazu badanych dokumentów i wykazu sporządzonych dokumentów roboczych;
b) prowadzenia audytu w sposób uwzględniający m.in. analizy dokumentów, wywiady z pracownikami i wykonawcami, oględziny inwestycji;
c) dokumentowania audytu poprzez m.in. wykaz weryfikowanych dokumentów, listy sprawdzające, kwestionariusze samooceny, notatki/protokoły z wywiadów i spotkań;
d) organizacji spotkań: otwierającego, zamykającego oraz spotkań w trakcie prowadzenia audytu (udokumentowanych notatkami/protokołami podpisanymi przez uczestników spotkań);
e) wyznaczenia osoby/osób do kontaktów z Zamawiającym oraz zapewnienia komunikacji w formie pisemnej;
f) sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonego audytu, według pkt 4.1. aktualnych Wytycznych Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II - VI. dostępnych na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl. W sprawozdaniu należy także uwzględnić jednoznaczną ocenę prawidłowości realizacji projektu wraz z uzasadnieniem, wskazanie badanych dokumentów i metod badania, rekomendacje;
g) stosowania na wszystkich dokumentach sporządzanych w ramach prowadzonego audytu znaków informacyjnych o źródłach dofinansowania, zgodnie z wytycznymi WRPO;
h) przygotowania sprawozdania z audytu w trzech egzemplarzach w wersji papierowej oraz w jednym egzemplarzu na nośniku CD.
1.5. Audyt powinien być przeprowadzony w oparciu o aktualne Wytyczne Instytucji Zarządzającej
Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II - VI, dostępnych na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl.
1.6. Podmioty uprawnione do przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektu:
1.6.1. Do prowadzenia audytu zewnętrznego projektu współfinansowanego ze środków EFRR w ramach WRPO uprawnione są osoby/podmioty zatrudniające osoby:
a) spełniające wymogi wskazane w art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach
publicznych (Dz. U. z 2013 poz. 885 ze zm., por. niżej ) oraz
b) posiadające udokumentowane doświadczenie w badaniu projektów finansowanych ze środków publicznych (przynajmniej 1 projekt). Za udokumentowane doświadczenie uznaje się referencje/zaświadczenie wystawione przez podmioty zlecające badanie audytowe.
1.6.2. Zgodnie z treścią art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, audytorem wewnętrznym może być osoba, która:
a) ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, lub innego państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz
b) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych oraz
c) nie była karana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz
d) posiada wyższe wykształcenie oraz
e) posiada następujące kwalifikacje do przeprowadzenia audytu wewnętrznego - jeden z certyfikatów:
- Certified Internal Auditor (CIA),
- Certified Government Auditing Professional (CGAP);
- Certified Information Systems Auditor (CISA);
- Association of Chartered Certified Accountants (ACCA);
- Certified Fraud Examiner (CFE);
- Certification in Control Self-Assessment (CCSA);
- Certified Financial Services Auditor (CFSA);
- Chartered Financial Analyst (CFA),
lub
f) złożyła w latach 2003 - 2006 z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora
wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów, lub
g) posiada uprawnienia biegłego rewidenta, lub
h) posiada dwuletnią praktykę w zakresie audytu wewnętrznego i legitymuje się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona (zgodnie z odrębnymi ustawami) do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych (za praktykę w zakresie audytu wewnętrznego uznaje się udokumentowane przez kierownika jednostki wykonanie czynności, w wymiarze czasu pracy nie mniejszym niż ½ etatu, związanych z:
- przeprowadzeniem audytu wewnętrznego pod nadzorem audytora wewnętrznego,
- realizacją przez inspektorów kontroli skarbowej czynności z zakresu certyfikacji i wydawania deklaracji zamknięcia pomocy finansowej ze środków pochodzących z Unii Europejskiej , o których mowa w ustawie z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2011 r. Nr 41 poz. 214 ze zm.),
- nadzorowaniem lub wykonywaniem czynności kontrolnych, o których mowa w ustawie z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. z 2012 r. poz. 82 ze zm.).
1.7. Termin realizacji zamówienia i przekazania Zamawiającemu: Wykonawca przekaże
Zamawiającemu sprawozdanie z audytu w trzech egzemplarzach w wersji papierowej oraz w jednym egzemplarzu na nośniku CD w terminie do 19 września 2014 roku, w tym:
1.7.1. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o osiągnięciu poziomu 50% rzeczowej realizacji
projektu, nie później niż na 30 dni przed upływem przed upływem terminu wskazanego w pkt. 1.7. Wykonawca rozpocznie czynności audytowe po otrzymaniu pisemnej informacji od Zamawiającego o osiągnięciu poziomu 50% rzeczowej realizacji projektu. Zaawansowanie rzeczowe przedsięwzięcia wynosi obecnie 43%.
1.7.2. Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej projekt sprawozdania z audytu
w celu naniesienia ewentualnych uwag/wniosków;
1.7.3. Zamawiający w ciągu 5 dni od otrzymania projektu sprawozdania przekaże Wykonawcy drogą elektroniczną uwagi/wnioski.
1.8. Podstawa płatności:
1.8.1. Podstawą płatności za realizację przedmiotu umowy będzie poprawnie wystawiona faktura
przez Wykonawcę, w oparciu o podpisany przez obie Strony protokół zdawczo-odbiorczy.
1.8.2. Wynagrodzenie płatne przelewem w terminie do 7 dni na konto bankowe wskazane przez
Wykonawcę od otrzymania przez Zamawiającego poprawnie wystawionej faktury.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 127313
Data publikacji: 2014-06-12
Nazwa: Gmina Piła
Ulica: Pl. Staszica 10
Numer domu: 10
Miejscowość: Piła
Kod pocztowy: 64-920
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 067 2126210
Numer faxu: 067 2123566
Adres strony internetowej: www.um.pila.pl
Regon: 00063833000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej realizowanego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej realizowanego w ramach Priorytetu VI Turystyka i środowisko kulturowe, Działanie 6.1 Turystyka, Schemat I Infrastruktura turystyczna Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
1.2. Wykonawca przeprowadzi audyt zewnętrzny ww. projektu oraz sporządzi sprawozdanie z audytu
zgodnie z Wytycznymi Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II-VI.
1.3. Zakres rzeczowy badanego projektu:
W ramach przedsięwzięcia powstaje w Pile ogólnodostępna infrastruktura turystyczno - rekreacyjna łącząca 4,6 km szlaku wodnego rzeki Gwdy poprzez:
- budowę ciągów pieszo - rowerowych, wzdłuż lewej strony rz. Gwdy od Mostów Królewskich do
kładki na wyspie miejskiej oraz od kładki na wyspie miejskiej od strony al. Niepodległości, przebudowę ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż Bulwarów Chatellerault po prawej stronie rzeki Gwdy do Placu Staszica o dł. 983,5 m wraz z elementami małej architektury;
- budowę trzech przystani turystycznych na rzece Gwdzie;
- zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne wyspy miejskiej - obejmujące przebudowę głównego
placu na wyspie wraz z fontanną i przyłączami wodno-kanalizacyjnymi, budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż wschodniego i południowego brzegu wyspy o dł. 441,8 m, wykonanie i instalację elementów małej architektury, oświetlenie z przyłączem elektrycznym, rewitalizację zieleni ozdobnej oraz budowę monitoringu. Ten punkt obejmuje także budowę wielofunkcyjnego placu zabaw z siłownią.
Część elementów projektu - ciąg pieszo-rowerowy od Mostów Królewskich do kładki na wyspie miejskiej, plac zabaw i siłownia zewnętrzna na wyspie oraz 3 przystanie turystyczne - zostały zrealizowane przed podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu.
Celem projektu jest wzrost znaczenia turystyki, w tym przede wszystkim wodnej i rowerowej w rozwoju subregionu pilskiego i całej Wielkopolski. Naturalne atuty miasta, z uwagi na słabe zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne nie były do tej pory należycie wykorzystywane.
Projekt Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej na mocy Uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego został włączony do Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych dla Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
W dniu 7 stycznia 2014 roku została podpisana umowa nr UDA-RPWP.06.01.01-30-002/13-00 (zm. aneksem) o dofinansowanie niniejszego projektu w ramach Priorytetu VI Turystyka i środowisko kulturowe, Działanie 6.1 Turystyka, Schemat I Infrastruktura turystyczna Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Okres rzeczowej realizacji projektu: 01.04.2011 r. - 30.09.2014 r.
Okres finansowej realizacji projektu: 27.09.2011 r. - 30.09.2014 r.
Całkowita wartość projektu wg umowy z dnia 07.01.2014 r. zmienionej aneksem 1 z dnia 14.03.2014 r. wynosi 9 674 688,47 zł, z czego kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 4 871 536,76 zł.
1.4. Zakres audytu:
1.4.1. Audyt winien być przeprowadzony zgodnie z Wytycznymi Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II - VI.
Badaniem audytowym zostanie objęte 100% dokumentacji związanej z realizowanym projektem inwestycyjnym w momencie rozpoczęcia czynności audytowych. Prowadzenie i dokumentowanie audytu należy prowadzić w oparciu o uznawane standardy audytu.
1.4.2. Zakres audytu powinien obejmować:
a) gotowość organizacyjną beneficjenta i jego procedury wewnętrzne,
b) audyt finansowy,
c) audyt realizacji projektu,
d) wizyta na miejscu realizacji projektu,
e) prawidłowość i rzetelność prowadzenia i archiwizowania dokumentacji,
f) zgodność projektu z politykami wspólnotowymi,
g) wdrożenie zaleceń pokontrolnych,
h) analiza powodzenia projektu.
Szczegółowy opis zakresu znajduje się w rozdziale 3 Wytycznych Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013 w zakresie wyboru audytora oraz przeprowadzania i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu I Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz priorytetów II-VI.
1.4.3. Okres podlegający audytowi zewnętrznemu: od kwietnia 2011 roku - do dnia rozpoczęcia
czynności audytowych.
1.4.4. Ilość dokumentacji dotyczącej projektu:
- umowa o dofinansowanie - 1 szt. + aneks do umowy - 1 szt.,
- wnioski o płatność - 1 szt.,
- umowy z wykonawcami (wraz z aneksami) - ok. 30 szt.,
- faktury i inne dokumenty księgowe o równoważnej wartości - ok. 50 szt.,
- ilość kont księgowych - ok. 10 kont syntetycznych bilansowych i ok. 5 kont syntetycznych
pozabilansowych,
- inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia badania audytowego.
Badaniem audytowym objąć należy 100% dokumentacji związanej z realizowanym projektem, przez co należy rozumieć całość dokumentów dostępnych w momencie rozpoczęcia czynności audytowych na podstawie podpisanej z audytorem umowy.
Miejscem przechowywania dokumentacji podlegającej badaniu jest budynek Urzędu Miasta Piły Pl. Staszica 10, 64-920 Piła.
1.4.5. Funkcją audytu jest ocena prawidłowości realizacji projektu i doradztwo w zakresie
polepszenia metod jego realizacji.
1.4.6. Ponadto, Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do:
a) przekazania Zamawiającemu kopii dokumentacji roboczej: notatek, kwestionariuszy oceny, list sprawdzających itp. lub co najmniej wykazu badanych dokumentów i wykazu sporządzonych dokumentów roboczych;
b) prowadzenia audytu w sposób uwzględniający m.in. analizy dokumentów, wywiady z pracownikami i wykonawcami, oględziny inwestycji;
c) dokumentowania audytu poprzez m.in. wykaz weryfikowanych dokumentów, listy sprawdzające, kwestionariusze samooceny, notatki/protokoły z wywiadów i spotkań;
d) organizacji spotkań: otwierającego, zamykającego oraz spotkań w trakcie prowadzenia audytu (udokumentowanych notatkami/protokołami podpisanymi przez uczestników spotkań);
e) wyznaczenia osoby/osób do kontaktów z Zamawiającym oraz zapewnienia komunikacji w formie pisemnej;
f) sporządzenia sprawozdania z przeprowadzonego audytu, według pkt 4.1. aktualnych Wytycznych Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II - VI. dostępnych na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl. W sprawozdaniu należy także uwzględnić jednoznaczną ocenę prawidłowości realizacji projektu wraz z uzasadnieniem, wskazanie badanych dokumentów i metod badania, rekomendacje;
g) stosowania na wszystkich dokumentach sporządzanych w ramach prowadzonego audytu znaków informacyjnych o źródłach dofinansowania, zgodnie z wytycznymi WRPO;
h) przygotowania sprawozdania z audytu w trzech egzemplarzach w wersji papierowej oraz w jednym egzemplarzu na nośniku CD.
1.5. Audyt powinien być przeprowadzony w oparciu o aktualne Wytyczne Instytucji Zarządzającej
Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013 w zakresie wyboru audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I - Działania 1.4, 1.5, 1.6 i 1.7 oraz Priorytetów II - VI, dostępnych na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl.
1.6. Podmioty uprawnione do przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektu:
1.6.1. Do prowadzenia audytu zewnętrznego projektu współfinansowanego ze środków EFRR w ramach WRPO uprawnione są osoby/podmioty zatrudniające osoby:
a) spełniające wymogi wskazane w art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach
publicznych (Dz. U. z 2013 poz. 885 ze zm., por. niżej ) oraz
b) posiadające udokumentowane doświadczenie w badaniu projektów finansowanych ze środków publicznych (przynajmniej 1 projekt). Za udokumentowane doświadczenie uznaje się referencje/zaświadczenie wystawione przez podmioty zlecające badanie audytowe.
1.6.2. Zgodnie z treścią art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, audytorem wewnętrznym może być osoba, która:
a) ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, lub innego państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz
b) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych oraz
c) nie była karana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz
d) posiada wyższe wykształcenie oraz
e) posiada następujące kwalifikacje do przeprowadzenia audytu wewnętrznego - jeden z certyfikatów:
- Certified Internal Auditor (CIA),
- Certified Government Auditing Professional (CGAP);
- Certified Information Systems Auditor (CISA);
- Association of Chartered Certified Accountants (ACCA);
- Certified Fraud Examiner (CFE);
- Certification in Control Self-Assessment (CCSA);
- Certified Financial Services Auditor (CFSA);
- Chartered Financial Analyst (CFA),
lub
f) złożyła w latach 2003 - 2006 z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora
wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów, lub
g) posiada uprawnienia biegłego rewidenta, lub
h) posiada dwuletnią praktykę w zakresie audytu wewnętrznego i legitymuje się dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona (zgodnie z odrębnymi ustawami) do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych (za praktykę w zakresie audytu wewnętrznego uznaje się udokumentowane przez kierownika jednostki wykonanie czynności, w wymiarze czasu pracy nie mniejszym niż ½ etatu, związanych z:
- przeprowadzeniem audytu wewnętrznego pod nadzorem audytora wewnętrznego,
- realizacją przez inspektorów kontroli skarbowej czynności z zakresu certyfikacji i wydawania deklaracji zamknięcia pomocy finansowej ze środków pochodzących z Unii Europejskiej , o których mowa w ustawie z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2011 r. Nr 41 poz. 214 ze zm.),
- nadzorowaniem lub wykonywaniem czynności kontrolnych, o których mowa w ustawie z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. z 2012 r. poz. 82 ze zm.).
1.7. Termin realizacji zamówienia i przekazania Zamawiającemu: Wykonawca przekaże
Zamawiającemu sprawozdanie z audytu w trzech egzemplarzach w wersji papierowej oraz w jednym egzemplarzu na nośniku CD w terminie do 19 września 2014 roku, w tym:
1.7.1. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o osiągnięciu poziomu 50% rzeczowej realizacji
projektu, nie później niż na 30 dni przed upływem przed upływem terminu wskazanego w pkt. 1.7. Wykonawca rozpocznie czynności audytowe po otrzymaniu pisemnej informacji od Zamawiającego o osiągnięciu poziomu 50% rzeczowej realizacji projektu. Zaawansowanie rzeczowe przedsięwzięcia wynosi obecnie 43%.
1.7.2. Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej projekt sprawozdania z audytu
w celu naniesienia ewentualnych uwag/wniosków;
1.7.3. Zamawiający w ciągu 5 dni od otrzymania projektu sprawozdania przekaże Wykonawcy drogą elektroniczną uwagi/wnioski.
1.8. Podstawa płatności:
1.8.1. Podstawą płatności za realizację przedmiotu umowy będzie poprawnie wystawiona faktura
przez Wykonawcę, w oparciu o podpisany przez obie Strony protokół zdawczo-odbiorczy.
1.8.2. Wynagrodzenie płatne przelewem w terminie do 7 dni na konto bankowe wskazane przez
Wykonawcę od otrzymania przez Zamawiającego poprawnie wystawionej faktury.
Kody CPV:
792120003 (Usługi audytu)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 19/09/2014
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (wzór załącznik nr 2 do SIWZ).
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (wzór załącznik nr 2 do SIWZ).
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (wzór załącznik nr 2 do SIWZ).
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że dysponuje Zespołem Audytowym składającym się z co najmniej 2 osób, z których:
- przynajmniej jedna zobowiązana jest legitymować się uprawnieniami:
a) posiada następujące kwalifikacje do przeprowadzenia audytu wewnętrznego - jeden
z certyfikatów:
- Certified Internal Auditor (CIA),
- Certified Government Auditing Professional (CGAP);
- Certified Information Systems Auditor (CISA);
- Association of Chartered Certified Accountants (ACCA);
- Certified Fraud Examiner (CFE);
- Certification in Control Self-Assessment (CCSA);
- Certified Financial Services Auditor (CFSA);
- Chartered Financial Analyst (CFA),
lub
b) złożyła w latach 2003 - 2006 z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora wewnętrznego
przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Ministra Finansów,lub
c) posiada uprawnienia biegłego rewidenta,lub
h) posiada dwuletnią praktykę w zakresie audytu wewnętrznego i legitymuje się dyplomem
ukończenia studiów podyplomowych w zakresie audytu wewnętrznego, wydanym przez jednostkę organizacyjną, która w dniu wydania dyplomu była uprawniona (zgodnie z odrębnymi ustawami) do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych lub prawnych (za praktykę w zakresie audytu wewnętrznego uznaje się udokumentowane przez kierownika jednostki wykonanie czynności, w wymiarze czasu pracy nie mniejszym niż ½ etatu, związanych z:
- przeprowadzeniem audytu wewnętrznego pod nadzorem audytora wewnętrznego,
- realizacją przez inspektorów kontroli skarbowej czynności z zakresu certyfikacji i wydawania
deklaracji zamknięcia pomocy finansowej ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, o których mowa w ustawie z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2011 r. Nr 41 poz. 214 ze zm.),
- nadzorowaniem lub wykonywaniem czynności kontrolnych, o których mowa w ustawie z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. z 2012 r. poz. 82 ze zm.),
przy czym wystarczające jest spełnienie jednego z tych warunków,oraz posiadać udokumentowane doświadczenie w zakresie prowadzenia audytu (przynajmniej 1 audyt). Za udokumentowane doświadczenie uznaje się referencje/zaświadczenia wystawione przez podmioty zlecające badanie audytowe;
- wszystkie osoby prowadzące badanie audytowe muszą dysponować kwalifikacjami i doświadczeniem zapewniającym należytą ocenę prawidłowości realizowania projektu oraz spełniają wszystkie wymogi:
a) mają obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, lub innego państwa, którego
obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego, przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz
b) mają pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystają z pełni praw publicznych oraz
c) nie były karane za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz
d) posiadają wyższe wykształcenie.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (wzór załącznik nr 2 do SIWZ).
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Formularz oferty (wzór załącznik nr 1 do SIWZ).
2. Dokument zawierający pisemne zobowiązanie, zgodnie z art. 26 ust 2b ustawy Pzp, że wykonawca będzie dysponował zasobami do realizacji zamówienia jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, będzie polegał na zasobach innych podmiotów.
3. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu (w przypadku podmiotów występujących wspólnie) przygotowane zgodnie z zapisami SIWZ.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku zmiany terminu wykonania zamówienia spowodowanej nie osiągnięciem poziomu 50% zaawansowania rzeczowej realizacji projektu do 19 sierpnia 2014 roku.
Każdy wniosek o zmianę zapisów umowy winien być przedłożony przez wykonawcę pisemnie wraz z uzasadnieniem. Zmiana zapisów umowy może być przez zamawiającego uznana wyłącznie w zakresie określonym w art. 144 ust. 1 ustwy Pzp.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pila.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pila.pl
Data składania wniosków, ofert: 23/06/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
siedziba Zamawiającego pok. 134 piętro I - Kancelaria Główna
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu VI Turystyka i środowisko kulturowe, Działanie 6.1 Turystyka, Schemat I Infrastruktura turystyczna, ujętego w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych dla Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Umowę o dofinansowanie projektu nr UDA-RPWP.06.01.01-30-002/13-00 podpisano dnia 07.01.2014 roku.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
219393 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie i udokumentowanie w formie sprawozdania audytu zewnętrznego dla projektu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski pn. Przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Wylotowej w Ostrowie Wielkopolskim dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (WRPO), Działania 1.7..
521324 / 2013-12-16 - Inny: Instytut Naukowy Polskiej Akademii Nauk
Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie badania sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2013 Instytutu Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu
275232 / 2010-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Audyt organizacyjny Urzędu Miasta Poznania i Miejskich Jednostek Organizacyjnych
352012 / 2015-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
DZ-I.272.26.2015 - Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektów pn.:_Usługa szerokopasmowej bezpiecznej transmisji danych dla wymiany danych pomiędzy podmiotami leczniczymi podległymi Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego_ oraz _Usługi elektroniczne służące zarządzaniu na poziomie wojewódzkim skierowane do podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego_ z podziałem na części
200999 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Piła - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIE AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO W ZAKRESIE PROJEKTU PN: REWITALIZACJA OBSZARU POWOJSKOWEGO W PILE PRZY Al. POWSTAŃCÓW WLKP. - CENTRUM STRZELECTWA SPORTOWEGO REALIZOWANEGO W RAMACH WRPO 2007 - 2013, Priorytet VI, Działanie 6.1.; Schemat I
28639 / 2012-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Pilski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego projektu pt. Przebudowa dróg powiatowych nr 1160P, 1177P, 1180P, 1191P na odcinku Ujście - Ruda, stanowiących ciąg obwodnicy południowej powiatu pilskiego
278766 / 2013-07-16 - Podmiot prawa publicznego
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Nadnoteckich - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Usprawnienie/wdrożenie procedury konsultacji społecznych w sprawach ważnych dla gminy - w 5 JST, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013
191456 / 2013-05-16 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Usługa audytu zewnętrznego z zakresu infrastruktury badawczej pod nazwą Stanowisko do mikromanipulacji i analizy wielokierunkowej komórek
116948 / 2014-04-07 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie usługi audytu zewnętrznego projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, pt.: Nowa żywność bioaktywna o zaprogramowanych właściwościach prozdrowotnych wraz ze sprawozdaniem i opinią o projekcie
312454 / 2013-08-02 - Podmiot prawa publicznego
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Nadnoteckich - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Usprawnienie/wdrożenie procedury konsultacji społecznych w sprawach ważnych dla gminy - w 5 JST, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, projektu Profesjonalizm i nowoczesność w JST
230048 / 2014-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie i udokumentowanie w formie sprawozdania audytu zewnętrznego dla projektu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski pn. Przebudowa ciągu drogowego ulic Brzozowej, Siewnej i Długiej oraz wiaduktu kolejowego nad ulicą Brzozową w Ostrowie Wielkopolskim, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (WRPO), Działania 2.2 Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne)
196876 / 2011-07-13 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
przetarg nieograniczony na wykonanie usługi przeprowadzenia audytu zewnętrznego projektu Opracowanie optymalnych konstrukcji typoszeregów sprężarek i dmuchaw promieniowych dużej mocy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wdrażanego w ramach Działania 1.3 (Podziałanie 1.3.1) Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka nr UDA-POIG.01.03.01-30-148/09-03.
3955 / 2013-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie i udokumentowanie w formie sprawozdania audytu zewnętrznego dla projektu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski pn. Budowa ulicy Sadowej - ostatni etap ramy komunikacyjnej miasta Ostrowa Wielkopolskiego dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (WRPO), Działania 2.2 Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne), Schematu I Drogi w granicach administracyjnych miast powyżej 50 tys. mieszkańców
300730 / 2013-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Piła - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu Budowa ul. Philipsa w Pile, łączącej drogi o znaczeniu regionalnym realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Priorytet II; Działanie 2.2.; Schemat II
71031 / 2012-03-28 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego
Powiat Kaliski - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego realizowanego projektu pn. Przebudowa ciągu dróg powiatowych: nr 4594P (Koźminek-Morawin-Goliszew), nr 4586P (Goliszew-Zbiersk)
191246 / 2013-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIA AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO DLA PROJEKTU PN.: DZIAÅALNOŚĆ PROMOCYJNA NA RZECZ NOWEGO PRODUKTU KULTURY TUREK- MIASTO W KLIMACIE MEHOFFERA W CELU OÅ»YWIENIA POTENCJAÅU KULTUROWEGO REGIONU PROJEKT WSPÓÅFINANSOWANY ZE ÅšRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013, DZIAÅANIE 6.2 ROZWÓJ KULTURY I ZACHOWANIE DZIEDZICTWA KULTUROWEGO SCHEMAT II PROJEKTY PROMOCYJNE
15611 / 2013-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasteczko Krajeńskie - Miasteczko Krajeńskie (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego projektu
Ochrona wód zlewni rzeki Noteć- aglomeracja Miasteczko Krajeńskie
374439 / 2010-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Miejskich - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego dla realizowanego w ramach Priorytetu II Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Projektu pn.: Budowa Trasy Bursztynowej w Kaliszu - Etap II (odcinek od ulicy Dworcowej do ulicy Częstochowskiej)
41781 / 2012-02-21 - Uczelnia publiczna
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie i udokumentowanie w formie sprawozdania audytu zewnętrznego projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Projekt pod nazwÄ… Budowa budynku dydaktycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
115239 / 2015-08-03 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
przeprowadzenie audytu projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i rozwoju pt. Społeczno-kulturowa identyfikacja cudzoziemców
44623 / 2014-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Opracowanie modelu wynagradzania przewoźników wraz z audytem rekompensaty za 2013 rok
181591 / 2011-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Piła - Piła (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
PRZEPROWADZENIE AUDYTU ZEWNĘTRZNEGO W ZAKRESIE PROJEKTU PN: REWITALIZACJA OBSZARU POWOJSKOWEGO W PILE PRZY AL. POWSTAŃCÓW WLKP. - CENTRUM STRZELECTWA SPORTOWEGO REALIZOWANEGO W RAMACH WRPO 2007 - 2013, Priorytet VI, Działanie 6.1.; Schemat I
134619 / 2011-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Gminy Miłosław - Miłosław (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
- wybór audytora oraz prowadzenia i dokumentowania audytu zewnętrznego do projektu Rozbudowa systemu oczyszczania ścieków w Gminie Miłosław - aglomeracja Miłosław (kanalizacja)i aglomeracja Orzechowo (kanalizacja, oczyszczalnia) współfinansowanego z EFRR w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Priorytet III Środowisko przyrodnicze Działanie 3.4 Gospodarka wodno-ściekowa
Schemat 3- Budowa systemów kanalizacji zbiorczej wraz z budową, rozbudową, przebudową (modernizacją) oczyszczalni ścieków komunalnych.
1986 / 2013-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Badanie sprawozdania finansowego spółki oraz audytu rekompensaty należnej Spółce z tytułu realizacji usługi przewozowej za rok obrotowy 2012
UWAGA:
Postępowanie jest prowadzone jest wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o. o. (Zamawiający upoważniony do przeprowadzenia postępowania) oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu na podstawie art. 16 Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004 roku (Dz. U. 10.113.759 ze zmianami)
212743 / 2010-08-06 - Inny: podsektor samorzÄ…dowy
POZSERWIS Gospodarstwo Pomocnicze Urzędu Miasta Poznania - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Audyt elektryczny w Miejskiej Jednostce Organizacyjnej
161184 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Swarzędz - Swarzędz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie opracowania dotyczącego oceny stanu technicznego wraz z określeniam potrzeb remontowych budynków oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Swarzędz dla zadania: Audyt placówek oświatowych na terenie Gminy Swarzędz
221178 / 2013-06-10 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
przetarg nieograniczony na wykonanie usługi przeprowadzenia audytu zewnętrznego na potrzeby projektu nr WND-POIG.01.03.01-30-150/09 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka pt.: Opracowanie założeń badawczych oraz konstrukcyjnych prototypu nowego typu tomografu EPR do obrazowania komórek nowotworowych i miażdżycowych
231463 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Badanie sprawozdania finansowego spółki oraz audytu rekompensaty należnej Spółce z tytułu realizacji usługi przewozowej za rok obrotowy 2012.
UWAGA : Postępowanie prowadzone jest wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Spółka z o.o. - (Zamawiający upoważniony do przeprowadzenia postępowania) oraz Zarząd Transportu Miejskiego na podstawie art.16 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz.U.10.113.759 ze zmianami).
58913 / 2009-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Swarzędz - Swarzędz (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie opracowania dotyczącego oceny stanu technicznego wraz z określeniem potrzeb remontowych budynków oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Swarzędz dla zadania: Audyt placówek oświatowych na terenie Gminy Swarzędz
119298 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Odolanów - Odolanów (wielkopolskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Termomodernizacja budynków oświatowych na terenie Gminy Odolanów