Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

39269 / 2009-02-18 - Administracja samorządowa / Gmina Leśna (Leśna)

Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem: Przebudowa ulicy Rynek wraz z infrastrukturą w Leśnej.

Opis zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru nad zadaniem: Przebudowa ulicy Rynek wraz z infrastrukturą
w Leśnej.
Zakresem nadzoru jest przebudowa nawierzchni placu z zastosowaniem kostki granitowej i płyt granitowych, ze zmianą zagospodarowania terenu wraz z budową oświetlenia, odwodnienie terenu placu poprzez budowę przyłączy studzienek deszczowych oraz elementów małej architektury w obrębie placu Rynek i ulic przyległych. Projektowana inwestycja jest przebudową nawierzchni placu i ulic w zakresie:
­rozebranie istniejącej nawierzchni z asfaltu wraz z kostką granitową i podbudową,
­wycięcia drzew i krzewów oraz likwidacja trawników z murkami oporowymi
­wykonanie nowej podbudowy i przyłączy studzienek deszczowych kanalizacji deszczowej,
­podniesienie studzienek i włazów kanalizacji i telekomunikacji z wymianą pokryw nastudziennych i wymianą hydrant ów,
­wykonanie nowej nawierzchni z płyt granitowych, kostki granitowej, nawierzchni asfaltowej,
­odtworzenie zabytkowej studni miejskiej
­wykonanie i montaż elementów małej architektury tj. schody kamienne, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne,
­wykonanie nowej zieleni urządzonej - kwietniki, krzewy ozdobne, drzewka ozdobne.

2. ISTNIEJĄCY STAN ZAGOSPODAROWANIA TERENU

Terenem planowanej inwestycji jest plac Rynek w Leśnej oraz częściowo ulice przylegające bezpośrednio do rynku. Jest to we-wnętrzny plac w zabudowie zwartej z budynkiem Ratusza w centrum placu. Przez plac przebiega droga gminna pomiędzy ulicami Lubańską, Świerczewskiego, Szkolną i Sienkiewicza.
Plac posiada nawierzchnię z asfaltobetonu oraz płyt i kostki betonowe z dużą ilością murków kamiennych oraz zieleni w postaci krzewów. Teren częściowo wyłączony jest z ruchu samochodowego.
Droga posiada nawierzchnię z asfaltobetonu oraz chodniki z asfaltu i częściowo z płyt betonowych.
Bilans terenu:
­ powierzchnia opracowania 3.972 m2
­ powierzchnia działki nr 782 3.700 m2
­ powierzchnia części działek nr 750/2, 773/2, 765, 794/2, 796/4, 743/2 272 m2
­ powierzchnia drogi gminnej 536 m2
­ powierzchnia terenów zielonych 25 m2
­ powierzchnia parkingu 157 m2
­ powierzchnia wykonana z koski granitowej 3254 m2

3. PROJEKTOWANE ZAGOSPODAROWANIE TERENU

W projekcie założono reorganizację przestrzeni poprzez nowe zagospodarowanie płyty rynku, którego cała płaszczyzna będzie otwarta bez elementów kubaturowych i przestrzennych.
W rysunek nawierzchni płyty podkreślone zostały takie elementy jak przebieg murów dawnego ratusza, lokalizację studni oraz przebieg historyczny ulicy wewnętrznej.
Plac został podzielony na dwie części:
- plac wewnętrzny, przylegający do Ratusza
- drogę łączącą ulice z placem wzdłuż pierzei wschodniej, zewnętrzny
Nawierzchnię ulicy zaprojektowano z kostki kamiennej granitowej w układzie segmentowym pozostałą część placu wewnętrznego zaprojektowano z kostki ułożonej rzędowo oraz w układzie kołowym i rybią łuskę.
Nawierzchnię zaprojektowano z płyt granitowych groszkowanych w kolorze jasno szarym i czerwonym oraz z kostki granitowej z jedną płaszczyzną ciętą groszkowaną w kolorze jasno szarym, rudo szarymi i czarnym.

4. PROJEKTOWANE PRACE BUDOWLANE

Rozbiórka elementów nawierzchni. Obiekty znajdujące się w pasie robót drogowych nie przeznaczone do usunięci powinny być przez Wykonawcę zabezpieczone przed uszkodzeniem. Roboty rozbiórkowe obejmują zerwanie nawierzchni z asfaltobetonu wraz z nawierzchnią z kostki betonowej, następnie należy zerwać nawierzchnię z kostki granitowej brukowej pozostawionej pod asfaltem. Na powierzchni placu gdzie nie były prowadzone wykopy pod instalacje zdjąć górną warstwę podbudowy o grubości 15 cm. Ele-menty możliwe do powtórnego wykorzystania powinny być usuwane bez powodowania zbędnych uszkodzeń.
Podbudowa. Na całej szerokości placów oraz jezdni należy wykonać podbudowę warstwy nośnej z kruszywa łamanego i miału kamiennego. Grubość rozłożonej warstwy luźnego kruszywa powinna być taka aby po zagęszczeniu i zaklinowaniu osiągnięto wyma-ganą grubość warstwy 30 cm. Zagęszczenie podbudowy powinno rozpoczynać się od osi jezdni w kierunku budynków a wewnątrz placu od poziomu najniższego w kierunku budynków.
Profilowanie podłoża. Przed przystąpieniem do profilowania podłoże powinno być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Po oczyszczeniu powierzchni podłoża należy sprawdzić czy istniejące rzędne terenu umożliwią uzyskanie po profilowaniu zaprojekto-wanych rzędnych.
Podłoże w miejscach prowadzonych wykopów należy dogęścić przez wałowanie zagęszczarką wibracyjną.
Nawierzchnia placu. Do wykonania nawierzchni placu zastosowano kostkę kamienną granitową i płyty granitowe o wysokości 8 cm.
Szczeliny dylatacyjne poprzeczne należy stosować co 10-15m oraz w takich miejscach, w których występuje zmiana sztywności podłoża. Kostka po ułożeniu powinna być dobrze ubita, kostki pęknięte powinny być wymienione na całe.
Układanie kostki kamiennej należy rozpocząć nie wcześniej niż po zakończeniu i odebraniu wszelkich robót związanych układaniem, montowaniem i instalowaniem wszelkich instalacji podziemnych jak również elementów małej architektury.
Kostkę należy układać powyżej zakładanego poziomu o 3-4 cm, następnie należy ubijać kostkę dwukrotnie. Pierwsze ubicie wykonać przed wypełnieniem spoin, stosując polewanie kostki wodą. Drugie ubicie lub wibrowanie wykonać po zasypaniu szczelin podsypką, w trakcie ubijania uzupełnić wypełnienie szczelin podsypką z polewaniem wodą.
Ścieki. Ścieki uliczne należy wykonać z kostki rzędowej kamiennej granitowej o wysokości 16 cm na podsypce cementowo - piaskowej o grubości po zagęszczeniu 10 cm. Wykonanie ścieku powinno być z dwóch rzędów.
Ulica wewnętrzna. Zgodnie z ustaleniami z zarządcą drogę gminną zaprojektowano jako jednojezdniową o szerokości 6,0 m.
Konstrukcję jezdni zaprojektowano zgodnie z pkt. 5.3.2.b załącznika nr 5 do Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Mor-skiej z 2 marca 1999 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U Nr 43 poz. 430).
z betonu B-15. Wysokość krawężnika nad kostką - 8 cm, wysokość krawężnika nad pozostałą jezdnią zgodnie z rysunkami architektonicznymi. Na przejściach dla pieszych projektuje się ułożenie krawężników wtopionych. W ramach projektu przewidziano także regulację urządzeń obcych (kapy zaworów wodnych i gazowych, krat deszczowych, włazów kanałowych oraz studni telekomunika-cyjnych). Projekt przewiduje także wymianę istniejących krat deszczowych na nowe - uchylne w przekładką elastomerową; włazów studni deszczowych - na włazy z wypełnieniem z kostki granitowej, wentylowane z wkładką tłumiącą i zabezpieczeniem przed obro-tem; włazów studni kanalizacji sanitarnej - na włazy z wypełnieniem kostką granitową, pełne, z wkładką tłumiącą i zabezpieczeniem przed obrotem. Zaprojektowano także wymianę istniejących uszkodzonych kap zaworów wodnych i gazowych oraz pokryw studni telekomunikacyjnych. Pokrywy studzienek telekomunikacyjnych należy ujednolicić stosując typowe obudowy z wypełnieniem kost-ką granitową. Wszystkie wymieniane elementy armatury sieci zewnętrznych powinny posiadać klasę D-400 (lub wyższą) oraz sto-sowne aprobaty techniczne IBDiM.
Projektowana nawierzchnia placu ul. Rynek
Ze względu na położenie placu pomiędzy zabudową śródmiejską nie projektuje się jezdni ani chodników. Nawierzchnię zaprojektowano jako jednoprzestrzenną bez krawężników, na całej szerokości pomiędzy budynkami. Zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków w miejscu historycznej lokalizacji studni miejskiej zaprojektowano odbudowe stylizowanej obudowy studni wraz z eksplora-cją pozostałości studni poniżej poziomu posadzki i jej odtworzenia jako obiektu architektonicznego. Układ zaprojektowanych wzo-rów pokazany na rysunkach architektonicznych podkreśla historyczny układ ulic oraz placów.
5. PROJEKTOWANE ELEMENTY MAŁEJ ARCHITEKTURY
Studnia miejska. Po dokonaniu odkrywki archeologicznej studni miejskiej należy dokonać eksploracji jej szybu a następnie wykonać prace renowacyjne ocembrowania i odtworzyć jako stylizowaną obudowę studni. Ze względu na bezpieczeństwo zaprojektowano została osłona szybu studni ze szkła bezpiecznego. Zaprojektowano zastosowanie podświetlenia szybu z wewnątrz studni podłączone do systemu oświetlenia placu.
Kratki piwniczne. Poziome zabezpieczenie pośredniego doświetlenie piwnic wykonać ze stalowych płaskowników (6x30) o wymia-rach dostosowanych do miejsca zamontowania. Kratę należy ułożyć na specjalnie przygotowanym kamiennym krawężniku z zaciętym profilem, umożliwiającym zlicowanie powierzchni kraty z nawierzchnią chodnika. Na ścianach okienek piwnicznych należy wykonać żelbetowe wieńce jako podbudowa pod kamienne obramowanie.
Postument. Projekt wskazuje lokalizację postumenty pod lokalizacje dzwonu z wieży ratuszowej
Obudowa drzew. Zaprojektowana została obudowa drzew w formie siedziska z bloków granitowych, oraz w formie obramowania drzew krawężnikiem ciętym z łuku z zamocowana kratą ozdobną odlewaną z żeliwa.
Elementy architektoniczne jak: ławki, źródełko słupek, pachołki, tablica i kosze wybrane zostały z katalogu firmy art. metal (www.art.-metal.pl). Elementy te zostały wybrane jako możliwe do zastosowania.
Elementy architektoniczne:
- ławki - boki wykonane z odlewów żeliwnych, całość zabezpieczona antykorozyjnie w celu zabezpieczenia ławki przed przesunięciem w stopach nóżek wykonać otwory na śruby mocujące ławkę do podłoża, listwy z drewna twardego malowane bejcą z lakierem w kolorze machoń,
- pachołki - konstrukcja słupków stalowa z elementami dekoracyjnymi żeliwnymi, część dolna z możliwością do zabetonowania,
- tablica - słupki żeliwne w podstawie zalany pręt zbrojeniowy do posadowienia słupków, plansza z tworzywa umożliwiającego mocowanie informacji, obudowa planszy metalowo żeliwna ozdobna,
- kosze na śmieci - słupki żeliwne z możliwością demontażu kosza, podstawa słupka zabetonowana w posadzkę,
- latarnia parkowa - słup latarni i korona żeliwne, oprawy oświetleniowe - tworzywo odporne na uderzenie (nietłukące się)
- latarnia stylizowana uliczna - słup konstrukcji stalowo - żeliwnej zabezpieczony antykorozyjnie, korona z rury z elementami ozdobnymi żeliwnymi oraz podwieszane oprawy z systemem daszków ozdobnych wykonanych z metali nierdzewnych,
- osłony drzew - kraty żeliwne ozdobna.
Zieleń.
W projekcie założono reorganizację przestrzeni poprzez nowe zagospodarowanie tj likwidację różnego rodzaju murków kamiennych.
Należy wyciąć jedno drzewo iglaste oraz krzewy znajdujące się przy budynku Ratusza.
Projekt wyznacza lokalizację nasadzenia nowych drzew liściastych na placu oraz zaprojektowano nowy układ zieleńców
6. SIEĆ WODOCIĄGOWA I KANALIZACJA DESZCZOWA
Kanalizacja deszczowa .
Kanalizację deszczową projektuje się z rur i kształtek kanałowych z PVC o połączeniach kielichowych - rodzaj P - wciskowych na uszczelkę gumową. Uszczelki dostarcza producent wraz z rurami . Projektuje się przyłącza kanalizacji deszczowej od projekto-wanych wpustów do studzienek z rur o średnicy DN 160 mm. Projektowane wpusty z kręgów betonowych 500 mm. Na połą-czeniu ze studzienkami kanalizacyjnymi o konstrukcji betonowej stosować przejścia szczelne z PVC typu kielichowego z uszczelnieniem gumowym , analogicznym jak dla złącz kielichowych rur . Połączeń bosych rur ze sobą wykonywać za pomocą złączki dwukielichowej . Każdy koniec rury do wciśnięcia w kielich następnej , powinien posiadać znak określający głębokość wcisku - granicę wprowadzenia. Dla rur o średnicy DN 160 mm minimalna granica wprowadzenia powinna wynosić 100 mm.
Sieć i przyłącza wodociągowe.
Sieć wodociągową projektuje się z przewodów o średnicy 125 mm PE-HD SDR 11 w układzie pierścieniowym.
Na połączeniach projektowanej sieci wodociągowej projektuje się węzły montażowe pozwalające na odcinanie poszczególnych od-cinków sieci.
Przyłącza wodociągowe projektuje się z polietylenu PE-HD o średnicy dn 40 mm.
Wpięcie do przewodu rozdzielczego poprzez opaskę do nawiercania HACOM nr kat. 3370 HAWLE z odejściem gwintowanym 2:. Na kombinacyjnej zasuwie do nawiercania ISO DN 1 zamontować obudowę teleskopową do zasuwy - HAWLE - przykrycie 1.30-1.80 m. Na obudowie teleskopowej zabudować skrzynkę uliczną do zasuw -sztywna- wykonanie ciężkie , nr kat. 1650 HA-WLE- obetonowanej do poziomu terenu w którym będzie umieszczona.
Na sieci wodociągowej projektuje się 4 podziemne hydranty ppoż. Dn 80 typu DUO Kramer 250.1
Połączenie hydrantu z siecią wykonać zgodnie z rys. nr 10.
Nad rurociągiem umieścić taśmę znakującą w kolorze niebieskim (z wkładką metalową).
Układanie rury PE po łuku należy wykonać z zachowaniem promienia gięcia zalecanego przez producenta rury - dla danej tempera-tury zewnętrznej.
Wszystkie materiały i armatura użyta do budowy przyłącza wodociągowego powinna posiadać odpowiednie atesty i świadectwa do-puszczenia - w tym PZH do wody pitnej.
7. 0ŚWIETLENIE PLACU
Zasilanie oświetlenia Zgodnie z wydanymi warunkami z Rejonem Energetycznym Lubań (pismo dnia 07 sierpnia 2006), oświetlenie placu będzie zasilane z istniejącego złącza kablowego zabudowanego na ścianie budynku ratusza. Szafka oświetleniowa SO, zlokali-zowana przy budynku Rynek 19, zasilana będzie kablem typu YAKY 5 16 mm2 z istniejącego złącza kablowego.
Szafka oświetleniowa SO
W szafce należy zabudować liczniki dwustrefowe energii czynnej C52cd 3 230/400V 10(40)A (pomiar bezpośredni). Zastosować typową obudowę szafki z tłoczywa poliestrowo-szklanego termoutwardzalnego z fundamentem. Szafkę należy przystosować do za-mykania zamkiem patentowym typu Łucznik. W drzwiczkach szafki, na wysokości liczydeł licznika, należy wyciąć otwory celem umożliwienia odczytu. Załączanie oświetlenia odbywać się będzie automatycznie z zastosowaniem cyfrowego programatora astro-nomicznego typu CPA 3.1 .
Zabezpieczenia przedlicznikowe w szafkach stanowić będą wyłączniki typu 3 S311C 100A .
Szyny ochronne w szafce oświetleniowej należy połączyć z żyłami ochronnymi PE kabli zasilających oświetlenie.
Zasilanie latarń oświetleniowych
Zasilanie oświetlenia odbywać się będzie z szafki oświetleniowej kablami typu YAKY 5 16 mm2 .
Kable na całej długości ułożyć w rurach ochronnych PEHD typu DVK 75. Trasy kabli oznaczyć betonowymi oznacznikami. Na ka-ble nałożyć opaski kablowe z podaniem typu kabla, przekroju żył, napięcia i roku ułożenia. Przy latarniach i szafkach oświetlenio-wych pozostawić zapasy kabli po 1,5 m.
Ze względu na dużą gęstość uzbrojenia podziemnego (rury gazowe, wodne, kanalizacyjne oraz kable telefoniczne i energetyczne), wszelkie prace ziemne należy prowadzić ręcznie z zachowaniem ostrożności.
Słupy i oprawy oświetleniowe
Dobór latarń oświetleniowych, tj. słupów i opraw, został uzgodniony i zaakceptowany przez Inwestora.
Do oświetlenia placu ul. Rynek wykorzystane zostaną następujące latarnie :
1. oprawy oświetleniowe typu Arier o mocy 50W zabudowane na słupie ST3/94
2. oprawy oświetleniowe typu Andromeda o mocy 150 W zabudowane na słupie D15/06
Powyższe zestawy producent dostarcza jako kompletne, wyposażone w tabliczkę bezpiecznikową i przewody.
Słupy te należy mocować na prefabrykowanych fundamentach betonowych.
Oprawy należy podłączać do przewodów poszczególnych faz, jak pokazano na schematach sieci.
Słupy oświetleniowe i oprawy połączyć z żyłą ochronną PE kabla zasilającego latarnie.
Demontaż istniejącego oświetlenia
Istniejące latarnie należy zdemontować łącznie z zasilającymi je kablami.
Wszystkie materiały z demontażu przekazać do Rejonu Energetycznego w Lubaniu.

Inspektor Nadzoru będzie pełnił obowiązki zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 roku Prawo Budowlane.

Z uwagi na to, że przebudowa ulicy Rynek obejmować będzie centrum miasta - Inspektor Nadzoru musi być obecny codziennie na placu budowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 39269

Data publikacji: 2009-02-18

Nazwa: Gmina Leśna

Ulica: Rynek 19

Numer domu: 19

Miejscowość: Leśna

Kod pocztowy: 59-820

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 075 7211239

Numer faxu: 075 7242368

Adres strony internetowej: www.lesna.pl

Regon: 23082143400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem: Przebudowa ulicy Rynek wraz z infrastrukturą w Leśnej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru nad zadaniem: Przebudowa ulicy Rynek wraz z infrastrukturą
w Leśnej.
Zakresem nadzoru jest przebudowa nawierzchni placu z zastosowaniem kostki granitowej i płyt granitowych, ze zmianą zagospodarowania terenu wraz z budową oświetlenia, odwodnienie terenu placu poprzez budowę przyłączy studzienek deszczowych oraz elementów małej architektury w obrębie placu Rynek i ulic przyległych. Projektowana inwestycja jest przebudową nawierzchni placu i ulic w zakresie:
­rozebranie istniejącej nawierzchni z asfaltu wraz z kostką granitową i podbudową,
­wycięcia drzew i krzewów oraz likwidacja trawników z murkami oporowymi
­wykonanie nowej podbudowy i przyłączy studzienek deszczowych kanalizacji deszczowej,
­podniesienie studzienek i włazów kanalizacji i telekomunikacji z wymianą pokryw nastudziennych i wymianą hydrant ów,
­wykonanie nowej nawierzchni z płyt granitowych, kostki granitowej, nawierzchni asfaltowej,
­odtworzenie zabytkowej studni miejskiej
­wykonanie i montaż elementów małej architektury tj. schody kamienne, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne,
­wykonanie nowej zieleni urządzonej - kwietniki, krzewy ozdobne, drzewka ozdobne.

2. ISTNIEJĄCY STAN ZAGOSPODAROWANIA TERENU

Terenem planowanej inwestycji jest plac Rynek w Leśnej oraz częściowo ulice przylegające bezpośrednio do rynku. Jest to we-wnętrzny plac w zabudowie zwartej z budynkiem Ratusza w centrum placu. Przez plac przebiega droga gminna pomiędzy ulicami Lubańską, Świerczewskiego, Szkolną i Sienkiewicza.
Plac posiada nawierzchnię z asfaltobetonu oraz płyt i kostki betonowe z dużą ilością murków kamiennych oraz zieleni w postaci krzewów. Teren częściowo wyłączony jest z ruchu samochodowego.
Droga posiada nawierzchnię z asfaltobetonu oraz chodniki z asfaltu i częściowo z płyt betonowych.
Bilans terenu:
­ powierzchnia opracowania 3.972 m2
­ powierzchnia działki nr 782 3.700 m2
­ powierzchnia części działek nr 750/2, 773/2, 765, 794/2, 796/4, 743/2 272 m2
­ powierzchnia drogi gminnej 536 m2
­ powierzchnia terenów zielonych 25 m2
­ powierzchnia parkingu 157 m2
­ powierzchnia wykonana z koski granitowej 3254 m2

3. PROJEKTOWANE ZAGOSPODAROWANIE TERENU

W projekcie założono reorganizację przestrzeni poprzez nowe zagospodarowanie płyty rynku, którego cała płaszczyzna będzie otwarta bez elementów kubaturowych i przestrzennych.
W rysunek nawierzchni płyty podkreślone zostały takie elementy jak przebieg murów dawnego ratusza, lokalizację studni oraz przebieg historyczny ulicy wewnętrznej.
Plac został podzielony na dwie części:
- plac wewnętrzny, przylegający do Ratusza
- drogę łączącą ulice z placem wzdłuż pierzei wschodniej, zewnętrzny
Nawierzchnię ulicy zaprojektowano z kostki kamiennej granitowej w układzie segmentowym pozostałą część placu wewnętrznego zaprojektowano z kostki ułożonej rzędowo oraz w układzie kołowym i rybią łuskę.
Nawierzchnię zaprojektowano z płyt granitowych groszkowanych w kolorze jasno szarym i czerwonym oraz z kostki granitowej z jedną płaszczyzną ciętą groszkowaną w kolorze jasno szarym, rudo szarymi i czarnym.

4. PROJEKTOWANE PRACE BUDOWLANE

Rozbiórka elementów nawierzchni. Obiekty znajdujące się w pasie robót drogowych nie przeznaczone do usunięci powinny być przez Wykonawcę zabezpieczone przed uszkodzeniem. Roboty rozbiórkowe obejmują zerwanie nawierzchni z asfaltobetonu wraz z nawierzchnią z kostki betonowej, następnie należy zerwać nawierzchnię z kostki granitowej brukowej pozostawionej pod asfaltem. Na powierzchni placu gdzie nie były prowadzone wykopy pod instalacje zdjąć górną warstwę podbudowy o grubości 15 cm. Ele-menty możliwe do powtórnego wykorzystania powinny być usuwane bez powodowania zbędnych uszkodzeń.
Podbudowa. Na całej szerokości placów oraz jezdni należy wykonać podbudowę warstwy nośnej z kruszywa łamanego i miału kamiennego. Grubość rozłożonej warstwy luźnego kruszywa powinna być taka aby po zagęszczeniu i zaklinowaniu osiągnięto wyma-ganą grubość warstwy 30 cm. Zagęszczenie podbudowy powinno rozpoczynać się od osi jezdni w kierunku budynków a wewnątrz placu od poziomu najniższego w kierunku budynków.
Profilowanie podłoża. Przed przystąpieniem do profilowania podłoże powinno być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Po oczyszczeniu powierzchni podłoża należy sprawdzić czy istniejące rzędne terenu umożliwią uzyskanie po profilowaniu zaprojekto-wanych rzędnych.
Podłoże w miejscach prowadzonych wykopów należy dogęścić przez wałowanie zagęszczarką wibracyjną.
Nawierzchnia placu. Do wykonania nawierzchni placu zastosowano kostkę kamienną granitową i płyty granitowe o wysokości 8 cm.
Szczeliny dylatacyjne poprzeczne należy stosować co 10-15m oraz w takich miejscach, w których występuje zmiana sztywności podłoża. Kostka po ułożeniu powinna być dobrze ubita, kostki pęknięte powinny być wymienione na całe.
Układanie kostki kamiennej należy rozpocząć nie wcześniej niż po zakończeniu i odebraniu wszelkich robót związanych układaniem, montowaniem i instalowaniem wszelkich instalacji podziemnych jak również elementów małej architektury.
Kostkę należy układać powyżej zakładanego poziomu o 3-4 cm, następnie należy ubijać kostkę dwukrotnie. Pierwsze ubicie wykonać przed wypełnieniem spoin, stosując polewanie kostki wodą. Drugie ubicie lub wibrowanie wykonać po zasypaniu szczelin podsypką, w trakcie ubijania uzupełnić wypełnienie szczelin podsypką z polewaniem wodą.
Ścieki. Ścieki uliczne należy wykonać z kostki rzędowej kamiennej granitowej o wysokości 16 cm na podsypce cementowo - piaskowej o grubości po zagęszczeniu 10 cm. Wykonanie ścieku powinno być z dwóch rzędów.
Ulica wewnętrzna. Zgodnie z ustaleniami z zarządcą drogę gminną zaprojektowano jako jednojezdniową o szerokości 6,0 m.
Konstrukcję jezdni zaprojektowano zgodnie z pkt. 5.3.2.b załącznika nr 5 do Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Mor-skiej z 2 marca 1999 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U Nr 43 poz. 430).
z betonu B-15. Wysokość krawężnika nad kostką - 8 cm, wysokość krawężnika nad pozostałą jezdnią zgodnie z rysunkami architektonicznymi. Na przejściach dla pieszych projektuje się ułożenie krawężników wtopionych. W ramach projektu przewidziano także regulację urządzeń obcych (kapy zaworów wodnych i gazowych, krat deszczowych, włazów kanałowych oraz studni telekomunika-cyjnych). Projekt przewiduje także wymianę istniejących krat deszczowych na nowe - uchylne w przekładką elastomerową; włazów studni deszczowych - na włazy z wypełnieniem z kostki granitowej, wentylowane z wkładką tłumiącą i zabezpieczeniem przed obro-tem; włazów studni kanalizacji sanitarnej - na włazy z wypełnieniem kostką granitową, pełne, z wkładką tłumiącą i zabezpieczeniem przed obrotem. Zaprojektowano także wymianę istniejących uszkodzonych kap zaworów wodnych i gazowych oraz pokryw studni telekomunikacyjnych. Pokrywy studzienek telekomunikacyjnych należy ujednolicić stosując typowe obudowy z wypełnieniem kost-ką granitową. Wszystkie wymieniane elementy armatury sieci zewnętrznych powinny posiadać klasę D-400 (lub wyższą) oraz sto-sowne aprobaty techniczne IBDiM.
Projektowana nawierzchnia placu ul. Rynek
Ze względu na położenie placu pomiędzy zabudową śródmiejską nie projektuje się jezdni ani chodników. Nawierzchnię zaprojektowano jako jednoprzestrzenną bez krawężników, na całej szerokości pomiędzy budynkami. Zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków w miejscu historycznej lokalizacji studni miejskiej zaprojektowano odbudowe stylizowanej obudowy studni wraz z eksplora-cją pozostałości studni poniżej poziomu posadzki i jej odtworzenia jako obiektu architektonicznego. Układ zaprojektowanych wzo-rów pokazany na rysunkach architektonicznych podkreśla historyczny układ ulic oraz placów.
5. PROJEKTOWANE ELEMENTY MAŁEJ ARCHITEKTURY
Studnia miejska. Po dokonaniu odkrywki archeologicznej studni miejskiej należy dokonać eksploracji jej szybu a następnie wykonać prace renowacyjne ocembrowania i odtworzyć jako stylizowaną obudowę studni. Ze względu na bezpieczeństwo zaprojektowano została osłona szybu studni ze szkła bezpiecznego. Zaprojektowano zastosowanie podświetlenia szybu z wewnątrz studni podłączone do systemu oświetlenia placu.
Kratki piwniczne. Poziome zabezpieczenie pośredniego doświetlenie piwnic wykonać ze stalowych płaskowników (6x30) o wymia-rach dostosowanych do miejsca zamontowania. Kratę należy ułożyć na specjalnie przygotowanym kamiennym krawężniku z zaciętym profilem, umożliwiającym zlicowanie powierzchni kraty z nawierzchnią chodnika. Na ścianach okienek piwnicznych należy wykonać żelbetowe wieńce jako podbudowa pod kamienne obramowanie.
Postument. Projekt wskazuje lokalizację postumenty pod lokalizacje dzwonu z wieży ratuszowej
Obudowa drzew. Zaprojektowana została obudowa drzew w formie siedziska z bloków granitowych, oraz w formie obramowania drzew krawężnikiem ciętym z łuku z zamocowana kratą ozdobną odlewaną z żeliwa.
Elementy architektoniczne jak: ławki, źródełko słupek, pachołki, tablica i kosze wybrane zostały z katalogu firmy art. metal (www.art.-metal.pl). Elementy te zostały wybrane jako możliwe do zastosowania.
Elementy architektoniczne:
- ławki - boki wykonane z odlewów żeliwnych, całość zabezpieczona antykorozyjnie w celu zabezpieczenia ławki przed przesunięciem w stopach nóżek wykonać otwory na śruby mocujące ławkę do podłoża, listwy z drewna twardego malowane bejcą z lakierem w kolorze machoń,
- pachołki - konstrukcja słupków stalowa z elementami dekoracyjnymi żeliwnymi, część dolna z możliwością do zabetonowania,
- tablica - słupki żeliwne w podstawie zalany pręt zbrojeniowy do posadowienia słupków, plansza z tworzywa umożliwiającego mocowanie informacji, obudowa planszy metalowo żeliwna ozdobna,
- kosze na śmieci - słupki żeliwne z możliwością demontażu kosza, podstawa słupka zabetonowana w posadzkę,
- latarnia parkowa - słup latarni i korona żeliwne, oprawy oświetleniowe - tworzywo odporne na uderzenie (nietłukące się)
- latarnia stylizowana uliczna - słup konstrukcji stalowo - żeliwnej zabezpieczony antykorozyjnie, korona z rury z elementami ozdobnymi żeliwnymi oraz podwieszane oprawy z systemem daszków ozdobnych wykonanych z metali nierdzewnych,
- osłony drzew - kraty żeliwne ozdobna.
Zieleń.
W projekcie założono reorganizację przestrzeni poprzez nowe zagospodarowanie tj likwidację różnego rodzaju murków kamiennych.
Należy wyciąć jedno drzewo iglaste oraz krzewy znajdujące się przy budynku Ratusza.
Projekt wyznacza lokalizację nasadzenia nowych drzew liściastych na placu oraz zaprojektowano nowy układ zieleńców
6. SIEĆ WODOCIĄGOWA I KANALIZACJA DESZCZOWA
Kanalizacja deszczowa .
Kanalizację deszczową projektuje się z rur i kształtek kanałowych z PVC o połączeniach kielichowych - rodzaj P - wciskowych na uszczelkę gumową. Uszczelki dostarcza producent wraz z rurami . Projektuje się przyłącza kanalizacji deszczowej od projekto-wanych wpustów do studzienek z rur o średnicy DN 160 mm. Projektowane wpusty z kręgów betonowych 500 mm. Na połą-czeniu ze studzienkami kanalizacyjnymi o konstrukcji betonowej stosować przejścia szczelne z PVC typu kielichowego z uszczelnieniem gumowym , analogicznym jak dla złącz kielichowych rur . Połączeń bosych rur ze sobą wykonywać za pomocą złączki dwukielichowej . Każdy koniec rury do wciśnięcia w kielich następnej , powinien posiadać znak określający głębokość wcisku - granicę wprowadzenia. Dla rur o średnicy DN 160 mm minimalna granica wprowadzenia powinna wynosić 100 mm.
Sieć i przyłącza wodociągowe.
Sieć wodociągową projektuje się z przewodów o średnicy 125 mm PE-HD SDR 11 w układzie pierścieniowym.
Na połączeniach projektowanej sieci wodociągowej projektuje się węzły montażowe pozwalające na odcinanie poszczególnych od-cinków sieci.
Przyłącza wodociągowe projektuje się z polietylenu PE-HD o średnicy dn 40 mm.
Wpięcie do przewodu rozdzielczego poprzez opaskę do nawiercania HACOM nr kat. 3370 HAWLE z odejściem gwintowanym 2:. Na kombinacyjnej zasuwie do nawiercania ISO DN 1 zamontować obudowę teleskopową do zasuwy - HAWLE - przykrycie 1.30-1.80 m. Na obudowie teleskopowej zabudować skrzynkę uliczną do zasuw -sztywna- wykonanie ciężkie , nr kat. 1650 HA-WLE- obetonowanej do poziomu terenu w którym będzie umieszczona.
Na sieci wodociągowej projektuje się 4 podziemne hydranty ppoż. Dn 80 typu DUO Kramer 250.1
Połączenie hydrantu z siecią wykonać zgodnie z rys. nr 10.
Nad rurociągiem umieścić taśmę znakującą w kolorze niebieskim (z wkładką metalową).
Układanie rury PE po łuku należy wykonać z zachowaniem promienia gięcia zalecanego przez producenta rury - dla danej tempera-tury zewnętrznej.
Wszystkie materiały i armatura użyta do budowy przyłącza wodociągowego powinna posiadać odpowiednie atesty i świadectwa do-puszczenia - w tym PZH do wody pitnej.
7. 0ŚWIETLENIE PLACU
Zasilanie oświetlenia Zgodnie z wydanymi warunkami z Rejonem Energetycznym Lubań (pismo dnia 07 sierpnia 2006), oświetlenie placu będzie zasilane z istniejącego złącza kablowego zabudowanego na ścianie budynku ratusza. Szafka oświetleniowa SO, zlokali-zowana przy budynku Rynek 19, zasilana będzie kablem typu YAKY 5 16 mm2 z istniejącego złącza kablowego.
Szafka oświetleniowa SO
W szafce należy zabudować liczniki dwustrefowe energii czynnej C52cd 3 230/400V 10(40)A (pomiar bezpośredni). Zastosować typową obudowę szafki z tłoczywa poliestrowo-szklanego termoutwardzalnego z fundamentem. Szafkę należy przystosować do za-mykania zamkiem patentowym typu Łucznik. W drzwiczkach szafki, na wysokości liczydeł licznika, należy wyciąć otwory celem umożliwienia odczytu. Załączanie oświetlenia odbywać się będzie automatycznie z zastosowaniem cyfrowego programatora astro-nomicznego typu CPA 3.1 .
Zabezpieczenia przedlicznikowe w szafkach stanowić będą wyłączniki typu 3 S311C 100A .
Szyny ochronne w szafce oświetleniowej należy połączyć z żyłami ochronnymi PE kabli zasilających oświetlenie.
Zasilanie latarń oświetleniowych
Zasilanie oświetlenia odbywać się będzie z szafki oświetleniowej kablami typu YAKY 5 16 mm2 .
Kable na całej długości ułożyć w rurach ochronnych PEHD typu DVK 75. Trasy kabli oznaczyć betonowymi oznacznikami. Na ka-ble nałożyć opaski kablowe z podaniem typu kabla, przekroju żył, napięcia i roku ułożenia. Przy latarniach i szafkach oświetlenio-wych pozostawić zapasy kabli po 1,5 m.
Ze względu na dużą gęstość uzbrojenia podziemnego (rury gazowe, wodne, kanalizacyjne oraz kable telefoniczne i energetyczne), wszelkie prace ziemne należy prowadzić ręcznie z zachowaniem ostrożności.
Słupy i oprawy oświetleniowe
Dobór latarń oświetleniowych, tj. słupów i opraw, został uzgodniony i zaakceptowany przez Inwestora.
Do oświetlenia placu ul. Rynek wykorzystane zostaną następujące latarnie :
1. oprawy oświetleniowe typu Arier o mocy 50W zabudowane na słupie ST3/94
2. oprawy oświetleniowe typu Andromeda o mocy 150 W zabudowane na słupie D15/06
Powyższe zestawy producent dostarcza jako kompletne, wyposażone w tabliczkę bezpiecznikową i przewody.
Słupy te należy mocować na prefabrykowanych fundamentach betonowych.
Oprawy należy podłączać do przewodów poszczególnych faz, jak pokazano na schematach sieci.
Słupy oświetleniowe i oprawy połączyć z żyłą ochronną PE kabla zasilającego latarnie.
Demontaż istniejącego oświetlenia
Istniejące latarnie należy zdemontować łącznie z zasilającymi je kablami.
Wszystkie materiały z demontażu przekazać do Rejonu Energetycznego w Lubaniu.

Inspektor Nadzoru będzie pełnił obowiązki zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 roku Prawo Budowlane.

Z uwagi na to, że przebudowa ulicy Rynek obejmować będzie centrum miasta - Inspektor Nadzoru musi być obecny codziennie na placu budowy.

Kody CPV:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2009

Informacja na temat wadium: Wadium nie jest wymagane

opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655 oraz z 2008 r. Nr 171 poz. 1058), tzn.:
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
- posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia,
- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
- nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

Zamawiający na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, dokona oceny spełnienia warunków podmiotowych według reguły spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wyklu-czeniem wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

inf_osw:
W celu potwierdzenia spełnienia warunków, o których mowa w punkcie 5 IWZ, wykonawcy zobowiązani są do przed-stawienia w ofercie następujących dokumentów i oświadczeń:

a. W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych składa następujące dokumenty:

A.1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
A.2) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji organu podatkowego wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
A.3) Aktualne zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
A.4) Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

b. W celu potwierdzenia spełnienia warunku posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia należy złożyć nastę-pujące dokumenty:

B.1) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług nadzoru w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia dzia-łalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością nadzorom inwestorskim stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączenia dokumentów po-twierdzających, że nadzory te zostały wykonane należycie (referencje).
B.2) wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności. W przypadku, gdy wykonawca będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia należy dołączyć pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia.
B.3) dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane upraw-nienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień:
Inspektor nadzoru musi posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego i wykazać się co najmniej dwuletnią praktyką na budowie przy zabytkach nieruchomych oraz dysponować osobami z uprawnieniami w specjalności:
- elektrycznej,
- wodno-kanalizacyjnej,
- drogowej.
W/w osoby muszą posiadać aktualne zaświadczenia z właściwej Izby Samorządu Zawodowego potwierdzające przynależ-ność tych osób do Izby.

c. W celu potwierdzenia spełnienia warunku znajdowania się przez wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia należy złożyć następujące dokumenty:

C.1) polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Leśnej
ul. Rynek 19
59-820 Leśna

Data składania wniosków, ofert: 04/03/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Leśnej
ul. Rynek 19 (sekretariat)
59-820 Leśna

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Podobne przetargi

26869 / 2009-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla prac projektowych oraz robót budowlanych, realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Budowa archiwum na terenie Szpitala Specjalistycznego im. Falkiewicza we Wrocławiu

5694 / 2015-01-09 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi dla inwestycji Politechniki Wrocławskiej pn. Archiwum Politechniki Wrocławskiej przy ul. Czerwonego Krzyża 2 we Wrocławiu.

75382 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja Parku im. J. Sobieskiego - etap II w zakresie modernizacji części parku od ul. Inwalidów Wojennych i ul. J. Piłsudskiego

186961 / 2012-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oława - Oława (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad inwestycją pn.: Wybudowanie kanalizacji deszczowej, drogi z obustronnymi chodnikami i oświetleniem ulicznym na ul. Klonowej, Brzozowej, Ogrodowej, Irysowej, Gajowej w miejscowości Stanowice gmina Oława

200544 / 2013-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Malczyce - Malczyce (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową hali sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Malczycach przy ul. Szkolnej 6.

173190 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Malczyce - Malczyce (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową hali sportowej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Malczycach przy ul. Szkolnej 6.

398196 / 2014-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego dla Zadania inwestycyjnego pn.: Termomodernizacja z remontem pokrycia dachu i robotami towarzyszącymi w Zespole Szkół Politechnicznych Energetyk przy Al. Wyzwolenia 5 w Wałbrzychu

434016 / 2012-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świdnica - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD ZADANIEM PN.:BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ W JAGODNIKU I BOLEŚCINIE WRAZ Z RUROCIĄGIEM PRZESYŁOWYM JAGODNIK-PSZENNO

334620 / 2014-10-09 - Podmiot prawa publicznego

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. - Sokołowsko (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie czynności inwestora zastępczego przy realizacji robót budowlanych w ramach projektu pn Dostosowanie obiektu Waligóra w Sokołowsku do prowadzenia opieki długoterminowej nad osobami starszymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi.

32237 / 2016-03-30 - Inny: Spółka prawa handlowego

Średzka Woda Spółka z o.o. - Środa Śląska (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru dla zadania: Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Gozdawa

11617 / 2012-01-11 - Podmiot prawa publicznego

Oddział Terenowy Biura Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
WYKONYWANIE USŁUG INŻYNIERA KONTRAKTU NADZORUJĄCEGO REALIZACJĘ ZADAŃ POLEGAJĄCYCH NA ZAPROJEKTOWANIU I WYKONANIU PRAC REMONTOWO-ADAPTACYJNYCH BUDYNKU NR 19 ORAZ WYKONANIU INNYCH ROBÓT BUDOWLANYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI PRZYŁĄCZY POSZCZEGÓLNYCH MEDIÓW NA NIERUCHOMOŚCI PRZY UL. ZWYCIĘSKIEJ 62-68 WE WROCŁAWIU (dz. nr 2/6, AM-11, Obręb Partynice)

117846 / 2011-05-17 - Inny: PGL LP Nadleśnictwo Żmigród

Nadleśnictwo Żmigród - Żmigród (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego robót budowlanych związanych z przebudową dojazdu pożarowego nr 31 w Nadleśnictwie Żmigród - Leśnictwo Koniowo oraz dojazdu pożarowego nr 21 w Nadleśnictwie Żmigród-Leśnictwo Łąki, Leśnictwo Gruszeczka

268895 / 2011-10-13 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługa zapewnienia nadzoru autorskiego dla inwestycji: Budowa zespołu budynków stołówki i parkingu wielopoziomowego otwartego dla studentów i pracowników PWr o nazwie Strefa Kultury Studenckiej i Parkingu Wielopoziomowego zlokalizowanego przy ul. J.M.Hoene-Wrońskiego we Wrocławiu.

218216 / 2012-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego dla zadania inwestycyjnego pn: Budowa punktów widokowych i ścieżek przyrodniczych w parku im. J.Sobieskiego w Wałbrzychu.

84833 / 2009-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie - Strzelin (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
ZP.10.2009 - pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla projektu p. n. Budowa krytej pływalni w Strzelinie

155506 / 2014-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu, Kierownika budowy oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn: Wykonanie ścieżki dydaktycznej oraz rewitalizacja budynku sztygarówki na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia- kompleksowa rewitalizacja terenu Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia.

40066 / 2011-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru nad realizacją Projektu pn. Budowa kanalizacji sanitarnej dla wsi Jędrzychowice

270048 / 2014-08-13 - Inny: zakład budżetowy powołany przez Gminę Lubin

Gminny Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach - Lubin 1 (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
USŁUGA SPRAWOWANIA FUNKCJI KIEROWNIKA BUDOWY PRZY ZADANIU INWESTYCYJNYM ROZBUDOWY SIECI WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACJI SANITARNEJ NA TERENIE GMINY LUBIN

115478 / 2015-05-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Ryszarda Bukowskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługa polegająca na pełnieniu funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn.: Przywrócenie walorów funkcjonalnych zespołowi budynków PSM II stopnia we Wrocławiu poprzez ich modernizację oraz dostosowanie do prowadzenia działań dydaktycznych

443790 / 2012-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Świadczenie usług obejmujących pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego dla Zadania obejmującego: Zadanie inwestycyjne nr 1: Rozbudowa monitoringu wizyjnego miasta Wałbrzycha, Zadanie inwestycyjne nr 2: Budowa elektronicznej blokady wjazdu do rynku

382146 / 2013-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie czynności zastępstwa inwestycyjnego dla zadania inwestycyjnego pn.: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Wałbrzychu w ramach Programu Priorytetowego NFOŚGW: System Zielonych Inwestycji GIS- w zakresie termomodernizacji Publicznego Gimnazjum nr 1 wraz z robotami towarzyszącymi.

218354 / 2010-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kamienna Góra - Kamienna Góra (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru przy budowie Podziemnej Trasy Turystycznej - zagospodarowanie kamiennogórskich podziemi na cele turystyczne

106741 / 2013-06-11 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
sprawowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn: Przebudowa budynku H-14 Politechniki wrocławskiej wraz ze zmianą sposobu użytkowania parteru i piętra na potrzeby nauki, administracji i kultury znak:AC/BZP/109/2013

304658 / 2013-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Modernizacja nawierzchni ulicy Karłowicza - Inspektor Nadzoru Inwestorskiego

257592 / 2011-08-24 - Uczelnia publiczna

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
PEŁNIENIE NADZORU AUTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ INWESTYCJI POD NAZWĄ ROZBUDOWA AKADEMII MUZYCZNEJ WE WROCŁAWIU - BUDOWA SALI MUZYCZNO - DYDAKTYCZNEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ

77789 / 2010-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru dla zadania Modernizacja oświetlenia w m. Góra, wchodzącego w zakres projektu p.n. ,, Zagospodarowanie pustych i zdegradowanych przestrzeni publicznych w Górze. Rewitalizacja etap II,,.

92464 / 2012-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bystrzyca Kłodzka - Bystrzyca Kłodzka (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami branży sanitarnej, realizowanymi w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rewitalizacja ul. Rycerskiej, Placu Wolności i ul. Kościelnej - budowa i modernizacja drogi (jezdnia + chodnik) mająca na celu poprawę dostępności do miejsc atrakcyjnych turystycznie o zasięgu regionalnym lub ponadregionalnym wraz z budową infrastruktury towarzyszącej (kan. deszcz. sieć wod. - kan.) - III Etap: ul. Kościelna w Bystrzycy Kłodzkiej

399750 / 2012-10-16 - Inny: zakład budżetowy powołany przez Gminę Lubin

Gminny Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach - Lubin 1 (dolnośląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
USŁUGA SPRAWOWANIA FUNKCJI KIEROWNIKA BUDOWY PRZY ZADANIACH INWESTYCYJNYCH PN. BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWYCH I KANALIZACYJNYCH W MIEJSCOWOŚCIACH: NIEMSTÓW, PIESZKÓW, GORZYCA I USTRONIE NA TERENIE GMINY Lubin