Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

227679 / 2013-10-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia (Mysłowice)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 227679

Data publikacji: 2013-10-30

Nazwa:
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia

Ulica: ul. Bytomska 41

Numer domu: 41

Miejscowość: Mysłowice

Kod pocztowy: 41-400

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 3183301, 032 3182011

Numer faxu: 032 2222330

Adres strony internetowej: www.szpital2myslowice.pl

Regon: 00030825800000

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi prawne w zakresie zastępstwa procesowego oraz pomocy prawnej dla SP ZOZ Szpitala nr 2 w Mysłowicach

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa prawna polegająca w szczególności na świadczeniu usług w zakresie zastępstwa procesowego oraz pomocy prawnej dla SP ZOZ Szpitala nr 2 w Mysłowicach.
2. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg kodów CPV
79100000-5 usługi prawnicze,
79111000-5 usługi w zakresie doradztwa prawnego,
79112000-2 usługi reprezentacji prawnej.
3. Zamówienie obejmuje stałą obsługę prawną SP ZOZ Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia
w Mysłowicach łącznie z reprezentacją Zamawiającego wobec osób trzecich oraz zastępstwa prawnego przed organami administracji publicznej, instytucjami, sądami oraz organami egzekucyjnymi, w sprawach cywilnych i administracyjnych, reprezentowanie Zamawiającego w zakresie uznanym przez jego przedstawicieli za niezbędny w rozmowach i negocjacjach, w tym z Narodowym Funduszem Zdrowia, podejmowanie na wniosek Zamawiającego czynności procesowych i pozaprocesowych w związku
z toczącymi się z udziałem Szpitala postępowaniami sądowymi i administracyjnymi oraz reprezentowania Zamawiającego w tych postępowaniach
4. Miejsce i czas realizacji przedmiotu zamówienia: siedziba SP ZOZ Szpitala nr 2 w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej 41 w terminach i godzinach uzgodnionych z Zamawiającym ( min. raz w tygodniu). Wszelkie zmiany w grafiku wymagają zgody Zamawiającego. Aktualny grafik dyżurów będzie dostępny
w Sekretariacie Szpitala.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wezwania do siedziby Szpitala poza wyznaczonym grafikiem dyżurów w sprawach ważnych dla jednostki. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia dojazdu radcy prawnego/adwokata do siedziby Zamawiającego w ciągu 2 godzin od jego telefonicznego wezwania.
6. Pomoc prawna w każdy dzień roboczy wg potrzeb Zamawiającego poza dyżurami wskazanymi w grafiku drogą telefoniczną, faksową lub e-mailową w godzinach pracy administracji Szpitala ( od 8.00 do 15.35).
7. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia w czasie pełnienia dyżuru, obecności w siedzibie Zamawiającego min. 1 radcy prawnego lub adwokata.
8. Do szczegółowego zakresu czynności związanego z wykonywaniem przedmiotu umowy należy oprócz zastępstwa procesowego:
a) obsługa prawna wszystkich komórek organizacyjnych Szpitala,
b) obsługa prawna i doradztwo w zakresie:
a. funkcjonowania podmiotów leczniczych, ustawodawstwa w tym zakresie, rozporządzeń
i aktów resortowych Ministerstwa Zdrowia, w tym znajdujących się na etapie projektów,
b. udzielania świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych a w szczególności: - zawierania kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia lub innymi dysponentami środków publicznych, - rozliczeń przeprowadzanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym znajomość uregulowań wewnętrznych wydanych przez Prezesa NFZ oraz Dyrektorów Oddziałów, - sporów sądowych toczących się z udziałem NFZ, - przeprowadzania konkursów
i realizacja umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez podmioty lub osoby legitymujące się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub określonej dziedzinie medycyny
c. problematyki roszczeń odszkodowawczych kierowanych przeciwko podmiotom leczniczym, ubezpieczeń w zakresie odpowiedzialności cywilnej i trybu postępowania w przypadku zaistnienia zdarzeń powodujących lub mogących powodować odpowiedzialność odszkodowawczą
d. udzielania świadczeń zdrowotnych na zasadach odpłatności i uwarunkowań z tym związanych
e. prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy, zamówień publicznych, ustaw dotyczących zawodów mających zastosowanie przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, prawa farmaceutycznego, ustawy o wyrobach medycznych, procesów Zarządzania Jakością, pozyskiwania funduszy europejskich i innych powszechnie obowiązujących przepisów prawa
c) sporządzanie i występowania z wnioskami do organów egzekucyjnych
d) opiniowanie pod względem formalnym, prawnym i redakcyjnym projektów zarządzeń, umów, decyzji, postanowień, porozumień, pism, ugód, regulaminów i innych aktów prawnych przygotowanych przez Dyrektora lub pracowników - bez zbędnej zwłoki ale nie dłużej niż 2 dni robocze od daty otrzymania dokumentu.
e) konsultacje, sporządzanie opinii i udzielanie porad prawnych w zakresie stosowania prawa na rzecz komórek organizacyjnych Szpitala ( wymaga się by opinie wydawane były w ciągu 24 godzin,
w sprawach trudnych w ciągu 36 godzin),
f) prowadzenie rejestru spraw sądowych,
g) przygotowywanie analiz prawnych w sprawach przedkładanych przez pracowników Zamawiającego,
h) podejmowanie innych niż ww. czynności w zakresie spraw wymagających obsługi prawnej.

szacunkowa_wart_zam: Tak

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: a;b;

zamowienie_pprawna: art. 5 ust. 1a art. 5 ust. 1b

zamowienie_uzasadnienie:
Stwierdzić należy, iż usługa szeroko pojętej obsługi prawnej jest usługą o ustalonych standardach zamówienia, a konkurowanie pomiędzy ewentualnymi wykonawcami nie może zostać ograniczone jedynie do ceny tej usługi. Zamawiający może określić kryteria udziału w postępowaniu w taki sposób, aby obejmowały określone właściwości wykonawcy, jak jego doświadczenie, wiarygodność, renomę czy obszary specjalizacji. W przypadku usług prawniczych stosowanie ceny jako jedynego kryterium oceny oferty może doprowadzić do wyboru wykonawcy, który nie będzie w stanie wykonać zamówienia o pożądanej jakości. Wybór któregokolwiek z trybów konkurencyjnych, trybu zapytania o cenę lub licytacji elektronicznej nie daje zamawiającemu dostatecznej gwarancji, że wynik postępowania doprowadzi do racjonalnego wyboru podmiotu świadczącego przedmiotowe usługi w sposób profesjonalny. W przypadku świadczenia usług o charakterze niematerialnym o wysokim stopniu specjalizacji równie ważne jak cena są inne kryteria oceny. Jednakże wykorzystanie ustawowych możliwości ustalenia kryteriów oceny ofert na podstawie właściwości wykonawcy w trybach konkurencyjnych może narazić zamawiającego na zarzuty naruszenia przepisów ustawy Pzp.
Pomimo potencjalnej możliwości uelastycznienia i przyspieszenia prowadzenia postępowania w innych niż wolna ręka trybach należy mieć na uwadze konieczność zachowania podstawowych zasad zamówień publicznych tj. zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. W takiej sytuacji istnieje ryzyko, iż pomimo wszczęcia postępowania w innym niż wolna ręka trybie, Zamawiający dążąc do maksymalnego skrócenia czasu trwania procedury jednocześnie realizował by postępowanie z pogwałceniem w/w zasad i praw wykonawców.
Ponadto w opinii zamawiającego przeprowadzenie procedury konkurencyjnej i postawienie wysokich wymagań Szpitala wobec wykonawców ( uzasadnionych w gruncie rzeczy złożonością spraw prowadzonych przed sądami) może prowadzić do postawienia zarzutu faworyzowania wykonawcy i pogwałcenia zasad uczciwej konkurencji.
Zastosowanie trybu przetargu nieograniczonego, gdzie jedynym kryterium jest cena, może spowodować wybór oferty, którą mogłaby złożyć kancelaria nie mająca żadnego doświadczenia w obsłudze tak specyficznego klienta jakim jest jednostka służby zdrowia co w bezpośredni sposób może przełożyć się na koszty ponoszone przez Szpital w tym na koszty związane z prowadzonymi sprawami sądowymi.
Powyższe więc wskazuje, że zastosowanie przetargu nieograniczonego lub innego trybu konkurencyjnego na wybór kancelarii do obsługi prawnej, która w dużej mierze polega na wykonywaniu zastępstwa procesowego przed sądami i innymi organami orzekającymi oraz na doradztwie prawnym w zakresie zastępstwa procesowego, a także pomocy prawnej mogłoby spowodować naruszenie zasady celowego, oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków (w/w art. 5 ust 1a pkt. 1.). Niezależenie, niecelowym i nieefektywnym rozwiązaniem wydaje się być podział usług związanych z zastępstwem procesowym Szpitala od usług doradztwa. Także w tym zakresie prócz generowania dodatkowych kosztów podział taki stanowiłoby zagrożenie dla terminowego wykonywania zadań.

Ze względu na fakt, iż przedmiotem zamówienia są usługi niepriorytetowe określone w przepisach wydanych na podstawie art. 2a i 2b ustawy Pzp - zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2010 r. w sprawie wykazu usług o charakterze priorytetowym i niepriorytetowym ( usługi prawnicze - kategoria nr 21) zamawiający może wszcząć postępowanie w trybie z wolnej ręki także w innych uzasadnionych przypadkach niż określone w art. 67 ust. 1, w szczególności jeśli zastosowanie innego trybu mogłoby skutkować co najmniej jedną z następujących okoliczności podanych w art. 5 ust. 1a) pkt 1-4.
W związku ze zwiększeniem dostępności do zawodów radcy prawnego i adwokata ilość podmiotów świadczących usługi prawnicze w różnych formach organizacyjnych zwiększyła się tak znacznie, iż nawet na rynku lokalnym można mówić o powszechnej dostępności usług prawniczych co jednak nie gwarantuje pożądanej jakości świadczonych usług i wybór kancelarii w trybie konkurencyjnym naraża Szpital na wystąpienie przesłanki określonej art. 5 ust. 1a) pkt. 1 tj naruszenie zasad celowego, oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków.
Sprawy z zakresu usług prawniczych powierzone wykonawcy (kancelarii) są w przypadku Szpitala skomplikowane wymagające właściwej specjalistycznej wiedzy prawniczej.
Szpital zajmując się różnorodnymi zadaniami o dużym stopniu złożoności, wymaga stałej obsługi prawnej, przy czym z uwagi na wskazane okoliczności musi ona być wykonywana przez podmiot posiadający odpowiednie doświadczenia i rozeznanie w specyficznych warunkach funkcjonowania.
. Powierzenie wykonania takich zadań winno więc nastąpić takiej kancelarii prawnej, która dysponuje osobami (radcami prawnymi lub adwokatami) posiadającymi wiedzę i doświadczenie w obsłudze prawnej placówek o podobnych warunkach funkcjonowania jak również w prowadzeniu spraw przed sądami w sprawach związanych z działalnością medyczną, przed różnymi instytucjami tj. min. RIO, KIO oraz w specyficznych sprawach pracowniczych.
Brak doświadczenia może być przyczyną do podejmowania błędnych decyzji administracyjnych, błędnych, niekorzystnych dla Szpitala umów, a nawet powodować straty finansowe.
Ze względu na specyfikę działania Szpitala, niecelowe jest oddzielenie usług prawniczych od usług polegających na wykonywaniu zastępstwa procesowego lub doradztwie prawnym w zakresie zastępstwa procesowego. Przeciwnie, okolicznością przemawiającą za koniecznością połączenia usługi zastępstwa procesowego oraz obsługi prawnej w pozostałym zakresie jest fakt, że elementem niezbędnym do właściwego wykonywania obsługi prawnej Zamawiającego jest kompleksowa wiedza Wykonawcy obejmująca całość spraw, zarówno z zakresu zastępstwa procesowego jak i pozostałych usług prawniczych. Warto wspomnieć, że Wykonawca dysponuje wiedzą ze wszystkich wymaganych przez Zamawiającego dziedzin prawa, m.in. z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawa zamówień publicznych, prawa finansów publicznych, prawa karnego i karnego gospodarczego oraz prawa medycznego. Podsumowując, udzielenie zamówienia z wolnej ręki zmniejsza w sposób istotny potencjalne ryzyko strat i niecelowego dokonywania wydatków, jakie mogłyby powstać w przypadku powierzenia świadczenia usług prawniczych nowemu, niesprawdzonemu podmiotowi. Ponadto duża część zamówienia polega na zastępstwie i doradztwie procesowym.
Połączenie usług prawniczych z usługami polegającymi na wykonaniu zastępstwa procesowego przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi lub innymi organami orzekającymi jest celowe i racjonalne z uwagi na zapewnienie kompleksowej obsługi prawnej Szpitala uwzględniając specyfikę działalności tej jednostki. Świadczenie kompleksowych usług prawniczych umożliwia szybsze i bardziej rzetelne rozwiązanie spraw, co przekłada się na efektywność wydatkowania środków. Za celowością wyboru trybu i kontynuacji współpracy z wybranym wykonawcą przemawia fakt, iż jest on zaznajomiony z bieżącymi sprawami prowadzonymi przez Szpital, z kolei wybór innego wykonawcy powodowałby konieczność wprowadzenia go w tematykę licznych spraw prowadzonych przez Sądami, a także Regionalną Izbą Obrachunkową. Zaangażowanie nowego doradcy prawnego wiązałoby się z obowiązkiem ponownej zapłaty za pracę już opłaconą i wykonaną, co nie tylko podważałoby celowość dotychczas poniesionych wydatków, ale rónież narażałoby Zamawiającego na zarzut nieoszczędnego działania poprzez dwukrotne opłacanie analogicznych prac. Należy zauważyć, iż spory toczące się przed Sądem z udziałem naszej placówki są postępowaniami niezmiernie skomplikowanymi, których rozstrzygnięcie może zaważyć na sytuacji prawnej i finansowej Zamawiającego w przyszłości. Stan prowadzonych spraw wymaga podejmowania natychmiastowych działań, gdyż w przeciwnym wypadku mogłoby dojść do naruszenia istotnych interesów Szpitala. Przejęcie sprawy do prowadzenia przez innego wykonawcę spowodowałoby konieczność kilkumiesięcznych przygotowań, co z pewnością przyniosłoby ze sobą ujemne skutki procesowe oraz w sposób nieuzasadniony i generujący dodatkowe koszty przedłużałoby czas trwania spraw. Powierzenie usług doradztwa prawnego innemu wykonawcy nie tylko nie gwarantuje Zamawiającemu kontynuacji dotychczas wypracowanych i uznanych za słuszne założeń, ale może nawet doprowadzić do reprezentowania przez nowego doradcę odmiennego stanowiska wobec ustalonych już kwestii. Dodatkowo, ustawa o radcach prawnych, jak również ustawa o adwokatach oraz ich kodeksy etyki statuują niezależność osób wykonujących zawody prawnicze i pomimo występowania Zamawiającego w charakterze zleceniodawcy, wykonawca ma prawo nie podzielać poglądów Zleceniodawcy, co w przypadku prac na pewnym poziomie zaawansowania wiąże się z dużym ryzykiem ich niepowodzenia. Zmiana wykonawcy w przedmiotowym zakresie jak wynika z doświadczeń zamawiającego prowadziłaby m.in. do rozdziału odpowiedzialności wykonawców za świadczone usługi, co w przypadku umów zlecenia, jako umów starannego działania, mogłoby prowadzić do podejmowania prób przenoszenia odpowiedzialności za błędy drugiego doradcy. W przypadku ewentualnego konfliktu ciężar popełnionych błędów i skutków ekonomicznych spoczywa na zamawiającym.
Zamówienie powierzone Wykonawcy wymaga również dokładnego poznania specyfiki działania podmiotu w oparciu nie tylko o powszechnie obowiązujące przepisy prawa, lecz także o akty prawa miejscowego, przepisy wewnętrzne, oraz poznania zarówno okoliczności akt, jak i rozstrzygnięć szeregu innych spraw sądowych które to sprawy w istotny sposób są ze sobą powiązane.
W związku z powyższym zmiana reprezentacji prawnej na tym etapie byłaby niekorzystna i niecelowa. Ponadto, dotychczasowy reprezentant w sposób należyty i bardzo sumienny świadczy zlecone mu usługi, wykazując się równocześnie wysokim poziomem przygotowania merytorycznego oraz należytym rozeznaniem w specyfice spraw będących przedmiotem sporów w których występuje Zamawiający. Warto zaznaczyć, że postępowania sądowe i administracyjne powinny oznaczać się pewną systematyką; istotnym ich elementem jest stabilność przyjętej linii procesowej lub koncepcji załatwienia danej sprawy oraz terminowość wykonywanych czynności.
Zważyć należy, iż Kancelaria Prawna prowadząca obsługę prawną do tej pory zna już specyfikę działalności Szpitala, posiada w tym zakresie niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz zapewnia możliwość fachowego prowadzenia postępowania bez konieczności angażowania pracowników Zamawiającego. Utrzymanie ciągłości wykonywania usług prawniczych przez tego samego wykonawcę zmniejsza istotne ryzyko wystąpienia błędów, umożliwia ciągłość realizacji powierzonych zadań oraz zapewnia terminowe ich wykonanie. Udzielenie zamówienia z wolnej ręki w przedmiotowym przypadku pozwoli zachować ciągłość realizacji przedsięwzięć zamawiającego pod względem prawnym, co ma kluczowe znaczenie dla efektywności i terminowego wykonywania zobowiązań. Również zasada celowego i efektywnego dokonywania wydatków wskazuje na potrzebę udzielenia zamówienia z wolnej ręki i powierzenia Wykonawcy ochrony interesów Zamawiającego w tym postępowaniu. Poza wszelkimi wątpliwościami pozostaje okoliczność, iż zawarcie umowy w ramach innego trybu niż zamówienie z wolnej ręki będzie miało przełożenie na poniesienie w tym zakresie niecelowych wydatków. Zostaną one poniesione w sposób nieoszczędny, niezgodny z zasadami, jakimi powinny się kierować podmioty wydatkujące środki publiczne. Tryb zamówienia z wolnej ręki pozwala na przeprowadzenie z wykonawcą negocjacji ceny usługi, co nie jest możliwe przy zastosowaniu innych trybów. Negocjacja ceny usługi ma istotne przełożenie na wydatki Szpitala. W świetle powyższego udzielenie zamówienia publicznego ww. Wykonawcy w trybie zamówienia z wolnej ręki jest uzasadnione.

Wobec powyższego, decyzja Zamawiającego o wyborze trybu zamówienia z wolnej ręki w przedmiotowej sprawie jest uzasadniona.

Nazwa wykonawcy:
Kancelaria Adwokacko-Radcowska Adwokat Wioletta Jopek-Nowakowska, Jacek Nowakowski, s.c.

Adres pocztowy wykonawcy: Plac Krakowski 8

Miejscowość: Zabrze

Kod pocztowy: 41-800

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Kody CPV:
791000005 (Usługi prawnicze)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
791110005 (Usługi w zakresie doradztwa prawnego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
791120002 (Usługi reprezentacji prawnej)

Podobne przetargi

268511 / 2012-12-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital im. Stanisława Leszczyńskiego - Katowice (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
kompleksowa obsługa prawna Szpitala im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach, przy ul. Raciborskiej 26 wraz z reprezentacją Szpitala przed organami sądowymi w sprawach karnych i cywilnych.

58247 / 2011-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Obsługa notarialna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na rok 2011

138182 / 2015-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rybnik - Rybnik (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Obsługa prawna Urzędu Miasta Rybnika i wyznaczonych jednostek organizacyjnych Miasta

9554 / 2010-01-12 - Inny: jednostka budżetowa

Miejski Zarząd Dróg - Mysłowice (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Świadczenie usług stałej obsługi prawnej Miejskiego Zarządu Dróg w Mysłowicach

129821 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Obsługa prawna wybranych Wydziałów Urzędu Miasta Ruda Śląska

180955 / 2015-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Knurów - Knurów (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Obsługa prawna na rzecz Zamawiającego, polegająca na obsłudze Gminy Knurów w zakresie doradztwa prawnego i reprezentacji prawnej

364951 / 2008-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Piekary Śląskie - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Świadczenie usługi w zakresie obsługi prawnej Urzędu Miasta Piekary Śląskie i wybranych jednostek gminy Piekary Śląskie

18741 / 2012-01-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. St. Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Zabrze (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Wykonanie bieżącej obsługi prawnej Zamawiającego w zakresie przewidzianym w art. 4 ustawy Prawo o adwokaturze z dnia 26 maja 1982 r. (Dz. U. Nr 146, poz. 1188 z późn. zm.)

128395 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Sporządzenie aktów notarialnych zawierających umowę przedwstępną i przyrzeczoną - darowizna nieruchomości położonej w Gliwicach przy ul. Stanisława Konarskiego 26 obejmujacej część działki nr 2 o powierzchni około 0,3448 ha, obręb Politechnika

386594 / 2014-11-25 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
ŚWIADCZENIE STAŁEJ POMOCY PRAWNEJ NA RZECZ INSTYTUTU CHEMICZNEJ PRZERÓBKI WĘGLA W ZABRZU Nr referencyjny nadany sprawie przez Zamawiającego 48/ichpw/2014

42715 / 2014-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gierałtowice - Gierałtowice (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Obsługa prawna Referatu Planowania Przestrzennego i Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Gierałtowice

105145 / 2014-05-15 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
ŚWIADCZENIE STAŁEJ POMOCY PRAWNEJ NA RZECZ INSTYTUTU CHEMICZNEJ PRZERÓBKI WĘGLA W ZABRZU Nr referencyjny nadany sprawie przez Zamawiającego 26/ichpw/2014

128822 / 2015-05-29 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Ogólna obsługa prawna na rzecz Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Nr sprawy nadany przez Zamawiającego: 27.1/ichpw/2014

15476 / 2016-01-22 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Åšwiadczenie pomocy prawnej na rzecz Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Åšrodowiskowego w Sosnowcu