Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

519414 / 2012-12-19 - Administracja samorządowa / Gmina Nowa Wieś Lęborska (Nowa Wieś Lęborska)

Budowa stacji uzdatniania wody w Pogorzelicach
gm. Nowa Wieś Lęborska

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego w m. Pogorzelice polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych i uruchomieniu stacji uzdatniania wody w m. Pogorzelice do którego należy m.in.:
- budowa komory podziemnej - stacji uzdatniania wody dla umieszczenia odpowiednich urządzeń gwarantujących zapewnienie wymaganych przepisami parametrów wody pitnej
- wykonanie odcinków wodociągu - jednego łączącego ujęcie wody ze stacją uzdatniania wody i drugiego łączącego stację z istniejącym wodociągiem
- wykonanie odcinka kanalizacji wód popłucznych z osadnikiem wód popłucznych i studnią chłonną
- wykonanie ogrodzenia ujęcia i stacji uzdatniania wody.
2. Zakres zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno - Użytkowym ( Załącznik Nr 5 do SIWZ ) obejmuje m.in. :
2.1. wykonanie mapy do celów projektowych (1 ezg. mapy należy przekazać Zamawiającemu niezależnie od innych wymaganych egzemplarzy)
2.2. wykonanie kompletnej dokumentacji budowlanej i wykonawczej na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowej (PFU) (1 ezg. dokumentacji należy przekazać Zamawiającemu niezależnie od innych wymaganych egzemplarzy)
2.3. Przeprowadzenie badań geotechnicznych gruntu z analizą przepuszczalności gruntu
2.4. Wykonanie operatu wodnoprawnego oraz projektu prac geologicznych
2.5. Uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z właściwych przepisów, w tym
- uzgodnienie projektu w ZUDP,
- uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego,
- uzyskanie pozwolenia na budowę,
2.6. Realizację robót budowlanych i montażowych zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową i uzyskanymi pozwoleniami.
3. Ustalenia dodatkowe do projektowania i robót budowlanych.
3.1. Wykonawca wykona wszystkie (także nie wymienione imiennie) opracowania, które są niezbędne z punktu widzenia kompletności dokumentacji pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej lub innych jednostek branżowych uzgadniających dokumentację.
3.2. Dokumentacja projektowa musi być uzgodniona i zaakceptowana przez Zamawiającego oraz Gminny Zakład Usług Komunalnych w Nowej Wsi Lęborskiej, na każdym etapie jej wykonywania. W szczególności dotyczy to fazy przed uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego i przed uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz w razie potrzeby rysunków wykonawczych.
3. Zamawiający zastrzega, że rozwiązania projektowe należy każdorazowo z nim uzgadniać, a w przypadku konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian do zaakceptowanych rozwiązań, zaistniałych wskutek otrzymanych decyzji, opinii czy uzgodnień, zmiany te i ich skutki należy uzgodnić ponownie. Żaden z elementów realizowanego zadania inwestycyjnego nie może być wykonywany na podstawie niezatwierdzonego przez Zamawiającego i GZUK rysunku bądź innego dokumentu projektowego.
4. Jakość wody podawana do sieci musi odpowiadać wymogom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.07.61.417 z dnia 29 marca 2007 roku),
5. Jakość wód popłucznych odprowadzanych do gruntu poprzez studnię chłonną powinna odpowiadać wymogom Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 roku w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego ( Dz. U z dnia 31 lipca 2006 Nr 137, poz. 984 ze zm.).
6. W trakcie realizacji prac budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia stałej dostawy wody dla odbiorców w m. Pogorzelice, współpracując w tym względzie z Gminnym Zakładem Usług Komunalnych.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zamówionych prac projektowych w trakcie ich sporządzania.
8. Wykonawca projektów (bez żądania dodatkowego wynagrodzenia) przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe w całości, automatycznie z chwilą wypłacenia przez Zamawiającego wynagrodzenia za opracowania. Zamawiający może wykorzystać przedmiotowy projekt budowlany i wykonawczy w całości lub w dowolnych częściach.
9. Wykonawca uzyska wszelkie niezbędne decyzje /ostateczne/ pozwoleń na użytkowanie.
10. Wszelkie nazwy własne przywołane w PFU i innych dokumentach służą ustaleniu pożądanego standardu wykonania i określeniu właściwości i wymogów technicznych.

11. Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokonać dokładnej wizji w terenie oraz przeanalizować opis przedmiotu zamówienia z załączonymi materiałami. Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.
12. Zapłata wynagrodzenia nastąpi na podstawie faktur za wykonane elementy rozliczeniowe zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym.
13. Niedoszacowanie, pominiecie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego.
14. Do przedmiotu zamówienia należą również wszystkie czynności pomocnicze związane z realizacją przedsięwzięcia budowlanego.
15. Wykonawca jest zobowiązany również do:
15.1 zapewnienia dozoru mienia na terenie robót na własny koszt,
15.2 ponoszenia pełnej odpowiedzialności za stan i przestrzeganie przepisów bhp, ochronę p.poż i dozór mienia na terenie robót, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie trwania robót na terenie przyjętym od Zamawiającego lub mającego związek z prowadzonymi robotami,
15.3 pokrycia szkód powstałych w trakcie realizacji zamówienia również wobec osób trzecich.
15.4 przywrócenia do stanu pierwotnego zajętych dla realizacji zamówienia terenów,
15.5 koszt wykonania niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych;
15.6 Zapewnienia na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich składowania lub utylizacji łącznie z kosztami utylizacji. Jako wytwarzający odpady jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawnych wynikających z ustawy Prawo Ochrony Środowiska (Dz.U.z 2001r. Nr 62, poz. 627 z późn.zm. oraz Ustawy o odpadach (Dz.U. z 2001r. Nr 62,poz. 628 z późn.zm.)
15.7 W sprawach nieuregulowanych w dokumentach należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych, norm branżowych, przepisów prawa budowlanego, dozoru technicznego oraz sztuki inżynierskiej.
15.8 Usuwania wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w programie funkcjonalno - użytkowym, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu sie z zakresem robót i terenem budowy,
15.9 Podjęcia pełnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
15.10 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ponadto materiały winny spełniać wymagania Polskiej Normy PN, przenoszących normy europejskie PN-EN, lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
15.11. Uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu dróg, nawierzchni lub instalacji,
15.12. Uzgodnienia z Urzędem Gminy Nowa Wieś Lęborska i odwiezienia na wskazane miejsce mas ziemnych oraz mas gruzu powstałych podczas realizacji inwestycji.
15.13. Zapewnienia zaplecza budowy we własnym zakresie.
15.14. Pokrycia kosztów zasilenia budowy w niezbędne media.
16. W przypadku, gdy w opisie zamówienia, w jakiejkolwiek części dokumentacji lub innej części SIWZ, zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować, jako propozycje projektanta.
17. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i estetycznych. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny:
- winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć i spełniać minimalne wymogi określone w projekcie
- nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.
Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają minimalne wymagania określone przez Zamawiającego.
18. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi 36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
19. Wymagany okres rękojmi za wady wynosi 36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych oraz uznaniu je za należycie wykonane i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 519414

Data publikacji: 2012-12-19

Nazwa: Gmina Nowa Wieś Lęborska

Ulica: ul. Grunwaldzka 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Nowa Wieś Lęborska

Kod pocztowy: 84-351

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8612428 w. 34

Numer faxu: 059 8612164

Regon: 77097976600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa stacji uzdatniania wody w Pogorzelicach
gm. Nowa Wieś Lęborska

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego w m. Pogorzelice polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych i uruchomieniu stacji uzdatniania wody w m. Pogorzelice do którego należy m.in.:
- budowa komory podziemnej - stacji uzdatniania wody dla umieszczenia odpowiednich urządzeń gwarantujących zapewnienie wymaganych przepisami parametrów wody pitnej
- wykonanie odcinków wodociągu - jednego łączącego ujęcie wody ze stacją uzdatniania wody i drugiego łączącego stację z istniejącym wodociągiem
- wykonanie odcinka kanalizacji wód popłucznych z osadnikiem wód popłucznych i studnią chłonną
- wykonanie ogrodzenia ujęcia i stacji uzdatniania wody.
2. Zakres zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno - Użytkowym ( Załącznik Nr 5 do SIWZ ) obejmuje m.in. :
2.1. wykonanie mapy do celów projektowych (1 ezg. mapy należy przekazać Zamawiającemu niezależnie od innych wymaganych egzemplarzy)
2.2. wykonanie kompletnej dokumentacji budowlanej i wykonawczej na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowej (PFU) (1 ezg. dokumentacji należy przekazać Zamawiającemu niezależnie od innych wymaganych egzemplarzy)
2.3. Przeprowadzenie badań geotechnicznych gruntu z analizą przepuszczalności gruntu
2.4. Wykonanie operatu wodnoprawnego oraz projektu prac geologicznych
2.5. Uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z właściwych przepisów, w tym
- uzgodnienie projektu w ZUDP,
- uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego,
- uzyskanie pozwolenia na budowę,
2.6. Realizację robót budowlanych i montażowych zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową i uzyskanymi pozwoleniami.
3. Ustalenia dodatkowe do projektowania i robót budowlanych.
3.1. Wykonawca wykona wszystkie (także nie wymienione imiennie) opracowania, które są niezbędne z punktu widzenia kompletności dokumentacji pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej lub innych jednostek branżowych uzgadniających dokumentację.
3.2. Dokumentacja projektowa musi być uzgodniona i zaakceptowana przez Zamawiającego oraz Gminny Zakład Usług Komunalnych w Nowej Wsi Lęborskiej, na każdym etapie jej wykonywania. W szczególności dotyczy to fazy przed uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego i przed uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz w razie potrzeby rysunków wykonawczych.
3. Zamawiający zastrzega, że rozwiązania projektowe należy każdorazowo z nim uzgadniać, a w przypadku konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian do zaakceptowanych rozwiązań, zaistniałych wskutek otrzymanych decyzji, opinii czy uzgodnień, zmiany te i ich skutki należy uzgodnić ponownie. Żaden z elementów realizowanego zadania inwestycyjnego nie może być wykonywany na podstawie niezatwierdzonego przez Zamawiającego i GZUK rysunku bądź innego dokumentu projektowego.
4. Jakość wody podawana do sieci musi odpowiadać wymogom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U.07.61.417 z dnia 29 marca 2007 roku),
5. Jakość wód popłucznych odprowadzanych do gruntu poprzez studnię chłonną powinna odpowiadać wymogom Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 roku w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego ( Dz. U z dnia 31 lipca 2006 Nr 137, poz. 984 ze zm.).
6. W trakcie realizacji prac budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia stałej dostawy wody dla odbiorców w m. Pogorzelice, współpracując w tym względzie z Gminnym Zakładem Usług Komunalnych.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zamówionych prac projektowych w trakcie ich sporządzania.
8. Wykonawca projektów (bez żądania dodatkowego wynagrodzenia) przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe w całości, automatycznie z chwilą wypłacenia przez Zamawiającego wynagrodzenia za opracowania. Zamawiający może wykorzystać przedmiotowy projekt budowlany i wykonawczy w całości lub w dowolnych częściach.
9. Wykonawca uzyska wszelkie niezbędne decyzje /ostateczne/ pozwoleń na użytkowanie.
10. Wszelkie nazwy własne przywołane w PFU i innych dokumentach służą ustaleniu pożądanego standardu wykonania i określeniu właściwości i wymogów technicznych.

11. Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokonać dokładnej wizji w terenie oraz przeanalizować opis przedmiotu zamówienia z załączonymi materiałami. Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.
12. Zapłata wynagrodzenia nastąpi na podstawie faktur za wykonane elementy rozliczeniowe zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym.
13. Niedoszacowanie, pominiecie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu zamówienia nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego.
14. Do przedmiotu zamówienia należą również wszystkie czynności pomocnicze związane z realizacją przedsięwzięcia budowlanego.
15. Wykonawca jest zobowiązany również do:
15.1 zapewnienia dozoru mienia na terenie robót na własny koszt,
15.2 ponoszenia pełnej odpowiedzialności za stan i przestrzeganie przepisów bhp, ochronę p.poż i dozór mienia na terenie robót, jak i za wszelkie szkody powstałe w trakcie trwania robót na terenie przyjętym od Zamawiającego lub mającego związek z prowadzonymi robotami,
15.3 pokrycia szkód powstałych w trakcie realizacji zamówienia również wobec osób trzecich.
15.4 przywrócenia do stanu pierwotnego zajętych dla realizacji zamówienia terenów,
15.5 koszt wykonania niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych;
15.6 Zapewnienia na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich składowania lub utylizacji łącznie z kosztami utylizacji. Jako wytwarzający odpady jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawnych wynikających z ustawy Prawo Ochrony Środowiska (Dz.U.z 2001r. Nr 62, poz. 627 z późn.zm. oraz Ustawy o odpadach (Dz.U. z 2001r. Nr 62,poz. 628 z późn.zm.)
15.7 W sprawach nieuregulowanych w dokumentach należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych, norm branżowych, przepisów prawa budowlanego, dozoru technicznego oraz sztuki inżynierskiej.
15.8 Usuwania wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w programie funkcjonalno - użytkowym, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu sie z zakresem robót i terenem budowy,
15.9 Podjęcia pełnej odpowiedzialności za wyrządzone szkody podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
15.10 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy. Ponadto materiały winny spełniać wymagania Polskiej Normy PN, przenoszących normy europejskie PN-EN, lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
15.11. Uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy, jak również terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu dróg, nawierzchni lub instalacji,
15.12. Uzgodnienia z Urzędem Gminy Nowa Wieś Lęborska i odwiezienia na wskazane miejsce mas ziemnych oraz mas gruzu powstałych podczas realizacji inwestycji.
15.13. Zapewnienia zaplecza budowy we własnym zakresie.
15.14. Pokrycia kosztów zasilenia budowy w niezbędne media.
16. W przypadku, gdy w opisie zamówienia, w jakiejkolwiek części dokumentacji lub innej części SIWZ, zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować, jako propozycje projektanta.
17. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i estetycznych. Ponadto zamienne urządzenia przyjęte do wyceny:
- winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć i spełniać minimalne wymogi określone w projekcie
- nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.
Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają minimalne wymagania określone przez Zamawiającego.
18. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi 36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
19. Wymagany okres rękojmi za wady wynosi 36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych oraz uznaniu je za należycie wykonane i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
2.1. Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednej dokumentacji projektowej budowy stacji uzdatniania wody.
Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie treści złożonych dokumentów opisanych w rozdziale XI ust 1 pkt. 1.1. oraz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik Nr 2 do SIWZ.
2.2 Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie posiadania doświadczenia w wykonaniu minimum 1 roboty tego typu co przedmiot zamówienia tj. budowy stacji uzdatniania wody, której wartość wynosiła co najmniej 40 000,00 zł brutto, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie treści złożonych dokumentów opisanych w rozdziale XI ust 1 pkt. 1.2. oraz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik Nr 2 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Spełnienie warunku oceniane będzie na podstawie treści złożonego oświadczenia - Załącznik Nr 2 do SIWZ. Ocena dokonana zostanie wg formuły spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wypełniony Załącznik Nr 2 do SIWZ.
2. Pełnomocnictwo do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy - jeżeli umocowanie do reprezentowania i składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy nie wynika z innych dokumentów załączonych do oferty.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zaleca się Wykonawcom przeprowadzenia szczegółowej wizji w terenie celem uzyskania wszystkich koniecznych informacji do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozeznania warunków realizacji zamówienia.
2. Nie dopuszcza się jakichkolwiek zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy z zastrzeżeniem postanowień pkt. 3 niniejszego rozdziału.
3. W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) zmiany terminu wykonanie umowy
b) zmiany podwykonawcy, w przypadku kiedy wykonawca powierzył wykonanie części zamówienia podwykonawcy

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Nowa Wieś Lęborska, 84-351 Nowa Wieś Lęborska, ul. Grunwaldzka 24

Data składania wniosków, ofert: 08/01/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gmina Nowa Wieś Lęborska, 84-351 Nowa Wieś Lęborska, ul. Grunwaldzka 24 w pokoju nr 15 lub listownie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324305 (Roboty w zakresie uzdatniania wody)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452320002 (Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
713210004 (Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
713540004 (Usługi sporządzania map)

Podobne przetargi

373038 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Pruszcz Gdański - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa układu drogowego z mostem na rzece Struga Gęś wraz z siecią kanalizacji deszczowej i drenażem drogi, na terenie Bałtyckiej Strefy Inwestycyjnej III w Pruszczu Gdańskim.

254479 / 2011-09-26 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz-Kosko - Sopot (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie robót dodatkowych - prace konstrukcyjne dachu i ścian w Przychodni WZR Sopot - do robót objętych postępowaniem przetargowym na zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych polegających na termomodernizacji budynków Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie

84750 / 2016-04-12 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
remont strefy wejściowej historycznej części kampusu Politechniki Gdańskiej wraz z remontem drogi wewnętrznej w Ośrodku Wypoczynkowym w miejscowości Czarlina

213831 / 2010-08-09 - Podmiot prawa publicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie zamówień uzupełniających do Kontraktu nr 7 - Przebudowa ujęcia i Stacji Uzdatniania Wody Lipce, polegajacych na wykonaniu obróbek blacharskich z blachy tytanowo-cynkowej na dachu Budynku Głównego SUW A i B SUW Lipce w związku ze złym stanem technicznym rynien, pasów nadrynnowych, rur spustowych i obróbek blacharskich.

483888 / 2012-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szemud - Szemud (pomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Nasze miejsce spotkań - przebudowa, rozbudowa na cele świetlicy wiejskiej w Rębiskach wraz z zagospodarowaniem terenu przylegającego do budynku