182061 / 2011-07-01 - Inny: Prokuratura / Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu (Wrocław)
Na zabezpieczenie budynku we Wrocławiu przy
ul. Podwale 27, 28, Sądowa 2 przed odpadającymi tynkami elewacji i gzymsami oraz naprawa instalacji odgromowej na części budynku przy ul. Podwale 27
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie budynku we Wrocławiu przy ul. Podwale 27, 28, Sądowa 2 przed odpadającymi tynkami elewacji
i gzymsami oraz naprawa instalacji odgromowej na części budynku przy ul. Podwale 27.
1. Przedmiot i zakres robót
a) Budynek przy ul Podwale 27 obecnie nie jest użytkowany; w przyszłości ma być przeznaczony na cele administracji państwowej prokuratury okręgowej - (dz. nr 3-1 obręb Stare Miasto). Budynek ma zostać zabezpieczony przed odpadającymi tynkami elewacji gzymsami i attykami przez osłonięcie budynku siatkami zabezpieczającymi. W trakcie zakładania siatki Wykonawca ma skuć fragmenty odstającego tynku, który może stanowić zagrożenie dla pracowników oraz petentów. W budynku zaprojektowano także naprawę instalacji odgromowej i połączenie jej z naprawioną instalacją w budynku przy ul. Podwale 28,Sądowa 2. Budynek biurowy położony jest przy ul Podwale 28 i ul. Sadowej 2 - (działki nr 5-1, 5-4, 37-2 obręb Stare Miasto).
b) Opis istniejących budynków:
Budynki przy ul. Podwale 27 oraz ul. Podwale 28 i Sądowej 2 stanowią jeden obiekt, który został zbudowany w latach 1828-1834 jako koszary dla Kirasjerów. Budynek jest obiektem pięciokondygnacyjny o czterech kondygnacjach naziemnych z nieużytkowym poddaszem. Obiekt jest całkowicie podpiwniczony. Budynek posiada dach drewniany stromy, dwuspadowy i czterospadowy pokryty papą na deskowaniu. Budynek ma bogaty wystrój elewacji. Jest obecnie najstarszym zachowanym we Wrocławiu budynkiem dawnych pruskich koszar. Zalicza się go do budynków objętych ochroną konserwatorską, jakim podlegają budynki XIX wiecznej zabudowy. Budynek został wykonany w technologii tradycyjnej. Ściany są murowane z cegły. Wokół budynku z wyjątkiem części narożnikowej biegnie fosa o szerokości 95cm i głębokości od 1,45m - 2,40m w stosunku do powierzchni terenu. Budynek przy ul Podwale 27 do roku 2007 pełnił funkcję domu studenckiego T-8. Obecnie jest nieużytkowany i ma zostać przeznaczony na potrzeby Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Budynek biurowy przy ul. Podwale 28 i Sądowej 2 obecnie jest siedzibą Prokuratur Rejonowych we Wrocławiu (Prokuratura Rejonowa Wrocław-Psie Pole, Prokuratura Rejonowa Wrocław -Stare Miasto, Prokuratura Rejonowa Wrocław-Śródmieście, Prokuratura Rejonowa Wrocław-Fabryczna).
2. Zakres robót
a) Roboty ogólnobudowlane:
Roboty rozbiórkowe - częściowe skucie tynków
Roboty konstrukcyjne - zamontowanie siatki zabezpieczającej elewacje budynku
b) Roboty elektryczne
Instalacja odgromowa
3. Wyszczególnienie i opis prac towarzyszących i robót tymczasowych
3.1 Roboty towarzyszące, należące do świadczeń umownych nawet w przypadku, jeśli nie są wymienione w umowie obejmują w szczególności:
- utrzymanie i likwidacja placu budowy,
- utrzymanie urządzeń placu budowy wraz z maszynami,
- wykonanie, podczas prowadzenia robót zabezpieczających budynek siatkami, w obiekcie użytkowanym (ul. Podwale 28 - Sądowa 2), robót zabezpieczających umożliwiających jego bezpieczne użytkowanie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ochrony odgromowej,
- pomiary do rozliczenia robót (zwłaszcza w zakresie instalacji odgromowej) wraz z wykonaniem lub dostarczeniem przyrządów,
- działania ochronne zgodnie z warunkami bhp,
- geodezyjne wytyczanie obiektów,
- inwentaryzacja powykonawcza obiektów,
- oświetlenie i ogrzewanie pomieszczeń pracowniczych,
- doprowadzenie wody i energii do punktów wykorzystania,
- dostarczenie materiałów eksploatacyjnych,
- utrzymywanie drobnych urządzeń i narzędzi,
- przewóz materiałów do miejsc ich wykorzystania,
- zabezpieczenie robót przed wodą odpadową,
- usuwanie odpadów z obszaru budowy oraz usuwanie zanieczyszczeń, wynikających z robót wykonywanych przez wykonawcę,
- usuwanie odpadów do 1m3 niezawierających substancji szkodliwych,
3.2 Roboty specjalne, niebędące robotami towarzyszącymi, zaliczone do świadczeń umownych:
- ustawienie, utrzymanie i usunięcie urządzeń do zabezpieczenia komunikacji na budowie, np. ogrodzeń, rusztowań ochronnych, budowli pomocniczych i oświetlenia,
- ustawienie, utrzymanie i usunięcie urządzeń poza placem budowy w celu sterowania objazdem oraz regulowania komunikacji publicznej,
- zabezpieczenie przewodów, linii, kabli, drenów, kanałów, kamieni granicznych, drzew, roślin w obrębie wykonywanego zabezpieczenia.
3.3 Sanitarne cięcie drzew i krzewów:
- przycięcie drzew i krzewów w bezpośrednim sąsiedztwie budynków, jeżeli wymagają tego warunki techniczne i bezpieczeństwa wykonania robót.
Do wykonania przycinek zobowiązany jest Wykonawca. Koszt przycinek i ewentualnych opłat ponosi Wykonawca.
3.4 Roboty rozbiórkowe elementów budowlanych obiektów, skucie części tynków zewnętrznych, rozbiórka instalacji elektrycznych odgromowych ze względu na ich znaczny zakres zaliczone są do robót podstawowych.
4. Informacje o terenie budowy
Teren budowy obejmuje działkę nr 3-1 obręb Stare Miasto przy ul Podwale 27, na której usytuowany jest budynek - dawny dom studencki oraz budynek garażowy. Terenem budowy będzie objęty także obecnie użytkowany budynek biurowy usytuowany na działkach 5-1, 5-4, 37-2 obręb Stare Miasto przy ul. Podwale 28 i ul. Sadowej 2. Obiekt ten jest obiektem czynnym i Inwestor nie przewiduje wyłączenia tego obiektu z użytkowania na okres realizacji robót. Zakres prac powinien być tak przygotowany i prowadzony, aby nie kolidował z trybem pracy jednostki.
Na terenie budowy znajdują się fosy przyobiektowe, w tym usytuowane w strefie pasa drogowego (dz. nr 37-2 Obręb Stare Miasto) - w sąsiedztwie chodników ul. Podwale 27 i 28. Na terenie przyszłej budowy znajdują się sieci i przyłącza wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, centralnego ogrzewania, energetyczne.
Teren budowy usytuowany będzie w bliskim sąsiedztwie innych czynnych obiektów.
5. Organizacja robót, przekazanie placu budowy
Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy na zasadach i w terminie określonym w umowie o wykonanie robót. Zamawiający wskaże jednocześnie oznaczone na planie sytuacyjnym instalacje i urządzenia podziemne i nadziemne oraz ewentualne repery geodezyjne, a także dostęp do wody, energii elektrycznej i sposób odprowadzenia ścieków.
6. Ochrona własności publicznej i prywatnej
Wykonawca jest odpowiedzialny za przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz powinien zapewnić ochronę własności publicznej i prywatnej od momentu przekazania placu budowy do momentu odbioru końcowego. Istniejące w terenie instalacje naziemne i podziemne (rurociągi, kable) oraz drzewostan powinny być szczegółowo zaznaczone na planie sytuacyjnym i wskazane Wykonawcy przez Zamawiającego przy przekazaniu placu budowy. Wykonawca jest zobowiązany do szczegółowego oznaczenia instalacji i urządzeń, zabezpieczenia ich przed uszkodzeniem, a także do natychmiastowego powiadomienia inspektora nadzoru, Zamawiającego i właściciela instalacji i urządzeń, jeżeli zostaną przypadkowo uszkodzone w trakcie realizacji robót. Wykonawca jest odpowiedzialny za szkody w instalacjach i urządzeniach naziemnych i podziemnych pokazanych na planie zagospodarowania terenu, spowodowane w trakcie wykonywania robót.
7. Wymagania dotyczące ochrony środowiska
Wykonawca będzie podejmował wszystkie niezbędne działania, aby stosować się do przepisów i normatywów z zakresu ochrony środowiska na placu budowy i poza jego terenem. Będzie unikał szkodliwych działań, szczególnie w zakresie zanieczyszczeń powietrza, wód gruntowych, nadmiernego hałasu i innych szkodliwych dla środowiska i otoczenia czynników powodowanych działalnością przy wykonywaniu robót budowlanych.
8. Warunki bezpieczeństwa pracy i ochrona przeciwpożarowa na budowie
Podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W szczególności Wykonawca ma obowiązek zadbać, aby personel nie wykonywał pracy w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz niespełniających odpowiednich wymagań sanitarnych. Wykonawca zapewni i będzie utrzymywał wszelkie urządzenia zabezpieczające, socjalne oraz sprzęt i odpowiednią odzież roboczą dla ochrony życia i zdrowia osób zatrudnionych na budowie oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.
Zamawiający uznaje, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych powyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w Cenie Kontraktowej.
Kierownik budowy zostanie powołany przez Wykonawcę, zgodnie z art.21a ustawy z dnia 07.07.1994r. Prawo budowlane i będzie zobowiązany do sporządzenia lub zapewnienia sporządzenia (przed rozpoczęciem budowy), planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zwanego planem bioz, na podstawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia- sporządzonej przez projektanta.
Plan bioz należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. Nr 120, poz. 1126), uwzględniając również wymagania określone w rozporządzeniach: Ministra Infrastruktury z dnia 06.02.2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401) oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003r. Nr 169, poz. 1650 tekst jednolity ze zmianami). Wykonawca będzie przestrzegać przepisów ochrony przeciwpożarowej. Wykonawca będzie utrzymywać sprawny sprzęt ppoż. wymagany przez odpowiednie przepisy, na terenie budowy, w pomieszczeniach biurowych i magazynach oraz w maszynach i pojazdach. Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty spowodowane pożarem wywołanym jako rezultat realizacji robót albo przez personel wykonawcy.
9. Zabezpieczenie Terenu Budowy
Wykonawca jest zobowiązany do:
- przedstawienia inspektorowi nadzoru inwestorskiego wyznaczonemu przez Zamawiającego lub bezpośrednio Zamawiającemu projektu zagospodarowania placu budowy lub szkiców planów organizacji i ochrony placu budowy i uzyskania jego akceptacji,
- ogrodzenia i utrzymania porządku na placu budowy,
- właściwego, zgodnie z projektem zagospodarowania, składowania materiałów i elementów budowlanych,
- utrzymywania czystości dróg poza terenem budowy, szczególnie w okresie wywozu gruzu z rozbiórek.
Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa Terenu Budowy oraz Robót poza placem budowy w okresie trwania realizacji Kontraktu aż do zakończenia i odbioru końcowego Robót, a w szczególności:
- Zabezpieczy i utrzyma warunki bezpiecznej pracy i pobytu osób wykonujących czynności związane z budową i nienaruszalność ich mienia służącego do pracy a także zabezpieczy Teren Budowy przed dostępem osób nieupoważnionych.
- Wykonawca w ramach Kontraktu ma uporządkować plac budowy po zakończeniu każdego elementu robót i doprowadzić go do stanu pierwotnego po zakończeniu robót i likwidacji placu budowy. Koszt utrzymania i zabezpieczenia terenu budowy nie podlega odrębnej wycenie i wliczony powinien być w Cenę Kontraktową.
10. Zabezpieczenie chodników i jezdni
Wykonawca opracuje i uzgodni z inspektorem nadzoru projekt zabezpieczenia chodników i jezdni ulic Podwale, Piłsudskiego i Sądowej w sąsiedztwie budowy, a także uzyska stosowne uzgodnienia. Wszelkie koszty i opłaty związane z zajęciem pasa drogowego, w trakcie realizacji robót, ponosi Wykonawca.
11. Nazwy i kody: grup robót, klas i kategorii robót
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych, roboty ziemne
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 Roboty w zakresie burzenia
45111220-6 Roboty w zakresie usuwania gruzu
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne
podobne roboty specjalistyczne
45262000-1 Specjalne roboty budowlane inne, niż dachowe
45262600-7 Różne specjalne roboty budowlane
45300000-0 Roboty w zakresie instalacji budowlanych
45310000-3 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311000-0 Roboty w zakresie przewodów instalacji elektrycznych oraz opraw
elektrycznych
45311100-1 Roboty w zakresie przewodów instalacji elektrycznych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączone do specyfikacji istotnych warunków zamówienia dokumenty:
1. Projekt budowlany,
2. Projekt budowlano wykonawczy
3. Szczegółowa specyfikacji techniczna wykonania i odbioru robót
4. Projekt budowlano wykonawczy naprawy instalacji odgromowej
5. Przedmiar robót do PBW naprawy instalacji odgromowej
6. Przedmiar robót do projektu PBW zabezpieczenia budynku.
Zamawiający dysponuje decyzją nr 1819-2009r. z dnia 17.09.2009r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu pozwolenia na budowę. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu posiada również decyzję nr 64-2010 z dnia 12.01.2010r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę na wykonanie robót budowlanych dla inwestycji zlokalizowanej przy ul. Podwale 28 i ul. Sądowej 2. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu posiada także decyzję nr 21-2010 z dnia 25.01.2010r. zmieniającą ostateczną decyzję Prezydenta Wrocławia nr 1819-2009r. z dnia 17.09.2009r. w części dotyczącej projektu budowlanego rozszerzając zakres robót budowlanych w budynku przy ul. Podwale 27 i zatwierdzającą projekt budowlany: remont fos przy obiektowych, zmiany elementów zagospodarowania terenu oraz zakresu remontu budynku garaży. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu dysponuje zmianami do posiadanego pozwolenia na budowę wydanymi przez Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia - decyzja nr 445-2010 z dnia 9 grudnia 2010 r. oraz decyzja nr 447-2010 z dnia 13 grudnia 2010 r. Zamawiający dysponuje również pozwoleniem konserwatorskim na wykonanie prac będących przedmiotem niniejszego zamówienia - decyzja nr 599-2009 z dnia 14 września 2009r.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 182061
Data publikacji: 2011-07-01
Nazwa: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu
Ulica: ul. Podwale 30
Numer domu: 30
Miejscowość: Wrocław
Kod pocztowy: 50-950
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 071 3718114 wew. 241
Numer faxu: 071 3718114 w. 244
Adres strony internetowej: www.prokuratura.wroclaw.pl
Regon: 00000043100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Prokuratura
Inny rodzaj zamawiającego: Prokuratura
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Na zabezpieczenie budynku we Wrocławiu przy
ul. Podwale 27, 28, Sądowa 2 przed odpadającymi tynkami elewacji i gzymsami oraz naprawa instalacji odgromowej na części budynku przy ul. Podwale 27
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie budynku we Wrocławiu przy ul. Podwale 27, 28, Sądowa 2 przed odpadającymi tynkami elewacji
i gzymsami oraz naprawa instalacji odgromowej na części budynku przy ul. Podwale 27.
1. Przedmiot i zakres robót
a) Budynek przy ul Podwale 27 obecnie nie jest użytkowany; w przyszłości ma być przeznaczony na cele administracji państwowej prokuratury okręgowej - (dz. nr 3-1 obręb Stare Miasto). Budynek ma zostać zabezpieczony przed odpadającymi tynkami elewacji gzymsami i attykami przez osłonięcie budynku siatkami zabezpieczającymi. W trakcie zakładania siatki Wykonawca ma skuć fragmenty odstającego tynku, który może stanowić zagrożenie dla pracowników oraz petentów. W budynku zaprojektowano także naprawę instalacji odgromowej i połączenie jej z naprawioną instalacją w budynku przy ul. Podwale 28,Sądowa 2. Budynek biurowy położony jest przy ul Podwale 28 i ul. Sadowej 2 - (działki nr 5-1, 5-4, 37-2 obręb Stare Miasto).
b) Opis istniejących budynków:
Budynki przy ul. Podwale 27 oraz ul. Podwale 28 i Sądowej 2 stanowią jeden obiekt, który został zbudowany w latach 1828-1834 jako koszary dla Kirasjerów. Budynek jest obiektem pięciokondygnacyjny o czterech kondygnacjach naziemnych z nieużytkowym poddaszem. Obiekt jest całkowicie podpiwniczony. Budynek posiada dach drewniany stromy, dwuspadowy i czterospadowy pokryty papą na deskowaniu. Budynek ma bogaty wystrój elewacji. Jest obecnie najstarszym zachowanym we Wrocławiu budynkiem dawnych pruskich koszar. Zalicza się go do budynków objętych ochroną konserwatorską, jakim podlegają budynki XIX wiecznej zabudowy. Budynek został wykonany w technologii tradycyjnej. Ściany są murowane z cegły. Wokół budynku z wyjątkiem części narożnikowej biegnie fosa o szerokości 95cm i głębokości od 1,45m - 2,40m w stosunku do powierzchni terenu. Budynek przy ul Podwale 27 do roku 2007 pełnił funkcję domu studenckiego T-8. Obecnie jest nieużytkowany i ma zostać przeznaczony na potrzeby Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Budynek biurowy przy ul. Podwale 28 i Sądowej 2 obecnie jest siedzibą Prokuratur Rejonowych we Wrocławiu (Prokuratura Rejonowa Wrocław-Psie Pole, Prokuratura Rejonowa Wrocław -Stare Miasto, Prokuratura Rejonowa Wrocław-Śródmieście, Prokuratura Rejonowa Wrocław-Fabryczna).
2. Zakres robót
a) Roboty ogólnobudowlane:
Roboty rozbiórkowe - częściowe skucie tynków
Roboty konstrukcyjne - zamontowanie siatki zabezpieczającej elewacje budynku
b) Roboty elektryczne
Instalacja odgromowa
3. Wyszczególnienie i opis prac towarzyszących i robót tymczasowych
3.1 Roboty towarzyszące, należące do świadczeń umownych nawet w przypadku, jeśli nie są wymienione w umowie obejmują w szczególności:
- utrzymanie i likwidacja placu budowy,
- utrzymanie urządzeń placu budowy wraz z maszynami,
- wykonanie, podczas prowadzenia robót zabezpieczających budynek siatkami, w obiekcie użytkowanym (ul. Podwale 28 - Sądowa 2), robót zabezpieczających umożliwiających jego bezpieczne użytkowanie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ochrony odgromowej,
- pomiary do rozliczenia robót (zwłaszcza w zakresie instalacji odgromowej) wraz z wykonaniem lub dostarczeniem przyrządów,
- działania ochronne zgodnie z warunkami bhp,
- geodezyjne wytyczanie obiektów,
- inwentaryzacja powykonawcza obiektów,
- oświetlenie i ogrzewanie pomieszczeń pracowniczych,
- doprowadzenie wody i energii do punktów wykorzystania,
- dostarczenie materiałów eksploatacyjnych,
- utrzymywanie drobnych urządzeń i narzędzi,
- przewóz materiałów do miejsc ich wykorzystania,
- zabezpieczenie robót przed wodą odpadową,
- usuwanie odpadów z obszaru budowy oraz usuwanie zanieczyszczeń, wynikających z robót wykonywanych przez wykonawcę,
- usuwanie odpadów do 1m3 niezawierających substancji szkodliwych,
3.2 Roboty specjalne, niebędące robotami towarzyszącymi, zaliczone do świadczeń umownych:
- ustawienie, utrzymanie i usunięcie urządzeń do zabezpieczenia komunikacji na budowie, np. ogrodzeń, rusztowań ochronnych, budowli pomocniczych i oświetlenia,
- ustawienie, utrzymanie i usunięcie urządzeń poza placem budowy w celu sterowania objazdem oraz regulowania komunikacji publicznej,
- zabezpieczenie przewodów, linii, kabli, drenów, kanałów, kamieni granicznych, drzew, roślin w obrębie wykonywanego zabezpieczenia.
3.3 Sanitarne cięcie drzew i krzewów:
- przycięcie drzew i krzewów w bezpośrednim sąsiedztwie budynków, jeżeli wymagają tego warunki techniczne i bezpieczeństwa wykonania robót.
Do wykonania przycinek zobowiązany jest Wykonawca. Koszt przycinek i ewentualnych opłat ponosi Wykonawca.
3.4 Roboty rozbiórkowe elementów budowlanych obiektów, skucie części tynków zewnętrznych, rozbiórka instalacji elektrycznych odgromowych ze względu na ich znaczny zakres zaliczone są do robót podstawowych.
4. Informacje o terenie budowy
Teren budowy obejmuje działkę nr 3-1 obręb Stare Miasto przy ul Podwale 27, na której usytuowany jest budynek - dawny dom studencki oraz budynek garażowy. Terenem budowy będzie objęty także obecnie użytkowany budynek biurowy usytuowany na działkach 5-1, 5-4, 37-2 obręb Stare Miasto przy ul. Podwale 28 i ul. Sadowej 2. Obiekt ten jest obiektem czynnym i Inwestor nie przewiduje wyłączenia tego obiektu z użytkowania na okres realizacji robót. Zakres prac powinien być tak przygotowany i prowadzony, aby nie kolidował z trybem pracy jednostki.
Na terenie budowy znajdują się fosy przyobiektowe, w tym usytuowane w strefie pasa drogowego (dz. nr 37-2 Obręb Stare Miasto) - w sąsiedztwie chodników ul. Podwale 27 i 28. Na terenie przyszłej budowy znajdują się sieci i przyłącza wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, centralnego ogrzewania, energetyczne.
Teren budowy usytuowany będzie w bliskim sąsiedztwie innych czynnych obiektów.
5. Organizacja robót, przekazanie placu budowy
Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy na zasadach i w terminie określonym w umowie o wykonanie robót. Zamawiający wskaże jednocześnie oznaczone na planie sytuacyjnym instalacje i urządzenia podziemne i nadziemne oraz ewentualne repery geodezyjne, a także dostęp do wody, energii elektrycznej i sposób odprowadzenia ścieków.
6. Ochrona własności publicznej i prywatnej
Wykonawca jest odpowiedzialny za przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz powinien zapewnić ochronę własności publicznej i prywatnej od momentu przekazania placu budowy do momentu odbioru końcowego. Istniejące w terenie instalacje naziemne i podziemne (rurociągi, kable) oraz drzewostan powinny być szczegółowo zaznaczone na planie sytuacyjnym i wskazane Wykonawcy przez Zamawiającego przy przekazaniu placu budowy. Wykonawca jest zobowiązany do szczegółowego oznaczenia instalacji i urządzeń, zabezpieczenia ich przed uszkodzeniem, a także do natychmiastowego powiadomienia inspektora nadzoru, Zamawiającego i właściciela instalacji i urządzeń, jeżeli zostaną przypadkowo uszkodzone w trakcie realizacji robót. Wykonawca jest odpowiedzialny za szkody w instalacjach i urządzeniach naziemnych i podziemnych pokazanych na planie zagospodarowania terenu, spowodowane w trakcie wykonywania robót.
7. Wymagania dotyczące ochrony środowiska
Wykonawca będzie podejmował wszystkie niezbędne działania, aby stosować się do przepisów i normatywów z zakresu ochrony środowiska na placu budowy i poza jego terenem. Będzie unikał szkodliwych działań, szczególnie w zakresie zanieczyszczeń powietrza, wód gruntowych, nadmiernego hałasu i innych szkodliwych dla środowiska i otoczenia czynników powodowanych działalnością przy wykonywaniu robót budowlanych.
8. Warunki bezpieczeństwa pracy i ochrona przeciwpożarowa na budowie
Podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. W szczególności Wykonawca ma obowiązek zadbać, aby personel nie wykonywał pracy w warunkach niebezpiecznych, szkodliwych dla zdrowia oraz niespełniających odpowiednich wymagań sanitarnych. Wykonawca zapewni i będzie utrzymywał wszelkie urządzenia zabezpieczające, socjalne oraz sprzęt i odpowiednią odzież roboczą dla ochrony życia i zdrowia osób zatrudnionych na budowie oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.
Zamawiający uznaje, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych powyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w Cenie Kontraktowej.
Kierownik budowy zostanie powołany przez Wykonawcę, zgodnie z art.21a ustawy z dnia 07.07.1994r. Prawo budowlane i będzie zobowiązany do sporządzenia lub zapewnienia sporządzenia (przed rozpoczęciem budowy), planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zwanego planem bioz, na podstawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia- sporządzonej przez projektanta.
Plan bioz należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. Nr 120, poz. 1126), uwzględniając również wymagania określone w rozporządzeniach: Ministra Infrastruktury z dnia 06.02.2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401) oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003r. Nr 169, poz. 1650 tekst jednolity ze zmianami). Wykonawca będzie przestrzegać przepisów ochrony przeciwpożarowej. Wykonawca będzie utrzymywać sprawny sprzęt ppoż. wymagany przez odpowiednie przepisy, na terenie budowy, w pomieszczeniach biurowych i magazynach oraz w maszynach i pojazdach. Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty spowodowane pożarem wywołanym jako rezultat realizacji robót albo przez personel wykonawcy.
9. Zabezpieczenie Terenu Budowy
Wykonawca jest zobowiązany do:
- przedstawienia inspektorowi nadzoru inwestorskiego wyznaczonemu przez Zamawiającego lub bezpośrednio Zamawiającemu projektu zagospodarowania placu budowy lub szkiców planów organizacji i ochrony placu budowy i uzyskania jego akceptacji,
- ogrodzenia i utrzymania porządku na placu budowy,
- właściwego, zgodnie z projektem zagospodarowania, składowania materiałów i elementów budowlanych,
- utrzymywania czystości dróg poza terenem budowy, szczególnie w okresie wywozu gruzu z rozbiórek.
Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa Terenu Budowy oraz Robót poza placem budowy w okresie trwania realizacji Kontraktu aż do zakończenia i odbioru końcowego Robót, a w szczególności:
- Zabezpieczy i utrzyma warunki bezpiecznej pracy i pobytu osób wykonujących czynności związane z budową i nienaruszalność ich mienia służącego do pracy a także zabezpieczy Teren Budowy przed dostępem osób nieupoważnionych.
- Wykonawca w ramach Kontraktu ma uporządkować plac budowy po zakończeniu każdego elementu robót i doprowadzić go do stanu pierwotnego po zakończeniu robót i likwidacji placu budowy. Koszt utrzymania i zabezpieczenia terenu budowy nie podlega odrębnej wycenie i wliczony powinien być w Cenę Kontraktową.
10. Zabezpieczenie chodników i jezdni
Wykonawca opracuje i uzgodni z inspektorem nadzoru projekt zabezpieczenia chodników i jezdni ulic Podwale, Piłsudskiego i Sądowej w sąsiedztwie budowy, a także uzyska stosowne uzgodnienia. Wszelkie koszty i opłaty związane z zajęciem pasa drogowego, w trakcie realizacji robót, ponosi Wykonawca.
11. Nazwy i kody: grup robót, klas i kategorii robót
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych, roboty ziemne
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 Roboty w zakresie burzenia
45111220-6 Roboty w zakresie usuwania gruzu
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne
podobne roboty specjalistyczne
45262000-1 Specjalne roboty budowlane inne, niż dachowe
45262600-7 Różne specjalne roboty budowlane
45300000-0 Roboty w zakresie instalacji budowlanych
45310000-3 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311000-0 Roboty w zakresie przewodów instalacji elektrycznych oraz opraw
elektrycznych
45311100-1 Roboty w zakresie przewodów instalacji elektrycznych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączone do specyfikacji istotnych warunków zamówienia dokumenty:
1. Projekt budowlany,
2. Projekt budowlano wykonawczy
3. Szczegółowa specyfikacji techniczna wykonania i odbioru robót
4. Projekt budowlano wykonawczy naprawy instalacji odgromowej
5. Przedmiar robót do PBW naprawy instalacji odgromowej
6. Przedmiar robót do projektu PBW zabezpieczenia budynku.
Zamawiający dysponuje decyzją nr 1819-2009r. z dnia 17.09.2009r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu pozwolenia na budowę. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu posiada również decyzję nr 64-2010 z dnia 12.01.2010r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę na wykonanie robót budowlanych dla inwestycji zlokalizowanej przy ul. Podwale 28 i ul. Sądowej 2. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu posiada także decyzję nr 21-2010 z dnia 25.01.2010r. zmieniającą ostateczną decyzję Prezydenta Wrocławia nr 1819-2009r. z dnia 17.09.2009r. w części dotyczącej projektu budowlanego rozszerzając zakres robót budowlanych w budynku przy ul. Podwale 27 i zatwierdzającą projekt budowlany: remont fos przy obiektowych, zmiany elementów zagospodarowania terenu oraz zakresu remontu budynku garaży. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu dysponuje zmianami do posiadanego pozwolenia na budowę wydanymi przez Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia - decyzja nr 445-2010 z dnia 9 grudnia 2010 r. oraz decyzja nr 447-2010 z dnia 13 grudnia 2010 r. Zamawiający dysponuje również pozwoleniem konserwatorskim na wykonanie prac będących przedmiotem niniejszego zamówienia - decyzja nr 599-2009 z dnia 14 września 2009r.
Kody CPV:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451112206 (Roboty w zakresie usuwania gruzu)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452620001 (Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452626007 (Różne specjalne roboty budowlane)
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453111001 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 2
Informacja na temat wadium:
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 5 000 złotych(słownie:pięć tysięcy złotych)
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, tj.:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy
i doświadczenia jeśli w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał:
co najmniej 2 roboty budowlane o wartości nie niższej niż 150.000,00 zł brutto każda, które w swoim zakresie obejmowały również prace polegające na założeniu siatek osłonowych na budynek, zabezpieczających przed odpadającymi tynkami elewacji, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (np. referencje świadczące o wykonaniu ww. prac).
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia ww warunek, jeśli dysponuje:
a) min. jedną osobą na stanowisko kierownika budowy posiadającą:
- uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi (jako kierownik budowy lub kierownik robót) - doświadczenie minimum 5-letnie po uzyskaniu uprawnień,
oraz będącą członkiem właściwej Izby Samorządu Zawodowego;
b) min. jedną osobą posiadającą:
- uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe po uzyskaniu uprawnień
obejmujące wykonywanie lub kierowanie robotami w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
oraz będącą członkiem właściwej Izby Samorządu Zawodowego.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany formularz oferty - wg załącznika nr 1 do SIWZ. Zamawiający jako formę rozliczenia z Wykonawcą oczekuje podania ceny ryczałtowej w formularzu ofertowym. Ponadto Zamawiający oczekuje załączenia, w celach informacyjnych, kosztorysu ofertowego sporządzonego przez Wykonawcę dla realizacji opisanego przedmiotu zamówienia.
2. Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy PZP - wg załącznika nr 2 do SIWZ.
3. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy PZP - wg załącznika nr 3 do SIWZ.
4. Wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania - wg załącznika nr 4 do SIWZ oraz załączeniem dokumentów (np. referencje) potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wykonane Roboty powinny polegać na założeniu siatek osłonowych na budynek zabezpieczających przed odpadającymi tynkami.
5. Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wg załącznika nr 5 do SIWZ.
6. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeśli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - wg załącznika nr 5 do SIWZ.
7. Dowód wpłaty wadium (w przypadku wpłaty pieniężnej potwierdzenie wpłaty - dokument, np. odcinek ostemplowany przez bank, potwierdzający wpłatę środków finansowych na konto Zamawiającego, w przypadku pozostałych form wniesienia wadium, wymienionych w art. 45 ust. 6 ustawy PZP, oryginał dokumentu należy złożyć w kasie Prokuratury Okręgowej, zaś do oferty dołączyć kopię dokumentu). Jeśli Wykonawca prześle ofertę pocztą winien kopię dowodu wniesienia wadium załączyć do oferty, natomiast oryginał umieścić w oznaczonej kopercie oryginał dowodu wniesienia wadium. Niezłożenie oryginału gwarancji skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
8. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 uPzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 uPzp - oświadczenie wg załącznika nr 6 do SIWZ.
9. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
10. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
11. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy PZP, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
12. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy PZP, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
13. Zaakceptowany projekt umowy - wg załącznika nr 7 do SIWZ.
14. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
1) pkt. 8-10 i pkt 12 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
[
2) pkt 11 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 uPzp - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
15. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 14, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, przy czym odpowiedniki dokumentów o których mowa w pkt 15 ppkt 1 lit. b powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
16. Dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej przez Wykonawcę. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia dokumentów zawierających stwierdzenia zgodne z faktami i stanem prawnym istniejącym w chwili ich składania.
17. Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych dokumentów, oświadczeń lub nie spełni jednego bądź więcej warunków, zostanie wykluczony z postępowania,
z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 uPzp.
18. Zgodnie z art. 24 ust. 4 uPzp, ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.prokuratura.wroclaw.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu ul.Podwale 30 50-950 Wrocław (pokój Nr.9)
Data składania wniosków, ofert: 18/07/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu ul.Podwale 30 50-950 Wrocław (pokój Nr.9)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
114742 / 2014-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miłkowice - Miłkowice (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa miejsc rekreacji plenerowej w miejscowościach Ulesie i Rzeszotary
207196 / 2014-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Międzybórz - Międzybórz (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa drogi gminnej nr 101539D w miejscowości Kraszów położonej na dz. nr 13 obręb Kraszów
140774 / 2015-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa zatok autobusowych w ciągu drogi powiatowej 1220 D w rejonie skrzyżowania z drogą gminną w m. Koźlice
325733 / 2008-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bogatynia - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont nawierzchni ulicy Biskupiej od skrzyżowania z ul. Bojowników do połączenia z istniejącym ciągiem pieszo-jezdnym ul. Zamkniętej wraz z powierzchniowym odwodnieniem
110400 / 2016-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Świebodzice - Świebodzice (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont elementów zagospodarowania przy basenie otwartym w Świebodzicach, ul. Rekreacyjna
186685 / 2011-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa placu zabaw dla Zespołu Szkół Nr 13 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Wołowskiej 9 we Wrocławiu wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej.
221232 / 2015-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Karpacz - Karpacz (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Odbudowa nawierzchni w ciÄ…gu ulicy Zamkowej w Karpaczu
297908 / 2014-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Tyniec nad Ślęzą
74039 / 2013-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Likwidacja szkód powodziowych na drogach powiatowych powiatu kłodzkiego - powódź 2012 rok Odbudowa drogi powiatowej nr 3336D Ścinawka Górna - Ścinawka Średnia - do dr. woj. nr 387, km 0 + 000 do 1 + 832.
92721 / 2015-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego p.n.
Przebudowa świetlicy wiejskiej w m. Wierzowice Wielkie.
371642 / 2012-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowę drogi w ul. Gorlickiej w zakresie budowy jednostronnego chodnika z odwodnieniem we Wrocławiu.
172438 / 2011-06-27 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna skarbu państwa nie posiadająca osobowości prawnej
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Pieńsk - Pieńsk (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa drogi leśnej, leśnictwo Bierna
oddziały 162, 164
299386 / 2009-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Stronie Śląskie - Stronie Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont ogrodzenia przy Szkole Podstawowej w Stroniu ÅšlÄ…skim.
348060 / 2012-09-14 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Wrocławski - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Zaprojektowanie i wybudowanie Układu Komunikacyjnego Kampusu Uniwersyteckiego wraz z zagospodarowaniem terenu w obrębie ulic: Joliot-Curie, Wyszyńskiego, Szczytnickiej i Polaka we Wrocławiu
114665 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Bolesławiec - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
BUDOWA DOMU LUDOWEGO WE WSI KRAÅšNIK DOLNY
123724 / 2016-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Odbudowa drogi powiatowej nr 3226D ul. Nowy Åšwiat w KÅ‚odzku, km 8+348 do 8+990 - III etap - kontynuacja zadania z 2012 i 2013 r.