Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

313258 / 2012-08-24 - Administracja samorządowa / Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze Oddział w Gorzowie Wielkopolskim (Gorzów Wielkopolski)

Przepompownia Ludzisławice - odbudowa gm. Santok woj. lubuskie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i remont istniejącej przepompowni melioracyjnej
w Ludzisławicach wraz z remontem kanałów: dopływowego (zbiornik wyrównawczy)
i odpływowego na odcinku bezpośrednio przy przepompowni w celu usprawnienia pracy pompowni, jej automatyka i modernizacja obiektu oraz kanałów dopływowego i odpływowego w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przepompownia Ludzisławice - odbudowa gm. Santok woj. lubuskie.
Przepompownia w Ludzisławicach służy do odprowadzania wód drenażowych i opadowych do rzeki Noteć, z terenu o powierzchni około 2900ha. Wody doprowadzone są kanałami melioracyjnymi: Goszczanowskim, Wierzbica i Przywałowym. Po oczyszczeniu na kratach rzadkich - usunięciu grubych zanieczyszczeń, przepływają do zbiornika pompowni, następnie za pomocą pomp i przewodów tłocznych (każda pompa ma swój przewód tłoczny) przetłaczane są do komory rozprężnej przyczółku na odpływie i dalej do rowu odpływowego i do rzeki Noteć.

Opis istniejącego stanu przepompowni Ludzisławice:
Budynek pompowni, wybudowany w 1974r., zlokalizowany jest na terenie gruntów wsi Ludzisławice gm. Santok woj. lubuskie, w odległości ok.15m od wału letniego i ok. 20m od wału zimowego, na lewym brzegu rzeki Noteć w km 219 plus 600.
Jest to obiekt czterokondygnacyjny gdzie dwie szczytowe kondygnacje wyniesione są z 3 stron ponad poziom otaczającego terenu natomiast 2 dolne są z 3 stron zagłębione w ziemi. Budynek został wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Główna konstrukcja wspiera się na poziomym układzie ścian nośnych oraz słupach żelbetowych. Stropy wykonane zostały jako element monolityczny żelbetowy.
Na poziomie parteru znajduje się hala pomp z czterema agregatami pompowymi, warsztat podręczny, węzeł sanitarny oraz cztery oddzielne pomieszczenia komór transformatorów. Na poziomie plus 1 znajdują się rozdzielnia 15kV oraz dyżurka. Parter oraz kondygnację plus 1 łączy jednobiegowa żelbetowa klatka schodowa ze spocznikiem. W pomieszczeniach minus 1 oraz minus 2 znajdują się maszynownie agregatów pompowych. Poziom minus 2 jest zalany całkowicie wodą. Budynek jest nakryty stropodachem o spadku w kierunku koryta rzeki.
Wydajność pompowni przy pracy wszystkich pomp Q=8,1 m3 na s.
Średnia wydajność pompowni wynosi Q=4,9m3 na s i zapewniana jest przez dwie duże pompy.

Opis podstawowego zakresu robót budowlanych , które będą wykonywane w ramach inwestycji pn. Przepompownia Ludzisławice - odbudowa:
wymiana istniejących urządzeń technologicznych: 4 szt. pomp, przewodów tłocznych i armatury.
wykonanie instalacji odwadniającej poziom minus 1, doprowadzenie wody do pompowni: wykonanie studni wierconej i przewodu wodociągowego, odprowadzenie ścieków z pompowni: wykonanie zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe i przyłącza kanalizacyjnego, instalacje wod. kan. i ogrzewania w budynku pompowni, remont kanałów dopływowego i odpływowego

Projektowane rozwiązania przewidują zachowanie istniejącego układu funkcjonalnego obiektu za wyjątkiem węzła sanitarnego, który będzie dostosowany do obecnych wymagań technicznych. Zlikwidowana zostanie kabina prysznicowa a na jej miejscu powstanie zamknięte pomieszczenie szatni.
Zadaszeniem budynku pozostanie stropodach o nachyleniu 3 procent w kierunki koryta rzeki. Stare warstwy zewnętrzne dachu zostaną zdemontowane do poziomu żelbetu i zamiast nich położone będą nowe wraz z paroizolacją, izolacją termiczną (styropian twardy gr. 12cm), następnie wykonana zostanie warstwa wylewki cementowej ze spadkiem zbrojonej siatką przeciwskurczową, na którą to wylewkę położone zostaną dwie warstwy papy termozgrzewalnej. Pierwsza z warstw będzie papą podkładową na którą położona zostanie papa wierzchniego krycia w kolorze czarnym. Ponadto po obrysie istniejącego stropodachu, z 3 stron budynku, wykonana zostanie niska attyka, która będzie regulowała spływ wody deszczowej. Attyka wykończona zostanie obróbka blacharską.
W budynku wymieniona zostanie cała stolarka okienna i wstawiona będzie nowa dwuszybowa oprawiona w systemowe profile aluminiowe. Okna nietypowe wykonane na zamówienie. Zabezpieczone antywłamaniowo czujkami magnetycznymi mocowanymi w ościeżnicach.
W całym budynku wymieniona zostanie stolarka drzwiowa. Wszystkie drzwi zewnętrzne łącznie z wrotami bramy wjazdowej na halę pomp projektuje się jako drzwi stalowe - ocieplane osadzone w stalowych ościeżnicach. Drzwi wewnętrzne wykonane będą również jako drzwi stalowe bez warstwy izolacji termicznej.
Posadzki w pomieszczeniach na poziomie +1 będą odświeżone i oczyszczone. W hali agregatów pompowych na parterze posadzka zostanie wymienioną na nową - posadzkę z płytek terakotowych chemoodpornych.

W głównej hali pomp na parterze zlikwidowane zostaną stare agregaty pompowe a zamiast nich zastosowane będą 4 pompy zatapialne o wydajności: 3 szt. Q=2,5m3 na s oraz 1 szt. Q=0,63m3 na s, mocowane na poziomie poziomu -1 zgodnie z częścią technologiczną niniejszej dokumentacji. Na poziomie -2 zabetonowane zostaną przejścia pomiędzy komorami i utworzone zostaną cztery niezależne komory z oddzielnymi wejściami z poziomu -1. Istniejące otwory w stropie pomiędzy parterem a poziomem -1 zabezpieczone zostaną klapami stalowymi z uchwytami umożliwiającymi podniesienie ich za pomocą istniejącej w budynku suwnicy.
W celu prawidłowego zamocowania nowych pomp zostaną wykonane nowe ściany komór pomp, równoległe do starych ścian. Zostanie również wykonany nowy strop pod istniejącym stropem poz. -1, w celu prawidłowego przejęcia obciążenia pomp. (istniejące otwory nie odpowiadają nowym pompom).
Przewiduje się wymianę istniejących przewodów tłocznych i armatury oraz zainstalowanie dodatkowych elementów- kształtek umożliwiających montaż i demontaż armatury oraz amortyzacje drgań. Zaprojektowano: 3 przewody tłoczne DN1200mm L=32,0m, 1 przewód tłoczny DN600mm L=32,0m, 3 przepustnice DN1200 z napędem elektrycznym, 1 przepustnica DN600 z napędem elektrycznym, 3 kompensatory DN1200, 1 kompensator DN600.
Przewiduje się remont istniejących krat oraz zakup kontenera na gromadzenie usuwanych skratek poza okresem wegetacyjnym, nie przewiduje się zmiany sposobu czyszczenia krat. Istniejące kraty wymagają: uzupełnienia brakujących prętów, oczyszczenia i pomalowania farbą antykorozyjną.

Przewiduje się remont kanału dopływowego(zbiornik retencyjny) na długości 75mb i odpływowego na odcinku 30 m bezpośrednio przy przepompowni poprzez przywrócenie do stanu pierwotnego. W tym celu przewiduje się użycie pogłębiarek ssąco-refulujących. Wydobyte osady i zanieczyszczenia należy wywieźć poza obręb pompowni na składowisko odpadów.

Jako ujęcie wody do pompowni zaprojektowano studnię wierconą zlokalizowaną w sąsiedztwie istniejącej studni nieczynnej. Przewiduje się: wykonanie odwiertu do głębokości około 15,0m, zainstalowanie filtra, zainstalowanie pompy głębinowej o mocy 0,4kW, wykonanie obudowy studni zainstalowanie szafki sterowniczej.
Trasę przewodu wodociągowego doprowadzającego wodę ze studni do pompowni zaprojektowano przez wał przeciwpowodziowy. Przewód należy wykonać metodą bezwykopową, za pomocą przecisku hydraulicznego sterowanego kontrolą pilota, nie naruszając struktury wału.
Odprowadzenie ścieków bytowo - gospodarczych zaprojektowano do zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe - studzienki kanalizacyjnej zlokalizowanej na terenie pompowni.

Projektowane instalacje elektryczne:
oświetlenie zewnętrzne na elewacji budynku, oświetlenie podstawowe i ewakuacyjne, gniazda wtykowe 230V, 400V, zasilanie rozdzielni potrzeb własnych, połączenia wyrównawcze i uziemienia robocze oraz ochronne, instalacje odgromowe i uziemiające, rozdzielnica potrzeb własnych, zasilanie grzejników elektrycznych pomieszczeń, instalacje zasilania podgrzewacza cwu.

Do przepompowni doprowadzone jest tylko zasilanie podstawowe. Przepompownia nie posiada
zasilania rezerwowego i nie posiada możliwości podłączenia agregatu prądotwórczego.
Przepompownia zasilana jest promieniowo linią napowietrzną 15 kV, wykonaną przewodami
AFL6 35 mm2, przypiętą do izolatorów zamontowanych na elewacji budynku.
Zasilanie budynku przepompowni po stronie średniego napięcia 15 kV, pozostaje bez zmian. Zasilanie projektowanej rozdzielni potrzeb własnych R2, odbywać się będzie ze stacji transformatorowej, zasilanie z transformatora potrzeb własnych, Tr 100 kVA. Zasilanie przewiduje się wykonać przewodem YLY 5x25 mm2.
Demontaż istniejących instalacji elektrycznych obejmuje:
demontaż wszystkich instalacji elektrycznych, z wyjątkiem instalacji stacji transformatorowej,
w pomieszczeniu rozdzielni średniego napięcia i pomieszczeniu komór transformatorowych,
demontaż instalacji oświetlenia zewnętrznego, zabudowanego na elewacji budynku,
demontaż instalacji odgromowej budynku.

Powyższy opis jest poglądowy i sporządzony został na podstawie opracowanej dokumentacji. Szczegółowy zakres robót określa załączona dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 313258

Data publikacji: 2012-08-24

Nazwa:
Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze Oddział w Gorzowie Wielkopolskim

Ulica: ul. Myśliborska 52

Numer domu: 52

Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Kod pocztowy: 66-400

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 95 7285931

Numer faxu: 95 7285931

Regon: 97077954100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przepompownia Ludzisławice - odbudowa gm. Santok woj. lubuskie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i remont istniejącej przepompowni melioracyjnej
w Ludzisławicach wraz z remontem kanałów: dopływowego (zbiornik wyrównawczy)
i odpływowego na odcinku bezpośrednio przy przepompowni w celu usprawnienia pracy pompowni, jej automatyka i modernizacja obiektu oraz kanałów dopływowego i odpływowego w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przepompownia Ludzisławice - odbudowa gm. Santok woj. lubuskie.
Przepompownia w Ludzisławicach służy do odprowadzania wód drenażowych i opadowych do rzeki Noteć, z terenu o powierzchni około 2900ha. Wody doprowadzone są kanałami melioracyjnymi: Goszczanowskim, Wierzbica i Przywałowym. Po oczyszczeniu na kratach rzadkich - usunięciu grubych zanieczyszczeń, przepływają do zbiornika pompowni, następnie za pomocą pomp i przewodów tłocznych (każda pompa ma swój przewód tłoczny) przetłaczane są do komory rozprężnej przyczółku na odpływie i dalej do rowu odpływowego i do rzeki Noteć.

Opis istniejącego stanu przepompowni Ludzisławice:
Budynek pompowni, wybudowany w 1974r., zlokalizowany jest na terenie gruntów wsi Ludzisławice gm. Santok woj. lubuskie, w odległości ok.15m od wału letniego i ok. 20m od wału zimowego, na lewym brzegu rzeki Noteć w km 219 plus 600.
Jest to obiekt czterokondygnacyjny gdzie dwie szczytowe kondygnacje wyniesione są z 3 stron ponad poziom otaczającego terenu natomiast 2 dolne są z 3 stron zagłębione w ziemi. Budynek został wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Główna konstrukcja wspiera się na poziomym układzie ścian nośnych oraz słupach żelbetowych. Stropy wykonane zostały jako element monolityczny żelbetowy.
Na poziomie parteru znajduje się hala pomp z czterema agregatami pompowymi, warsztat podręczny, węzeł sanitarny oraz cztery oddzielne pomieszczenia komór transformatorów. Na poziomie plus 1 znajdują się rozdzielnia 15kV oraz dyżurka. Parter oraz kondygnację plus 1 łączy jednobiegowa żelbetowa klatka schodowa ze spocznikiem. W pomieszczeniach minus 1 oraz minus 2 znajdują się maszynownie agregatów pompowych. Poziom minus 2 jest zalany całkowicie wodą. Budynek jest nakryty stropodachem o spadku w kierunku koryta rzeki.
Wydajność pompowni przy pracy wszystkich pomp Q=8,1 m3 na s.
Średnia wydajność pompowni wynosi Q=4,9m3 na s i zapewniana jest przez dwie duże pompy.

Opis podstawowego zakresu robót budowlanych , które będą wykonywane w ramach inwestycji pn. Przepompownia Ludzisławice - odbudowa:
wymiana istniejących urządzeń technologicznych: 4 szt. pomp, przewodów tłocznych i armatury.
wykonanie instalacji odwadniającej poziom minus 1, doprowadzenie wody do pompowni: wykonanie studni wierconej i przewodu wodociągowego, odprowadzenie ścieków z pompowni: wykonanie zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe i przyłącza kanalizacyjnego, instalacje wod. kan. i ogrzewania w budynku pompowni, remont kanałów dopływowego i odpływowego

Projektowane rozwiązania przewidują zachowanie istniejącego układu funkcjonalnego obiektu za wyjątkiem węzła sanitarnego, który będzie dostosowany do obecnych wymagań technicznych. Zlikwidowana zostanie kabina prysznicowa a na jej miejscu powstanie zamknięte pomieszczenie szatni.
Zadaszeniem budynku pozostanie stropodach o nachyleniu 3 procent w kierunki koryta rzeki. Stare warstwy zewnętrzne dachu zostaną zdemontowane do poziomu żelbetu i zamiast nich położone będą nowe wraz z paroizolacją, izolacją termiczną (styropian twardy gr. 12cm), następnie wykonana zostanie warstwa wylewki cementowej ze spadkiem zbrojonej siatką przeciwskurczową, na którą to wylewkę położone zostaną dwie warstwy papy termozgrzewalnej. Pierwsza z warstw będzie papą podkładową na którą położona zostanie papa wierzchniego krycia w kolorze czarnym. Ponadto po obrysie istniejącego stropodachu, z 3 stron budynku, wykonana zostanie niska attyka, która będzie regulowała spływ wody deszczowej. Attyka wykończona zostanie obróbka blacharską.
W budynku wymieniona zostanie cała stolarka okienna i wstawiona będzie nowa dwuszybowa oprawiona w systemowe profile aluminiowe. Okna nietypowe wykonane na zamówienie. Zabezpieczone antywłamaniowo czujkami magnetycznymi mocowanymi w ościeżnicach.
W całym budynku wymieniona zostanie stolarka drzwiowa. Wszystkie drzwi zewnętrzne łącznie z wrotami bramy wjazdowej na halę pomp projektuje się jako drzwi stalowe - ocieplane osadzone w stalowych ościeżnicach. Drzwi wewnętrzne wykonane będą również jako drzwi stalowe bez warstwy izolacji termicznej.
Posadzki w pomieszczeniach na poziomie +1 będą odświeżone i oczyszczone. W hali agregatów pompowych na parterze posadzka zostanie wymienioną na nową - posadzkę z płytek terakotowych chemoodpornych.

W głównej hali pomp na parterze zlikwidowane zostaną stare agregaty pompowe a zamiast nich zastosowane będą 4 pompy zatapialne o wydajności: 3 szt. Q=2,5m3 na s oraz 1 szt. Q=0,63m3 na s, mocowane na poziomie poziomu -1 zgodnie z częścią technologiczną niniejszej dokumentacji. Na poziomie -2 zabetonowane zostaną przejścia pomiędzy komorami i utworzone zostaną cztery niezależne komory z oddzielnymi wejściami z poziomu -1. Istniejące otwory w stropie pomiędzy parterem a poziomem -1 zabezpieczone zostaną klapami stalowymi z uchwytami umożliwiającymi podniesienie ich za pomocą istniejącej w budynku suwnicy.
W celu prawidłowego zamocowania nowych pomp zostaną wykonane nowe ściany komór pomp, równoległe do starych ścian. Zostanie również wykonany nowy strop pod istniejącym stropem poz. -1, w celu prawidłowego przejęcia obciążenia pomp. (istniejące otwory nie odpowiadają nowym pompom).
Przewiduje się wymianę istniejących przewodów tłocznych i armatury oraz zainstalowanie dodatkowych elementów- kształtek umożliwiających montaż i demontaż armatury oraz amortyzacje drgań. Zaprojektowano: 3 przewody tłoczne DN1200mm L=32,0m, 1 przewód tłoczny DN600mm L=32,0m, 3 przepustnice DN1200 z napędem elektrycznym, 1 przepustnica DN600 z napędem elektrycznym, 3 kompensatory DN1200, 1 kompensator DN600.
Przewiduje się remont istniejących krat oraz zakup kontenera na gromadzenie usuwanych skratek poza okresem wegetacyjnym, nie przewiduje się zmiany sposobu czyszczenia krat. Istniejące kraty wymagają: uzupełnienia brakujących prętów, oczyszczenia i pomalowania farbą antykorozyjną.

Przewiduje się remont kanału dopływowego(zbiornik retencyjny) na długości 75mb i odpływowego na odcinku 30 m bezpośrednio przy przepompowni poprzez przywrócenie do stanu pierwotnego. W tym celu przewiduje się użycie pogłębiarek ssąco-refulujących. Wydobyte osady i zanieczyszczenia należy wywieźć poza obręb pompowni na składowisko odpadów.

Jako ujęcie wody do pompowni zaprojektowano studnię wierconą zlokalizowaną w sąsiedztwie istniejącej studni nieczynnej. Przewiduje się: wykonanie odwiertu do głębokości około 15,0m, zainstalowanie filtra, zainstalowanie pompy głębinowej o mocy 0,4kW, wykonanie obudowy studni zainstalowanie szafki sterowniczej.
Trasę przewodu wodociągowego doprowadzającego wodę ze studni do pompowni zaprojektowano przez wał przeciwpowodziowy. Przewód należy wykonać metodą bezwykopową, za pomocą przecisku hydraulicznego sterowanego kontrolą pilota, nie naruszając struktury wału.
Odprowadzenie ścieków bytowo - gospodarczych zaprojektowano do zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe - studzienki kanalizacyjnej zlokalizowanej na terenie pompowni.

Projektowane instalacje elektryczne:
oświetlenie zewnętrzne na elewacji budynku, oświetlenie podstawowe i ewakuacyjne, gniazda wtykowe 230V, 400V, zasilanie rozdzielni potrzeb własnych, połączenia wyrównawcze i uziemienia robocze oraz ochronne, instalacje odgromowe i uziemiające, rozdzielnica potrzeb własnych, zasilanie grzejników elektrycznych pomieszczeń, instalacje zasilania podgrzewacza cwu.

Do przepompowni doprowadzone jest tylko zasilanie podstawowe. Przepompownia nie posiada
zasilania rezerwowego i nie posiada możliwości podłączenia agregatu prądotwórczego.
Przepompownia zasilana jest promieniowo linią napowietrzną 15 kV, wykonaną przewodami
AFL6 35 mm2, przypiętą do izolatorów zamontowanych na elewacji budynku.
Zasilanie budynku przepompowni po stronie średniego napięcia 15 kV, pozostaje bez zmian. Zasilanie projektowanej rozdzielni potrzeb własnych R2, odbywać się będzie ze stacji transformatorowej, zasilanie z transformatora potrzeb własnych, Tr 100 kVA. Zasilanie przewiduje się wykonać przewodem YLY 5x25 mm2.
Demontaż istniejących instalacji elektrycznych obejmuje:
demontaż wszystkich instalacji elektrycznych, z wyjątkiem instalacji stacji transformatorowej,
w pomieszczeniu rozdzielni średniego napięcia i pomieszczeniu komór transformatorowych,
demontaż instalacji oświetlenia zewnętrznego, zabudowanego na elewacji budynku,
demontaż instalacji odgromowej budynku.

Powyższy opis jest poglądowy i sporządzony został na podstawie opracowanej dokumentacji. Szczegółowy zakres robót określa załączona dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

.

Kody CPV:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Informacja na temat wadium:
Wymagane wadium 100.000,-zł. (słownie: sto tysięcy zł.)

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Posiadania wiedzy i doświadczenia, tzn. zrealizowali w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, roboty obejmujące budowę, przebudowę lub odbudowę minimum 1 przepompowni melioracyjnej o wydajności powyżej 4,0m3 na s o wartości robót brutto nie mniej niż 4,5 mln zł.

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach
i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobami posiadającymi kwalifikacje konieczne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), a w szczególności:
jedną osobą na stanowisku kierownika budowy , posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, obejmujące co najmniej kierowanie budową lub innymi robotami budowlanymi zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn.zm) w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub uprawnienia w zakresie budowli hydrotechnicznych lub wodno-melioracyjne uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, która kierowała minimum jedną budową, przebudową lub odbudową przepompowni melioracyjnej o wartości brutto nie mniejszej niż 3,0 mln zł., (zakończoną i odebraną protokołem odbioru końcowego) i która jest członkiem właściwej okręgowej izby inżynierów budownictwa.

jedną osobą na stanowisku kierownika robót posiadającą uprawnienia wykonawcze w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i jest członkiem właściwej okręgowej izby inżynierów budownictwa,

jedną osobą na stanowisku kierownika robót posiadającą uprawnienia wykonawcze w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i jest członkiem właściwej okręgowej izby inżynierów budownictwa.

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach
i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
. Sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj. posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 1,5 mln zł. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek może być spełniony łącznie.

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach
i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Dowód dysponowania zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy, w szczególności pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia wraz z wykazaniem, że zobowiązanie to zostało podpisane przez osoby uprawnione (np. dokumenty rejestrowe, pełnomocnictwa) jeżeli dotyczy.
2. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana, jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze
3. Zakres zamówienia, który zostanie zlecony podwykonawcom.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie:
a) zmiany terminu realizacji całości lub części zamówienia oraz harmonogramu rzeczowo-
finansowego w przypadku:
udzielenia w trakcie realizacji umowy zamówień dodatkowych, związanych z realizacją
zamówienia podstawowego, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jego realizacji
(powodujących konieczność jego wydłużenia),
wystąpienia wydarzeń lub okoliczności uniemożliwiających wykonanie robót bądź w znaczny
sposób je spowalniający, tj.: klęski żywiołowe (np. powódź, pożar, huragan), niesprzyjające
warunki atmosferyczne (np. długotrwałe opady deszczu lub śniegu, mróz),
wystąpienia innych zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron umowy, które zasadniczo
utrudniają wykonywanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony
przy dołożeniu należytej staranności nie mogły przewidzieć, zapobiec im ani ich przezwyciężyć,
zmiany planu finansowego Zamawiającego dotyczącego środków finansowych, przeznaczonych
na realizację przedmiotu umowy,
konieczności wykonania dodatkowych badań, ekspertyz, analiz,
wystąpienia istotnych wad dokumentacji projektowej skutkującej koniecznością dokonania
poprawek lub uzupełnień, jeżeli uniemożliwia to lub istotnie wstrzymuje realizację określonego
rodzaju robót,
konieczności wykonania prac wynikających z zaleceń organów uprawnionych (np. nadzoru
budowlanego),
wykonania przewidzianych umową robót przed terminem umownym,
b) ograniczenia zakresu prac wynikającego z braku środków finansowych Zamawiającego,
c) zmiany zakresu robót realizowanego przez podwykonawców,
d) zmiany danych podmiotowych Zamawiającego lub Wykonawcy,
e) zmiany osób sprawujących bezpośredni nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia ze
strony Wykonawcy lub Zamawiającego.
2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem
nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Oddział w Gorzowie Wlkp.
ul. Myśliborska 52 , 66-413 Gorzów Wlkp. fax: 95 7285 931

Data składania wniosków, ofert: 12/09/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Oddział w Gorzowie Wlkp.
ul. Myśliborska 52 , 66-413 Gorzów Wlkp. sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

1767 / 2016-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa ciągu pieszego w ciągu drogi powiatowej nr 1059F w miejscowości Dzikowice

270602 / 2009-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Celowy Związek Gmin CZG-12 - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Zamknięcie i rekultywacja składowiska odpadów komunalnych w Krześniczce gm. Witnica

205398 / 2011-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Rozbudowa hali sportowej ZSP nr 1 Elektryk w Nowej Soli-roboty uzupełniające

38627 / 2016-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
PRZEBUDOWA CHODNIKA PRZY ULICY PIASTOWSKIEJ W ŻAGANIU (od ulicy Konopnickiej do ulicy Bema)

257236 / 2009-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żarski - Żary (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych nr 1080F i 4605F i ul. 11 Listopada w Żarach.

281152 / 2014-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa ul. Szybowcowej wraz z budowÄ… odwodnienia oraz budowa odwodnienia w ul. Skokowej w m. Przylep

421292 / 2013-10-16 - Inny: PGL Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Sulechów - Sulechów (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Konserwacja nawierzchni i utrzymanie dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Sulechów - Odcinek III - Leśnictwo Sycowice

63233 / 2012-03-19 - Inny: Administracja Lasów

Lasy Państwowe Ośrodek Transportu Leśnego Świebodzin - Świebodzin (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Wykonanie robót przygotowawczych na drodze leśnej w leśnictwach Ołobok i Międzylesie w Nadleśnictwie Świebodzin

34185 / 2016-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1071F wraz z budową kładki pieszo rowerowej nad rzeką Brzeźnica

401680 / 2014-12-08 - Inny: Podmiot Prawa Handlowego

"Szpital Międzyrzecki" Spółka z o.o. w Międzyrzeczu - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Robota budowlana na przebudowę zadaszenia podjazdu dla specjalistycznych środków transportu sanitarnego budynku Szpitala Międzyrzeckiego Sp. z o.o. w Międzyrzeczu

132857 / 2015-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Żary (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ulicach: Letniskowa, Wypoczynkowa, Sosnowa I i II, Leśna II w Żarach

44910 / 2009-03-01 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Modernizacja SPZOZ w Sulęcinie w zakresie Bloku Operacyjnego, Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Onkologicznym i Poradni Specjalistycznych

85074 / 2016-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg - Sulechów (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Modernizacja nawierzchni masą na gorąco na wybranych odcinkach dróg powiatowych na terenie Powiatu Zielonogórskiego.

162414 / 2014-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bobrowice - Bobrowice (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa sieci wodociągowej dla miejscowości Chromów i rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Prądocinek

386114 / 2009-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa dróg powiatowych nr 1319F i 1343F w zakresie budowy chodników w msc. Popowo i Nowa Wieś.

57103 / 2016-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1078F w m. Witoszyn (od szkoły do kościoła)

265358 / 2008-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Żłobek Miejski Nr 1 - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Rozbudowa budynku Żłobka Miejskiego nr 1 o jeden oddział z zapleczem sanitarnym

366078 / 2013-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
ROZBUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ NA SKRZYŻOWANIU ULIC: GÓRCZYŃSKA-WYSZYŃSKIEGO