Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

183409 / 2013-09-11 - Inny: Ochrona Środowiska / Wigierski Park Narodowy (Suwałki)

Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i modernizację bazy rybackiej WPN w miejscowości Czerwony Folwark oraz budowę dwóch pomostów na jez.Wigry.

Opis zamówienia

Rozbudowa i modernizacja bazy rybackiej w Czerwonym Folwarku.
Budynek magazynowy
Zakres opracowań projektowych:
Sporządzenie ekspertyzy technicznej stanu budynku celem określenia potrzeb i zakresu prac remontowych.
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym: mapy do celów projektowych, badań geologicznych gruntu,
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych oraz przyłączenia budynku do mediów wodociąg i kanalizacja sanitarna, sieć telefoniczna, internet wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Uzgodnienia muszą zawierać wytyczne właściwego terenowo zakładu energetycznego dotyczące warunków odkupienia nadmiaru energii elektrycznej wytworzonej przez kolektory słoneczne. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz.U. z 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późn. zm projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalnoużytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie audytu energetycznego oraz wyliczenie efektu ekologicznego inwestycji
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Opis stanu istniejącego
Budynek, budynek parterowy z poddaszem użytkowym o pow. zabudowy ok. 600 m2 zlokalizowany w terenie o wysokim poziomie wód gruntowych
Konstrukcja ścian zewnętrznych murowana z cegły ceramicznej, ściany otynkowane.
Posadzki parteru betonowe
Brak lub nieszczelna pozioma i pionowa izolacja p. wilgociowa. Na ścianach widoczne ślady podsiąkania wilgoci i wykwity solne.
Wewnętrzne ścianki działowe murowane, częściowo w technologii zbliżonej do muru pruskiego.
Stolarka drzwiowa i okienna drewniana stan dobry i zły
Stropy parteru drewniane oszalowane obustronnie deskami, częściowo wypełnione materiałem izolacyjnym.
Konstrukcja dachu drewniana, pokrycie płyty faliste bitumiczne ONDULINE stan zły.
W budynku istnieje szczątkowa instalacja elektryczna wraz z przyłączem do sieci energetycznej i wody zimnej. Brak węzła sanitarnego.
Teren wokół budynku : od ściany frontowej opaska z kostki betonowej (szer. 2, 0 m), pozostała nawierzchnia gruntowa nieulepszona
W odległości ok. 20 m od budynku przebiegają gminne sieci wodociągowa i kanalizacyjna.
Przewidywane wykorzystanie budynku po realizacji zadania
Parter
Ekspozycja sprzętu rybackiego i znalezisk archeologicznych przestrzeń ogrzewana
Zaplecze socjalne dla brygady rybackiej sanitariat, szatnia, przestrzeń ogrzewana
Ogólnodostępny sanitariat przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. przestrzeń ogrzewana
Pomieszczenie wytwornicy lodu
Rezerwacja miejsca na ewentualne prowadzenie działalności polegającej na sezonowej sprzedaży ryb surowych i prowadzenia smażalni ryb.
Powierzchnia magazynowa na sprzęt rybacki
Poddasze
Magazyn sprzętu rybackiego
Pomieszczenie do napraw sprzętu rybackiego przestrzeń ogrzewana
Planowany zakres prac do zaprojektowania, zakres uzależniony od wyników ekspertyzy.
Wzmocnienie fundamentów i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej.
Naprawa ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem izolacji cieplnej i tynków.
Wymiana całości stolarki okiennej i drzwiowej.
Naprawa lub wymiana posadzek wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej.
Naprawa ścian działowych i ich przebudowa w zakresie niezbędnym do docelowego przeznaczenia budynku.
Wydzielenie pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej - sprzedaż ryb świeżych i niewielka smażalnia, wędzarnia. Projekt musi przewidzieć doprowadzenie pomieszczenia do stanu wymaganego przepisami sanitarnymi i wydzielenia stanowisk pracy oraz miejsc ustawienia urządzeń wraz z doprowadzeniem niezbędnych mediów woda, energia elektryczna itp. Nie przewiduje się projektu wyposażenia wnętrza w urządzenia techniczne.
Naprawa lub wymiana stropów parteru wraz z wykonaniem izolacji cieplnej.
Naprawa lub wymiana konstrukcji dachu.
Wydzielenie pomieszczeń użytkowych poddasza wraz z wykonaniem izolacji cieplnej
Wykonanie nowego pokrycia dachowego - blacha stalowa powlekana.
Wykonanie instalacji wodkan wraz z przyłączami do sieci wiejskiej.
Instalacja na dachu budynku baterii fotowoltaicznych w maksymalnej ilości na jaką pozwoli powierzchnia dachu z osprzętem umożliwiającym magazynowanie wytworzonej energii celem jej późniejszego wykorzystania na potrzeby energetyczne budynku oraz sprzedaż nadwyżki do zewnętrznej sieci energetycznej.
Obliczenie całkowitego i sezonowego zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną po wykonaniu modernizacji i zaprojektowanie ewentualnej przebudowy przyłącza jeżeli istniejące nie gwarantuje zabezpieczenia obiektu w wystarczającą ilość energii. W obliczeniu należy uwzględnić wykorzystanie energii z baterii fotowoltaicznych
Wykonanie instalacji grzewczej ogrzewanie elektryczne grzejniki podłogowe, ścienne, nadmuch itp.
Wykonanie instalacji elektrycznej gniazd wtykowych i oświetlenia. Instalacja 400 i 230 V.
Podłączenie budynku do sieci teleinformatycznych - telefon, internet wraz z wykonaniem punktu ogólnodostępnej sieci wifi.
Wykonanie instalacji ostrzegania przed włamaniem i pożarem.
Zagospodarowanie terenu wokół budynku dojazd, plac manewrowy, zieleń, uporządkowanie ogrodzeń rozbiórka, remont i odbudowa
Budowa wiaty kominkowej w konstrukcji drewnianej, wyposażonej w ławy, stoły i kominek. Budowla o wymiarach około 10 x 8 m.
Remont budynku garażowego trzy stanowiska postojowe i rozbiórka budynku magazynowego z płyt betonowych wraz z uporządkowaniem terenu.
Hangary na sprzęt pływający
Zakres opracowań projektowych
Sporządzenie ekspertyzy technicznej stanu budynku celem określenia potrzeb i zakresu prac remontowych.
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym mapy do celów
projektowych, badań geologicznych gruntu,
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. Obowiązkiem Wykonawcy będzie również uzyskanie pozwolenia na budowę. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz.U. z 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późn. zm. Projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072. Produkt końcowy: 5 kompletów dokumentacji w wersji graficznej oraz 1 kmpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ.
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego, 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowymDz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz. wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF.
Opracowanie operatu wodnoprawnego, 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Opis stanu istniejącego
Obiekt konstrukcji drewnianej posadowiony na stalowych palach wbitych w dno jeziora Postaw wzniesiony w roku 1997-1998. Zabudowa składa się z trzech wolnostojących hangarów nawodnych z dachami dwuspadowymi pokrytymi dachówką bitumiczną oraz dwóch pomostów służących do cumowania łodzi i umożliwiających dojście do hangarów. Powierzchnia zabudowy 522 m2. W budynkach istnieje instalacja elektryczna. Obiekt służy do cumowania i przechowywania jednostek pływających będących własnością zamawiającego łodzie motorowe i rybackie oraz w niewielkiej części udostępniony jest do krótkookresowego cumowania kajaków.
Budynki i pomosty oparto na palach wykonanych z rur stalowych wypełnionych betonem, na których oparto konstrukcję nośną kleszcze i legary wykonane z drewna dębowego. Pozostałe elementy konstrukcji tj. słupy, poszycie ścian, więźba dachowa i pokłady pomostów wykonano z drewna sosnowego.
Obiekt zlokalizowany jest częściowo na wodach jeziora Postaw oraz w linii brzegowej na silnie podmokłym torfowym gruncie.
Dojazd do obiektu możliwy jest po drodze gruntowej wyłożonej płytami betonowymi. Stan nawierzchni zły.
Przewidywany zakres robót uzależniony od wyników ekspertyzy
Wymiana pokładów i barierek.
Oczyszczenie i malowanie konstrukcji nośnej legary i kleszcze oraz nadwodnej części konstrukcji stalowej - pale i kratownice.
Oczyszczenie lub wymiana pokrycia dachu w zależności od wyników ekspertyzy.
Wymiana naprawa rynien i rur spustowych w zależności od wyników ekspertyzy.
Oczyszczenie, naprawa i impregnacja drewnianych ścian budynków.
Rozbudowa głównego hangaru w sposób umożliwiający instalację wewnątrz wyciągarki oraz zimowanie łodzi. Konstrukcja budynku jak i jego wygląd zewnętrzny muszą być dopasowane do stylu istniejących obiektów i po ukończeniu tworzyć jednolitą całość. Wewnątrz budynku należy zaprojektować mechaniczną wyciągarkę do jednostek pływających, których waga nie przekroczy 2 ton wraz z urządzeniem umożliwiającym podniesienie i załadunek łodzi na przyczepę lub łoże. Konstrukcja wózka musi umożliwić załadunek łodzi o różnych wymiarach. Hangar po rozbudowie i konstrukcja urządzenia do podnoszenia łodzi musi zapewniać swobodne ustawienie na łożach minimum pięciu jednostek pływających o długości do 7 m oraz wjazd do wewnątrz przyczepy z łodzią przeznaczoną do wodowania. Maksymalne wymiary łodzi którą musi pomieścić wózek wyciągarki to: długość 8,5 m, szerokość 3,5 m. W hangarze przechowywane będą łodzie silnikowe o wysokości do 3,0 m.
Przebudowa wnętrza hangaru o wymiarach 7,2 x 7,0 m i wykonanie dodatkowych wrót celem zmiany funkcji z magazynu ryb żywych na miejsce postojowe dla łodzi.
Wzmocnienie - wymiana podłoża wewnątrz projektowanego hangaru wraz z wykonaniem nawierzchni żwir, kostka betonowa
Remont nawierzchni drogi dojazdowej do hangarów nawierzchnia z kostki betonowej lub płyt wielootworowych oraz wykonanie placu manewrowego przyległego do przystani dla kajakarzy.
Rozbudowa pomostów po stronie przystani dla kajakarzy wraz z wykonaniem slipu do ręcznego wodowania kajaków i lekkich łodzi wędkarskich.
Wykonanie systemu monitoringu przystani - włamanie, pożar wraz z instalacją kamer z rejestratorami i zdalnym powiadamianiem o zdarzeniach.
Wymiana zużytych elementów instalacji elektrycznej i odgromowej w zależności od wyników ekspertyzy oraz jej rozbudowa z uwzględnieniem nowych potrzeb zamawiającego
Budowa 2 szt. pomostów na jeziorze Wigry- Powały i Bartny Dół
Zakres opracowań projektowych:
Pozyskanie map geodezyjnych do celów projektowych
Wykonanie badań geotechnicznych gruntu
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz decyzji środowiskowych
Opracowanie operatu wodnoprawnego 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Opracowanie kompletnej, zawierającej wszelkie wymagane prawem decyzje i uzgodnienia, dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Założenia do projektowania:
Pomosty w kształcie litery T. Część prostopadła do brzegu o długości około 18 m i szerokości 2 m, część równoległa do brzegu o długości 10 m i szerokości 3 m. Ostateczna długość pomostów powinna uwzględniać głębokość wody na ich końcach, która powinna wynosić 2 m przy średniej wysokości lustra wody. Wysokość pokładu pomostu nad lustrem wody około 70 cm przy średniej wysokości lustra wody.
Pale nośne pomostów zaprojektować z żelbetonu lub jako stalowe grubościenne rury wypełnione betonem.
Konstrukcja nośna legary i kleszcze z drewna dębowego
Pomosty w całości obarierowane, tzn. zaopatrzone w balustrady wzdłuż wszystkich krawędzi.
W części równoległej do brzegu zaprojektować ławki wzdłuż trzech boków równoległego od strony brzegu i prostopadłych.
W części równoległej do brzegu wzdłuż krawędzi od strony jeziora zaprojektować konstrukcję tablicy informacyjnej typu pulpit do zamontowania planszy o wymiarach 100 x 30 cm.
W części równoległej do brzegu zaprojektować miejsce do cumowania statku pasażerskiego, z możliwością wchodzenia i schodzenia z pokładu statku. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed ewentualnym wypadnięciem osób w czasie gdy statek nie jest przycumowany do pomostu.
Pokład i balustrady z drewna iglastego impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową i następnie barwionego olejowym środkiem impregnacyjno dekoracyjnym.
Projekt obejmuje również remont i rozbudowę schodów na skarpie przyjeziornej. W lokalizacji Powały są to schody o konstrukcji drewniano-żwirowej, w lokalizacji Bartny Dół schody z płyt betonowych.
W lokalizacji Bartny Dół projekt obejmuje również wykonanie nawierzchni żwirowej ścieżki doprowadzającej do pomostu o długości ok. 76 m i szerokości 3 m wraz z odprowadzeniem wód opadowych spływających na schody oraz nawierzchni miejsca odpoczynku przy drodze Gawrych Ruda Bryzgiel o wymiarach około 20x20 m.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane opracowania na okres minimum trzech lat od daty wydania pozwolenia na budowę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 183409

Data publikacji: 2013-09-11

Nazwa: Wigierski Park Narodowy

Ulica: Krzywe 82

Numer domu: 82

Miejscowość: Suwałki

Kod pocztowy: 16-400

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 87 5666322

Numer faxu: 87 5632541

Adres strony internetowej: www.wigry.win.pl

Regon: 20066493000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Ochrona Środowiska

Inny rodzaj zamawiającego: Ochrona Środowiska

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i modernizację bazy rybackiej WPN w miejscowości Czerwony Folwark oraz budowę dwóch pomostów na jez.Wigry.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Rozbudowa i modernizacja bazy rybackiej w Czerwonym Folwarku.
Budynek magazynowy
Zakres opracowań projektowych:
Sporządzenie ekspertyzy technicznej stanu budynku celem określenia potrzeb i zakresu prac remontowych.
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym: mapy do celów projektowych, badań geologicznych gruntu,
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych oraz przyłączenia budynku do mediów wodociąg i kanalizacja sanitarna, sieć telefoniczna, internet wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Uzgodnienia muszą zawierać wytyczne właściwego terenowo zakładu energetycznego dotyczące warunków odkupienia nadmiaru energii elektrycznej wytworzonej przez kolektory słoneczne. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz.U. z 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późn. zm projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalnoużytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie audytu energetycznego oraz wyliczenie efektu ekologicznego inwestycji
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Opis stanu istniejącego
Budynek, budynek parterowy z poddaszem użytkowym o pow. zabudowy ok. 600 m2 zlokalizowany w terenie o wysokim poziomie wód gruntowych
Konstrukcja ścian zewnętrznych murowana z cegły ceramicznej, ściany otynkowane.
Posadzki parteru betonowe
Brak lub nieszczelna pozioma i pionowa izolacja p. wilgociowa. Na ścianach widoczne ślady podsiąkania wilgoci i wykwity solne.
Wewnętrzne ścianki działowe murowane, częściowo w technologii zbliżonej do muru pruskiego.
Stolarka drzwiowa i okienna drewniana stan dobry i zły
Stropy parteru drewniane oszalowane obustronnie deskami, częściowo wypełnione materiałem izolacyjnym.
Konstrukcja dachu drewniana, pokrycie płyty faliste bitumiczne ONDULINE stan zły.
W budynku istnieje szczątkowa instalacja elektryczna wraz z przyłączem do sieci energetycznej i wody zimnej. Brak węzła sanitarnego.
Teren wokół budynku : od ściany frontowej opaska z kostki betonowej (szer. 2, 0 m), pozostała nawierzchnia gruntowa nieulepszona
W odległości ok. 20 m od budynku przebiegają gminne sieci wodociągowa i kanalizacyjna.
Przewidywane wykorzystanie budynku po realizacji zadania
Parter
Ekspozycja sprzętu rybackiego i znalezisk archeologicznych przestrzeń ogrzewana
Zaplecze socjalne dla brygady rybackiej sanitariat, szatnia, przestrzeń ogrzewana
Ogólnodostępny sanitariat przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. przestrzeń ogrzewana
Pomieszczenie wytwornicy lodu
Rezerwacja miejsca na ewentualne prowadzenie działalności polegającej na sezonowej sprzedaży ryb surowych i prowadzenia smażalni ryb.
Powierzchnia magazynowa na sprzęt rybacki
Poddasze
Magazyn sprzętu rybackiego
Pomieszczenie do napraw sprzętu rybackiego przestrzeń ogrzewana
Planowany zakres prac do zaprojektowania, zakres uzależniony od wyników ekspertyzy.
Wzmocnienie fundamentów i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej.
Naprawa ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem izolacji cieplnej i tynków.
Wymiana całości stolarki okiennej i drzwiowej.
Naprawa lub wymiana posadzek wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej.
Naprawa ścian działowych i ich przebudowa w zakresie niezbędnym do docelowego przeznaczenia budynku.
Wydzielenie pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej - sprzedaż ryb świeżych i niewielka smażalnia, wędzarnia. Projekt musi przewidzieć doprowadzenie pomieszczenia do stanu wymaganego przepisami sanitarnymi i wydzielenia stanowisk pracy oraz miejsc ustawienia urządzeń wraz z doprowadzeniem niezbędnych mediów woda, energia elektryczna itp. Nie przewiduje się projektu wyposażenia wnętrza w urządzenia techniczne.
Naprawa lub wymiana stropów parteru wraz z wykonaniem izolacji cieplnej.
Naprawa lub wymiana konstrukcji dachu.
Wydzielenie pomieszczeń użytkowych poddasza wraz z wykonaniem izolacji cieplnej
Wykonanie nowego pokrycia dachowego - blacha stalowa powlekana.
Wykonanie instalacji wodkan wraz z przyłączami do sieci wiejskiej.
Instalacja na dachu budynku baterii fotowoltaicznych w maksymalnej ilości na jaką pozwoli powierzchnia dachu z osprzętem umożliwiającym magazynowanie wytworzonej energii celem jej późniejszego wykorzystania na potrzeby energetyczne budynku oraz sprzedaż nadwyżki do zewnętrznej sieci energetycznej.
Obliczenie całkowitego i sezonowego zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną po wykonaniu modernizacji i zaprojektowanie ewentualnej przebudowy przyłącza jeżeli istniejące nie gwarantuje zabezpieczenia obiektu w wystarczającą ilość energii. W obliczeniu należy uwzględnić wykorzystanie energii z baterii fotowoltaicznych
Wykonanie instalacji grzewczej ogrzewanie elektryczne grzejniki podłogowe, ścienne, nadmuch itp.
Wykonanie instalacji elektrycznej gniazd wtykowych i oświetlenia. Instalacja 400 i 230 V.
Podłączenie budynku do sieci teleinformatycznych - telefon, internet wraz z wykonaniem punktu ogólnodostępnej sieci wifi.
Wykonanie instalacji ostrzegania przed włamaniem i pożarem.
Zagospodarowanie terenu wokół budynku dojazd, plac manewrowy, zieleń, uporządkowanie ogrodzeń rozbiórka, remont i odbudowa
Budowa wiaty kominkowej w konstrukcji drewnianej, wyposażonej w ławy, stoły i kominek. Budowla o wymiarach około 10 x 8 m.
Remont budynku garażowego trzy stanowiska postojowe i rozbiórka budynku magazynowego z płyt betonowych wraz z uporządkowaniem terenu.
Hangary na sprzęt pływający
Zakres opracowań projektowych
Sporządzenie ekspertyzy technicznej stanu budynku celem określenia potrzeb i zakresu prac remontowych.
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym mapy do celów
projektowych, badań geologicznych gruntu,
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. Obowiązkiem Wykonawcy będzie również uzyskanie pozwolenia na budowę. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz.U. z 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późn. zm. Projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072. Produkt końcowy: 5 kompletów dokumentacji w wersji graficznej oraz 1 kmpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ.
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego, 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowymDz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz. wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF.
Opracowanie operatu wodnoprawnego, 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Opis stanu istniejącego
Obiekt konstrukcji drewnianej posadowiony na stalowych palach wbitych w dno jeziora Postaw wzniesiony w roku 1997-1998. Zabudowa składa się z trzech wolnostojących hangarów nawodnych z dachami dwuspadowymi pokrytymi dachówką bitumiczną oraz dwóch pomostów służących do cumowania łodzi i umożliwiających dojście do hangarów. Powierzchnia zabudowy 522 m2. W budynkach istnieje instalacja elektryczna. Obiekt służy do cumowania i przechowywania jednostek pływających będących własnością zamawiającego łodzie motorowe i rybackie oraz w niewielkiej części udostępniony jest do krótkookresowego cumowania kajaków.
Budynki i pomosty oparto na palach wykonanych z rur stalowych wypełnionych betonem, na których oparto konstrukcję nośną kleszcze i legary wykonane z drewna dębowego. Pozostałe elementy konstrukcji tj. słupy, poszycie ścian, więźba dachowa i pokłady pomostów wykonano z drewna sosnowego.
Obiekt zlokalizowany jest częściowo na wodach jeziora Postaw oraz w linii brzegowej na silnie podmokłym torfowym gruncie.
Dojazd do obiektu możliwy jest po drodze gruntowej wyłożonej płytami betonowymi. Stan nawierzchni zły.
Przewidywany zakres robót uzależniony od wyników ekspertyzy
Wymiana pokładów i barierek.
Oczyszczenie i malowanie konstrukcji nośnej legary i kleszcze oraz nadwodnej części konstrukcji stalowej - pale i kratownice.
Oczyszczenie lub wymiana pokrycia dachu w zależności od wyników ekspertyzy.
Wymiana naprawa rynien i rur spustowych w zależności od wyników ekspertyzy.
Oczyszczenie, naprawa i impregnacja drewnianych ścian budynków.
Rozbudowa głównego hangaru w sposób umożliwiający instalację wewnątrz wyciągarki oraz zimowanie łodzi. Konstrukcja budynku jak i jego wygląd zewnętrzny muszą być dopasowane do stylu istniejących obiektów i po ukończeniu tworzyć jednolitą całość. Wewnątrz budynku należy zaprojektować mechaniczną wyciągarkę do jednostek pływających, których waga nie przekroczy 2 ton wraz z urządzeniem umożliwiającym podniesienie i załadunek łodzi na przyczepę lub łoże. Konstrukcja wózka musi umożliwić załadunek łodzi o różnych wymiarach. Hangar po rozbudowie i konstrukcja urządzenia do podnoszenia łodzi musi zapewniać swobodne ustawienie na łożach minimum pięciu jednostek pływających o długości do 7 m oraz wjazd do wewnątrz przyczepy z łodzią przeznaczoną do wodowania. Maksymalne wymiary łodzi którą musi pomieścić wózek wyciągarki to: długość 8,5 m, szerokość 3,5 m. W hangarze przechowywane będą łodzie silnikowe o wysokości do 3,0 m.
Przebudowa wnętrza hangaru o wymiarach 7,2 x 7,0 m i wykonanie dodatkowych wrót celem zmiany funkcji z magazynu ryb żywych na miejsce postojowe dla łodzi.
Wzmocnienie - wymiana podłoża wewnątrz projektowanego hangaru wraz z wykonaniem nawierzchni żwir, kostka betonowa
Remont nawierzchni drogi dojazdowej do hangarów nawierzchnia z kostki betonowej lub płyt wielootworowych oraz wykonanie placu manewrowego przyległego do przystani dla kajakarzy.
Rozbudowa pomostów po stronie przystani dla kajakarzy wraz z wykonaniem slipu do ręcznego wodowania kajaków i lekkich łodzi wędkarskich.
Wykonanie systemu monitoringu przystani - włamanie, pożar wraz z instalacją kamer z rejestratorami i zdalnym powiadamianiem o zdarzeniach.
Wymiana zużytych elementów instalacji elektrycznej i odgromowej w zależności od wyników ekspertyzy oraz jej rozbudowa z uwzględnieniem nowych potrzeb zamawiającego
Budowa 2 szt. pomostów na jeziorze Wigry- Powały i Bartny Dół
Zakres opracowań projektowych:
Pozyskanie map geodezyjnych do celów projektowych
Wykonanie badań geotechnicznych gruntu
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz decyzji środowiskowych
Opracowanie operatu wodnoprawnego 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Opracowanie kompletnej, zawierającej wszelkie wymagane prawem decyzje i uzgodnienia, dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Założenia do projektowania:
Pomosty w kształcie litery T. Część prostopadła do brzegu o długości około 18 m i szerokości 2 m, część równoległa do brzegu o długości 10 m i szerokości 3 m. Ostateczna długość pomostów powinna uwzględniać głębokość wody na ich końcach, która powinna wynosić 2 m przy średniej wysokości lustra wody. Wysokość pokładu pomostu nad lustrem wody około 70 cm przy średniej wysokości lustra wody.
Pale nośne pomostów zaprojektować z żelbetonu lub jako stalowe grubościenne rury wypełnione betonem.
Konstrukcja nośna legary i kleszcze z drewna dębowego
Pomosty w całości obarierowane, tzn. zaopatrzone w balustrady wzdłuż wszystkich krawędzi.
W części równoległej do brzegu zaprojektować ławki wzdłuż trzech boków równoległego od strony brzegu i prostopadłych.
W części równoległej do brzegu wzdłuż krawędzi od strony jeziora zaprojektować konstrukcję tablicy informacyjnej typu pulpit do zamontowania planszy o wymiarach 100 x 30 cm.
W części równoległej do brzegu zaprojektować miejsce do cumowania statku pasażerskiego, z możliwością wchodzenia i schodzenia z pokładu statku. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed ewentualnym wypadnięciem osób w czasie gdy statek nie jest przycumowany do pomostu.
Pokład i balustrady z drewna iglastego impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową i następnie barwionego olejowym środkiem impregnacyjno dekoracyjnym.
Projekt obejmuje również remont i rozbudowę schodów na skarpie przyjeziornej. W lokalizacji Powały są to schody o konstrukcji drewniano-żwirowej, w lokalizacji Bartny Dół schody z płyt betonowych.
W lokalizacji Bartny Dół projekt obejmuje również wykonanie nawierzchni żwirowej ścieżki doprowadzającej do pomostu o długości ok. 76 m i szerokości 3 m wraz z odprowadzeniem wód opadowych spływających na schody oraz nawierzchni miejsca odpoczynku przy drodze Gawrych Ruda Bryzgiel o wymiarach około 20x20 m.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane opracowania na okres minimum trzech lat od daty wydania pozwolenia na budowę.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 26/05/2014

Informacja na temat wadium: Nie wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Nie określa się

Wiedza i doświadczenie:
Dla części 1 zamówienia:
Minimum dwa opracowania polegające na sporządzeniu dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy budowy lub remontu kapitalnego budynku użyteczności publicznej o powierzchni zabudowy nie mniejszej niż 500 m2 dla których uzyskano prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę. Minimum jedno opracowanie polegające na zaprojektowaniu urządzenia technicznego przeznaczonego do unoszenia i transportu poziomego ładunków przestrzennych o masie nie mniejszej niż 2,0 T.
Minimum jedno opracowanie polegające na sporządzeniu dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy budowy mostów, pomostów o powierzchni pokładu nie mniejszej niż 50 m2 opartych na palach wbitych w podłoże wraz z projektem zagospodarowania terenu przyległego. Zamawiający nie uzna za spełnienie niniejszego warunku projektu pomostów pływających zakotwionych za pomocą systemowych rur czy pali kotwiących.
Dla części 2 zamówienia: Minimum dwa opracowania polegające na sporządzeniu dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy budowy mostów, pomostów o powierzchni pokładu nie mniejszej niż 100 m2 opartych na palach wbitych w podłoże wraz z projektem zagospodarowania terenu przyległego. Zamawiający nie uzna za spełnienie niniejszego warunku projektu pomostów pływających zakotwionych za pomocą systemowych rur czy pali kotwiących.
W przypadku składania oferty na całość zamówienia wykonawca powinien udokumentować spełnianie warunków wymienionych w pkt. 8.1.1 litera a) i b) oraz pkt. 8.1.2. SIWZ

Potencjał techniczny: Nie określa się

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dla części 1 zamówienia Minimum jedną osobą z uprawnieniami do projektowania w każdej z niżej wymienionych specjalności:
Architektonicznej,
Konstrukcyjno - budowlanej,
Drogowej,
Instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
Instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
Zamawiający wymaga aby wykonawca wskazał w ofercie osobę, która będzie koordynowała realizację zadania. Wyznaczona przez wykonawcę osoba musi dysponować uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń.
Dla części 2 zamówienia Minimum jedną osobą z uprawnieniami do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub uprawnieniami wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniającymi do projektowania w zakresie budowli hydrotechnicznych oraz jedną osobą z uprawnieniami drogowymi..
W przypadku składania oferty na obie części zamówienia wykonawca powinien udokumentować spełnianie warunków wymienionych w pkt.8.2.1 lit a) do f) SIWZ
Wszyscy wskazani projektanci muszą być członkami właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 ze zm oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów Dz. U. z 2001 r. Nr 5 poz. 42 ze zm.

Sytuacja ekonomiczna: Nie określa się

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku składania oferty wspólnej przez kilka podmiotów np. konsorcja w ofercie należy wskazać lidera lub reprezentanta grupy upoważnionego do kontaktów z zamawiającym i dołączyć oryginał upoważnienia/pełnomocnictwa podpisany przez upoważnionych reprezentantów firm składających ofertę wspólną.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana postanowień umowy zgodnie z zapisem art. 144 ust. 1 może dotyczyć
a) działań osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia,
b) przerwania realizacji zamówienia w sytuacjach określonych w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami,
c) nieprzewidzianych okoliczności formalno-prawnych (np.: przedłużające się procedury administracyjne),

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wigierski Park Narodowy Krzywe 82; 16-402 Suwałki

Data składania wniosków, ofert: 20/09/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Wigierski Park Narodowy Krzywe 82; 16-402 Suwałki - sekretariat Dyrektora

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Rozbudowa i modernizacja bazy rybackiej w Czerwonym Folwarku.

Opis:
Budynek magazynowy
Zakres opracowań projektowych:
Sporządzenie ekspertyzy technicznej stanu budynku celem określenia potrzeb i zakresu prac remontowych.
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym: mapy do celów projektowych, badań geologicznych gruntu,
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych oraz przyłączenia budynku do mediów wodociąg i kanalizacja sanitarna, sieć telefoniczna, internet wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Uzgodnienia muszą zawierać wytyczne właściwego terenowo zakładu energetycznego dotyczące warunków odkupienia nadmiaru energii elektrycznej wytworzonej przez kolektory słoneczne. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz.U. z 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późn. zm projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalnoużytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie audytu energetycznego oraz wyliczenie efektu ekologicznego inwestycji
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Opis stanu istniejącego
Budynek, budynek parterowy z poddaszem użytkowym o pow. zabudowy ok. 600 m2 zlokalizowany w terenie o wysokim poziomie wód gruntowych
Konstrukcja ścian zewnętrznych murowana z cegły ceramicznej, ściany otynkowane.
Posadzki parteru betonowe
Brak lub nieszczelna pozioma i pionowa izolacja p. wilgociowa. Na ścianach widoczne ślady podsiąkania wilgoci i wykwity solne.
Wewnętrzne ścianki działowe murowane, częściowo w technologii zbliżonej do muru pruskiego.
Stolarka drzwiowa i okienna drewniana stan dobry i zły
Stropy parteru drewniane oszalowane obustronnie deskami, częściowo wypełnione materiałem izolacyjnym.
Konstrukcja dachu drewniana, pokrycie płyty faliste bitumiczne ONDULINE stan zły.
W budynku istnieje szczątkowa instalacja elektryczna wraz z przyłączem do sieci energetycznej i wody zimnej. Brak węzła sanitarnego.
Teren wokół budynku : od ściany frontowej opaska z kostki betonowej (szer. 2, 0 m), pozostała nawierzchnia gruntowa nieulepszona
W odległości ok. 20 m od budynku przebiegają gminne sieci wodociągowa i kanalizacyjna.
Przewidywane wykorzystanie budynku po realizacji zadania
Parter
Ekspozycja sprzętu rybackiego i znalezisk archeologicznych przestrzeń ogrzewana
Zaplecze socjalne dla brygady rybackiej sanitariat, szatnia, przestrzeń ogrzewana
Ogólnodostępny sanitariat przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. przestrzeń ogrzewana
Pomieszczenie wytwornicy lodu
Rezerwacja miejsca na ewentualne prowadzenie działalności polegającej na sezonowej sprzedaży ryb surowych i prowadzenia smażalni ryb.
Powierzchnia magazynowa na sprzęt rybacki
Poddasze
Magazyn sprzętu rybackiego
Pomieszczenie do napraw sprzętu rybackiego przestrzeń ogrzewana
Planowany zakres prac do zaprojektowania, zakres uzależniony od wyników ekspertyzy.
Wzmocnienie fundamentów i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej.
Naprawa ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem izolacji cieplnej i tynków.
Wymiana całości stolarki okiennej i drzwiowej.
Naprawa lub wymiana posadzek wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej.
Naprawa ścian działowych i ich przebudowa w zakresie niezbędnym do docelowego przeznaczenia budynku.
Wydzielenie pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej - sprzedaż ryb świeżych i niewielka smażalnia, wędzarnia. Projekt musi przewidzieć doprowadzenie pomieszczenia do stanu wymaganego przepisami sanitarnymi i wydzielenia stanowisk pracy oraz miejsc ustawienia urządzeń wraz z doprowadzeniem niezbędnych mediów woda, energia elektryczna itp. Nie przewiduje się projektu wyposażenia wnętrza w urządzenia techniczne.
Naprawa lub wymiana stropów parteru wraz z wykonaniem izolacji cieplnej.
Naprawa lub wymiana konstrukcji dachu.
Wydzielenie pomieszczeń użytkowych poddasza wraz z wykonaniem izolacji cieplnej
Wykonanie nowego pokrycia dachowego - blacha stalowa powlekana.
Wykonanie instalacji wodkan wraz z przyłączami do sieci wiejskiej.
Instalacja na dachu budynku baterii fotowoltaicznych w maksymalnej ilości na jaką pozwoli powierzchnia dachu z osprzętem umożliwiającym magazynowanie wytworzonej energii celem jej późniejszego wykorzystania na potrzeby energetyczne budynku oraz sprzedaż nadwyżki do zewnętrznej sieci energetycznej.
Obliczenie całkowitego i sezonowego zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną po wykonaniu modernizacji i zaprojektowanie ewentualnej przebudowy przyłącza jeżeli istniejące nie gwarantuje zabezpieczenia obiektu w wystarczającą ilość energii. W obliczeniu należy uwzględnić wykorzystanie energii z baterii fotowoltaicznych
Wykonanie instalacji grzewczej ogrzewanie elektryczne grzejniki podłogowe, ścienne, nadmuch itp.
Wykonanie instalacji elektrycznej gniazd wtykowych i oświetlenia. Instalacja 400 i 230 V.
Podłączenie budynku do sieci teleinformatycznych - telefon, internet wraz z wykonaniem punktu ogólnodostępnej sieci wifi.
Wykonanie instalacji ostrzegania przed włamaniem i pożarem.
Zagospodarowanie terenu wokół budynku dojazd, plac manewrowy, zieleń, uporządkowanie ogrodzeń rozbiórka, remont i odbudowa
Budowa wiaty kominkowej w konstrukcji drewnianej, wyposażonej w ławy, stoły i kominek. Budowla o wymiarach około 10 x 8 m.
Remont budynku garażowego trzy stanowiska postojowe i rozbiórka budynku magazynowego z płyt betonowych wraz z uporządkowaniem terenu.
Hangary na sprzęt pływający
Zakres opracowań projektowych
Sporządzenie ekspertyzy technicznej stanu budynku celem określenia potrzeb i zakresu prac remontowych.
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym mapy do celów
projektowych, badań geologicznych gruntu,
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. Obowiązkiem Wykonawcy będzie również uzyskanie pozwolenia na budowę. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz.U. z 2003 r. Nr 120 poz. 1133 z późn. zm. Projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072. Produkt końcowy: 5 kompletów dokumentacji w wersji graficznej oraz 1 kmpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ.
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego, 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowymDz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz. wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF.
Opracowanie operatu wodnoprawnego, 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Opis stanu istniejącego
Obiekt konstrukcji drewnianej posadowiony na stalowych palach wbitych w dno jeziora Postaw wzniesiony w roku 1997-1998. Zabudowa składa się z trzech wolnostojących hangarów nawodnych z dachami dwuspadowymi pokrytymi dachówką bitumiczną oraz dwóch pomostów służących do cumowania łodzi i umożliwiających dojście do hangarów. Powierzchnia zabudowy 522 m2. W budynkach istnieje instalacja elektryczna. Obiekt służy do cumowania i przechowywania jednostek pływających będących własnością zamawiającego łodzie motorowe i rybackie oraz w niewielkiej części udostępniony jest do krótkookresowego cumowania kajaków.
Budynki i pomosty oparto na palach wykonanych z rur stalowych wypełnionych betonem, na których oparto konstrukcję nośną kleszcze i legary wykonane z drewna dębowego. Pozostałe elementy konstrukcji tj. słupy, poszycie ścian, więźba dachowa i pokłady pomostów wykonano z drewna sosnowego.
Obiekt zlokalizowany jest częściowo na wodach jeziora Postaw oraz w linii brzegowej na silnie podmokłym torfowym gruncie.
Dojazd do obiektu możliwy jest po drodze gruntowej wyłożonej płytami betonowymi. Stan nawierzchni zły.
Przewidywany zakres robót uzależniony od wyników ekspertyzy
Wymiana pokładów i barierek.
Oczyszczenie i malowanie konstrukcji nośnej legary i kleszcze oraz nadwodnej części konstrukcji stalowej - pale i kratownice.
Oczyszczenie lub wymiana pokrycia dachu w zależności od wyników ekspertyzy.
Wymiana naprawa rynien i rur spustowych w zależności od wyników ekspertyzy.
Oczyszczenie, naprawa i impregnacja drewnianych ścian budynków.
Rozbudowa głównego hangaru w sposób umożliwiający instalację wewnątrz wyciągarki oraz zimowanie łodzi. Konstrukcja budynku jak i jego wygląd zewnętrzny muszą być dopasowane do stylu istniejących obiektów i po ukończeniu tworzyć jednolitą całość. Wewnątrz budynku należy zaprojektować mechaniczną wyciągarkę do jednostek pływających, których waga nie przekroczy 2 ton wraz z urządzeniem umożliwiającym podniesienie i załadunek łodzi na przyczepę lub łoże. Konstrukcja wózka musi umożliwić załadunek łodzi o różnych wymiarach. Hangar po rozbudowie i konstrukcja urządzenia do podnoszenia łodzi musi zapewniać swobodne ustawienie na łożach minimum pięciu jednostek pływających o długości do 7 m oraz wjazd do wewnątrz przyczepy z łodzią przeznaczoną do wodowania. Maksymalne wymiary łodzi którą musi pomieścić wózek wyciągarki to: długość 8,5 m, szerokość 3,5 m. W hangarze przechowywane będą łodzie silnikowe o wysokości do 3,0 m.
Przebudowa wnętrza hangaru o wymiarach 7,2 x 7,0 m i wykonanie dodatkowych wrót celem zmiany funkcji z magazynu ryb żywych na miejsce postojowe dla łodzi.
Wzmocnienie - wymiana podłoża wewnątrz projektowanego hangaru wraz z wykonaniem nawierzchni żwir, kostka betonowa
Remont nawierzchni drogi dojazdowej do hangarów nawierzchnia z kostki betonowej lub płyt wielootworowych oraz wykonanie placu manewrowego przyległego do przystani dla kajakarzy.
Rozbudowa pomostów po stronie przystani dla kajakarzy wraz z wykonaniem slipu do ręcznego wodowania kajaków i lekkich łodzi wędkarskich.
Wykonanie systemu monitoringu przystani - włamanie, pożar wraz z instalacją kamer z rejestratorami i zdalnym powiadamianiem o zdarzeniach.
Wymiana zużytych elementów instalacji elektrycznej i odgromowej w zależności od wyników ekspertyzy oraz jej rozbudowa z uwzględnieniem nowych potrzeb zamawiającego

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Czas: D

Data zakończenia: 26/05/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Budowa 2 szt. pomostów na jeziorze Wigry- Powały i Bartny Dół.

Opis:
Budowa 2 szt. pomostów na jeziorze Wigry- Powały i Bartny Dół
Zakres opracowań projektowych:
Pozyskanie map geodezyjnych do celów projektowych
Wykonanie badań geotechnicznych gruntu
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz decyzji środowiskowych
Opracowanie operatu wodnoprawnego 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Opracowanie kompletnej, zawierającej wszelkie wymagane prawem decyzje i uzgodnienia, dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz w pliku EXCELA. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie prawa majątkowe autorskie do projektu.
Założenia do projektowania:
Pomosty w kształcie litery T. Część prostopadła do brzegu o długości około 18 m i szerokości 2 m, część równoległa do brzegu o długości 10 m i szerokości 3 m. Ostateczna długość pomostów powinna uwzględniać głębokość wody na ich końcach, która powinna wynosić 2 m przy średniej wysokości lustra wody. Wysokość pokładu pomostu nad lustrem wody około 70 cm przy średniej wysokości lustra wody.
Pale nośne pomostów zaprojektować z żelbetonu lub jako stalowe grubościenne rury wypełnione betonem.
Konstrukcja nośna legary i kleszcze z drewna dębowego
Pomosty w całości obarierowane, tzn. zaopatrzone w balustrady wzdłuż wszystkich krawędzi.
W części równoległej do brzegu zaprojektować ławki wzdłuż trzech boków równoległego od strony brzegu i prostopadłych.
W części równoległej do brzegu wzdłuż krawędzi od strony jeziora zaprojektować konstrukcję tablicy informacyjnej typu pulpit do zamontowania planszy o wymiarach 100 x 30 cm.
W części równoległej do brzegu zaprojektować miejsce do cumowania statku pasażerskiego, z możliwością wchodzenia i schodzenia z pokładu statku. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed ewentualnym wypadnięciem osób w czasie gdy statek nie jest przycumowany do pomostu.
Pokład i balustrady z drewna iglastego impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową i następnie barwionego olejowym środkiem impregnacyjno dekoracyjnym.
Projekt obejmuje również remont i rozbudowę schodów na skarpie przyjeziornej. W lokalizacji Powały są to schody o konstrukcji drewniano-żwirowej, w lokalizacji Bartny Dół schody z płyt betonowych.
W lokalizacji Bartny Dół projekt obejmuje również wykonanie nawierzchni żwirowej ścieżki doprowadzającej do pomostu o długości ok. 76 m i szerokości 3 m wraz z odprowadzeniem wód opadowych spływających na schody oraz nawierzchni miejsca odpoczynku przy drodze Gawrych Ruda Bryzgiel o wymiarach około 20x20 m.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane opracowania na okres minimum trzech lat od daty wydania pozwolenia na budowę.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Czas: D

Data zakończenia: 26/05/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Podobne przetargi

249026 / 2015-09-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie przeglądów systemów odpowiedzialnych za ochronę przeciwpożarową obiektów Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku

317588 / 2015-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej zamiennej do projektu budowlanego rozbudowy, przebudowy i remontu budynku przy ulicy Kamedulskiej 3 w Suwałkach ze zmianą sposobu użytkowania parteru budynku na żłobek.

247271 / 2010-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - wykonawczej na budowę budynku Centrum Kulturalne Krzywe na działce o nr ewid. 114/40 w miejscowości Krzywe, gm. Suwałki.

244674 / 2015-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie zamówienia dodatkowego na zadaniu inwestycyjnym pn.: Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy budynku przy ulicy Kamedulskiej 3 w Suwałkach na potrzeby żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu

241908 / 2014-07-18 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki w Łomży im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży obejmującej przebudowę pomieszczeń w budynkach Szpitala na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

62789 / 2014-03-25 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki w Łomży im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ SYSTEMU SYGNALIZACJI POŻARU KLATEK SCHODWYCH W BUDYNKACH SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO im. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W ŁOMŻY

424264 / 2009-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Mienia Komunalnego - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowywanie dokumentacji projektowej oraz kosztorysowej na rozbiórkę budynków i pozostałych składników budowlanych położonych przy ulicy Gen. Stanisława Maczka na działkach oznaczonych geodezyjnie numerami: 76/1, 77/3, 77/7, 77/9, 77/5 obręb 2, na terenie miasta Białegostoku.

35814 / 2011-03-04 - Podmiot prawa publicznego

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji techniczno- konsultingowej dotyczącej utworzenia i wyposażenia laboratoriów w Parku Naukowo-Technologicznym polska-Wschód w Suwałkach.

102958 / 2010-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sokoły - Sokoły (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie wielobranżowej funkcji inspektora nadzoru budowlanego przy wykonywaniu robót budowlanych w zakresie zadania pn.:Przebudowa stacji uzdatniania wody oraz infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z poletkiem trzcinowym i poletkiem z roślinnością bagienną

107057 / 2009-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Mienia Komunalnego - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej elektrycznej budynków położonych w Białymstoku przy ul. Suchowolca 25B, Matejki 22, Matejki 24,Matejki 26,Matejki 28, Kopernika 20.

74566 / 2010-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Hajnówka - Hajnówka (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego Przebudowa ulic : Słomianej, Jutrzenki, Wiosennej, Letniej, Pogodnej, Strzeleckiej w Hajnówce

91062 / 2010-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Hajnówka - Hajnówka (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego Przebudowa ulic : Słomianej, Jutrzenki, Wiosennej, Letniej, Pogodnej, Strzeleckiej w Hajnówce

10290 / 2013-01-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Przetarg nieograniczony na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej na remont i przebudowę budynku nr 11 i 12 Białostockiego Centrum Onkologii przy ul. Ogrodowej 12 w Białymstoku

306028 / 2014-09-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki w Łomży im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży obejmującej przebudowę dróg dojazdowych do Szpitala Wojewódzkiego im. K. S. Wyszyńskiego w Łomży wraz z lokalizacją elementów systemu parkingowego

34834 / 2015-02-17 - Inny: Państwowa Osoba Prawna

Białowieski Park Narodowy - Białowieża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach realizacji zadania Budowa Pawilonu Edukacyjnego na terenie Rezerwatu Pokazowego Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego oraz weryfikacja budowlanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej

138402 / 2015-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy budynku przy ulicy Kamedulskiej 3 w Suwałkach na potrzeby żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu

203964 / 2011-07-18 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy i rozbudowy budynku przy ul. Wiejskiej 16 A w Łomży na Dom Studenta

352471 / 2010-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - wykonawczej na budowę budynku Centrum Kulturalne Krzywe na działce o nr ewid. 114/40 w miejscowości Krzywe, gm. Suwałki

99613 / 2015-07-06 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki w Łomży im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży obejmującej przebudowę dróg dojazdowych do Szpitala Wojewódzkiego im. K. S. Wyszyńskiego w Łomży wraz z lokalizacją elementów systemu parkingowego

113672 / 2014-04-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki w Łomży im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży obejmującej przebudowę pomieszczeń w budynku Szpitala Pawilon D na potrzeby Apteki ogólnodostępnej

48645 / 2011-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejska Dyrekcja Inwestycji w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ulic z parkingami w kwartale między ul. Kościuszki, Chłodna, Noniewicza w Suwałkach