Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

143518 / 2015-06-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie (Szczecin)

Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej i uzyskaniem postanowień i decyzji dla zadania pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie na podstawie programu funkcjonalno użytkowego który jest dołączony do SIWZ jako Załącznik A do Opisu przedmiotu zamówienia, oznaczonych kodem CPV:
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Prace projektowe wraz z uzyskaniem odpowiednich postanowień i decyzji, oraz przeniesienie autorskich praw majątkowych do wykonanej dokumentacji
2) Roboty budowlane dotyczące wykonania 3 szt. dalb z 4 dalb dla których wykonana zostanie dokumentacja projektowa.
2. Prace projektowe w skład których wchodzą między innymi następujące opracowania:
1) Mapa sytuacyjno- wysokościowa dla celów projektowych sporządzona w wersji wektorowej wraz z planszetem sondażowym dla zakresu inwestycji.
Mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych wraz z planszetem sondażowym należy wykonać w wersji wektorowej. Mapę należy wykonać wraz z wykazem właścicieli działek. Pomiarem należy objąć teren działek, na których będzie realizowane przedsięwzięcie oraz teren działek sąsiednich. Wykonaną mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych (wtórnik) należy zarejestrować w odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Opracowanie musi spełnić warunki ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (Dz.U. z 2015 r. poz. 196 tj. z późn. zm.). Planszet sondażowy powinien obejmować obszar planowanego przedsięwzięcia.
Uwaga: Zamawiający posiada mapę sytuacyjno - wysokościową wykonaną w październiku 2014r., którą należy zaktualizować, jeżeli zajdzie taka konieczność.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu mapę sytuacyjno- wysokościową dla celów projektowych wraz z planszetem sondażowym w 1 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową (karta rejestracyjna) w formacie pdf i doc.
2) Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę należy sporządzić z uwzględnieniem wymagań zawartych w ustawie z dnia 03 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2013 poz. 1235 tj. z późn. zm.).
Zakres wyżej wymienionych opracowań ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie shp i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
Uwaga: Zamawiający posiada Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia dla zadania pn.: Remont i przebudowa dalbowych linii cumowniczych: stanowisko południowe od km 733,297 do km 733,397 stanowisko północne od km 733,907 do km 734,007rz. Regalica w Szczecinie (działka nr 14 wp obręb 1114 Śródmieście gmina Szczecin powiat Szczecin, działka nr 32 wp obręb Międzyodrze gmina Kołbaskowo powiat Police) wykonaną w 2014 r. Dokumentację tą należało będzie zaktualizować i przystosować do całości planowanych prac związanych z realizacją przedmiotowego zadania oraz ewentualnych wymagań organów odpowiedzialnych za przeprowadzenie procedury ocenowej. Dokument ten zostanie udostepniony wyłonionemu w drodze postępowania przetargowego Wykonawcy.
3) Opracowanie wniosku wraz z uzyskaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego lub uzyskanie wypisu i wyrysu z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dla zakresu inwestycji.
Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2015 poz. 199 tj. z późn. zm.).
Zakres wniosku wraz z wymaganymi załącznikami ma być zgodny z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (lub wypis i wyrys z aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego) w 1 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w formie papierowej - oryginał dokumentu (lub wypis i wyrys z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zakresu inwestycji w formie papierowej - oryginały dokumentów.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
4) Dokumentacja geologiczno-inżynierska lub dokumentacja geotechniczna.
Wykonawca ma obowiązek sporządzenia stosownej dokumentacji w zależności od potrzeb. W przypadku dokumentacji geotechnicznej - powinna być sporządzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 24 września 1998 roku w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych. Definicja dokumentacji geotechnicznej zgodnie z normą PN-B-02479: 1998 dokumentacja powstała na podstawie czynności badawczych, wykonywanych w celu określenia rodzaju, właściwości, cech wytrzymałościowych i odkształcalności gruntów, ich zmienności, poziomu wody gruntowej oraz stateczności wykopów i nasypów. W wymienionej normie zwrócono uwagę, że badania geotechniczne obejmują roboty terenowe nie wywołujące negatywnych zmian środowiska naturalnego, jako małośrednicowe wiercenia geotechniczne, sondowania statyczne i dynamiczne, badania presjometrem i dylatometrem, geofizyczne (bez użycia materiałów wybuchowych), odkrywki fundamentów, wykopy badawcze oraz laboratoryjne określanie cech fizycznych, mechanicznych i chemicznych gruntów i wód gruntowych itp.
W przypadku występowania skomplikowanych warunków gruntowych (trzecia kategoria geotechniczna i druga w złożonych warunkach gruntowych) oprócz ww. dokumentacji geotechnicznej musi być wykonana oddzielnie dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i prawa geologicznego i górniczego. Projekt musi być zatwierdzony wraz z całą dokumentacją, w 4 egzemplarzach, przez właściwy organ administracji geologicznej.
Podstawa prawna sporządzenia dokumentacji geologiczno - inżynierskiej lub dokumentacji geotechnicznej:
Ustawa z 9 czerwca 2011 r. - Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2015 r. poz. 196 tj.),
Ustawa z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 tj.),
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.Uz 2012 r., poz. 462),
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U z 2012 r., poz. 463).
W przypadku sporządzenia dokumentacji geotechnicznej Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć ją Zamawiającemu w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
W przypadku sporządzenia dokumentacji geologiczno-inżynierskiej Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu w/w dokumentację zatwierdzoną przez odpowiedni organ administracji geologicznej w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
5) Operat wodnoprawny wraz z uzyskaniem decyzji - pozwolenia wodnoprawnego.
Operat wodnoprawny należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2015 poz. 469 tj. z późn. zm.).
Zakres opracowania ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania pozwolenia wodnoprawnego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu operat wodnoprawny w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz decyzję o udzieleniu pozwolenia wodnoprawnego w formie papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
6) Projekt budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna przede wszystkim spełniać wymagania określone w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2013.1409 z późn. zm.).
Projekt budowlany powinien być wykonany w oparciu o Program funkcjonalno- użytkowy dla zadania obejmującego wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie.
Uwaga: Wykonawca w terminie do 10 dni od podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu do akceptacji koncepcję rozwiązań i założeń technicznych wykonania dalbowej linii cumowniczej. Wykonawca sporządzi przedmiotową koncepcję co najmniej w dwóch wariantach. Zamawiający dokona wyboru i akceptacji wariantu w terminie do 5 dni od dnia zaoferowania.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt budowlany w 4 egz. w wersji papierowej (w tym 2 egz. będące załącznikiem do decyzji o pozwoleniu na budowę) oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf oraz decyzję o pozwoleniu na budowę w wersji papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
7) Projekt wykonawczy będący uszczegółowieniem zatwierdzonego projektu budowlanego.
Przedmiotowy projekt musi być wykonany w oparciu o zatwierdzony projekt budowlany, na podstawie którego zostało wydane pozwolenie na budowę oraz musi posiadać uszczegółowienie wymagane dla projektu wykonawczego, to znaczy, że jego zakres i dokładność pozwoli na sporządzenie między innymi przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizację robót budowlanych.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt wykonawczy w 4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
8) Przedmiar robót.
Przedmiar robót należy wykonać zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Przedmiar robót w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
9) Kosztorys wykonawczy.
Kosztorys wykonawczy należy sporządzić jak kosztorys inwestorski, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389);
Kosztorys wykonawczy należy wykonać w oparciu o projekt budowlany, przedmiar robót i specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Kosztorys wykonawczy w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
10) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Specyfikacja powinna się składać z części ogólnej i szczegółowej. Specyfikację należy wykonać zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
STWiOR należy wykonać jako oddzielne opracowanie, w którym należy wydzielić nazewnictwo zgodnie z przyjętą systematyką podziału robót budowlanych.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego, wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie pdf i doc.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
11) Przeniesienie autorskich praw majątkowych do dokumentacji.
a. Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowań, wchodzących w skład przedmiotu umowy, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006. 90.631 j.t. z późn. zm.), na następujących polach eksploatacji:
- utrwalanie, zwielokrotnianie i dokonywanie zmian w opracowaniach oraz w ich kopiach w jakiejkolwiek postaci;
- wprowadzania do obrotu oryginału, kopii oraz zmienionej kopii opracowań;
- najmu lub użyczania egzemplarzy opracowań;
- udostępnianie opracowań do percepcji innym podmiotom;
- publicznego udostępniania opracowań w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
b. Przeniesienie na Zamawiającego autorskichpraw majątkowych do opracowań, nastąpi z chwilą ich odbioru przez Zamawiającego.
c. Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo do dokonywania jakichkolwiek zmian w opracowaniach bez zgody ich twórców.
d. Zamawiającemu będzie przysługiwało wyłączne prawo zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich dotyczących opracowań.
Uwaga:
A. Wykonawca ponosi wszystkie koszty administracyjne wynikające z uzyskania postanowień i decyzji, w tym pozwolenia na budowę.
B. Dokumentacja musi być opracowana w sposób zgodny z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 tj. z późn. zm.), ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do ww. ustaw, obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej.
C. Zamawiający zastrzega sobie prawo do systematycznego wglądu do opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2 na każdym etapie realizacji, a w szczególności przed złożeniem wniosków na uzyskanie odrębnych decyzji przed odpowiednimi organami.
D. Zamawiający zastrzega sobie termin do 5 dni kalendarzowych na uzgodnienie dostarczonych przez Wykonawcę opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2. Poszczególne opracowania będą odebrane częściowymi protokołami odbioru i Wykonawca po odbiorze uzyska pełnomocnictwo od Zamawiającego do reprezentowania przed organami administracji w celu uzyskania odpowiednich postanowień i decyzji.
3. Roboty budowlane, które obejmują między innymi:
1) Roboty rozbiórkowe zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
2) Roboty budowlane, dla 3 szt. dalb z 4 szt. dalb dla których wykonana zaostanie dokumentacja projektowa i uzyskane pozwolenie na budowę, zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
3) Projekt oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót, oraz Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003.120.1126), które Wykonawca przed przystąpieniem do robót musi wykonać i uzgodnić z Zamawiającym w terminie do 3 dni po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę.
4) Roboty związane z oznakowaniem nawigacyjnym szlaku żeglownego zgodnie z uzgodnionym Projektem oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót.
5) Przygotowanie obiektu do odbioru w tym dokumentów niezbędnych do tego celu (dokumentacja powykonawcza) tzn. między innymi:
a. projekt powykonawczy, dla 3 wykonanych dalb z 4 szt., wykonany na bazie projektu budowlanego zatwierdzonego pozwoleniem na budowę oraz wykonanego na jego podstawie projektu wykonawczego;
b. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą zarejestrowaną w Odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej;
c. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający czystość dna w promieniu 15,0 m od obiektu oraz w rejonie prowadzonych prac, wykonany po zakończeniu prac;
d. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) określający rzędne wyciętych pali, o ile zajdzie taka potrzeba zgodnie z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
e. sondaż głębokości wykonany w rejonie prowadzonych prac tj. w promieniu 15 m od obiektu;
f. uzyskanie protokołów między innymi takich jak: protokół z zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych każdej powłoki malarskiej;
g. zebranie atestów, aprobat technicznych bądź deklaracji zgodności na zastosowane materiały i karty gwarancyjne;
h. dziennik budowy;
i. pozostałe dokumenty wymagane przepisami i związane z wykonanym przedmiotem zamówienia.
Uwaga:
A. Roboty budowlane dotyczą wykonania tylko 3 szt. dalb (licząc od strony WG - dalby w rozstawie 50 m) z 4 szt. dla których wykonany zostanie projekt budowlany i uzyskane pozwolenie na budowę.
B. Złom pochodzący z rozbiórki jest własnością Zamawiającego, należy go oddać do punktu skupu w imieniu Zamawiającego.
C. Roboty budowlane związane z remontem i przebudową dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie będą prowadzone w warunkach czynnego przejścia żeglownego zwodzonego przęsła mostu kolejowego. Dalbowa linia cumownicza składająca się z trzech dalb stanowi miejsce cumowania statków oczekujących na otwarcie przęsła mostu kolejowego. Dlatego też, w trakcie realizacji robót dotyczących dalby nr 4 (zlokalizowanej jako pierwsza z od strony mostu) istniejąca dalbowa linia cumownicza musi być utrzymana dla eksploatacji statków, w postaci minimum dwóch dalb (nr 5 i 6). Realizacja robót dotyczących dalb nr 5 i 6 musi być prowadzona w sposób umożliwiający cumowanie jednostek pływających. Aby nie stwarzać zagrożenia podczas pracy przy dalbach nr 5 i 6, w trakcie ich realizacji nie można uniemożliwić postoju jednostkom pływającym. Należy przewidzieć wykonanie tymczasowego miejsca postojowego dla jednostek, które będą oczekiwały na przejście pod przęsłem zwodzonym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 143518

Data publikacji: 2015-06-15

Nazwa: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Ulica: ul. Tama Pomorzańska 13A

Numer domu: 13A

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-030

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4411200

Numer faxu: 091 4411300

Adres strony internetowej: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Regon: 81193272400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej i uzyskaniem postanowień i decyzji dla zadania pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie na podstawie programu funkcjonalno użytkowego który jest dołączony do SIWZ jako Załącznik A do Opisu przedmiotu zamówienia, oznaczonych kodem CPV:
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Prace projektowe wraz z uzyskaniem odpowiednich postanowień i decyzji, oraz przeniesienie autorskich praw majątkowych do wykonanej dokumentacji
2) Roboty budowlane dotyczące wykonania 3 szt. dalb z 4 dalb dla których wykonana zostanie dokumentacja projektowa.
2. Prace projektowe w skład których wchodzą między innymi następujące opracowania:
1) Mapa sytuacyjno- wysokościowa dla celów projektowych sporządzona w wersji wektorowej wraz z planszetem sondażowym dla zakresu inwestycji.
Mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych wraz z planszetem sondażowym należy wykonać w wersji wektorowej. Mapę należy wykonać wraz z wykazem właścicieli działek. Pomiarem należy objąć teren działek, na których będzie realizowane przedsięwzięcie oraz teren działek sąsiednich. Wykonaną mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych (wtórnik) należy zarejestrować w odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Opracowanie musi spełnić warunki ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (Dz.U. z 2015 r. poz. 196 tj. z późn. zm.). Planszet sondażowy powinien obejmować obszar planowanego przedsięwzięcia.
Uwaga: Zamawiający posiada mapę sytuacyjno - wysokościową wykonaną w październiku 2014r., którą należy zaktualizować, jeżeli zajdzie taka konieczność.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu mapę sytuacyjno- wysokościową dla celów projektowych wraz z planszetem sondażowym w 1 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową (karta rejestracyjna) w formacie pdf i doc.
2) Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę należy sporządzić z uwzględnieniem wymagań zawartych w ustawie z dnia 03 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2013 poz. 1235 tj. z późn. zm.).
Zakres wyżej wymienionych opracowań ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie shp i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
Uwaga: Zamawiający posiada Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia dla zadania pn.: Remont i przebudowa dalbowych linii cumowniczych: stanowisko południowe od km 733,297 do km 733,397 stanowisko północne od km 733,907 do km 734,007rz. Regalica w Szczecinie (działka nr 14 wp obręb 1114 Śródmieście gmina Szczecin powiat Szczecin, działka nr 32 wp obręb Międzyodrze gmina Kołbaskowo powiat Police) wykonaną w 2014 r. Dokumentację tą należało będzie zaktualizować i przystosować do całości planowanych prac związanych z realizacją przedmiotowego zadania oraz ewentualnych wymagań organów odpowiedzialnych za przeprowadzenie procedury ocenowej. Dokument ten zostanie udostepniony wyłonionemu w drodze postępowania przetargowego Wykonawcy.
3) Opracowanie wniosku wraz z uzyskaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego lub uzyskanie wypisu i wyrysu z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dla zakresu inwestycji.
Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2015 poz. 199 tj. z późn. zm.).
Zakres wniosku wraz z wymaganymi załącznikami ma być zgodny z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (lub wypis i wyrys z aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego) w 1 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w formie papierowej - oryginał dokumentu (lub wypis i wyrys z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zakresu inwestycji w formie papierowej - oryginały dokumentów.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
4) Dokumentacja geologiczno-inżynierska lub dokumentacja geotechniczna.
Wykonawca ma obowiązek sporządzenia stosownej dokumentacji w zależności od potrzeb. W przypadku dokumentacji geotechnicznej - powinna być sporządzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 24 września 1998 roku w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych. Definicja dokumentacji geotechnicznej zgodnie z normą PN-B-02479: 1998 dokumentacja powstała na podstawie czynności badawczych, wykonywanych w celu określenia rodzaju, właściwości, cech wytrzymałościowych i odkształcalności gruntów, ich zmienności, poziomu wody gruntowej oraz stateczności wykopów i nasypów. W wymienionej normie zwrócono uwagę, że badania geotechniczne obejmują roboty terenowe nie wywołujące negatywnych zmian środowiska naturalnego, jako małośrednicowe wiercenia geotechniczne, sondowania statyczne i dynamiczne, badania presjometrem i dylatometrem, geofizyczne (bez użycia materiałów wybuchowych), odkrywki fundamentów, wykopy badawcze oraz laboratoryjne określanie cech fizycznych, mechanicznych i chemicznych gruntów i wód gruntowych itp.
W przypadku występowania skomplikowanych warunków gruntowych (trzecia kategoria geotechniczna i druga w złożonych warunkach gruntowych) oprócz ww. dokumentacji geotechnicznej musi być wykonana oddzielnie dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i prawa geologicznego i górniczego. Projekt musi być zatwierdzony wraz z całą dokumentacją, w 4 egzemplarzach, przez właściwy organ administracji geologicznej.
Podstawa prawna sporządzenia dokumentacji geologiczno - inżynierskiej lub dokumentacji geotechnicznej:
Ustawa z 9 czerwca 2011 r. - Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2015 r. poz. 196 tj.),
Ustawa z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 tj.),
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.Uz 2012 r., poz. 462),
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U z 2012 r., poz. 463).
W przypadku sporządzenia dokumentacji geotechnicznej Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć ją Zamawiającemu w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
W przypadku sporządzenia dokumentacji geologiczno-inżynierskiej Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu w/w dokumentację zatwierdzoną przez odpowiedni organ administracji geologicznej w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
5) Operat wodnoprawny wraz z uzyskaniem decyzji - pozwolenia wodnoprawnego.
Operat wodnoprawny należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2015 poz. 469 tj. z późn. zm.).
Zakres opracowania ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania pozwolenia wodnoprawnego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu operat wodnoprawny w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz decyzję o udzieleniu pozwolenia wodnoprawnego w formie papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
6) Projekt budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna przede wszystkim spełniać wymagania określone w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2013.1409 z późn. zm.).
Projekt budowlany powinien być wykonany w oparciu o Program funkcjonalno- użytkowy dla zadania obejmującego wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie.
Uwaga: Wykonawca w terminie do 10 dni od podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu do akceptacji koncepcję rozwiązań i założeń technicznych wykonania dalbowej linii cumowniczej. Wykonawca sporządzi przedmiotową koncepcję co najmniej w dwóch wariantach. Zamawiający dokona wyboru i akceptacji wariantu w terminie do 5 dni od dnia zaoferowania.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt budowlany w 4 egz. w wersji papierowej (w tym 2 egz. będące załącznikiem do decyzji o pozwoleniu na budowę) oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf oraz decyzję o pozwoleniu na budowę w wersji papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
7) Projekt wykonawczy będący uszczegółowieniem zatwierdzonego projektu budowlanego.
Przedmiotowy projekt musi być wykonany w oparciu o zatwierdzony projekt budowlany, na podstawie którego zostało wydane pozwolenie na budowę oraz musi posiadać uszczegółowienie wymagane dla projektu wykonawczego, to znaczy, że jego zakres i dokładność pozwoli na sporządzenie między innymi przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizację robót budowlanych.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt wykonawczy w 4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
8) Przedmiar robót.
Przedmiar robót należy wykonać zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Przedmiar robót w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
9) Kosztorys wykonawczy.
Kosztorys wykonawczy należy sporządzić jak kosztorys inwestorski, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389);
Kosztorys wykonawczy należy wykonać w oparciu o projekt budowlany, przedmiar robót i specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Kosztorys wykonawczy w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
10) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Specyfikacja powinna się składać z części ogólnej i szczegółowej. Specyfikację należy wykonać zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
STWiOR należy wykonać jako oddzielne opracowanie, w którym należy wydzielić nazewnictwo zgodnie z przyjętą systematyką podziału robót budowlanych.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego, wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie pdf i doc.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
11) Przeniesienie autorskich praw majątkowych do dokumentacji.
a. Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowań, wchodzących w skład przedmiotu umowy, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006. 90.631 j.t. z późn. zm.), na następujących polach eksploatacji:
- utrwalanie, zwielokrotnianie i dokonywanie zmian w opracowaniach oraz w ich kopiach w jakiejkolwiek postaci;
- wprowadzania do obrotu oryginału, kopii oraz zmienionej kopii opracowań;
- najmu lub użyczania egzemplarzy opracowań;
- udostępnianie opracowań do percepcji innym podmiotom;
- publicznego udostępniania opracowań w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
b. Przeniesienie na Zamawiającego autorskichpraw majątkowych do opracowań, nastąpi z chwilą ich odbioru przez Zamawiającego.
c. Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo do dokonywania jakichkolwiek zmian w opracowaniach bez zgody ich twórców.
d. Zamawiającemu będzie przysługiwało wyłączne prawo zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich dotyczących opracowań.
Uwaga:
A. Wykonawca ponosi wszystkie koszty administracyjne wynikające z uzyskania postanowień i decyzji, w tym pozwolenia na budowę.
B. Dokumentacja musi być opracowana w sposób zgodny z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 tj. z późn. zm.), ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do ww. ustaw, obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej.
C. Zamawiający zastrzega sobie prawo do systematycznego wglądu do opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2 na każdym etapie realizacji, a w szczególności przed złożeniem wniosków na uzyskanie odrębnych decyzji przed odpowiednimi organami.
D. Zamawiający zastrzega sobie termin do 5 dni kalendarzowych na uzgodnienie dostarczonych przez Wykonawcę opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2. Poszczególne opracowania będą odebrane częściowymi protokołami odbioru i Wykonawca po odbiorze uzyska pełnomocnictwo od Zamawiającego do reprezentowania przed organami administracji w celu uzyskania odpowiednich postanowień i decyzji.
3. Roboty budowlane, które obejmują między innymi:
1) Roboty rozbiórkowe zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
2) Roboty budowlane, dla 3 szt. dalb z 4 szt. dalb dla których wykonana zaostanie dokumentacja projektowa i uzyskane pozwolenie na budowę, zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
3) Projekt oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót, oraz Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003.120.1126), które Wykonawca przed przystąpieniem do robót musi wykonać i uzgodnić z Zamawiającym w terminie do 3 dni po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę.
4) Roboty związane z oznakowaniem nawigacyjnym szlaku żeglownego zgodnie z uzgodnionym Projektem oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót.
5) Przygotowanie obiektu do odbioru w tym dokumentów niezbędnych do tego celu (dokumentacja powykonawcza) tzn. między innymi:
a. projekt powykonawczy, dla 3 wykonanych dalb z 4 szt., wykonany na bazie projektu budowlanego zatwierdzonego pozwoleniem na budowę oraz wykonanego na jego podstawie projektu wykonawczego;
b. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą zarejestrowaną w Odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej;
c. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający czystość dna w promieniu 15,0 m od obiektu oraz w rejonie prowadzonych prac, wykonany po zakończeniu prac;
d. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) określający rzędne wyciętych pali, o ile zajdzie taka potrzeba zgodnie z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
e. sondaż głębokości wykonany w rejonie prowadzonych prac tj. w promieniu 15 m od obiektu;
f. uzyskanie protokołów między innymi takich jak: protokół z zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych każdej powłoki malarskiej;
g. zebranie atestów, aprobat technicznych bądź deklaracji zgodności na zastosowane materiały i karty gwarancyjne;
h. dziennik budowy;
i. pozostałe dokumenty wymagane przepisami i związane z wykonanym przedmiotem zamówienia.
Uwaga:
A. Roboty budowlane dotyczą wykonania tylko 3 szt. dalb (licząc od strony WG - dalby w rozstawie 50 m) z 4 szt. dla których wykonany zostanie projekt budowlany i uzyskane pozwolenie na budowę.
B. Złom pochodzący z rozbiórki jest własnością Zamawiającego, należy go oddać do punktu skupu w imieniu Zamawiającego.
C. Roboty budowlane związane z remontem i przebudową dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie będą prowadzone w warunkach czynnego przejścia żeglownego zwodzonego przęsła mostu kolejowego. Dalbowa linia cumownicza składająca się z trzech dalb stanowi miejsce cumowania statków oczekujących na otwarcie przęsła mostu kolejowego. Dlatego też, w trakcie realizacji robót dotyczących dalby nr 4 (zlokalizowanej jako pierwsza z od strony mostu) istniejąca dalbowa linia cumownicza musi być utrzymana dla eksploatacji statków, w postaci minimum dwóch dalb (nr 5 i 6). Realizacja robót dotyczących dalb nr 5 i 6 musi być prowadzona w sposób umożliwiający cumowanie jednostek pływających. Aby nie stwarzać zagrożenia podczas pracy przy dalbach nr 5 i 6, w trakcie ich realizacji nie można uniemożliwić postoju jednostkom pływającym. Należy przewidzieć wykonanie tymczasowego miejsca postojowego dla jednostek, które będą oczekiwały na przejście pod przęsłem zwodzonym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających w wysokości do 50 procent wartości zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 165

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać się doświadczeniem zawodowym polegającym na tym, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie 1 pracę podobną do przedmiotu zamówienia.
Za pracę podobną Zamawiający uzna wykonanie robót polegających na budowie lub przebudowie budowli hydrotechnicznej o konstrukcji żelbetowej lub stalowej wykonywanej metodą z wody o wartości nie niższej niż 800 000 zł, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania wraz z dokumentem potwierdzającym, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie potwierdzających go dokumentów.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował w wykonywaniu zamówienia następującymi osobami:
a. co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia wykonawcze budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która pełniła funkcję kierownika budowy lub robót dla co najmniej 1 budowy, w zakresie której były prowadzone prace hydrotechniczne metodą z wody, podając datę i miejsce realizacji oraz podmiot zlecający.
b. co najmniej dwiema osobami posiadającymi uprawnienia projektowe budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, z których każda wykonała co najmniej 1 pracę podobną do przedmiotu zamówienia.
Za pracę podobną zamawiający uzna: wykonanie projektu budowlanego lub wykonawczego, w zakresie których projektowane były budowle hydrotechniczne.
Ponadto Wykonawca ma przekazać następujące informacje dotyczące wskazanych osób: imię i nazwisko, kwalifikacje zawodowe, wykaz wykonanych przez nie prac, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie potwierdzających go dokumentów.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Odpowiednie pełnomocnictwa.
2. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia zasobu.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Termin realizacji zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, Zespół ds. zamówień pok. nr 128.

Data składania wniosków, ofert: 30/06/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, Zespół ds. zamówień pok. nr 128.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

176994 / 2010-06-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa budynku magazynowo-warsztatowo-socjalnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na terenie działki nr 596, obręb 2 Widuchowa, gmina Widuchowa, powiat Gryfino, województwo zachodniopomorskie.

210880 / 2015-08-17 - Inny: Sp. z o.o.

AQUA-TUR Sp. z o. o. - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zaprojektowanie i wybudowanie hali pneumatycznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną służącej jako czasowe (sezonowe) zadaszenie istniejących kortów do tenisa ziemnego zlokalizowanych na terenie Regionalnego Centrum Tenisowego przy ul. Piłsudskiego w Szczecinku.

114145 / 2009-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa boisk sportowych z zapleczem przy Szkole Podstawowej Nr 65 przy ul. Młodzieży Polskiej 9 w Szczecinie - etap I objęty Programem Moje Boisko - ORLIK 2012

346156 / 2012-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Myśliborzu - Myślibórz (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa dróg powiatowych nr 2130Z, 2146Z w m. Różańsko wraz z niezbędną infrastrukturą drogową - budowa chodnika na długości 176m