Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

218509 / 2014-10-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie (Szczecin)

Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej i uzyskaniem postanowień i decyzji dla zadania pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie na podstawie programu funkcjonalno użytkowego który jest dołączony do SIWZ jako Załącznik A do Opisu przedmiotu zamówienia, oznaczonych kodem CPV:
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Prace projektowe wraz z uzyskaniem odpowiednich postanowień i decyzji, oraz przeniesienie autorskich praw majątkowych do wykonanej dokumentacji
2) Roboty budowlane.
2. Prace projektowe w skład których wchodzą między innymi następujące opracowania:
1) Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Uwaga - Zamawiający posiada Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia stanowiącą Załącznik C do Opisu przedmiotu zamówienuia.
Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę należy sporządzić z uwzględnieniem wymagań zawartych w ustawie z dnia 03 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. 2013. 1235 j.t. z późn. zm.).
Zakres wyżej wymienionych opracowań ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie shp i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
2) Opracowanie wniosku wraz z uzyskaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego lub uzyskanie wypisu i wyrysu z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dla zakresu inwestycji.
Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2012.647 j.t. z późn. zm.).
Zakres wniosku wraz z wymaganymi załącznikami ma być zgodny z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu wnioski o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (lub wypis i wyrys z aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego) w 1 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w formie papierowej - oryginał dokumentu (lub wypis i wyrys z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zakresu inwestycji w formie papierowej - oryginały dokumentów.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
3) Dokumentacja geotechniczna dla zadania lub dokumentacja geologiczno-inżynierska
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumentację geotechniczną dla zadania lub dokumentację geologiczno-inżynierską w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
4) Operat wodnoprawny wraz z uzyskaniem decyzji - pozwolenia wodnoprawnego.
Operat wodnoprawny należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2012. 145 j.t. z późn. zm.).
Zakres opracowania ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania pozwolenia wodnoprawnego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu operat wodnoprawny w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz decyzję o udzieleniu pozwolenia wodnoprawnego w formie papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
5) Projekt budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna przede wszystkim spełniać wymagania określone w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2013.1409 z późn. zm.).
Projekt budowlany powinien być wykonany w oparciu o Program funkcjonalno- użytkowy dla zadania obejmującego wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt budowlany w 4 egz. w wersji papierowej (w tym 2 egz. będące załącznikiem do decyzji o pozwoleniu na budowę) oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf oraz decyzję o pozwoleniu na budowę w wersji papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
6) Projekt wykonawczy będący uszczegółowieniem zatwierdzonego projektu budowlanego.
Przedmiotowy projekt musi być wykonany w oparciu o zatwierdzony projekt budowlany, na podstawie którego zostało wydane pozwolenie na budowę oraz musi posiadać uszczegółowienie wymagane dla projektu wykonawczego, to znaczy, że jego zakres i dokładność pozwoli na sporządzenie między innymi przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizację robót budowlanych.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt wykonawczy w 4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
7) Przedmiar robót.
Przedmiar robót należy wykonać zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Przedmiar robót w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
8) Kosztorys wykonawczy.
Kosztorys wykonawczy należy sporządzić jak kosztorys inwestorski, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389);
Kosztorys wykonawczy należy wykonać w oparciu o projekt budowlany, przedmiar robót i specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Kosztorys wykonawczy w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
9) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Specyfikacja powinna się składać z części ogólnej i szczegółowej. Specyfikację należy wykonać zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
STWiOR należy wykonać jako oddzielne opracowanie, w którym należy wydzielić nazewnictwo zgodnie z przyjętą systematyką podziału robót budowlanych.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego, wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV).
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie pdf i doc.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
10) Przeniesienie autorskich praw majątkowych do dokumentacji.
a. Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowań, wchodzących w skład przedmiotu umowy, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006. 90.631 j.t. z późn. zm.), na następujących polach eksploatacji:
- utrwalanie, zwielokrotnianie i dokonywanie zmian w opracowaniach oraz w ich kopiach w jakiejkolwiek postaci;
- wprowadzania do obrotu oryginału, kopii oraz zmienionej kopii opracowań;
- najmu lub użyczania egzemplarzy opracowań;
- udostępnianie opracowań do percepcji innym podmiotom;
- publicznego udostępniania opracowań w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
b. Przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowań, nastąpi z chwilą ich odbioru przez Zamawiającego.
c. Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo do dokonywania jakichkolwiek zmian w opracowaniach bez zgody ich twórców.
d. Zamawiającemu będzie przysługiwało wyłączne prawo zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich dotyczących opracowań.
Uwaga:
A. Wykonawca ponosi wszystkie koszty administracyjne wynikające z uzyskania postanowień i decyzji, w tym pozwolenia na budowę.
B. Dokumentacja musi być opracowana w sposób zgodny z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2013.1409 z późn. zm.), ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2013.907 j.t. z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do ww. ustaw, obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej.
C. Zamawiający zastrzega sobie prawo do systematycznego wglądu do opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2 na każdym etapie realizacji, a w szczególności przed złożeniem wniosków na uzyskanie odrębnych decyzji przed odpowiednimi organami.
D. Zamawiający zastrzega sobie termin do 5 dni kalendarzowych na uzgodnienie dostarczonych przez Wykonawcę opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2. Poszczególne opracowania będą odebrane częściowymi protokołami odbioru i Wykonawca po odbiorze uzyska pełnomocnictwo od Zamawiającego do reprezentowania przed organami administracji w celu uzyskania odpowiednich postanowień i decyzji.
E. Dokumentacja w swej treści nie może naruszać art. 29 ust. 1-3 i art. 30 ustawy z dnia 29 stycznia Prawo zamówień publicznych. Nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
3. Roboty budowlane, które obejmują między innymi:
1) Roboty rozbiórkowe zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
2) Roboty budowlane zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
3) Projekt oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót, oraz Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003.120.1126), które Wykonawca przed przystąpieniem do robót musi wykonać i uzgodnić z Zamawiającym w terminie do 3 dni po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę.
4) Roboty związane z oznakowaniem nawigacyjnym szlaku żeglownego zgodnie z uzgodnionym Projektem oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót.
5) Przygotowanie obiektu do odbioru w tym dokumentów niezbędnych do tego celu (dokumentacja powykonawcza) tzn. między innymi:
1.1.1. projekt powykonawczy wykonany na bazie projektu budowlanego zatwierdzonego pozwoleniem na budowę oraz wykonanego na jego podstawie projektu wykonawczego;
1.1.2. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą zarejestrowaną w Odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej;
1.1.3. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający czystość dna w promieniu 15,0 m od obiektu oraz w rejonie prowadzonych prac, wykonany po zakończeniu prac;
1.1.4. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający jakość wykonanej pracy;
1.1.5. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) określający rzędne wyciętych pali, o ile zajdzie taka potrzeba zgodnie z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
1.1.6. sondaż głębokości wykonany w rejonie prowadzonych prac tj. w promieniu 15 m od obiektu;
1.1.7. uzyskanie protokołów między innymi takich jak: protokół z zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych każdej powłoki malarskiej;
1.1.8. zebranie atestów, aprobat technicznych bądź deklaracji zgodności na zastosowane materiały i karty gwarancyjne;
1.1.9. dziennik budowy;
1.1.10. pozostałe dokumenty wymagane przepisami i związane z wykonanym przedmiotem zamówienia.
Uwaga:
A. Złom pochodzący z rozbiórki jest własnością Zamawiającego, należy go oddać do punktu skupu w imieniu Zamawiającego.
B. Roboty budowlane związane z remontem i przebudową dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie będą prowadzone w warunkach czynnego przejścia żeglownego zwodzonego przęsła mostu kolejowego. Dalbowa linia cumownicza składająca się z trzech dalb stanowi miejsce cumowania statków oczekujących na otwarcie przęsła mostu kolejowego. Dlatego też, w trakcie realizacji robót dotyczących dalby nr 4 (zlokalizowanej jako pierwsza z od strony mostu) istniejąca dalbowa linia cumownicza musi być utrzymana dla eksploatacji statków, w postaci minimum dwóch dalb (nr 5 i 6). Realizacja robót dotyczących dalb nr 5 i 6 musi być prowadzona w sposób umożliwiający cumowanie jednostek pływających.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 218509

Data publikacji: 2014-10-16

Nazwa: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Ulica: ul. Tama Pomorzańska 13A

Numer domu: 13A

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-030

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4411200

Numer faxu: 091 4411300

Adres strony internetowej: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Regon: 81193272400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej i uzyskaniem postanowień i decyzji dla zadania pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie na podstawie programu funkcjonalno użytkowego który jest dołączony do SIWZ jako Załącznik A do Opisu przedmiotu zamówienia, oznaczonych kodem CPV:
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Prace projektowe wraz z uzyskaniem odpowiednich postanowień i decyzji, oraz przeniesienie autorskich praw majątkowych do wykonanej dokumentacji
2) Roboty budowlane.
2. Prace projektowe w skład których wchodzą między innymi następujące opracowania:
1) Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Uwaga - Zamawiający posiada Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia stanowiącą Załącznik C do Opisu przedmiotu zamówienuia.
Niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę należy sporządzić z uwzględnieniem wymagań zawartych w ustawie z dnia 03 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. 2013. 1235 j.t. z późn. zm.).
Zakres wyżej wymienionych opracowań ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu niezbędne opracowania związane z oceną oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie shp i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
2) Opracowanie wniosku wraz z uzyskaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego lub uzyskanie wypisu i wyrysu z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dla zakresu inwestycji.
Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. 2012.647 j.t. z późn. zm.).
Zakres wniosku wraz z wymaganymi załącznikami ma być zgodny z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu wnioski o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (lub wypis i wyrys z aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego) w 1 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz uzyskaną decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w formie papierowej - oryginał dokumentu (lub wypis i wyrys z aktualnego prawomocnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zakresu inwestycji w formie papierowej - oryginały dokumentów.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
3) Dokumentacja geotechniczna dla zadania lub dokumentacja geologiczno-inżynierska
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumentację geotechniczną dla zadania lub dokumentację geologiczno-inżynierską w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
4) Operat wodnoprawny wraz z uzyskaniem decyzji - pozwolenia wodnoprawnego.
Operat wodnoprawny należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. 2012. 145 j.t. z późn. zm.).
Zakres opracowania ma być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania pozwolenia wodnoprawnego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu operat wodnoprawny w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie pdf i doc. oraz decyzję o udzieleniu pozwolenia wodnoprawnego w formie papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
5) Projekt budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna przede wszystkim spełniać wymagania określone w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2013.1409 z późn. zm.).
Projekt budowlany powinien być wykonany w oparciu o Program funkcjonalno- użytkowy dla zadania obejmującego wykonanie kompleksowych robót budowlanych wraz z niezbędnym zakresem dokumentacji projektowej pn.: Remont i przebudowa dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt budowlany w 4 egz. w wersji papierowej (w tym 2 egz. będące załącznikiem do decyzji o pozwoleniu na budowę) oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf oraz decyzję o pozwoleniu na budowę w wersji papierowej - oryginał dokumentu.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej zamieści skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
6) Projekt wykonawczy będący uszczegółowieniem zatwierdzonego projektu budowlanego.
Przedmiotowy projekt musi być wykonany w oparciu o zatwierdzony projekt budowlany, na podstawie którego zostało wydane pozwolenie na budowę oraz musi posiadać uszczegółowienie wymagane dla projektu wykonawczego, to znaczy, że jego zakres i dokładność pozwoli na sporządzenie między innymi przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizację robót budowlanych.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt wykonawczy w 4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkową w formacie dwg i pdf, a część opisową w formacie doc. i pdf
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
7) Przedmiar robót.
Przedmiar robót należy wykonać zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Przedmiar robót w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
8) Kosztorys wykonawczy.
Kosztorys wykonawczy należy sporządzić jak kosztorys inwestorski, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389);
Kosztorys wykonawczy należy wykonać w oparciu o projekt budowlany, przedmiar robót i specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Kosztorys wykonawczy w 2 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ath i pdf.
9) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Specyfikacja powinna się składać z części ogólnej i szczegółowej. Specyfikację należy wykonać zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. 2013.1129 j.t. ).
STWiOR należy wykonać jako oddzielne opracowanie, w którym należy wydzielić nazewnictwo zgodnie z przyjętą systematyką podziału robót budowlanych.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego, wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV).
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 1 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie pdf i doc.
Dodatkowo Wykonawca w wersji elektronicznej dostarczy skan całego opracowania w jednym piliku w formacie pdf.
10) Przeniesienie autorskich praw majątkowych do dokumentacji.
a. Wykonawca zobowiązuje się przenieść na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowań, wchodzących w skład przedmiotu umowy, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006. 90.631 j.t. z późn. zm.), na następujących polach eksploatacji:
- utrwalanie, zwielokrotnianie i dokonywanie zmian w opracowaniach oraz w ich kopiach w jakiejkolwiek postaci;
- wprowadzania do obrotu oryginału, kopii oraz zmienionej kopii opracowań;
- najmu lub użyczania egzemplarzy opracowań;
- udostępnianie opracowań do percepcji innym podmiotom;
- publicznego udostępniania opracowań w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
b. Przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowań, nastąpi z chwilą ich odbioru przez Zamawiającego.
c. Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo do dokonywania jakichkolwiek zmian w opracowaniach bez zgody ich twórców.
d. Zamawiającemu będzie przysługiwało wyłączne prawo zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich dotyczących opracowań.
Uwaga:
A. Wykonawca ponosi wszystkie koszty administracyjne wynikające z uzyskania postanowień i decyzji, w tym pozwolenia na budowę.
B. Dokumentacja musi być opracowana w sposób zgodny z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2013.1409 z późn. zm.), ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2013.907 j.t. z późn. zm.), przepisami wykonawczymi do ww. ustaw, obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej.
C. Zamawiający zastrzega sobie prawo do systematycznego wglądu do opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2 na każdym etapie realizacji, a w szczególności przed złożeniem wniosków na uzyskanie odrębnych decyzji przed odpowiednimi organami.
D. Zamawiający zastrzega sobie termin do 5 dni kalendarzowych na uzgodnienie dostarczonych przez Wykonawcę opracowań wymienionych w Opisie przedmiotu zamówienia w pkt 2. Poszczególne opracowania będą odebrane częściowymi protokołami odbioru i Wykonawca po odbiorze uzyska pełnomocnictwo od Zamawiającego do reprezentowania przed organami administracji w celu uzyskania odpowiednich postanowień i decyzji.
E. Dokumentacja w swej treści nie może naruszać art. 29 ust. 1-3 i art. 30 ustawy z dnia 29 stycznia Prawo zamówień publicznych. Nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
3. Roboty budowlane, które obejmują między innymi:
1) Roboty rozbiórkowe zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
2) Roboty budowlane zgodne z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
3) Projekt oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót, oraz Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003.120.1126), które Wykonawca przed przystąpieniem do robót musi wykonać i uzgodnić z Zamawiającym w terminie do 3 dni po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę.
4) Roboty związane z oznakowaniem nawigacyjnym szlaku żeglownego zgodnie z uzgodnionym Projektem oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót.
5) Przygotowanie obiektu do odbioru w tym dokumentów niezbędnych do tego celu (dokumentacja powykonawcza) tzn. między innymi:
1.1.1. projekt powykonawczy wykonany na bazie projektu budowlanego zatwierdzonego pozwoleniem na budowę oraz wykonanego na jego podstawie projektu wykonawczego;
1.1.2. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą zarejestrowaną w Odpowiednim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej;
1.1.3. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający czystość dna w promieniu 15,0 m od obiektu oraz w rejonie prowadzonych prac, wykonany po zakończeniu prac;
1.1.4. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający jakość wykonanej pracy;
1.1.5. raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) określający rzędne wyciętych pali, o ile zajdzie taka potrzeba zgodnie z opracowaną dokumentacją i uzyskanymi decyzjami, w tym pozwoleniem na budowę;
1.1.6. sondaż głębokości wykonany w rejonie prowadzonych prac tj. w promieniu 15 m od obiektu;
1.1.7. uzyskanie protokołów między innymi takich jak: protokół z zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych każdej powłoki malarskiej;
1.1.8. zebranie atestów, aprobat technicznych bądź deklaracji zgodności na zastosowane materiały i karty gwarancyjne;
1.1.9. dziennik budowy;
1.1.10. pozostałe dokumenty wymagane przepisami i związane z wykonanym przedmiotem zamówienia.
Uwaga:
A. Złom pochodzący z rozbiórki jest własnością Zamawiającego, należy go oddać do punktu skupu w imieniu Zamawiającego.
B. Roboty budowlane związane z remontem i przebudową dalbowej linii cumowniczej od km 733,297 do km 733,397 rz. Regalicy w Szczecinie będą prowadzone w warunkach czynnego przejścia żeglownego zwodzonego przęsła mostu kolejowego. Dalbowa linia cumownicza składająca się z trzech dalb stanowi miejsce cumowania statków oczekujących na otwarcie przęsła mostu kolejowego. Dlatego też, w trakcie realizacji robót dotyczących dalby nr 4 (zlokalizowanej jako pierwsza z od strony mostu) istniejąca dalbowa linia cumownicza musi być utrzymana dla eksploatacji statków, w postaci minimum dwóch dalb (nr 5 i 6). Realizacja robót dotyczących dalb nr 5 i 6 musi być prowadzona w sposób umożliwiający cumowanie jednostek pływających.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/12/2014

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać się doświadczeniem zawodowym polegającym na tym, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie 1 pracę podobną do przedmiotu zamówienia.
Za pracę podobną Zamawiający uzna wykonanie robót polegających na budowie lub przebudowie budowli hydrotechnicznej o konstrukcji żelbetowej lub stalowej wykonywanej metodą z wody o wartości nie niższej niż 100 000 zł, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania wraz z dokumentem potwierdzającym, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie potwierdzających go dokumentów.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek A
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował w wykonywaniu zamówienia co najmniej jedną osobą tj:
Osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia wykonawcze budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która w okresie ostatnich pięciu latach przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pełniła funkcję kierownika budowy lub robót dla co najmniej 1 budowy, w zakresie której były prowadzone prace hydrotechniczne metodą z wody, podając datę i miejsce realizacji oraz podmiot zlecający. Ponadto Wykonawca ma przekazać następujące informacje dotyczące wskazanej osoby: imię i nazwisko, kwalifikacje zawodowe, zakres wykonywanych przez nią czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tą osobą.

Warunek B
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował w wykonywaniu zamówienia co najmniej dwoma osobami posiadającymi uprawnienia projektowe budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, które wykonały co najmniej 1 pracę podobną do przedmiotu zamówienia.
Za pracę podobną zamawiający uzna: wykonanie projektu budowlanego lub wykonawczego, w zakresie których projektowane były budowle hydrotechniczne. Ponadto Wykonawca ma przekazać następujące informacje dotyczące wskazanych osób: imię i nazwisko, kwalifikacje zawodowe, wykaz wykonanych przez nią prac, oraz informację o podstawie do dysponowania tą osobą.

Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie potwierdzających go dokumentów.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: Odpowiednie pełnomocnictwa.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, pok. 128.

Data składania wniosków, ofert: 31/10/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, pok. 128.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

172675 / 2013-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Warnice - Warnice (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa placów zabaw dla dzieci w miejscowości Kłęby, Nowy Przylep, Cieszysław, Dębica, gm. Warnice - II PRZETARG NIEOGRANICZONY.

348003 / 2008-12-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Opiekuńczo-Leczniczy w Gryfinie - Gryfino (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa węzła cieplnego instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej SPZOZ Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy i Opiekuńczo - Leczniczy w Gryfinie w budynku przy ul. Niepodległości 39 w Gryfinie

406310 / 2012-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czaplinek - Czaplinek (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa pomostu rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działkach 291/2 i 146 w obrębie Kluczewo. -Postępowanie II

143849 / 2015-10-01 - Podmiot prawa publicznego

Celowy ZwiÄ…zek Gmin R-XXI - Nowogard (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zaprojektowanie i budowa instalacji odgazowania eksploatowanej kwatery z ujęciem biogazu do unieszkodliwiania poprzez spalanie w pochodni na terenie RZGO w Słajsinie, gm. Nowogard

120522 / 2014-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Myślibórz - Myślibórz (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Likwidacja barier architektonicznych utrudniających swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Piłsudskiego 18 w Myśliborzu oraz w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Lipowej 18A w Myśliborzu

177118 / 2013-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Warnice - Warnice (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa szatni kontenerowej na terenie boiska sportowego w Warnicach w ramach zadania Rozbudowa bazy sportowej w Gminie Warnice - II PRZETARG NIEOGRANICZONY.