Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

208424 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Szczuczyn (Szczuczyn)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Szczuczyn

Opis zamówienia

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie całej masy odpadów komunalnych zmieszanych
i selektywnie zebranych odpadów komunalnych wskazanych w opisie zamówienia
z nieruchomości położonych na terenie Gminy Szczuczyn, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (Dz. U.2012.391 ze zm.), zapisami Planu Gospodarki Odpadami Województwa Podlaskiego na lata 2012-2017, przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Podlaskiego Nr XX/233/12 z dnia 21 czerwca 2012r., oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczuczyn.
2. Wykonawca podczas realizacji zamówienia zobowiązany jest:
1) przekazywać odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów przeznaczonych do składowania
do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) zlokalizowanej w regionie gospodarki odpadami komunalnymi w województwie podlaskim, zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, tj. RGO Zachodni, obszar Czartoria,
2) przekazywać odebrane od właścicieli frakcje odpadów zebranych selektywnie - w ramach zagospodarowania odpadów - do instalacji odzysku unieszkodliwiania, zgodnie
z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 i 18 ustawy z 14 grudnia 2012r. o odpadach, z zastrzeżeniem, że jeśli przed przekazaniem odebranych selektywnie odpadów do instalacji odzysku i unieszkodliwiania zostały one skierowane przez podmiot odbierający odpady do przesortowania, to powstałe pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, muszą zostać przekazane do RIPOK, o którym mowa
w ppkt. 1.
3) Wykonawca zobowiązany jest ponieść koszty zagospodarowania zebranych
i przekazywanych odpadów komunalnych
4) osiągnąć odpowiedni poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia
i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych tj. papier, szkło, metal, tworzywa sztuczne- co najmniej 12% w 2013r. i 14% w 2014r., (wskaźnik liczony kwartalnie) zgodnie z art. 3b ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r., poz. 391 ze zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.
5) ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do nie więcej niż 50% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995r. Wymaganych rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów.
Rozliczenie z ilości i rodzaju odpadów odbywać się będzie w oparciu o dokumenty, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. Nr 249, poz. 1673).
3. Charakterystyka Gminy Szczuczyn w kontekście wyceny przedmiotu zamówienia:
1) powierzchnia Gminy Szczuczyn wynosi 11560 ha.
2) Gmina składa się z miasta Szczuczyn i 29 sołectw (szacuje się, że do 3 % stanowi zabudowa kolonijna i w przysiółkach). Wykonawca ma obowiązek przed złożeniem oferty zapoznać się ze specyfiką gminy tj. z rozmieszczeniem nieruchomości zamieszkałych, ukształtowaniem terenu oraz systemem dróg gminy Szczuczyn w celu poprawnej wyceny zamówienia.
3) liczba zameldowanych mieszkańców Gminy Szczuczyn wynosi 6573 osoby
(w tym na wsi: 3058, w mieście: 3515)- dane na dzień 31.12.2012r.
4) systemem zbiórki odpadów komunalnych objęto wszystkie nieruchomości zamieszkałe na terenie Gminy Szczuczyn.
5) łączna liczba złożonych deklaracji na dzień przygotowania opisu przedmiotu zamówienia wynosi 1331 i obejmuje 4322 osoby zameldowane. Załączniki nr 8 i 9 przedstawiają szczegółowe zestawienie złożonych deklaracji w rozbiciu na ich lokalizacje, charakter zabudowy (zabudowa jednorodzinna, wielorodzinna), rodzaj gospodarstwa domowego oraz sposób gromadzenia odpadów.
6) szacuje się, iż ze względu na widoczną różnicę w ilości osób zameldowanych na terenie Gminy Szczuczyn w odniesieniu do liczby mieszkańców wynikającej ze złożonych na dzień 14.05.2013 r. deklaracji, że w trakcie trwania zamówienia liczba gospodarstw objętych systemem będzie ulegać zmianie. W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia zmian w harmonogramie odbiorów. Zmiany te nie mogą mieć wpływu na wysokość złożonej przez Przedsiębiorcę oferty w odniesieniu do zaproponowanych stawek odbioru odpadów z poszczególnych typów gospodarstw domowych w całym czasie realizacji przedmiotowego zamówienia.
4. Na terenie Gminy Szczuczyn obowiązywał będzie system pojemnikowo - workowy zbiórki odpadów komunalnych.
4.1. Właściciele nieruchomości zapewniają wyposażenie nieruchomości w pojemniki
do gromadzenia odpadów zmieszanych.
4.2. Rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych:
a) 60 l,
b) 80 l,
c) 110 l,
d) 120 l,
e) 240 l,
f) 1100 l,
g) pojemniki na odpady (KP 5, KP 7, KP 10) o pojemności od 5 do 10 m³,
4.3. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przez cały okres realizacji zamówienia:
1) worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wg potrzeb mieszkańców,
w ilości wynikającej bezpośrednio z ilości oddawanych odpadów, w zabudowie jednorodzinnej.
2) pojemników do gromadzenia odpadów w sposób selektywny, w formie gniazd,
w zabudowie wielorodzinnej, w ilości i o pojemności uzgodnionej z Zarządcami nieruchomości, zapewniającej właściwe gromadzenie odpadów w okresie między kolejnymi odbiorami. Pojemniki do selektywnej zbiórki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadów, nazwą, adresem, numerem telefonu Wykonawcy, zaopatrzone w specjalne (małe) otwory wrzutowe, wykonane
z materiałów i w sposób zabezpieczający gromadzone odpady przed warunkami atmosferycznymi.
3) charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów:
a) materiał- folia polietylenowa LDPE lub HDPE
b) pojemność- 120 l
c) kolor- niebieski (z przeznaczeniem na papier), zielonym (z przeznaczeniem na szkło), żółtym (z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne), brązowym
(z przeznaczeniem na odpady typu popioły, żużle w okresie od 1 października 2013r. do 15 kwietnia 2014r.),
d) worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadów,
e) grubość- dostosowana do ilości i rodzaju odpadów, wykluczająca rozerwanie się worka (co najmniej 60 mikronów)
4.4. Właścicielom i Zarządcom nieruchomości, którzy nie wyposażą nieruchomości
w pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych, Wykonawca w porozumieniu
z nimi, za dodatkową opłatą ponoszoną przez Właścicieli nieruchomości udostępni właściwe pojemniki (umożliwi zakup lub dzierżawę w cenach rynkowych) na czas wykonywania usługi.
4.5. Odbierane worki i pojemniki muszą być oznaczone indywidualnymi kodami kreskowymi umożliwiającymi identyfikację adresu nieruchomości, z której pochodzą. Kody właścicielom nieruchomości dostarcza Wykonawca.
4.6 Sposób prowadzenia zbiórki przez Wykonawcę musi przewidywać prowadzenie bieżącego rejestru ilości oraz rodzaju odpadów odbieranych z poszczególnych nieruchomości. Rejestr ten prowadzony musi być w sposób elektroniczny, kompatybilny z oprogramowaniem posiadanym przez Zamawiającego: Sortownik firmy Anko System
5. Częstotliwość wywozu i rodzaje odpadów zbieranych z nieruchomości.
5.1. Rodzaje odpadów odbieranych z nieruchomości
1) komunalne odpady zmieszane (20 03 01)
2) papier i tektura (20 01 01)
3) tworzywa sztuczne (20 01 39)
4) szkło (20 01 02)
5) popioły i żużle (19 01 12) w okresie od 1 października 2013r. do 15 kwietnia 2014r.
6) meble i odpady wielkogabarytowe (20 03 07),
7) sprzęt elektryczny i elektroniczny (20 03 23, 20 01 35, 20 01 36).
5.2. Odbiór odpadów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Wykonawcę, który zobowiązany jest dostarczyć harmonogram właścicielom nieruchomości, objętym systemem.
5.3. Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości:
1). zmieszanych odpadów komunalnych:
a) z obszarów o zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej- 1 raz na dwa tygodnie,
2) zebranych selektywnie tworzyw sztucznych, papieru i szkła:
a) z obszarów o zabudowie jednorodzinnej- 1 raz na miesiąc
b) z obszarów o zabudowie wielorodzinnej- 1 raz w tygodniu.
3) zebranych selektywnie popiołów i żużli
a) 1 raz w miesiącu w okresie od 1 października 2013r. do 15 kwietnia 2014r.
4) Zebranych selektywnie;
a) mebli i odpadów wielkogabarytowych- 1 raz w roku.
b) sprzętów elektrycznych i elektronicznych- 1 raz w roku.

WARUNKI WYKONANIA USŁUGI, OBOWIAZKI WYKONAWCY PRZED ROZPOCZĘCIEM I W TRAKCIE REALIZACJI ZAMÓWIENIA.
1. Po podpisaniu umowy niezwłocznie przed rozpoczęciem realizacji zamówienia Zamawiający dostarczy Wykonawcy szczegółowy wykaz adresów gospodarstw domowych, z których należy odbierać odpady z informacją o zadeklarowanym sposobie gromadzenia odpadów komunalnych.
2. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia właścicielom nieruchomości, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów worków (w zabudowie jednorodzinnej)
i pojemników (w zabudowie wielorodzinnej) każdego koloru do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przed rozpoczęciem realizacji zamówienia tj. przed 1 lipca 2013r.
3. Wykonawca odbiera od właścicieli nieruchomości zamieszkałych całą masę odpadów komunalnych zarówno zmieszanych, jak i gromadzonych w sposób selektywny.
4. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności:
a) zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru oraz transportu,
b) uprzątnięcia i odebrania odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym również tych które nie zostały umieszczone w pojemnikach,
c) uprzątnięcia i odebrania odpadów z miejsc ich gromadzenia także
w przypadku, gdy ich wysypanie nie nastąpiło w trakcie odbioru.
5. Zakazuje się Wykonawcy mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych
ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz mieszania poszczególnych frakcji odpadów zebranych selektywnie.
6. Zamawiający przekazuje Wykonawcy informacje niezbędne dla prawidłowego wykonywania umowy, w szczególności dotyczące zmian w liczbie i lokalizacji nieruchomości objętych obowiązkiem odbierania odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest na tej podstawie np. do odbierania odpadów z nowopowstałych gospodarstw domowych.
7. Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. W tym celu Wykonawca sporządza informację o zasadach gromadzenia odpadów oraz harmonogram odbioru, który Zamawiający będzie akceptował i publikował na stronie internetowej www.um.szczuczyn.pl, a Wykonawca w formie wydruków na własny koszt dostarczy je właścicielom nieruchomości. Harmonogram musi być sformułowany w sposób precyzyjny i jasny, powinien wskazywać konkretne daty odbiorów oraz ramy czasowe w rozpiętości nie większej niż trzy godziny, np. ul. Szczuki, dzień 23 maja, godz. 8.00 - 11.00, odpady zmieszane, itd.
8. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji reklamacji (nie odebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie dostarczenie worków itp.) w ciągu 24 godzin
od otrzymania zawiadomienia: telefonicznie, drogą pocztową, faksem lub mailem
od Zamawiającego. Wykonanie reklamacji należy niezwłocznie potwierdzić drogą jw.
9. Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania zadeklarowanego obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości tego obowiązku, podmiot odbierający odpady komunalne przyjmuje je jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie, tj. do dwóch dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji pisemnie, faksem bądź drogą mailową powiadamia o tym Zamawiającego załączając dokumentację filmową lub fotograficzną umożliwiającą identyfikację nieruchomości z rejestracją daty i godziny.
10. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.
11. Wykonawca w trakcie trwania umowy zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności:
a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r. poz. 21)
b) ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391)
c) uchwały nr 169/XXVIII/13 Rady Miejskiej w Szczuczynie z dnia 28 lutego 2013r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku
na terenie Gminy Szczuczyn.
d) uchwały nr 162/XXVI/12 Rady Miejskiej w Szczuczynie z dnia 28 lutego 2013r.
w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowaniu tych odpadów.
12. Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
1) Wykonawca jest zobowiązany rejestrować ilości odbieranych odpadów segregowanych i zmieszanych z każdej nieruchomości zamieszkałej objętej system
i przedstawiać te dane Zamawiającemu. Rejestr należy składać kwartalnie Zamawiającemu w formie elektronicznej kompatybilnej z posiadanym przez Zamawiającego programem do obsługi systemu (Sortownik- Firmy Anko System)
2) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu miesięcznych raportów w formie papierowej: na adres siedziby Zamawiającego, zawierających informacje o:
a)ilości odebranych i przekazanych:
- odpadów zmieszanych (Mg)
- odpadów szkła (Mg)
- odpadów papieru (Mg)
- odpadów tworzyw sztucznych (Mg)
- odpadów zielonych i popiołu (Mg)
b) ilości gospodarstw domowych małych, dużych i średnich, z których zostały odebrane odpady zebrane selektywnie
c) ilości gospodarstw domowych małych, dużych i średnich, z których zostały odebrane odpady wyłącznie niesegregowane
d) wykaz nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne gromadzone w sposób inny niż zadeklarowany
e) rodzaju i liczbie wydanych nowych pojemników oraz worków
Raporty miesięczne będą podstawą do wystawienia faktury za wykonaną usługę.

3) Wykonawca ma obowiązek dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej
i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy
z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391) do końca miesiąca po kwartale, którego dotyczą. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystości ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami (Dz. U. 2012 poz. 630), a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do RIPOK bądź do innej jednostki, która odbiera odpady selektywnie zebrane zgodnie z obowiązującymi wzorami o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 8 grudnia 2010r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. 2010 nr 249 poz. 1673).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 208424

Data publikacji: 2013-05-29

Nazwa: Gmina Szczuczyn

Ulica: Plac 1000-lecia 23

Numer domu: 23

Miejscowość: Szczuczyn

Kod pocztowy: 19-230

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 86 273 50 80

Numer faxu: 86 273 50 81

Adres strony internetowej: www.um.szczuczyn.pl

Regon: 45066976600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Szczuczyn

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie całej masy odpadów komunalnych zmieszanych
i selektywnie zebranych odpadów komunalnych wskazanych w opisie zamówienia
z nieruchomości położonych na terenie Gminy Szczuczyn, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (Dz. U.2012.391 ze zm.), zapisami Planu Gospodarki Odpadami Województwa Podlaskiego na lata 2012-2017, przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Podlaskiego Nr XX/233/12 z dnia 21 czerwca 2012r., oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczuczyn.
2. Wykonawca podczas realizacji zamówienia zobowiązany jest:
1) przekazywać odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów przeznaczonych do składowania
do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) zlokalizowanej w regionie gospodarki odpadami komunalnymi w województwie podlaskim, zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, tj. RGO Zachodni, obszar Czartoria,
2) przekazywać odebrane od właścicieli frakcje odpadów zebranych selektywnie - w ramach zagospodarowania odpadów - do instalacji odzysku unieszkodliwiania, zgodnie
z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 i 18 ustawy z 14 grudnia 2012r. o odpadach, z zastrzeżeniem, że jeśli przed przekazaniem odebranych selektywnie odpadów do instalacji odzysku i unieszkodliwiania zostały one skierowane przez podmiot odbierający odpady do przesortowania, to powstałe pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, muszą zostać przekazane do RIPOK, o którym mowa
w ppkt. 1.
3) Wykonawca zobowiązany jest ponieść koszty zagospodarowania zebranych
i przekazywanych odpadów komunalnych
4) osiągnąć odpowiedni poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia
i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych tj. papier, szkło, metal, tworzywa sztuczne- co najmniej 12% w 2013r. i 14% w 2014r., (wskaźnik liczony kwartalnie) zgodnie z art. 3b ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r., poz. 391 ze zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych.
5) ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do nie więcej niż 50% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995r. Wymaganych rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów.
Rozliczenie z ilości i rodzaju odpadów odbywać się będzie w oparciu o dokumenty, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. Nr 249, poz. 1673).
3. Charakterystyka Gminy Szczuczyn w kontekście wyceny przedmiotu zamówienia:
1) powierzchnia Gminy Szczuczyn wynosi 11560 ha.
2) Gmina składa się z miasta Szczuczyn i 29 sołectw (szacuje się, że do 3 % stanowi zabudowa kolonijna i w przysiółkach). Wykonawca ma obowiązek przed złożeniem oferty zapoznać się ze specyfiką gminy tj. z rozmieszczeniem nieruchomości zamieszkałych, ukształtowaniem terenu oraz systemem dróg gminy Szczuczyn w celu poprawnej wyceny zamówienia.
3) liczba zameldowanych mieszkańców Gminy Szczuczyn wynosi 6573 osoby
(w tym na wsi: 3058, w mieście: 3515)- dane na dzień 31.12.2012r.
4) systemem zbiórki odpadów komunalnych objęto wszystkie nieruchomości zamieszkałe na terenie Gminy Szczuczyn.
5) łączna liczba złożonych deklaracji na dzień przygotowania opisu przedmiotu zamówienia wynosi 1331 i obejmuje 4322 osoby zameldowane. Załączniki nr 8 i 9 przedstawiają szczegółowe zestawienie złożonych deklaracji w rozbiciu na ich lokalizacje, charakter zabudowy (zabudowa jednorodzinna, wielorodzinna), rodzaj gospodarstwa domowego oraz sposób gromadzenia odpadów.
6) szacuje się, iż ze względu na widoczną różnicę w ilości osób zameldowanych na terenie Gminy Szczuczyn w odniesieniu do liczby mieszkańców wynikającej ze złożonych na dzień 14.05.2013 r. deklaracji, że w trakcie trwania zamówienia liczba gospodarstw objętych systemem będzie ulegać zmianie. W związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia zmian w harmonogramie odbiorów. Zmiany te nie mogą mieć wpływu na wysokość złożonej przez Przedsiębiorcę oferty w odniesieniu do zaproponowanych stawek odbioru odpadów z poszczególnych typów gospodarstw domowych w całym czasie realizacji przedmiotowego zamówienia.
4. Na terenie Gminy Szczuczyn obowiązywał będzie system pojemnikowo - workowy zbiórki odpadów komunalnych.
4.1. Właściciele nieruchomości zapewniają wyposażenie nieruchomości w pojemniki
do gromadzenia odpadów zmieszanych.
4.2. Rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych:
a) 60 l,
b) 80 l,
c) 110 l,
d) 120 l,
e) 240 l,
f) 1100 l,
g) pojemniki na odpady (KP 5, KP 7, KP 10) o pojemności od 5 do 10 m³,
4.3. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przez cały okres realizacji zamówienia:
1) worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wg potrzeb mieszkańców,
w ilości wynikającej bezpośrednio z ilości oddawanych odpadów, w zabudowie jednorodzinnej.
2) pojemników do gromadzenia odpadów w sposób selektywny, w formie gniazd,
w zabudowie wielorodzinnej, w ilości i o pojemności uzgodnionej z Zarządcami nieruchomości, zapewniającej właściwe gromadzenie odpadów w okresie między kolejnymi odbiorami. Pojemniki do selektywnej zbiórki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadów, nazwą, adresem, numerem telefonu Wykonawcy, zaopatrzone w specjalne (małe) otwory wrzutowe, wykonane
z materiałów i w sposób zabezpieczający gromadzone odpady przed warunkami atmosferycznymi.
3) charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów:
a) materiał- folia polietylenowa LDPE lub HDPE
b) pojemność- 120 l
c) kolor- niebieski (z przeznaczeniem na papier), zielonym (z przeznaczeniem na szkło), żółtym (z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne), brązowym
(z przeznaczeniem na odpady typu popioły, żużle w okresie od 1 października 2013r. do 15 kwietnia 2014r.),
d) worki powinny być oznaczone informacją o rodzaju gromadzonych w nich odpadów,
e) grubość- dostosowana do ilości i rodzaju odpadów, wykluczająca rozerwanie się worka (co najmniej 60 mikronów)
4.4. Właścicielom i Zarządcom nieruchomości, którzy nie wyposażą nieruchomości
w pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych, Wykonawca w porozumieniu
z nimi, za dodatkową opłatą ponoszoną przez Właścicieli nieruchomości udostępni właściwe pojemniki (umożliwi zakup lub dzierżawę w cenach rynkowych) na czas wykonywania usługi.
4.5. Odbierane worki i pojemniki muszą być oznaczone indywidualnymi kodami kreskowymi umożliwiającymi identyfikację adresu nieruchomości, z której pochodzą. Kody właścicielom nieruchomości dostarcza Wykonawca.
4.6 Sposób prowadzenia zbiórki przez Wykonawcę musi przewidywać prowadzenie bieżącego rejestru ilości oraz rodzaju odpadów odbieranych z poszczególnych nieruchomości. Rejestr ten prowadzony musi być w sposób elektroniczny, kompatybilny z oprogramowaniem posiadanym przez Zamawiającego: Sortownik firmy Anko System
5. Częstotliwość wywozu i rodzaje odpadów zbieranych z nieruchomości.
5.1. Rodzaje odpadów odbieranych z nieruchomości
1) komunalne odpady zmieszane (20 03 01)
2) papier i tektura (20 01 01)
3) tworzywa sztuczne (20 01 39)
4) szkło (20 01 02)
5) popioły i żużle (19 01 12) w okresie od 1 października 2013r. do 15 kwietnia 2014r.
6) meble i odpady wielkogabarytowe (20 03 07),
7) sprzęt elektryczny i elektroniczny (20 03 23, 20 01 35, 20 01 36).
5.2. Odbiór odpadów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Wykonawcę, który zobowiązany jest dostarczyć harmonogram właścicielom nieruchomości, objętym systemem.
5.3. Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości:
1). zmieszanych odpadów komunalnych:
a) z obszarów o zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej- 1 raz na dwa tygodnie,
2) zebranych selektywnie tworzyw sztucznych, papieru i szkła:
a) z obszarów o zabudowie jednorodzinnej- 1 raz na miesiąc
b) z obszarów o zabudowie wielorodzinnej- 1 raz w tygodniu.
3) zebranych selektywnie popiołów i żużli
a) 1 raz w miesiącu w okresie od 1 października 2013r. do 15 kwietnia 2014r.
4) Zebranych selektywnie;
a) mebli i odpadów wielkogabarytowych- 1 raz w roku.
b) sprzętów elektrycznych i elektronicznych- 1 raz w roku.

WARUNKI WYKONANIA USŁUGI, OBOWIAZKI WYKONAWCY PRZED ROZPOCZĘCIEM I W TRAKCIE REALIZACJI ZAMÓWIENIA.
1. Po podpisaniu umowy niezwłocznie przed rozpoczęciem realizacji zamówienia Zamawiający dostarczy Wykonawcy szczegółowy wykaz adresów gospodarstw domowych, z których należy odbierać odpady z informacją o zadeklarowanym sposobie gromadzenia odpadów komunalnych.
2. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia właścicielom nieruchomości, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów worków (w zabudowie jednorodzinnej)
i pojemników (w zabudowie wielorodzinnej) każdego koloru do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przed rozpoczęciem realizacji zamówienia tj. przed 1 lipca 2013r.
3. Wykonawca odbiera od właścicieli nieruchomości zamieszkałych całą masę odpadów komunalnych zarówno zmieszanych, jak i gromadzonych w sposób selektywny.
4. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności:
a) zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru oraz transportu,
b) uprzątnięcia i odebrania odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym również tych które nie zostały umieszczone w pojemnikach,
c) uprzątnięcia i odebrania odpadów z miejsc ich gromadzenia także
w przypadku, gdy ich wysypanie nie nastąpiło w trakcie odbioru.
5. Zakazuje się Wykonawcy mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych
ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz mieszania poszczególnych frakcji odpadów zebranych selektywnie.
6. Zamawiający przekazuje Wykonawcy informacje niezbędne dla prawidłowego wykonywania umowy, w szczególności dotyczące zmian w liczbie i lokalizacji nieruchomości objętych obowiązkiem odbierania odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest na tej podstawie np. do odbierania odpadów z nowopowstałych gospodarstw domowych.
7. Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. W tym celu Wykonawca sporządza informację o zasadach gromadzenia odpadów oraz harmonogram odbioru, który Zamawiający będzie akceptował i publikował na stronie internetowej www.um.szczuczyn.pl, a Wykonawca w formie wydruków na własny koszt dostarczy je właścicielom nieruchomości. Harmonogram musi być sformułowany w sposób precyzyjny i jasny, powinien wskazywać konkretne daty odbiorów oraz ramy czasowe w rozpiętości nie większej niż trzy godziny, np. ul. Szczuki, dzień 23 maja, godz. 8.00 - 11.00, odpady zmieszane, itd.
8. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji reklamacji (nie odebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie dostarczenie worków itp.) w ciągu 24 godzin
od otrzymania zawiadomienia: telefonicznie, drogą pocztową, faksem lub mailem
od Zamawiającego. Wykonanie reklamacji należy niezwłocznie potwierdzić drogą jw.
9. Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania zadeklarowanego obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości tego obowiązku, podmiot odbierający odpady komunalne przyjmuje je jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie, tj. do dwóch dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji pisemnie, faksem bądź drogą mailową powiadamia o tym Zamawiającego załączając dokumentację filmową lub fotograficzną umożliwiającą identyfikację nieruchomości z rejestracją daty i godziny.
10. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.
11. Wykonawca w trakcie trwania umowy zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a w szczególności:
a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r. poz. 21)
b) ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391)
c) uchwały nr 169/XXVIII/13 Rady Miejskiej w Szczuczynie z dnia 28 lutego 2013r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku
na terenie Gminy Szczuczyn.
d) uchwały nr 162/XXVI/12 Rady Miejskiej w Szczuczynie z dnia 28 lutego 2013r.
w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowaniu tych odpadów.
12. Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
1) Wykonawca jest zobowiązany rejestrować ilości odbieranych odpadów segregowanych i zmieszanych z każdej nieruchomości zamieszkałej objętej system
i przedstawiać te dane Zamawiającemu. Rejestr należy składać kwartalnie Zamawiającemu w formie elektronicznej kompatybilnej z posiadanym przez Zamawiającego programem do obsługi systemu (Sortownik- Firmy Anko System)
2) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu miesięcznych raportów w formie papierowej: na adres siedziby Zamawiającego, zawierających informacje o:
a)ilości odebranych i przekazanych:
- odpadów zmieszanych (Mg)
- odpadów szkła (Mg)
- odpadów papieru (Mg)
- odpadów tworzyw sztucznych (Mg)
- odpadów zielonych i popiołu (Mg)
b) ilości gospodarstw domowych małych, dużych i średnich, z których zostały odebrane odpady zebrane selektywnie
c) ilości gospodarstw domowych małych, dużych i średnich, z których zostały odebrane odpady wyłącznie niesegregowane
d) wykaz nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne gromadzone w sposób inny niż zadeklarowany
e) rodzaju i liczbie wydanych nowych pojemników oraz worków
Raporty miesięczne będą podstawą do wystawienia faktury za wykonaną usługę.

3) Wykonawca ma obowiązek dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej
i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy
z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391) do końca miesiąca po kwartale, którego dotyczą. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystości ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami (Dz. U. 2012 poz. 630), a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do RIPOK bądź do innej jednostki, która odbiera odpady selektywnie zebrane zgodnie z obowiązującymi wzorami o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 8 grudnia 2010r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. 2010 nr 249 poz. 1673).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje składanie zamówień uzupełniających, w wysokości do 20 % zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 10.000,00 zł. (dziesięć tysięcy złotych)

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.um.szczuczyn.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Szczuczynie, ul. Kilińskiego 61A, 19-230 Szczuczyn, pokój numer 5 (patrter budynku)

Data składania wniosków, ofert: 07/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Szczuczynie, ul. Kilińskiego 61A, 19-230 Szczuczyn, pokój numer 3 - sekretariat, (patrter budynku)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Uprawnienia:
W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego posiadania uprawnień
do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania powinni posiadać:
a) zezwolenie na zbieranie odpadów zgodnie z art. 41 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, (Dz. U. z 2013 r. poz. 21)
b) wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Szczuczyn
c) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający,
że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę
co najmniej 100.000- PLN ( sto tysięcy złotych )

Wiedza i doświadczenie:
Wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, wykonał lub wykonuje, usługi odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy o masie łącznej odebranych komunalnych w ciągu następujących po sobie 12 miesięcy co najmniej 200 Mg oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Potencjał techniczny:
W celu wykazania spełnienia warunku dotyczącego potencjału technicznego, którego opis sposobu spełnienia został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu Zamawiający żąda:
a) dysponowania specjalistycznym sprzętem zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 poz. 122), w tym:
-co najmniej 2 samochody specjalistyczne- bezpylne do selektywnego zbierania odpadów komunalnych
- co najmniej 2 samochody specjalistyczne- bezpylne do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych
- co najmniej 1 pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej
b) szczegółowe wymagania dla pojazdów wynikające z Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 poz. 122):
- pojazdy muszą być trwale i czytelnie oznakowane w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości
- konstrukcja pojazdów musi zabezpieczać przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizować oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady
- pojazdy muszą być wyposażone w monitoring bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju oraz czujnik zapisujący dane o miejscach wyładunku odpadów, system ten musi umożliwiać sporządzanie miesięcznych raportów z tras pojazdów, które Wykonawca musi przekazywać je Zamawiającemu na koniec każdego miesiąca w formie elektronicznej wraz z oprogramowaniem umożliwiającym odczyt.
- pojazdy muszą być wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników,
- pojazdy powinny być wyposażone w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych
c) wymagania dla bazy magazynowo - transportowej wynikające
z Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych
od właścicieli nieruchomości(Dz. U. z 2013 poz. 122):
- baza magazynowo - transportowa musi być usytuowana na terenie Gminy Szczuczyn, lub w odległości nie większej niż 60 km od jej granicy,
- baza powinna być usytuowana na terenie, do którego Wykonawca posiada tytuł prawny,
- teren bazy magazynowo - transportowej powinien być zabezpieczony
w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym,
- miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów powinny być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu,
- miejsce magazynowania selektywnie zabranych odpadów komunalnych powinny być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych,
- teren bazy magazynowo - transportowej powinien być wyposażony
w narzędzia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych
i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie
z wymogami określonymi w przepisach ustawy z dnia 18 lipca 2001r. - Prawo wodne,
- baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne
dla pracowników odpowiadające liczbie zatrudnionych osób, miejsca
do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych, legalizowaną samochodową wagę najazdową- w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów,
- na terenie bazy magazynowo - transportowej powinien znajdować się punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsce do mycia
i dezynfekcji pojazdów (o ile czynności te nie są wykonywane przez uprawnione podmioty zewnętrzne poza terenem bazy).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnienie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Wykonawca potwierdza spełnienie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Pełnomocnictwo do reprezentowania w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (jeśli dotyczy)

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakres zmian umowy określono we wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SIWZ.

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Podobne przetargi

88229 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Nowogrodzie - Nowogród (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta i gminy Nowogród

208560 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Szumowo - Szumowo (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Szumowo

109415 / 2013-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Krypno - Krypno Kościelne (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gminy Krypno

239688 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Białowieża - Białowieża (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH W GMINIE BIAŁOWIEŻA

199664 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Suwałki

73218 / 2013-02-20 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wykonanie w latach 2013 - 2014, 2-krotnie w ciągu roku konserwacji i czyszczenia separatorów zanieczyszczeń i osadników na wylotach kanalizacji deszczowych przy drogach krajowych na terenie województwa podlaskiego wraz z unieszkodliwieniem odpadów

251361 / 2014-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szypliszki - Szypliszki (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Szypliszki

264845 / 2014-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czyże - Czyże (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH W GMINIE CZYŻE W LATACH 2015-2017

85387 / 2016-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grabowo - Grabowo (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Grabowo

61903 / 2013-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miastkowo - Miastkowo (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Miastkowo

173794 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wyszki - Wyszki (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wyszki

257423 / 2008-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Białegostoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usługi wywozu nieczystości stałych z nieruchomości Urzędu Miejskiego w Białymstoku - z uwzględnieniem odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki (szkło, plastik, makulatura) - wraz z dostawą pojemników oraz odbiór i utylizacja odpadów niebezpiecznych.

304604 / 2015-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Poświętne - Poświętne (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Poświętne

394292 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wyszki - Wyszki (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wyszki

218365 / 2014-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Turośl - Turośl (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Turośl