Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

34057 / 2013-03-05 - Administracja samorządowa / Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (Szczecin)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-01-11 pod pozycją 7189. Zobacz ogłoszenie 7189 / 2013-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 34057

Data publikacji: 2013-03-05

Nazwa:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie

Ulica: Al. Papieża Jana Pawła II 42

Numer domu: 42

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-415

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 440 51 00

Numer faxu: 91 440 51 01

Regon: 00103633600000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 7189

Data wydania biuletynu: 2013-01-11

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2013

Pozycja ogłoszenia: 7189

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.:Śluza - budowa kanału łączącego jezioro Jamno
z morzem Bałtyckim

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.2. Miejsce realizacji:

Inwestycja zlokalizowana na mierzei Jamneńskiej, wzdłuż kanału Jemneńskiego, w okolicach mostu w ciągu drogi powiatowej nr 0354Z w miejscowości Unieście, gmina Mielno, powiat koszaliński, województwo zachodniopomorskie.

1.3. Zakres przedmiotu zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletu dokumentacji projektowej dla zadania
pn.: Śluza - budowa kanału łączącego jezioro Jamno z morzem Bałtyckim. W ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować budowę kanału łączącego jezioro Jamno
z morzem Bałtyckim wraz z budową śluzy umożliwiającej żeglugę turystyczną. Ponadto należy zaprojektować bezkolizyjne przejście skrzyżowania kanału z drogą powiatową nr 0354Z. Usunięcie kolizji skrzyżowania projektowanego kanału z drogą powiatową należy zaprojektować stosując konstrukcję zwodzoną w ciągu drogi powiatowej. Praca mechanizmów konstrukcji zwodzonej powinna odbywać się w sposób zautomatyzowany oraz zsynchronizowany z urządzeniami sterowania ruchem zarówno drogowym jak żeglugowym, wyposażenie w sygnalizację świetlną drogową i szlabany oraz sygnalizację nawigacyjną żeglowną. Do zasilenia mechanizmów konstrukcji zwodzonej należy zaprojektować przyłącze elektroenergetyczne wraz z jego uzgodnieniem i przygotowaniem umowy z odpowiednim operatorem energetycznym na dostarczenie energii. Element dokumentacji projektowej
w zakresie branży mostowej powinien zawierać projekt organizacji ruchu na czas wykonywania robót budowlano-montażowych w ramach przedmiotowego zadania inwestycyjnego.
Dokumentacja projektowa objęta niniejszym zleceniem obejmuje wykonanie projektów usunięcia kolizji z wszelką infrastrukturą w tym m.in. liniami energetycznymi, sanitarnymi oraz infrastrukturą teletechniczną.
Opracowana dokumentacja projektowa w ramach przedmiotowego zadania musi zapewniać płynną współpracę z innymi elementami zagospodarowania przestrzennego znajdującymi się w obrębi Kanału Jamneńskiego. Ponadto należy opracować projekt zamienny obejmujący zmianę części zakresu obecnie realizowanej inwestycji związanej z budową wrót sztormowych na Kanale Jamneńskim w przypadku stwierdzenia kolizji zaproponowanych rozwiązań projektowych z realizowaną przez ZZMiUW w Szczecinie inwestycją.


Dokumentacja projektowa powinna zawierać następujące części składowe (elementy):
1. Projekt budowlany - 7 egzemplarzy,
2. Operat wodnoprawny - 4 egzemplarze,
3. Raport o oddziaływaniu na środowisko - 4 egzemplarze,
4. Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - 3 egzemplarze,
5. Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót - 3 egzemplarze,
6. Kosztorys inwestorski - 1 egzemplarz,
7. Inwentaryzację drzew i krzewów przewidzianych w projekcie do wycinki z ich
lokalizacją i podziałem (przy występowaniu takich) na gatunki - 3 egzemplarze,
8. Dokumentację terenowo - prawną - 1 egzemplarz,
9. Instrukcja eksploatacji - 4 egzemplarze,
Dokumentacja projektowa posiadać ma niezbędne uzgodnienia z jednostkami branżowymi.


1.4. Wymagania ogólne w stosunku do wszystkich części składowych dokumentacji projektowej.
1) Każda część składowa (element) dokumentacji projektowej ma być przedłożony Zamawiającemu w formie jednolitego, trwale spiętego lub zszytego skoroszytu (opracowania), obejmująca całość przedmiotu zamówienia,
2) Każdy z rozdziałów zawartych wewnątrz skoroszytu (opracowania) w treści wyczerpywać ma obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do poszczególnych części składowych dokumentacji projektowej oraz odpowiadać ma wymaganiom szczegółowym opisanym w pkt 1.5.

1.5. Wymagania szczegółowe w stosunku do części składowych dokumentacji projektowej.
ad.1 Projekt budowlany (z koncepcją) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi realizację zadanie inwestycyjnego, opracowany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego
i spełniający wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r. Nr 81, poz. 462) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2011r. Nr 42 poz. 217) w liczbie 7 egzemplarzy.
W niniejszym opracowaniu należy przedstawić dokładny opis technologii wykonania robót projektowych oraz załączyć min. kopie opisów dwóch reperów państwowych.
Dokumentacja ta powinna zawierać dane hydrologiczne dotyczące obiektu, opis stanu
istniejącego (warunki glebowo - wodne) w formie: opracowań warunków glebowo -
wodnych (w wypadku robót melioracyjnych) lub badań geotechnicznych (w wypadku
budowli hydrotechnicznych).
W opracowaniu dokumentacji glebowo-wodnej lub geotechnicznej należy uwzględnić wymogi zawarte w instrukcjach, normach oraz wytycznych odnoszące się do przedmiotowego zadania inwestycyjnego.
Ponadto dokumentacja powinna zawierać kierunki rozwiązań projektowych zawarte w koncepcji projektowej uzgodnionej i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Dokumentacja powinna zawierać wszystkie niezbędne rysunki i opisy umożliwiające wykonanie robót budowlanych a w szczególności rysunki konstrukcyjne, warsztatowe, montażowe (o ile dotyczy).
Uwagi:
Wykonawca usług projektowych powinien przedstawić szczegółowe rozwiązania projektowe zawarte w koncepcji (odrębny skoroszyt), które chce zastosować w opracowaniu dokumentacji technicznej, do akceptacji przez Zamawiającego w jego siedzibie przed przystąpieniem do stosowania ich w pracach projektowych. Przedstawione prace projektowe w wersji koncepcyjnej powinny zostać okazane w co najmniej dwóch wariantach z porównaniem zalet
i wad proponowanych wariantów oraz zawierających zestawieniem kosztów jednostkowych.
Wszystkie dane charakteryzujące inwestycję w jednostkach: m, m2, m3, m/s, kN, kg, kPa itp. należy przedstawić w tabelce na początku opracowania.
Projekt budowlany powinien zawierać w formie odrębnych skoroszytów opracowania branżowe konieczne do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia a wynikające
z zastosowanych założeń projektowych przedstawionych Zamawiającemu w koncepcji projektowej. Za opracowania branżowe rozumie się również projekty usunięcia kolizji
z infrastrukturą będącą własnością odrębnych podmiotów.
Opracowania branżowe powinny być sporządzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

ad.2 Operat wodnoprawny i niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym, opracowany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo Wodne (Dz. U. z 2012r. nr 28, poz. 145) w liczbie 4 egzemplarzy.

ad.3 Raport oddziaływania na środowisko zadania inwestycyjnego z waloryzacją
przyrodniczą zgodnie z przepisami ustaw z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 nr 199 poz. 1227) i Ustawy z dnia
27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. nr 25, poz. 150 z późn. zm.)
- w liczbie 4 egzemplarzy

ad.4 Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są
niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 ww. rozporządzenia (Dz. U. Nr 202 z 2004 r. poz. 2072 z późn. zm.) - w liczbie
3 egzemplarzy.

ad.5 Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania i wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis robót i nakłady rzeczowe głównie w oparciu o KNR-y, z wyliczeniem i zestawieniem ilości nakładów robocizny, materiałów i sprzętu. Ponadto należy dołączyć obmiary robocze według mas ziemnych (wykopy, nasypy), czy powierzchni (plantowania, koszenia) itp. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2004 nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) - w liczbie 3 egzemplarzy.

ad.6 Kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w przedmiarze robót (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz.1220 ze zm.) - w liczbie 1-ego egzemplarza.

ad.7 Inwentaryzacja drzew i krzewów przewidzianych do wycinki umożliwiająca uzyskanie decyzji zezwalającej na usuniecie drzew i krzewów, zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2004r. Nr 92, poz. 880). Należy przedstawić dodatkowo w zestawieniu tabelarycznym na poszczególne działki ilości dłużyc, karpiny i gałęzi (w stosunku do właściciela działki) - w liczbie 3 egzemplarzy.

ad.8 Dokumentacja terenowo - prawna - 1 egz. - zawierająca:
mapy ewidencyjne obszaru objętego oddziaływaniem inwestycji w 3 egz.,
wypisy uproszczone z ewidencji gruntów w 2 egz.,
zestawienie wszystkich właścicieli działek objętych oddziaływaniem inwestycji,
uzgodnienia z jednostkami branżowymi.

ad.9 Instrukcja eksploatacji - 4 egz. - zawierająca:
Instrukcja eksploatacji powinna zawierać wszystkie informacji dotyczące rozruchu, eksploatacji oraz sytuacji awaryjnych powstałych na zaprojektowanym obiekcie budowlanym.
W instrukcji tej powinien być zawarty opis wszystkich elementów inwestycji wymagających ciągłego nadzoru technicznego w celu zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu.
Zastosowane urządzenia, mechanizmy oraz układy powinny być zdefiniowane w instrukcji
z podaniem znamionowych parametrów pracy oraz schematu budowy w celu łatwej identyfikacji elementów podlegających wymianie bądź naprawie wynikającej z ich eksploatacji.
W przypadku układów automatyki sterowania sygnalizacją drogową i nawigacyjną żeglowną należy przedstawić schemat sprzężenia poszczególnych elementów tych układów oraz sposób postępowania przy zmianie parametrów pracy tych układów.
Ponadto instrukcja eksploatacyjna powinna zawierać opis bieżących konserwacji
i postępowania w przypadku wyłączenia z eksploatacji w cyklu sezonowym, a także w trakcie bieżących napraw z podaniem ewentualnych zagrożeń z tego wynikających.


Wykonawca zamówienia oprócz wersji papierowej ww. składników dokumentacji projektowej zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu wersję elektroniczną w formatach - odpowiednio dla plików graficznych w formacie ArcGIS (*mdb, shp) oraz AutoCad (*dwg) lub równoważnie, dla plików tekstowych DOC oraz dodatkowo w formie plików nieedytowanych (*pdf ).
Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności:
z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.),
ustawą z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012r. Nr 28 poz. 145 z późn. zm.),
ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r.
Nr 25, poz. 150 z późn. zm.),
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133 z późn. zm.),
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2011r. Nr 42 poz. 217),
rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. nr 130, poz. 1389),
rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno - kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Z 1995r. Nr 25, poz.133).

Wykonawca zobowiązany będzie po podpisaniu umowy w terminie 7 dni, przedłożyć Zamawiającemu polisę od odpowiedzialności cywilnej wraz z umową ubezpieczeniową, za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia, ważną na cały okres realizacji niniejszego zamówienia.

Zakres opracowania oraz dodatkowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do niniejszego SIWZ.


Wykonawca jest zobowiązany zapoznać Zamawiającego z możliwymi do zastosowania rozwiązaniami projektowymi przy realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do 30 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający dokona wyboru jednego z przedłożonych rozwiązań projektowych.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: Industria Project Sp.o.o.

Adres pocztowy wykonawcy: al. Zwycięstwa 46/1

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-210

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Data udzielenie zamówienia: 14/02/2013

Liczba ofert: 3

Szacunkowa wartość zamówienia: 145000,00

Cena wybranej oferty: 143295,00

Cena minimalna: 143295,00

Cena maksymalna: 725946,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

108767 / 2014-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Ustalenie linii brzegu i wykonanie rozgraniczenia wraz z wydzieleniem gruntów pod rzeką Wieprzą w km 48+655-49+305; 49+340-49+605 i Kanału Miejskiego w km 2+690-3+150

3208 / 2009-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Rzeka Żegnica w km 3+800 - 7+800, gm. Barwice i Borne Sulinowo, pow. Szczecinek, woj. zachodniopomorskie

199977 / 2012-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe południowego brzegu Jeziora Jamno - koncepcja programowo-przestrzenna w zakresie wzmocnienia korony wałów przeciwpowodziowych

408992 / 2011-12-02 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji przedprojektowej dla zadania pn.: Wykonanie umocnienia w linii zabudowy regulacyjnej i międzywalu w rejonie m. Cedyni

3202 / 2009-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Remont koryta Kanału Juchowskiego w km 3+100 - 4+600, gm. Borne Sulinowo, woj. zachodniopomorskie

132796 / 2016-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej dla zadań: Zadanie częściowe nr 1. Remont pompowni melioracyjnej Osieki, T/O Koszalin. Zadanie częściowe nr 2. Remont pompowni melioracyjnej Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski. Zadanie częściowe nr 3. Remont pompowni melioracyjnej Wyspa Pucka, T/O Szczecin.

94841 / 2016-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Regi i jej dopływów - budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+ - Etap II - Zadanie nr 1

361976 / 2013-09-06 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Człopa - Człopa (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę leśnych dróg pożarowych nr 1 oraz nr 23 na terenie Nadleśnictwa Człopa, z uzyskaniem pozwoleń na budowę