Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

132796 / 2016-05-24 - Administracja samorządowa / Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (Szczecin)

Wykonanie dokumentacji technicznej dla zadań:

Zadanie częściowe nr 1. Remont pompowni melioracyjnej Osieki, T/O Koszalin.
Zadanie częściowe nr 2. Remont pompowni melioracyjnej Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski.
Zadanie częściowe nr 3. Remont pompowni melioracyjnej Wyspa Pucka, T/O Szczecin.

Opis zamówienia

1.3. Miejsce realizacji:
Zadanie nr 1. miejscowość Osieki, T/O Koszalin, woj. zachodniopomorskie.
Zadanie nr 2. miejscowość Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski, woj. zachodniopomorskie.
Zadanie nr 3. miejscowość Szczecin-Wyspa Pucka, T/O Szczecin, woj. zachodniopomorskie.
1.4. Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej dla zadań 1 - 3.
1.3.1. Projekt budowlany wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu, obejmujący:
a) wtórnik do celów projektowych w wersji wektorowej,
b) projekt zawierającą branżę budowlano-konstrukcyjną 3 egz.,
c) projekt zawierający branżę elektryczną 3 egz.,
1.3.2. Raport nurkowy - 4 egz.
Raport powinien zawierać inwentaryzację elementów konstrukcji części podwodnej pompowni oraz ocenę stanu technicznego budowli
1.3.3. Projekt wykonawczy - 4 egz.
Projekt wykonawczy - w aspekcie uzupełnienia i uszczegółowienia projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do realizacji wszystkich robót budowlanych określonych w projekcie budowlanym, projekt wykonawczy ma zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą przede wszystkim rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych, detali konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia technologicznego - w zakresie, w którym stopień szczegółowości lub skala w projekcie budowlanym jest niewystarczająca, projekt wykonawczy należy wykonać strukturalnie adekwat-nie do założeń określonych w ustawie Prawo Budowlane dla projektów budowlanych i dotyczyć ma wszystkich rodzajów robót budowlanych we wszystkich branżach, od robót przygo-towawczych do robót wykończeniowych.
Projekt wykonawczy musi również zawierać harmonogram i sposób wykonywania robót tymczasowych oraz docelowych zapewniający utrzymywanie poziomu wody na polderach określonych w pozwoleniach wodnoprawnych.
1.3.4. Przedmiar robót - 3 egz. oraz kosztorys inwestorski - 2 egz.,
1.4. Dokumenty wymienione w CZĘŚCI III punkt 1.3. podpunkty 1.3.1. - 1.3.4. należy wyko-nać w formie papierowej w podanych powyżej ilościach oraz w formie elektronicznej:
część opisowa - pliki doc, docx,
rysunki- pliki pdf, oraz dwg (wersja nie nowsza niż 2008),
skany dokumentów - pliki pdf.
Powyższe dostarczyć na nośniku CD lub USB - 3 sztuki.
1.5. Opracowana dokumentacja w tym dokumentacja projektowa wskazana w CZĘŚCI III punkt 1.3
podpunkty 1.3.1.b, 1.3.1.c, oraz 1.3.3. SIWZ powinna zawierać:
1.5.1. Projekty branżowe
I. Część budowlano-konstrukcyjna
a) inwentaryzację całego obiektu z oceną stanu technicznego;
b) opis zaprojektowanego rozwiązania - naprawy uszkodzeń wraz z technologią robót naprawczych i zabezpieczających uwzgledniającego opinie zawarte w raporcie nurkowym oraz wynikające z oceny stanu istniejącego;
c) dobór nowych agregatów pompowych na podstawie przeprowadzonych obliczeń uwzgledniających warunki określone w operatach wodno-prawnych (dotyczy zadań nr 1 i 3);
II. Część elektryczną, w której należy przewidzieć:
a) inwentaryzację stanu istniejącego,
b) dostosowanie układu zasilania i sterowania pracą agregatów pompowych do nowych rozwiązań zawartych w branży budowlano-konstrukcyjnej,
c) przebudowę przyłącza energetycznego SN 15kV - dotyczy zadania nr 2.
III. Projekty budowlano-wykonawcze muszą zawierać rozwiązania techniczne i organizacyjne wykonywania robót naprawczych zapewniające utrzymywanie poziomu wody na polderach zgodnie z operatami wodno-prawnymi.
IV. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego na cały zakres projektowy decyzji pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu pozwalającego Zamawiającemu wykonać roboty zgodnie zobowiązującym na dzień przekazania przedmiotu zamówienia prawem i przepisami.
1.5.2. Do projektów budowlanych należy dołączyć wykaz opracowań, oświadczenie projektanta
i osoby sprawdzającej o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej oraz że jest wykonana zgodnie z umową i jest kompletna z punktu widzenia celu któremu ma służyć, jak również oświadczenie projektanta
o przeniesieniu na Zamawiającego autorskich praw majątkowych na wszelkich polach eksploatacji.
1.5.3. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej. W zakres nadzoru autorskiego wchodzą w szczególności czynności:
1) Pobyt na budowie na każde wezwanie zamawiającego (przez uzasadnione we-zwanie rozumie się każdą potrzebę konsultacji na etapie realizacji robót budowlanych mogącą mieć wpływ na jakość lub technologię wykonywanych robót),
2) Nadzór w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością zastosowanych rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową,
3) Uzgadnianie wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwe-storskiego,
4) Uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji robót,
5) Udział w naradach technicznych oraz w odbiorze końcowym inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową.
1.5.5. Nadzór autorski pełniony będzie na każde wezwanie Zamawiającego, dwukrotnie w trakcie realizacji robót budowlanych i w każdym przypadku, w którym sytuacja na budowie wymagać będzie dokonania zmian lub konsultacji z wykonawcą nadzoru autorskiego, w tym również na każde wezwanie związane z procedurami odbiorowymi organizowanymi podczas realizacji robót budowlanych.
1. Zawiadomienie wykonawcy o konieczności podjęcia nadzoru autorskiego zamawiający przekazuje z zachowaniem formy pisemnej.
2.Potwierdzeniem wykonania nadzoru autorskiego będzie każdorazowo wypełniona Karta nadzoru autorskiego, stanowiąca załącznik nr 6 do umowy, wystawiona przez wykonawcę zgodnie ze stanem faktycznym po zakończeniu pobytu na budowie i potwierdzona każdorazowo przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
3. Nadzór autorski sprawowany będzie w okresie od dnia podpisania przez Wykonawcę umowy o roboty budowlane na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejsza umową do dnia kiedy decyzja właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego realizowanego na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową stała się ostateczna lub właściwy organ zostanie zawiadomiony o zakończeniu robót budowlanych i nie wniesie do powyższego uwag. O podpisaniu umowy o roboty budowlane Zamawiający powiadomi Wykonawcę na piśmie.
4. Niezależnie od postanowień zawartych w punkcie 3 okres sprawowania nadzoru autorskiego kończy się z datą upływu gwarancji na wykonany przedmiot umowy określonej w umowie - załącznik nr 3 do SIWZ.
1.6. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z wymogami przepisów zawartych w ustawach i rozporządzeniach w szczególności: ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.), ustawie 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2015 r., poz. 469 ze zm.), ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z późn.zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627 z późn.zm.), ustawie z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235), ustawie z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r., poz. 520), rozporządzeniu Mi-nistra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowla-nych (Dz. U. z 2012r., poz. 463), rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz.462), rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót bu-dowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129 ze. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 86, poz. 579), rozporządzeniu Nr 3/2014 z dnia 3 czerwca 2014 r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 2014.2431).
1.7. Zakres przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ.
1.8. Uszczegółowienie zakresu realizacji.
Opis szczegółowy zakresu prac projektowych dla poszczególnych zadań stanowią załączniki nr 6.1, 6.2. i 6.3., wymagania technologiczne i organizacyjne - operaty wodno-prawne, załączniki nr 7.1, 7.2. i 7.3.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 132796

Data publikacji: 2016-05-24

Nazwa:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie

Ulica: ul. Wyzwolenia 105

Numer domu: 105

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 71-421

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 440 51 00

Numer faxu: 91 440 51 01

Regon: 00103633600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji technicznej dla zadań:

Zadanie częściowe nr 1. Remont pompowni melioracyjnej Osieki, T/O Koszalin.
Zadanie częściowe nr 2. Remont pompowni melioracyjnej Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski.
Zadanie częściowe nr 3. Remont pompowni melioracyjnej Wyspa Pucka, T/O Szczecin.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.3. Miejsce realizacji:
Zadanie nr 1. miejscowość Osieki, T/O Koszalin, woj. zachodniopomorskie.
Zadanie nr 2. miejscowość Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski, woj. zachodniopomorskie.
Zadanie nr 3. miejscowość Szczecin-Wyspa Pucka, T/O Szczecin, woj. zachodniopomorskie.
1.4. Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej dla zadań 1 - 3.
1.3.1. Projekt budowlany wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu, obejmujący:
a) wtórnik do celów projektowych w wersji wektorowej,
b) projekt zawierającą branżę budowlano-konstrukcyjną 3 egz.,
c) projekt zawierający branżę elektryczną 3 egz.,
1.3.2. Raport nurkowy - 4 egz.
Raport powinien zawierać inwentaryzację elementów konstrukcji części podwodnej pompowni oraz ocenę stanu technicznego budowli
1.3.3. Projekt wykonawczy - 4 egz.
Projekt wykonawczy - w aspekcie uzupełnienia i uszczegółowienia projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do realizacji wszystkich robót budowlanych określonych w projekcie budowlanym, projekt wykonawczy ma zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą przede wszystkim rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych, detali konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia technologicznego - w zakresie, w którym stopień szczegółowości lub skala w projekcie budowlanym jest niewystarczająca, projekt wykonawczy należy wykonać strukturalnie adekwat-nie do założeń określonych w ustawie Prawo Budowlane dla projektów budowlanych i dotyczyć ma wszystkich rodzajów robót budowlanych we wszystkich branżach, od robót przygo-towawczych do robót wykończeniowych.
Projekt wykonawczy musi również zawierać harmonogram i sposób wykonywania robót tymczasowych oraz docelowych zapewniający utrzymywanie poziomu wody na polderach określonych w pozwoleniach wodnoprawnych.
1.3.4. Przedmiar robót - 3 egz. oraz kosztorys inwestorski - 2 egz.,
1.4. Dokumenty wymienione w CZĘŚCI III punkt 1.3. podpunkty 1.3.1. - 1.3.4. należy wyko-nać w formie papierowej w podanych powyżej ilościach oraz w formie elektronicznej:
część opisowa - pliki doc, docx,
rysunki- pliki pdf, oraz dwg (wersja nie nowsza niż 2008),
skany dokumentów - pliki pdf.
Powyższe dostarczyć na nośniku CD lub USB - 3 sztuki.
1.5. Opracowana dokumentacja w tym dokumentacja projektowa wskazana w CZĘŚCI III punkt 1.3
podpunkty 1.3.1.b, 1.3.1.c, oraz 1.3.3. SIWZ powinna zawierać:
1.5.1. Projekty branżowe
I. Część budowlano-konstrukcyjna
a) inwentaryzację całego obiektu z oceną stanu technicznego;
b) opis zaprojektowanego rozwiązania - naprawy uszkodzeń wraz z technologią robót naprawczych i zabezpieczających uwzgledniającego opinie zawarte w raporcie nurkowym oraz wynikające z oceny stanu istniejącego;
c) dobór nowych agregatów pompowych na podstawie przeprowadzonych obliczeń uwzgledniających warunki określone w operatach wodno-prawnych (dotyczy zadań nr 1 i 3);
II. Część elektryczną, w której należy przewidzieć:
a) inwentaryzację stanu istniejącego,
b) dostosowanie układu zasilania i sterowania pracą agregatów pompowych do nowych rozwiązań zawartych w branży budowlano-konstrukcyjnej,
c) przebudowę przyłącza energetycznego SN 15kV - dotyczy zadania nr 2.
III. Projekty budowlano-wykonawcze muszą zawierać rozwiązania techniczne i organizacyjne wykonywania robót naprawczych zapewniające utrzymywanie poziomu wody na polderach zgodnie z operatami wodno-prawnymi.
IV. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego na cały zakres projektowy decyzji pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu pozwalającego Zamawiającemu wykonać roboty zgodnie zobowiązującym na dzień przekazania przedmiotu zamówienia prawem i przepisami.
1.5.2. Do projektów budowlanych należy dołączyć wykaz opracowań, oświadczenie projektanta
i osoby sprawdzającej o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej oraz że jest wykonana zgodnie z umową i jest kompletna z punktu widzenia celu któremu ma służyć, jak również oświadczenie projektanta
o przeniesieniu na Zamawiającego autorskich praw majątkowych na wszelkich polach eksploatacji.
1.5.3. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej. W zakres nadzoru autorskiego wchodzą w szczególności czynności:
1) Pobyt na budowie na każde wezwanie zamawiającego (przez uzasadnione we-zwanie rozumie się każdą potrzebę konsultacji na etapie realizacji robót budowlanych mogącą mieć wpływ na jakość lub technologię wykonywanych robót),
2) Nadzór w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością zastosowanych rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową,
3) Uzgadnianie wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwe-storskiego,
4) Uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji robót,
5) Udział w naradach technicznych oraz w odbiorze końcowym inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową.
1.5.5. Nadzór autorski pełniony będzie na każde wezwanie Zamawiającego, dwukrotnie w trakcie realizacji robót budowlanych i w każdym przypadku, w którym sytuacja na budowie wymagać będzie dokonania zmian lub konsultacji z wykonawcą nadzoru autorskiego, w tym również na każde wezwanie związane z procedurami odbiorowymi organizowanymi podczas realizacji robót budowlanych.
1. Zawiadomienie wykonawcy o konieczności podjęcia nadzoru autorskiego zamawiający przekazuje z zachowaniem formy pisemnej.
2.Potwierdzeniem wykonania nadzoru autorskiego będzie każdorazowo wypełniona Karta nadzoru autorskiego, stanowiąca załącznik nr 6 do umowy, wystawiona przez wykonawcę zgodnie ze stanem faktycznym po zakończeniu pobytu na budowie i potwierdzona każdorazowo przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
3. Nadzór autorski sprawowany będzie w okresie od dnia podpisania przez Wykonawcę umowy o roboty budowlane na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejsza umową do dnia kiedy decyzja właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego realizowanego na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową stała się ostateczna lub właściwy organ zostanie zawiadomiony o zakończeniu robót budowlanych i nie wniesie do powyższego uwag. O podpisaniu umowy o roboty budowlane Zamawiający powiadomi Wykonawcę na piśmie.
4. Niezależnie od postanowień zawartych w punkcie 3 okres sprawowania nadzoru autorskiego kończy się z datą upływu gwarancji na wykonany przedmiot umowy określonej w umowie - załącznik nr 3 do SIWZ.
1.6. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z wymogami przepisów zawartych w ustawach i rozporządzeniach w szczególności: ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.), ustawie 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2015 r., poz. 469 ze zm.), ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z późn.zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627 z późn.zm.), ustawie z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235), ustawie z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r., poz. 520), rozporządzeniu Mi-nistra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowla-nych (Dz. U. z 2012r., poz. 463), rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz.462), rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót bu-dowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129 ze. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 86, poz. 579), rozporządzeniu Nr 3/2014 z dnia 3 czerwca 2014 r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 2014.2431).
1.7. Zakres przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ.
1.8. Uszczegółowienie zakresu realizacji.
Opis szczegółowy zakresu prac projektowych dla poszczególnych zadań stanowią załączniki nr 6.1, 6.2. i 6.3., wymagania technologiczne i organizacyjne - operaty wodno-prawne, załączniki nr 7.1, 7.2. i 7.3.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2016

Informacja na temat wadium:
1. WADIUM:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie;

Wiedza i doświadczenie:
posiadanie wiedzy i doświadczenia potwierdzone:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zrealizował lub jest w trakcie realizacji co najmniej dwóch prac projektowych, na które wydane zostały decyzje pozwolenia na budowę, dotyczących budowli hydrotechnicznych, o wartości łącznej nie mniejszej niż 50.000 zł brutto (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie rea-lizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - zgodnie z załącznikiem nr 2c do SIWZ.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć załącznik nr 2f do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania za-mówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczy-wisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1)dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy).
2) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponowanie potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zadania potwierdzone:
- wykonawca powinien udokumentować, że dysponuje przynajmniej dwoma osobami posiadającymi kwalifikacje niezbędne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2016r., poz. 290 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11.09.2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014r., poz. 1278) tj. uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji budowle hydrotechniczne lub specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji obiekty budowlane melioracji wodnych lub innymi uprawnieniami odpowiadającymi powyższym, wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - zgodnie z załącznikiem nr 2c do SIWZ.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu
Wykonawca musi złożyć załącznik nr 2f do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub
Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
2) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 1b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie;

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz oferty wg załącznika nr 1 do SIWZ.
2. Wykaz części zamówienia powierzonych podwykonawcom - załącznik nr 4 do SIWZ.
3. Wykonawca wraz z ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej,
o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp - zgodnie z załącznikiem nr 2e do SIWZ albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Informację, iż wykonawca nie należy do tej samej grupy kapitałowej należy złożyć zgodnie z załącznikiem nr 2d do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość istotnych zmian postanowień umowy zawartej z Wykonawcą
w stosunku do treści oferty w formie aneksu do umowy w zakresie:
1/ zmiany terminu realizacji zamówienia, przed jego upływem z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskazanych przez Wykonawcę. Wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego,
2/ przedłużenia terminu realizacji zamówienia na skutek zaistnienia okoliczności uniemożliwiających prowadzenie prac zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, Wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego,
3/ okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a zmiany te są warunkiem wykonania umowy lub są korzystne dla Zamawiającego. Wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego,
4/ zmiana podwykonawcy wskazanego w ofercie udostępniającego zasoby lub rezygnacja z tego podwykonawcy, pod warunkiem że Wykonawca wykaże Zamawiającemu że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania ,
5/ powierzenia podwykonawcy realizacji części zamówienia w sytuacji gdy Wykonawca w ofercie zobowiązał się samodzielnie realizować zamówienie,
6/ zmiany zakresu rzeczowego robót przewidzianych do realizacji przez Wykonawcę, o którym mowa w § 5 niniejszej umowy;
3. Zamawiający dopuszcza również możliwość istotnych zmian postanowień umowy zawartej z Wykonawcą w stosunku do treści oferty w formie aneksu do umowy w zakresie osób sprawujących bezpośredni nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia (Przedstawiciela Wykonawcy). Wniosek Wykonawcy w sprawie zmiany Przedstawiciela Wykonawcy wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego.
4. Warunkiem zmian, o których mowa w ust. 2 i 3 będzie zaistnienie szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Termin realizacji

Znaczenie kryterium 2: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, 71-421 Szczecin, ul. Wyzwolenia 105 tel. 91-44-05-100, faks 91-44-05-101, e-mail: sekretariat@zzmiuw.pl.

Data składania wniosków, ofert: 01/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD MELIORACJI I URZADZEŃ WODNYCH
W SZCZECINIE, AL. Wyzwolenia 105, 71-421 SZCZECIN w sekretariacie.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Remont pompowni melioracyjnej Osieki, T/O Koszalin.

Opis:
1.3. Miejsce realizacji: miejscowość Osieki, T/O Koszalin, woj. zachodniopomorskie.
1.4. Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej dla zadań 1 - 3.
1.3.1. Projekt budowlany wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu, obejmujący:
a) wtórnik do celów projektowych w wersji wektorowej,
b) projekt zawierającą branżę budowlano-konstrukcyjną 3 egz.,
c) projekt zawierający branżę elektryczną 3 egz.,
1.3.2. Raport nurkowy - 4 egz.
Raport powinien zawierać inwentaryzację elementów konstrukcji części podwodnej pompowni oraz ocenę stanu technicznego budowli
1.3.3. Projekt wykonawczy - 4 egz.
Projekt wykonawczy - w aspekcie uzupełnienia i uszczegółowienia projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do realizacji wszystkich robót budowlanych okre-ślonych w projekcie budowlanym, projekt wykonawczy ma zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą przede wszystkim rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych, detali konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia technologicznego - w zakresie, w którym stopień szczegółowości lub skala w projekcie budowlanym jest niewystarczająca, projekt wykonawczy należy wykonać strukturalnie adekwat-nie do założeń określonych w ustawie Prawo Budowlane dla projektów budowlanych i dotyczyć ma wszystkich rodzajów robót budowlanych we wszystkich branżach, od robót przygo-towawczych do robót wykończeniowych.
Projekt wykonawczy musi również zawierać harmonogram i sposób wykonywania robót tymczasowych oraz docelowych zapewniający utrzymywanie poziomu wody na polderach określonych w pozwoleniach wodnoprawnych.
1.3.4. Przedmiar robót - 3 egz. oraz kosztorys inwestorski - 2 egz.,
1.4. Dokumenty wymienione w CZĘŚCI III punkt 1.3. podpunkty 1.3.1. - 1.3.4. należy wyko-nać w formie papierowej w podanych powyżej ilościach oraz w formie elektronicznej:
część opisowa - pliki doc, docx,
rysunki- pliki pdf, oraz dwg (wersja nie nowsza niż 2008),
skany dokumentów - pliki pdf.
Powyższe dostarczyć na nośniku CD lub USB - 3 sztuki.
1.5. Opracowana dokumentacja w tym dokumentacja projektowa wskazana w CZĘŚCI III punkt 1.3
podpunkty 1.3.1.b, 1.3.1.c, oraz 1.3.3. SIWZ powinna zawierać:
1.5.1. Projekty branżowe
I.Część budowlano-konstrukcyjna
a) inwentaryzację całego obiektu z oceną stanu technicznego;
b) opis zaprojektowanego rozwiązania - naprawy uszkodzeń wraz z technologią robót naprawczych i zabezpieczających uwzgledniającego opinie zawarte w raporcie nurkowym oraz wynikające z oceny stanu istniejącego;
c) dobór nowych agregatów pompowych na podstawie przeprowadzonych obliczeń uwzgledniających warunki określone w operatach wodno-prawnych (dotyczy zadań nr 1 i 3);
II. Część elektryczną, w której należy przewidzieć:
a) inwentaryzację stanu istniejącego,
b) dostosowanie układu zasilania i sterowania pracą agregatów pompowych do nowych rozwiązań zawartych w branży budowlano-konstrukcyjnej,
c) przebudowę przyłącza energetycznego SN 15kV - dotyczy zadania nr 2.
III. Projekty budowlano-wykonawcze muszą zawierać rozwiązania techniczne i organizacyjne wykonywania robót naprawczych zapewniające utrzymywanie poziomu wody na polderach zgodnie z operatami wodno-prawnymi.
IV. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego na cały zakres projektowy decyzji pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu pozwalającego Zamawiającemu wykonać roboty zgodnie zobowiązującym na dzień przekazania przedmiotu zamówienia prawem i przepisami.
1.5.2. Do projektów budowlanych należy dołączyć wykaz opracowań, oświadczenie projektanta
i osoby sprawdzającej o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej oraz że jest wykonana zgodnie z umową i jest kompletna z punktu widzenia celu któremu ma służyć, jak również oświadczenie projektanta o przeniesieniu na Zamawiającego autorskich praw majątkowych na wszelkich polach eksploatacji.
1.5.3. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej. W zakres nadzoru autorskiego wchodzą w szczególności czynności:
1) Pobyt na budowie na każde wezwanie zamawiającego (przez uzasadnione wezwanie rozumie się każdą potrzebę konsultacji na etapie realizacji robót budowlanych mogącą mieć wpływ na jakość lub technologię wykonywanych robót),
2) Nadzór w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością zastosowanych rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową,
3) Uzgadnianie wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
4) Uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji robót,
5) Udział w naradach technicznych oraz w odbiorze końcowym inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową.
1.5.5. Nadzór autorski pełniony będzie na każde wezwanie Zamawiającego, dwukrotnie w trakcie realizacji robót budowlanych i w każdym przypadku, w którym sytuacja na budowie wymagać będzie dokonania zmian lub konsultacji z wykonawcą nadzoru autorskiego, w tym również na każde wezwanie związane z procedurami odbiorowymi organizowanymi podczas realizacji robót budowlanych.
1. Zawiadomienie wykonawcy o konieczności podjęcia nadzoru autorskiego zamawiający przekazuje z zachowaniem formy pisemnej.
2. Potwierdzeniem wykonania nadzoru autorskiego będzie każdorazowo wypełniona Karta nadzoru autorskiego, stanowiąca załącznik nr 6 do umowy, wystawiona przez wykonawcę zgodnie ze stanem faktycznym po zakończeniu pobytu na budowie i potwierdzona każdorazowo przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
3. Nadzór autorski sprawowany będzie w okresie od dnia podpisania przez Wykonawcę umowy o roboty budowlane na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejsza umową do dnia kiedy decyzja właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego realizowanego na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową stała się ostateczna lub właściwy organ zostanie zawiadomiony o zakończeniu robót budowlanych i nie wniesie do powyższego uwag. O podpisaniu umowy o roboty budowlane Zamawiający powiadomi Wykonawcę na piśmie.
4. Niezależnie od postanowień zawartych w punkcie 3 okres sprawowania nadzoru autorskiego kończy się z datą upływu gwarancji na wykonany przedmiot umowy określonej w umowie - załącznik nr 3 do SIWZ.
1.6. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z wymogami przepisów zawartych w ustawach i rozporządzeniach w szczególności: ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.), ustawie 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2015 r., poz. 469 ze zm.), ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z późn.zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627 z późn.zm.), ustawie z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziały-wania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235), ustawie z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r., poz. 520), rozporządzeniu Mi-nistra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowla-nych (Dz. U. z 2012r., poz. 463), rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz.462), rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129 ze. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 86, poz. 579), rozporządzeniu Nr 3/2014 z dnia 3 czerwca 2014 r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w spra-wie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Odry i Przymo-rza Zachodniego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 2014.2431).
1.7. Zakres przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ.
1.8. Uszczegółowienie zakresu realizacji.
Opis szczegółowy zakresu prac projektowych dla poszczególnych zadań stanowią załączniki nr 6.1, 6.2. i 6.3., wymagania technologiczne i organizacyjne - operaty wodno-prawne, załączniki nr 7.1, 7.2. i 7.3.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Termin realziacji

Znaczenie kryterium 2: 30

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Remont pompowni melioracyjnej Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski

Opis:
1.3. Miejsce realizacji:miejscowość Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski, woj. zachodniopomorskie.
1.4. Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej dla zadań 1 - 3.
1.3.1. Projekt budowlany wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu, obejmujący:
a) wtórnik do celów projektowych w wersji wektorowej,
b) projekt zawierającą branżę budowlano-konstrukcyjną 3 egz.,
c) projekt zawierający branżę elektryczną 3 egz.,
1.3.2. Raport nurkowy - 4 egz.
Raport powinien zawierać inwentaryzację elementów konstrukcji części podwodnej pompowni oraz ocenę stanu technicznego budowli
1.3.3. Projekt wykonawczy - 4 egz.
Projekt wykonawczy - w aspekcie uzupełnienia i uszczegółowienia projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do realizacji wszystkich robót budowlanych określonych w projekcie budowlanym, projekt wykonawczy ma zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą przede wszystkim rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych, detali konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia technologicznego - w zakresie, w którym stopień szczegółowości lub skala w projekcie budowlanym jest niewystarczająca, projekt wykonawczy należy wykonać strukturalnie adekwatnie do założeń określonych w ustawie Prawo Budowlane dla projektów budowlanych i dotyczyć ma wszystkich rodzajów robót budowlanych we wszystkich branżach, od robót przygotowawczych do robót wykończeniowych.
Projekt wykonawczy musi również zawierać harmonogram i sposób wykonywania robót tymczasowych oraz docelowych zapewniający utrzymywanie poziomu wody na polderach określonych w pozwoleniach wodnoprawnych.
1.3.4. Przedmiar robót - 3 egz. oraz kosztorys inwestorski - 2 egz.,
1.4. Dokumenty wymienione w CZĘŚCI III punkt 1.3. podpunkty 1.3.1. - 1.3.4. należy wyko-nać w formie papierowej w podanych powyżej ilościach oraz w formie elektronicznej:
część opisowa - pliki doc, docx,
rysunki- pliki pdf, oraz dwg (wersja nie nowsza niż 2008),
skany dokumentów - pliki pdf.
Powyższe dostarczyć na nośniku CD lub USB - 3 sztuki.
1.5. Opracowana dokumentacja w tym dokumentacja projektowa wskazana w CZĘŚCI III punkt 1.3
podpunkty 1.3.1.b, 1.3.1.c, oraz 1.3.3. SIWZ powinna zawierać:
1.5.1. Projekty branżowe
I.Część budowlano-konstrukcyjna
a)inwentaryzację całego obiektu z oceną stanu technicznego;
b)opis zaprojektowanego rozwiązania - naprawy uszkodzeń wraz z technologią robót naprawczych i zabezpieczających uwzgledniającego opinie zawarte w raporcie nurkowym oraz wynikające z oceny stanu istniejącego;
c)dobór nowych agregatów pompowych na podstawie przeprowadzonych obliczeń uwzgledniających warunki określone w operatach wodno-prawnych (dotyczy zadań nr 1 i 3);
II.Część elektryczną, w której należy przewidzieć:
a)inwentaryzację stanu istniejącego,
b)dostosowanie układu zasilania i sterowania pracą agregatów pompowych do nowych rozwiązań zawartych w branży budowlano-konstrukcyjnej,
c)przebudowę przyłącza energetycznego SN 15kV - dotyczy zadania nr 2.
III. Projekty budowlano-wykonawcze muszą zawierać rozwiązania techniczne i organizacyjne wykonywania robót naprawczych zapewniające utrzymywanie poziomu wody na polderach zgodnie z operatami wodno-prawnymi.
IV. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego na cały zakres projektowy decyzji pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu pozwalającego Zamawiającemu wykonać roboty zgodnie zobowiązującym na dzień przekazania przedmiotu zamówienia prawem i przepisami.
1.5.2.Do projektów budowlanych należy dołączyć wykaz opracowań, oświadczenie projektanta i osoby sprawdzającej o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej oraz że jest wykonana zgodnie z umową i jest kompletna z punktu widzenia celu któremu ma służyć, jak również oświadczenie projektanta
o przeniesieniu na Zamawiającego autorskich praw majątkowych na wszelkich polach eksploatacji.
1.5.3. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej. W zakres nadzoru autorskiego wchodzą w szczególności czynności:
1) Pobyt na budowie na każde wezwanie zamawiającego (przez uzasadnione wezwanie rozumie się każdą potrzebę konsultacji na etapie realizacji robót budowlanych mogącą mieć wpływ na jakość lub technologię wykonywanych robót),
2) Nadzór w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością zastosowanych rozwiązań
technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową,
3) Uzgadnianie wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych
w projekcie zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
4) Uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wykonawcy robót
budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji robót,
5) Udział w naradach technicznych oraz w odbiorze końcowym inwestycji realizowanej
na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową.
1.5.5. Nadzór autorski pełniony będzie na każde wezwanie Zamawiającego, dwukrotnie w trakcie realizacji robót budowlanych i w każdym przypadku, w którym sytuacja na budowie wymagać będzie dokonania zmian lub konsultacji z wykonawcą nadzoru autorskiego, w tym również na każde wezwanie związane z procedurami odbiorowymi organizowanymi podczas realizacji robót budowlanych.
1. Zawiadomienie wykonawcy o konieczności podjęcia nadzoru autorskiego zamawiający przekazuje z zachowaniem formy pisemnej.
2. Potwierdzeniem wykonania nadzoru autorskiego będzie każdorazowo wypełniona Karta nadzoru autorskiego, stanowiąca załącznik nr 6 do umowy, wystawiona przez wykonawcę zgodnie ze stanem faktycznym po zakończeniu pobytu na budowie i potwierdzona każdorazowo przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
3. Nadzór autorski sprawowany będzie w okresie od dnia podpisania przez Wykonawcę umowy
o roboty budowlane na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejsza umową do dnia kiedy decyzja właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego realizowanego na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową stała się ostateczna lub właściwy organ zostanie zawiadomiony o zakończeniu robót budowlanych i nie wniesie do powyższego uwag. O podpisaniu umowy o roboty budowlane Zamawiający powiadomi Wykonawcę na piśmie.
4. Niezależnie od postanowień zawartych w punkcie 3 okres sprawowania nadzoru autorskiego kończy się z datą upływu gwarancji na wykonany przedmiot umowy określonej w umowie - załącznik nr 3 do SIWZ.
1.6. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z wymogami przepisów zawartych w ustawach i rozporządzeniach w szczególności: ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.), ustawie 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2015 r., poz. 469 ze zm.), ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z późn.zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627 z późn.zm.), usta-wie z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235), ustawie z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r., poz. 520), rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz. U. z 2012r., poz. 463), rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz.462), rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129 ze. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 86, poz. 579), rozporządzeniu Nr 3/2014 z dnia 3 czerwca 2014 r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 2014.2431).
1.7. Zakres przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ.
1.8. Uszczegółowienie zakresu realizacji.
Opis szczegółowy zakresu prac projektowych dla poszczególnych zadań stanowią załączniki nr 6.1, 6.2. i 6.3., wymagania technologiczne i organizacyjne - operaty wodno-prawne, załączniki nr 7.1, 7.2. i 7.3.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Termin realziacji

Znaczenie kryterium 2: 30

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Remont pompowni melioracyjnej Wyspa Pucka, T/O Szczecin

Opis:
1.3. Miejsce realizacji: miejscowość Szczecin-Wyspa Pucka, T/O Szczecin, woj. zachodniopomorskie.
1.4. Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej dla zadań 1 - 3.
1.3.1. Projekt budowlany wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu, obejmujący:
a) wtórnik do celów projektowych w wersji wektorowej,
b) projekt zawierającą branżę budowlano-konstrukcyjną 3 egz.,
c) projekt zawierający branżę elektryczną 3 egz.,
1.3.2. Raport nurkowy - 4 egz.
Raport powinien zawierać inwentaryzację elementów konstrukcji części podwodnej pompowni oraz ocenę stanu technicznego budowli
1.3.3. Projekt wykonawczy - 4 egz.
Projekt wykonawczy - w aspekcie uzupełnienia i uszczegółowienia projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do realizacji wszystkich robót budowlanych określonych w projekcie budowlanym, projekt wykonawczy ma zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą przede wszystkim rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych, detali konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia technologicznego - w zakresie, w którym stopień szczegółowości lub skala w projekcie budowlanym jest niewystarczająca, projekt wykonawczy należy wykonać strukturalnie adekwatnie do założeń określonych w ustawie Prawo Budowlane dla projektów budowlanych i dotyczyć ma wszystkich rodzajów robót budowlanych we wszystkich branżach, od robót przygotowawczych do robót wykończeniowych.
Projekt wykonawczy musi również zawierać harmonogram i sposób wykonywania robót tymczasowych oraz docelowych zapewniający utrzymywanie poziomu wody na polderach określonych w pozwoleniach wodnoprawnych.
1.3.4. Przedmiar robót - 3 egz. oraz kosztorys inwestorski - 2 egz.,
1.4. Dokumenty wymienione w CZĘŚCI III punkt 1.3. podpunkty 1.3.1. - 1.3.4. należy wyko-nać w formie papierowej w podanych powyżej ilościach oraz w formie elektronicznej:
część opisowa - pliki doc, docx,
rysunki- pliki pdf, oraz dwg (wersja nie nowsza niż 2008),
skany dokumentów - pliki pdf.
Powyższe dostarczyć na nośniku CD lub USB - 3 sztuki.
1.5. Opracowana dokumentacja w tym dokumentacja projektowa wskazana w CZĘŚCI III punkt 1.3
podpunkty 1.3.1.b, 1.3.1.c, oraz 1.3.3. SIWZ powinna zawierać:
1.5.1. Projekty branżowe
I. Część budowlano-konstrukcyjna
a) inwentaryzację całego obiektu z oceną stanu technicznego;
b) opis zaprojektowanego rozwiązania - naprawy uszkodzeń wraz z technologią robót naprawczych i zabezpieczających uwzgledniającego opinie zawarte w raporcie nurkowym oraz wynikające z oceny stanu istniejącego;
c) dobór nowych agregatów pompowych na podstawie przeprowadzonych obliczeń uwzgledniających warunki określone w operatach wodno-prawnych (dotyczy zadań nr 1 i 3);
II. Część elektryczną, w której należy przewidzieć:
a) inwentaryzację stanu istniejącego,
b) dostosowanie układu zasilania i sterowania pracą agregatów pompowych do nowych rozwiązań zawartych w branży budowlano-konstrukcyjnej,
c) przebudowę przyłącza energetycznego SN 15kV - dotyczy zadania nr 2.
III. Projekty budowlano-wykonawcze muszą zawierać rozwiązania techniczne i organizacyjne wykonywania robót naprawczych zapewniające utrzymywanie poziomu wody na polderach zgodnie z operatami wodno-prawnymi.
IV. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego na cały zakres projektowy decyzji pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu pozwalającego Zamawiającemu wykonać roboty zgodnie zobowiązującym na dzień przekazania przedmiotu zamówienia prawem i przepisami.
1.5.2. Do projektów budowlanych należy dołączyć wykaz opracowań, oświadczenie projektanta i osoby sprawdzającej o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej oraz że jest wykonana zgodnie z umową i jest kompletna z punktu widzenia celu któremu ma służyć, jak również oświadczenie projektanta
o przeniesieniu na Zamawiającego autorskich praw majątkowych na wszelkich polach eksploatacji.
1.5.3. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej. W zakres nadzoru autorskiego wchodzą w szczególności czynności:
1) Pobyt na budowie na każde wezwanie zamawiającego (przez uzasadnione wezwanie rozumie się każdą potrzebę konsultacji na etapie realizacji robót budowlanych mogącą mieć wpływ na jakość lub technologię wykonywanych robót),
2) Nadzór w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością zastosowanych rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową,
3) Uzgadnianie wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
4) Uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji robót,
5) Udział w naradach technicznych oraz w odbiorze końcowym inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową.
1.5.5. Nadzór autorski pełniony będzie na każde wezwanie Zamawiającego, dwukrotnie w trakcie realizacji robót budowlanych i w każdym przypadku, w którym sytuacja na budowie wymagać będzie dokonania zmian lub konsultacji z wykonawcą nadzoru autorskiego, w tym również na każde wezwanie związane z procedurami odbiorowymi organizowanymi podczas realizacji robót budowlanych.
1. Zawiadomienie wykonawcy o konieczności podjęcia nadzoru autorskiego zamawiający przekazuje z zachowaniem formy pisemnej.
2. Potwierdzeniem wykonania nadzoru autorskiego będzie każdorazowo wypełniona Karta nadzoru autorskiego, stanowiąca załącznik nr 6 do umowy, wystawiona przez wykonawcę zgodnie ze stanem faktycznym po zakończeniu pobytu na budowie i potwierdzona każdorazowo przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
3. Nadzór autorski sprawowany będzie w okresie od dnia podpisania przez Wykonawcę umowy o roboty budowlane na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejsza umową do dnia kiedy decyzja właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego realizowanego na podstawie dokumentacji projektowej objętej niniejszą umową stała się ostateczna lub właściwy organ zostanie zawiadomiony o zakończeniu robót budowlanych i nie wniesie do powyższego uwag. O podpisaniu umowy o roboty budowlane Zamawiający powiadomi Wykonawcę na piśmie.
4. Niezależnie od postanowień zawartych w punkcie 3 okres sprawowania nadzoru autorskiego kończy się z datą upływu gwarancji na wykonany przedmiot umowy określonej w umowie - załącznik nr 3 do SIWZ.
1.6. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z wymogami przepisów zawartych w ustawach i rozporządzeniach w szczególności: ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290 ze zm.), ustawie 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2015 r., poz. 469 ze zm.), ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z późn.zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627 z późn.zm.), usta-wie z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235), ustawie z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r., poz. 520), rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz. U. z 2012r., poz. 463), rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz.462), rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129 ze. zm.), rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 86, poz. 579), rozporządzeniu Nr 3/2014 z dnia 3 czerwca 2014 r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 2014.2431).
1.7. Zakres przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ.
1.8. Uszczegółowienie zakresu realizacji.
Opis szczegółowy zakresu prac projektowych dla poszczególnych zadań stanowią załączniki nr 6.1, 6.2. i 6.3., wymagania technologiczne i organizacyjne - operaty wodno-prawne, załączniki nr 7.1, 7.2. i 7.3.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Termin realziacji

Znaczenie kryterium 2: 30

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

75937 / 2009-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Koszalin - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowÄ™ ulicy Wierzbowej i Mahoniowej w Koszalinie realizowanej w ramach inwestycji Os. Topolowe - drogi.

117215 / 2015-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Iny i jej dopływów-acowanie operatów wodnoprawnych i instrukcji gospodarowania na szczególne korzystanie z wód dla przepławek Ina Rybaki 109+200, Krąpiel Kanał Strumyk 0+285, Krąpiel MEW Rokicie 33+100, Krępa Dzwonowo 1+100

53683 / 2014-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn. Przebudowa przejścia przez m. Kołobrzeg w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102, ul. Kamienna, ul. Młyńska

57085 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn. Budowa przepustu oraz likwidacja przepustu w m. Krzemienna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 146 w km 7+000 oraz 7+010

247978 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: Zabezpieczenie przeciwpowodziowe zlewni jeziora Jamno wraz z rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki- zabezpieczenie terenów zalewowych m. Koszalin, woj. zachodniopomorskie

231202 / 2009-07-09 - Inny: Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji dla zadania: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Mrzeżyno - Trzebiatów - Przebudowa mostu w miejscowości Mrzeżyno

375122 / 2012-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Juchowo. Przebudowa (remont) urządzeń melioracji wodnych szczegółowych - Etap IV i V gm. Borne Sulinowo.

78661 / 2015-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Budowa bystrza na Jamieńskim Nurcie dla przepływu ryb między Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno

97188 / 2016-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie usług geodezyjnych na nieruchomościach położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego w części objętej działaniem ZZMiUW w Szczecinie dotyczących oddziałów: TO Stargard, TO Kamień Pomorski, TO Gryfice, TO Nowogard, TO Szczecin, TO Pyrzyce, TO Goleniów, TO Myślibórz, TO Gryfino, TO Choszczno, TO Świdwin, TO Białogard, TO Kołobrzeg, TO Sławno, TO Drawsko Pomorskie, TO Szczecinek, TO Szczecinek Biuro Terenowe w Wałczu , TO Koszalin

311500 / 2013-08-02 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Człopa - Człopa (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę leśnych dróg pożarowych nr 1 oraz nr 23 na terenie Nadleśnictwa Człopa, z uzyskaniem pozwoleń na budowę