Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

104921 / 2010-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto Przasnysz (Przasnysz)

Przebudowa zabytkowego budynku ratusza oraz placu rynku z ciągami pieszo-jezdnymi w ramach projektu Rewitalizacja rynku w Przasnyszu-rewaloryzacja budynku ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, związanych z rewaloryzacją klasycystycznego Ratusza i części podcieni, obejmujących odtworzenie budynku oraz przebudowę pomieszczeń wewnątrz w celu przystosowania obiektu do nowych funkcji użytkowych.
Poza remontem budynku Ratusza przedmiot zamówienia obejmuje również przebudowę placu Rynku z ciągami pieszo - jezdnymi, budowę i przebudowę podziemnych urządzeń infrastruktury technicznej (kanalizacja deszczowa, sieć energetyczna, przyłącza wodociągowe), budowę obiektów małej architektury, wymianę nawierzchni na płycie Rynku otaczającej Ratusz.

Budynek Ratusza jest obiektem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków decyzją Prezydium Warszawskiej Wojewódzkiej Rady Narodowej - Wydział Kultury - Konserwator Zabytków z dnia 7.05.1962r., Nr Kl. IV. R Nr 729/62. W związku z reformą administracyjną i utworzeniem województwa mazowieckiego oraz w związku z wykonywaniem Rozporządzenia Ministra Kultury z dn.14.05.2004r w sprawie prowadzenia rejestru zabytków, krajowej, wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz krajowego rejestru zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem (Dz. U z 2004r. Nr 124, poz.1305) wpis obiektu został przeniesiony do księgi rejestru zabytków nieruchomych woj. mazowieckiego spod nr 729/62 pod numer rejestru A-428
Ratusz usytuowany jest w obszarze zabytkowej części miasta Przasnysza, którego układ urbanistyczny został wpisany Decyzją Nr 1717/2007Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie do rejestru zabytków nieruchomych woj. mazowieckiego
Obszar ten obejmuje:
-średniowieczne założenie miejskie z rynkiem stanowiącym jego środek wraz z wychodzącymi z niego ulicami
- historyczną zabudowę, w tym szczególnie cenne obiekty wpisane wcześniej do rejestru zabytków.

Charakterystyka obiektów objętych zamówieniem :

Remont obiektu podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap obejmuje remont budynku dwukondygnacyjnego podpiwniczonego oznaczonego w projekcie literą /A/ oraz remont południowo-zachodniego skrzydła parterowego budynku /B/.
Wyremontowany obiekt /A/ będzie przeznaczony na potrzeby Muzeum Historycznego w Przasnyszu, a budynek parterowy /B/ na zaplecze sanitarne i magazynowe muzeum.
Pierwszy etap remontu Ratusza jest przedmiotem niniejszego zamówienia i wchodzi w zakres projektu /Rewitalizacja rynku w Przasnyszu-rewaloryzacja budynku Ratusza - etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku/ dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego2007-2013.

Na etap drugi składa się remont północno - zachodniego skrzydła parterowego budynku /B/, który nazwano umownie częścią gastronomiczną. Prace remontowe tej części będą przedmiotem oddzielnego postępowania udzielonego w ramach przewidzianych zamówień uzupełniających.

Budynek /A/ - pochodzi z XVII wieku o wystroju wewnętrznym klasycystycznym.
Kubatura zabudowy - ok. 2740 m3.
Powierzchnia zabudowy - 244 m2.
Konstrukcja budynku/ A/
-fundamenty ceglane,
-ściany z cegły ceramicznej pełnej,
-stropy: nad częścią piwnic sklepienia łukowe ceglane, nad parterem i piętrem stropy drewniane,
-więźba dachowa - drewniana,
-schody - drewniane dwubiegowe
-pokrycie dachu - dachówka.
-tynki zewnętrzne z elementami ozdobnymi - lizenami i gzymsem wieńczącym.

Budynek /B/ - został wzniesiony w 1925r. jako pawilon handlowy, a arkady od strony zewnętrznej wykorzystywane były dla celów wystawowych. W roku 1942 do istniejącego budynku dobudowano przybudówkę z przeznaczeniem na magazyny i sanitariaty.
Konstrukcja budynku /B/
-ściany z cegły ceramicznej pełnej,
-stropy drewniane nieocieplane,
- dach drewniany kryty dachówką - obejmuje również podcienie

Rynek obejmuje obszar staromiejski położony w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej. Powierzchnia rynku liczy 10544m2. Rynek Starego Miasta okolony jest czterema pierzejami kamienic usługowo - mieszkalnych. W przestrzeni rynku dominującą formą jest budynek zabytkowego Ratusza .

ZAKRES ROBÓT SKŁADAJĄCY SIĘ NA PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

I - Budynek Ratusza .

Remont budynku ratusza - etap I obejmuje:
1)rozbiórkę dachu, rozbiórkę drewnianych stropów, schodów i posadzek
2)odgruzowanie piwnic i adaptacja pomieszczeń w piwnicach na potrzeby muzeum.
3)częściową rozbiórkę i przebudowę ścian nośnych wewnętrznych, ścianek działowych i kominów
4)zbicie tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Uwaga: przed zbiciem tynków zewnętrznych należy wykonać szablon istniejących gzymsów wykonanych na całym obwodzie budynku.
5)izolacje poziome ścian fundamentowych wykonane metodą iniekcji
6)izolacje pionowe ścian fundamentowych
7)wykonanie nowych stropów żelbetowych i schodów
8)wykonanie ścianek działowych
9)wykonanie nowej konstrukcji więźby dachowej
10)pokrycie dachówką ceramiczną z wykonaniem obróbek blacharskich , zastosowaniem elementów wykończeniowych i systemu komunikacji po dachu.
11)osadzenie nowej stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej
12)wykonanie szybu windowego z montażem dźwigu osobowego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych na wózkach
13)wykonanie elewacji z elementami wykończeniowymi zewnętrznymi podkreślającymi charakter budynku oraz jego rangę na tle otaczającej zabudowy(gzyms wieńczący, lizeny)
14)roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne.
15)wykonanie instalacji wewnętrznych: wod -kan, centralnego ogrzewania, elektryczna, piorunochronna, pożarowa, antywłamaniowa, telewizji dozorowanej, okablowania strukturalnego,
16)renowacja podcieni w budynku /B/ z wymianą podsufitki.

II Rynek
Przyjęta koncepcja rewitalizacji Rynku przywraca pierwotny charakter otwartej przestrzeni z dominującym Ratuszem. Cała płaszczyzna Rynku zostanie wykonana w jednym poziomie bez różnicowania wysokości dla wyodrębnienia ciągów pieszych i ruchu kołowego. Takie rozwiązanie likwiduje bariery architektoniczne i ułatwia korzystanie z przestrzeni publicznej osobom na wózkach inwalidzkich i rodzicom z wózkami dziecięcymi.
Cała płaszczyzna placu wraz z ulicami, po uprzedniej wymianie infrastruktury, będzie wyłożona kostką granitową i kostką betonową o różnych podziałach i zróżnicowanej gramaturze powierzchni i kolorystyce. Ciąg parkingów wokół placu został wtopiony w płaszczyznę rynku.
Na obszarze Rynku w granicach czterech pierzei zostanie wprowadzona strefa zamieszkania oznakowana na wlotach znakami drogowymi.
W geometryczną płaszczyznę placu wkomponowano ukośną płaszczyznę z płyt granitowych, o wym.40x40cm w bardzo jasnym odcieniu szarości i piaskowanej fakturze - która eksponuje budynek Ratusza i pomnik. Na płaszczyźnie tej zaprojektowano wstawkę płyt polerowanych , na której rozmieszczono tryskacze wodne (forma fontanny) podświetlane od dołu, które ubarwiają cały plac ze zróżnicowaną formą nawierzchni.

Powierzchnie:
Płaszczyzna placu przeznaczonego dla ruchu pieszego 5436m2
Płaszczyzna ukośnego placu /reprezentacyjnego/ rynku - płyty granitowe piaskowane i polerowane 1165m2
Płaszczyzna rynku stanowiąca komunikację kołową wraz z miejscami postojowymi 3128m2

Zakres prac rewitalizacyjnych na płycie Rynku obejmuje:
1)rozbiórkę istniejącej nawierzchni asfaltowej na ciągach komunikacyjnych i chodnikach .
2)rozbiórkę nawierzchni z płytek betonowych i kostki brukowej na chodnikach opaskach i parkingach.
3)rozbiórkę krawężników i obrzeży.
4)demontaż napowietrznej linii energetycznej i slupów betonowych
5)demontaż latarni oświetleniowych parkowych
6)demontaż słupów i tablic ogłoszeniowych, likwidacja istniejących ławek, koszy na śmieci, elementów betonowych starej fontanny, obramowań rabat kwiatowych i innych zbędnych elementów zagospodarowania
7)przebudowę sieci energetycznej napowietrznej na kablową
8)przebudowę nawierzchni placu, polegającą na znacznym wybrukowaniu powierzchni ozdobnymi nawierzchniami kamiennymi i betonowymi tak, aby przywrócić dawny rynkowy charakter placu,
9)wymiana oświetlenia placu i wykonanie oświetlenia waloryzującego budynek Ratusza i pomnika
10)budowę fontanny (w formie kilku pojedynczych tryskaczy), z doprowadzaniem przyłącza wodnego oraz wykonanie iluminacji świetlnej z zastosowaniem oświetlenia posadzkowego.
11)przebudowę i rozbudowę kanalizacji deszczowej,
12)wymianę nawierzchni jezdnych i pieszych wokół budynku Ratusza i na placu do granicy zabudowy pierzejowej.
Zgodnie z Decyzją nr 226/08 z dnia 10.10.2008r. wydaną przez Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie prace ziemne na płycie Rynku zostaną poprzedzone archeologicznymi ratowniczymi badaniami wykopaliskowymi. Prace archeologiczne nie wchodzą w zakres niniejszego zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 104921

Data publikacji: 2010-04-30

Nazwa: Miasto Przasnysz

Ulica: ul. Jana Kilińskiego 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Przasnysz

Kod pocztowy: 06-300

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 029 7564900

Numer faxu: 029 7564939

Adres strony internetowej: www.przasnysz.um.gov.pl

Regon: 00052594900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: Nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa zabytkowego budynku ratusza oraz placu rynku z ciągami pieszo-jezdnymi w ramach projektu Rewitalizacja rynku w Przasnyszu-rewaloryzacja budynku ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, związanych z rewaloryzacją klasycystycznego Ratusza i części podcieni, obejmujących odtworzenie budynku oraz przebudowę pomieszczeń wewnątrz w celu przystosowania obiektu do nowych funkcji użytkowych.
Poza remontem budynku Ratusza przedmiot zamówienia obejmuje również przebudowę placu Rynku z ciągami pieszo - jezdnymi, budowę i przebudowę podziemnych urządzeń infrastruktury technicznej (kanalizacja deszczowa, sieć energetyczna, przyłącza wodociągowe), budowę obiektów małej architektury, wymianę nawierzchni na płycie Rynku otaczającej Ratusz.

Budynek Ratusza jest obiektem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków decyzją Prezydium Warszawskiej Wojewódzkiej Rady Narodowej - Wydział Kultury - Konserwator Zabytków z dnia 7.05.1962r., Nr Kl. IV. R Nr 729/62. W związku z reformą administracyjną i utworzeniem województwa mazowieckiego oraz w związku z wykonywaniem Rozporządzenia Ministra Kultury z dn.14.05.2004r w sprawie prowadzenia rejestru zabytków, krajowej, wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz krajowego rejestru zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem (Dz. U z 2004r. Nr 124, poz.1305) wpis obiektu został przeniesiony do księgi rejestru zabytków nieruchomych woj. mazowieckiego spod nr 729/62 pod numer rejestru A-428
Ratusz usytuowany jest w obszarze zabytkowej części miasta Przasnysza, którego układ urbanistyczny został wpisany Decyzją Nr 1717/2007Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie do rejestru zabytków nieruchomych woj. mazowieckiego
Obszar ten obejmuje:
-średniowieczne założenie miejskie z rynkiem stanowiącym jego środek wraz z wychodzącymi z niego ulicami
- historyczną zabudowę, w tym szczególnie cenne obiekty wpisane wcześniej do rejestru zabytków.

Charakterystyka obiektów objętych zamówieniem :

Remont obiektu podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap obejmuje remont budynku dwukondygnacyjnego podpiwniczonego oznaczonego w projekcie literą /A/ oraz remont południowo-zachodniego skrzydła parterowego budynku /B/.
Wyremontowany obiekt /A/ będzie przeznaczony na potrzeby Muzeum Historycznego w Przasnyszu, a budynek parterowy /B/ na zaplecze sanitarne i magazynowe muzeum.
Pierwszy etap remontu Ratusza jest przedmiotem niniejszego zamówienia i wchodzi w zakres projektu /Rewitalizacja rynku w Przasnyszu-rewaloryzacja budynku Ratusza - etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku/ dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego2007-2013.

Na etap drugi składa się remont północno - zachodniego skrzydła parterowego budynku /B/, który nazwano umownie częścią gastronomiczną. Prace remontowe tej części będą przedmiotem oddzielnego postępowania udzielonego w ramach przewidzianych zamówień uzupełniających.

Budynek /A/ - pochodzi z XVII wieku o wystroju wewnętrznym klasycystycznym.
Kubatura zabudowy - ok. 2740 m3.
Powierzchnia zabudowy - 244 m2.
Konstrukcja budynku/ A/
-fundamenty ceglane,
-ściany z cegły ceramicznej pełnej,
-stropy: nad częścią piwnic sklepienia łukowe ceglane, nad parterem i piętrem stropy drewniane,
-więźba dachowa - drewniana,
-schody - drewniane dwubiegowe
-pokrycie dachu - dachówka.
-tynki zewnętrzne z elementami ozdobnymi - lizenami i gzymsem wieńczącym.

Budynek /B/ - został wzniesiony w 1925r. jako pawilon handlowy, a arkady od strony zewnętrznej wykorzystywane były dla celów wystawowych. W roku 1942 do istniejącego budynku dobudowano przybudówkę z przeznaczeniem na magazyny i sanitariaty.
Konstrukcja budynku /B/
-ściany z cegły ceramicznej pełnej,
-stropy drewniane nieocieplane,
- dach drewniany kryty dachówką - obejmuje również podcienie

Rynek obejmuje obszar staromiejski położony w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej. Powierzchnia rynku liczy 10544m2. Rynek Starego Miasta okolony jest czterema pierzejami kamienic usługowo - mieszkalnych. W przestrzeni rynku dominującą formą jest budynek zabytkowego Ratusza .

ZAKRES ROBÓT SKŁADAJĄCY SIĘ NA PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

I - Budynek Ratusza .

Remont budynku ratusza - etap I obejmuje:
1)rozbiórkę dachu, rozbiórkę drewnianych stropów, schodów i posadzek
2)odgruzowanie piwnic i adaptacja pomieszczeń w piwnicach na potrzeby muzeum.
3)częściową rozbiórkę i przebudowę ścian nośnych wewnętrznych, ścianek działowych i kominów
4)zbicie tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Uwaga: przed zbiciem tynków zewnętrznych należy wykonać szablon istniejących gzymsów wykonanych na całym obwodzie budynku.
5)izolacje poziome ścian fundamentowych wykonane metodą iniekcji
6)izolacje pionowe ścian fundamentowych
7)wykonanie nowych stropów żelbetowych i schodów
8)wykonanie ścianek działowych
9)wykonanie nowej konstrukcji więźby dachowej
10)pokrycie dachówką ceramiczną z wykonaniem obróbek blacharskich , zastosowaniem elementów wykończeniowych i systemu komunikacji po dachu.
11)osadzenie nowej stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej
12)wykonanie szybu windowego z montażem dźwigu osobowego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych na wózkach
13)wykonanie elewacji z elementami wykończeniowymi zewnętrznymi podkreślającymi charakter budynku oraz jego rangę na tle otaczającej zabudowy(gzyms wieńczący, lizeny)
14)roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne.
15)wykonanie instalacji wewnętrznych: wod -kan, centralnego ogrzewania, elektryczna, piorunochronna, pożarowa, antywłamaniowa, telewizji dozorowanej, okablowania strukturalnego,
16)renowacja podcieni w budynku /B/ z wymianą podsufitki.

II Rynek
Przyjęta koncepcja rewitalizacji Rynku przywraca pierwotny charakter otwartej przestrzeni z dominującym Ratuszem. Cała płaszczyzna Rynku zostanie wykonana w jednym poziomie bez różnicowania wysokości dla wyodrębnienia ciągów pieszych i ruchu kołowego. Takie rozwiązanie likwiduje bariery architektoniczne i ułatwia korzystanie z przestrzeni publicznej osobom na wózkach inwalidzkich i rodzicom z wózkami dziecięcymi.
Cała płaszczyzna placu wraz z ulicami, po uprzedniej wymianie infrastruktury, będzie wyłożona kostką granitową i kostką betonową o różnych podziałach i zróżnicowanej gramaturze powierzchni i kolorystyce. Ciąg parkingów wokół placu został wtopiony w płaszczyznę rynku.
Na obszarze Rynku w granicach czterech pierzei zostanie wprowadzona strefa zamieszkania oznakowana na wlotach znakami drogowymi.
W geometryczną płaszczyznę placu wkomponowano ukośną płaszczyznę z płyt granitowych, o wym.40x40cm w bardzo jasnym odcieniu szarości i piaskowanej fakturze - która eksponuje budynek Ratusza i pomnik. Na płaszczyźnie tej zaprojektowano wstawkę płyt polerowanych , na której rozmieszczono tryskacze wodne (forma fontanny) podświetlane od dołu, które ubarwiają cały plac ze zróżnicowaną formą nawierzchni.

Powierzchnie:
Płaszczyzna placu przeznaczonego dla ruchu pieszego 5436m2
Płaszczyzna ukośnego placu /reprezentacyjnego/ rynku - płyty granitowe piaskowane i polerowane 1165m2
Płaszczyzna rynku stanowiąca komunikację kołową wraz z miejscami postojowymi 3128m2

Zakres prac rewitalizacyjnych na płycie Rynku obejmuje:
1)rozbiórkę istniejącej nawierzchni asfaltowej na ciągach komunikacyjnych i chodnikach .
2)rozbiórkę nawierzchni z płytek betonowych i kostki brukowej na chodnikach opaskach i parkingach.
3)rozbiórkę krawężników i obrzeży.
4)demontaż napowietrznej linii energetycznej i slupów betonowych
5)demontaż latarni oświetleniowych parkowych
6)demontaż słupów i tablic ogłoszeniowych, likwidacja istniejących ławek, koszy na śmieci, elementów betonowych starej fontanny, obramowań rabat kwiatowych i innych zbędnych elementów zagospodarowania
7)przebudowę sieci energetycznej napowietrznej na kablową
8)przebudowę nawierzchni placu, polegającą na znacznym wybrukowaniu powierzchni ozdobnymi nawierzchniami kamiennymi i betonowymi tak, aby przywrócić dawny rynkowy charakter placu,
9)wymiana oświetlenia placu i wykonanie oświetlenia waloryzującego budynek Ratusza i pomnika
10)budowę fontanny (w formie kilku pojedynczych tryskaczy), z doprowadzaniem przyłącza wodnego oraz wykonanie iluminacji świetlnej z zastosowaniem oświetlenia posadzkowego.
11)przebudowę i rozbudowę kanalizacji deszczowej,
12)wymianę nawierzchni jezdnych i pieszych wokół budynku Ratusza i na placu do granicy zabudowy pierzejowej.
Zgodnie z Decyzją nr 226/08 z dnia 10.10.2008r. wydaną przez Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie prace ziemne na płycie Rynku zostaną poprzedzone archeologicznymi ratowniczymi badaniami wykopaliskowymi. Prace archeologiczne nie wchodzą w zakres niniejszego zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Przedmiotem zamówień uzupełniających będą roboty budowlane polegające na powtórzeniu tego samego rodzaju robót co w zamówieniu podstawowym, w tym związane z remontem północno - zachodniego skrzydła parterowego budynku /B/ umownie nazwanego częścią gastronomiczną.
Wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2011

Informacja na temat wadium:
Wykonawcy zaproszeni do złożenia oferty będą zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości: 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych). Wyłoniony w postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % zaoferowanej ceny brutto.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy prawo zamówień publicznych ( Formularz nr 2) stanowiący załącznik do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że w okresie 5 lat poprzedzających datę składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał ( zakończył ) co najmniej jedno zadanie o wartości brutto 1.000.000zł., obejmujące remont/przebudowę/adaptację zabytkowego budynku wpisanego do Rejestru Zabytków. (W wykazie robót należy podać numer rejestru zabytków, pod którym obiekt jest wpisany)
lub
co najmniej jedno zadanie o wartości brutto 1.000.000 zł obejmujące budowę/ przebudowę/rozbudowę/obiektu użyteczności publicznej* położonego w strefie objętej ochroną konserwatorską.
W przypadku kontraktów zawartych w walutach innych niż PLN, należy ich wartość przeliczyć na PLN wg średniego kursu NBP z dnia podpisania kontraktu, podając datę podpisania umowy i kurs waluty
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zmówienia (konsorcjum/spółka cywilna) powyższy warunek spełniają łącznie.

* obiekt użyteczności publicznej -zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002 nr 75 poz. 69 ze zm0) - to: budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, opieki zdrowotnej, opieki społecznej i socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, świadczenia usług pocztowych lub telekomunikacyjnych oraz inny ogólnodostępny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji, w tym także budynek biurowy i socjalny.
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku w formule spełnia-nie spełnia na podstawie wykazu robót złożonego przez wykonawcę na formularzu Nr 4 ( Wiedza i Doświadczenie) stanowiącym załącznik do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku w formule spełnia - nie spełnia na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy prawo zamówień publicznych ( Formularz nr 2) stanowiący załącznik do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował wykwalifikowaną kadrą, niezbędną do kierowania robotami będącymi przedmiotem zamówienia, posiadającą wymagane polskim prawem uprawnienia w danej specjalności do obsadzenia niżej podanych stanowisk:
1.Kierownik budowy - 1 osoba. Wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Wymagana przynależność do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wymagane doświadczenie zawodowe- co najmniej 2 letnie doświadczenie w kierowaniu pracami przy obiektach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków.

2.Kierownicy robót :
- branży sanitarnej (instalacje wod - kan, co, kanalizacja deszczowa) - 1 osoba- wymagane uprawnienia budowlane w zakresie sieci i instalacji sanitarnych lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Wymagana przynależność do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

- branży energetycznej (przebudowa sieci energetycznej, oświetlenie, instalacje elektryczne w budynku- 1 osoba- wymagane uprawnienia budowlane w zakresie sieci i instalacji energetycznych lub elektroenergetycznych lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Wymagana przynależność do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

- drogowych - 1 osoba- wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Wymagana przynależność do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) powyższy warunek spełniają łącznie.
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku w formule spełnia -nie spełnia na podstawie złożonego przez wykonawcę wykazu osób na formularzu Nr 3 (Potencjał kadrowy - osoby zdolne do wykonania zamówienia) stanowiącym załącznik do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał dysponowanie środkami finansowymi i/lub zdolnością kredytową w wysokości nie mniejszej niż 2.000.000 zł. Środki finansowe podane w informacji z banku w walutach innych niż PLN będą przeliczane wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia informacji.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zmówienia ( konsorcjum) powyższy warunek spełniają łącznie.
Zamawiający dokona oceny spełnienia tego warunku w formule spełnia -nie spełnia na podstawie Informacji z banku lub SKOK złożonej przez wykonawcę jako załącznik do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby Wykonawców :
1. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają określone warunki udziału w postępowaniu jest mniejsza lub równa 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców spełniających te warunki.
2. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania warunków udziału według następującej zasady:
Ocenie punktowej podlegać będzie warunek Wiedza i Doświadczenie. Znaczenie warunku 100%
Wykonawca może otrzymać maksymalnie 100 punktów za Doświadczenie.

a) liczba punktów za każdą prawidłowo ukończoną robotę ( ponad wymagany próg minimalny) obejmującą remont/przebudowę/adaptację zabytkowego obiektu wpisanego do Rejestru Zabytków wynosi 30 punktów lecz nie więcej niż 60 punktów łącznie.

b)liczba punktów za każdą prawidłowo ukończoną (ponad wymagany próg minimalny) robotę obejmującą budowę/ przebudowę/rozbudowę/obiektu użyteczności publicznej* położonego w strefie objętej ochroną konserwatorską - wynosi 20 punktów lecz nie więcej niż 40 punktów łącznie
W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów przez kilku Wykonawców, o ich kolejności w rankingu decydować będzie zsumowana wartość wykazanych zadań(robót)obejmujących remont/przebudowę/adaptację zabytkowego obiektu wpisanego do Rejestru Zabytków.
Będą brane pod uwagę tylko te zadania, których wartość brutto przekracza minimalny próg kwalifikacyjny (tj. 1.000.000zl).
Im wyższa sumaryczna wartość robót wykonanych na obiektach zabytkowych, tym wyższa pozycja w rankingu. W wykazie robót należy podać numer rejestru zabytków, pod którym obiekt jest wpisany.
Zamawiający odstąpi od przyznawania punktacji za spełnianie warunków, w
przypadku gdy liczba wykonawców, którzy spełniają warunki jest mniejsza lub równa 5.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy zawartej z Wykonawcą.
Warunki i zakres zmian zostaną określone w SIWZ.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
Zamawiający nie udostępnia SIWZ na stronie internetowej.

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ zostanie przekazana Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert

Data składania wniosków, ofert: 10/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Przasnysza (sekretariat),
ul.J.Kilińskiego 2, 06-300 Przasnysz

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1.Zamówienie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Unii Europejskiej - z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego2007-2013. Priorytet VI - Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji, Działanie 6.1 -Kultura.
2.Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców występujących wspólnie o udzielenie zamówienia.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.).
Przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający zażąda umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

3. Sposób porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz sposób przekazywania wniosków, oświadczeń i dokumentów :pisemnie na adres: Urząd Miasta Przasnysz, ul. J.Kilińskiego 2, 06-300 Przasnysz; faksem nr (0 29) 756 49 39 z obowiązkiem pisemnego potwierdzenia.
3.Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
(1)Zamówienie będzie realizowane zgodnie z prawem polskim, w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz z ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568) - Wykonawca robót musi zapewnić wykonanie robót zgodnie z prawem polskim, a w szczególności z przepisami techniczno-budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie.
(2)Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców.
(3)Nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej
(4)Nie przewiduje się zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4.
4. Opis sposobu przygotowania Wniosku o dopuszczenia do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (dalej: Wniosku):
4.1. Wykonawca powinien złożyć tylko jeden wniosek.
4.2. Wraz z Wnioskiem powinny być złożone:
4.2.1) Oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami Sekcji III.4 Ogłoszenia o zamówieniu;
4.2.2) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być załączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
4.2.3) Pełnomocnictwo do podpisania Wniosku (oryginał lub notarialnie potwierdzona kopia) względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z Wnioskiem.
4.3. Wniosek powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.
4.4. Wniosek powinien być sporządzony w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Każdy dokument składający się na Wniosek powinien być czytelny.

4.5. Każdy dokument składany wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sporządzony w innym języku niż język polski powinien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski.
4.6. Każda poprawka w treści Wniosku, a w szczególności każde przerobienie, przekreślenie, uzupełnienie, nadpisanie, etc powinno być parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym razie nie będzie uwzględnione.
4.7. Dokumenty składane wraz z Wnioskiem, inne niż pełnomocnictwo, mogą być złożone w oryginale lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Poświadczenie za zgodność z oryginałem powinno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem).
4.8. Wniosek oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz opisu kolumn i wierszy. Zaleca się złożenie Wniosku jak i załączników, na formularzach przygotowanych przez Zamawiającego.
4.9 Wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem www.przasnysz.um.gov.pl (w zakładce Przetargi) .

4.10Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez uszkodzenia tego opakowania.
Opakowanie powinno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem Wykonawcy i zaadresowane następująco: Urząd Miasta Przasnysza, ul. J. Kilińskiego 2; 06-300 Przasnysz. [Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na: Przebudowę zabytkowego budynku ratusza oraz placu rynku z ciągami pieszo-jezdnymi w ramach projektu Rewitalizacja rynku w Przasnyszu-rewaloryzacja budynku ratusza etap I oraz przywrócenie ładu przestrzennego na płycie rynku].

4.11 Na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie przewiduje się udzielania żadnych wyjaśnień i odpowiedzi na zapytania.

5.Środki ochrony prawnej.
Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp., przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453161006 (Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452321302 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia: 452332201

Podobne przetargi

300804 / 2014-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kotuń - Kotuń (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Rozwój kultury regionalnej poprzez remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Broszków

249953 / 2010-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wymiana obróbek blacharskich oraz rynien dachowych i rur spustowych w pawilonach I i II Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie

113717 / 2012-05-22 - Uczelnia publiczna

Szkoła Główna Handlowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu elewacji oraz remontu tarasu od strony Kampusu budynku G Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, al. Niepodległości 162

331461 / 2010-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
roboty dodatkowe przy roboty dodatkowe przy remoncie pustostanu lokalu mieszkalnego 27 w budynku przy ulicy Marszałkowskiej 81 w Warszawie.

119307 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Terenów Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie prac konserwatorskich dla dziesięciu kamiennych ław znajdujących się na Rynku Starego Miasta w Warszawie.

134353 / 2013-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja żłobka nr 6 przy ul. Bonifacego 72

241445 / 2009-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Adaptacje pomieszczeń po byłej szkole na potrzeby Domu Dziecka w Równem

203072 / 2012-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja sali chemicznej, pomalowanie części pomieszczeń oraz wykonanie wentylacji w sali komputerowej, bibliotece i czytelni z korytarzem w budynku V L.O. przy ul. Nowolipie 8 w Warszawie (znak sprawy ZP-46/12).

363440 / 2009-10-16 - Inny: samorzadowa jednostka budżetowa

Placówka Wielofunkcyjna Słoneczny Dom - Radom (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Zadanie I Remonty budowlano-instalacyjne pomieszczeń Placówki Wielofunkcyjnej Słoneczny Dom w Radomiu Zadanie II Zagospodarowanie terenu - droga dojazdowa, droga pożarowa

65274 / 2010-03-09 - Uczelnia publiczna

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
REMONT WEJŚCIA OD STRONY PÓŁNOCNEJ DO BUDYNKU WYDZIAŁU INŻYNIERII LĄDOWEJ - ZW/150/2010

90885 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Pruszynie wraz z zagospodarowaniem terenu oraz remontem pomieszczeń wewnątrz budynku

39250 / 2016-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Żoliborz - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Zamówienie uzupełniające na roboty budowlano-montażowe do zadania pn.: Rozbudowa pomieszczenia egzaminacyjnego wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 .

227185 / 2011-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie robót remontowo malarskich połączonych z wymianą wykładzin w siedzibie Biura Audytu Wewnętrznego Urzędu m. st. Warszawy przy ul. Górskiego 7, w pomieszczeniach na parterze i I piętrze z materiałów własnych

277406 / 2015-10-19 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu dwóch lokali mieszkalnych przed ponownym zasiedleniem położonych w Szczecinie przy ul. Gen. Z. Sadowskiego 3/3 i 3B/5

136227 / 2012-06-22 - Inny: Oświata

Ośrodek Rozwoju Edukacji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Rozbiórka oraz wykonanie nowych tarasów i schodów zewnętrznych w Centrum Szkoleniowym w Sulejówku