128023 / 2012-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina DÄ…bie (DÄ…bie)
Przebudowa drogi gminnej w Ciemnicach, Gmina Dąbie, woj lubuskie.
Opis zamówienia
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
A. ZAKRES OPRACOWANIA
Zadanie obejmuje odcinek drogi gminnej o długości 632,30 m. tj. ul. Krótka oraz ul. Piastowska od ul. Łąkowej do drogi powiatowej. W ramach zadania zostaną równie przebudowane zjazdy do posesji. Projektuje się take nieznaczne korekty istniejącego sposobu odwodnienia ulic poprzez nadanie jezdni odpowiednich spadków podłużnych oraz poprzecznych oraz wykonanie poboczy gruntowych umożliwiających sprawny odbiór wody opadowej na przyległe tereny zielone.
Celem przebudowy drogi gminnej w Ciemnicach jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, uporządkowanie układu komunikacyjnego oraz podniesienie komfortu jazdy użytkownikom drogi.
A1. STAN ISTNIEJACY Obecnie ulice Krótka i Piastowska w Ciemnicach posiadają nawierzchnie gruntowe. Brak jest oznakowania pionowego oraz oznaczenia skrzyżowań. Dojazd do posesji odbywa się zjazdami gruntowymi. Droga nie posiada odwodnienia oraz właściwych spadków poprzecznych. Na całym odcinku ruch odbywa się dwukierunkowo.
Teren na którym projektuje się przebudowę jezdni posiada charakter typowo siedliskowo -wiejski.
A2. STAN PROJEKTOWANY
A2.1. Dane techniczne.
a) PARAMETRY PROJEKTOWANYCH ULIC : Klasa dróg: gminne lokalne, Vp=30km/h
- Droga km 0+000 do km 0+200 , szer. 5,0 m, klasa L
- Droga km 0+200 do km 0+632,30, szer. 3,5 m, klasa L b) Zestawienie powierzchni:
PROJEKTOWANYCH ELEMENTÓW (JEZDNIA, ZJAZDY): F=2884,72m2 POWIERZCHNIA JEZDNI GŁÓWNEJ o szer. 3,50- 5,0 m: F=2562,36m2 POWIERZCHNIA ZJAZDÓW PUBLICZNYCH od 3,00m do 5,00m łączna: F=224,12m2
POWIERZCHNIA ZJAZDÓW INDYWIDUALNYCH szer. 3,00 m łączna: F=98,24m2
Odwodnienie - za pomocą spadków w pobocze gruntowe i dalej w przyległy teren
A2.2. Ulice w Planie.
Na odcinku drogi objętym zakresem opracowania projektuje się nawierzchnie z betonowej kostki na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Od km 0+000,0 do km 0+200,0 projektuje się jezdnie o szerokości 5,0 m. Na tym odcinku ruch będzie odbywał się w obydwu kierunkach. Natomiast na odcinku od km 0+200,0 do końca opracowania tj. km 0+632,30 projektuje się jezdnie o szerokości 3,5 m, gdzie przewiduje się ruch jednokierunkowy. Jest to podyktowane istniejąca szerokością pasa drogowego. Obramowanie jezdni przewidziano z krawężników betonowych 15x30 cm wtopionych do poziomu jezdni. Projektuje się pobocza o szerokości 0,75 m umocnione kruszywem łamanym o uziarnieniu 0/31,5 mm. Zjazdy do posesji projektuje się również o nawierzchni z betonowej kostki. Odwodnienie drogi odbywać się będzie powierzchniowo przez nadanie spadków podłużnych i poprzecznych. Projektowana przebudowa jezdni ze swojej natury związana jest z geometrią istniejącej drogi. Geometrię projektowanej drogi oparto na 2 punktach głównych tj. początek i koniec oraz 10 wierzchołkach łuków pokazanych na planie sytuacyjnym.
A.2.3. Nawierzchnia w profilu podłużnym i odwodnienie.
Projektuje się niweletę o pochyleniu od 0,65% do 5,57%. Odwodnienie drogi będzie się odbywało za pomocą spadków podłużnych niwelety oraz spadków poprzecznych jezdni 2% przez pobocza gruntowe do przyległego terenu - zgodnie z obecnie funkcjonującym sposobem odwodnienia
A2.4. Konstrukcja ulic i zjazdów.
A2.4.1. Droga główna ruch KR 1, konstrukcja z kostki betonowej:
- W-wa ścieralna z kostki betonowej grub. 8Cm (szara) - Podsypka cementowo-piaskowa 1:4, gr. 5cm - Podbudowa mineralna z kruszywa łamanego 0/31.5 gr.20cm stabilizowanego mechanicznie;
- Wzmocnienie podłoża z gruntu stabilizowanego cementem (stabilizacja na miejscu) grub. 10Cm, Rm=1,5MPa
A2.4.2. Zjazdy do posesji:
- W-wa ścieralna kostki betonowej grub. 8Cm (czerwona), - Podsypka cementowo-piaskowa 1:4, gr. 5cm, - Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5mm grub.20cm Styk zjazdu z jezdnią winien mieć krawężnik do wysokości 2-4cm powyżej jezdni na całej długości zjazdu. Wszystkie zjazdy w pełnym obramowaniu krawężnikiem betonowym.
A2.4.3. Pobocza:
Projektuje się pobocza z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr.10cm na szerokości 0,75 m.
B. Ochrona Środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 lipca 2004 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz.U. Nr 168, poz. 1763), cytat:
§ 19. 1. Wody opadowe i roztopowe ujęte w szczelne, otwarte lub zamknięte systemy kanalizacyjne wprowadzane do wód lub do ziemi:
1) z powierzchni szczelnej terenów przemysłowych, składowych, baz transportowych, portów, lotnisk, centrów miast, budowli kolejowych, dróg zaliczanych do kategorii krajowych i wojewódzkich oraz powiatowych klasy G, a także parkingów o powierzchni powyżej 0,1 ha, powinny być oczyszczone w ilości, jaka powstaje z opadów o natężeniu co najmniej 15l na sekundę na 1 ha,
2) z powierzchni szczelnej obiektów magazynowania i dystrybucji paliw, powinny być
oczyszczone, w ilości, jaka powstaje z opadów o częstości występowania jeden raz w roku i czasie trwania 15 minut, lecz w ilości nie mniejszej niż powstająca z opadów o natężeniu 77l na sekundę na 1 ha - w taki sposób, aby w odpływie do odbiornika zawartość zawiesin ogólnych była nie większą niż 100 mg/l, a substancji ropopochodnych - nie większa niż 15 mg/l.
2. Wody opadowe lub roztopowe pochodzące z dachów oraz powierzchni innych niż powierzchnie, o których mowa w ust. 1, mogą być wprowadzane do wód lub do ziemi bez oczyszczania.
Cytowane przepisy wskazują, że dla projektowanych ulic - drogi kategorii L
- nie zachodzi potrzeba oczyszczania wód opadowych wprowadzanych do ziemi lub wód.
B1. Inne wymagania dotyczące środowiska:
a)postępowanie z urobkiem:
- nadmiar ziemi z wykopów zostanie wykorzystany gospodarczo w miejscach położonych blisko terenu budowy lub złożony na składowiskach odpadów,
b)postępowanie z odpadami - powstające odpady (poza niewykorzystanym gruntem) stanowić będą odpady związane bezpośrednio z materiałami budowlanymi użytymi w przeszłości na miejscu projektowanej inwestycji. Odpady powinny zostać wywiezione na najbliższe składowisko odpadów. Jeśli zajdzie stosowna możliwość (ocenia Inspektor Nadzoru) można przyjąć alternatywnie, iż:
- kruszywo mineralne z rozbiórki istniejących podbudów zostanie użyte do wbudowania w dolne warstwy podbudów lub na zjazdach,
- gruz bitumiczny zostanie ponownie wykorzystany podczas recyklingu; technologią recyklingu dysponują przedsiębiorstwa remontujące drogi, posiadające stosowne recyklery.
c) Systemy korzeniowe drzew chronić przed uszkodzeniem. Kształtować płaszczyzny chodnika, poboczy, skarp wokół drzew w sposób umożliwiający dopływ opadowej wody do systemu korzeniowego.
d) W trakcie wykonywania robót budowlanych emisja hałasu winna być ograniczona do niezbędnego minimum wyłącznie w porze dziennej.
e) Wykonawca robót budowlanych musi posiadać uregulowaną stronę formalną w zakresie wytwarzania i gospodarowania odpadami stosownie do wymogów ustawy z 27 kwietnia 2001r. o odpadach (Dz. U. nr 62, poz. 628 ze zmianami). Odpady wywozić na składowiska odpadów w szczelnie zamkniętych pojemnikach lub pod plandeką (materiały masowe).
f) Roboty prowadzić sprawnym sprzętem, bez wycieków oleju czy paliwa.
B2. Charakterystyka ekologiczna obiektu.
Przebudowa istn. drogi nie wpłynie niekorzystnie na środowisko. Jej lokalny charakter nie spowoduje wzrostu ruchu samochodowego oraz nie zmieni znacząco istniejących warunków odwodnienia przyległego terenu. Projektowane jezdnie zostaną zbudowane z materiałów dopuszczonych do stosowania w budownictwie drogowym, posiadającymi stosowne certyfikaty jakości.
Na przedmiotowym terenie objętym inwestycją nie ma obiektów podlegającej ochronie przyrody
B3. Wytyczne dla Kierownika Budowy sporządzającego Plan Bezpieczeństwa
i Ochrony Zdrowia na czas trwania robót budowlanych
Przed przystąpieniem do wykonywania robót objętych niniejszym projektem kierownik budowy przedstawi szczegółowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Plan BIOZ powinien być sporządzony zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994roku Prawo Budowlane (Dz.U. Nr 1006/200 poz. 1126 z późniejszymi zmianami). Zakres i formę planu BIOZ określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27.08.2002r (Dz.U. Nr 151/2002 poz. 1256)
W planie BIOZ należy szczególnie uwzględnić roboty występujące w niniejszym opracowaniu.
B4. Zawartość części opisowej Planu BiOZ :
- zakres robót i kolejność ich realizacji
- informacje dotyczące przewidywanych zagrożeń
- informacje o wydzieleniu o oznakowaniu miejsca prowadzenia robót
- informacje o sposobie prowadzenia instruktażu pracowników przed rozpoczęciem robót (pomoc doraźna w razie wypadku, środki ochrony osobistej, osoby nadzorujące prace szczególnie niebezpieczne, przechowywanie substancji niebezpiecznych)
- wskazanie miejsca przechowywania dokumentacji budowy
B5. Zawartość części rysunkowej Planu BiOZ
( na planie zagospodarowania działki):
- czytelna legenda
- oznaczenie czynników stwarzających zagrożenie
-rozmieszczenie urządzeń p.-poż., punktów czerpalnych i dojazdu pożarowego
- rozmieszczenie sprzętu ratunkowego
- lokalizacja węzła betoniarskiego
- przedstawienie rozwiązań układów komunikacyjnych i transportu na potrzeby budowy
- lokalizacja pomieszczeń higieniczno -sanitamych
B6. Wykaz robót stwarzających szczególne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi pracujących na przedmiotowej budowie.
- Wykonywanie robót ziemnych polegających na załadunku ziemi i gruzu z rozbiórek na samochody za pomocą koparek
- Wykonywanie głębokich wykopów do 2,5m głębokości w związku z budową instalacji, w szczególności elementów kanalizacji deszczowej
- rozładunek kostki betonowej i prefabrykatów betonowych - palety o masie powyżej 1tony,
- układanie podbudowy z kruszywa łamanego - ruch walców zagęszczających mieszanki przy jednoczesnej obecności robotników.
- Wykonywanie prac w bliskim sąsiedztwie sieci gazowej oraz energetycznej.
B7. Urządzenia obce. Wywłaszczenia terenu. Inne informacje.
Projektowana inwestycja zawiera się w następujących działkach:
Gmina Dąbie, obręb: Ciemnice, dz. nr: 376/3, 388, 379, 385.
Inwestor dysponuje w/w działkami na cele przedmiotowej inwestycji. W obrębie prowadzonych robót znajduje się uzbrojenie w postaci: linii energetycznych, linii wodociągowej oraz telekomunikacyjnej. Przed przystąpieniem do robót należy powiadomić wszystkich właścicieli urządzeń (zgodnie z warunkami podanymi w uzgodnieniach). Roboty prowadzić zgodnie z wymaganiami i warunkami uzgodnień. Przed przystąpieniem do robót w sąsiedztwie urządzeń obcych dokonać ich lokalizacji w celu uniknięcia ich uszkodzenia.
C. Uwagi:
1) Jeżeli wystąpią nazwy własne producentów materiałów należy je traktować jako przykładowe.
2)Możliwe jest zastosowanie produktów innych firm pod warunkiem utrzymania założonych parametrów jakościowych.
3)W dokumentacji technicznej w przypadku wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia dodaje się wyrazy: lub równoważny.
4)Szczegółowy zakres, ilość, wyszczególnienie zawiera przedmiar robót, stanowiący integralną część niniejszej SIWZ oraz Projekt Budowlany, specyfikacja techniczna i SIWZ z załącznikami.
Załącza się Dokumentację Techniczną na całość zadania.
5)Zamawiający dokonał zgłoszenia tego zadania do Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, które załączone jest do SIWZ.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
6. Informacja na temat możliwości powierzenia przez wykonawcę wykonania części lub całości zamówienia podwykonawcom:
Wykonawca może powierzyć wykonanie części lub całości niniejszego zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku zobowiązany jest do wykazania w formularzu ofertowym części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
Dodatkowe informacje na temat podwykonawców:
Wykonawca odpowiada w pełni wobec Zamawiającego za czynności wykonane przez Podwykonawcę i jego personel oraz osoby z nim współpracujące.
7. Wymagania stawiane Wykonawcy:
7.1 Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
7.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
7.3 Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
7.4 Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
7.5 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
7.6 Inne:
1) Wykonawcy zaleca się przeprowadzenie inspekcji i badanie placu budowy
z otoczeniem w celu oszacowania na własną odpowiedzialność, na własny koszt i ryzyko wszystkich danych, jakie mogą okazać się niezbędne do przygotowania oferty.
2) Cena ofert powinna obejmować koszty wykonania zamówienia (wraz z kosztami dodatkowymi wszelkich robót przygotowawczych, kosztami uzgodnień, delegacji, organizacji itp.) 3) Przy wyliczaniu ceny ofertowej Wykonawca ujmuje w cenach jednostkowych robót koszt prac:
a) związanych z pomiarami geodezyjnymi po realizacji zadania i dokumentacją powykonawczą całości realizowanego zadania,
b) zabezpieczenia robót pod względem BHP,
c) prace przygotowawcze i porządkowe w trakcie i po realizacji robót,
d) koszt energii elektrycznej i wody (w przypadku korzystania z zasobów zamawiającego)
mimo nie podania ich w przedmiarze robót.
e) koszty opracowania we własnym zakresie Projektu Tymczasowej Organizacji Ruchu i wszelkich innych kosztów z tym związanych.
8. Wymagania organizacyjne -----
9. Wymagania dot. Gwarancji:
WYKONAWCA udziela gwarancji na wykonany przedmiot umowy przez okres 36 miesięcy, zgodnie z przepisami o gwarancji z art. 577-582 K.C., licząc od dnia odbioru końcowego i przedłuża termin rękojmi do 39 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 128023
Data publikacji: 2012-06-12
Nazwa: Gmina Dąbie
Ulica: ul. Szeroka 4
Numer domu: 4
Miejscowość: Dąbie
Kod pocztowy: 66-615
Województwo / kraj: lubuskie
Numer telefonu: 068 3835148
Numer faxu: 068 3832148
Adres strony internetowej: www.dabie.pl
Regon: 00053938300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa drogi gminnej w Ciemnicach, Gmina Dąbie, woj lubuskie.
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
A. ZAKRES OPRACOWANIA
Zadanie obejmuje odcinek drogi gminnej o długości 632,30 m. tj. ul. Krótka oraz ul. Piastowska od ul. Łąkowej do drogi powiatowej. W ramach zadania zostaną równie przebudowane zjazdy do posesji. Projektuje się take nieznaczne korekty istniejącego sposobu odwodnienia ulic poprzez nadanie jezdni odpowiednich spadków podłużnych oraz poprzecznych oraz wykonanie poboczy gruntowych umożliwiających sprawny odbiór wody opadowej na przyległe tereny zielone.
Celem przebudowy drogi gminnej w Ciemnicach jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, uporządkowanie układu komunikacyjnego oraz podniesienie komfortu jazdy użytkownikom drogi.
A1. STAN ISTNIEJACY Obecnie ulice Krótka i Piastowska w Ciemnicach posiadają nawierzchnie gruntowe. Brak jest oznakowania pionowego oraz oznaczenia skrzyżowań. Dojazd do posesji odbywa się zjazdami gruntowymi. Droga nie posiada odwodnienia oraz właściwych spadków poprzecznych. Na całym odcinku ruch odbywa się dwukierunkowo.
Teren na którym projektuje się przebudowę jezdni posiada charakter typowo siedliskowo -wiejski.
A2. STAN PROJEKTOWANY
A2.1. Dane techniczne.
a) PARAMETRY PROJEKTOWANYCH ULIC : Klasa dróg: gminne lokalne, Vp=30km/h
- Droga km 0+000 do km 0+200 , szer. 5,0 m, klasa L
- Droga km 0+200 do km 0+632,30, szer. 3,5 m, klasa L b) Zestawienie powierzchni:
PROJEKTOWANYCH ELEMENTÓW (JEZDNIA, ZJAZDY): F=2884,72m2 POWIERZCHNIA JEZDNI GŁÓWNEJ o szer. 3,50- 5,0 m: F=2562,36m2 POWIERZCHNIA ZJAZDÓW PUBLICZNYCH od 3,00m do 5,00m łączna: F=224,12m2
POWIERZCHNIA ZJAZDÓW INDYWIDUALNYCH szer. 3,00 m łączna: F=98,24m2
Odwodnienie - za pomocą spadków w pobocze gruntowe i dalej w przyległy teren
A2.2. Ulice w Planie.
Na odcinku drogi objętym zakresem opracowania projektuje się nawierzchnie z betonowej kostki na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Od km 0+000,0 do km 0+200,0 projektuje się jezdnie o szerokości 5,0 m. Na tym odcinku ruch będzie odbywał się w obydwu kierunkach. Natomiast na odcinku od km 0+200,0 do końca opracowania tj. km 0+632,30 projektuje się jezdnie o szerokości 3,5 m, gdzie przewiduje się ruch jednokierunkowy. Jest to podyktowane istniejąca szerokością pasa drogowego. Obramowanie jezdni przewidziano z krawężników betonowych 15x30 cm wtopionych do poziomu jezdni. Projektuje się pobocza o szerokości 0,75 m umocnione kruszywem łamanym o uziarnieniu 0/31,5 mm. Zjazdy do posesji projektuje się również o nawierzchni z betonowej kostki. Odwodnienie drogi odbywać się będzie powierzchniowo przez nadanie spadków podłużnych i poprzecznych. Projektowana przebudowa jezdni ze swojej natury związana jest z geometrią istniejącej drogi. Geometrię projektowanej drogi oparto na 2 punktach głównych tj. początek i koniec oraz 10 wierzchołkach łuków pokazanych na planie sytuacyjnym.
A.2.3. Nawierzchnia w profilu podłużnym i odwodnienie.
Projektuje się niweletę o pochyleniu od 0,65% do 5,57%. Odwodnienie drogi będzie się odbywało za pomocą spadków podłużnych niwelety oraz spadków poprzecznych jezdni 2% przez pobocza gruntowe do przyległego terenu - zgodnie z obecnie funkcjonującym sposobem odwodnienia
A2.4. Konstrukcja ulic i zjazdów.
A2.4.1. Droga główna ruch KR 1, konstrukcja z kostki betonowej:
- W-wa ścieralna z kostki betonowej grub. 8Cm (szara) - Podsypka cementowo-piaskowa 1:4, gr. 5cm - Podbudowa mineralna z kruszywa łamanego 0/31.5 gr.20cm stabilizowanego mechanicznie;
- Wzmocnienie podłoża z gruntu stabilizowanego cementem (stabilizacja na miejscu) grub. 10Cm, Rm=1,5MPa
A2.4.2. Zjazdy do posesji:
- W-wa ścieralna kostki betonowej grub. 8Cm (czerwona), - Podsypka cementowo-piaskowa 1:4, gr. 5cm, - Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5mm grub.20cm Styk zjazdu z jezdnią winien mieć krawężnik do wysokości 2-4cm powyżej jezdni na całej długości zjazdu. Wszystkie zjazdy w pełnym obramowaniu krawężnikiem betonowym.
A2.4.3. Pobocza:
Projektuje się pobocza z kruszywa łamanego 0/31,5mm gr.10cm na szerokości 0,75 m.
B. Ochrona Środowiska.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 lipca 2004 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz.U. Nr 168, poz. 1763), cytat:
§ 19. 1. Wody opadowe i roztopowe ujęte w szczelne, otwarte lub zamknięte systemy kanalizacyjne wprowadzane do wód lub do ziemi:
1) z powierzchni szczelnej terenów przemysłowych, składowych, baz transportowych, portów, lotnisk, centrów miast, budowli kolejowych, dróg zaliczanych do kategorii krajowych i wojewódzkich oraz powiatowych klasy G, a także parkingów o powierzchni powyżej 0,1 ha, powinny być oczyszczone w ilości, jaka powstaje z opadów o natężeniu co najmniej 15l na sekundę na 1 ha,
2) z powierzchni szczelnej obiektów magazynowania i dystrybucji paliw, powinny być
oczyszczone, w ilości, jaka powstaje z opadów o częstości występowania jeden raz w roku i czasie trwania 15 minut, lecz w ilości nie mniejszej niż powstająca z opadów o natężeniu 77l na sekundę na 1 ha - w taki sposób, aby w odpływie do odbiornika zawartość zawiesin ogólnych była nie większą niż 100 mg/l, a substancji ropopochodnych - nie większa niż 15 mg/l.
2. Wody opadowe lub roztopowe pochodzące z dachów oraz powierzchni innych niż powierzchnie, o których mowa w ust. 1, mogą być wprowadzane do wód lub do ziemi bez oczyszczania.
Cytowane przepisy wskazują, że dla projektowanych ulic - drogi kategorii L
- nie zachodzi potrzeba oczyszczania wód opadowych wprowadzanych do ziemi lub wód.
B1. Inne wymagania dotyczące środowiska:
a)postępowanie z urobkiem:
- nadmiar ziemi z wykopów zostanie wykorzystany gospodarczo w miejscach położonych blisko terenu budowy lub złożony na składowiskach odpadów,
b)postępowanie z odpadami - powstające odpady (poza niewykorzystanym gruntem) stanowić będą odpady związane bezpośrednio z materiałami budowlanymi użytymi w przeszłości na miejscu projektowanej inwestycji. Odpady powinny zostać wywiezione na najbliższe składowisko odpadów. Jeśli zajdzie stosowna możliwość (ocenia Inspektor Nadzoru) można przyjąć alternatywnie, iż:
- kruszywo mineralne z rozbiórki istniejących podbudów zostanie użyte do wbudowania w dolne warstwy podbudów lub na zjazdach,
- gruz bitumiczny zostanie ponownie wykorzystany podczas recyklingu; technologią recyklingu dysponują przedsiębiorstwa remontujące drogi, posiadające stosowne recyklery.
c) Systemy korzeniowe drzew chronić przed uszkodzeniem. Kształtować płaszczyzny chodnika, poboczy, skarp wokół drzew w sposób umożliwiający dopływ opadowej wody do systemu korzeniowego.
d) W trakcie wykonywania robót budowlanych emisja hałasu winna być ograniczona do niezbędnego minimum wyłącznie w porze dziennej.
e) Wykonawca robót budowlanych musi posiadać uregulowaną stronę formalną w zakresie wytwarzania i gospodarowania odpadami stosownie do wymogów ustawy z 27 kwietnia 2001r. o odpadach (Dz. U. nr 62, poz. 628 ze zmianami). Odpady wywozić na składowiska odpadów w szczelnie zamkniętych pojemnikach lub pod plandeką (materiały masowe).
f) Roboty prowadzić sprawnym sprzętem, bez wycieków oleju czy paliwa.
B2. Charakterystyka ekologiczna obiektu.
Przebudowa istn. drogi nie wpłynie niekorzystnie na środowisko. Jej lokalny charakter nie spowoduje wzrostu ruchu samochodowego oraz nie zmieni znacząco istniejących warunków odwodnienia przyległego terenu. Projektowane jezdnie zostaną zbudowane z materiałów dopuszczonych do stosowania w budownictwie drogowym, posiadającymi stosowne certyfikaty jakości.
Na przedmiotowym terenie objętym inwestycją nie ma obiektów podlegającej ochronie przyrody
B3. Wytyczne dla Kierownika Budowy sporządzającego Plan Bezpieczeństwa
i Ochrony Zdrowia na czas trwania robót budowlanych
Przed przystąpieniem do wykonywania robót objętych niniejszym projektem kierownik budowy przedstawi szczegółowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Plan BIOZ powinien być sporządzony zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994roku Prawo Budowlane (Dz.U. Nr 1006/200 poz. 1126 z późniejszymi zmianami). Zakres i formę planu BIOZ określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27.08.2002r (Dz.U. Nr 151/2002 poz. 1256)
W planie BIOZ należy szczególnie uwzględnić roboty występujące w niniejszym opracowaniu.
B4. Zawartość części opisowej Planu BiOZ :
- zakres robót i kolejność ich realizacji
- informacje dotyczące przewidywanych zagrożeń
- informacje o wydzieleniu o oznakowaniu miejsca prowadzenia robót
- informacje o sposobie prowadzenia instruktażu pracowników przed rozpoczęciem robót (pomoc doraźna w razie wypadku, środki ochrony osobistej, osoby nadzorujące prace szczególnie niebezpieczne, przechowywanie substancji niebezpiecznych)
- wskazanie miejsca przechowywania dokumentacji budowy
B5. Zawartość części rysunkowej Planu BiOZ
( na planie zagospodarowania działki):
- czytelna legenda
- oznaczenie czynników stwarzających zagrożenie
-rozmieszczenie urządzeń p.-poż., punktów czerpalnych i dojazdu pożarowego
- rozmieszczenie sprzętu ratunkowego
- lokalizacja węzła betoniarskiego
- przedstawienie rozwiązań układów komunikacyjnych i transportu na potrzeby budowy
- lokalizacja pomieszczeń higieniczno -sanitamych
B6. Wykaz robót stwarzających szczególne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi pracujących na przedmiotowej budowie.
- Wykonywanie robót ziemnych polegających na załadunku ziemi i gruzu z rozbiórek na samochody za pomocą koparek
- Wykonywanie głębokich wykopów do 2,5m głębokości w związku z budową instalacji, w szczególności elementów kanalizacji deszczowej
- rozładunek kostki betonowej i prefabrykatów betonowych - palety o masie powyżej 1tony,
- układanie podbudowy z kruszywa łamanego - ruch walców zagęszczających mieszanki przy jednoczesnej obecności robotników.
- Wykonywanie prac w bliskim sąsiedztwie sieci gazowej oraz energetycznej.
B7. Urządzenia obce. Wywłaszczenia terenu. Inne informacje.
Projektowana inwestycja zawiera się w następujących działkach:
Gmina Dąbie, obręb: Ciemnice, dz. nr: 376/3, 388, 379, 385.
Inwestor dysponuje w/w działkami na cele przedmiotowej inwestycji. W obrębie prowadzonych robót znajduje się uzbrojenie w postaci: linii energetycznych, linii wodociągowej oraz telekomunikacyjnej. Przed przystąpieniem do robót należy powiadomić wszystkich właścicieli urządzeń (zgodnie z warunkami podanymi w uzgodnieniach). Roboty prowadzić zgodnie z wymaganiami i warunkami uzgodnień. Przed przystąpieniem do robót w sąsiedztwie urządzeń obcych dokonać ich lokalizacji w celu uniknięcia ich uszkodzenia.
C. Uwagi:
1) Jeżeli wystąpią nazwy własne producentów materiałów należy je traktować jako przykładowe.
2)Możliwe jest zastosowanie produktów innych firm pod warunkiem utrzymania założonych parametrów jakościowych.
3)W dokumentacji technicznej w przypadku wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia dodaje się wyrazy: lub równoważny.
4)Szczegółowy zakres, ilość, wyszczególnienie zawiera przedmiar robót, stanowiący integralną część niniejszej SIWZ oraz Projekt Budowlany, specyfikacja techniczna i SIWZ z załącznikami.
Załącza się Dokumentację Techniczną na całość zadania.
5)Zamawiający dokonał zgłoszenia tego zadania do Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, które załączone jest do SIWZ.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
6. Informacja na temat możliwości powierzenia przez wykonawcę wykonania części lub całości zamówienia podwykonawcom:
Wykonawca może powierzyć wykonanie części lub całości niniejszego zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku zobowiązany jest do wykazania w formularzu ofertowym części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
Dodatkowe informacje na temat podwykonawców:
Wykonawca odpowiada w pełni wobec Zamawiającego za czynności wykonane przez Podwykonawcę i jego personel oraz osoby z nim współpracujące.
7. Wymagania stawiane Wykonawcy:
7.1 Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
7.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
7.3 Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
7.4 Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
7.5 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
7.6 Inne:
1) Wykonawcy zaleca się przeprowadzenie inspekcji i badanie placu budowy
z otoczeniem w celu oszacowania na własną odpowiedzialność, na własny koszt i ryzyko wszystkich danych, jakie mogą okazać się niezbędne do przygotowania oferty.
2) Cena ofert powinna obejmować koszty wykonania zamówienia (wraz z kosztami dodatkowymi wszelkich robót przygotowawczych, kosztami uzgodnień, delegacji, organizacji itp.) 3) Przy wyliczaniu ceny ofertowej Wykonawca ujmuje w cenach jednostkowych robót koszt prac:
a) związanych z pomiarami geodezyjnymi po realizacji zadania i dokumentacją powykonawczą całości realizowanego zadania,
b) zabezpieczenia robót pod względem BHP,
c) prace przygotowawcze i porządkowe w trakcie i po realizacji robót,
d) koszt energii elektrycznej i wody (w przypadku korzystania z zasobów zamawiającego)
mimo nie podania ich w przedmiarze robót.
e) koszty opracowania we własnym zakresie Projektu Tymczasowej Organizacji Ruchu i wszelkich innych kosztów z tym związanych.
8. Wymagania organizacyjne -----
9. Wymagania dot. Gwarancji:
WYKONAWCA udziela gwarancji na wykonany przedmiot umowy przez okres 36 miesięcy, zgodnie z przepisami o gwarancji z art. 577-582 K.C., licząc od dnia odbioru końcowego i przedłuża termin rękojmi do 39 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego.
Kody CPV:
452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2012
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
1. O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
- posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia wymaga posiadania specjalnych uprawnień (koncesja, zezwolenie, licencja) - Jeżeli firma posiada koncesje, zezwolenia lub licencje na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem to może je załączyć do oferty. Nie dołączenie takich dokumentów nie stanowi przesłanki do odrzucenia oferty.
Uwaga: Punkt ten dotyczy tylko Wykonawcy (wybranego przez Zamawiającego), który składa wymienione tu dokumenty najpóźniej w dniu podpisania umowy w siedzibie Zamawiającego. Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
- kserokopie lub odpisy uprawnień w zakresie projektowania i kierowania robotami budowlanymi w występujących tu branżach dla wyznaczonego(-ch) do nadzoru kierownika(ów) budowy wraz z aktualnym(-i) zaświadczeniem(-ami) o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Potencjał techniczny:
Spełnianie warunków udziału w zakresie potencjału technicznego oraz osób wykonawca potwierdza w Oświadczeniu załączonym do oferty - załącznik nr 2.1 do SIWZ, (z zastrzeżeniem pkt. 1, ust. 1, Rozdziału V SIWZ).
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnianie warunków udziału w zakresie potencjału technicznego oraz osób wykonawca potwierdza w Oświadczeniu załączonym do oferty - załącznik nr 2.1 do SIWZ, (z zastrzeżeniem pkt. 1, ust. 1, Rozdziału V SIWZ).
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
A.1) Formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę - załącznik nr 1 do SIWZ.
A.2) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych - załącznik nr 2.1 do SIWZ.
A.3) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych - załącznik nr 2.2 do SIWZ.
A.4.) Kosztorys ofertowy.
A.5) Dowód wniesienia wadium (nie dotyczy).
A.6) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub z przedstawionych dokumentów rejestrowych.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1.Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności.
2.Dopuszcza się wprowadzanie zmian w treści umowy w zakresie terminu wykonania zamówienia, gdy zmiana spowodowana jest okolicznościami, których nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia, a w szczególności:
warunkami atmosferycznymi,
klęskami żywiołowymi, niemożliwymi do przewidzenia warunkami geologicznymi terenu budowy, odmiennymi od przyjętych w dokumentacji projektowej,
przyczynami zależnymi od Zamawiającego, np. nieterminowe oddanie placu budowy,
sposobem spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
niedostępnością na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
pojawienia się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
pojawienia się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
wystąpienia konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych /technologicznych/ niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie rozwiązań przewidzianych w projekcie groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy, skutkowałoby koniecznością ponoszenia wyższych kosztów eksploatacji obiektu bądź byłoby korzystne dla Zamawiającego ze względów ekonomicznych, ochrony środowiska itp.
3.Jeżeli w toku realizacji wystąpi konieczność wykonania robót dodatkowych, Wykonawca zobowiązany jest wykonać te roboty na dodatkowe zamówienie Zamawiającego i wycenić je według stawek kalkulacyjnych przyjętych w ofercie. Dla robót, materiałów (i ewentualnie sprzętu) niewystępujących w ofercie podstawę obliczenia wynagrodzenia stanowią ceny nie wyższe, niż średnie ceny i stawki narzutów kosztów pośrednich i zysku publikowane w Sekocenbudzie za ostatni miesiąc poprzedzający zlecenie robót dodatkowych. Podstawą do ustalania kosztorysowych nakładów rzeczowych będą odpowiednie Katalogi Nakładów Rzeczowych (KNR-y).
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dabie.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Dąbie ul. Szeroka 4 66-615 Dąbie. Pokój nr 5 u Tadeusza Szejbakowskiego Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30. Kasa (pokój nr 8) czynna 9.00 - 14.00.
Data składania wniosków, ofert: 29/06/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
W siedzibie zamawiającego: ulica Szeroka 4 66-615 Dąbie, pokój nr 2 (Sekretariat) w budynku Urzędu Gminy Dąbie.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
317798 / 2009-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Remont drogi powiatowej nr 1061F ul. Przejazdowa w Szprotawie w km od 0+000 do 0+351
80558 / 2015-04-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bobrowice - Bobrowice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Roboty dodatkowe dot. zadania pn. Utwardzenie drogi gruntowej w miejscowości Dęby
153839 / 2014-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina DÄ…bie - DÄ…bie (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Przebudowa ul. Słonecznej w Połupinie, Gmina Dąbie, woj lubuskie
232773 / 2011-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Remont nawierzchni jezdni i chodników w ciągu ulicy Kościuszki w Żaganiu
203197 / 2014-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina DÄ…bie - DÄ…bie (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Przebudowa ul. Piastowskiej w miejscowości Ciemnice, Gmina Dąbie, woj lubuskie
318166 / 2012-08-28 - Inny: Administracja Lasów
Lasy Państwowe Ośrodek Transportu Leśnego Świebodzin - Świebodzin (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Wykonanie robót budowlanych polegających na wzmocnieniu podłoża geosyntetykami na przebudowywanym dojeździe pożarowym nr 43 Lotniskowa w leśnictwie Kolesin w Nadleśnictwie Babimost.
87856 / 2016-04-14 - Inny: Skarb Państwa PGL Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Kłodawa - Kłodawa (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Budowa przepustu na rzece Santoczna wraz z przebudową drogi leśnej.
21522 / 2015-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bobrowice - Bobrowice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Utwardzenie drogi gruntowej w miejscowości Dęby
241569 / 2008-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Międzyrzecz - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Modernizacja drogi gruntowej w Świętym Wojciechu
24596 / 2009-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
REMONT DRÓG POWIATOWYCH NR 1081F OD KM. 1+886,00 DO KM. 3+510,00 I NR 1082F OD KM. 4+637,00 DO KM. 6+000,00
197813 / 2011-07-20 - Inny: Skarb Państwa Jednostka Organizacyjna Nieposiadająca Osobowości Prawnej
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe reprezentujące Skarb Państwa Nadleśnictwo Bogdaniec - Bogdaniec (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Budowa dojazdu pożarowego nr 53 o całkowitej długości 5 km 846,10 m, zlokalizowanego na działkach o nr ewid. 1757; 1758; 1759 w obrębie Witnica, na działkach nr 409; 410; 420; 423; 428; 429 w obrębie Mościczki oraz na działkach nr 549; 550; 577; 580; 581; 586; 587; 592; 600; 605 w miejscowości i obrębie ewidencyjnym Mościce, gm. Witnica.
104213 / 2012-05-10 - Inny: PGL LP Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Lubniewice - Lubniewice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Budowa drogi leśnej ppoż nr 30 w leśnictwach Rudna i Miechów
144763 / 2012-07-03 - Inny: PGL LP Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Lubniewice - Lubniewice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Budowa drogi leśnej ppoż nr 38 z tłucznia kamiennego w Nadleśnictwie Lubniewice - etap I
125003 / 2014-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina DÄ…bie - DÄ…bie (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Przebudowa ul. Słonecznej w Połupinie, Gmina Dąbie, woj lubuskie
45063 / 2011-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Cybinka - Cybinka (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
BUDOWA DROGI - ulica Sienkiewicza w Cybince
99649 / 2011-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Powierzchniowe utrwalenie nawierzchni dróg Powiatu Żagańskiego
133300 / 2011-05-28 - Inny: SKarb Państwa PGL Lp
Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie - Strzelce Krajeńskie (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
remont drogi leśnej nr inw. 220-00980 na terenie leśnictwa Wielisławice
137705 / 2011-05-13 - Inny: PGL LP Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Lubniewice - Lubniewice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Budowa drogi leśnej przeciwpożarowej nr 25 w Nadleśnictwie Lubniewice
95079 / 2016-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Małomice - Małomice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Poprawa gminnej infrastruktury drogowej na terenie Gminy Małomice z uwzględnieniem dostępności użytkowników dróg w miejscowości Śliwnik do dróg wyższej kategorii
25293 / 2011-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Przebudowa ulic Bolesławieckiej i Chrobrego w Żaganiu
71104 / 2015-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bobrowice - Bobrowice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Roboty dodatkowe dot. utwardzenia drogi gruntowej w miejscowości Dęby
165680 / 2009-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1080F od km 10+279,00 do km 13+850,00
269338 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Remont drogi powiatowej nr 1061F ul. Przejazdowa w Szprotawie w km od 0+000 do 0+351
128769 / 2012-06-12 - Inny: PGL LP Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Lubniewice - Lubniewice (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Budowa drogi leśnej ppoż nr 30 w leśnictwach Rudna i Miechów
40898 / 2016-02-24 - Inny: Skarb Państwa PGL Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Kłodawa - Kłodawa (lubuskie)
CPV: 452331237 (Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych)
Budowa przepustu na rzece Santoczna wraz z przebudową drogi leśnej