Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

257615 / 2011-09-29 - Uczelnia publiczna / Politechnika Poznańska (Poznań)

Kompleksowa realizacja zadania Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej- roboty
ziemne, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, instalacje wewnętrzne, sieci, roboty drogowe, roboty związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe oraz wyposażenie sali sportowej wymagające montażu elementów w posadzce i ścianach oraz podwieszane do konstrukcji dachu , w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Kompleksowa realizacja zadania Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej- roboty ziemne, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, instalacje wewnętrzne, sieci, roboty drogowe , roboty związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe oraz wyposażenie sali sportowej wymagające montażu elementów w posadzce i ścianach oraz podwieszane do konstrukcji dachu, w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj zgodnie z postanowieniami Programu Funkcjonalno - Użytkowego.

Zadanie składa się z :
1) rozbiórki istniejącej sali sportowej i centrum dydaktycznego oraz demontażu i usunięciu kolizji sieci zewnętrznych,
2) części projektowej - obejmującej wykonanie kompletnej pełnobranżowej dokumentacji wykonawczej dotyczącej budowy Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. (Dz. U. z 2004 r. nr 202 poz. 2072 z późn.zm.). Dokumentację należy opracować na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz dokumentów wyszczególnionych w załącznikach nr 10 - 14 do niniejszej SIWZ.
3)części realizacyjnej - obejmującej wykonanie pełnobranżowych robót budowlanych związanych z budową Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej wg sporządzonej przez Wykonawcę, a zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji wykonawczej.

Niezbędny zakres prac do wykonania:
a) Sporządzenie pełnobranżowego projektu wykonawczego budowy Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej (4 egz. projektu wykonawczego zawierającego część rysunkową, w tym opracowania warsztatowe, opisową, zestawienia materiałów oraz szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z niezbędnymi uzgodnieniami formalno-prawnymi z nich wynikającymi w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej).
b) Projekt kolorystyki elewacji i wizualizacja budynku - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
c) Projekt aranżacji i kolorystyki wnętrz - 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
d) Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia wraz z ich uzgodnieniem i zatwierdzeniem - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
e) Ponadto dokumentacja projektowa musi zawierać min.:
- Operat akustyczny - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Wytyczne ochrony przeciwpożarowej budynku i scenariusz ewakuacji - 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót i ewentualnych objazdów tymczasowych na czas budowy - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Projekt organizacji robót ziemnych i montażowych - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Projekt zaplecza technicznego budowy - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej.
f) Pełny zakres prac robót budowlanych pełnobranżowych związanych z budową Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej, które powinny być zrealizowane wg sporządzonego przez Wykonawcę, a zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu wykonawczego.
g) opracowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego dla całego zadania,
h) przygotowanie dokumentów i uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej dla wykonanego obiektu,
i) uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie wykonanego obiektu.

2. Ogólny opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie kompleksu zabudowań Politechniki Poznańskiej w miejscu istniejącej sali sportowej i centrum dydaktycznego przewidzianych do rozbiórki. Teren w pełni zagospodarowany , zabudowany z możliwością wprowadzenia budowy i przebudowy zgodnie z wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego ,Kampus Politechniki Poznańskiej w paśmie Warta w Poznaniu zatwierdzony Uchwałą nr XXIV216V2007 Rady Miasta Poznania z dnia 23 października 2007 roku. W sąsiedztwie projektowanego budynku znajdują się obiekty zamieszkania zbiorowego (akademiki) oraz budynki dydaktyczne PP . Teren zagospodarowany (ścieżki piesze , droga pożarowa, zieleń) i uzbrojony .Projektowana hala sportowa wymaga przebudowy infrastruktury , usunięcia drzew w minimalnym zakresie (drzewa owocowe 4szt. , sosna i krzewy w obrębie parkingu) oraz przebudowy drogi pożarowej i nawierzchni utwardzonej z miejscami postojowymi.
Zamierzeniem inwestycyjnym jest budowa hali sportowej z zapleczem socjalnym i technicznym Program projektowanej hali został opracowany dla potrzeb wychowania fizycznego i sportu akademickiego oraz rozgrywek ligowych w zespołowych grach sportowych dla studentów Politechniki Poznańskiej. Główną funkcję obiektu stanowi wielofunkcyjna sala sportowa przystosowana przede wszystkim do prowadzenia zajęć w grach zespołowych.
Projektowana hala sportowa funkcjonalnie powiązana jest z zespołem sportowym zlokalizowanym w parterze budynku, do którego jest dobudowana. Projektowany obiekt obsługiwany jest wejściem głównym zewnętrznym, niezależnym, zlokalizowanym od strony zachodniej oraz wejściem bocznym z istniejącego studium WF oraz dodatkowymi wyjściami ewakuacyjnymi.
Wszystkie prace budowlane (z wyjątkiem fundamentowych), związane ze stykiem projektowanej hali i domem studenckim należą do etapu - remont i przebudowa domu studenckiego:
- przebicia i przemurowania otworów w ścianie domu studenckiego
- osadzenie drzwi przeciwpożarowych EI60
- adaptacja pomieszczeń funkcjonalnie związanych z salą sportową , znajdujących
się w domu studenckim
- przebudowa dachu (wprowadzenie koryta odwadniającego halę i rur spustowych)
- wykonanie obróbek blacharskich na styku hali z domem studenckim.
Terminy powyższych prac budowlanych należy ustalić z wykonawcą etapu - remont i przebudowa domu studenckiego.
Projektowana hala sportowa jest obiektem jednokondygnacyjnym z zapleczem sportowym dwukondygnacyjnym.
Wielkość zaplecza socjalnego przewiduje
na parterze :
- dwa zespoły przebieralni ( dla rozpoczynających i kończących zajęcia sportowe) z węzłem higieniczno-sanitarnym.
- miejsce składowania koszy najazdowych
- pomieszczenie techniczno - gospodarcze
na piętrze :
- dwie salki wielofunkcyjne z widokiem na salę główną
- toalety ogólnodostępne , w tym jedna przeznaczona dla niepełnosprawnych
- aneks kuchenny
- mały magazyn podręczny połączony w II etapie projektowania z większym zlokalizowanym w części domu studenckiego.
Na główną strefę wejściową do obiektu składają się wiatrołap w postaci drzwi
obrotowych , hall wejściowy ze schodami na piętro , zespół sanitariatów
ogólnodostępnych ,w tym jeden przeznaczony dla niepełnosprawnych, szatnia na
okrycia wierzchnie.
Część zaplecza obsługiwana jest dwoma biegami schodowymi , w tym jedna
obudowana wyposażona w platformę schodową dla osób niepełnosprawnych.


Układ komunikacyjny
Na terenie projektowany jest układ dróg z wykorzystaniem układu istniejącego ,który zostanie przebudowany i dostosowany do wymagań technicznych. Istniejąca droga przebiegająca pomiędzy akademikiem a projektowanym obiektem zostanie przebudowana.
Na projektowanej drodze pożarowej zaprojektowano nawierzchnię z kostki betonowej szarej
Grubości 8 cm. Konstrukcja dostosowana do obciążeń 120kNoś. Nawierzchnia miejsc postojowych i chodników wykonana będzie z kostki betonowej grubości 8 cm kolorowej.

Sieci
Przewiduje się następujące zaopatrzenie budynków w media:
Woda - z istniejącego przyłącza wodociągowego zasilającego istniejący budynek DS1. Zrzut ścieków sanitarnych do wewnętrznej sieci znajdującej się na terenie Politechniki Poznańskiej.
Zrzut ścieków deszczowych do wewnętrznej sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się na terenie Politechniki Poznańskiej.
Zasilanie w energię elektryczną z istniejącej sieci wewnętrznej Politechniki Poznańskiej, z istniejącego przyłącza do rozbieranego budynku.
Obecnie budynek DS.-1 zasilany jest przyłączem preizolowanym 2xDn65140 mm wyprowadzonym z piwnicy Domu Studenckiego nr 3. (DS.-3). Z uwagi na budowę budynku hali sportowej podjęto decyzję o przełożeniu istniejącego przyłącza cieplnego. Właścicielem przyłącza oraz terenu na którym ono się znajduje jest Politechnika Poznańska. Projektuje się usunięcie kolizji i wprowadzenie nowej trasy sieci .
Zweryfikowanie zapotrzebowania na media leży po stronie Wykonawcy, zwłaszcza określenie: zapotrzebowania na wodę, średnią dobową ilość ścieków, przepływu obliczeniowego ścieków deszczowych, zapotrzebowania na moc cieplną, w tym dla potrzeb centralnego ogrzewania, dla ciepłej wody użytkowej, dla potrzeb wentylacji oraz zapotrzebowania na energię elektryczną.


Zestawienie powierzchni terenu:
- powierzchnia terenu 7U: ~ 64009,0 m2
-powierzchnia zakresu opracowania: 9534,0m2
- pow. zabudowy: 1816,7 m2
-ilość miejsc parkingowych: 59 miejsc
-ilość miejsc dla rowerów 30 szt

Bilans terenu opracowania:
- powierzchnia terenu w liniach zabudowy 4468,0m2
- pow. zabudowy 3192,7 m2
- pow. utwardzona 3790,4 m2
- pow. zieleni(biologicznie czynna) 2431,1 m2 (54,4%)
-liczba m. postojowych 59 szt. (min59m.postjowe)

Parametry techniczne obiektu:
-pow. zabudowy: 1816,7 m2
- powierzchnia użytkowa: 2093,4m2
- kubatura: 27097 m3
- długość budynku: 71,30 m
- szerokość budynku: 29,08 m
-wysokość głównej bryły budynku: 16,94 m

Projektowany budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym bez podpiwniczenia. Budynek o wysokości 16,5 m - kwalifikuje się jako budynek grupy: średniowysoki - SW.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, sposobu i warunków jego realizacji zawarty został w Programie Funkcjonalno Użytkowym oraz załącznikach nr 10 -14 do SIWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy Programem Funkcjonalno-Użytkowym i dokumentami wymienionymi w załącznikach nr 10 -14 do SIWZ, należy je rozpatrywać wg następującej hierarchii ważności:
I . Program Funkcjonalno-Użytkowy
II. Projekt budowlany
III. Pozostałe dokumenty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 257615

Data publikacji: 2011-09-29

Nazwa: Politechnika Poznańska

Ulica: Pl. M. Skłodowskiej-Curie 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-965

Województwo / kraj: wielkopolskie

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowa realizacja zadania Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej- roboty
ziemne, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, instalacje wewnętrzne, sieci, roboty drogowe, roboty związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe oraz wyposażenie sali sportowej wymagające montażu elementów w posadzce i ścianach oraz podwieszane do konstrukcji dachu , w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Kompleksowa realizacja zadania Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej- roboty ziemne, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, instalacje wewnętrzne, sieci, roboty drogowe , roboty związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe oraz wyposażenie sali sportowej wymagające montażu elementów w posadzce i ścianach oraz podwieszane do konstrukcji dachu, w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj zgodnie z postanowieniami Programu Funkcjonalno - Użytkowego.

Zadanie składa się z :
1) rozbiórki istniejącej sali sportowej i centrum dydaktycznego oraz demontażu i usunięciu kolizji sieci zewnętrznych,
2) części projektowej - obejmującej wykonanie kompletnej pełnobranżowej dokumentacji wykonawczej dotyczącej budowy Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. (Dz. U. z 2004 r. nr 202 poz. 2072 z późn.zm.). Dokumentację należy opracować na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz dokumentów wyszczególnionych w załącznikach nr 10 - 14 do niniejszej SIWZ.
3)części realizacyjnej - obejmującej wykonanie pełnobranżowych robót budowlanych związanych z budową Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej wg sporządzonej przez Wykonawcę, a zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji wykonawczej.

Niezbędny zakres prac do wykonania:
a) Sporządzenie pełnobranżowego projektu wykonawczego budowy Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej (4 egz. projektu wykonawczego zawierającego część rysunkową, w tym opracowania warsztatowe, opisową, zestawienia materiałów oraz szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z niezbędnymi uzgodnieniami formalno-prawnymi z nich wynikającymi w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej).
b) Projekt kolorystyki elewacji i wizualizacja budynku - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
c) Projekt aranżacji i kolorystyki wnętrz - 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
d) Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia wraz z ich uzgodnieniem i zatwierdzeniem - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
e) Ponadto dokumentacja projektowa musi zawierać min.:
- Operat akustyczny - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Wytyczne ochrony przeciwpożarowej budynku i scenariusz ewakuacji - 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót i ewentualnych objazdów tymczasowych na czas budowy - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Projekt organizacji robót ziemnych i montażowych - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Projekt zaplecza technicznego budowy - 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej.
f) Pełny zakres prac robót budowlanych pełnobranżowych związanych z budową Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej, które powinny być zrealizowane wg sporządzonego przez Wykonawcę, a zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu wykonawczego.
g) opracowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego dla całego zadania,
h) przygotowanie dokumentów i uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej dla wykonanego obiektu,
i) uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie wykonanego obiektu.

2. Ogólny opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie kompleksu zabudowań Politechniki Poznańskiej w miejscu istniejącej sali sportowej i centrum dydaktycznego przewidzianych do rozbiórki. Teren w pełni zagospodarowany , zabudowany z możliwością wprowadzenia budowy i przebudowy zgodnie z wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego ,Kampus Politechniki Poznańskiej w paśmie Warta w Poznaniu zatwierdzony Uchwałą nr XXIV216V2007 Rady Miasta Poznania z dnia 23 października 2007 roku. W sąsiedztwie projektowanego budynku znajdują się obiekty zamieszkania zbiorowego (akademiki) oraz budynki dydaktyczne PP . Teren zagospodarowany (ścieżki piesze , droga pożarowa, zieleń) i uzbrojony .Projektowana hala sportowa wymaga przebudowy infrastruktury , usunięcia drzew w minimalnym zakresie (drzewa owocowe 4szt. , sosna i krzewy w obrębie parkingu) oraz przebudowy drogi pożarowej i nawierzchni utwardzonej z miejscami postojowymi.
Zamierzeniem inwestycyjnym jest budowa hali sportowej z zapleczem socjalnym i technicznym Program projektowanej hali został opracowany dla potrzeb wychowania fizycznego i sportu akademickiego oraz rozgrywek ligowych w zespołowych grach sportowych dla studentów Politechniki Poznańskiej. Główną funkcję obiektu stanowi wielofunkcyjna sala sportowa przystosowana przede wszystkim do prowadzenia zajęć w grach zespołowych.
Projektowana hala sportowa funkcjonalnie powiązana jest z zespołem sportowym zlokalizowanym w parterze budynku, do którego jest dobudowana. Projektowany obiekt obsługiwany jest wejściem głównym zewnętrznym, niezależnym, zlokalizowanym od strony zachodniej oraz wejściem bocznym z istniejącego studium WF oraz dodatkowymi wyjściami ewakuacyjnymi.
Wszystkie prace budowlane (z wyjątkiem fundamentowych), związane ze stykiem projektowanej hali i domem studenckim należą do etapu - remont i przebudowa domu studenckiego:
- przebicia i przemurowania otworów w ścianie domu studenckiego
- osadzenie drzwi przeciwpożarowych EI60
- adaptacja pomieszczeń funkcjonalnie związanych z salą sportową , znajdujących
się w domu studenckim
- przebudowa dachu (wprowadzenie koryta odwadniającego halę i rur spustowych)
- wykonanie obróbek blacharskich na styku hali z domem studenckim.
Terminy powyższych prac budowlanych należy ustalić z wykonawcą etapu - remont i przebudowa domu studenckiego.
Projektowana hala sportowa jest obiektem jednokondygnacyjnym z zapleczem sportowym dwukondygnacyjnym.
Wielkość zaplecza socjalnego przewiduje
na parterze :
- dwa zespoły przebieralni ( dla rozpoczynających i kończących zajęcia sportowe) z węzłem higieniczno-sanitarnym.
- miejsce składowania koszy najazdowych
- pomieszczenie techniczno - gospodarcze
na piętrze :
- dwie salki wielofunkcyjne z widokiem na salę główną
- toalety ogólnodostępne , w tym jedna przeznaczona dla niepełnosprawnych
- aneks kuchenny
- mały magazyn podręczny połączony w II etapie projektowania z większym zlokalizowanym w części domu studenckiego.
Na główną strefę wejściową do obiektu składają się wiatrołap w postaci drzwi
obrotowych , hall wejściowy ze schodami na piętro , zespół sanitariatów
ogólnodostępnych ,w tym jeden przeznaczony dla niepełnosprawnych, szatnia na
okrycia wierzchnie.
Część zaplecza obsługiwana jest dwoma biegami schodowymi , w tym jedna
obudowana wyposażona w platformę schodową dla osób niepełnosprawnych.


Układ komunikacyjny
Na terenie projektowany jest układ dróg z wykorzystaniem układu istniejącego ,który zostanie przebudowany i dostosowany do wymagań technicznych. Istniejąca droga przebiegająca pomiędzy akademikiem a projektowanym obiektem zostanie przebudowana.
Na projektowanej drodze pożarowej zaprojektowano nawierzchnię z kostki betonowej szarej
Grubości 8 cm. Konstrukcja dostosowana do obciążeń 120kNoś. Nawierzchnia miejsc postojowych i chodników wykonana będzie z kostki betonowej grubości 8 cm kolorowej.

Sieci
Przewiduje się następujące zaopatrzenie budynków w media:
Woda - z istniejącego przyłącza wodociągowego zasilającego istniejący budynek DS1. Zrzut ścieków sanitarnych do wewnętrznej sieci znajdującej się na terenie Politechniki Poznańskiej.
Zrzut ścieków deszczowych do wewnętrznej sieci kanalizacji deszczowej znajdującej się na terenie Politechniki Poznańskiej.
Zasilanie w energię elektryczną z istniejącej sieci wewnętrznej Politechniki Poznańskiej, z istniejącego przyłącza do rozbieranego budynku.
Obecnie budynek DS.-1 zasilany jest przyłączem preizolowanym 2xDn65140 mm wyprowadzonym z piwnicy Domu Studenckiego nr 3. (DS.-3). Z uwagi na budowę budynku hali sportowej podjęto decyzję o przełożeniu istniejącego przyłącza cieplnego. Właścicielem przyłącza oraz terenu na którym ono się znajduje jest Politechnika Poznańska. Projektuje się usunięcie kolizji i wprowadzenie nowej trasy sieci .
Zweryfikowanie zapotrzebowania na media leży po stronie Wykonawcy, zwłaszcza określenie: zapotrzebowania na wodę, średnią dobową ilość ścieków, przepływu obliczeniowego ścieków deszczowych, zapotrzebowania na moc cieplną, w tym dla potrzeb centralnego ogrzewania, dla ciepłej wody użytkowej, dla potrzeb wentylacji oraz zapotrzebowania na energię elektryczną.


Zestawienie powierzchni terenu:
- powierzchnia terenu 7U: ~ 64009,0 m2
-powierzchnia zakresu opracowania: 9534,0m2
- pow. zabudowy: 1816,7 m2
-ilość miejsc parkingowych: 59 miejsc
-ilość miejsc dla rowerów 30 szt

Bilans terenu opracowania:
- powierzchnia terenu w liniach zabudowy 4468,0m2
- pow. zabudowy 3192,7 m2
- pow. utwardzona 3790,4 m2
- pow. zieleni(biologicznie czynna) 2431,1 m2 (54,4%)
-liczba m. postojowych 59 szt. (min59m.postjowe)

Parametry techniczne obiektu:
-pow. zabudowy: 1816,7 m2
- powierzchnia użytkowa: 2093,4m2
- kubatura: 27097 m3
- długość budynku: 71,30 m
- szerokość budynku: 29,08 m
-wysokość głównej bryły budynku: 16,94 m

Projektowany budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym bez podpiwniczenia. Budynek o wysokości 16,5 m - kwalifikuje się jako budynek grupy: średniowysoki - SW.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, sposobu i warunków jego realizacji zawarty został w Programie Funkcjonalno Użytkowym oraz załącznikach nr 10 -14 do SIWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy Programem Funkcjonalno-Użytkowym i dokumentami wymienionymi w załącznikach nr 10 -14 do SIWZ, należy je rozpatrywać wg następującej hierarchii ważności:
I . Program Funkcjonalno-Użytkowy
II. Projekt budowlany
III. Pozostałe dokumenty.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 6

Informacja na temat wadium:
1.Wysokość wadium (przepisy art. 45. PZP):
Zamawiający ustalił wysokość wadium w kwocie 200 000 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych, 00100). Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
2. Forma wadium
2.1 Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być, co najmniej gwarancją nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego.
3. Miejsce i sposób wniesienia wadium
a) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Politechniki Poznańskiej do Banku Zachodniego WBK VI Oddział w Poznaniu na nr konta:
02 1090 1362 0000 0000 3601 7895
z dopiskiem:
Wadium w przetargu na Kompleksowa realizacja zadania Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej- roboty ziemne, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, instalacje wewnętrzne, sieci, roboty drogowe , roboty związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe oraz wyposażenie sali sportowej wymagające montażu elementów w posadzce i ścianach oraz podwieszane do konstrukcji dachu , w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj

b) Zamawiający, wymaga by Wadium wnoszone w innych formach niż w pieniądzu, a dopuszczonych do wniesienia zgodnie z ustawą Pzp, było złożone w oryginale w siedzibie Zamawiającego, tj. Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej - Curie 5, 60 - 965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 205 - przed upływem terminu składania ofert. Złożenie oryginału dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innych formach niż pieniądz, o którym mowa w niniejszym punkcie jest wymagane jako warunek konieczny.
c) Zaleca się, by do oferty dołączyć kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium, tzn. potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię polecenia przelewu na konto Zamawiającego lub potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię dokumentu będącego każdą inną formą wadium dopuszczoną przez Zamawiającego.
Załączenie w.w kopii do oferty, o których mowa w niniejszym punkcie jest pożądane, lecz nie jest to warunek konieczny.
4. Termin wniesienia wadium
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
5. Zwrot wadium
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w przypadku, o którym mowa w ppkt 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
5) W pozostałych sprawach dotyczących zwrotu wadium, nieuregulowanych w niniejszym dziale SIWZ, mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Utrata wadium
1) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
2) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt. 2 oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w w warunku.

Wiedza i doświadczenie:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt. 2 oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:posiadania wiedzy i doświadczenia
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
- wykonał dwie roboty budowlane obejmujące wykonanie obiektu użyteczności publicznej, o kubaturze nie mniejszej niż 30.000 m3 każda, przy czym wartość każdej z tych robót wynosi co najmniej 5 000 000 PLN brutto ( słownie : pięć milionów PLN), z tym że jedna z tych robót obejmowała wykonanie obiektu przeznaczonego na potrzeby sportu.
Poprzez budynek użyteczności publicznej należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

Jako wykonane roboty budowlane należy rozumieć doprowadzenie realizacji określonych robót budowlanych, co najmniej do wystawienia Protokołu odbioru robót.

Wartości podane, w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku, w walutach obcych Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień podpisania Protokołu odbioru robót.

3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22. ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 działu V SIWZ, wykazują łącznie.
5. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia nie spełnia.

Potencjał techniczny:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt. 2 oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
- potencjał techniczny
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w.w warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt. 2 oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
- osoby zdolne do wykonania zamówienia
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że zapewni, wśród osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (Głównego Projektanta, Projektanta, Kierownika budowy, Kierownika robót) - minimum po jednej osobie w specjalności: architektonicznej (dotyczy Głównego Projektanta), konstrukcyjno - budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, drogowej, telekomunikacyjnej.

Osoby te muszą:
1)W przypadku Głównego Projektanta (min. 1 osoba):
a)Wykazać się wykonaniem, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, 2 pełnobranżowych projektów wykonawczych obiektów użyteczności publicznej, o kubaturze nie mniejszej niż 30.000 m3 każdy; Poprzez budynek użyteczności publicznej należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny;
b)Posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.

2)W przypadku Projektanta (min. 1 osoba) lub Projektantów:
a)posiadać łącznie uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalnościach: konstrukcyjno - budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, drogowej, telekomunikacyjnej
W przypadku dysponowania jednym Projektantem lub przedstawienia zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia jednego Projektanta, musi on posiadać uprawnienia do projektowania bez ograniczeń we wszystkich wymienionych powyżej specjalnościach.
b)wykazać że:
- w przypadku projektanta w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał co najmniej 2 projekty wykonawcze obiektów o kubaturze nie mniejszej niż 30.000m3 każdy,
- w przypadku projektanta w zakresie specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał co najmniej 2 projekty wykonawcze w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w obiektach/obiekcie o kubaturze nie mniejszej niż 30.000 m3 każdy;
- w przypadku projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych - w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał co najmniej 2 projekty wykonawcze w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, w obiektach/obiekcie o kubaturze nie mniejszej niż 30.000 m3 każdy;
- w przypadku projektanta w specjalności drogowej - w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał co najmniej 1 projekt wykonawczy drogi o parametrach minimum, jak dla drogi dojazdowej dla pojazdów straży pożarnej;
- w przypadku projektanta w specjalności telekomunikacyjnej - w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał co najmniej 2 projekty wykonawcze instalacji telekomunikacyjnych, w obiektach/obiekcie o kubaturze nie mniejszej niż 30.000 m3 każdy;

Doświadczenie w zakresie projektowania sieci zewnętrznych wchodzi w zakres doświadczenia dotyczącego danej konkretnej instalacji wewnętrznej i nie jest wymagane odrębne dokumentowanie tego doświadczenia.

3) W przypadku Kierownika budowy:
a)Posiadać min. 3 - letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy,
b)Posiadać uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń.

4) W przypadku Kierownika robót (min. jedna osoba):
a) posiadać łącznie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w zakresie specjalności: konstrukcyjno - budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, drogowej, telekomunikacyjnej.

W przypadku dysponowania jednym Kierownikiem robót lub przedstawienia zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia jednego Kierownika robót, musi on posiadać uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w zakresie wszystkich wymienionych powyżej specjalności.

b) posiadać:
- w przypadku kierownika robót w zakresie specjalności konstrukcyjno - budowlanej - min. 3 - letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika w.w robót,
- w przypadku kierownika robót w zakresie specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych - min. 3 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika w.w robót,
- w przypadku kierownika robót w zakresie specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - min. 3 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika w.w robót,
- w przypadku kierownika robót w zakresie specjalności drogowej - min. 3 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika w.w robót,
-w przypadku kierownika robót w specjalności telekomunikacyjnej - min. 3 - letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika w.w robót.

Doświadczenie w zakresie kierowania robotami budowlanymi sieci zewnętrznych wchodzi w zakres doświadczenia dotyczącego danej konkretnej instalacji wewnętrznej i nie jest wymagane odrębne dokumentowanie tego doświadczenia.

3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22. ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 działu V SIWZ, wykazują łącznie.
5. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt. 2 oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
- posiada w ciągu ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, łączne obroty rozumiane jako przychód netto ze sprzedaży w kwocie co najmniej 30.000.000 PLN ( trzydzieści milionów PLN),
- posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 10.000.000 PLN ( dziesięć milionów PLN)

Wartości podane, w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu, w walutach obcych Wykonawca przeliczy według średniego kursu NBP na dzień wystawienia tych dokumentów.

3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22. ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 działu V SIWZ, wykazują łącznie.
5. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.

Sprawozdanie finansowe w całości: Nie

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 3

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 8: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy;
2.pełnomocnictwo, z którego wynika prawo do podpisania oferty, względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z innych dokumentów;
3. Oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, z zastrzeżeniem pkt 3 lit.b i c działu VIII SIWZ;
4. Zaleca się, aby do oferty Wykonawca załączył zaparafowany (zaakceptowany) wzór umowy (załącznik nr 6 do SIWZ), w aktualnej wersji - biorąc pod uwagę możliwość modyfikowania wzoru umowy przez Zamawiającego, w toku niniejszego postępowania. W takim przypadku, Zamawiający na swej stronie internetowej będzie przedkładał wykonawcom tekst jednolity wzoru umowy. Pomimo niezałączenia przez wykonawcę zaparafowanego wzoru umowy, bądź też załączenia nieaktualnej wersji umowy, Zamawiający uznawał będzie, że wzór umowy został przez Wykonawcę zaakceptowany.
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani przyjąć pisemne porozumienie wszystkich Wykonawców. W tym celu przed podpisaniem umowy o niniejsze zamówienie są oni zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowną umowę regulującą współpracę tych wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w następujących przypadkach:
1)dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie danych Wykonawcy bez zmian samego Wykonawcy (np. zmiana siedziby, adresu, nazwy)
2)dopuszczalne jest obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy przy zachowaniu zakresu jego świadczenia umownego,
3)dopuszczalne jest obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy w związku ze zmniejszeniem zakresu świadczenia umownego Wykonawcy,
4)dopuszczalna jest zmiana świadczenia Wykonawcy na lepszej jakości przy zachowaniu tożsamości przedmiotu świadczenia ,
5)dopuszczalne jest zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów w zakresie wysokości stawki podatku od towarów i usług na przedmiot świadczenia,
6)dopuszczalne są zmiany postanowień umowy, które wynikają ze zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie postanowień umowy do nowego stanu prawnego,
7)Zamawiający na pisemny wniosek Wykonawcy dopuszcza możliwość wydłużenia terminów realizacji przedmiotu umowy określonych w harmonogramie rzeczowo - finansowym oraz terminu realizacji całości przedmiotu umowy, w przypadku gdy warunki atmosferyczne uniemożliwiają wykonywanie robót zgodnie z reżimami technologicznymi obowiązującymi dla danego rodzaju prac. Decyzję w tym zakresie podejmuje Zamawiający. Warunkiem uwzględnienia wniosku Wykonawcy będą zapisy o wstrzymaniu a następnie podjęciu realizacji robót z powodu złych warunków atmosferycznych z podaniem ich parametrów dokonane przez kierownika budowy w dzienniku budowy a następnie potwierdzone przez Zamawiającego. Termin realizacji przedmiotu umowy ulega przedłużeniu o czas trwania przeszkody, lecz nie więcej niż o 2 tygodnie.
8) Dopuszczalne jest przedłużenie terminu realizacji robót budowlanych będących przedmiotem umowy, jeżeli w okresie ich realizacji wystąpi działanie siły wyższej bądź też Zamawiający opóźni się z terminowym przekazaniem dokumentacji, przy czym przedłużenie terminu zakończenia robót będzie równe liczbie dni, w których wystąpiło działanie siły wyższej bądź liczbie dni opóźniania w dostarczeniu dokumentacji,
9)Zamawiający dokonał zmiany sposobu wykonania części przedmiotu umowy skutkującej koniecznością wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
10) wystąpiła konieczność zmiany Zarządzającego lub personelu wykonawcy, wymienionego w umowie.
11) Zamawiający dopuszcza zmiany terminu wykonania umowy w przypadku:
- wystąpienia prac dodatkowych,
- gdy ze względów organizacyjnych lub technicznych (leżących po stronie zamawiającego, wykonawcy, bądź innych wykonawców działających w tym czasie na placu budowy) nie było możliwe przystąpienie do wykonania lub wykonanie zamówienia w terminie przewidzianym przez zamawiającego.
12)Jeżeli konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te są korzystne dla zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.put.poznan.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej - Curie 5, 60 - 965 Poznań, Budynek Rektoratu, pok. 205.

Data składania wniosków, ofert: 14/10/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Ofertę należy składać na adres Zamawiającego: Politechnika Poznańska, pl. Marii Skłodowskiej - Curie 5, 60-965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 205

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
2.Dokumenty i oświadczenia wymagane dla potwierdzenia spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w § 1 ust.2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, kopie dokumentów tych Wykonawców bądź podmiotów winny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawców lub przez te podmioty.
4. Zamawiający żąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu będzie nieczytelna lub budziła wątpliwości co do jej prawdziwości.
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452122259 (Roboty budowlane związane z halami sportowymi)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452144107 (Roboty budowlane w zakresie politechnik)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453121008 (Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453143004 (Instalowanie infrastruktury okablowania)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Podobne przetargi

295948 / 2015-11-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie prac remontowych w pomieszczeniach nr 308 i 309 oraz w ciągach komunikacyjnych na II i III piętrze w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Placu Wolności 17

129218 / 2015-05-29 - Podmiot prawa publicznego

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie i montaż rozprężalni gazów medycznych w obiekcie Szpitala przy ul. Szamarzewskiego 82/84 w Poznaniu

77094 / 2009-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontów nawierzchni z prefabrykowanych elementów betonowych, brukowcowych w ramach bieżącego utrzymania ulic lokalnych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego 2009/2010r

138612 / 2011-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Leszno, UrzÄ…d Miasta Leszna - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń w budynku salek gimnastycznych, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie, ul. Poniatowskiego

208364 / 2011-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa Nr 1 - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont ogrodzenia dziedzińca szkolnego i ogrodzenia szkoły w Szkole Podstawowej nr1 w Szamotułach ul.Staszica 1

289439 / 2010-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich Wydział Zamówień Publicznych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa obejścia drogowego miasta Grabów nad Prosną w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449, tj. wykonanie dojazdu do przestawianej stacji transformatorowej nr 21055 na ul. Ostrzeszowskiej wraz z ustawieniem bramy w ekranie akustycznym a także dojazdu do stacji transformatorowej przy rondzie W2, chodnika wzdłuż ulicy Kępińskiej i Dworcowej, kanalizacji w rondzie W1, wymiany gruntu słabonośnego na odcinku od km 0+050 do km 0+101,70

116069 / 2013-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przedecz - Przedecz (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont połączony z modernizacją świetlicy wiejskiej w miejscowości Łączewna

155918 / 2015-06-25 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na remont instalacji oświetlenia awaryjnego w budynku Domu Studenckiego nr 5 przy ul. św. Rocha 11A oraz Domu Studenckiego Ne 6 przy ul. św. Rocha 11B w Poznaniu.

357952 / 2010-11-05 - Podmiot prawa publicznego

Pilskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Awaryjna wymiana przyłącza instalacji wodnej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej w budynku pokoszarowym Nr 6 przy ul. Andersa 10 w Pile

38612 / 2016-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku - Czerwonak (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane związane ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń mieszkalnych na pomieszczenia szkolne

285832 / 2012-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy - Słupca (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przebudowa pomieszczeń po byłej kotłowni wraz z adaptacją na cele dydaktyczne w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy

213677 / 2008-09-11 - Inny: Szkoła Policji

Szkoła Policji w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont oraz zmiana sposobu użytkowania części poddasza budynku głównego Szkoły Policji w Pile.