Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

120111 / 2014-06-04 - Inny: biblioteka publiczna / Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu (Kalisz)

Adaptacja pomieszczeń hali przy Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych (NKJO) w Kaliszu na potrzeby magazynu Publicznej Biblioteki Pedagogicznej (PBP) oraz dostosowanie budynku NKJO na wspólną siedzibę NKJO i PBP

Opis zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej oraz przewidywanego kosztorysu inwestorskiego oraz STW i ORB na adaptację pomieszczeń hali przy Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych (NKJO) w Kaliszu na potrzeby magazynu Publicznej Biblioteki Pedagogicznej (PBP) oraz dostosowanie budynku NKJO na wspólną siedzibę NKJO i PBP, na podstawie której można będzie przystąpić do wykonania robót budowlanych, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym.

1. Ocena stanu konstrukcji

Hala (dawna szkolna hala warsztatowa przy ul. Południowej w Kaliszu) jest obiektem parterowym, o wysokości 6-7,0 m, niepodpiwniczonym o konstrukcji uprzemysłowionej. Obiekt wykonany w technologii lekkiego szkieletu stalowego. Całość konstrukcji zabezpieczona antykorozyjnie. Nie wykazuje istotnych zniszczeń i korozji. Projektowana przebudowa może zwiększyć obciążenia na elementy konstrukcyjne oraz ławy fundamentowe ze względu na przeznaczenie hali oraz częściową dwukondygnacyjność założenia.
Konstrukcja dwuspadowego dachu - na dźwigarach stalowych, ułożonych poprzecznie na konstrukcji ramowej. Do dźwigarów dokręcone płyty warstwowe, stalowe. Na płytach ułożona warstwowo papa asfaltowa na lepiku. Ściany osłonowe - płyta obornicka jednowarstwowa, izolowana pianką poliuretanową i stolarka aluminiowa z lat 70-tych, szkło zdewastowane.
Zarówno dach, ściany osłonowe jak i stolarka nie spełniają współczesnych norm izolacyjności termicznej, ponieważ były dostosowane do poprzedniej funkcji warsztatu samochodowego.
Istniejące instalacje wewnętrzne projektowane dla potrzeb hali warsztatowej przeznaczone do usunięcia.

2. Inwentaryzacja

Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia stanowią:

Projekt zagospodarowania terenu (załącznik nr 10 do SIWZ).
Rzut przyziemia (załącznik nr 11 do SIWZ)
Przekrój poprzeczny (załącznik nr 12 do SIWZ)
Elewacje (załącznik nr 13 do SIWZ)


3. Wymagania Zamawiającego

W ramach niniejszego zamówienia, tj. przygotowanej dokumentacji Wykonawca winien uwzględnić:

3.1. Odnośnie magazynów oraz konserwacji zbiorów

3.1.1. Magazyny książek nowych (ok. 240 tys. woluminów)
a) 140 tys. system regałów wysokiego składowania - 700 m2,
b 80 tys. wolny dostęp do półek - 1000 m2
3.1.2. Magazyn narodowego zasobu bibliotecznego (około 20 tys. woluminów) - 100 m2
3.1.3. Magazyny czasopism (około 20 tys. woluminów) - 150 m2
3.1.4. Stanowisko przyjmowania zamówień (4 stanowiska bibliotekarskie, instalacja komputerowa)
3.1.5. Pomieszczenie konserwatorsko-introligatorskie, komora próżniowa - 20 m2
3.1.6. Pomieszczenia socjalne dla pracowników magazynów (m.in. pomieszczenia sanitarne - łazienka) - 20 m2
3.1.7. Pomieszczenie kierownika działu - 10 m2

3.2. Odnośnie łącznika pomiędzy istniejącym budynkiem NKJO a halą jako dostosowanie budynku na wspólną siedzibę NKJO i PBP

3.2.1. Połączenie funkcjonalne budynku magazynu PBP oraz wspólnego budynku NKJO i PBP
3.2.2. Zaprojektowanie i organizacja wejścia głównego
3.2.3. Szatnia dla czytelników (ewentualnie szafki ubraniowe dla czytelników) - 30 m2
3.2.4. Hall wystawowy - 60 m2
3.2.5. Biblioteczny system typu RFID z wrzutnią wbudowany w projektowane pomieszczenia
3.2.6. Bufet kawowy w atrium - około 30 m2
3.2.7. Trzykondygnacyjna winda osobowa dla osób niepełnosprawnych umożliwiająca dostęp do wszystkich części kompleksu budynków (przewidziana jako odrębna inwestycja, finansowana ze źródeł PFRON)
3.2.8. Mała architektura przestrzeni między halą przy NKJO a bliźniaczą halą stanowiącą własność właściwego Urzędu Marszałkowskiego.


3.4. Odnośnie rozwiązań techniczno - materiałowych

Co do zasady Zamawiający zakłada utrzymanie dotychczasowej konstrukcji hali oraz zmodernizowanego pokrycia dachowego, chyba że z kosztorysu będzie wynikać, że modernizacja jest droższa aniżeli odtworzenie hali (wraz z kosztami rozbiórki) w zbliżonych wymiarach.
Konstrukcja dla przeniesienia obciążenia użytkowego od funkcji wewnętrznych niezależna, realizowana w systemie tradycyjnym, ze względu na przechowywany materiał - zwarte bloki magazynowania książek.
Ściany osłonowe - konstrukcja mieszana. W części tradycyjna wielowarstwowa ściana osłonowa, we fragmentach prefabrykowana płyta osłonowa.
Stolarka okienna i drzwiowa aluminiowa w kolorach dostosowanych do ogólnej kolorystyki obiektu
Pokrycie dachu - papa termozgrzewalna
Rynny i spusty blacha cynkowo-tytanowa
Część powierzchni elewacji osłonięta trejażami z zielenią pnącą, zimozieloną

4. Analiza możliwości wykorzystania istniejących instalacji. Stan istniejących i planowanych przyłączy.

Obiekt i teren posiada następujące instalacje:

4.1. Elektroenergetyczną - z istniejącej transformacji położonej na terenie NKJO. W chwili obecnej przyłącze pokrywa bieżące zapotrzebowanie na energię elektryczną. Przewidywane zapotrzebowanie na energię nowych obiektów przewiduje się na co najmniej 70 KW. Jak wynika z informacji Rejonu Energetycznego w Kaliszu istnieje możliwość techniczna zwiększenia mocy na potrzeby planowanej inwestycji.

4.2. Wodnokanalizacyjną - obiekt podłączony jest do miejskiej instalacji wodno-kanalizacyjnej biegnącej w ul. Kordeckiego. Instalacje te mogą zapewnić planowaną ilość wody i odbiór ścieków sanitarnych i deszczowych. Do wykorzystania jest istniejąca kanalizacja sanitarna (kanał ¤ 200), istniejąca obwodowa kanalizacja deszczowa ¤ 200 i ¤ 300 do której można odprowadzić ścieki deszczowe z powierzchni dachów, dróg i parkingów. Przed podłączeniem system kanalizacji należało będzie oczyścić i udrożnić.

4. 3. Instalację ciepłowniczą - Zapotrzebowanie ciepła na potrzeby adaptacji ocenia się na około 300 KW. Istniejący obiekt NKJO posiada podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Istniejący węzeł cieplny nie posiada rezerw mocy dla zasilenia projektowanej kubatury i wymaga rozbudowy dla podania cieplika do celów grzewczych i sanitarnych.

4. 4. Instalację telekomunikacyjną - Obiekt podłączony do zewnętrznej sieci telekomunikacyjnej. Konieczne rozprowadzenie sieci wewnętrznej telekomunikacyjnej oraz alarmowej w ramach opracowania dokumentacji projektowej.


5. Informacje końcowe

5.1. Zamawiający oczekuje złożenia pełnej dokumentacji projektowej (tj. dokumentacji umożliwiającej kompletne i prawidłowe wykonanie robót budowlanych, łącznie z uzyskaniem przewidzianych przez obowiązujące przepisy prawa przez wykonawcę robót budowlanych wszelkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień oraz opinii), w skład której wchodzą w szczególności następujące elementy:

a) audyt energetyczny - w ilości 3 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego;

b) koncepcję w/w adaptowanej hali w zakresie zagospodarowania terenu wokół niej, a także jej funkcji oraz wizualizację w w/w zakresie

c) projekt budowlany - w ilości 4 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz aktami wykonawczymi do w/w ustawy,

d) projekt wykonawczy - w ilości 4 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF- wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego oraz wymaganiami z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego

e) kosztorys inwestorski dla całości prac - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym,

f) przedmiar robót dla całości prac - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,

g) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonana zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego

5.2. Wykonawca opracuje komplet w/w dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o założenia wstępne, niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizję lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym.

5.3. W przyjętych rozwiązaniach projektowych muszą być użyte wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania. W przypadku powoływania się podczas opisywania przyjętych rozwiązań projektowych na konkretne nazwy własne gotowych produktów i/lub gotowe rozwiązania systemowe producentów, wykonawca ma obowiązek określić konkretne parametry techniczne i jakościowe danego rozwiązania projektowego oraz umieścić informację o możliwości zastosowania rozwiązania równoważnego pod warunkiem spełnienia wskazanych parametrów technicznych i jakościowych. Wykonana dokumentacja musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

5.4. Do obowiązków wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie od potrzeb: map do celów projektowych oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych. Koszty uzyskania w/w dokumentów ponosi wykonawca.

5.5. Opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub stosownie od wymagań dokonanie skutecznego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę, oraz przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w sprawie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej wykonawcy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

5.6. Dokumentację projektową należy opracować w formie tradycyjnej (papierowej) zgodnie z wcześniejszym wyszczególnieniem w pkt 5.1. oraz na nośniku elektronicznym z zapisem na CD/DVD w formacie ogólnodostępnym - opracowania tekstowe w formacie *.pdf z możliwością wyszukiwania, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, dodatkowo kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.ath.

5.7.Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na zamawiającego;
- sprawowanie nadzoru autorskiego;
- udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania skierowane przez oferentów w prowadzonym postępowaniu przetargowym w sprawie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej wykonawcy.

5.8. Na wykonany przedmiot zamówienia wykonawca udzieli 24 miesięcznej gwarancji jakości.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 120111

Data publikacji: 2014-06-04

Nazwa:
Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu

Ulica: ul. Nowy Świat 13

Numer domu: 13

Miejscowość: Kalisz

Kod pocztowy: 62-800

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 62 757 13 21

Numer faxu: 62 757 13 21

Adres strony internetowej: www.kp.kalisz.pl

Regon: 00069421500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: biblioteka publiczna

Inny rodzaj zamawiającego: biblioteka publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Adaptacja pomieszczeń hali przy Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych (NKJO) w Kaliszu na potrzeby magazynu Publicznej Biblioteki Pedagogicznej (PBP) oraz dostosowanie budynku NKJO na wspólną siedzibę NKJO i PBP

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej oraz przewidywanego kosztorysu inwestorskiego oraz STW i ORB na adaptację pomieszczeń hali przy Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych (NKJO) w Kaliszu na potrzeby magazynu Publicznej Biblioteki Pedagogicznej (PBP) oraz dostosowanie budynku NKJO na wspólną siedzibę NKJO i PBP, na podstawie której można będzie przystąpić do wykonania robót budowlanych, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym.

1. Ocena stanu konstrukcji

Hala (dawna szkolna hala warsztatowa przy ul. Południowej w Kaliszu) jest obiektem parterowym, o wysokości 6-7,0 m, niepodpiwniczonym o konstrukcji uprzemysłowionej. Obiekt wykonany w technologii lekkiego szkieletu stalowego. Całość konstrukcji zabezpieczona antykorozyjnie. Nie wykazuje istotnych zniszczeń i korozji. Projektowana przebudowa może zwiększyć obciążenia na elementy konstrukcyjne oraz ławy fundamentowe ze względu na przeznaczenie hali oraz częściową dwukondygnacyjność założenia.
Konstrukcja dwuspadowego dachu - na dźwigarach stalowych, ułożonych poprzecznie na konstrukcji ramowej. Do dźwigarów dokręcone płyty warstwowe, stalowe. Na płytach ułożona warstwowo papa asfaltowa na lepiku. Ściany osłonowe - płyta obornicka jednowarstwowa, izolowana pianką poliuretanową i stolarka aluminiowa z lat 70-tych, szkło zdewastowane.
Zarówno dach, ściany osłonowe jak i stolarka nie spełniają współczesnych norm izolacyjności termicznej, ponieważ były dostosowane do poprzedniej funkcji warsztatu samochodowego.
Istniejące instalacje wewnętrzne projektowane dla potrzeb hali warsztatowej przeznaczone do usunięcia.

2. Inwentaryzacja

Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia stanowią:

Projekt zagospodarowania terenu (załącznik nr 10 do SIWZ).
Rzut przyziemia (załącznik nr 11 do SIWZ)
Przekrój poprzeczny (załącznik nr 12 do SIWZ)
Elewacje (załącznik nr 13 do SIWZ)


3. Wymagania Zamawiającego

W ramach niniejszego zamówienia, tj. przygotowanej dokumentacji Wykonawca winien uwzględnić:

3.1. Odnośnie magazynów oraz konserwacji zbiorów

3.1.1. Magazyny książek nowych (ok. 240 tys. woluminów)
a) 140 tys. system regałów wysokiego składowania - 700 m2,
b 80 tys. wolny dostęp do półek - 1000 m2
3.1.2. Magazyn narodowego zasobu bibliotecznego (około 20 tys. woluminów) - 100 m2
3.1.3. Magazyny czasopism (około 20 tys. woluminów) - 150 m2
3.1.4. Stanowisko przyjmowania zamówień (4 stanowiska bibliotekarskie, instalacja komputerowa)
3.1.5. Pomieszczenie konserwatorsko-introligatorskie, komora próżniowa - 20 m2
3.1.6. Pomieszczenia socjalne dla pracowników magazynów (m.in. pomieszczenia sanitarne - łazienka) - 20 m2
3.1.7. Pomieszczenie kierownika działu - 10 m2

3.2. Odnośnie łącznika pomiędzy istniejącym budynkiem NKJO a halą jako dostosowanie budynku na wspólną siedzibę NKJO i PBP

3.2.1. Połączenie funkcjonalne budynku magazynu PBP oraz wspólnego budynku NKJO i PBP
3.2.2. Zaprojektowanie i organizacja wejścia głównego
3.2.3. Szatnia dla czytelników (ewentualnie szafki ubraniowe dla czytelników) - 30 m2
3.2.4. Hall wystawowy - 60 m2
3.2.5. Biblioteczny system typu RFID z wrzutnią wbudowany w projektowane pomieszczenia
3.2.6. Bufet kawowy w atrium - około 30 m2
3.2.7. Trzykondygnacyjna winda osobowa dla osób niepełnosprawnych umożliwiająca dostęp do wszystkich części kompleksu budynków (przewidziana jako odrębna inwestycja, finansowana ze źródeł PFRON)
3.2.8. Mała architektura przestrzeni między halą przy NKJO a bliźniaczą halą stanowiącą własność właściwego Urzędu Marszałkowskiego.


3.4. Odnośnie rozwiązań techniczno - materiałowych

Co do zasady Zamawiający zakłada utrzymanie dotychczasowej konstrukcji hali oraz zmodernizowanego pokrycia dachowego, chyba że z kosztorysu będzie wynikać, że modernizacja jest droższa aniżeli odtworzenie hali (wraz z kosztami rozbiórki) w zbliżonych wymiarach.
Konstrukcja dla przeniesienia obciążenia użytkowego od funkcji wewnętrznych niezależna, realizowana w systemie tradycyjnym, ze względu na przechowywany materiał - zwarte bloki magazynowania książek.
Ściany osłonowe - konstrukcja mieszana. W części tradycyjna wielowarstwowa ściana osłonowa, we fragmentach prefabrykowana płyta osłonowa.
Stolarka okienna i drzwiowa aluminiowa w kolorach dostosowanych do ogólnej kolorystyki obiektu
Pokrycie dachu - papa termozgrzewalna
Rynny i spusty blacha cynkowo-tytanowa
Część powierzchni elewacji osłonięta trejażami z zielenią pnącą, zimozieloną

4. Analiza możliwości wykorzystania istniejących instalacji. Stan istniejących i planowanych przyłączy.

Obiekt i teren posiada następujące instalacje:

4.1. Elektroenergetyczną - z istniejącej transformacji położonej na terenie NKJO. W chwili obecnej przyłącze pokrywa bieżące zapotrzebowanie na energię elektryczną. Przewidywane zapotrzebowanie na energię nowych obiektów przewiduje się na co najmniej 70 KW. Jak wynika z informacji Rejonu Energetycznego w Kaliszu istnieje możliwość techniczna zwiększenia mocy na potrzeby planowanej inwestycji.

4.2. Wodnokanalizacyjną - obiekt podłączony jest do miejskiej instalacji wodno-kanalizacyjnej biegnącej w ul. Kordeckiego. Instalacje te mogą zapewnić planowaną ilość wody i odbiór ścieków sanitarnych i deszczowych. Do wykorzystania jest istniejąca kanalizacja sanitarna (kanał ¤ 200), istniejąca obwodowa kanalizacja deszczowa ¤ 200 i ¤ 300 do której można odprowadzić ścieki deszczowe z powierzchni dachów, dróg i parkingów. Przed podłączeniem system kanalizacji należało będzie oczyścić i udrożnić.

4. 3. Instalację ciepłowniczą - Zapotrzebowanie ciepła na potrzeby adaptacji ocenia się na około 300 KW. Istniejący obiekt NKJO posiada podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Istniejący węzeł cieplny nie posiada rezerw mocy dla zasilenia projektowanej kubatury i wymaga rozbudowy dla podania cieplika do celów grzewczych i sanitarnych.

4. 4. Instalację telekomunikacyjną - Obiekt podłączony do zewnętrznej sieci telekomunikacyjnej. Konieczne rozprowadzenie sieci wewnętrznej telekomunikacyjnej oraz alarmowej w ramach opracowania dokumentacji projektowej.


5. Informacje końcowe

5.1. Zamawiający oczekuje złożenia pełnej dokumentacji projektowej (tj. dokumentacji umożliwiającej kompletne i prawidłowe wykonanie robót budowlanych, łącznie z uzyskaniem przewidzianych przez obowiązujące przepisy prawa przez wykonawcę robót budowlanych wszelkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień oraz opinii), w skład której wchodzą w szczególności następujące elementy:

a) audyt energetyczny - w ilości 3 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego;

b) koncepcję w/w adaptowanej hali w zakresie zagospodarowania terenu wokół niej, a także jej funkcji oraz wizualizację w w/w zakresie

c) projekt budowlany - w ilości 4 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz aktami wykonawczymi do w/w ustawy,

d) projekt wykonawczy - w ilości 4 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF- wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego oraz wymaganiami z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego

e) kosztorys inwestorski dla całości prac - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym,

f) przedmiar robót dla całości prac - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonany zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,

g) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - w ilości 2 kompletnych egzemplarzy w formie papierowego oryginału oraz w formie elektronicznej w formacie PDF - wykonana zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego

5.2. Wykonawca opracuje komplet w/w dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o założenia wstępne, niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizję lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym.

5.3. W przyjętych rozwiązaniach projektowych muszą być użyte wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania. W przypadku powoływania się podczas opisywania przyjętych rozwiązań projektowych na konkretne nazwy własne gotowych produktów i/lub gotowe rozwiązania systemowe producentów, wykonawca ma obowiązek określić konkretne parametry techniczne i jakościowe danego rozwiązania projektowego oraz umieścić informację o możliwości zastosowania rozwiązania równoważnego pod warunkiem spełnienia wskazanych parametrów technicznych i jakościowych. Wykonana dokumentacja musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

5.4. Do obowiązków wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie od potrzeb: map do celów projektowych oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych. Koszty uzyskania w/w dokumentów ponosi wykonawca.

5.5. Opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub stosownie od wymagań dokonanie skutecznego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę, oraz przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w sprawie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej wykonawcy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

5.6. Dokumentację projektową należy opracować w formie tradycyjnej (papierowej) zgodnie z wcześniejszym wyszczególnieniem w pkt 5.1. oraz na nośniku elektronicznym z zapisem na CD/DVD w formacie ogólnodostępnym - opracowania tekstowe w formacie *.pdf z możliwością wyszukiwania, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, dodatkowo kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.ath.

5.7.Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na zamawiającego;
- sprawowanie nadzoru autorskiego;
- udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania skierowane przez oferentów w prowadzonym postępowaniu przetargowym w sprawie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej wykonawcy.

5.8. Na wykonany przedmiot zamówienia wykonawca udzieli 24 miesięcznej gwarancji jakości.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/10/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie będzie pobierał wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny, a tym samym nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny w/w warunku

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: wykonał przynajmniej 1 usługę projektowania w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, tj. obejmującym usługi projektowe w zakresie adaptacji powierzchni użytkowej na pomieszczenia biblioteczne, na kwotę minimalną 50.000,00 zł brutto; w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych usług, określających, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny, a tym samym nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny w/w warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna za spełniony warunek, jeżeli wykonawca dysponuje oraz w ofercie wykaże osoby posiadające następujące kwalifikacje, uprawnienia oraz doświadczenie zawodowe:
1 osobę - projektanta, posiadającą uprawnienia projektowe w specjalności konstrukcyjno - budowlanej;
1 osobę - projektanta, posiadającą uprawnienia projektowe w specjalności architektonicznej,
1 osobę - projektanta, posiadającą uprawnienia projektowe w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
1 osobę - projektanta, posiadająca uprawnienia projektowe w specjalności elektrycznej;
1 osobą - projektanta, posiadającą uprawnienia projektowe w specjalności telekomunikacyjnej

Przy czym każda z w/w osób winna posiadać uprawnienia do projektowania bez ograniczeń oraz posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe, w zakresie projektowania w specjalności, w której została przez wykonawcę wskazana w ofercie. Zamawiający dopuszcza łączenie przez osoby wskazane przez Wykonawcę w/w funkcji.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada: opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, o wartości co najmniej 100.000,00 zł co potwierdzi przedstawiając opisany niżej dokument.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oświadczenie określone w art. 22 ust.1 PZP
2. Dowody co do tego czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, spełniających minimalne warunki określone w pkt IV ppkt 1.2 SIWZ
3. Wypełniony formularz ofertowy
4. Wykaz części zamówienia, którą wykonawca powierzy podwykonawcom. Jeżeli wykonawca nie przewiduje do realizacji zamówienia podwykonawców na załączniku umieszcza stosowną adnotację
5. (Jeżeli dotyczy) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia
6.oryginał lub notarialnie poświadczona kopia pełnomocnictwa dla osoby podpisującej ofertę, (jeżeli nie wynika wprost z treści dokumentów), obejmujące uprawnienia do składania oświadczeń wynikających z toku niniejszego postępowania.
7.Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy (art. 23 i 141 PZP). Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Na podstawie art. 144, ust. 1 PZP Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnej zmiany umowy w następujący sposób:

1) dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie danych Wykonawcy bez zmian samego Wykonawcy (np. zmiana siedziby, adresu, nazwy),
2) dopuszczalne jest obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy przy zachowaniu zakresu jego świadczenia umownego,
3) dopuszczalne są zmiany postanowień umowy, które wynikają ze zmiany obowiązujących przepisów prawa, jeżeli konieczne będzie dostosowanie postanowień umowy do nowego stanu prawnego,
4) dopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów w zakresie wysokości stawki podatku od towarów i usług na przedmiot świadczenia,
5) jeżeli konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego
6) zamawiający dopuszcza zmiany terminu wykonania umowy w przypadku:
6.1 wystąpienia zamówień dodatkowych,
6.2 gdy ze względów organizacyjnych leżących po stronie zamawiającego nie było możliwe przystąpienie do wykonania lub kontynuowanie zamówienia w terminie przewidzianym przez zamawiającego

2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy winny być dokonywane na piśmie, pod rygorem nieważności, w formie obustronnie podpisanych aneksów.
3. Oprócz przypadków wymienionych w Kodeksie cywilnym, innych przepisach obowiązującego prawa, Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w poniżej opisanych przypadkach:
3.1 w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy;
3.2 w razie złożenia wobec Wykonawcy wniosku o ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania układowego;
3.3 otwarcia postępowania likwidacyjnego Wykonawcy;
3.4 wykreślenia Wykonawcy z właściwego rejestru lub ewidencji;
3.5 zajęcia majątku Wykonawcy w stopniu uniemożliwiającym mu wykonanie Umowy;
3.6 gdy Wykonawca przerwał realizację umowy bez uzasadnionej przyczyny i przerwa trwa dłużej niż 14 dni;
3.7 gdy Wykonawca realizuje przedmiot umowy niezgodnie z postanowieniami określonymi w niniejszej umowie, pomimo wezwania przez Zamawiającego do prawidłowej realizacji.
4. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności takiego oświadczenia i musi zawierać uzasadnienie. Termin na złożenie oświadczenia o odstąpieniu wynosi 30 dni od powzięcia wiadomości o okolicznościach uprawniających do odstąpienia od umowy, a określonych w niniejszym rozdziale.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kp.kalisz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
- bezpośrednio ze strony internetowej: www.kp.kalisz.pl
- w formie papierowej pod adresem: ul. Południowa 62, 62-800 Kalisz

Data składania wniosków, ofert: 11/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Kalisz, ul. Południowa 62, 62-800 Kalisz, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

49020 / 2009-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysu inwestorskiego dla budowy ulicy Żorskiej na odcinku od ulicy Starołęckiej do ulicy Oświęcimskiej i ulicy Kotwiczej na odcinku od ulicy Żorskiej do ulicy Żeglarskiej w Poznaniu.

128555 / 2012-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Gminy Rawicz działający w imieniu Gminy Rawicz - Rawicz (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowych na przebudowę dróg gminnych w Szymanowie, Masłowie, Rawiczu i Dąbrówce

140738 / 2014-04-25 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowych oraz ekspertyzy technicznej - postępowanie nr 016/POZ/47/2014

174449 / 2009-10-09 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 92 z obwodnicą Wrześni w ciągu drogi krajowej nr 15 w m. Września.

26309 / 2016-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

281213 / 2013-12-27 - Inny: Jednostka Budżetowa MON

Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie programu inwestycji i wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego i odpowiedziami na pytania - Dostosowanie pomieszczeń nowo wybudowanych obiektów do wymogów p.poż w JW 1156 Poznań Krzesiny.

71623 / 2014-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dopiewo - Dopiewo (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Nr sprawy ROA.271.3.2014 Wykonanie dokumentacji budowlanej i wykonawczej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oświetlenia drogowego dla zadań: - zadanie nr 1: Konarzewo ul. Szmaragdowa i Szafirowa - zadanie nr 2: Konarzewo ul. Spokojna - zadanie nr 3 : Dopiewo ul. Różana - zadanie nr 4 : Skórzewo ul. Radosna - zadanie nr 5 : Dopiewiec ul. Brzozowa - zadanie nr 6 : Dąbrówka ul. Leśna - zadanie nr 7: Skórzewo ul. Morwowa - zadanie nr 8 : Skórzewo : - Skórzewo ul. Porankowa - Skórzewo ul. Tęczowa.

7468 / 2009-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie - Miasteczko Krajeńskie (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej w ramach projektu Ochrona wód zlewni rzeki Noteć - aglomeracja Miasteczko Krajeńskie na zadanie budowa oczyszczalni ścieków dla Gminy Miasteczko Krajeńskie

254148 / 2012-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Czarnkowie - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektów budowlano-wykonawczych na przebudowę dróg powiatowych - budowę chodników przy drogach nr 1323P w m. Krzyż Wlkp. i nr 1337P w m. Miały

49628 / 2012-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Piła - Piła (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
ul. Kasprowicza w Pile ( jezdnia, krawężniki, odwodnienie, chodniki, miejsca postojowe, oświetlenie) - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót

28903 / 2015-03-03 - Inny: Jednostka Budżetowa MON

Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
137/WZI/14/WB Opracowanie programu inwestycji i dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z odpowiedziami na pytania oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania 55166 Poznań - Biedrusko CSWL K-8605 i K-8606 Przebudowa ogrodzenia kompleksów 8605, 8606 oraz dostosowanie systemów ochrony do wymagań przepisów.

305366 / 2015-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego na nw. zadanie: Przebudowa skrzyżowania ulic powiatowych: Dobrskiej i Uniejowskiej oraz gminnej Plac Sienkiewicza w m. Turek.

325922 / 2015-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dwóch oddzielnych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla zadań inwestycyjnych pn.: 1) Modernizacja obiektu Publicznego Przedszkola nr 9, 2) Termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola nr 9 przy ul. J. Brzechwy w Ostrowie Wielkopolskim

253433 / 2013-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlanego (wykonawczego) na przebudowę drogi powiatowej nr 4756 na odcinku Brenno-Zaborówiec-Włoszakowice

250716 / 2011-08-19 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu rozbudowy drogi krajowej nr 2 odc. Stary Folwark - Miedzichowo od km 99+321 do km 102=200 dł. 2,9 km w zakresie budowy chodnika i kładki nad Czarną Wodą.

58805 / 2016-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: MultiMedia - rozbudowa oferty Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim o bibliotekę multimedialną

399942 / 2013-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWEJ NA BUDOWĘ - PRZEDŁUŻENIE ULICY SOLNEJ - ODCINEK OD UL. KALISKIEJ DO UL. ŚWIĘTOJAŃSKIEJ W KONINIE

161189 / 2011-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Piła - Piła (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Ścieżki rowerowe w mieście Piła - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót na modernizację ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż rzeki Gwdy w Pile na odcinku około 2 800 m

182360 / 2011-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Czarnkowie - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlanego na przebudowę drogi powiatowej - budowę chodnika przy drodze powiatowej 1332P w m. Radolinek, odcinek długości ok. 350 m (wspólny słownik zamówień: 71.32.00.00-7 - usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)