Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

466598 / 2013-11-15 - Administracja samorządowa / Gmina Żary (Żary)

Usługa w zakresie odbioru zmieszanych i posortowniczych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Żary i ich transport do miejsc unieszkodliwiania lub odzysku oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żary

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru zmieszanych i posortowniczych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Żary i ich transport do miejsc unieszkodliwiania lub odzysku oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żary z miejscowości: Bieniów, Biedrzychowice, Bogumiłów, Dąbrowiec, Drożków, Drozdów, Grabik, Janików, Kadłubia, Lubanice, Lubomyśl, Łaz, Łukawy, Marszów, Mirostowice Dolne, Mirostowice Górne, Miłowice, Olbrachtów, Olszyniec, Rościce, Rusocice, Stawnik, Siodło, Surowa, Sieniawa Żarska, Włostów, Złotnik. Charakterystyka Gminy Żary: Gmina Żary składa się 27 miejscowości zlokalizowanych na terenie o powierzchni 294 km2. Na dzień 17.10.2013 stan osób zamieszkałych wg. złożonych deklaracji wynosi 9364, natomiast liczba nieruchomości objęta system odbioru odpadów komunalnych wynosi: 3067.
Ilość wyprodukowanych odpadów w skali miesiąca wynosi: 161,14 Mg.
Na dzień 17.10.2013r. zbiórkę selektywną zadeklarowało 33,9% nieruchomości.
Przypuszczalne wykorzystanie ilości worków do selektywnej zbiórki wyniesie:
Kolor niebieski: 40 000 sztuk, Kolor żółty: 60 000 sztuk, Kolor biały: 50 000 sztuk
Kolor brązowy: 24 000 sztuk. Podane wartości nie należy traktować jako wiążące, są to wartości orientacyjne. Zakres zamówienia: 1. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia nieruchomości objętych systemem odbioru odpadów komunalnych w pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych i odpadów pozostałych po segregacji. Pojemniki są własnością Wykonawcy. Wielkość pojemnika powinna być dostosowana do liczby osób zamieszkałych w danej nieruchomości. Minimalna ilość wskazana w Regulaminie Utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Żary (30 litrów objętości pojemnika na jedną osobę zamieszkałą, przy zachowaniu zasady - przynajmniej 110 litrów na nieruchomość). Wykonawca w terminie do 01.01.2014 roku wyposaża nieruchomości objęte system odbioru odpadów komunalnych w pojemniki.
Pojemniki dostarczane są zarówno do nieruchomości, które nie prowadzą zbiórki selektywnej jak i do tych które zbierają odpady w sposób selektywny.
2. Worki, a w przypadku zabudowy wielorodzinnej pojemniki typu dzwon do segregacji odpadów komunalnych dostarcza Wykonawca. Worki/pojemniki (do segregacji) dostarcza Wykonawca wyłącznie do tych nieruchomości, które prowadzą zbiórkę selektywną. Wykonawca dostarcza worki do dnia 01.01.2014 roku o minimalnej pojemności 60 litrów, w ilości niezbędnej do poprawnego prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów przy jednoczesnym uwzględnieniu ilości osób zamieszkałych daną nieruchomość. Przy każdorazowym odbiorze odpadów gromadzonych we workach operator jest zobowiązany dostarczyć nowe worki w ilości odpowiadającej ilości odebranych worków. Minimalna grubość worków powinna wynosić: 50 mikronów.
3. W przypadku zabudowy wielorodzinnej wykonawca zobowiązuje się dostarczyć pojemniki do 01.01.2014 roku, o pojemnościach wskazanych w regulaminie.
4. Dopuszcza się dzielone pojemniki typu dzwon, umożliwiające zbieranie różnych frakcji zbieranych selektywnie odpadów komunalnych przy jednoczesnym zachowaniu zasady nie mieszania poszczególnych frakcji odpadów.
5. Zamawiający w terminie 14 dni po podpisaniu umowy dostarczy operatorowi wykaz nieruchomości wraz z liczbą zamieszkałych z wyróżnieniem nieruchomości,
w których będzie prowadzona selektywna zbiórka odpadów komunalnych.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo w ciągu trwania umowy zmiany ilości nieruchomości prowadzących dany sposób zbierania odpadów komunalnych (zbieranie odpadów w sposób zmieszany/zbieranie odpadów w sposób selektywny).
7. Do 15.01.2014 roku Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć listę nieruchomości wyposażonych przez wykonawcę w pojemniki i worki, z uwzględnieniem ich ilości
i pojemności. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać listę nieruchomości wyposażone w pojemniki, przedstawić zestawienie ilości wydanych worków do gromadzenia odpadów komunalnych do pierwszego każdego miesiąca przez cały okres trwania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest odbierać całą ilość odpadów komunalnych przekazywanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałej.
9. Rodzaje odbieranych odpadów komunalnych i częstotliwość ich odbioru:
1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne
Zmieszane odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość wywozu: 1 raz na dwa tygodnie.
2) Odpady posortownicze
Odpady posortownicze powstają przy segregacji odpadów, gromadzone
w pojemnikach. Częstotliwość ich odbioru: 1 raz na dwa tygodnie.
3) Selektywnie zbierane odpady komunalne.
Odpady gromadzone w workach (zabudowa jednorodzinna) lub
w pojemnikach (zabudowa wielorodzinna). Częstotliwość wywozu każdej
z frakcji:
-w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia oraz od 1 listopada do 31 grudnia 1 raz na miesiąc,
-w okresie od 1 maja do 31 października 2 razy w ciągu miesiąca (w odstępie czasowym między wywozami nie krótszym niż 14 dni)
Wprowadza się cztery frakcje selektywnie zabieranych odpadów:
-Szkło - worek/pojemnik o kolorze białym
-Materiały papierowe, w tym tektury- worek/pojemnik o kolorze niebieskim.
-Tworzywa sztuczne, drobny metal i opakowania wielomateriałowe - worek/pojemnik o kolorze żółtym.
-Odpady zielone, w tym odpady biodegradowalne - worek/pojemnik o kolorze brązowym.
4) Odpady wielkogabarytowe
Odbierane odpadów wielkogabarytowych odbywać się będzie dwa razy w roku - w okresie wiosennym i jesiennym. Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywać się bezpośrednio z granicy działki (tzw. wystawki).
5) Do momentu utworzenia stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki odpadów Komunalnych Wykonawca jest zobowiązany do utworzenia i obsługi (mobilnego) Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych do którego właściciele nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żary będą mogli przekazać: wszystkie frakcje zbierane selektywnie wskazana w regulaminie utrzymania porządku i czystości na terenie gminy Żary.
(Mobilny) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów tworzony w każdej
z miejscowości gminnej, z częstotliwością raz na dwa miesiące. Omawiamy PSZOK musi być czynny w danej miejscowości nie krócej niż dwie godziny. Miejsce i czas utworzenia takiego punktu w danej miejscowości będzie ustalone indywidualnie z wykonawcą.
W momencie utworzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Wykonawca będzie zobowiązany do odbioru odpadów z omawianego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z częstotliwością raz na miesiąc.
10. Wykonawca zobowiązany jest odbierania selektywnie zebranych odpadów w sposób uniemożliwiający mieszanie się poszczególnych frakcji.
11. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania również odpadów gromadzonych
w dodatkowych workach z powodu nie mieszczenia się w pojemniku.
12. Wykonawca zapewni odbiór wolnostojących pojemników do selektywnej zbiórki typu dzwon o kolorze żółtym w ilości 5 sztuk z miejscowości Grabik, będących na wyposażeniu miejscowości. Częstotliwość wywozu raz na miesiąc.
13. W przypadku nie dopełnienia umowy związanej z wywozem odpadów komunalnych, wykonawca ma obowiązek w ciągu 48 godzin od daty zgłoszenia takie odpady odebrać.
14. Odpady komunalne należy odbierać w godzinach 06:00 do 21:00.
15. Wykonawca 7 dni po podpisaniu umowy ma obowiązek dostarczyć Zamawiającemu harmonogram wywozu odpadów komunalnych na rok 2014 dla poszczególnych miejscowości z uwzględnieniem typu odbieranych odpadów. Harmonogram wywozu na rok 2015 Wykonawca ma obowiązek dostarczyć przed 1 grudnia 2014 roku. Wszelkie zmiany w harmonogramie będą wymagały zgody Zamawiającego.
16. Wykonawca przed 01.01.2014 rokiem zobowiązany jest dostarczyć harmonogram na rok 2014 oraz przed 01.01.2015 rokiem. na rok 2015 do wszystkich nieruchomości objętych odbiorem odpadów komunalnych.
17. Wykonawca jest zobowiązany do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami komunalnymi wysypanymi z pojemników, worków lub pojazdu w trakcie realizacji usługi.
18. Wykonawca jest zobowiązany w okresie realizacji zamówienia umożliwić monitorowanie pracy sprzętu, poprzez:
1) możliwość bieżącego śledzenia pojazdów w oparciu o system GPS.
2) wszelkie dane niezbędne do poprawnej kontroli sprzętu muszą być dostępne przez cały okres trwania umowy, Zamawiający ma możliwość monitorowania pracy sprzętu w dowolnym momencie poprzez internet.
3) zapis z monitoringu pojazdów powinien przechowywany być przez okres 180 dni.
4) Wykonawca Zamawiającemu zapewnia niezbędne oprogramowanie do monitorowania. Wykonawca zapewnia przeszkolenie dwóch osób w zakresie obsługi omawianego oprogramowania, miejsce i czas szkolenia odbędzie się w uzgodnieniu z Zamawiającym.
19. Wykonawca ma obowiązek kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku ich niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odpady jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie powiadomić o tym Zamawiającego, nie później niż w ciągu 48 godzin. Do informacji Wykonawca ma obowiązek dołączyć dokumentacje fotograficzną umożliwiającą identyfikację nieruchomości z rejestracją daty i godziny.
20. Wykonawca zobowiązany jest spełnić warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U.
z 2013, poz. 122).
21. Do czasu wybudowania Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Marszowie Wykonawca jest zobowiązany do przekazania wszystkich odpadów zmieszanych i posortowniczych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkanych na terenie Gminy Żary do Sortowni Zmieszanych Odpadów Komunalnych w Żarach na ul. Żurawia prowadzonej przez Zakład Zagospodarowania Odpadów, adres: ul. Górnośląska 2, 68-200 Żary.
22. Selektywnie zebrane odpady komunalne oraz wielkogabarytowe Wykonawca zobowiązany jest przekazać do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadam, o której mowa w art. 17 oraz
art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku, o odpadach (Dz. U. z 2012 r., poz. 21)
23. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym
w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych poddanych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska
z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676)
24. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu mowy przy zachowaniu należytej staranności zgodnie z przepisami prawa w szczególności:
5) ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi,
6) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z dnia 2013r. poz. 21) wraz z przepisami wykonawczymi.
7) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25 poz. 150 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi.
8) Plan gospodarki odpadami województwa Lubuskiego na lata 2012-2017
z perspektywą do 2020 roku (uchwała Sejmiku Województwa Lubuskiego Nr XXX/280/12 z dnia 10 września 2012r.),
9) Uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Żary (uchwała Rady Gminy Żary Nr XXXII/340/13 z dnia 19 września 2013r.)
10) Uchwała w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów (uchwała Rady Gminy Żary Nr XXXII/341/13 z dnia 19 września 2013r.)
25. Cena za odbiór zmieszanych i posortowniczych odpadów komunalnych nie obejmuje ceny przyjęcia tych odpadów przez Sortownie Zmieszanych odpadów Komunalnych w Żarach ul. Żurawia prowadzoną przez Zakład Zagospodarowania Odpadów adres ul. Górnośląska 2, 68-200 Żary.
26. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac i czynności niezbędnych do prawidłowego zrealizowania przedmiotowego zamówienia w zakresie rzeczowym ujętym w załączonej do SIWZ dokumentacji. Okres świadczenia usługi- 01.01.2014 r. do 30.09.2015 r

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 466598

Data publikacji: 2013-11-15

Nazwa: Gmina Żary

Ulica: Aleja Jana Pawła II 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Żary

Kod pocztowy: 68-200

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 68 4707300, 4707301, 4707317

Numer faxu: 68 4707303

Adres strony internetowej: www.gminazary.pl

Regon: 00054690500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa w zakresie odbioru zmieszanych i posortowniczych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Żary i ich transport do miejsc unieszkodliwiania lub odzysku oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żary

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru zmieszanych i posortowniczych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Żary i ich transport do miejsc unieszkodliwiania lub odzysku oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żary z miejscowości: Bieniów, Biedrzychowice, Bogumiłów, Dąbrowiec, Drożków, Drozdów, Grabik, Janików, Kadłubia, Lubanice, Lubomyśl, Łaz, Łukawy, Marszów, Mirostowice Dolne, Mirostowice Górne, Miłowice, Olbrachtów, Olszyniec, Rościce, Rusocice, Stawnik, Siodło, Surowa, Sieniawa Żarska, Włostów, Złotnik. Charakterystyka Gminy Żary: Gmina Żary składa się 27 miejscowości zlokalizowanych na terenie o powierzchni 294 km2. Na dzień 17.10.2013 stan osób zamieszkałych wg. złożonych deklaracji wynosi 9364, natomiast liczba nieruchomości objęta system odbioru odpadów komunalnych wynosi: 3067.
Ilość wyprodukowanych odpadów w skali miesiąca wynosi: 161,14 Mg.
Na dzień 17.10.2013r. zbiórkę selektywną zadeklarowało 33,9% nieruchomości.
Przypuszczalne wykorzystanie ilości worków do selektywnej zbiórki wyniesie:
Kolor niebieski: 40 000 sztuk, Kolor żółty: 60 000 sztuk, Kolor biały: 50 000 sztuk
Kolor brązowy: 24 000 sztuk. Podane wartości nie należy traktować jako wiążące, są to wartości orientacyjne. Zakres zamówienia: 1. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia nieruchomości objętych systemem odbioru odpadów komunalnych w pojemniki do gromadzenia odpadów zmieszanych i odpadów pozostałych po segregacji. Pojemniki są własnością Wykonawcy. Wielkość pojemnika powinna być dostosowana do liczby osób zamieszkałych w danej nieruchomości. Minimalna ilość wskazana w Regulaminie Utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Żary (30 litrów objętości pojemnika na jedną osobę zamieszkałą, przy zachowaniu zasady - przynajmniej 110 litrów na nieruchomość). Wykonawca w terminie do 01.01.2014 roku wyposaża nieruchomości objęte system odbioru odpadów komunalnych w pojemniki.
Pojemniki dostarczane są zarówno do nieruchomości, które nie prowadzą zbiórki selektywnej jak i do tych które zbierają odpady w sposób selektywny.
2. Worki, a w przypadku zabudowy wielorodzinnej pojemniki typu dzwon do segregacji odpadów komunalnych dostarcza Wykonawca. Worki/pojemniki (do segregacji) dostarcza Wykonawca wyłącznie do tych nieruchomości, które prowadzą zbiórkę selektywną. Wykonawca dostarcza worki do dnia 01.01.2014 roku o minimalnej pojemności 60 litrów, w ilości niezbędnej do poprawnego prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów przy jednoczesnym uwzględnieniu ilości osób zamieszkałych daną nieruchomość. Przy każdorazowym odbiorze odpadów gromadzonych we workach operator jest zobowiązany dostarczyć nowe worki w ilości odpowiadającej ilości odebranych worków. Minimalna grubość worków powinna wynosić: 50 mikronów.
3. W przypadku zabudowy wielorodzinnej wykonawca zobowiązuje się dostarczyć pojemniki do 01.01.2014 roku, o pojemnościach wskazanych w regulaminie.
4. Dopuszcza się dzielone pojemniki typu dzwon, umożliwiające zbieranie różnych frakcji zbieranych selektywnie odpadów komunalnych przy jednoczesnym zachowaniu zasady nie mieszania poszczególnych frakcji odpadów.
5. Zamawiający w terminie 14 dni po podpisaniu umowy dostarczy operatorowi wykaz nieruchomości wraz z liczbą zamieszkałych z wyróżnieniem nieruchomości,
w których będzie prowadzona selektywna zbiórka odpadów komunalnych.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo w ciągu trwania umowy zmiany ilości nieruchomości prowadzących dany sposób zbierania odpadów komunalnych (zbieranie odpadów w sposób zmieszany/zbieranie odpadów w sposób selektywny).
7. Do 15.01.2014 roku Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć listę nieruchomości wyposażonych przez wykonawcę w pojemniki i worki, z uwzględnieniem ich ilości
i pojemności. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać listę nieruchomości wyposażone w pojemniki, przedstawić zestawienie ilości wydanych worków do gromadzenia odpadów komunalnych do pierwszego każdego miesiąca przez cały okres trwania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest odbierać całą ilość odpadów komunalnych przekazywanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałej.
9. Rodzaje odbieranych odpadów komunalnych i częstotliwość ich odbioru:
1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne
Zmieszane odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość wywozu: 1 raz na dwa tygodnie.
2) Odpady posortownicze
Odpady posortownicze powstają przy segregacji odpadów, gromadzone
w pojemnikach. Częstotliwość ich odbioru: 1 raz na dwa tygodnie.
3) Selektywnie zbierane odpady komunalne.
Odpady gromadzone w workach (zabudowa jednorodzinna) lub
w pojemnikach (zabudowa wielorodzinna). Częstotliwość wywozu każdej
z frakcji:
-w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia oraz od 1 listopada do 31 grudnia 1 raz na miesiąc,
-w okresie od 1 maja do 31 października 2 razy w ciągu miesiąca (w odstępie czasowym między wywozami nie krótszym niż 14 dni)
Wprowadza się cztery frakcje selektywnie zabieranych odpadów:
-Szkło - worek/pojemnik o kolorze białym
-Materiały papierowe, w tym tektury- worek/pojemnik o kolorze niebieskim.
-Tworzywa sztuczne, drobny metal i opakowania wielomateriałowe - worek/pojemnik o kolorze żółtym.
-Odpady zielone, w tym odpady biodegradowalne - worek/pojemnik o kolorze brązowym.
4) Odpady wielkogabarytowe
Odbierane odpadów wielkogabarytowych odbywać się będzie dwa razy w roku - w okresie wiosennym i jesiennym. Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywać się bezpośrednio z granicy działki (tzw. wystawki).
5) Do momentu utworzenia stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki odpadów Komunalnych Wykonawca jest zobowiązany do utworzenia i obsługi (mobilnego) Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych do którego właściciele nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Żary będą mogli przekazać: wszystkie frakcje zbierane selektywnie wskazana w regulaminie utrzymania porządku i czystości na terenie gminy Żary.
(Mobilny) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów tworzony w każdej
z miejscowości gminnej, z częstotliwością raz na dwa miesiące. Omawiamy PSZOK musi być czynny w danej miejscowości nie krócej niż dwie godziny. Miejsce i czas utworzenia takiego punktu w danej miejscowości będzie ustalone indywidualnie z wykonawcą.
W momencie utworzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Wykonawca będzie zobowiązany do odbioru odpadów z omawianego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z częstotliwością raz na miesiąc.
10. Wykonawca zobowiązany jest odbierania selektywnie zebranych odpadów w sposób uniemożliwiający mieszanie się poszczególnych frakcji.
11. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania również odpadów gromadzonych
w dodatkowych workach z powodu nie mieszczenia się w pojemniku.
12. Wykonawca zapewni odbiór wolnostojących pojemników do selektywnej zbiórki typu dzwon o kolorze żółtym w ilości 5 sztuk z miejscowości Grabik, będących na wyposażeniu miejscowości. Częstotliwość wywozu raz na miesiąc.
13. W przypadku nie dopełnienia umowy związanej z wywozem odpadów komunalnych, wykonawca ma obowiązek w ciągu 48 godzin od daty zgłoszenia takie odpady odebrać.
14. Odpady komunalne należy odbierać w godzinach 06:00 do 21:00.
15. Wykonawca 7 dni po podpisaniu umowy ma obowiązek dostarczyć Zamawiającemu harmonogram wywozu odpadów komunalnych na rok 2014 dla poszczególnych miejscowości z uwzględnieniem typu odbieranych odpadów. Harmonogram wywozu na rok 2015 Wykonawca ma obowiązek dostarczyć przed 1 grudnia 2014 roku. Wszelkie zmiany w harmonogramie będą wymagały zgody Zamawiającego.
16. Wykonawca przed 01.01.2014 rokiem zobowiązany jest dostarczyć harmonogram na rok 2014 oraz przed 01.01.2015 rokiem. na rok 2015 do wszystkich nieruchomości objętych odbiorem odpadów komunalnych.
17. Wykonawca jest zobowiązany do porządkowania terenu zanieczyszczonego odpadami komunalnymi wysypanymi z pojemników, worków lub pojazdu w trakcie realizacji usługi.
18. Wykonawca jest zobowiązany w okresie realizacji zamówienia umożliwić monitorowanie pracy sprzętu, poprzez:
1) możliwość bieżącego śledzenia pojazdów w oparciu o system GPS.
2) wszelkie dane niezbędne do poprawnej kontroli sprzętu muszą być dostępne przez cały okres trwania umowy, Zamawiający ma możliwość monitorowania pracy sprzętu w dowolnym momencie poprzez internet.
3) zapis z monitoringu pojazdów powinien przechowywany być przez okres 180 dni.
4) Wykonawca Zamawiającemu zapewnia niezbędne oprogramowanie do monitorowania. Wykonawca zapewnia przeszkolenie dwóch osób w zakresie obsługi omawianego oprogramowania, miejsce i czas szkolenia odbędzie się w uzgodnieniu z Zamawiającym.
19. Wykonawca ma obowiązek kontrolować realizowane przez właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku ich niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odpady jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie powiadomić o tym Zamawiającego, nie później niż w ciągu 48 godzin. Do informacji Wykonawca ma obowiązek dołączyć dokumentacje fotograficzną umożliwiającą identyfikację nieruchomości z rejestracją daty i godziny.
20. Wykonawca zobowiązany jest spełnić warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U.
z 2013, poz. 122).
21. Do czasu wybudowania Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Marszowie Wykonawca jest zobowiązany do przekazania wszystkich odpadów zmieszanych i posortowniczych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkanych na terenie Gminy Żary do Sortowni Zmieszanych Odpadów Komunalnych w Żarach na ul. Żurawia prowadzonej przez Zakład Zagospodarowania Odpadów, adres: ul. Górnośląska 2, 68-200 Żary.
22. Selektywnie zebrane odpady komunalne oraz wielkogabarytowe Wykonawca zobowiązany jest przekazać do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadam, o której mowa w art. 17 oraz
art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku, o odpadach (Dz. U. z 2012 r., poz. 21)
23. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia w danym roku kalendarzowym
w odniesieniu do masy odebranych przez siebie odpadów komunalnych poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych poddanych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska
z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676)
24. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu mowy przy zachowaniu należytej staranności zgodnie z przepisami prawa w szczególności:
5) ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi,
6) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z dnia 2013r. poz. 21) wraz z przepisami wykonawczymi.
7) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25 poz. 150 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi.
8) Plan gospodarki odpadami województwa Lubuskiego na lata 2012-2017
z perspektywą do 2020 roku (uchwała Sejmiku Województwa Lubuskiego Nr XXX/280/12 z dnia 10 września 2012r.),
9) Uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Żary (uchwała Rady Gminy Żary Nr XXXII/340/13 z dnia 19 września 2013r.)
10) Uchwała w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów (uchwała Rady Gminy Żary Nr XXXII/341/13 z dnia 19 września 2013r.)
25. Cena za odbiór zmieszanych i posortowniczych odpadów komunalnych nie obejmuje ceny przyjęcia tych odpadów przez Sortownie Zmieszanych odpadów Komunalnych w Żarach ul. Żurawia prowadzoną przez Zakład Zagospodarowania Odpadów adres ul. Górnośląska 2, 68-200 Żary.
26. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac i czynności niezbędnych do prawidłowego zrealizowania przedmiotowego zamówienia w zakresie rzeczowym ujętym w załączonej do SIWZ dokumentacji. Okres świadczenia usługi- 01.01.2014 r. do 30.09.2015 r

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 01/01/2014

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 10.000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
BZWBK S.A. 68 1090 2561 0000 0006 4200 0115 z adnotacją:Usługa w zakresie odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Żary
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 09.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz.1158, z późn. zm.).
4. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
5. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz- oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego tj. Urząd Gminy Żary, Al. Jana Pawła II 6, 68-200 Żary, p. 202 lub dołączyć do oferty.
6. Wykonawca, który nie wniesie wadium zostanie z postępowania wykluczony, a jego oferta uznana za odrzuconą.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 13.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt. 6, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Wykonawca, którego oferta została wybrana, traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego w przypadku, gdy:
- Odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
- Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- Zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeśli Wykonawca przedłoży wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia wydany przez właściwy organ, oraz aktualne zezwolenie na transport odpadów komunalnych

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał główną co najmniej jedną usługę odbioru odpadów komunalnych wykonaną na rzecz właścicieli nieruchomości w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o łącznej masie minimum 1000 Mg/rok, (dopuszcza się podanie ilości w m3 przy zastosowaniu wskaźnika 0,133 Mg/m3) wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje/będzie dysponował sprzętem i urządzeniami zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości ( Dz. U. z 2013, poz. 122 ), wraz z informacją o podstawie dysponowania tym wyposażeniem

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy- zgodnie z załącznikiem Nr 1 do SIWZ
2) Pisemne zobowiązanie, o którym mowa w pkt 5.3 , o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp- jeśli dotyczy.
Uwaga: Pisemne zobowiązanie powinno być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (jeśli posiada oryginał) lub podmiot trzeci.
3) Pełnomocnictwo- jeśli dotyczy,
4) Oświadczenie w trybie art. 24 ust. 2 pkt 5- zgodnie z załącznikiem Nr 5 do SIWZ.
5) Potwierdzenie zapewnienia odpowiedniego usytuowania i wyposażenia bazy magazynowo- transportowej- zgodnie z załącznikiem nr 8 do SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian.
1. Zgodnie z art. 144 ust 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w niżej wymienionych przypadkach: 1.1 ZMIANY OGÓLNE Możliwa jest: a) zmiana adresu siedziby Zamawiającego Wykonawcy; b) zmiana osób występujących po stronie Zamawiającego Wykonawcy. 1.2 ZMIANY RZUTUJĄCE NA WYNAGRODZENIE Możliwa jest zmiana postanowień umowy w związku ze zmianą stawki podatku od towarów i usług (VAT). 2. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy: 2.1 Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie, za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności. 2.2 Strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia powyższych okoliczności. 2.3 Wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.gminazary.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Żary, Aleja Jana Pawła II 6, 68-200 Żary, pok. 202

Data składania wniosków, ofert: 25/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 07:30

Miejsce składania:
Urząd Gminy Żary, Aleja Jana Pawła II 6, 68-200 Żary, pok. 105, I p

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
349284806 (Pojemniki i kosze na odpady i śmieci)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)

Podobne przetargi

183534 / 2015-07-21 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wycinka 5 drzew z gatunku wiąz szypułkowy, rosnących na działce nr 197/7 obręb Ługi, gmina Dobiegniew.

57890 / 2016-03-15 - Podmiot prawa publicznego

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital Powiatowy w Drezdenku - Drezdenko (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa w zakresie gospodarowania odpadami wytwarzanymi przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Drezdenku, nr sprawy: PCZSzp/PN/3/2016

215914 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina ZbÄ…szynek - ZbÄ…szynek (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE STAŁYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY ZBĄSZYNEK.

32354 / 2014-01-29 - Inny: WOJSKOWA JEDNOSTKA BUDŻETOWA

Jednostka Wojskowa 5286 - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
PRZETARG NIEOGRANICZONY O WARTOŚCI SZACUNKOWEJ PONIŻEJ KWOT OKREŚLONYCH W PRZEPISACH WYDANYCH NA PODSTAWIE ART. 11 UST. 8 USTAWY PZP NA USŁUGĘ ODBIORU ODPADÓW POKONSUMPCYJNYCH Z MIEJSC WYTWORZENIA W KROŚNIE ODRZAŃSKIM, CZERWIEŃSKU I SULECHOWIE. SPRAWA NR 153/PN/2013.

239475 / 2013-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina DÄ…bie - DÄ…bie (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych stałych z terenu gm. Dąbie, woj. lubuskie.

359008 / 2015-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubrza - Lubrza (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów nieruchomości zamieszkałych i niektórych niezamieszkałych oraz odbiór odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Lubrza

32650 / 2013-01-23 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

Jednostka Wojskowa 5701 Wędrzyn - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ŚWIADCZENIE USŁUG POLEGAJACYCH NA: Część I -odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów medycznych o kodach:18 01 03*, 18 01 08*, 18 01 09, 18 01 10*; Część II -odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów niebezpiecznych o kodach: 15 01 10*, 15 02 02*, 16 01 07*, 16 01 21*, 16 03 03*; Część III -odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08

21308 / 2016-02-01 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa okresowego odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych wytworzonych przez Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli podczas przestoju pracy spalarni odpadów medycznych

198424 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzeszyce - Krzeszyce (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Krzeszyce

101128 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzeszyce - Krzeszyce (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Krzeszyce

150524 / 2015-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Przewozie - Przewóz (lubuskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa w zakresie odbioru odpadów komunalnych i zagospodarowanie odpadów zbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Przewóz