65335 / 2011-02-25 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Lęborku (Lębork)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów
w ramach projektu pn. Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Opis zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie kursów w ramach projektu Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
Głównym celem projektu jest uświadomienie społeczności wiejskiej powiatu lęborskiego (44 osobom) do 30 czerwca 2011 roku o konieczności ciągłego dokształcania się, nabywania nowych umiejętności oraz korzyści z tego płynących. Cel ten zostanie zrealizowany przez udział zainteresowanych osób w kursach i powstaniu publikacji.
Projekt skierowany jest do 44 osób dorosłych - bezrobotnych i pracujących, zamieszkałych (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa pomorskiego, na obszarach gmin wiejskich powiatu lęborskiego: Cewic, Nowej Wsi Lęborskiej, Wicka i gminy miejskiej Łeba.
Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części:
a) Część I - Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu języka angielskiego w ramach projektu Moje okno na świat
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu języka angielskiego w ramach projektu Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
1. Cel kursu
Celem kursu jest wyposażanie mieszkańców obszarów gmin wiejskich w umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Realizacja kursu ma się przyczynić także do zwiększenia świadomości mieszkańców obszarów wiejskich o korzyściach płynących z edukacji.
2. Adresaci
Oferta adresowana jest do 32 mieszkańców gmin powiatu lęborskiego (Łeby, Wicka, Cewic, Nowej Wsi Lęborskiej) chcących podnieść swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
3. Program kursu składający się z 60 h powinien obejmować m.in.:
- Program podstawowy obejmujący naukę języka angielskiego od podstaw (52 h)
- Moduł komunikacji interpersonalnej, równości szans kobiet i mężczyzn, godzenia życia rodzinnego z zawodowym (8 h)
4. Liczba uczestników szkoleń: łącznie 32 osoby (4 grupy - średnio po 8 osób z każdej gminy)
5. Czas trwania szkolenia
Czas trwania kursu dla każdej z grup to 60 godzin. Łączna liczba godzin szkoleniowych dla wszystkich grup to 240 godzin. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy.
7. Termin wykonania przedmiotu zamówienia
do 31 maja 2011
8. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia
Zajęcia odbędą się na terenie gmin powiatu lęborskiego, z których pochodzić będą Beneficjenci ostateczni projektu - zwani powyżej adresatami. Wykonawcy zostaną udostępnione nieodpłatnie sale, wyposażone w stoły i krzesła, do przeprowadzenia kursu z dostępem do WC, niezbędne do wykonania usługi. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski.
9. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
- Nabór uczestników kursu przeprowadzi Zamawiający wraz z partnerami projektu: Gmina Miejska Łeba, Gmina Cewice, Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gmina Wicko. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na kurs skierowanych uczestników.
- Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu jest udział w co najmniej 80% zajęć przewidzianych w danym działaniu.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia kursu dodatkowe osoby w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
- Kurs należy przeprowadzić w wybrane przez Zamawiającego dni powszednie od poniedziałku do piątku lub w weekendy (sobota, niedziela). Terminy i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców kursu. Harmonogram należy ustalić z personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia Zamawiającemu. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu najpóźniej w ciągu 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, harmonogram zawierający szczegółowy program kursu zgodny z przedstawioną ofertą.
- Dokładne terminy realizacji kursu i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez ich odbiorców.
- Wykonawca zapewni sprzęt/urządzenia niezbędne do zrealizowania kursu, np.: laptop, rzutnik multimedialny, ekran do rzutnika, flipchart, itp.
- Wykonawca w pierwszym dniu kursu wyposaży każdego z uczestników w materiały szkoleniowe oraz piśmiennicze, niepodlegające zwrotowi, które będą wykorzystywane podczas szkolenia, na które składają się co najmniej: podręcznik+ćwiczenia=komplet do nauki języka angielskiego, słownik polsko-angielski angielsko-polski, w twardej oprawie - minimum 50.000 haseł i zwrotów, długopis, zeszyt, aktówka, skrypt szkoleniowy dotyczący zagadnień omawianych podczas kursu w formie papierowej, jeśli omawiane zagadnienia wykraczają poza umieszczone w podręczniku i ćwiczeniach.
- W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia zarówno ze strony Zamawiającego, jak i Wykonawcy.
- Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom kursu po jego ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć odpowiednich zaświadczeń potwierdzających odbycie kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego oznaczenia (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl) wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją usługi tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy poprzez m.in. zamieszczanie na zaświadczeniach/certyfikatach, materiałach dydaktycznych, podręcznikach, pomocach naukowych, itp., odpowiednich logotypów oraz informacji o współfinansowaniu.
- Po zakończeniu kursu Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Zapłata następuje w terminie 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT oraz innej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji tj.: dziennik zajęć kserokopię dziennika zajęć potwierdzoną za zgodność z oryginałem, program nauczania, protokół z egzaminu - jeśli dotyczy, listy obecności, zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania, listę osób potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, listę osób potwierdzających odbiór poczęstunku. Wykonawca dodatkowo załączy imienny wykaz osób, które nie ukończyły (przerwały) kursu, rejestr wydanych zaświadczeń, kserokopie zaświadczeń certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem, listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń certyfikatów oraz komplet materiałów szkoleniowych, w które Wykonawca wyposażył uczestników oraz kserokopie opłaconej polisy ubezpieczeniowej potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca przedstawi Zamawiającemu comiesięczne zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania oraz kserokopie dzienników zajęć - list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania kursu, w miejscu odbywania kursu, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Herbaty czarnej tradycyjnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Słodyczy tj. ciastek i cukierków
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy, cytryny do herbaty i serwetek dla wszystkich uczestników
- Wykonawca zapewni odpowiednią obsługę organizacyjną kursu, polegającą na przygotowaniu i podaniu poczęstunku, uprzątnięciu stołów i pomieszczenia, oraz pozostawieniu udostępnianych pomieszczeń w stanie czystości.
- Wykonawca zapewni w ramach poczęstunku świeże produkty dostępne na rynku. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Świadczenie usług żywienia odbywać się powinno według ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 136, poz. 914 z późn. zm.)
- Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiet ewaluacyjnych opracowanych przez Koordynatora projektu na rozpoczęcie i zakończenie kursu - rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet. Zamawiający przekaże Wykonawcy opracowane ankiety odpowiednio wcześniej.
- Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia beneficjentów od następstw nieszczęśliwych wypadków przez cały okres trwania kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest zarejestrować instytucję szkoleniową w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizować w tej bazie informację o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach projektu, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
b) Część II - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Możliwości zarobkowania i pozyskiwania środków dla mieszkańców terenów wiejskich w ramach projektu Moje okno na świat
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Możliwości zarobkowania i pozyskiwania środków dla mieszkańców terenów wiejskich w ramach projektu Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
1. Cel kursu
Celem kursu jest zapoznanie uczestników z możliwościami zarobkowania, przykładami dobrych praktyk funkcjonowania działalności pozarolniczych (m.in. z agroturystyką, jako alternatywnym źródłem dochodu), zwiększenie wiedzy na temat źródeł pozyskiwania środków dla osób mających miejsce zamieszkania na terenach wiejskich oraz zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Realizacja kursu ma się przyczynić do zwiększenia świadomości mieszkańców obszarów wiejskich o korzyściach płynących z edukacji, jak również stopnia samoorganizacji społeczności lokalnych oraz zaangażowania się mieszkańców wsi w działania lokalne. Nieodzowna jest również konieczność ukazania metod skutecznego wykorzystania walorów turystycznych dla potrzeb rozwoju gospodarczego powiatu i podniesienia poziomu życia ludności.
2. Adresaci
Oferta adresowana jest do 12 mieszkańców obszarów gmin powiatu lęborskiego (Łeby, Wicka, Cewic, Nowej Wsi Lęborskiej) chcących zwiększyć wiedzę na temat źródeł pozyskiwania środków dla osób zamieszkujących na obszarach wiejskich.
3. Program kursu składający się z 40 h powinien obejmować m.in.:
- Program podstawowy (32 h) zawierający m.in. takie zagadnienia jak:
- Źródła pozyskiwania środków dla osób zamieszkujących tereny wiejskie
- Przykłady dobrych praktyk w działalnościach pozarolniczych
- Pomysły na własny biznes na wsi
- Agroturystyka jako alternatywne źródło dochodu
- Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej
- Moduł komunikacji interpersonalnej, równości szans kobiet i mężczyzn, godzenia życia rodzinnego z zawodowym (8 h)
4. Liczba uczestników szkoleń: 1 grupa - 12 osób
5. Czas trwania szkolenia
Czas trwania kursu - 40 godzin. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy.
7. Termin wykonania przedmiotu zamówienia
Do 30 kwietnia 2011
8. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia
Zajęcia odbędą się na terenie jednej z gmin powiatu lęborskiego, z której pochodzić będzie największa liczba uczestników. Wykonawcy zostanie nieodpłatnie udostępniona sala, wyposażona w stoły i krzesła, do przeprowadzenia kursu z dostępem do WC, niezbędna do wykonania usługi. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski.
9. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
- Nabór uczestników kursu przeprowadzi Zamawiający wraz z partnerami projektu: Gmina Miejska Łeba, Gmina Cewice, Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gmina Wicko. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na kurs skierowanych uczestników.
- Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu jest udział w co najmniej 80% zajęć przewidzianych w danym działaniu.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia kursu dodatkowe osoby w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
- Kurs należy przeprowadzić w wybrane przez Zamawiającego dni powszednie od poniedziałku do piątku lub w weekendy (sobota, niedziela). Terminy i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców kursu. Harmonogram należy ustalić z personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia Zamawiającemu. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu najpóźniej w ciągu 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, harmonogram zawierający szczegółowy program kursu zgodny z przedstawioną ofertą.
- Dokładne terminy realizacji kursu i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez ich odbiorców.
- Wykonawca zapewni sprzęt urządzenia niezbędne do zrealizowania kursu, np.: laptop, rzutnik multimedialny, ekran do rzutnika, flipchart, itp.
- Wykonawca w pierwszym dniu kursu wyposaży każdego z uczestników w materiały szkoleniowe oraz piśmiennicze, niepodlegające zwrotowi, które będą wykorzystywane podczas szkolenia, na które składają się co najmniej: długopis, zeszyt, aktówka, skrypt szkoleniowy dotyczący zagadnień omawianych podczas kursu w formie papierowej.
- W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia zarówno ze strony Zamawiającego, jak i Wykonawcy.
- Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom kursu po jego ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć odpowiednich zaświadczeń potwierdzających odbycie kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego oznaczenia (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl) wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją usługi tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy poprzez m.in. zamieszczanie na zaświadczeniach certyfikatach, materiałach dydaktycznych, pomocach naukowych, itp., odpowiednich logotypów oraz informacji o współfinansowaniu.
- Po zakończeniu kursu Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Zapłata następuje w terminie 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT oraz innej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji tj.: dziennik zajęć kserokopię dziennika zajęć potwierdzoną za zgodność z oryginałem, program nauczania, protokół z egzaminu - jeśli dotyczy, listy obecności, zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania, listę osób potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, listę osób potwierdzających odbiór poczęstunku. Wykonawca dodatkowo załączy imienny wykaz osób, które nie ukończyły (przerwały) kursu, rejestr wydanych zaświadczeń, kserokopie zaświadczeń certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem, listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń certyfikatów oraz komplet materiałów szkoleniowych, w które Wykonawca wyposażył uczestników oraz kserokopie opłaconej polisy ubezpieczeniowej potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania kursu, w miejscu odbywania kursu, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Herbaty czarnej tradycyjnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Słodyczy tj. ciastek i cukierków
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy, cytryny do herbaty i serwetek dla wszystkich uczestników
Dodatkowo Wykonawca zapewni w dniach, kiedy zajęcia będą trwały ponad 7 godzin zegarowych, drugie danie obiadowe, na które składać się będą ziemniaki, frytki, ryż, kotlet mięsny rybny, surówki.
- Wykonawca zapewni odpowiednią obsługę organizacyjną kursu, polegającą na przygotowaniu i podaniu poczęstunku, uprzątnięciu stołów i pomieszczenia, oraz pozostawieniu udostępnianych pomieszczeń w stanie czystości.
- Wykonawca zapewni w ramach poczęstunku świeże produkty dostępne na rynku. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Świadczenie usług żywienia odbywać się powinno według ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 136, poz. 914 z późn. zm.)
- Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiet ewaluacyjnych opracowanych przez Koordynatora projektu na rozpoczęcie i zakończenie kursu - rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet. Zamawiający przekaże Wykonawcy opracowane ankiety odpowiednio wcześniej.
- Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia beneficjentów od następstw nieszczęśliwych wypadków przez cały okres trwania kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest zarejestrować instytucję szkoleniową w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizować w tej bazie informację o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach projektu, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 65335
Data publikacji: 2011-02-25
Nazwa: Starostwo Powiatowe w Lęborku
Ulica: ul. Czołgistów 5
Numer domu: 5
Miejscowość: Lębork
Kod pocztowy: 84-300
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 059 8632810
Numer faxu: 059 8632850
Regon: 84115175650000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów
w ramach projektu pn. Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie kursów w ramach projektu Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
Głównym celem projektu jest uświadomienie społeczności wiejskiej powiatu lęborskiego (44 osobom) do 30 czerwca 2011 roku o konieczności ciągłego dokształcania się, nabywania nowych umiejętności oraz korzyści z tego płynących. Cel ten zostanie zrealizowany przez udział zainteresowanych osób w kursach i powstaniu publikacji.
Projekt skierowany jest do 44 osób dorosłych - bezrobotnych i pracujących, zamieszkałych (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa pomorskiego, na obszarach gmin wiejskich powiatu lęborskiego: Cewic, Nowej Wsi Lęborskiej, Wicka i gminy miejskiej Łeba.
Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części:
a) Część I - Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu języka angielskiego w ramach projektu Moje okno na świat
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu języka angielskiego w ramach projektu Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
1. Cel kursu
Celem kursu jest wyposażanie mieszkańców obszarów gmin wiejskich w umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Realizacja kursu ma się przyczynić także do zwiększenia świadomości mieszkańców obszarów wiejskich o korzyściach płynących z edukacji.
2. Adresaci
Oferta adresowana jest do 32 mieszkańców gmin powiatu lęborskiego (Łeby, Wicka, Cewic, Nowej Wsi Lęborskiej) chcących podnieść swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
3. Program kursu składający się z 60 h powinien obejmować m.in.:
- Program podstawowy obejmujący naukę języka angielskiego od podstaw (52 h)
- Moduł komunikacji interpersonalnej, równości szans kobiet i mężczyzn, godzenia życia rodzinnego z zawodowym (8 h)
4. Liczba uczestników szkoleń: łącznie 32 osoby (4 grupy - średnio po 8 osób z każdej gminy)
5. Czas trwania szkolenia
Czas trwania kursu dla każdej z grup to 60 godzin. Łączna liczba godzin szkoleniowych dla wszystkich grup to 240 godzin. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy.
7. Termin wykonania przedmiotu zamówienia
do 31 maja 2011
8. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia
Zajęcia odbędą się na terenie gmin powiatu lęborskiego, z których pochodzić będą Beneficjenci ostateczni projektu - zwani powyżej adresatami. Wykonawcy zostaną udostępnione nieodpłatnie sale, wyposażone w stoły i krzesła, do przeprowadzenia kursu z dostępem do WC, niezbędne do wykonania usługi. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski.
9. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
- Nabór uczestników kursu przeprowadzi Zamawiający wraz z partnerami projektu: Gmina Miejska Łeba, Gmina Cewice, Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gmina Wicko. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na kurs skierowanych uczestników.
- Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu jest udział w co najmniej 80% zajęć przewidzianych w danym działaniu.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia kursu dodatkowe osoby w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
- Kurs należy przeprowadzić w wybrane przez Zamawiającego dni powszednie od poniedziałku do piątku lub w weekendy (sobota, niedziela). Terminy i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców kursu. Harmonogram należy ustalić z personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia Zamawiającemu. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu najpóźniej w ciągu 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, harmonogram zawierający szczegółowy program kursu zgodny z przedstawioną ofertą.
- Dokładne terminy realizacji kursu i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez ich odbiorców.
- Wykonawca zapewni sprzęt/urządzenia niezbędne do zrealizowania kursu, np.: laptop, rzutnik multimedialny, ekran do rzutnika, flipchart, itp.
- Wykonawca w pierwszym dniu kursu wyposaży każdego z uczestników w materiały szkoleniowe oraz piśmiennicze, niepodlegające zwrotowi, które będą wykorzystywane podczas szkolenia, na które składają się co najmniej: podręcznik+ćwiczenia=komplet do nauki języka angielskiego, słownik polsko-angielski angielsko-polski, w twardej oprawie - minimum 50.000 haseł i zwrotów, długopis, zeszyt, aktówka, skrypt szkoleniowy dotyczący zagadnień omawianych podczas kursu w formie papierowej, jeśli omawiane zagadnienia wykraczają poza umieszczone w podręczniku i ćwiczeniach.
- W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia zarówno ze strony Zamawiającego, jak i Wykonawcy.
- Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom kursu po jego ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć odpowiednich zaświadczeń potwierdzających odbycie kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego oznaczenia (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl) wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją usługi tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy poprzez m.in. zamieszczanie na zaświadczeniach/certyfikatach, materiałach dydaktycznych, podręcznikach, pomocach naukowych, itp., odpowiednich logotypów oraz informacji o współfinansowaniu.
- Po zakończeniu kursu Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Zapłata następuje w terminie 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT oraz innej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji tj.: dziennik zajęć kserokopię dziennika zajęć potwierdzoną za zgodność z oryginałem, program nauczania, protokół z egzaminu - jeśli dotyczy, listy obecności, zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania, listę osób potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, listę osób potwierdzających odbiór poczęstunku. Wykonawca dodatkowo załączy imienny wykaz osób, które nie ukończyły (przerwały) kursu, rejestr wydanych zaświadczeń, kserokopie zaświadczeń certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem, listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń certyfikatów oraz komplet materiałów szkoleniowych, w które Wykonawca wyposażył uczestników oraz kserokopie opłaconej polisy ubezpieczeniowej potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca przedstawi Zamawiającemu comiesięczne zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania oraz kserokopie dzienników zajęć - list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania kursu, w miejscu odbywania kursu, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Herbaty czarnej tradycyjnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Słodyczy tj. ciastek i cukierków
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy, cytryny do herbaty i serwetek dla wszystkich uczestników
- Wykonawca zapewni odpowiednią obsługę organizacyjną kursu, polegającą na przygotowaniu i podaniu poczęstunku, uprzątnięciu stołów i pomieszczenia, oraz pozostawieniu udostępnianych pomieszczeń w stanie czystości.
- Wykonawca zapewni w ramach poczęstunku świeże produkty dostępne na rynku. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Świadczenie usług żywienia odbywać się powinno według ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 136, poz. 914 z późn. zm.)
- Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiet ewaluacyjnych opracowanych przez Koordynatora projektu na rozpoczęcie i zakończenie kursu - rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet. Zamawiający przekaże Wykonawcy opracowane ankiety odpowiednio wcześniej.
- Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia beneficjentów od następstw nieszczęśliwych wypadków przez cały okres trwania kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest zarejestrować instytucję szkoleniową w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizować w tej bazie informację o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach projektu, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
b) Część II - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Możliwości zarobkowania i pozyskiwania środków dla mieszkańców terenów wiejskich w ramach projektu Moje okno na świat
Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Możliwości zarobkowania i pozyskiwania środków dla mieszkańców terenów wiejskich w ramach projektu Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
1. Cel kursu
Celem kursu jest zapoznanie uczestników z możliwościami zarobkowania, przykładami dobrych praktyk funkcjonowania działalności pozarolniczych (m.in. z agroturystyką, jako alternatywnym źródłem dochodu), zwiększenie wiedzy na temat źródeł pozyskiwania środków dla osób mających miejsce zamieszkania na terenach wiejskich oraz zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Realizacja kursu ma się przyczynić do zwiększenia świadomości mieszkańców obszarów wiejskich o korzyściach płynących z edukacji, jak również stopnia samoorganizacji społeczności lokalnych oraz zaangażowania się mieszkańców wsi w działania lokalne. Nieodzowna jest również konieczność ukazania metod skutecznego wykorzystania walorów turystycznych dla potrzeb rozwoju gospodarczego powiatu i podniesienia poziomu życia ludności.
2. Adresaci
Oferta adresowana jest do 12 mieszkańców obszarów gmin powiatu lęborskiego (Łeby, Wicka, Cewic, Nowej Wsi Lęborskiej) chcących zwiększyć wiedzę na temat źródeł pozyskiwania środków dla osób zamieszkujących na obszarach wiejskich.
3. Program kursu składający się z 40 h powinien obejmować m.in.:
- Program podstawowy (32 h) zawierający m.in. takie zagadnienia jak:
- Źródła pozyskiwania środków dla osób zamieszkujących tereny wiejskie
- Przykłady dobrych praktyk w działalnościach pozarolniczych
- Pomysły na własny biznes na wsi
- Agroturystyka jako alternatywne źródło dochodu
- Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej
- Moduł komunikacji interpersonalnej, równości szans kobiet i mężczyzn, godzenia życia rodzinnego z zawodowym (8 h)
4. Liczba uczestników szkoleń: 1 grupa - 12 osób
5. Czas trwania szkolenia
Czas trwania kursu - 40 godzin. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy.
7. Termin wykonania przedmiotu zamówienia
Do 30 kwietnia 2011
8. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia
Zajęcia odbędą się na terenie jednej z gmin powiatu lęborskiego, z której pochodzić będzie największa liczba uczestników. Wykonawcy zostanie nieodpłatnie udostępniona sala, wyposażona w stoły i krzesła, do przeprowadzenia kursu z dostępem do WC, niezbędna do wykonania usługi. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski.
9. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
- Nabór uczestników kursu przeprowadzi Zamawiający wraz z partnerami projektu: Gmina Miejska Łeba, Gmina Cewice, Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gmina Wicko. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na kurs skierowanych uczestników.
- Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu jest udział w co najmniej 80% zajęć przewidzianych w danym działaniu.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia kursu dodatkowe osoby w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
- Kurs należy przeprowadzić w wybrane przez Zamawiającego dni powszednie od poniedziałku do piątku lub w weekendy (sobota, niedziela). Terminy i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców kursu. Harmonogram należy ustalić z personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia Zamawiającemu. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu najpóźniej w ciągu 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, harmonogram zawierający szczegółowy program kursu zgodny z przedstawioną ofertą.
- Dokładne terminy realizacji kursu i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez ich odbiorców.
- Wykonawca zapewni sprzęt urządzenia niezbędne do zrealizowania kursu, np.: laptop, rzutnik multimedialny, ekran do rzutnika, flipchart, itp.
- Wykonawca w pierwszym dniu kursu wyposaży każdego z uczestników w materiały szkoleniowe oraz piśmiennicze, niepodlegające zwrotowi, które będą wykorzystywane podczas szkolenia, na które składają się co najmniej: długopis, zeszyt, aktówka, skrypt szkoleniowy dotyczący zagadnień omawianych podczas kursu w formie papierowej.
- W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia zarówno ze strony Zamawiającego, jak i Wykonawcy.
- Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom kursu po jego ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć odpowiednich zaświadczeń potwierdzających odbycie kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego oznaczenia (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl) wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją usługi tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy poprzez m.in. zamieszczanie na zaświadczeniach certyfikatach, materiałach dydaktycznych, pomocach naukowych, itp., odpowiednich logotypów oraz informacji o współfinansowaniu.
- Po zakończeniu kursu Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Zapłata następuje w terminie 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT oraz innej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji tj.: dziennik zajęć kserokopię dziennika zajęć potwierdzoną za zgodność z oryginałem, program nauczania, protokół z egzaminu - jeśli dotyczy, listy obecności, zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania, listę osób potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, listę osób potwierdzających odbiór poczęstunku. Wykonawca dodatkowo załączy imienny wykaz osób, które nie ukończyły (przerwały) kursu, rejestr wydanych zaświadczeń, kserokopie zaświadczeń certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem, listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń certyfikatów oraz komplet materiałów szkoleniowych, w które Wykonawca wyposażył uczestników oraz kserokopie opłaconej polisy ubezpieczeniowej potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania kursu, w miejscu odbywania kursu, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Herbaty czarnej tradycyjnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Słodyczy tj. ciastek i cukierków
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy, cytryny do herbaty i serwetek dla wszystkich uczestników
Dodatkowo Wykonawca zapewni w dniach, kiedy zajęcia będą trwały ponad 7 godzin zegarowych, drugie danie obiadowe, na które składać się będą ziemniaki, frytki, ryż, kotlet mięsny rybny, surówki.
- Wykonawca zapewni odpowiednią obsługę organizacyjną kursu, polegającą na przygotowaniu i podaniu poczęstunku, uprzątnięciu stołów i pomieszczenia, oraz pozostawieniu udostępnianych pomieszczeń w stanie czystości.
- Wykonawca zapewni w ramach poczęstunku świeże produkty dostępne na rynku. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Świadczenie usług żywienia odbywać się powinno według ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 136, poz. 914 z późn. zm.)
- Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiet ewaluacyjnych opracowanych przez Koordynatora projektu na rozpoczęcie i zakończenie kursu - rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet. Zamawiający przekaże Wykonawcy opracowane ankiety odpowiednio wcześniej.
- Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia beneficjentów od następstw nieszczęśliwych wypadków przez cały okres trwania kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest zarejestrować instytucję szkoleniową w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizować w tej bazie informację o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach projektu, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
Kody CPV:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/05/2011
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
- dotyczy Części I - Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu języka angielskiego w ramach projektu Moje okno na świat:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował zespołem osób (co najmniej czteroosobowym, dyspozycyjnym zarówno w weekendy i w dni powszednie), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w tym wszystkie osoby muszą spełnić poniższe wymaganie:
- posiadają doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 1 kursu szkolenia warsztatu o tematyce zbliżonej do przedmiotu zamówienia w ostatnich 3 latach.
Na potwierdzenie tego warunku Wykonawcy zobowiązani są załączyć do oferty:
- Oświadczenie, że dysponują lub będą dysponować zespołem osób (co najmniej czteroosobowym dyspozycyjnym zarówno w weekendy i w dni powszednie), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w tym wszystkie osoby spełniają poniższe wymaganie:
- posiadają doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 1 kursu szkolenia warsztatu o tematyce zbliżonej do przedmiotu zamówienia w ostatnich 3 latach; (załącznik nr 5a do SIWZ)
- Wykaz osób (kadry dydaktycznej), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 4 do SIWZ)
- dotyczy Części II - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Możliwości zarobkowania i pozyskiwania środków dla mieszkańców terenów wiejskich w ramach projektu Moje okno na świat:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował zespołem osób (co najmniej dwuosobowym dyspozycyjnym zarówno w weekendy i w dni powszednie), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w tym wszystkie osoby muszą spełnić poniższe wymaganie:
- posiadają doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 1 kursu szkolenia warsztatu o tematyce zbliżonej do przedmiotu zamówienia w ostatnich 3 latach.
Na potwierdzenie tego warunku Wykonawcy zobowiązani są załączyć do oferty:
- Oświadczenie, że dysponują lub będą dysponować zespołem osób (co najmniej dwuosobowym, dyspozycyjnym zarówno w weekendy i w dni powszednie), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w tym wszystkie osoby spełniają poniższe wymaganie:
- posiadają doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 1 kursu szkolenia warsztatu o tematyce zbliżonej do przedmiotu zamówienia w ostatnich 3 latach; (załącznik nr 5b do SIWZ)
- Wykaz osób (kadry dydaktycznej), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 4 do SIWZ)
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia
b) zmiany miejsca odbywania kursu
c) zmiany osób wskazanych do przeprowadzenia kursu
d) zmiany harmonogramu zajęć
e) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa mających wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub obowiązki jednej ze stron
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: zamawiającego pok. 7
Data składania wniosków, ofert: 08/03/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Biuro Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
projekt pn. Moje okno na świat współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu języka angielskiego w ramach projektu Moje okno na świat
Opis:
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu języka angielskiego w ramach projektu Moje okno na świat
Kody CPV:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czas: D
Data zakończenia: 31/05/2011
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Możliwości zarobkowania i pozyskiwania środków dla mieszkańców terenów wiejskich w ramach projektu Moje okno na świat
Opis:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Możliwości zarobkowania i pozyskiwania środków dla mieszkańców terenów wiejskich w ramach projektu Moje okno na świat
Kody CPV:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Czas: D
Data zakończenia: 30/04/2011
Kod kryterium cenowe: A
Podobne przetargi
356054 / 2009-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
25/K/2009
343235 / 2008-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
459/2008
296198 / 2009-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
111/W/2009
69041 / 2013-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Szkolenie pn. Specjalista ds. kadr
343970 / 2009-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
1/K/2009
63367 / 2012-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Organizacja i przeprowadzenie konsultacji i egzaminów czeladniczych/mistrzowskich lub równorzędnych w wybranym zawodzie sprzedawca w ramach projektu pn. Kształcenie ustawiczne przepustką do lepszego jutra współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.3 Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego w formach szkolnych)
63255 / 2012-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Organizacja i przeprowadzenie konsultacji i egzaminów czeladniczych/mistrzowskich lub równorzędnych w wybranym zawodzie fryzjer w ramach projektu pn. Kształcenie ustawiczne przepustką do lepszego jutra współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.3 Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego w formach szkolnych)
372736 / 2009-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
212/D/2009
9683 / 2015-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Wybór ekspertów zewnętrznych do przeprowadzenia spotkań w formie szkoleń w ramach dyrektorskiej sieci współpracy i samokształcenia w ramach projektu pn. Kompleksowa organizacja rozwoju nowoczesnej edukacji w powiecie lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakoś systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół)
280030 / 2009-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
8/P/2009
380800 / 2009-10-30 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Usługa polegającą na opracowaniu oraz przeprowadzeniu ćwiczeń oraz ćwiczeń laboratoryjnych z fizyki.
156402 / 2009-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
12/W/2009
313193 / 2008-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
437/2008
234592 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
91/EFS/2009
352577 / 2008-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
470/2008
291211 / 2008-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
413/2008
38862 / 2010-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
85/2010
31949 / 2015-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Wybór ekspertów zewnętrznych do przeprowadzenia cyklu spotkań w formie szkoleń w ramach matematycznej sieci współpracy i samokształcenia Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki w ramach projektu pn. Kompleksowa organizacja rozwoju nowoczesnej edukacji w powiecie lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół).
74506 / 2009-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
125/2009
275320 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
120/EFS/2009
355828 / 2009-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
141/EFS/2009
17876 / 2015-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Wybór ekspertów zewnętrznych do przeprowadzenia cyklu spotkań w formie szkoleń w ramach 3 sieci współpracy
i samokształcenia w ramach projektu pn. Kompleksowa organizacja rozwoju nowoczesnej edukacji w powiecie lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakoś systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół)
310318 / 2010-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
667/2010
254524 / 2008-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
315/2008
137272 / 2009-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
szkolenie dla bezrobotnych pn. Specjalista ds. programów