Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

316956 / 2011-10-03 - Administracja rzÄ…dowa centralna / Ministerstwo Infrastruktury (Warszawa)

wykonanie opracowania pn. Raport Otwarcia w ramach Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu

Opis zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie opracowania pn. Raport Otwarcia w ramach Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu.

1. Wstęp
1.1 . Kontekst opracowania
W Polsce w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, a także działania 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przewidziano 1,034 mld EUR na budowę infrastruktury szerokopasmowej. Dodatkowo w ramach działania 8.3 POIG dostępne są środki na walkę z wykluczeniem cyfrowym. W związku z niskim stanem wydatkowania środków, rozpoczęła się realizacja Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu w ramach działania 8.3 POIG. Projekt ten polega na:
- prowadzeniu działań koordynacyjnych na poziomie strategicznym w celu ograniczenia barier w dostępie do Internetu,
- wspieraniu potencjalnych beneficjentów w zakresie prowadzonych inwestycji,
- zwiększeniu dostępu do wiedzy i innowacyjnych rozwiązań technologicznych (wsparcie doradcze),
- prowadzeniu działań informacyjnych oraz szkoleniowych (organizowanie seminariów, konferencji, akcji szkoleniowych i edukacyjnych).

Szczególnym celem projektu jest zapewnienie profesjonalnej i szybkiej pomocy
dla beneficjentów w realizacji projektów szerokopasmowych.
Przygotowanie i realizacja projektów napotyka często na problemy, które mogą powodować lub powodują znaczne opóźnienia w ich wdrażaniu, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie niezrealizowania projektu. Do najważniejszych problemów zidentyfikowanych w ramach monitorowania stanu zaawansowania inwestycji należą m.in.:

- problemy z zapewnieniem finansowania projektów,
- problemy związane ze zmieniającymi się w toku realizacji projektu uregulowaniami prawnymi,
- problemy z zagadnieniami związanymi z pomocą publiczną,
- brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej, dysponującej odpowiednią wiedzą i doświadczeniem z zakresu przygotowania, wdrażania i rozliczania projektów unijnych (na poziomie beneficjenta projektu),
- przedłużające się uzgodnienia pomiędzy beneficjentem projektu a innymi podmiotami, których realizacja projektu dotyczy pośrednio (np. konieczność uzgodnienia projektów budowlanych z podmiotami, których tereny sąsiadują z inwestycją),
- brak wykwalifikowanej kadry inżynierskiej,
- ograniczony potencjał rynku wykonawców - uwarunkowany specyfiką realizowanych inwestycji.

Zważywszy, że projekty w ramach Programów Operacyjnych są na różnym etapie realizacji, a okres do zakończenia realizacji projektów jest krótki, dla celów realizacji projektu systemowego konieczne jest sporządzenie Raportu Otwarcia, w którym zostaną zinwentaryzowane informacje dotyczące projektów teleinformatycznych w Polsce, w szczególności w zakresie stanu zaawansowania projektów, gdyż obecnie nie istnieje w Polsce taka baza informacji, a ministerstwa czy urzędy centralne nie dysponują kompleksową wiedzą w tym zakresie. Opracowany Raport Otwarcia będzie podstawą wyznaczenia szczegółowych zadań o charakterze:
a) doradczym, a w szczególności stworzenie modelowych dokumentów, wparcie doradczo-eksperckie, prawne, szkoleniowo: informacyjne, informowanie o dobrych praktykach,
b) organizacyjnym, a w szczególności usprawnienie systemu przepływu informacji, poszerzenie liczby podmiotów służących wsparciem potencjalnym beneficjentom,
c) technicznym, a w szczególności przygotowanie analiz technicznych, dywersyfikacja kanałów dostępu do informacji o infrastrukturze szerokopasmowej i zasadach finansowania inwestycji,
d) ekonomicznym, a szczególności: zapewnienie efektywnego i celowego wydatkowania środków publicznych
- dla podmiotu, który będzie wykonywał bezpośrednie działania wspierające beneficjentów w ramach projektu systemowego.

1.2. Cel opracowania
Celem wykonania opracowania pn. Raport Otwarcia w ramach Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu. jest przede wszystkim:
1. zebranie dokładnych i aktualnych danych dotyczących stanu zaawansowania projektów objętych badaniem;
2. określenie konkretnych problemów i barier utrudniających, opóźniających
lub blokujących realizację projektów objętych badaniem,
3. wskazanie wniosków i rekomendacji w zakresie rozwiązania problemów i barier utrudniających, opóźniających lub blokujących realizację projektów objętych badaniem.

Zebrane informacje stanowić będą podstawę do opracowania planu związanego z udzieleniem doradztwa w zakresie aspektów prawnych, organizacyjnych, technicznych dla przedsięwzięć realizowanych przez JST (plan działań), jednocześnie uwzględniając koordynacje działań na poziomie strategicznym w zakresie ograniczania barier dostępu do Internetu. Co więcej, Raport Otwarcia stanowić będzie niezbędny punkt wyjściowy do wypracowania schematu działań w zakresie działań koordynacyjnych na poziomie strategicznym w celu ograniczenia barier w dostępie do Internetu.
Badanie projektów, o których mowa w pkt 2.1 powinno zostać przeprowadzone przede wszystkim w drodze bezpośrednich osobistych wywiadów z przedstawicielami podmiotów realizujących projekty szerokopasmowe oraz przedstawicielami instytucji koordynujących, instytucji zarządzających, instytucji pośredniczących w ramach poszczególnych programów operacyjnych, w toku których wypełnione zostaną ankiety przekazane Wykonawcy przez Zamawiającego (Załącznik 8 do SIWZ).
Po zebraniu w/w danych, powinny zostać sporządzone także wnioski i rekomendacje, zawierające identyfikację, analizę i ocenę wszystkich problemów występujących podczas realizacji projektów szerokopasmowych.
Przeprowadzona analiza będzie miała również na celu uzyskanie informacji, które:
1. pozwolą na ocenę stanu realizacji projektów w ramach ww. działań,
2. pomogą usprawnić działania podejmowane przez beneficjentów i instytucje zaangażowane w realizację projektów objętych analizą,
3. pozwolą na zapewnienie profesjonalnego doradztwa dla beneficjentów projektów, dla instytucji biorących udział w ich wdrażaniu, do wykorzystania również w przyszłej perspektywie finansowej.

Formułując wnioski i rekomendacje Wykonawca bierze pod uwagę m.in.:
- obecny stan i udostępnione plany rozwoju sieci telekomunikacyjnych należących do głównych operatorów działających na rynku polskim,
- aktualny stan zaawansowania prac projektowych realizowanych w ramach PO RPW, RPO i POIG (działania 8.3 i 8.4),
-obecny stan i plany rozwoju sieci telekomunikacyjnych realizowanych
przez jednostki samorządu terytorialnego,
- dostępne i możliwe do wykorzystania technologie dostarczania Internetu,
- wymagania UE w zakresie realizacji projektów teleinformatycznych oraz
dot. wykorzystania środków finansowych.

2 . Zakres opracowania - kwestie i pytania
2.1 . Przedmiot opracowania
Badaniu powinny zostać poddane:
1. Projekty, których celem jest rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej, realizowane w ramach szesnastu Regionalnych Programów Operacyjnych 2007 - 2013.
2. Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013.
3. Projekty w ramach działania 8.3 i 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013, wybrane według następującego klucza:
a) w każdym województwie wybierane jest 5 projektów, o najwyższej wartości dofinansowania.
b) w województwach, w których liczba projektów jest równa lub niższa niż pięć, analizie należy poddać wszystkie projekty.

- Zakres czasowy - dotyczy okresu od początku realizacji projektów z w/w zakresu, do momentu przeprowadzania przedmiotowej analizy.
- Zakres przestrzenny - zgodny z miejscem realizacji projektów.
2.2 Pytania

W celu przeprowadzenia badania, sporządzono ankiety, stanowiące Załącznik nr 8 do SIWZ

3. Oczekiwana metodyka

Zgodnie z przyjętą koncepcją realizacji przedmiotu umowy Wykonawca może postawić dodatkowe pytania. W celu uzyskania odpowiedzi na przedstawione powyżej pytania i zagadnienia badawcze oraz dodatkowe, które zidentyfikuje Wykonawca zgodnie ze swoją wiedzą, doświadczeniem i zakresem badania, przeprowadzone badanie powinno obejmować jak najszersze spektrum metodologiczne, tak by zapewnić triangulację zarówno metod, technik jak
i źródeł danych wykorzystywanych w badaniu.. Zamawiający oczekuje, aby w ramach zidentyfikowanych zagadnień, Wykonawca zrealizował co najmniej następujące działania:
- analiza danych zastanych,
- analizy eksperckie udostępnionej dokumentacji pod kątem problemów występujących podczas przygotowania/realizacji poszczególnych projektów oraz przyjętych przez Beneficjentów rozwiązań pod kątem skuteczności w rozwiązywaniu tych problemów,
- wywiady środowiskowe:
- pogłębione wywiady indywidualne (IDI) lub zogniskowane wywiady grupowe (FGI)
z Beneficjentami projektów, przeprowadzane osobiście,

Ponadto dane szczegółowe powinny zostać pobrane od podmiotów zaangażowanych instytucjonalnie w projekty z zakresu budowy infrastruktury teleinformatycznej, tj. w szczególności UKE, MRR, MSWiA, Władzy Wdrażającej Programy Europejskie. Dlatego też Ministerstwo Infrastruktury wystąpi do ww. instytucji z prośbą o udostępnienie ww. danych Wykonawcy.

Podane powyżej narzędzia mogą zostać rozszerzone przez Wykonawcę.
4. Oczekiwana organizacja i plan pracy
4.1 Wymagania kadrowe wobec Wykonawcy
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej trzy projekty analityczne, ekspertyzy lub projekty ewaluacyjne, w tym dwa z obszaru związanego z inwestycjami w telekomunikacyjne sieci szerokopasmowe o wartości co najmniej 50 000,00 PLN brutto każde.
Ponadto Wykonawca powinien dysponować zespołem ekspertów, posiadających następujące kwalifikacje:
a) kierownik zespołu posiadający:
- doświadczenie w kierowaniu co najmniej 3 badaniami ewaluacyjnymi i/lub analizami w zakresie projektów związanych z inwestycjami w telekomunikacyjne sieci,
- co najmniej roczne doświadczenie zawodowe z zakresu wdrażania funduszy Unii Europejskiej;
b) zespół badawczy składający się minimum z 5 osób, spełniających następujące warunki:
Specjalista 1:
- posiada wykształcenie wyższe,
- posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów w obszarze inwestycji telekomunikacyjnych finansowanych z funduszy UE.
Specjalista 2:
- posiada wykształcenie wyższe prawnicze,
- posiada co najmniej 2 - letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa zamówień publicznych w obszarze realizacji projektów inwestycyjnych (pod pojęciem projektów inwestycyjnych Zamawiający rozumie budowę/modernizację infrastruktury liniowej), tj. np. uczestniczył w procesie przygotowania lub prowadzenia postępowań przetargowych lub w procesie przygotowywania ofert lub realizacji zamówień.
Min. 1 osoba z wykształceniem wyższym prawniczym, spełniająca łącznie następujące warunki:
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zakresie prawa unijnego w obszarze realizacji inwestycji telekomunikacyjnych, w tym znajomość zagadnień dotyczących występowania pomocy publicznej,
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zakresie prawa krajowego i unijnego w obszarze prawa telekomunikacyjnego oraz wdrażania programów finansowanych z udziałem środków europejskich.
Min. 1 osoba z wyższym wykształceniem technicznym oraz min. 1 osoba z wyższym wykształceniem ekonomicznym, spełniające następujący warunek:
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe związane z realizacją projektów inwestycyjnych w zakresie telekomunikacji (wynikające z pracy na stanowisku wiążącym się z wykonywaniem zadań w tym obszarze lub uczestnictwa w procesie realizacji projektów w tym obszarze).

4.2 Harmonogram realizacji

Zakłada się, że Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w terminie maksymalnie 45 dni od dnia zawarcia umowy.

5. Oczekiwane produkty i rezultaty
1. Raport otwarcia w formie drukowanej (2 egzemplarze) i elektronicznej (2 egzemplarze na płytach CD) - w formacie DOC oraz PDF, obejmujący:
o Spis treści,
o Wprowadzenie zawierające opis celów badania, skrócony opis zastosowanej metodologii oraz źródła informacji wykorzystane w badaniu,
o Opis wyników badania, ich interpretację, z uwzględnieniem podziału na poszczególne projekty (w tym matryca ryzyk i katalog złych praktyk),
o Zestawienie wniosków i rekomendacji skierowanych do instytucji zaangażowanych we wdrażanie projektów,
o Załączniki - szczegółowe informacje, w tym w szczególności wszystkie zebrane i wypełnione w toku badania ankiety, posegregowane według programów i województw itp.

Wszystkie dokumenty przekazywane Zamawiającemu w wersji elektronicznej powinny być zapisane w formatach DOC oraz PDF.

2. Prezentację multimedialną wyników badania - maksymalnie 20 slajdów zawierających najważniejsze elementy Raportu otwarcia w tym rekomendacje - na płytach CD wraz z raportem końcowym, ewentualnie wydruk na potrzeby prezentacji konsultacyjnej z adresatami badania.

6. Planowane wykorzystanie wyników
Wiedza zawarta w Raporcie otwarcia zostanie wykorzystana dla celów przygotowania dalszych działań w ramach projektu systemowego, którego cele zostały zidentyfikowane w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia w pkt. 1.1.

7. Dokumenty wytworzone przez Wykonawcę powinny zostać opatrzone Wzorem wizualizacji zamieszczonym w Załączniku Nr 9 do SIWZ

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 316956

Data publikacji: 2011-10-03

Nazwa: Ministerstwo Infrastruktury

Ulica: ul. Chałubińskiego 4/6

Numer domu: 4/6

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-928

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 6301649

Numer faxu: 022 6301649

Adres strony internetowej: www.mi.gov.pl

Regon: 00012464700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie opracowania pn. Raport Otwarcia w ramach Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie opracowania pn. Raport Otwarcia w ramach Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu.

1. Wstęp
1.1 . Kontekst opracowania
W Polsce w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, a także działania 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przewidziano 1,034 mld EUR na budowę infrastruktury szerokopasmowej. Dodatkowo w ramach działania 8.3 POIG dostępne są środki na walkę z wykluczeniem cyfrowym. W związku z niskim stanem wydatkowania środków, rozpoczęła się realizacja Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu w ramach działania 8.3 POIG. Projekt ten polega na:
- prowadzeniu działań koordynacyjnych na poziomie strategicznym w celu ograniczenia barier w dostępie do Internetu,
- wspieraniu potencjalnych beneficjentów w zakresie prowadzonych inwestycji,
- zwiększeniu dostępu do wiedzy i innowacyjnych rozwiązań technologicznych (wsparcie doradcze),
- prowadzeniu działań informacyjnych oraz szkoleniowych (organizowanie seminariów, konferencji, akcji szkoleniowych i edukacyjnych).

Szczególnym celem projektu jest zapewnienie profesjonalnej i szybkiej pomocy
dla beneficjentów w realizacji projektów szerokopasmowych.
Przygotowanie i realizacja projektów napotyka często na problemy, które mogą powodować lub powodują znaczne opóźnienia w ich wdrażaniu, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie niezrealizowania projektu. Do najważniejszych problemów zidentyfikowanych w ramach monitorowania stanu zaawansowania inwestycji należą m.in.:

- problemy z zapewnieniem finansowania projektów,
- problemy związane ze zmieniającymi się w toku realizacji projektu uregulowaniami prawnymi,
- problemy z zagadnieniami związanymi z pomocą publiczną,
- brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej, dysponującej odpowiednią wiedzą i doświadczeniem z zakresu przygotowania, wdrażania i rozliczania projektów unijnych (na poziomie beneficjenta projektu),
- przedłużające się uzgodnienia pomiędzy beneficjentem projektu a innymi podmiotami, których realizacja projektu dotyczy pośrednio (np. konieczność uzgodnienia projektów budowlanych z podmiotami, których tereny sąsiadują z inwestycją),
- brak wykwalifikowanej kadry inżynierskiej,
- ograniczony potencjał rynku wykonawców - uwarunkowany specyfiką realizowanych inwestycji.

Zważywszy, że projekty w ramach Programów Operacyjnych są na różnym etapie realizacji, a okres do zakończenia realizacji projektów jest krótki, dla celów realizacji projektu systemowego konieczne jest sporządzenie Raportu Otwarcia, w którym zostaną zinwentaryzowane informacje dotyczące projektów teleinformatycznych w Polsce, w szczególności w zakresie stanu zaawansowania projektów, gdyż obecnie nie istnieje w Polsce taka baza informacji, a ministerstwa czy urzędy centralne nie dysponują kompleksową wiedzą w tym zakresie. Opracowany Raport Otwarcia będzie podstawą wyznaczenia szczegółowych zadań o charakterze:
a) doradczym, a w szczególności stworzenie modelowych dokumentów, wparcie doradczo-eksperckie, prawne, szkoleniowo: informacyjne, informowanie o dobrych praktykach,
b) organizacyjnym, a w szczególności usprawnienie systemu przepływu informacji, poszerzenie liczby podmiotów służących wsparciem potencjalnym beneficjentom,
c) technicznym, a w szczególności przygotowanie analiz technicznych, dywersyfikacja kanałów dostępu do informacji o infrastrukturze szerokopasmowej i zasadach finansowania inwestycji,
d) ekonomicznym, a szczególności: zapewnienie efektywnego i celowego wydatkowania środków publicznych
- dla podmiotu, który będzie wykonywał bezpośrednie działania wspierające beneficjentów w ramach projektu systemowego.

1.2. Cel opracowania
Celem wykonania opracowania pn. Raport Otwarcia w ramach Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu. jest przede wszystkim:
1. zebranie dokładnych i aktualnych danych dotyczących stanu zaawansowania projektów objętych badaniem;
2. określenie konkretnych problemów i barier utrudniających, opóźniających
lub blokujących realizację projektów objętych badaniem,
3. wskazanie wniosków i rekomendacji w zakresie rozwiązania problemów i barier utrudniających, opóźniających lub blokujących realizację projektów objętych badaniem.

Zebrane informacje stanowić będą podstawę do opracowania planu związanego z udzieleniem doradztwa w zakresie aspektów prawnych, organizacyjnych, technicznych dla przedsięwzięć realizowanych przez JST (plan działań), jednocześnie uwzględniając koordynacje działań na poziomie strategicznym w zakresie ograniczania barier dostępu do Internetu. Co więcej, Raport Otwarcia stanowić będzie niezbędny punkt wyjściowy do wypracowania schematu działań w zakresie działań koordynacyjnych na poziomie strategicznym w celu ograniczenia barier w dostępie do Internetu.
Badanie projektów, o których mowa w pkt 2.1 powinno zostać przeprowadzone przede wszystkim w drodze bezpośrednich osobistych wywiadów z przedstawicielami podmiotów realizujących projekty szerokopasmowe oraz przedstawicielami instytucji koordynujących, instytucji zarządzających, instytucji pośredniczących w ramach poszczególnych programów operacyjnych, w toku których wypełnione zostaną ankiety przekazane Wykonawcy przez Zamawiającego (Załącznik 8 do SIWZ).
Po zebraniu w/w danych, powinny zostać sporządzone także wnioski i rekomendacje, zawierające identyfikację, analizę i ocenę wszystkich problemów występujących podczas realizacji projektów szerokopasmowych.
Przeprowadzona analiza będzie miała również na celu uzyskanie informacji, które:
1. pozwolą na ocenę stanu realizacji projektów w ramach ww. działań,
2. pomogą usprawnić działania podejmowane przez beneficjentów i instytucje zaangażowane w realizację projektów objętych analizą,
3. pozwolą na zapewnienie profesjonalnego doradztwa dla beneficjentów projektów, dla instytucji biorących udział w ich wdrażaniu, do wykorzystania również w przyszłej perspektywie finansowej.

Formułując wnioski i rekomendacje Wykonawca bierze pod uwagę m.in.:
- obecny stan i udostępnione plany rozwoju sieci telekomunikacyjnych należących do głównych operatorów działających na rynku polskim,
- aktualny stan zaawansowania prac projektowych realizowanych w ramach PO RPW, RPO i POIG (działania 8.3 i 8.4),
-obecny stan i plany rozwoju sieci telekomunikacyjnych realizowanych
przez jednostki samorządu terytorialnego,
- dostępne i możliwe do wykorzystania technologie dostarczania Internetu,
- wymagania UE w zakresie realizacji projektów teleinformatycznych oraz
dot. wykorzystania środków finansowych.

2 . Zakres opracowania - kwestie i pytania
2.1 . Przedmiot opracowania
Badaniu powinny zostać poddane:
1. Projekty, których celem jest rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej, realizowane w ramach szesnastu Regionalnych Programów Operacyjnych 2007 - 2013.
2. Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013.
3. Projekty w ramach działania 8.3 i 8.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013, wybrane według następującego klucza:
a) w każdym województwie wybierane jest 5 projektów, o najwyższej wartości dofinansowania.
b) w województwach, w których liczba projektów jest równa lub niższa niż pięć, analizie należy poddać wszystkie projekty.

- Zakres czasowy - dotyczy okresu od początku realizacji projektów z w/w zakresu, do momentu przeprowadzania przedmiotowej analizy.
- Zakres przestrzenny - zgodny z miejscem realizacji projektów.
2.2 Pytania

W celu przeprowadzenia badania, sporządzono ankiety, stanowiące Załącznik nr 8 do SIWZ

3. Oczekiwana metodyka

Zgodnie z przyjętą koncepcją realizacji przedmiotu umowy Wykonawca może postawić dodatkowe pytania. W celu uzyskania odpowiedzi na przedstawione powyżej pytania i zagadnienia badawcze oraz dodatkowe, które zidentyfikuje Wykonawca zgodnie ze swoją wiedzą, doświadczeniem i zakresem badania, przeprowadzone badanie powinno obejmować jak najszersze spektrum metodologiczne, tak by zapewnić triangulację zarówno metod, technik jak
i źródeł danych wykorzystywanych w badaniu.. Zamawiający oczekuje, aby w ramach zidentyfikowanych zagadnień, Wykonawca zrealizował co najmniej następujące działania:
- analiza danych zastanych,
- analizy eksperckie udostępnionej dokumentacji pod kątem problemów występujących podczas przygotowania/realizacji poszczególnych projektów oraz przyjętych przez Beneficjentów rozwiązań pod kątem skuteczności w rozwiązywaniu tych problemów,
- wywiady środowiskowe:
- pogłębione wywiady indywidualne (IDI) lub zogniskowane wywiady grupowe (FGI)
z Beneficjentami projektów, przeprowadzane osobiście,

Ponadto dane szczegółowe powinny zostać pobrane od podmiotów zaangażowanych instytucjonalnie w projekty z zakresu budowy infrastruktury teleinformatycznej, tj. w szczególności UKE, MRR, MSWiA, Władzy Wdrażającej Programy Europejskie. Dlatego też Ministerstwo Infrastruktury wystąpi do ww. instytucji z prośbą o udostępnienie ww. danych Wykonawcy.

Podane powyżej narzędzia mogą zostać rozszerzone przez Wykonawcę.
4. Oczekiwana organizacja i plan pracy
4.1 Wymagania kadrowe wobec Wykonawcy
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej trzy projekty analityczne, ekspertyzy lub projekty ewaluacyjne, w tym dwa z obszaru związanego z inwestycjami w telekomunikacyjne sieci szerokopasmowe o wartości co najmniej 50 000,00 PLN brutto każde.
Ponadto Wykonawca powinien dysponować zespołem ekspertów, posiadających następujące kwalifikacje:
a) kierownik zespołu posiadający:
- doświadczenie w kierowaniu co najmniej 3 badaniami ewaluacyjnymi i/lub analizami w zakresie projektów związanych z inwestycjami w telekomunikacyjne sieci,
- co najmniej roczne doświadczenie zawodowe z zakresu wdrażania funduszy Unii Europejskiej;
b) zespół badawczy składający się minimum z 5 osób, spełniających następujące warunki:
Specjalista 1:
- posiada wykształcenie wyższe,
- posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów w obszarze inwestycji telekomunikacyjnych finansowanych z funduszy UE.
Specjalista 2:
- posiada wykształcenie wyższe prawnicze,
- posiada co najmniej 2 - letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa zamówień publicznych w obszarze realizacji projektów inwestycyjnych (pod pojęciem projektów inwestycyjnych Zamawiający rozumie budowę/modernizację infrastruktury liniowej), tj. np. uczestniczył w procesie przygotowania lub prowadzenia postępowań przetargowych lub w procesie przygotowywania ofert lub realizacji zamówień.
Min. 1 osoba z wykształceniem wyższym prawniczym, spełniająca łącznie następujące warunki:
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zakresie prawa unijnego w obszarze realizacji inwestycji telekomunikacyjnych, w tym znajomość zagadnień dotyczących występowania pomocy publicznej,
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zakresie prawa krajowego i unijnego w obszarze prawa telekomunikacyjnego oraz wdrażania programów finansowanych z udziałem środków europejskich.
Min. 1 osoba z wyższym wykształceniem technicznym oraz min. 1 osoba z wyższym wykształceniem ekonomicznym, spełniające następujący warunek:
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe związane z realizacją projektów inwestycyjnych w zakresie telekomunikacji (wynikające z pracy na stanowisku wiążącym się z wykonywaniem zadań w tym obszarze lub uczestnictwa w procesie realizacji projektów w tym obszarze).

4.2 Harmonogram realizacji

Zakłada się, że Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w terminie maksymalnie 45 dni od dnia zawarcia umowy.

5. Oczekiwane produkty i rezultaty
1. Raport otwarcia w formie drukowanej (2 egzemplarze) i elektronicznej (2 egzemplarze na płytach CD) - w formacie DOC oraz PDF, obejmujący:
o Spis treści,
o Wprowadzenie zawierające opis celów badania, skrócony opis zastosowanej metodologii oraz źródła informacji wykorzystane w badaniu,
o Opis wyników badania, ich interpretację, z uwzględnieniem podziału na poszczególne projekty (w tym matryca ryzyk i katalog złych praktyk),
o Zestawienie wniosków i rekomendacji skierowanych do instytucji zaangażowanych we wdrażanie projektów,
o Załączniki - szczegółowe informacje, w tym w szczególności wszystkie zebrane i wypełnione w toku badania ankiety, posegregowane według programów i województw itp.

Wszystkie dokumenty przekazywane Zamawiającemu w wersji elektronicznej powinny być zapisane w formatach DOC oraz PDF.

2. Prezentację multimedialną wyników badania - maksymalnie 20 slajdów zawierających najważniejsze elementy Raportu otwarcia w tym rekomendacje - na płytach CD wraz z raportem końcowym, ewentualnie wydruk na potrzeby prezentacji konsultacyjnej z adresatami badania.

6. Planowane wykorzystanie wyników
Wiedza zawarta w Raporcie otwarcia zostanie wykorzystana dla celów przygotowania dalszych działań w ramach projektu systemowego, którego cele zostały zidentyfikowane w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia w pkt. 1.1.

7. Dokumenty wytworzone przez Wykonawcę powinny zostać opatrzone Wzorem wizualizacji zamieszczonym w Załączniku Nr 9 do SIWZ

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 45

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

Wiedza i doświadczenie:
za spełniających ten warunek udziału w postępowaniu zostaną uznani Wykonawcy, którzy w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej trzy projekty analityczne, ekspertyzy lub projekty ewaluacyjne, w tym dwa z obszaru związanego z inwestycjami w telekomunikacyjne sieci szerokopasmowe o wartości co najmniej 50 000,00 PLN brutto każde

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
za spełniających ten warunek udziału w postępowaniu zostaną uznani Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować Zespołem ekspertów, którzy będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w tym:
a) kierownik zespołu posiadający:
- doświadczenie w kierowaniu co najmniej 3 badaniami ewaluacyjnymi i/lub analizami w zakresie projektów związanych z inwestycjami w sieci telekomunikacyjne,
- co najmniej roczne doświadczenie zawodowe z zakresu wdrażania funduszy Unii Europejskiej;

b) zespół badawczy składający się minimum z 5 osób, spełniających następujące warunki:
Specjalista 1:
- posiada wykształcenie wyższe,
- posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów w obszarze inwestycji telekomunikacyjnych finansowanych z funduszy UE.
Specjalista 2:
- posiada wykształcenie wyższe prawnicze,
- posiada co najmniej 2 - letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa zamówień publicznych w obszarze realizacji projektów inwestycyjnych (pod pojęciem projektów inwestycyjnych Zamawiający rozumie budowę/modernizację infrastruktury liniowej), tj. np. uczestniczył w procesie przygotowania lub prowadzenia postępowań przetargowych lub w procesie przygotowywania ofert lub realizacji zamówień.
Min. 1 osoba z wykształceniem wyższym prawniczym, spełniająca łącznie następujące warunki:
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zakresie prawa unijnego w obszarze realizacji inwestycji telekomunikacyjnych, w tym znajomość zagadnień dotyczących występowania pomocy publicznej,
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w zakresie prawa krajowego i unijnego w obszarze prawa telekomunikacyjnego oraz wdrażania programów finansowanych z udziałem środków europejskich.
Min. 1 osoba z wyższym wykształceniem technicznym oraz min. 1 osoba z wyższym wykształceniem ekonomicznym, spełniające następujący warunek:
- posiada co najmniej roczne doświadczenie zawodowe związane z realizacją projektów inwestycyjnych w zakresie telekomunikacji (wynikające z pracy na stanowisku wiążącym się z wykonywaniem zadań w tym obszarze lub uczestnictwa w procesie realizacji projektów w tym obszarze).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 30

Nazwa kryterium 2: Zawartość koncepcji

Znaczenie kryterium 2: 40

Nazwa kryterium 3: Termin realizacji

Znaczenie kryterium 3: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mi.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Ministerstwo Infrastruktury
Biuro Dyrektora Generalnego
Wydział Zamówień Publicznych
ul. Chałubińskiego 4/6, bud. A pok. 225
00-928 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 11/10/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Ministerstwo Infrastruktury
Departament Telekomunikacji
ul. Chałubińskiego 4/6, bud. A pok. 502
00-928 Warszawa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, realizowanego w ramach 8. Osi Priorytetowej: Społeczeństwo informacyjne-zwiększanie innowacyjności gospodarki Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
793112009 (Usługi przeprowadzania badań ankietowych)

Podobne przetargi

12170 / 2013-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - MÅ‚awa (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
nabór personelu merytorycznego do realizacji projektu systemowego pt Aktywna integracja społeczna i zawodowa w Powiecie Mławskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

298811 / 2008-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Muzeum Powstania Warszawskiego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Druk materiałów związanych z 3. Festiwalem Niewinni Czarodzieje oraz innych druków dla Muzeum Powstania Warszawskiego

292582 / 2009-08-25 - Inny: Państowa osoba prawna

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji optymalizacji działania informatyki w PAŻP w oparciu o model ITIL oraz standard ISO/IEC-20000 zarządzanie usługami.

243878 / 2013-06-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Åšrodowiska , Biuro Dyrektora Generalnego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Świadczenie usług konsultingowych (doradczych) na etapie przygotowania, realizacji i rozliczania kampanii społecznych, które będą realizowane przez DIŚ w 2013 r. oraz pomoc w opracowaniu założeń kampanii planowanych na 2014 r. - zamówienie realizowane w 5 częściach

52139 / 2012-03-06 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Urząd Geodezji i Kartografii - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Realizację pomocniczych zadań wynikających z treści art. 44, art. 45, art. 46 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz.1287 z późn. zm.)

198736 / 2012-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - Mława (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
nabór personelu do realizacji projektu Szkoła na miarę XXI wieku - nowoczesne rozwiązania w edukacji niepełnosprawnych , współfinansowanego z EFS w ramach POKL Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.nr sprawy: ZP-3/2012

383961 / 2008-12-31 - Inny: Instytucja Kultury

Muzeum Historii Polski w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Usługi zarządzania zespołem stałym i administrowania rozliczeniami projektu inwestycyjnego budowy siedziby MHP w latach 2009 - 2012 - Kierownik Zespołu

333780 / 2014-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski UrzÄ…d Pracy - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Świadczenie usług Pracownika ds. staży z ramienia MUP w Płocku (Partnera) w projekcie pn.: Aktywizacja szansą na sukces realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.4 Niepełnosprawni na rynku pracy.

259288 / 2015-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta PÅ‚ocka - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Wykonanie kompleksowych usług analitycznych i doradczych dla Gminy - Miasto Płock mających doprowadzić do wyboru oraz pozyskania inwestora partnera prywatnego dla przygotowania, zaprojektowania, budowy i eksploatacji inwestycji pn. Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Płocku, zwanego dalej Projektem, w formule partnerstwa publiczno-prywatnego lub koncesji na roboty budowlane, lub usługi wraz z zamknięciem finansowym i komercyjnym

75825 / 2009-05-15 - Inny: instytucja kultury

Narodowe Centrum Kultury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 790000004 (Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania)
Przygotowanie autorskich założeń do projektów ustaw regulujących działalność w zakresie kultury