Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

420664 / 2009-12-07 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu (Poznań)

Świadczenie usług pocztowych powyżej 50g

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi pocztowe w rozumieniu art. 3 pkt 25 Prawa pocztowego, polegające na świadczeniu usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym przez Operatora Pocztowego na rzecz Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych o wadze powyżej 50g oraz ewentualnych ich zwrotów.
2. Przez Wykonawcę - Operatora Pocztowego rozumie się przedsiębiorcę uprawnionego do wykonywania działalności pocztowej tzn. posiadającego zezwolenie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wykonywanie działalności pocztowej w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym zgodnie z art. 6 ust.1 ustawy Prawo pocztowe z dnia 12.06.2003r (Dz.U. z 2008r. Nr 189 poz. 1159 z późn. zm.).
3. Powszechne usługi pocztowe będące przedmiotem zamówienia świadczone będą na rzecz Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu mieszczącego się w niżej wymienionych lokalizacjach:
- ul. Młyńska 1a
- ul. Grochowe Łąki 6
- ul. Szyperska 14
- ul. Wawrzyniaka 40 z zastrzeżeniem, iż usługa będzie wykonywana tylko przez pierwsze 3 miesiące 2010 roku.
4. Wykaz ilości przesyłek stanowi załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji - formularz cenowy. Nadawane ilości poszczególnych przesyłek pocztowych mogą różnić się w stosunku do ilości przesyłek wskazanych w formularzu cenowym, z zastrzeżeniem że kwota za realizację całości przedmiotu zamówienia nie przekroczy kwoty ceny brutto.
5. Przesyłki nadawane przez Zamawiającego dostarczane będą przez Operatora Pocztowego do każdego miejsca w kraju i zagranicą.
6. Przez przesyłki pocztowe będące przedmiotem zamówienia rozumie się:
- przesyłki listowe nierejestrowane krajowe i zagraniczne o wadze powyżej 50g,
- przesyłki listowe rejestrowane nadane i doręczane za pokwitowaniem lub z potwierdzeniem odbioru o wadze powyżej 50g krajowe i zagraniczne,
- paczki krajowe i zagraniczne - przesyłki rejestrowane zawierające rzeczy,
z uwzględnieniem podziału na przesyłki ekonomiczne i priorytetowe oraz gabarytów określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.)
7. Zamawiający będzie nadawał przesyłki w stanie uporządkowanym według kategorii rodzajowej i wagowej. Przesyłki rejestrowane nadawane będą na podstawie wykazu listów poleconych według wzoru druku Zamawiającego - załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.) oraz załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022). Przesyłki nierejestrowane nadawane będą na podstawie wykazu nadanych przesyłek. Wykazy sporządzone będą w dwóch egzemplarzach po jednym dla Operatora i Zamawiającego.
8. Zamawiający umieszcza w sposób trwały i czytelny informacje jednoznacznie identyfikujące adresata i nadawcę, jednocześnie określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytetowa) na stronie adresowej przesyłki.
9. Operator zobowiązany jest doręczać przychodzące przesyłki pocztowe do lokalizacji wskazanych w pkt. 3 każdego dnia roboczego w godzinach 9.00 - 15.00.
10. Przesyłki przeznaczone do wysyłki odbierane będą z lokalizacji wskazanych w pkt 3 pomiędzy godziną 14.00 a godziną 15.00.Przesyłki muszą być nadane przez operatora w dniu ich odbioru od Zamawiającego.
11. Odbiór przesyłek wychodzących dokonywać będzie upoważniony przedstawiciel Wykonawcy po okazaniu stosownego upoważnienia.
12. Zamawiający będzie korzystał wyłącznie ze swojego opakowania przesyłek, nie dopuszcza się stosowania opakowań Wykonawcy.
13. Wszelkie oznaczenia przesyłek rejestrowanych i priorytetowych muszą być zapewnione przez Wykonawcę.
14. Zamawiający będzie korzystał z własnych wzorów druków potwierdzenia odbioru - załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.) oraz załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022).
15. Wykonawca będzie doręczał do siedziby Zamawiającego pokwitowane przez adresata potwierdzenie odbioru przesyłki niezwłocznie po doręczeniu przesyłek. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie o próbie doręczenia przesyłki (awizo) ze wskazaniem, gdzie i kiedy adresat może odebrać przesyłkę w terminie 7 kolejnych dni, licząc od dnia następnego po dniu zostawienia wiadomości u adresata. Jeżeli adresat nie zgłosi się po odbiór przesyłki w w/w terminie Operator sporządza powtórne zawiadomienie po upływie 7-go dnia o możliwości jej odbioru w terminie kolejnych 7 dni. Po upływie terminu odbioru przesyłka niezwłocznie zwracana jest Zamawiającemu wraz z podaniem przyczyny nie odebrania przez adresata. Operator zobowiązany jest doręczać przesyłki sądowe zgodnie z art. 133-139, 142 obowiązującego w dniu doręczenia przesyłki Kodeksu postępowania cywilnego i wydanym na tej podstawie rozporządzeniem wykonawczym - Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.), oraz z rozdziałem 15 obowiązującego w dniu doręczenia przesyłki Kodeksu postępowania karnego i wydanym na tej podstawie rozporządzeniem wykonawczym : Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022), oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.)
16. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.) Operator powinien posiadać odpowiednią określoną w ww. rozporządzeniu ilość placówek zdawczo-odbiorczych. Placówki powinny być czynne min. 5 dni w tygodniu.
17. Operator zobowiązuje się doręczać przesyłki listowe krajowe przyjęte do przemieszczania i doręczania:
- w dniu następnym jednak nie później niż w 4 dniu po dniu nadania w przypadku przesyłki listowej najszybszej kategorii,
- w dniu następnym jednak nie później niż w 6 dniu po dniu nadania w przypadku przesyłki nie będącej przesyłką najszybszej kategorii.
18. Usługę pocztową w zakresie przesyłki rejestrowanej uważa się za nie wykonaną jeżeli doręczenie przesyłki rejestrowanej lub zawiadomienie o próbie jej doręczenia nie nastąpiło w terminie 20 dni od dnia nadania, z zastrzeżeniem pkt.17
19. Reklamacje z tytułu niewykonania usługi Zamawiający może zgłosić do Operatora po upływie 20 dni od nadania przesyłki rejestrowanej, nie później jednak niż 12 miesięcy od ich nadania.
20. Termin udzielenia odpowiedzi nie może przekroczyć 30dni od dnia otrzymania reklamacji. W przypadku zgłaszania reklamacji zastosowanie mają unormowania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 roku w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz. U z 2003r. Nr 183 poz. 1795 z późn. zm)
21. Do odpowiedzialności Operatora za nienależyte wykonanie usługi pocztowej stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu Cywilnego.
22. Operator odpowiada za nie wykonanie lub nienależyte wykonanie usługi pocztowej chyba, że nastąpiło to wskutek siły wyższej.
23. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi pocztowej przysługuje odszkodowanie:
- za utratę przesyłki rejestrowanej w wysokości 50-krotności opłaty pobranej przez Operatora za traktowanie przesyłki jako przesyłki poleconej.
- za utratę paczki pocztowej w wysokości 10-krotności opłaty pobranej za jej nadanie.
24. W przypadku nie wykonania usługi Operator niezależnie od należnego odszkodowania zwraca w całości opłatę pobraną za wykonanie usługi.
25. W przypadku nadania przez Zamawiającego przesyłek nie ujętych w formularzu cenowym podstawą rozliczeń będą ceny z aktualnego cennika usług Operatora, który będzie stanowił załącznik do umowy. Przesyłki nie ujęte w formularzu cenowym winny być ujęte na odrębnej fakturze.
26. Za okres rozliczeniowy przyjmuje się jeden miesiąc kalendarzowy. Operator wystawi fakturę VAT wraz ze specyfikacją wykonanych usług z rozbiciem na poszczególne lokalizacje wskazane w pkt 3 w terminie do 7-go dnia następującego po miesiącu rozliczeniowym.
27. W przypadku zastosowania urządzeń stemplujących, rozliczenie usług pocztowych odbywać się będzie w formie zaliczki na poczet opłat za usługi pocztowe -z góry-przelewem na konto wskazane przez Operatora. Wysokość zaliczki ustala Zamawiający w zależności od posiadanych środków finansowych. Ustawienie licznika urządzenia przez Operatora, odpowiednio do wysokości wpłaty następować będzie w dniu dokonania wpłaty tj. w dniu uznania rachunku bankowego Operatora. Z tytułu wpłat na poczet wykonywania usług Operator wystawi fakturę VAT nie później niż 7 dnia od daty uznania jego rachunku bankowego. Opłata za zwroty przesyłek rejestrowanych odbywać się będzie na podstawie wystawionej faktury do której dołączony zostanie wykaz zwróconych przesyłek w danym okresie.
28. Podstawą obliczenia należności będzie suma opłat za przesyłki faktycznie nadane lub zwrócone z powodu braku możliwości ich doręczenia w okresie rozliczeniowym, potwierdzona co do ilości i wagi na podstawie dokumentów nadawczych lub oddawczych, przy czym obowiązywać będą ceny jednostkowe podane w formularzu cenowym, a w przypadku ich zmiany zgodnie z dokumentem zatwierdzającym te zmiany. Ceny określone w formularzu cenowym powinny zawierać wszystkie opłaty Operatora.
29. W przypadku przesyłek, które nie są rejestrowane - ilość i waga przyjętych lub zwróconych przesyłek, stwierdzona będzie na podstawie zestawienia nadanych lub zwróconych przesyłek, sporządzonego przez Zamawiającego i potwierdzona przez placówkę Operatora.
30. Operator ma prawo do zmiany cen jednostkowych za świadczenie usług pocztowych, wyłącznie po ich zatwierdzeniu przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe. W przypadku zmiany przepisów określających wysokość należnego podatku VAT na usługi pocztowe, w czasie trwania niniejszej umowy, Zamawiający zastosuje obowiązujący podatek VAT, przy założeniu iż ceny jednostkowe netto wskazane w formularzu cenowym nie ulegną zmianie.
31. Operator będzie stosował własne znaki służące do potwierdzenia opłat dotyczących usługi pocztowej i oznaczenia umożliwiające identyfikację umowy na podstawie której świadczone są usługi pocztowe. W celu umieszczenia na przesyłkach Zamawiającego w/w oznaczeń Operator przekaże Zamawiającemu odpowiednie stemple lub urządzenia stemplujące na swój koszt do nieodpłatnego użytkowania i zapewni ich sprawne funkcjonowanie w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zwróci Operatorowi w/w stemple lub urządzenia stemplujące po wygaśnięciu lub rozwiązaniu umowy.
32. Przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie wszystkich przesyłek pocztowych oraz ich ewentualny zwrot i reklamacje, musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie niżej wymienionymi przepisami:
- Ustawa z dnia 12 czerwca 2003 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2008r. Nr 189 poz. 1159 z późn. zm.
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 roku w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz. U z 2003r. Nr 183 poz. 1795 z późn. zm)
- Kodeksem postępowania cywilnego, zwłaszcza art. 131 oraz wydanym na jego podstawie rozporządzeniem wykonawczym obowiązującym w dniu doręczenia przesyłki - aktualnie Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.)
- Kodeksem postępowania karnego, zwłaszcza art. 141 oraz wydanym na jego podstawie rozporządzeniem wykonawczym obowiązującym w dniu doręczenia przesyłki - aktualnie Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 420664

Data publikacji: 2009-12-07

Nazwa:
Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu

Ulica: ul. Młyńska 1a

Numer domu: 1a

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-729

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 6473625

Numer faxu: 061 6473628

Adres strony internetowej: www.poznan-nowemiasto.sr.gov.pl

Regon: 30070593200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Świadczenie usług pocztowych powyżej 50g

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są usługi pocztowe w rozumieniu art. 3 pkt 25 Prawa pocztowego, polegające na świadczeniu usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym przez Operatora Pocztowego na rzecz Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych o wadze powyżej 50g oraz ewentualnych ich zwrotów.
2. Przez Wykonawcę - Operatora Pocztowego rozumie się przedsiębiorcę uprawnionego do wykonywania działalności pocztowej tzn. posiadającego zezwolenie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wykonywanie działalności pocztowej w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym zgodnie z art. 6 ust.1 ustawy Prawo pocztowe z dnia 12.06.2003r (Dz.U. z 2008r. Nr 189 poz. 1159 z późn. zm.).
3. Powszechne usługi pocztowe będące przedmiotem zamówienia świadczone będą na rzecz Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu mieszczącego się w niżej wymienionych lokalizacjach:
- ul. Młyńska 1a
- ul. Grochowe Łąki 6
- ul. Szyperska 14
- ul. Wawrzyniaka 40 z zastrzeżeniem, iż usługa będzie wykonywana tylko przez pierwsze 3 miesiące 2010 roku.
4. Wykaz ilości przesyłek stanowi załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji - formularz cenowy. Nadawane ilości poszczególnych przesyłek pocztowych mogą różnić się w stosunku do ilości przesyłek wskazanych w formularzu cenowym, z zastrzeżeniem że kwota za realizację całości przedmiotu zamówienia nie przekroczy kwoty ceny brutto.
5. Przesyłki nadawane przez Zamawiającego dostarczane będą przez Operatora Pocztowego do każdego miejsca w kraju i zagranicą.
6. Przez przesyłki pocztowe będące przedmiotem zamówienia rozumie się:
- przesyłki listowe nierejestrowane krajowe i zagraniczne o wadze powyżej 50g,
- przesyłki listowe rejestrowane nadane i doręczane za pokwitowaniem lub z potwierdzeniem odbioru o wadze powyżej 50g krajowe i zagraniczne,
- paczki krajowe i zagraniczne - przesyłki rejestrowane zawierające rzeczy,
z uwzględnieniem podziału na przesyłki ekonomiczne i priorytetowe oraz gabarytów określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.)
7. Zamawiający będzie nadawał przesyłki w stanie uporządkowanym według kategorii rodzajowej i wagowej. Przesyłki rejestrowane nadawane będą na podstawie wykazu listów poleconych według wzoru druku Zamawiającego - załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.) oraz załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022). Przesyłki nierejestrowane nadawane będą na podstawie wykazu nadanych przesyłek. Wykazy sporządzone będą w dwóch egzemplarzach po jednym dla Operatora i Zamawiającego.
8. Zamawiający umieszcza w sposób trwały i czytelny informacje jednoznacznie identyfikujące adresata i nadawcę, jednocześnie określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytetowa) na stronie adresowej przesyłki.
9. Operator zobowiązany jest doręczać przychodzące przesyłki pocztowe do lokalizacji wskazanych w pkt. 3 każdego dnia roboczego w godzinach 9.00 - 15.00.
10. Przesyłki przeznaczone do wysyłki odbierane będą z lokalizacji wskazanych w pkt 3 pomiędzy godziną 14.00 a godziną 15.00.Przesyłki muszą być nadane przez operatora w dniu ich odbioru od Zamawiającego.
11. Odbiór przesyłek wychodzących dokonywać będzie upoważniony przedstawiciel Wykonawcy po okazaniu stosownego upoważnienia.
12. Zamawiający będzie korzystał wyłącznie ze swojego opakowania przesyłek, nie dopuszcza się stosowania opakowań Wykonawcy.
13. Wszelkie oznaczenia przesyłek rejestrowanych i priorytetowych muszą być zapewnione przez Wykonawcę.
14. Zamawiający będzie korzystał z własnych wzorów druków potwierdzenia odbioru - załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.) oraz załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022).
15. Wykonawca będzie doręczał do siedziby Zamawiającego pokwitowane przez adresata potwierdzenie odbioru przesyłki niezwłocznie po doręczeniu przesyłek. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie o próbie doręczenia przesyłki (awizo) ze wskazaniem, gdzie i kiedy adresat może odebrać przesyłkę w terminie 7 kolejnych dni, licząc od dnia następnego po dniu zostawienia wiadomości u adresata. Jeżeli adresat nie zgłosi się po odbiór przesyłki w w/w terminie Operator sporządza powtórne zawiadomienie po upływie 7-go dnia o możliwości jej odbioru w terminie kolejnych 7 dni. Po upływie terminu odbioru przesyłka niezwłocznie zwracana jest Zamawiającemu wraz z podaniem przyczyny nie odebrania przez adresata. Operator zobowiązany jest doręczać przesyłki sądowe zgodnie z art. 133-139, 142 obowiązującego w dniu doręczenia przesyłki Kodeksu postępowania cywilnego i wydanym na tej podstawie rozporządzeniem wykonawczym - Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.), oraz z rozdziałem 15 obowiązującego w dniu doręczenia przesyłki Kodeksu postępowania karnego i wydanym na tej podstawie rozporządzeniem wykonawczym : Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022), oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.)
16. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.) Operator powinien posiadać odpowiednią określoną w ww. rozporządzeniu ilość placówek zdawczo-odbiorczych. Placówki powinny być czynne min. 5 dni w tygodniu.
17. Operator zobowiązuje się doręczać przesyłki listowe krajowe przyjęte do przemieszczania i doręczania:
- w dniu następnym jednak nie później niż w 4 dniu po dniu nadania w przypadku przesyłki listowej najszybszej kategorii,
- w dniu następnym jednak nie później niż w 6 dniu po dniu nadania w przypadku przesyłki nie będącej przesyłką najszybszej kategorii.
18. Usługę pocztową w zakresie przesyłki rejestrowanej uważa się za nie wykonaną jeżeli doręczenie przesyłki rejestrowanej lub zawiadomienie o próbie jej doręczenia nie nastąpiło w terminie 20 dni od dnia nadania, z zastrzeżeniem pkt.17
19. Reklamacje z tytułu niewykonania usługi Zamawiający może zgłosić do Operatora po upływie 20 dni od nadania przesyłki rejestrowanej, nie później jednak niż 12 miesięcy od ich nadania.
20. Termin udzielenia odpowiedzi nie może przekroczyć 30dni od dnia otrzymania reklamacji. W przypadku zgłaszania reklamacji zastosowanie mają unormowania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 roku w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz. U z 2003r. Nr 183 poz. 1795 z późn. zm)
21. Do odpowiedzialności Operatora za nienależyte wykonanie usługi pocztowej stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu Cywilnego.
22. Operator odpowiada za nie wykonanie lub nienależyte wykonanie usługi pocztowej chyba, że nastąpiło to wskutek siły wyższej.
23. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi pocztowej przysługuje odszkodowanie:
- za utratę przesyłki rejestrowanej w wysokości 50-krotności opłaty pobranej przez Operatora za traktowanie przesyłki jako przesyłki poleconej.
- za utratę paczki pocztowej w wysokości 10-krotności opłaty pobranej za jej nadanie.
24. W przypadku nie wykonania usługi Operator niezależnie od należnego odszkodowania zwraca w całości opłatę pobraną za wykonanie usługi.
25. W przypadku nadania przez Zamawiającego przesyłek nie ujętych w formularzu cenowym podstawą rozliczeń będą ceny z aktualnego cennika usług Operatora, który będzie stanowił załącznik do umowy. Przesyłki nie ujęte w formularzu cenowym winny być ujęte na odrębnej fakturze.
26. Za okres rozliczeniowy przyjmuje się jeden miesiąc kalendarzowy. Operator wystawi fakturę VAT wraz ze specyfikacją wykonanych usług z rozbiciem na poszczególne lokalizacje wskazane w pkt 3 w terminie do 7-go dnia następującego po miesiącu rozliczeniowym.
27. W przypadku zastosowania urządzeń stemplujących, rozliczenie usług pocztowych odbywać się będzie w formie zaliczki na poczet opłat za usługi pocztowe -z góry-przelewem na konto wskazane przez Operatora. Wysokość zaliczki ustala Zamawiający w zależności od posiadanych środków finansowych. Ustawienie licznika urządzenia przez Operatora, odpowiednio do wysokości wpłaty następować będzie w dniu dokonania wpłaty tj. w dniu uznania rachunku bankowego Operatora. Z tytułu wpłat na poczet wykonywania usług Operator wystawi fakturę VAT nie później niż 7 dnia od daty uznania jego rachunku bankowego. Opłata za zwroty przesyłek rejestrowanych odbywać się będzie na podstawie wystawionej faktury do której dołączony zostanie wykaz zwróconych przesyłek w danym okresie.
28. Podstawą obliczenia należności będzie suma opłat za przesyłki faktycznie nadane lub zwrócone z powodu braku możliwości ich doręczenia w okresie rozliczeniowym, potwierdzona co do ilości i wagi na podstawie dokumentów nadawczych lub oddawczych, przy czym obowiązywać będą ceny jednostkowe podane w formularzu cenowym, a w przypadku ich zmiany zgodnie z dokumentem zatwierdzającym te zmiany. Ceny określone w formularzu cenowym powinny zawierać wszystkie opłaty Operatora.
29. W przypadku przesyłek, które nie są rejestrowane - ilość i waga przyjętych lub zwróconych przesyłek, stwierdzona będzie na podstawie zestawienia nadanych lub zwróconych przesyłek, sporządzonego przez Zamawiającego i potwierdzona przez placówkę Operatora.
30. Operator ma prawo do zmiany cen jednostkowych za świadczenie usług pocztowych, wyłącznie po ich zatwierdzeniu przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe. W przypadku zmiany przepisów określających wysokość należnego podatku VAT na usługi pocztowe, w czasie trwania niniejszej umowy, Zamawiający zastosuje obowiązujący podatek VAT, przy założeniu iż ceny jednostkowe netto wskazane w formularzu cenowym nie ulegną zmianie.
31. Operator będzie stosował własne znaki służące do potwierdzenia opłat dotyczących usługi pocztowej i oznaczenia umożliwiające identyfikację umowy na podstawie której świadczone są usługi pocztowe. W celu umieszczenia na przesyłkach Zamawiającego w/w oznaczeń Operator przekaże Zamawiającemu odpowiednie stemple lub urządzenia stemplujące na swój koszt do nieodpłatnego użytkowania i zapewni ich sprawne funkcjonowanie w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zwróci Operatorowi w/w stemple lub urządzenia stemplujące po wygaśnięciu lub rozwiązaniu umowy.
32. Przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie wszystkich przesyłek pocztowych oraz ich ewentualny zwrot i reklamacje, musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie niżej wymienionymi przepisami:
- Ustawa z dnia 12 czerwca 2003 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2008r. Nr 189 poz. 1159 z późn. zm.
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych (Dz. U. z 2004 Nr 5 poz. 34 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 13 października 2003 roku w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz. U z 2003r. Nr 183 poz. 1795 z późn. zm)
- Kodeksem postępowania cywilnego, zwłaszcza art. 131 oraz wydanym na jego podstawie rozporządzeniem wykonawczym obowiązującym w dniu doręczenia przesyłki - aktualnie Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 czerwca 1999 r. w sprawie szczegółowego trybu doręczania pism sądowych przez pocztę w postępowaniu cywilnym (Dz. U. z 1999r. Nr 62 poz. 697 z późn. zm.)
- Kodeksem postępowania karnego, zwłaszcza art. 141 oraz wydanym na jego podstawie rozporządzeniem wykonawczym obowiązującym w dniu doręczenia przesyłki - aktualnie Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2003 r. Nr 108 poz. 1022).

Kody CPV:
641100000 (Usługi pocztowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
641120004 (Usługi pocztowe dotyczące listów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
641130001 (Usługi pocztowe dotyczące paczek)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

opis_war:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - wymagane zezwolenie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wykonywanie działalności pocztowej.
b. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania - udokumentowane wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia co najmniej 3 usług odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia - o wartości co najmniej 350.000,00 zł każda.
c. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
d. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia:
Z ubiegania się o zamówienie publiczne wyklucza się Wykonawców, którzy:
- nie spełniają warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne zgodnie z art. 22 ustawy Pzp, opisanych w punkcie powyższym (ppkt. a do d),
- podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne, na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp.

3. Zamawiający zawiadomi równocześnie Wykonawców, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty.
4. Oferta Wykonawcy wykluczonego uznana zostanie za odrzuconą.
5. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:
a. jest niezgodna z ustawą,
b. jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp,
c. jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
d. zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
e. została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub nie zaproszonego do składania ofert,
f. zawiera błędy w obliczeniu ceny,
g. wykonawca w terminie 3 dni od dnia otrzymania zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp,
h. jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
6. Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów i oświadczeń, zgodnie z metodą -0-1, gdzie 1- to spełnia, 0- nie spełnia warunków udziału w postępowaniu.
7. Z treści załączonych do ofert dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że Wykonawca spełnił w/w warunki. Wykonawca, który nie spełni choćby jednego z warunków, zostanie wykluczony z postępowania

inf_osw:
1. Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki:
a. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 2,
b. Wypełniony i podpisany formularz cenowy z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 3
c. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust. 1 i art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 4,
d. Parafowany przez Wykonawcę wzór umowy regulującej wykonanie umowy - załącznik nr 5
e. Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile fakt nie wynika z przedstawionych dokumentów rejestrowych,
f. Dokumenty o których mowa w pkt 2 - 3.
2. W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Pzp, składa następujące dokumenty:
a. Zezwolenie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wykonywanie działalności pocztowej w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym zgodnie z art. 6 ust.1 ustawy Prawo pocztowe z dnia 12.06.2003r (Dz.U. z 2008r. Nr 189 poz. 1159 z późn. zm.).
b. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, do oferty należy dostarczyć następujące dokumenty:
a. wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 usług odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia tj. o wartości co najmniej 350.000,00 zł każda z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców. Jedna usługa oznacza usługę wykonywana na podstawie jednej umowy - załącznik nr 6
b. dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie - listy referencyjne

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.poznan-nowemiasto.sr.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, ul. Młyńska 1a, I piętro, pok. 118

Data składania wniosków, ofert: 15/12/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, ul. Młyńska 1a, I piętro, pok. 118

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

359646 / 2009-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Gminy Rawicz działający w imieniu Gminy Rawicz - Rawicz (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz

12884 / 2014-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych na rzecz Gminy Września w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów w obrocie krajowym i zagranicznym w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe z dnia 23 listopada 2012 r

299346 / 2013-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wolsztyn - Wolsztyn (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym.

311906 / 2015-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych, oraz ich ewentualnych zwrotów oraz stały odbiór korespondencji z siedziby Zamawiającego w roku 2016 na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

388768 / 2010-11-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Izba Celna w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla UC i OC w Lesznie

243151 / 2014-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym dla Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, ul. Sobieskiego 20, 62 - 200 Gniezno w zakresie przyjmowania, sortowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich zwrotów po wyczerpaniu możliwości doręczenia lub wydania odbiorcy świadczonych przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku zgodnie z ustawą z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529) oraz odbiór przesyłek do nadania z siedziby Zamawiającego do placówki nadawczej Wykonawcy

1211 / 2013-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich zwrotów dla Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, al. Powstańców Wielkopolskich 18 - codziennie od poniedziałku do piątku

536448 / 2013-12-27 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym - postêpowanie nr 016/POZ/147/2013.

224566 / 2009-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie zastrzeżonych dla operatora publicznego powszechnych usług pocztowych w rozumieniu ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. - Prawo pocztowe

469174 / 2012-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich zwrotów

5000 / 2011-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych do 50 gram w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu Oddział Zamiejscowy w Koninie, ul. Zakładowa 4 w okresie 03.01.2011 r. - 31.12.2011r.

113507 / 2011-04-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych o wadze powyżej 50 g w obrocie krajowym i zagranicznym jednostkom organizacyjnym Zamawiającego

175703 / 2015-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowotomyski - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych na rzecz Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu

341175 / 2011-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie przez Pocztę Polską S.A. usługi pocztowej o charakterze powszechnym, polegającej na przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu przesyłek listowych o wadze do 50g.

315578 / 2014-09-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i jego Delegatur w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek oraz zwrotu przesyłek niedoręczonych

16583 / 2013-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Turku - Turek (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla Powiatowego Urzędu Pracy w Turku w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek listowych i paczek oraz zwrotów przesyłek i paczek nieodebranych.

279665 / 2013-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 641100000 (Usługi pocztowe)
Świadczenie usług pocztowych doręczenia w obrocie krajowym przekazów pocztowych (polecenie doręczenia adresatowi określonej kwoty pieniężnej) w 2014 roku