103328 / 2013-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa / Prezydent Miasta Åšwidnicy (Åšwidnica)
wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.:
Naprawa linii kolejowej nr 285 Wrocław - Jedlina Zdrój, na odcinku Świdnica Przedmieście - Świdnica Kraszowice, tor nr 1
Opis zamówienia
. Przedmiot zamówienia
3.1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na naprawie linii kolejowej nr 285 Wrocław - Jedlina Zdrój na odcinku Świdnica Przedmieście - Świdnica Kraszowice, tor nr 1, w km 58,147 - 60,019 i obejmują:
- wymianę szyn - 290 mb,
- wymianę podkładów - 893 sztuk,
- wymianę podkładów podzłączowych - 10 sztuk,
- naprawę przejazdów kat. A w km 58,354; kat. D w km 58,813; kat. D w km 59,725,
- wymianę rozjazdu nr 2, na nieczynnym posterunku Świdnica Kraszowice,
- montaż zamka ryglowego pojedynczego,
- wycinkę krzewów i drzew wzdłuż całej ww trasy.
3.1.2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w związku z planowaną inwestycją pn. Przebudowa ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców w Świdnicy, etap I - przebudowa ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców w Świdnicy na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Rycerskiej, wraz z przebudową wiaduktu kolejowego w ciągu łącznicy PLK nr 771 nad ww ulicami.
3.1.3. Zadanie realizowane jest na terenie kolejowym, na podstawie Porozumienia Nr IZDK - 02-2012, zawartego w dniu 10.04.2012 r. pomiędzy Zarządcą Infrastruktury Kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A , z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 74, a Gminą Miasto Świdnica.
3.1.4. Z uwagi na prowadzenie robót w obrębie czynnych torów kolejowych, wszelkie roboty będą wykonywane w porozumieniu z Zakładem Linii Kolejowych w Wałbrzychu, (dalej: ZLK Wałbrzych).
3.1.5. Przed rozpoczęciem realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca winien uzyskać zgodę na wejście na teren kolejowy od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym we Wrocławiu -IDDE6.
3.1.6. Uzyskanie zgody na wejście na teren kolejowy jest możliwie po uprzednim opracowaniu przez służby PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu, Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu w czasie wykonywania robót budowlanych. Zamawiający informuje, że wniosek o wszczęcie opracowywania regulaminu złożył w ZLK Wałbrzych w dniu 13.02.2013 r.
3.1.7. Z uwagi na procedury kolejowe, związane z uzyskaniem zgody na wejście na plac budowy, przedmiot zamówienia realizowany będzie w II fazach:
- faza I robót, nie wymagająca zamknięć torowych - obejmująca naprawę toru przy użyciu materiałów nowo oraz staro - użytecznych wraz z wymianą szyn, podkładów, naprawą przejazdów kat. A w km 58,354; kat. D w km 58,813; kat. D w km 59,725; wycinkę drzew i krzewów w km 58,147 - 60,019 w torze szlakowym Świdnica Przedmieście - nieczynny posterunek Świdnica Kraszowice,
- faza II robót, wymagająca zamknięcia toru szlakowego Świdnica-Miasto - Mościsko Dzierżoniowskie
- obejmująca wymianę rozjazdu nr 2 wraz z zabudową zamka ryglowego pojedynczego na nieczynnym posterunku Świdnica Kraszowice -
3.1.8. Terminy wykonania poszczególnych faz robót podane są w rozdz. 4
3.2. Wspólny słownik zamówień publicznych CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni,
45234100-7 - Budowa kolei,
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
3.3. Lokalizacja
3.3.1. Obszar zainwestowania obejmuje działki nr 30-25, obręb 0003 Fabryczna Świdnica Miasto, oraz działki nr: 625, 626, 157, 298, 592, 602, 1007, 1008 i 1009 obręb 0006 Kraszowice Świdnica Miasto
3.3.2. Zamawiający zaleca dokonania wizji lokalnej terenu przeznaczonego pod realizację przedmiotu zamówienia.
3.4. Zakres przedmiotu zamówienia
3.4.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.4.1.1. dokumentacji, stanowiącej załącznik C do SIWZ, obejmującej:
1) zakres robót
2) rysunki: zamknięcia typu SZS, podkładki ze wspornikiem do szyny S-49 gajcówka,
3) mapę lokalizującą przedmiot zamówienia w terenie
4) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - STWiORB,
3.4.1.2. niniejszym SIWZ
Dokumentacja, o której mowa w pkt. 3.4.1. a także przedmiar robót, stanowiący zał. D do SIWZ znajdują się na stronie internetowej Zamawiającego www.swidnica.bip-gov.info.pl w katalogu zamówienia publiczne.
UWAGA ! Przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy dla wskazania technologii, która rzutuje na wysokość ceny oferenta.
Dokumentacja projektowa w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Referat Dróg - pok. 311.
3.4.2. Ponadto zakres robót obejmuje inne prace niezbędne do należytego wykonania zamówienia w tym:
1) oznakowanie placu budowy,
2) organizację zaplecza budowy ( miejsce, pobór energii, wody, dozorowanie itd.),
3) w związku z wykonywaniem robót na terenie kolejowym m. in:
- wyprzedzające uzyskanie pozwolenia wejścia na teren kolejowy od PKP PLK S.A., z zachowaniem procedur kolejowych obowiązujących w tym zakresie i uzyskanie niezbędnych przepustek-zezwoleń uprawniających pracowników do wstępu na obszar kolejowy, w tym:
- w przypadku zaistnienia takiej potrzeby - podjęcie wszelkich niezbędnych czynności w celu uzyskania tymczasowego regulaminu prowadzenia ruchu, zleconego do sporządzenia właściwym merytorycznie komórkom ZLK Wałbrzych przez Zamawiającego.
- zapewnienie, we własnym zakresie i na własny koszt właściwej organizacji pracy, a zwłaszcza dokonania koniecznych zamknięć torowych dla II fazy robót,
- wyprzedzające złożenie wniosku o przeszkolenie pracowników do ZLK Wałbrzych i delegowanie na przeszkolenie wszystkich pracowników, którzy będą poruszać się po terenie kolejowym; teren kolejowy jako plac budowy może być przez kolej przekazany Wykonawcy po złożeniu przez Wykonawcę oświadczenia o przebytym szkoleniu BHP i o aktualności badań pracowników zatrudnionych przy robotach prowadzonych na terenie kolejowym,
- wyprzedzające zawarcie Porozumienia z ZLK Wałbrzych, dotyczącego współdziałania pracodawców (Wykonawcy i jego podwykonawców), których pracownicy będą wykonywać prace na terenie kolejowym w zakresie zapewnienia warunków BHP oraz wyznaczenia przez Wykonawcę koordynatora sprawującego nadzór w zakresie BHP nad wszystkimi pracownikami zatrudnionymi w tym samym miejscu,
- wykonanie, uzgodnienie oraz zatwierdzenie projektów tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniach dróg z przejazdami kolejowymi,
- dotrzymanie wszelkich koniecznych procedur dotyczących przejęcia placu budowy, prowadzenia prac budowlanych oraz odbiorów tych robót, wynikających z przepisów kolejowych.
4) wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót, zgodnie z wymiarami i rzędnymi istniejącymi,
5) bieżący wywóz materiałów odzyskanych tj. wymontowanych w trakcie wykonywanych robót i stanowiących materiał staro użyteczny (zgodnie z zapisami STWiORB), do Sekcji Eksploatacyjnej PKP PLK w Jaworzynie Śląskiej, tj. na odległość do 8 km,
6) pocięcie wyciętych drzew na odcinki nie dłuższe niż 2 mb i zeskładowanie drewna na stacji Świdnica Kraszowice w miejscu wskazanym przez przedstawiciela ZLK Wałbrzych; średnia odległość od miejsca wycinki od składowiska - ok.1 km
7) bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów, i o ile zajdzie taka potrzeba utylizację odpadów,
8) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu wszystkich robót objętych zamówieniem,
9) niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach wynikłych w trakcie prowadzenia robót.
10) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
11) skompletowanie wszystkich wymaganych przez przepisy obowiązującego prawa dokumentów, których złożenie/posiadanie jest niezbędne do odebrania przez Zamawiającego oraz służby PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu przedmiotu zamówienia, oraz przekazanie Zamawiającemu wszystkich posiadanych egzemplarzy dokumentów,
12) inne czynności wynikające ze specyfiki danych robót.
3.5. Warunki wykonania robót
3.5.1. Wykonawca zapewni sprawowanie kierownictwa robót przez kierownika robót wskazanego w ofercie, posiadającego odpowiednie kwalifikacje zawodowe i uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi, zgodnie z wymogami Prawa Budowlanego.
3.5.2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz postanowieniami projektu umowy.
3.5.3. Wszystkie roboty winny być wykonane zgodnie z przepisami, instrukcjami, wytycznymi budowy i odbiorów obiektów infrastruktury kolejowej PKP PLK S.A pod nadzorem uprawnionych pracowników.
3.5.4. Wykonawca odpowiedzialny jest za prowadzenie robót zgodnie z warunkami SIWZ, za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót oraz za ich zgodność z dokumentacją, o której mowa w pkt. 3.4. 1 SIWZ..
3.5.5. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia zostaną nabyte we własnym zakresie przez Wykonawcę; Wykonawca dostarczy materiały i zrealizuje przedmiot zamówienia przy użyciu własnych lub wypożyczonych we własnym zakresie, na własny koszt narzędzi i środków transportu.
3.5.6. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów staroużytecznych, tylko w p[przypadkach dopuszczonych w STWiORB. Wbudowanie materiałów staro użytecznych, nie zwalnia Wykonawcy od odpowiedzialności za skutki wynikające z ich zastosowania.
3.5.7. Zużycie dla zastosowanych staroużytecznych szyn dostarczonych przez Wykonawcę nie może przekraczać 10 % wartości dopuszczalnych w Id-1, Id-4.
3.5.8. Wszelkie inne materiały użyte do wykonania przedmiotu umowy (tj. wszystkie poza dopuszczonymi do użycia w STWiORB materiałami staroużytecznymi) muszą być nowe i zgodne z obowiązującym prawem, normami i wymaganiami producentów oraz muszą spełniać wymogi ustawy z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. Nr 92 poz. 881). Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do nowych materiałów i urządzeń dokumenty, potwierdzające pozwolenie na ich zastosowanie/wbudowanie, tj: atest, certyfikat na znak bezpieczeństwa, certyfikat lub deklarację zgodności z polską normą (lub inną normą obowiązującą w miejscu wykonywania przedmiotu zamówienia) lub z aprobatą techniczną, świadectwo dopuszczenia wydane przez odpowiednio uprawnione instytucje. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wyżej wymienionych dokumentów podczas odbioru końcowego robót.
3.5.9. Wykonawca zobowiązany jest do okazania Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w pkt. 3.5.8. na każdym etapie realizacji robót.
3.5.10. Wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości elementów robót stanowi koszt Wykonawcy. Następstwa błędów spowodowanych przez Wykonawcę przy wykonaniu ww prac zostaną poprawione przez Wykonawcę, na jego koszt.
3.5.11. Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę terenu robót i za wszelkie materiały i narzędzia używane do robót od dnia rozpoczęcia robót do dnia ich protokolarnego odbioru.
3.5.12. Wykonawca, we własnym zakresie i na własny koszt zrealizuje tymczasowe obiekty i urządzenia na terenie placu budowy (punkt poboru wody, punkt poboru energii elektrycznej, zabezpieczenie terenu budowy) w miejscu wskazanym przez przedstawiciela PKP PLK.
3.5.13. Wykonawca będzie ponosił koszty organizacji terenu budowy, koszty oznakowania i zagospodarowania zaplecza budowy, zużycia wody i energii w okresie realizacji robót, koszty utrzymania i konserwacji tymczasowych obiektów i urządzeń związanych z terenem budowy oraz innych nakładów, niestanowiących wartości robót budowlanych, a niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Ww koszty Wykonawca ujmie w cenie ofertowej.
3.5.14. Wykonawca, od dnia protokolarnego przekazania placu budowy odpowiada za utrzymanie ładu i porządku, usuwanie na swój koszt wszelkich śmieci, odpadów, opakowań i innych pozostałości po zużytych materiałach. W przypadku zaniechana, czynności porządkowe mogą zostać wykonane przez Zamawiającego na koszt Wykonawcy.
3.5.15. Wykonawca odpowiedzialny jest za zabezpieczenie i oznakowanie prowadzonych robót oraz dbanie o stan techniczny i prawidłowość ich oznakowania przez cały okres trwania realizacji przedmiotu zamówienia.
3.5.16. Roboty należy prowadzić w sposób zapewniający ciągłość pracy i bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w strefie zagrożenia. Wszelkie koszty związane ze stratami przez niewłaściwe zabezpieczenie obiektu będą obciążać Wykonawcę.
3.5.17. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) prowadzenia dokumentacji dla czynności wykonywanych w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z właściwymi przepisami.
2) koordynacji prac realizowanych przez ewentualnych podwykonawców,
3) likwidacji placu budowy i zaplecza socjalno - technicznego bezzwłocznie po zakończeniu prac, lecz nie później niż w terminie 10 dni kalendarzowych od daty dokonania ostatecznego odbioru końcowego,
4) naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego, własnym staraniem i na własny koszt, zniszczonego lub uszkodzonego majątku PKP PLK,
5) ponoszenia wszelkiej odpowiedzialności za szkody odniesienie przez osoby trzecie w wyniku realizacji robót będących przedmiotem zamówienia, oraz w wyniku nieterminowego naprawienia powstałych szkód,
6) odsunięcia od wykonywania pracy osób, które przez swój brak kwalifikacji lub z innego powodu, zagrażają w jakikolwiek sposób należytemu wykonaniu przedmiotu zamówienia.
7) przekazywania Zamawiającemu, na zgłoszone przez niego żądanie, informacji dotyczących wykonywanych robót lub innych czynności objętych przedmiotem zamówienia oraz umożliwienia Zamawiającemu przeprowadzenia kontroli ich wykonywania.
3.5.18. Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia robót przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska naturalnego i BHP.
3.5.19. Wykonawca gwarantuje, że wszystkie osoby zatrudnione przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia będą posiadały aktualne badania lekarskie oraz będą przeszkolone w zakresie BHP.
3.5.20. Wykonawca zobowiązuje się do złożenia oryginałów pisemnego oświadczenia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do projektu umowy) Wykonawcy lub podwykonawców przed rozpoczęciem realizacji umowy w zakresie:
1) aktualności badań lekarskich pracowników Wykonawcy,
2) aktualności szkoleń w dziedzinie bhp pracowników wykonawcy,
3) posiadania przez pracowników wymaganych kwalifikacji, szkoleń i egzaminów zgodnie z odrębnymi uregulowaniami,
4) posiadania i używania przez pracowników środków ochrony indywidualnej odzieży i obuwia roboczego
3.5.21. Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji i urządzeń nad, na i podziemnych zlokalizowanych w obszarze robót (wraz z transportem i składowaniem). Wszelkie uszkodzenia Wykonawca usunie niezwłocznie i na własny koszt.
3.5.22. Po zakończeniu prac budowlanych realizowanych w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca dokona pomiarów toru. Koszty pomiarów Wykonawca ujmie w cenie ofertowej.
3.5.23. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zasad postępowania z materiałem odzyskanym, zgodnie z pkt. 6.6.2 STWiORB.
3.5.24. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania na właściwe wysypisko odpadów, materiałów z rozbiórki nienadających się do ponownego wbudowania.
3.5.25. Zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (DZ.U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm. )Wykonawca zobowiązany jest do utylizacji stanowiących niebezpieczne odpady materiałów odzyskanych, tj. wymontowanych w trakcie wykonywanego przedmiotu zamówienia i niestanowiących materiałów staro użytecznych. Koszty utylizacji materiałów rozbiórkowych Wykonawca ujmie w cenie oferty. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania właściwego dokumentu potwierdzającego przekazanie wszystkich tego wymagających odpadów do utylizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
3.5.26. Zamawiający zapewni sprawowanie nadzoru inwestorskiego przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia kolejowe.
3.5.27. Polecenia Inspektora nadzoru dotyczące realizacji robót będą wykonywane przez Wykonawcę nie później niż w czasie przez niego wyznaczonym, pod groźbą wstrzymania robót. Skutki finansowe z tytułu wstrzymania robót w takiej sytuacji ponosi Wykonawca.
3.5.28. Zamawiający w każdym czasie będzie uprawniony do przeprowadzenia kontroli prowadzonych robót lub innych czynności objętych przedmiotem zamówienia pod względem ich jakości oraz terminowości.
3.6 Warunki odbioru robót
3.6.1. Odbiory robót następować będą oddzielnie dla każdej fazy robót, przy czym:
- roboty wchodzące w zakres I fazy robót - podlegają jednemu odbiorowi (tzw. odbiór częściowy), po ich ukończeniu,
- roboty wchodzące w zakres II fazy robót - podlegają czterem odbiorom eksploatacyjnym (każdorazowo po zakończeniu nocnego bloku prac, o czym mowa w ust. 4, pkt. 4.2) oraz odbiorowi ostatecznemu po zakończeniu wszystkich prac.
3.6.2. Wszystkie odbiory dokonywane są na budowie
3.6.3. Odbioru dokonuje każdorazowo Zamawiający, przy współudziale inspektora nadzoru oraz przedstawiciela ZLK Wałbrzych.
3.6.4. O gotowości do każdego z odbiorów Wykonawca powiadomi pisemnie Zamawiającego i ZLK Wałbrzych.
3.6.5. Odbiory częściowe i eksploatacyjne robót będą zakończone odpowiednio protokołami odbioru częściowymi wykonanych robót i protokołami przekazania do eksploatacji. Protokoły sporządzane będą przez kierownika robót, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do projektu umowy i zatwierdzone przez inspektora nadzoru oraz przedstawiciela ZLK Wałbrzych.
3.6.6. Przed zgłoszeniem gotowości do odbioru ostatecznego zadania, Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy i dostarczenia inspektorowi nadzoru inwestorskiego wszystkich wymaganych art. 57 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Budowlane oraz instrukcją Id-1 (§32 oraz załącznik nr 15) dokumentów odbiorowych, a w szczególności;
- protokołu odbioru częściowego i protokołów przekazania do eksploatacji,
- wyników kontroli jakości, pomiarów geodezyjnych,
- świadectw jakości, certyfikatów, atestów lub inne dokumentów wymienionych w rozdz. 3, ust. 3.5 pkt 3.5.8.,
- innych dokumentów mogących mieć wpływ na przebieg odbioru.
Niekompletna dokumentacja odbiorowa powodować będzie odmowę Zamawiającego do przystąpienia do czynności odbioru ostatecznego.
3.6.7. Komisyjny ostateczny odbiór robót zorganizowany będzie przez Zamawiającego w terminie 7 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia zakończenia robót, z zastrzeżeniem jw. Podstawą rozpoczęcia czynności odbioru ostatecznego będzie zawiadomienie pisemne Wykonawcy wszystkich uczestników odbioru, tj. Zamawiającego, inspektora nadzoru, przedstawiciela ZLK Wałbrzych o zakończeniu wszystkich robót będących przedmiotem zamówienia, oraz potwierdzenie przez inspektora nadzoru kompletności przekazanych mu przez Wykonawcę dokumentów odbiorowych.
3.6.8. Z czynności odbioru ostatecznego robót będzie spisany protokół (zgodnie ze wzorem stanowiącym zał. nr 5 do projektu umowy), podpisany przez Zamawiającego, inspektora nadzoru, przedstawiciela ZLK Wałbrzych oraz Wykonawcę, zawierający wszelkie ustalenia dokonane w czasie odbioru, jak też terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych przy odbiorze wad. Data sporządzenia protokołu odbioru ostatecznego robót jest datą zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia.
3.6.9. Zakończenie robót i zgłoszenie przez Wykonawcę gotowości do odbioru końcowego nastąpić winno w terminie gwarantującym możliwość zakończenia czynności odbiorowych i podpisania protokołu końcowego odbioru robót w nieprzekraczalnym terminie, określonym w rozdz. 4 SIWZ.
3.6.10. Szczegółowe warunki odbioru robót są zgodne z projektem umowy dołączonym do SIWZ.
3.7 Warunki rozliczenia robót
3.7.1. Za realizację przedmiotu zamówienia ustala się wynagrodzenie ryczałtowe zgodne z ceną ofertową Wykonawcy.
3.7.2. Cena ryczałtowa uwzględnia wszystkie koszty wynikające z obowiązków Wykonawcy określonych w niniejszej SIWZ, i projekcie umowy.
3.7.3. Przedmiot zamówienia zostanie rozliczony dwiema fakturami, po wykonaniu każdej z faz robót, o których mowa w ust. 3.1, pkt. 3.1.7.
3.7.4. Pierwsza faktura zostanie wystawiona na Zamawiającego po zakończeniu I fazy robót, na kwotę nieprzekraczającą 75 % kwoty brutto wynagrodzenia Wykonawcy, proporcjonalnie do zaawansowania rzeczowego elementów robót. Podstawą wystawienia faktury częściowej jest protokół częściowego odbioru elementów wykonanych robót rozliczonych fakturą częściową, podpisany przez kierownika robót i potwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
3.7.5. Faktura końcowa, tj. druga, zostanie wystawiona przez Wykonawcę na Zamawiającego po protokolarnym ostatecznym odbiorze robót przez Zamawiającego przy współudziale inspektora nadzoru oraz przedstawiciela Z:LK Wałbrzych. i po przekazaniu uporządkowanego terenu budowy Zamawiającemu.
3.7.6. Terminy płatności faktur ustala się do 30 dni od daty dostarczenia ich Zamawiającemu.
3.7.7. Szczegółowe warunki rozliczenia robót są zgodne z projektem umowy dołączonym do SIWZ
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 103328
Data publikacji: 2013-03-14
Nazwa: Prezydent Miasta Świdnicy
Ulica: ul. Armii Krajowej 49
Numer domu: 49
Miejscowość: Świdnica
Kod pocztowy: 58-100
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 074 8562850
Numer faxu: 074 8523110
Adres strony internetowej: www.swidnica.bip-gov.info.pl
Regon: 00057958900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.:
Naprawa linii kolejowej nr 285 Wrocław - Jedlina Zdrój, na odcinku Świdnica Przedmieście - Świdnica Kraszowice, tor nr 1
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
. Przedmiot zamówienia
3.1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na naprawie linii kolejowej nr 285 Wrocław - Jedlina Zdrój na odcinku Świdnica Przedmieście - Świdnica Kraszowice, tor nr 1, w km 58,147 - 60,019 i obejmują:
- wymianę szyn - 290 mb,
- wymianę podkładów - 893 sztuk,
- wymianę podkładów podzłączowych - 10 sztuk,
- naprawę przejazdów kat. A w km 58,354; kat. D w km 58,813; kat. D w km 59,725,
- wymianę rozjazdu nr 2, na nieczynnym posterunku Świdnica Kraszowice,
- montaż zamka ryglowego pojedynczego,
- wycinkę krzewów i drzew wzdłuż całej ww trasy.
3.1.2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w związku z planowaną inwestycją pn. Przebudowa ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców w Świdnicy, etap I - przebudowa ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców w Świdnicy na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Rycerskiej, wraz z przebudową wiaduktu kolejowego w ciągu łącznicy PLK nr 771 nad ww ulicami.
3.1.3. Zadanie realizowane jest na terenie kolejowym, na podstawie Porozumienia Nr IZDK - 02-2012, zawartego w dniu 10.04.2012 r. pomiędzy Zarządcą Infrastruktury Kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A , z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 74, a Gminą Miasto Świdnica.
3.1.4. Z uwagi na prowadzenie robót w obrębie czynnych torów kolejowych, wszelkie roboty będą wykonywane w porozumieniu z Zakładem Linii Kolejowych w Wałbrzychu, (dalej: ZLK Wałbrzych).
3.1.5. Przed rozpoczęciem realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca winien uzyskać zgodę na wejście na teren kolejowy od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym we Wrocławiu -IDDE6.
3.1.6. Uzyskanie zgody na wejście na teren kolejowy jest możliwie po uprzednim opracowaniu przez służby PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu, Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu w czasie wykonywania robót budowlanych. Zamawiający informuje, że wniosek o wszczęcie opracowywania regulaminu złożył w ZLK Wałbrzych w dniu 13.02.2013 r.
3.1.7. Z uwagi na procedury kolejowe, związane z uzyskaniem zgody na wejście na plac budowy, przedmiot zamówienia realizowany będzie w II fazach:
- faza I robót, nie wymagająca zamknięć torowych - obejmująca naprawę toru przy użyciu materiałów nowo oraz staro - użytecznych wraz z wymianą szyn, podkładów, naprawą przejazdów kat. A w km 58,354; kat. D w km 58,813; kat. D w km 59,725; wycinkę drzew i krzewów w km 58,147 - 60,019 w torze szlakowym Świdnica Przedmieście - nieczynny posterunek Świdnica Kraszowice,
- faza II robót, wymagająca zamknięcia toru szlakowego Świdnica-Miasto - Mościsko Dzierżoniowskie
- obejmująca wymianę rozjazdu nr 2 wraz z zabudową zamka ryglowego pojedynczego na nieczynnym posterunku Świdnica Kraszowice -
3.1.8. Terminy wykonania poszczególnych faz robót podane są w rozdz. 4
3.2. Wspólny słownik zamówień publicznych CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni,
45234100-7 - Budowa kolei,
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
3.3. Lokalizacja
3.3.1. Obszar zainwestowania obejmuje działki nr 30-25, obręb 0003 Fabryczna Świdnica Miasto, oraz działki nr: 625, 626, 157, 298, 592, 602, 1007, 1008 i 1009 obręb 0006 Kraszowice Świdnica Miasto
3.3.2. Zamawiający zaleca dokonania wizji lokalnej terenu przeznaczonego pod realizację przedmiotu zamówienia.
3.4. Zakres przedmiotu zamówienia
3.4.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.4.1.1. dokumentacji, stanowiącej załącznik C do SIWZ, obejmującej:
1) zakres robót
2) rysunki: zamknięcia typu SZS, podkładki ze wspornikiem do szyny S-49 gajcówka,
3) mapę lokalizującą przedmiot zamówienia w terenie
4) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - STWiORB,
3.4.1.2. niniejszym SIWZ
Dokumentacja, o której mowa w pkt. 3.4.1. a także przedmiar robót, stanowiący zał. D do SIWZ znajdują się na stronie internetowej Zamawiającego www.swidnica.bip-gov.info.pl w katalogu zamówienia publiczne.
UWAGA ! Przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy dla wskazania technologii, która rzutuje na wysokość ceny oferenta.
Dokumentacja projektowa w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Referat Dróg - pok. 311.
3.4.2. Ponadto zakres robót obejmuje inne prace niezbędne do należytego wykonania zamówienia w tym:
1) oznakowanie placu budowy,
2) organizację zaplecza budowy ( miejsce, pobór energii, wody, dozorowanie itd.),
3) w związku z wykonywaniem robót na terenie kolejowym m. in:
- wyprzedzające uzyskanie pozwolenia wejścia na teren kolejowy od PKP PLK S.A., z zachowaniem procedur kolejowych obowiązujących w tym zakresie i uzyskanie niezbędnych przepustek-zezwoleń uprawniających pracowników do wstępu na obszar kolejowy, w tym:
- w przypadku zaistnienia takiej potrzeby - podjęcie wszelkich niezbędnych czynności w celu uzyskania tymczasowego regulaminu prowadzenia ruchu, zleconego do sporządzenia właściwym merytorycznie komórkom ZLK Wałbrzych przez Zamawiającego.
- zapewnienie, we własnym zakresie i na własny koszt właściwej organizacji pracy, a zwłaszcza dokonania koniecznych zamknięć torowych dla II fazy robót,
- wyprzedzające złożenie wniosku o przeszkolenie pracowników do ZLK Wałbrzych i delegowanie na przeszkolenie wszystkich pracowników, którzy będą poruszać się po terenie kolejowym; teren kolejowy jako plac budowy może być przez kolej przekazany Wykonawcy po złożeniu przez Wykonawcę oświadczenia o przebytym szkoleniu BHP i o aktualności badań pracowników zatrudnionych przy robotach prowadzonych na terenie kolejowym,
- wyprzedzające zawarcie Porozumienia z ZLK Wałbrzych, dotyczącego współdziałania pracodawców (Wykonawcy i jego podwykonawców), których pracownicy będą wykonywać prace na terenie kolejowym w zakresie zapewnienia warunków BHP oraz wyznaczenia przez Wykonawcę koordynatora sprawującego nadzór w zakresie BHP nad wszystkimi pracownikami zatrudnionymi w tym samym miejscu,
- wykonanie, uzgodnienie oraz zatwierdzenie projektów tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniach dróg z przejazdami kolejowymi,
- dotrzymanie wszelkich koniecznych procedur dotyczących przejęcia placu budowy, prowadzenia prac budowlanych oraz odbiorów tych robót, wynikających z przepisów kolejowych.
4) wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót, zgodnie z wymiarami i rzędnymi istniejącymi,
5) bieżący wywóz materiałów odzyskanych tj. wymontowanych w trakcie wykonywanych robót i stanowiących materiał staro użyteczny (zgodnie z zapisami STWiORB), do Sekcji Eksploatacyjnej PKP PLK w Jaworzynie Śląskiej, tj. na odległość do 8 km,
6) pocięcie wyciętych drzew na odcinki nie dłuższe niż 2 mb i zeskładowanie drewna na stacji Świdnica Kraszowice w miejscu wskazanym przez przedstawiciela ZLK Wałbrzych; średnia odległość od miejsca wycinki od składowiska - ok.1 km
7) bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów, i o ile zajdzie taka potrzeba utylizację odpadów,
8) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu wszystkich robót objętych zamówieniem,
9) niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o wszelkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach wynikłych w trakcie prowadzenia robót.
10) sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
11) skompletowanie wszystkich wymaganych przez przepisy obowiązującego prawa dokumentów, których złożenie/posiadanie jest niezbędne do odebrania przez Zamawiającego oraz służby PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu przedmiotu zamówienia, oraz przekazanie Zamawiającemu wszystkich posiadanych egzemplarzy dokumentów,
12) inne czynności wynikające ze specyfiki danych robót.
3.5. Warunki wykonania robót
3.5.1. Wykonawca zapewni sprawowanie kierownictwa robót przez kierownika robót wskazanego w ofercie, posiadającego odpowiednie kwalifikacje zawodowe i uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi, zgodnie z wymogami Prawa Budowlanego.
3.5.2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz postanowieniami projektu umowy.
3.5.3. Wszystkie roboty winny być wykonane zgodnie z przepisami, instrukcjami, wytycznymi budowy i odbiorów obiektów infrastruktury kolejowej PKP PLK S.A pod nadzorem uprawnionych pracowników.
3.5.4. Wykonawca odpowiedzialny jest za prowadzenie robót zgodnie z warunkami SIWZ, za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót oraz za ich zgodność z dokumentacją, o której mowa w pkt. 3.4. 1 SIWZ..
3.5.5. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia zostaną nabyte we własnym zakresie przez Wykonawcę; Wykonawca dostarczy materiały i zrealizuje przedmiot zamówienia przy użyciu własnych lub wypożyczonych we własnym zakresie, na własny koszt narzędzi i środków transportu.
3.5.6. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów staroużytecznych, tylko w p[przypadkach dopuszczonych w STWiORB. Wbudowanie materiałów staro użytecznych, nie zwalnia Wykonawcy od odpowiedzialności za skutki wynikające z ich zastosowania.
3.5.7. Zużycie dla zastosowanych staroużytecznych szyn dostarczonych przez Wykonawcę nie może przekraczać 10 % wartości dopuszczalnych w Id-1, Id-4.
3.5.8. Wszelkie inne materiały użyte do wykonania przedmiotu umowy (tj. wszystkie poza dopuszczonymi do użycia w STWiORB materiałami staroużytecznymi) muszą być nowe i zgodne z obowiązującym prawem, normami i wymaganiami producentów oraz muszą spełniać wymogi ustawy z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. Nr 92 poz. 881). Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do nowych materiałów i urządzeń dokumenty, potwierdzające pozwolenie na ich zastosowanie/wbudowanie, tj: atest, certyfikat na znak bezpieczeństwa, certyfikat lub deklarację zgodności z polską normą (lub inną normą obowiązującą w miejscu wykonywania przedmiotu zamówienia) lub z aprobatą techniczną, świadectwo dopuszczenia wydane przez odpowiednio uprawnione instytucje. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wyżej wymienionych dokumentów podczas odbioru końcowego robót.
3.5.9. Wykonawca zobowiązany jest do okazania Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w pkt. 3.5.8. na każdym etapie realizacji robót.
3.5.10. Wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości elementów robót stanowi koszt Wykonawcy. Następstwa błędów spowodowanych przez Wykonawcę przy wykonaniu ww prac zostaną poprawione przez Wykonawcę, na jego koszt.
3.5.11. Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę terenu robót i za wszelkie materiały i narzędzia używane do robót od dnia rozpoczęcia robót do dnia ich protokolarnego odbioru.
3.5.12. Wykonawca, we własnym zakresie i na własny koszt zrealizuje tymczasowe obiekty i urządzenia na terenie placu budowy (punkt poboru wody, punkt poboru energii elektrycznej, zabezpieczenie terenu budowy) w miejscu wskazanym przez przedstawiciela PKP PLK.
3.5.13. Wykonawca będzie ponosił koszty organizacji terenu budowy, koszty oznakowania i zagospodarowania zaplecza budowy, zużycia wody i energii w okresie realizacji robót, koszty utrzymania i konserwacji tymczasowych obiektów i urządzeń związanych z terenem budowy oraz innych nakładów, niestanowiących wartości robót budowlanych, a niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Ww koszty Wykonawca ujmie w cenie ofertowej.
3.5.14. Wykonawca, od dnia protokolarnego przekazania placu budowy odpowiada za utrzymanie ładu i porządku, usuwanie na swój koszt wszelkich śmieci, odpadów, opakowań i innych pozostałości po zużytych materiałach. W przypadku zaniechana, czynności porządkowe mogą zostać wykonane przez Zamawiającego na koszt Wykonawcy.
3.5.15. Wykonawca odpowiedzialny jest za zabezpieczenie i oznakowanie prowadzonych robót oraz dbanie o stan techniczny i prawidłowość ich oznakowania przez cały okres trwania realizacji przedmiotu zamówienia.
3.5.16. Roboty należy prowadzić w sposób zapewniający ciągłość pracy i bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w strefie zagrożenia. Wszelkie koszty związane ze stratami przez niewłaściwe zabezpieczenie obiektu będą obciążać Wykonawcę.
3.5.17. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) prowadzenia dokumentacji dla czynności wykonywanych w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z właściwymi przepisami.
2) koordynacji prac realizowanych przez ewentualnych podwykonawców,
3) likwidacji placu budowy i zaplecza socjalno - technicznego bezzwłocznie po zakończeniu prac, lecz nie później niż w terminie 10 dni kalendarzowych od daty dokonania ostatecznego odbioru końcowego,
4) naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego, własnym staraniem i na własny koszt, zniszczonego lub uszkodzonego majątku PKP PLK,
5) ponoszenia wszelkiej odpowiedzialności za szkody odniesienie przez osoby trzecie w wyniku realizacji robót będących przedmiotem zamówienia, oraz w wyniku nieterminowego naprawienia powstałych szkód,
6) odsunięcia od wykonywania pracy osób, które przez swój brak kwalifikacji lub z innego powodu, zagrażają w jakikolwiek sposób należytemu wykonaniu przedmiotu zamówienia.
7) przekazywania Zamawiającemu, na zgłoszone przez niego żądanie, informacji dotyczących wykonywanych robót lub innych czynności objętych przedmiotem zamówienia oraz umożliwienia Zamawiającemu przeprowadzenia kontroli ich wykonywania.
3.5.18. Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia robót przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska naturalnego i BHP.
3.5.19. Wykonawca gwarantuje, że wszystkie osoby zatrudnione przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia będą posiadały aktualne badania lekarskie oraz będą przeszkolone w zakresie BHP.
3.5.20. Wykonawca zobowiązuje się do złożenia oryginałów pisemnego oświadczenia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do projektu umowy) Wykonawcy lub podwykonawców przed rozpoczęciem realizacji umowy w zakresie:
1) aktualności badań lekarskich pracowników Wykonawcy,
2) aktualności szkoleń w dziedzinie bhp pracowników wykonawcy,
3) posiadania przez pracowników wymaganych kwalifikacji, szkoleń i egzaminów zgodnie z odrębnymi uregulowaniami,
4) posiadania i używania przez pracowników środków ochrony indywidualnej odzieży i obuwia roboczego
3.5.21. Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji i urządzeń nad, na i podziemnych zlokalizowanych w obszarze robót (wraz z transportem i składowaniem). Wszelkie uszkodzenia Wykonawca usunie niezwłocznie i na własny koszt.
3.5.22. Po zakończeniu prac budowlanych realizowanych w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca dokona pomiarów toru. Koszty pomiarów Wykonawca ujmie w cenie ofertowej.
3.5.23. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania zasad postępowania z materiałem odzyskanym, zgodnie z pkt. 6.6.2 STWiORB.
3.5.24. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania na właściwe wysypisko odpadów, materiałów z rozbiórki nienadających się do ponownego wbudowania.
3.5.25. Zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (DZ.U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm. )Wykonawca zobowiązany jest do utylizacji stanowiących niebezpieczne odpady materiałów odzyskanych, tj. wymontowanych w trakcie wykonywanego przedmiotu zamówienia i niestanowiących materiałów staro użytecznych. Koszty utylizacji materiałów rozbiórkowych Wykonawca ujmie w cenie oferty. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania właściwego dokumentu potwierdzającego przekazanie wszystkich tego wymagających odpadów do utylizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
3.5.26. Zamawiający zapewni sprawowanie nadzoru inwestorskiego przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia kolejowe.
3.5.27. Polecenia Inspektora nadzoru dotyczące realizacji robót będą wykonywane przez Wykonawcę nie później niż w czasie przez niego wyznaczonym, pod groźbą wstrzymania robót. Skutki finansowe z tytułu wstrzymania robót w takiej sytuacji ponosi Wykonawca.
3.5.28. Zamawiający w każdym czasie będzie uprawniony do przeprowadzenia kontroli prowadzonych robót lub innych czynności objętych przedmiotem zamówienia pod względem ich jakości oraz terminowości.
3.6 Warunki odbioru robót
3.6.1. Odbiory robót następować będą oddzielnie dla każdej fazy robót, przy czym:
- roboty wchodzące w zakres I fazy robót - podlegają jednemu odbiorowi (tzw. odbiór częściowy), po ich ukończeniu,
- roboty wchodzące w zakres II fazy robót - podlegają czterem odbiorom eksploatacyjnym (każdorazowo po zakończeniu nocnego bloku prac, o czym mowa w ust. 4, pkt. 4.2) oraz odbiorowi ostatecznemu po zakończeniu wszystkich prac.
3.6.2. Wszystkie odbiory dokonywane są na budowie
3.6.3. Odbioru dokonuje każdorazowo Zamawiający, przy współudziale inspektora nadzoru oraz przedstawiciela ZLK Wałbrzych.
3.6.4. O gotowości do każdego z odbiorów Wykonawca powiadomi pisemnie Zamawiającego i ZLK Wałbrzych.
3.6.5. Odbiory częściowe i eksploatacyjne robót będą zakończone odpowiednio protokołami odbioru częściowymi wykonanych robót i protokołami przekazania do eksploatacji. Protokoły sporządzane będą przez kierownika robót, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do projektu umowy i zatwierdzone przez inspektora nadzoru oraz przedstawiciela ZLK Wałbrzych.
3.6.6. Przed zgłoszeniem gotowości do odbioru ostatecznego zadania, Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy i dostarczenia inspektorowi nadzoru inwestorskiego wszystkich wymaganych art. 57 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Budowlane oraz instrukcją Id-1 (§32 oraz załącznik nr 15) dokumentów odbiorowych, a w szczególności;
- protokołu odbioru częściowego i protokołów przekazania do eksploatacji,
- wyników kontroli jakości, pomiarów geodezyjnych,
- świadectw jakości, certyfikatów, atestów lub inne dokumentów wymienionych w rozdz. 3, ust. 3.5 pkt 3.5.8.,
- innych dokumentów mogących mieć wpływ na przebieg odbioru.
Niekompletna dokumentacja odbiorowa powodować będzie odmowę Zamawiającego do przystąpienia do czynności odbioru ostatecznego.
3.6.7. Komisyjny ostateczny odbiór robót zorganizowany będzie przez Zamawiającego w terminie 7 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia zakończenia robót, z zastrzeżeniem jw. Podstawą rozpoczęcia czynności odbioru ostatecznego będzie zawiadomienie pisemne Wykonawcy wszystkich uczestników odbioru, tj. Zamawiającego, inspektora nadzoru, przedstawiciela ZLK Wałbrzych o zakończeniu wszystkich robót będących przedmiotem zamówienia, oraz potwierdzenie przez inspektora nadzoru kompletności przekazanych mu przez Wykonawcę dokumentów odbiorowych.
3.6.8. Z czynności odbioru ostatecznego robót będzie spisany protokół (zgodnie ze wzorem stanowiącym zał. nr 5 do projektu umowy), podpisany przez Zamawiającego, inspektora nadzoru, przedstawiciela ZLK Wałbrzych oraz Wykonawcę, zawierający wszelkie ustalenia dokonane w czasie odbioru, jak też terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych przy odbiorze wad. Data sporządzenia protokołu odbioru ostatecznego robót jest datą zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia.
3.6.9. Zakończenie robót i zgłoszenie przez Wykonawcę gotowości do odbioru końcowego nastąpić winno w terminie gwarantującym możliwość zakończenia czynności odbiorowych i podpisania protokołu końcowego odbioru robót w nieprzekraczalnym terminie, określonym w rozdz. 4 SIWZ.
3.6.10. Szczegółowe warunki odbioru robót są zgodne z projektem umowy dołączonym do SIWZ.
3.7 Warunki rozliczenia robót
3.7.1. Za realizację przedmiotu zamówienia ustala się wynagrodzenie ryczałtowe zgodne z ceną ofertową Wykonawcy.
3.7.2. Cena ryczałtowa uwzględnia wszystkie koszty wynikające z obowiązków Wykonawcy określonych w niniejszej SIWZ, i projekcie umowy.
3.7.3. Przedmiot zamówienia zostanie rozliczony dwiema fakturami, po wykonaniu każdej z faz robót, o których mowa w ust. 3.1, pkt. 3.1.7.
3.7.4. Pierwsza faktura zostanie wystawiona na Zamawiającego po zakończeniu I fazy robót, na kwotę nieprzekraczającą 75 % kwoty brutto wynagrodzenia Wykonawcy, proporcjonalnie do zaawansowania rzeczowego elementów robót. Podstawą wystawienia faktury częściowej jest protokół częściowego odbioru elementów wykonanych robót rozliczonych fakturą częściową, podpisany przez kierownika robót i potwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
3.7.5. Faktura końcowa, tj. druga, zostanie wystawiona przez Wykonawcę na Zamawiającego po protokolarnym ostatecznym odbiorze robót przez Zamawiającego przy współudziale inspektora nadzoru oraz przedstawiciela Z:LK Wałbrzych. i po przekazaniu uporządkowanego terenu budowy Zamawiającemu.
3.7.6. Terminy płatności faktur ustala się do 30 dni od daty dostarczenia ich Zamawiającemu.
3.7.7. Szczegółowe warunki rozliczenia robót są zgodne z projektem umowy dołączonym do SIWZ
Kody CPV:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452341007 (Budowa kolei)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
772114006 (Usługi wycinania drzew)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający w oparciu o art.67 ust.1 pkt.6 UPZP przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 15% wartości zamówienia podstawowego.
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 65
Informacja na temat wadium:
WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM :
13.1 Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości: 20.000 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
13.2 Wadium winno zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, tj. przed 02.04.2013 r. przed godz. 09.00.
13.3 Wadium może być wniesione w formach określonych w art.45 ust.6 UPZP, z tym, że:
a/ złożone w pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku PKO. S.A. I Oddział w Świdnicy 96 1240 1978 1111 0010 0166 5724. Kwota wadium wniesiona przelewem winna znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
b/ złożone w gwarancjach (bankowych , ubezpieczeniowych):
z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowo, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych art. 46 ust. 5 UPZP tj. w przypadku, gdy Wykonawca:
- odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
w ofercie,
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
oraz w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art.26 ust.3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art.25 ust.1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
c/ Złożone w innej niż pieniądz formie winno być złożone w kasie Zamawiającego jako depozyt, złożony za potwierdzeniem, przed upływem terminu składania ofert.
13.4 Dowód przelewu lub potwierdzenie depozytu należy dołączyć w oryginale do oferty.
13.5 Wszystkie formy wadium powinny mieć określoną ważność zgodną z okresem związania ofertą. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
13.6 Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem jak w ust. 13.8.
13.7 Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
13.8 Zamawiający zwraca wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
13.9 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi
z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13.10 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a/ odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b/ nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c/ zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
d/ w odpowiedzi na wezwanie , o którym mowa w art.26 ust.3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art.25 ust.1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował (zakończył) co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub remoncie torów i rozjazdów, o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto (słownie: jeden milion złotych brutto).
Opis dla potwierdzenia tego warunku powinien być wskazany w załączniku nr 2 do oferty Wykonawcy.
Potwierdzeniem spełnienia warunków będzie złożenie dokumentów wg wykazu złożonych dokumentów (załącznik nr A do SIWZ). Z treści złożonych dokumentów musi wynikać spełnienie warunków, o których mowa w rozdz. 7 niniejszej SIWZ.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca wykaże, że dysponuje lub dysponować będzie osobą przewidzianą do uczestnictwa w wykonaniu zamówienia, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej, w zakresie linii, węzłów i stacji kolejowych, oraz min. 5 letnie doświadczenie w kierowaniu tymi robotami. Wykonawca obowiązany jest podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą;
Potwierdzeniem spełnienia warunków będzie złożenie dokumentów wg wykazu złożonych dokumentów (załącznik nr A do SIWZ). Z treści złożonych dokumentów musi wynikać spełnienie warunków, o których mowa w rozdz. 7 niniejszej SIWZ.
Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 1.000.000,00 zł. (słownie: jeden milion złotych), oraz że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż: 200.000,00 zł. (słownie: dwieście tysięcy złotych);
Potwierdzeniem spełnienia warunków będzie złożenie dokumentów wg wykazu złożonych dokumentów (załącznik nr A do SIWZ). Z treści złożonych dokumentów musi wynikać spełnienie warunków, o których mowa w rozdz. 7 niniejszej SIWZ.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Dodatkowo Wykonawca winien do oferty dołączyć:
8.9.1 dowód wniesienia wadium, zgodnie z zapisami rozdz.12, (załącznik nr 16do oferty Wykonawcy),
8.9.2 pełnomocnictwo do podpisania oferty w przypadku, gdy ofertę podpisuje osoba (osoby nie wskazane w dokumencie rejestrowym) upoważniona do składania oświadczeń woli przez Wykonawcę (załącznik nr 17 do oferty Wykonawcy),
8.9.3 pełnomocnictwo dla pełnomocnika składającego ofertę w ramach oferty wspólnej (zał. nr 18 do oferty Wykonawcy),
8.9.4 informację o przynależności do grupy kapitałowej, w przypadku gdy Wykonawca należy do grupy kapitałowej (zał. nr 19 do oferty Wykonawcy),
8.9.5 zaparafowany projekt umowy - załącznik B do SIWZ (zał. nr 20 do oferty Wykonawcy),
8.9.6 W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r., w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. 2013. 231) Wykonawca, w miejsce poświadczeń, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w § 1 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
8.5.7 aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1pkt 10 i 11 UPZP wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (załącznik nr 14 do oferty Wykonawcy
8.2.2. Dowodami, o których mowa w pkt. 8.2.1. są:
a) poświadczenie wykonania, (np. referencje, protokoły odbioru robót, faktury końcowe, itp.)
b) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w ppkt. a)
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
ISTOTNE DLA STRON POSTANOWIENIA UMOWY
21. 1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach jak umowa, której projekt stanowi załącznik B do SIWZ (zał. Nr 18 do oferty Wykonawcy).
21. 2. Zamawiający przewiduje zmiany umowy w formie pisemnej - aneksem zaakceptowanym przez obie strony w następujących przypadkach:
- jeżeli zmiana umowy jest korzystna dla Zamawiającego (korzyść ekonomiczna, techniczna, eksploatacyjna),np. z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonywania przedmiotu zamówienia proponowanych przez strony umowy, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego.
- jeżeli wystąpiły okoliczności, których przy dołożeniu należytej staranności strony na dzień podpisania umowy przewidzieć nie mogły, a wynikają one ze zmian przepisów prawa, które nastąpiły w czasie realizacji zamówienia, np. jeżeli nastąpi zmiana stawki podatku od towarów i usług (VAT),
21. 3. Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
- zawieszenia robót przez Zamawiającego,
- wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych,
- niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy, opóźnień spowodowanych procedurami wymaganymi przez stosowne spółki infrastrukturalne Grupy PKP
- wystąpienia siły wyższej, przy czym za siłę wyższą uznaje się zdarzenie nagłe, nadzwyczajne, zewnętrzne i niemożliwe do przewidzenia, którego nie udało się uniknąć nawet w wypadku najwyższej staranności stron,
- zmian zakresu robót, w związku ze zmianą technologii dokonanych na wniosek Zamawiającego lub zaakceptowanych przez Zamawiającego,
- zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji inwestycji dokonanych na wniosek Zamawiającego,
jeżeli zaistnienie ww zdarzeń będzie miało wpływ na terminowe wykonanie przedmiotu umowy.
21. 4. Zamawiający może dokonać zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku wystąpienia robót niemożliwych wcześniej do przewidzenia, nieprzewidzianych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót i w dokumentacji, których realizacja warunkuje prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy.
Podstawę zmiany wynagrodzenia będzie stanowić kalkulacja Wykonawcy pozytywnie zweryfikowana przez inspektora nadzoru oraz Zamawiającego.
21. 5. W przypadkach losowych Wykonawca może dokonać zmian osób, pełniących funkcje kierownicze na budowie z zachowaniem właściwych kwalifikacji zawodowych.
21. 6. Dopuszcza się wprowadzenie w umowie zmian dotyczących treści o charakterze informacyjnym lub instrukcyjnym, niezbędnym do realizacji Umowy, w szczególności zmian dotyczących numeru rachunku bankowego Wykonawcy lub Zamawiającego, zmiany osób upoważnionych do komunikowania się, zmiany osób odpowiedzialnych za potwierdzenie prawidłowej realizacji Umowy wraz z adresami, numerami telefonów, telefaksów, adresów poczty elektronicznej, itp. nie są zmianami istotnymi i zawsze dopuszczalne za porozumieniem stron.
21. 7. Zmiany w umowie mogą być dopuszczone wyłącznie pod warunkiem złożenia wniosku przez Wykonawcę i po akceptacji Zamawiającego.
21. 8. Zamawiający dopuszcza udzielenie zamówień uzupełniających, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 1a, pkt 5 i pkt 6 ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2010r.. Nr 113, poz. 759), stanowiących nie więcej niż 1 5% wartości zamówienia podstawowego
21. 9. Wszelkie zamówienia uzupełniające oraz roboty dodatkowe realizowane przez Wykonawcę nie mogą pogorszyć jakości technicznej i technologicznej przedmiotu zamówienia opisanego w dokumentacji projektowej.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.swidnica.bip-gov.info.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Miejskie Biuro Przetargów, pok. 124, I p.
Data składania wniosków, ofert: 02/04/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Miejskie Biuro Przetargów, pok. 124, I p.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
132342 / 2016-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Rozbudowa hali namiotowej dla celów rekreacyjnych
143615 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski - Gryfów Śląski (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Budowa parkingu dla obsługi ruchu turystycznego w Gryfowie Śląskim.
52563 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Głogów - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Remont chodnika wraz z wyznaczeniem ścieżki rowerowej w ciągu ul. Kazimierza Sprawiedliwego i ul. Królowej Jadwigi w Głogowie w ramach realizacji zadania pn.:Przebudowa chodników wzdłuż ul. K. Sprawiedliwego oraz Królowej Jadwigi
313370 / 2014-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lwówek Śląski - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Pakiet I - Remont drogi dz. nr 229 o dł. 963 m w miejscowości Skała Pakiet II - Remont drogi dz. nr 137, 150 o dł. 470 m w miejscowości Włodzice Wielkie Pakiet III -Rozbudowa oświetlenia drogowego przy drodze powiatowej nr 2527D w miejscowości Skała
66684 / 2016-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Modernizacja schodów ul. Modrzewiowa i ul. Kościuszki.
409358 / 2013-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Wykonanie placu utwardzonego o nawierzchni z kostki betonowej
275995 / 2011-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Wykonanie nawierzchni wodoprzepuszczalnej na bazie żywic epoksydowych przy Punkcie Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów przy ul. Michalczyka 9
137491 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn.: Budowa strażnicy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Wałbrzych - Podzamcze
123515 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Oława - Oława (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Budowa boisk wielofunkcyjnych o nawierzchni syntetycznej w miejscowościach Godzikowice i Jaczkowice w gminie Oława
208393 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kudowa-Zdrój - Kudowa-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
UrzÄ…dzenie Skate Parku przy ul. Szkolnej w Kudowie- Zdroju
471056 / 2013-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Wołowie - Wołów (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Remont chodnika przy ulicy Piłsudskiego i Ścinawskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 340 w Wołowie
271387 / 2012-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ścinawa - Ścinawa (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Odtworzenie targowiska w Åšcinawie
169628 / 2015-07-08 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Wrocławski - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Zagospodarowanie terenu Uniwersytetu
Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10 we Wrocławiu. ETAP - I.
427038 / 2009-12-11 - Podmiot prawa publicznego
Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej Sp. z o.o. - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Remont wjazdu i chodnika z kostki betonowej do bazy PGM Polkowice
214838 / 2015-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Modernizacja chodników, parkingów oraz nawierzchni drogi ul. Wyspiańskiego 1-9 - IV etap.