Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

281286 / 2010-09-07 - Administracja samorządowa / Województwo Śląskie (Katowice)

Kompleksowa usługa organizacji zagranicznego wyjazdu studyjnego do Niemiec i Holandii dla 12 osób

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji zagranicznego wyjazdu studyjnego, polegająca na: opracowaniu, zorganizowaniu i merytorycznej realizacji programu wizyty studyjnej do Niemiec i Holandii dla 12 osób.
Opis szczegółowy - założenia programowo - organizacyjne zagranicznego wyjazdu studyjnego:
1. Zakres merytoryczny - będzie realizowany w taki sposób, aby umożliwić spotkania uczestników wyjazdu studyjnego z pracownikami naukowymi wyższych uczelni technicznych zajmującymi się problematyką transferu wiedzy i technologii, wizyty w ośrodkach innowacji (parkach technologicznych, instytutach badawczych), firmach wysokich technologii zlokalizowanych na terenie Aachen i Maastricht - miast stanowiących duże centra rozwoju technologii i innowacji. Ważnym celem wizyty studyjnej będzie zapoznanie uczestników z zasadami funkcjonowania instytucji nauki i biznesu tj. planowania, zarządzania i organizacji współpracy ośrodków akademickich z biznesem, w tym prezentacja dobrych praktyk, poznanie praktycznych aspektów budowy polityki proinnowacyjnej oraz pogłębienie wiedzy na temat podejmowania konkretnych działań wspierających innowacje przez środowisko naukowe i ośrodki innowacji. Wizyta będzie miała na celu również podniesienie kwalifikacji kadry specjalistów, zajmujących się zagadnieniami innowacyjnymi. Wymiana doświadczeń uczestników wizyty z przedstawicielami wyżej wymienionych instytucji ma docelowo doprowadzić do rozwoju Regionalnego Systemu Innowacji w Województwie Śląskim.
2. Wymagane minimum programowe wyjazdu:
W ramach wyjazdu zadaniem Wykonawcy jest realizacja minimum programowego, którym jest organizacja co najmniej 4 wizyt, w tym:
­- 1 wizyty w ośrodku innowacji (np. w parku technologicznym, centrum transferu technologii),
­- 1 wizyty w firmie wysokich technologii,
­- 1 wizyty w jednostce naukowej,
­- 1 wizyty w jednostce badawczej.
Wszystkie wizyty odbędą się na terenie Aachen i Maastricht (bez rezygnacji
z któregokolwiek z tych miast).
W trakcie całego wyjazdu, podczas wyżej wymienionych wizyt, Wykonawca zorganizuje co najmniej 4 spotkania z przedstawicielami nauki i przemysłu w tym:
­- 1 spotkanie z przedstawicielem ośrodka innowacji,
­- 1 spotkanie z przedstawicielem przedsiębiorstwa,
­- 1 spotkanie z przedstawicielem jednostki naukowej,
­- 1 spotkanie z przedstawicielem jednostki badawczej,
oraz
­ w trakcie których zostaną zaprezentowane co najmniej dwie prezentacje zawierające przykłady dobrych praktyk (modelowych rozwiązań) dotyczące: planowania, zarządzania i organizacji współpracy ośrodków akademickich z biznesem; praktycznych aspektów budowy polityki proinnowacyjnej oraz podejmowania działań wspierających innowacje.
Zamawiający za dobrą praktykę (modelowe rozwiązanie) uważa: uniwersalny proces pozwalający na osiągniecie wyznaczonego celu w sposób skuteczny
i efektywny. Zgodnie z tą definicją dobrą praktyką jest przedsięwzięcie, które pozwala na skuteczną realizację zadań i osiąganie celów, spełniającym ponadto następujące warunki:
- w sposób efektywny wykorzystuje zasoby,
­- można ją zastosować w wielu organizacjach.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji szczegółowy program wyjazdu (uwzględniający minimum programowe) z wyszczególnieniem miejsc i godzin spotkań w terminie do 5 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający w ciągu 3 dni zaakceptuje program lub zgłosi uwagi. Wykonawca ma 2 dni na uwzględnienie uwag Zamawiającego.
3. Liczba uczestników - w wyjeździe będzie uczestniczyło 12 osób wyznaczonych przez Zamawiającego. Imienną listę uczestników wyjazdu Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie do 12 dni od dnia zawarcia umowy.
4. Czas trwania wizyty - 4 dni
5. Wyżywienie uczestników - Wykonawca zapewni dla każdego uczestnika wyjazdu 3 posiłki dziennie tj. śniadanie, obiad i kolację, licząc od kolacji w pierwszym dniu wizyty, do śniadania w czwartym dniu wizyty (uwzględniając wyżywienie moderatora i/lub tłumaczy).
Menu obiadów, każdego dnia uwzględniające inny zestaw posiłków, będzie się składać
z następujących części:
- zakąski zimne, sałatki,
- dania ciepłe,
- desery,
- napoje ciepłe i zimne.
Podczas wizyty Wykonawca zorganizuje 2 uroczyste kolacje, w których wezmą udział uczestnicy wyjazdu studyjnego oraz zaproszeni goście: przedstawiciele wyższych uczelni, ośrodków innowacyjności, dodatkowo tłumacz i/lub moderator - maksymalnie 18 osób (dwie kolacje dla 18 osób każda).
Zamawiający nie dopuszcza organizacji kolacji w formie tzw. szwedzkiego stołu.
Menu kolacji będzie składać się z następujących części:
- zakąski zimne, sałatki,
- dania ciepłe,
- desery,
- napoje zimne i ciepłe.
6. Zakwaterowanie uczestników - Wykonawca dokona rezerwacji i zakupu miejsc noclegowych ze śniadaniem dla uczestników wizyty studyjnej podczas ich pobytu w Niemczech i Holandii (3 doby hotelowe). Zakwaterowanie uczestników wizyty w pokojach jednoosobowych z łazienką lub dwuosobowych do pojedynczego wykorzystania z łazienką, w standardzie hotelu co najmniej trzygwiazdkowego.
7. Środek transportu - Wykonawca zapewni uczestnikom wyjazdu transport:
a. drogą lotniczą z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski (Katowice - Köln -Katowice).
b. autokarem lub busem obejmujący:
­- zapewnienie dowozu uczestników z i do lotniska w pierwszym i ostatnim dniu wyjazdu; wyjazd w pierwszym dniu oraz powrót w ostatnim - nastąpi z/do Katowic (ul. Ligonia 46);
­- zapewnienie w pełni dyspozycyjnego środka transportu wraz z kierowcą
dla uczestników wizyty studyjnej przez cały okres jej trwania w zakresie przejazdów pomiędzy miejscem zakwaterowania, miejscem wizyt/spotkań oraz miejscem organizacji kolacji;
Kierowca winien dobrze znać trasę przejazdów oraz topografię odwiedzanych miast. Rok produkcji pojazdu nie może być wcześniejszy niż 2005. Pojazd musi być w dobrym stanie technicznym i posiadać sprawną klimatyzację. Kierowca winien dysponować (do wglądu) dokumentami potwierdzającymi należyty stan techniczny pojazdu.
W przypadku awarii technicznej pojazdu w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest podstawić pojazd zastępczy o takich samych
lub lepszych parametrach technicznych, zgodnych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
8. Tłumaczenia - Wykonawca zapewni tłumaczenie ustne (konsekutywne) z języka polskiego na język niemiecki i angielski i odwrotnie tj. tłumaczenia z języka niemieckiego i angielskiego na język polski, w trakcie realizacji wszystkich etapów wizyty. Zamawiający wymaga wysokich kwalifikacji tłumacza/czy
(tj. znajomości języka niemieckiego i angielskiego na wysokim poziomie oraz znajomości profesjonalnego słownictwa niemieckiego i angielskiego z zakresu, którego dotyczy tematyka wyjazdu) a także szczególnej staranności w jakości świadczonej usługi. Zamawiający dopuszcza by Wykonawca dysponował tłumaczem zdolnym do wykonania tłumaczeń z obu języków jednocześnie bądź by Wykonawca dysponował dwoma tłumaczami - do tłumaczenia każdego języka oddzielnie.
9. Moderator wizyty studyjnej - Wykonawca zapewni moderatora, który będzie towarzyszył uczestnikom wizyty w trakcie realizacji wszystkich jego etapów. Moderator będzie odpowiedzialny za nadzór nad przebiegiem wizyty, realizację programu merytorycznego oraz moderację spotkań. Zamawiający oczekuje od osoby będącej moderatorem wizyty studyjnej odpowiedniego doświadczenia i znajomości zagadnień z zakresu innowacji i transferu technologii oraz posiadania wiedzy nt. instytucji, które Wykonawca zaproponuje do wizytowania.
10. Ubezpieczenie - Wykonawca zapewni ubezpieczenie uczestników wyjazdu na czas przejazdu i pobytu (w szczególności koszty leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, utraty bagażu podróżnego).
11. Sprawozdanie - Wykonawca prześle na adres mailowy: bwydrych@silesia-region.pl sprawozdanie z przebiegu wizyty studyjnej, pod względem merytorycznym i organizacyjnym, nie później niż w terminie 7 dni roboczych po zakończeniu wizyty. Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych zaakceptuje materiał lub zgłosi uwagi. Wykonawca ma 2 dni robocze na uwzględnienie uwag Zamawiającego. Po zaakceptowaniu ostatecznej wersji sprawozdania zostanie sporządzony protokół potwierdzający wykonanie przedmiotu umowy bez zastrzeżeń podpisany przez Wykonawcę i Zamawiającego.
12. Wykonawca będzie odpowiedzialny w szczególności za:
a) przygotowanie szczegółowego programu wyjazdu (uwzględniającego minimum programowe określone w pkt III ppkt 2 siwz) i uzgodnienie jego ostatecznej wersji w porozumieniu z Zamawiającym (po zawarciu umowy);
b) realizację zamówienia wg programu zatwierdzonego przez Zamawiającego;
c) rezerwację i zakup biletów lotniczych (klasa ekonomiczna) dla 12 osób Zamawiającego na trasie Katowice - Köln - Katowice;
d) zapewnienie zakwaterowania dla wszystkich uczestników wyjazdu;
e) zapewnienie posiłków dla wszystkich uczestników wyjazdu;
f) zapewnienie transportu autokarem lub busem z/do lotniska oraz przez cały okres pobytu w Niemczech i Holandii;
g) zapewnienie moderatora wizyty studyjnej;
h) zapewnienie tłumacza/tłumaczy;
i) sporządzenie sprawozdania z przebiegu wizyty studyjnej

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 281286

Data publikacji: 2010-09-07

Nazwa: Województwo Śląskie

Ulica: ul. Ligonia 46

Numer domu: 46

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-037

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 2078562

Numer faxu: 32 2078578

Adres strony internetowej: www.slaskie.pl

Regon: 27628463800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowa usługa organizacji zagranicznego wyjazdu studyjnego do Niemiec i Holandii dla 12 osób

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji zagranicznego wyjazdu studyjnego, polegająca na: opracowaniu, zorganizowaniu i merytorycznej realizacji programu wizyty studyjnej do Niemiec i Holandii dla 12 osób.
Opis szczegółowy - założenia programowo - organizacyjne zagranicznego wyjazdu studyjnego:
1. Zakres merytoryczny - będzie realizowany w taki sposób, aby umożliwić spotkania uczestników wyjazdu studyjnego z pracownikami naukowymi wyższych uczelni technicznych zajmującymi się problematyką transferu wiedzy i technologii, wizyty w ośrodkach innowacji (parkach technologicznych, instytutach badawczych), firmach wysokich technologii zlokalizowanych na terenie Aachen i Maastricht - miast stanowiących duże centra rozwoju technologii i innowacji. Ważnym celem wizyty studyjnej będzie zapoznanie uczestników z zasadami funkcjonowania instytucji nauki i biznesu tj. planowania, zarządzania i organizacji współpracy ośrodków akademickich z biznesem, w tym prezentacja dobrych praktyk, poznanie praktycznych aspektów budowy polityki proinnowacyjnej oraz pogłębienie wiedzy na temat podejmowania konkretnych działań wspierających innowacje przez środowisko naukowe i ośrodki innowacji. Wizyta będzie miała na celu również podniesienie kwalifikacji kadry specjalistów, zajmujących się zagadnieniami innowacyjnymi. Wymiana doświadczeń uczestników wizyty z przedstawicielami wyżej wymienionych instytucji ma docelowo doprowadzić do rozwoju Regionalnego Systemu Innowacji w Województwie Śląskim.
2. Wymagane minimum programowe wyjazdu:
W ramach wyjazdu zadaniem Wykonawcy jest realizacja minimum programowego, którym jest organizacja co najmniej 4 wizyt, w tym:
­- 1 wizyty w ośrodku innowacji (np. w parku technologicznym, centrum transferu technologii),
­- 1 wizyty w firmie wysokich technologii,
­- 1 wizyty w jednostce naukowej,
­- 1 wizyty w jednostce badawczej.
Wszystkie wizyty odbędą się na terenie Aachen i Maastricht (bez rezygnacji
z któregokolwiek z tych miast).
W trakcie całego wyjazdu, podczas wyżej wymienionych wizyt, Wykonawca zorganizuje co najmniej 4 spotkania z przedstawicielami nauki i przemysłu w tym:
­- 1 spotkanie z przedstawicielem ośrodka innowacji,
­- 1 spotkanie z przedstawicielem przedsiębiorstwa,
­- 1 spotkanie z przedstawicielem jednostki naukowej,
­- 1 spotkanie z przedstawicielem jednostki badawczej,
oraz
­ w trakcie których zostaną zaprezentowane co najmniej dwie prezentacje zawierające przykłady dobrych praktyk (modelowych rozwiązań) dotyczące: planowania, zarządzania i organizacji współpracy ośrodków akademickich z biznesem; praktycznych aspektów budowy polityki proinnowacyjnej oraz podejmowania działań wspierających innowacje.
Zamawiający za dobrą praktykę (modelowe rozwiązanie) uważa: uniwersalny proces pozwalający na osiągniecie wyznaczonego celu w sposób skuteczny
i efektywny. Zgodnie z tą definicją dobrą praktyką jest przedsięwzięcie, które pozwala na skuteczną realizację zadań i osiąganie celów, spełniającym ponadto następujące warunki:
- w sposób efektywny wykorzystuje zasoby,
­- można ją zastosować w wielu organizacjach.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji szczegółowy program wyjazdu (uwzględniający minimum programowe) z wyszczególnieniem miejsc i godzin spotkań w terminie do 5 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający w ciągu 3 dni zaakceptuje program lub zgłosi uwagi. Wykonawca ma 2 dni na uwzględnienie uwag Zamawiającego.
3. Liczba uczestników - w wyjeździe będzie uczestniczyło 12 osób wyznaczonych przez Zamawiającego. Imienną listę uczestników wyjazdu Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie do 12 dni od dnia zawarcia umowy.
4. Czas trwania wizyty - 4 dni
5. Wyżywienie uczestników - Wykonawca zapewni dla każdego uczestnika wyjazdu 3 posiłki dziennie tj. śniadanie, obiad i kolację, licząc od kolacji w pierwszym dniu wizyty, do śniadania w czwartym dniu wizyty (uwzględniając wyżywienie moderatora i/lub tłumaczy).
Menu obiadów, każdego dnia uwzględniające inny zestaw posiłków, będzie się składać
z następujących części:
- zakąski zimne, sałatki,
- dania ciepłe,
- desery,
- napoje ciepłe i zimne.
Podczas wizyty Wykonawca zorganizuje 2 uroczyste kolacje, w których wezmą udział uczestnicy wyjazdu studyjnego oraz zaproszeni goście: przedstawiciele wyższych uczelni, ośrodków innowacyjności, dodatkowo tłumacz i/lub moderator - maksymalnie 18 osób (dwie kolacje dla 18 osób każda).
Zamawiający nie dopuszcza organizacji kolacji w formie tzw. szwedzkiego stołu.
Menu kolacji będzie składać się z następujących części:
- zakąski zimne, sałatki,
- dania ciepłe,
- desery,
- napoje zimne i ciepłe.
6. Zakwaterowanie uczestników - Wykonawca dokona rezerwacji i zakupu miejsc noclegowych ze śniadaniem dla uczestników wizyty studyjnej podczas ich pobytu w Niemczech i Holandii (3 doby hotelowe). Zakwaterowanie uczestników wizyty w pokojach jednoosobowych z łazienką lub dwuosobowych do pojedynczego wykorzystania z łazienką, w standardzie hotelu co najmniej trzygwiazdkowego.
7. Środek transportu - Wykonawca zapewni uczestnikom wyjazdu transport:
a. drogą lotniczą z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski (Katowice - Köln -Katowice).
b. autokarem lub busem obejmujący:
­- zapewnienie dowozu uczestników z i do lotniska w pierwszym i ostatnim dniu wyjazdu; wyjazd w pierwszym dniu oraz powrót w ostatnim - nastąpi z/do Katowic (ul. Ligonia 46);
­- zapewnienie w pełni dyspozycyjnego środka transportu wraz z kierowcą
dla uczestników wizyty studyjnej przez cały okres jej trwania w zakresie przejazdów pomiędzy miejscem zakwaterowania, miejscem wizyt/spotkań oraz miejscem organizacji kolacji;
Kierowca winien dobrze znać trasę przejazdów oraz topografię odwiedzanych miast. Rok produkcji pojazdu nie może być wcześniejszy niż 2005. Pojazd musi być w dobrym stanie technicznym i posiadać sprawną klimatyzację. Kierowca winien dysponować (do wglądu) dokumentami potwierdzającymi należyty stan techniczny pojazdu.
W przypadku awarii technicznej pojazdu w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest podstawić pojazd zastępczy o takich samych
lub lepszych parametrach technicznych, zgodnych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
8. Tłumaczenia - Wykonawca zapewni tłumaczenie ustne (konsekutywne) z języka polskiego na język niemiecki i angielski i odwrotnie tj. tłumaczenia z języka niemieckiego i angielskiego na język polski, w trakcie realizacji wszystkich etapów wizyty. Zamawiający wymaga wysokich kwalifikacji tłumacza/czy
(tj. znajomości języka niemieckiego i angielskiego na wysokim poziomie oraz znajomości profesjonalnego słownictwa niemieckiego i angielskiego z zakresu, którego dotyczy tematyka wyjazdu) a także szczególnej staranności w jakości świadczonej usługi. Zamawiający dopuszcza by Wykonawca dysponował tłumaczem zdolnym do wykonania tłumaczeń z obu języków jednocześnie bądź by Wykonawca dysponował dwoma tłumaczami - do tłumaczenia każdego języka oddzielnie.
9. Moderator wizyty studyjnej - Wykonawca zapewni moderatora, który będzie towarzyszył uczestnikom wizyty w trakcie realizacji wszystkich jego etapów. Moderator będzie odpowiedzialny za nadzór nad przebiegiem wizyty, realizację programu merytorycznego oraz moderację spotkań. Zamawiający oczekuje od osoby będącej moderatorem wizyty studyjnej odpowiedniego doświadczenia i znajomości zagadnień z zakresu innowacji i transferu technologii oraz posiadania wiedzy nt. instytucji, które Wykonawca zaproponuje do wizytowania.
10. Ubezpieczenie - Wykonawca zapewni ubezpieczenie uczestników wyjazdu na czas przejazdu i pobytu (w szczególności koszty leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, utraty bagażu podróżnego).
11. Sprawozdanie - Wykonawca prześle na adres mailowy: bwydrych@silesia-region.pl sprawozdanie z przebiegu wizyty studyjnej, pod względem merytorycznym i organizacyjnym, nie później niż w terminie 7 dni roboczych po zakończeniu wizyty. Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych zaakceptuje materiał lub zgłosi uwagi. Wykonawca ma 2 dni robocze na uwzględnienie uwag Zamawiającego. Po zaakceptowaniu ostatecznej wersji sprawozdania zostanie sporządzony protokół potwierdzający wykonanie przedmiotu umowy bez zastrzeżeń podpisany przez Wykonawcę i Zamawiającego.
12. Wykonawca będzie odpowiedzialny w szczególności za:
a) przygotowanie szczegółowego programu wyjazdu (uwzględniającego minimum programowe określone w pkt III ppkt 2 siwz) i uzgodnienie jego ostatecznej wersji w porozumieniu z Zamawiającym (po zawarciu umowy);
b) realizację zamówienia wg programu zatwierdzonego przez Zamawiającego;
c) rezerwację i zakup biletów lotniczych (klasa ekonomiczna) dla 12 osób Zamawiającego na trasie Katowice - Köln - Katowice;
d) zapewnienie zakwaterowania dla wszystkich uczestników wyjazdu;
e) zapewnienie posiłków dla wszystkich uczestników wyjazdu;
f) zapewnienie transportu autokarem lub busem z/do lotniska oraz przez cały okres pobytu w Niemczech i Holandii;
g) zapewnienie moderatora wizyty studyjnej;
h) zapewnienie tłumacza/tłumaczy;
i) sporządzenie sprawozdania z przebiegu wizyty studyjnej

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 16/12/2010

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonego do oferty oświadczenia wymienionego w pkt III.4.1). Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje należycie co najmniej 2 usługi o wartości nie mniejszej niż 20 000 PLN brutto każda, polegające na organizacji zagranicznych wyjazdów grupowych (min. 5 uczestników), w skład których wchodziło zapewnienie uczestnikom: wyżywienia, transportu, noclegu i organizacja spotkań (zgodnie z przygotowanym wcześniej programem), z zastrzeżeniem, że jedna z tych usług oprócz wymagań wskazanych powyżej polegała na organizacji zagranicznego wyjazdu grupowego, który miał na celu zapoznanie uczestników wyjazdu z tematyką związaną z innowacjami i/lub transferem technologii.
Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych do oferty oświadczeń i dokumentów, wymienionych w pkt III.4.1). Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca winien dołączyć do oferty w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Potencjał techniczny:
Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonego do oferty oświadczenia wymienionego
w pkt III.4.1). Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonego do oferty oświadczenia wymienionego
w pkt III.4.1). Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonego do oferty oświadczenia wymienionego
w pkt III.4.1). Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Jeżeli Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca winien dołączyć do oferty w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dokumenty i oświadczenia, o których mowa w pkt III.4.1) składają w taki sposób, aby potwierdzały łączne spełnianie warunków, o których mowa w pkt III.3). Dokumenty i oświadczenia, o których mowa w pkt III.4.2) składa odrębnie każdy z Wykonawców występujących wspólnie.
3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt III.4.3.1), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokumenty, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
5. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 1, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
6. Gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu.
7. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Wydział Zamówień Publicznych i Nadzoru Właścicielskiego
ul. Ligonia 46
40-037 Katowice

Data składania wniosków, ofert: 16/09/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Kancelaria Ogólna p. 164
ul. Ligonia 46
40-037 Katowice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych do oferty oświadczeń i dokumentów, wymienionych w pkt III.4.2). Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp.
Ww. warunek każdy z podmiotów oferty wspólnej musi spełniać odrębnie.
3. Termin wykonania zamówienia Zamawiający ustali z Wykonawcą w terminie do 5 dni od dnia zawarcia umowy. Zadanie zostanie zrealizowane pomiędzy 18 października 2010 r. a 16 grudnia 2010 r. Czas trwania wyjazdu: 4 dni.
4. Niniejsze zamówienie jest realizowane i współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu systemowego Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego w ramach Poddziałania 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
635160009 (Usługi zarządzania podróżą)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
635110004 (Organizacja wycieczek)

Podobne przetargi

157270 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji wyjazdu studyjnego do Holandii w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

253809 / 2011-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji wyjazdu studyjnego w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

239559 / 2011-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji wyjazdu studyjnego w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

362141 / 2010-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji wyjazdu studyjnego w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

105178 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji dwóch wyjazdów studyjnych w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

128805 / 2011-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji wyjazdu studyjnego do Holandii w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

251228 / 2010-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji dwóch wyjazdów w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

104271 / 2011-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Usługa organizacji dwóch wyjazdów studyjnych w ramach projektu Rewitalizacja społeczna - wymiana doświadczeń regionów w ramach aktywizacji społeczności lokalnej

291053 / 2010-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Śląskie - Katowice (śląskie)
CPV: 635160009 (Usługi zarządzania podróżą)
Kompleksowa usługa organizacji zagranicznego wyjazdu studyjnego do Niemiec i Holandii dla 12 osób