Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

103260 / 2013-03-14 - Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nieposiadająca osobowości prawnej / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Jawor (Jawor)

Opracowanie dokumentacji technicznej rozbiórki i zabezpieczenia obiektów powojskowych zlokalizowanych w Nadleśnictwie Jawor, Leśnictwie Dzierzków

Opis zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia postępowania przetargowego na wyłonienie Wykonawcy rozbiórki i zabezpieczenia obiektów powojskowych zlokalizowanych w Nadleśnictwie Jawor, Leśnictwie Dzierzków, w kompleksie leśnym o powierzchni 203,95 ha.

3.2 Zakres zadania obejmuje:

a) Przygotowanie dokumentacji projektowej służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót rozbiórkowych i zabezpieczających zgodniej w zakresie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072).
Zgodnie z wiedzą posiadaną przez Zamawiającego dla obiektów objętych niniejszym zadaniem wystarczające jest złożenie zgłoszenia prac rozbiórkowych. Zastrzega się, iż Wykonawca odpowiada za definitywne ustalenie czy dla żadnego z obiektów nie jest wymagane pozyskanie pozwolenia na rozbiórkę.
Do Wykonawcy należy ponadto dostosowanie zakresu dokumentacji do wymogów zapisanych w cytowanym Rozporządzeniu.
b) Przygotowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
rozbiórkowych służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie
robót rozbiórkowych i zabezpieczających, zgodniej w zakresie
z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,
specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz
programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072).
c) Wykonanie przedmiaru robót w oparciu o przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu iformy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072).
d) Przygotowanie kosztorysu inwestorskiego w oparciu o przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 stycznia 2004 r. w sprawie metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego (Dz. U. nr 18 poz. 172).
e) Wymienione dokumenty opracować należy dla każdego obiektu wyszczególnionego w Załączniku nr 7 do SIWZ. Wyjątek stanowi specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót rozbiórkowych, która może być opracowana łącznie dla wszystkich obiektów.
f) Zakres prac, które należy uwzględnić w dokumentacji obejmuje:
1) Rozbiórkę obiektów powojskowych lub zabezpieczenie przez zasypanie obiektów powojskowych niepodlegających rozbiórce. Zastrzega się, iż wykonane zabezpieczenie ma skutecznie uniemożliwić wejście oraz penetrację w/w obiektów.
2) Usunięcie i wywiezienie odpadów budowlanych powstałych po rozbiórce obiektów ( gruz, elementy zbrojenia i inne).
3) Niwelację terenu po pracach rozbiórkowych.
4) Usunięcie i wywiezienie fragmentów obiektów powojskowych - gruzu, rozrzuconego po terenie na skutek prowadzonej w okresie powojennym likwidacji budowli metodą wybuchową.
5) Usunięcie i wywiezienie masy bitumicznej zerwanej z dróg przebiegających przez kompleks leśny objęty zadaniem, złożonej w pryzmach wzdłuż w/w dróg leśnych.

g) Przygotowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do
złożenia we właściwym miejscowo Urzędzie Gminy oraz Starostwie
Powiatowym wraz z wynikającymi z prawa wnioskami o wydanie
stosownych zezwoleń na prace rozbiórkowe i zabezpieczające lub
zgłoszeniami zamiaru przystąpienia do robót rozbiórkowych w zależności od potrzeb.
h) Ze względu na specyfikę zadania (obiekty powojskowe) i możliwość występowania niewybuchów, niewypałów oraz innych przedmiotów niebezpiecznych, Zamawiający wymaga, aby do dokumentacji projektowej dołączona została ekspertyza saperska, obejmująca projektowane do rozbiórki i zabezpieczenia obiekty oraz teren w najbliższym ich sąsiedztwie, który będzie wykorzystywany podczas prowadzenia prac rozbiórkowych. Przedmiotowa ekspertyza saperska zawierać ma akceptację przyjętych w dokumentacji sposobów rozbiórki i zabezpieczenia obiektów.
Uwaga: Zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego informacjami, uzyskanymi z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, na terenie na którym będą prowadzone prace związane z rozbiórką obiektów powojskowych lub zabezpieczeniem przed dewastacją obiektów powojskowych niepodlegających rozbiórce, nie występują obszary ochrony konserwatorskiej oraz rozpoznane stanowiska archeologiczne.
3.3. Lokalizacja, kategorie, parametry oraz stan techniczny zainwentaryzowanych obiektów:

Nadleśnictwo przygotowało wstępną koncepcję rozbiórki i zabezpieczenia istniejących obiektów. Wszystkie występujące na gruncie obiekty powojskowe lub pozostałości po nich zostały zainwentaryzowane, opisane, ponumerowane i naniesione na mapy. Za pomocą przyrządów GPS ustalone zostały ich współrzędne. Sporządzona została także kompletna dokumentacja fotograficzna. Wykonawca, który wygra przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej, niezbędnej do przeprowadzenia postępowania na wyłonienie wykonawcy rozbiórki i zabezpieczenia obiektów powojskowych zlokalizowanych w Nadleśnictwie Jawor, otrzyma przygotowaną dokumentację.

a) W wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji zlokalizowano ok. 160 pozostałości po budowlach o różnych rozmiarach i charakterze. Wśród nich rozpoznano kilka typowych kategorii obiektów:
1) magazyn amunicyjny duży, z dwoma wejściami
2) magazyn amunicyjny średni, z pojedynczym wejściem
3) magazyn amunicyjny mały
4) duży magazyn amunicyjny z rampą kolejową
5) budynek duży (nadziemny lub podziemny)
6) budynek mały
Przeważającą grupą obiektów były magazyny amunicyjne mające postać bunkrów żelbetowo-ziemnych, o kilku rozmiarach, stanowiące ponad 70% całości wszystkich obiektów.
Konstrukcja ogółu budowli była przede wszystkim żelbetowa. Ściany miały grubość minimalnie 30 cm, stropy były grubsze, nawet 50÷60 cm. W przypadku bunkrów amunicyjnych, żelbetowy korpus był zawsze otoczony nasypem gruntowym. W budynkach pomocniczych oraz technologicznych można znaleźć ślady ścian z cegły. Znajdują się tutaj również pojedyncze studnie betonowe oraz pozostałości po rurociągach stalowych (żeliwnych) oraz kanałach kamionkowych.
Magazyn (bunkier) amunicyjny miał postać kurhanu. Właściwa, wewnętrzna część była wykona z żelbetu. Nasyp ziemny miał grubość min. 2-3 m i skarpy z łagodnym nachyleniem ok. 1:2. Prawdopodobnie były to konstrukcje jednopoziomowe, jednak trudno to obecnie stwierdzić. Do środka prowadziły wejścia o skośnych ścianach bocznych, dostosowanych do nachylenia skarp. Większość z bunkrów wyposażona była w pojedyncze wejście, ale wiele z nich, miało dwa wejścia. Wysokość wejścia wynosiła ok. 3 m. W podstawach skarp, od strony dróg wybudowano żelbetowe murki oporowe. Zlokalizowano również kilka magazynów z rampami umożliwiającymi dostęp bezpośrednio z wagonów kolejowych. W trakcie inwentaryzacji zidentyfikowano bunkry amunicyjne o trzech rozmiarach żelbetowego wewnętrznego korpusu, orientacyjnie: 16×15 m, 15×12 m, 12×10 m. Te największe były wyposażone w dwa wejścia. Zewnętrzny obrys nasypu ziemnego jest dużo większy od rozmiarów wewnętrznej części bunkra, dochodzi do kilkudziesięciu metrów, w zależności od ukształtowania terenu (nachylenia) oraz rozmiaru bunkra. Po dokonanych zniszczeniach, powstały kratery z pozostałościami konstrukcji żelbetowych w środku, rozrzuconym gruzie wokoło oraz obwałowaniami ziemnymi wokoło. Charakterystyczne są obiekty komunikacyjne. Są to rampy kolejowe, dwustronne, których konstrukcja pozostała jedynie do wysokości platformy wagonu, brakuje wyżej położonych części (zadaszeń) oraz potężne żelbetowe wiaty. Wiaty, wysokie do 4 m były w stanie pomieścić kilka lokomotyw, i choć widoczne są ślady prób zniszczeń, oparły się tym próbom, pozostając w nienajgorszym stanie. Wśród obiektów innych niż wyżej wymienione zinwentaryzowano pozostałości po kilkunastu budowlach nadziemnych i podziemnych o różnych kształtach i gabarytach. Prawdopodobnie były to budynki administracyjne, mieszkalne, strażnicze, schrony etc. Śladem po wybuchowej metodzie niszczenia obiektów kompleksu są liczne fragmenty budowli rozsiane po całym obszarze. Są to nawet bryły wielkości ścian lub stropów. Wzdłuż dróg o zniszczonej konstrukcji asfaltowej zostały utworzone nasypy ze zdartej nawierzchni.
b) W celu prostego scharakteryzowania stanu danego obiektu wprowadzono odpowiedni parametr jako wartość procentową. W zamyśle wartość ta określa spójność budowli w stosunku do jej stanu sprzed zniszczenia. I tak obiekt nr 48 (magazyn amunicyjny mały, w którym obecnie znajduje się transformator) posiada stan 100% ponieważ, jako jedyny na obszarze opracowania pozostaje w stanie nienaruszonym. Głębokie leje po wybuchach, w których nie są widoczne żadne bryły żelbetu, mają wartość 0%. Skutecznie wysadzone magazyny amunicyjne, po których zostały kratery z niewielką ilością elementów żelbetowych wewnątrz, scharakteryzowane zostały ze stanem w wysokości 10%.

c) Ze względu na znaczny stopień zniszczenia prawie wszystkich analizowanych obiektów, wyznaczenie ich kubatury nie jest możliwe. Niemniej w przypadku wszystkich obiektów starano się oszacować powierzchnię ich pierwotnej zabudowy. Jeżeli zachował się strop danego obiektu na właściwej wysokości konstrukcyjnej, domierzono wysokość obiektu. Dla obiektów podziemnych wyznaczenie wysokości jest bardzo utrudnione ze względu na zalegające zwały gruzu, gruntu, liści etc. Niemniej w kilku przypadkach pomierzono głębokość w stosunku do powierzchni terenu i podano w zestawieniu jako wartość ujemną.
Uwaga! W przypadku magazynów w obliczeniach powierzchni nie uwzględniono ich obwałowań ziemnych, a jedynie żelbetowy korpus wnętrza.

d) Zamawiający w Załączniku nr 7 dla każdego z obiektów wstępnie zaproponował działanie mające na celu jego neutralizację. Możliwe są różne sposoby zarówno zabezpieczenia obiektów, jak ich rozbiórki. Przy wyborze sposobu należy przyjąć zasadę, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno Wykonawcy robót rozbiórkowych i zabezpieczających, jak też osób mogących znaleźć się później w zasięgu oddziaływania obiektu. Zmianę proponowanego przez Zamawiającego sposobu neutralizacji pozostałości po obiektach należy konsultować z Zamawiającym.

e) Szczegółową lokalizację oraz opis obiektów zawierają:
Załącznik nr 7 - część opisowa
Załącznik nr 8 - część graficzna

3.4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za stan techniczny obiektów. Wykonawcą przeprowadzi zadania objęte niniejszym zamówieniem wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 103260

Data publikacji: 2013-03-14

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Jawor

Ulica: ul. Myśliborska 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Jawor

Kod pocztowy: 59-400

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 076 8711600, 8711675

Numer faxu: 076 871602

Regon: 93102393100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nieposiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Jednostka organizacyjna Skarbu Państwa nieposiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji technicznej rozbiórki i zabezpieczenia obiektów powojskowych zlokalizowanych w Nadleśnictwie Jawor, Leśnictwie Dzierzków

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia postępowania przetargowego na wyłonienie Wykonawcy rozbiórki i zabezpieczenia obiektów powojskowych zlokalizowanych w Nadleśnictwie Jawor, Leśnictwie Dzierzków, w kompleksie leśnym o powierzchni 203,95 ha.

3.2 Zakres zadania obejmuje:

a) Przygotowanie dokumentacji projektowej służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót rozbiórkowych i zabezpieczających zgodniej w zakresie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072).
Zgodnie z wiedzą posiadaną przez Zamawiającego dla obiektów objętych niniejszym zadaniem wystarczające jest złożenie zgłoszenia prac rozbiórkowych. Zastrzega się, iż Wykonawca odpowiada za definitywne ustalenie czy dla żadnego z obiektów nie jest wymagane pozyskanie pozwolenia na rozbiórkę.
Do Wykonawcy należy ponadto dostosowanie zakresu dokumentacji do wymogów zapisanych w cytowanym Rozporządzeniu.
b) Przygotowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
rozbiórkowych służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie
robót rozbiórkowych i zabezpieczających, zgodniej w zakresie
z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej,
specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz
programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072).
c) Wykonanie przedmiaru robót w oparciu o przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu iformy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072).
d) Przygotowanie kosztorysu inwestorskiego w oparciu o przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 stycznia 2004 r. w sprawie metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego (Dz. U. nr 18 poz. 172).
e) Wymienione dokumenty opracować należy dla każdego obiektu wyszczególnionego w Załączniku nr 7 do SIWZ. Wyjątek stanowi specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót rozbiórkowych, która może być opracowana łącznie dla wszystkich obiektów.
f) Zakres prac, które należy uwzględnić w dokumentacji obejmuje:
1) Rozbiórkę obiektów powojskowych lub zabezpieczenie przez zasypanie obiektów powojskowych niepodlegających rozbiórce. Zastrzega się, iż wykonane zabezpieczenie ma skutecznie uniemożliwić wejście oraz penetrację w/w obiektów.
2) Usunięcie i wywiezienie odpadów budowlanych powstałych po rozbiórce obiektów ( gruz, elementy zbrojenia i inne).
3) Niwelację terenu po pracach rozbiórkowych.
4) Usunięcie i wywiezienie fragmentów obiektów powojskowych - gruzu, rozrzuconego po terenie na skutek prowadzonej w okresie powojennym likwidacji budowli metodą wybuchową.
5) Usunięcie i wywiezienie masy bitumicznej zerwanej z dróg przebiegających przez kompleks leśny objęty zadaniem, złożonej w pryzmach wzdłuż w/w dróg leśnych.

g) Przygotowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do
złożenia we właściwym miejscowo Urzędzie Gminy oraz Starostwie
Powiatowym wraz z wynikającymi z prawa wnioskami o wydanie
stosownych zezwoleń na prace rozbiórkowe i zabezpieczające lub
zgłoszeniami zamiaru przystąpienia do robót rozbiórkowych w zależności od potrzeb.
h) Ze względu na specyfikę zadania (obiekty powojskowe) i możliwość występowania niewybuchów, niewypałów oraz innych przedmiotów niebezpiecznych, Zamawiający wymaga, aby do dokumentacji projektowej dołączona została ekspertyza saperska, obejmująca projektowane do rozbiórki i zabezpieczenia obiekty oraz teren w najbliższym ich sąsiedztwie, który będzie wykorzystywany podczas prowadzenia prac rozbiórkowych. Przedmiotowa ekspertyza saperska zawierać ma akceptację przyjętych w dokumentacji sposobów rozbiórki i zabezpieczenia obiektów.
Uwaga: Zgodnie z posiadanymi przez Zamawiającego informacjami, uzyskanymi z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, na terenie na którym będą prowadzone prace związane z rozbiórką obiektów powojskowych lub zabezpieczeniem przed dewastacją obiektów powojskowych niepodlegających rozbiórce, nie występują obszary ochrony konserwatorskiej oraz rozpoznane stanowiska archeologiczne.
3.3. Lokalizacja, kategorie, parametry oraz stan techniczny zainwentaryzowanych obiektów:

Nadleśnictwo przygotowało wstępną koncepcję rozbiórki i zabezpieczenia istniejących obiektów. Wszystkie występujące na gruncie obiekty powojskowe lub pozostałości po nich zostały zainwentaryzowane, opisane, ponumerowane i naniesione na mapy. Za pomocą przyrządów GPS ustalone zostały ich współrzędne. Sporządzona została także kompletna dokumentacja fotograficzna. Wykonawca, który wygra przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej, niezbędnej do przeprowadzenia postępowania na wyłonienie wykonawcy rozbiórki i zabezpieczenia obiektów powojskowych zlokalizowanych w Nadleśnictwie Jawor, otrzyma przygotowaną dokumentację.

a) W wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji zlokalizowano ok. 160 pozostałości po budowlach o różnych rozmiarach i charakterze. Wśród nich rozpoznano kilka typowych kategorii obiektów:
1) magazyn amunicyjny duży, z dwoma wejściami
2) magazyn amunicyjny średni, z pojedynczym wejściem
3) magazyn amunicyjny mały
4) duży magazyn amunicyjny z rampą kolejową
5) budynek duży (nadziemny lub podziemny)
6) budynek mały
Przeważającą grupą obiektów były magazyny amunicyjne mające postać bunkrów żelbetowo-ziemnych, o kilku rozmiarach, stanowiące ponad 70% całości wszystkich obiektów.
Konstrukcja ogółu budowli była przede wszystkim żelbetowa. Ściany miały grubość minimalnie 30 cm, stropy były grubsze, nawet 50÷60 cm. W przypadku bunkrów amunicyjnych, żelbetowy korpus był zawsze otoczony nasypem gruntowym. W budynkach pomocniczych oraz technologicznych można znaleźć ślady ścian z cegły. Znajdują się tutaj również pojedyncze studnie betonowe oraz pozostałości po rurociągach stalowych (żeliwnych) oraz kanałach kamionkowych.
Magazyn (bunkier) amunicyjny miał postać kurhanu. Właściwa, wewnętrzna część była wykona z żelbetu. Nasyp ziemny miał grubość min. 2-3 m i skarpy z łagodnym nachyleniem ok. 1:2. Prawdopodobnie były to konstrukcje jednopoziomowe, jednak trudno to obecnie stwierdzić. Do środka prowadziły wejścia o skośnych ścianach bocznych, dostosowanych do nachylenia skarp. Większość z bunkrów wyposażona była w pojedyncze wejście, ale wiele z nich, miało dwa wejścia. Wysokość wejścia wynosiła ok. 3 m. W podstawach skarp, od strony dróg wybudowano żelbetowe murki oporowe. Zlokalizowano również kilka magazynów z rampami umożliwiającymi dostęp bezpośrednio z wagonów kolejowych. W trakcie inwentaryzacji zidentyfikowano bunkry amunicyjne o trzech rozmiarach żelbetowego wewnętrznego korpusu, orientacyjnie: 16×15 m, 15×12 m, 12×10 m. Te największe były wyposażone w dwa wejścia. Zewnętrzny obrys nasypu ziemnego jest dużo większy od rozmiarów wewnętrznej części bunkra, dochodzi do kilkudziesięciu metrów, w zależności od ukształtowania terenu (nachylenia) oraz rozmiaru bunkra. Po dokonanych zniszczeniach, powstały kratery z pozostałościami konstrukcji żelbetowych w środku, rozrzuconym gruzie wokoło oraz obwałowaniami ziemnymi wokoło. Charakterystyczne są obiekty komunikacyjne. Są to rampy kolejowe, dwustronne, których konstrukcja pozostała jedynie do wysokości platformy wagonu, brakuje wyżej położonych części (zadaszeń) oraz potężne żelbetowe wiaty. Wiaty, wysokie do 4 m były w stanie pomieścić kilka lokomotyw, i choć widoczne są ślady prób zniszczeń, oparły się tym próbom, pozostając w nienajgorszym stanie. Wśród obiektów innych niż wyżej wymienione zinwentaryzowano pozostałości po kilkunastu budowlach nadziemnych i podziemnych o różnych kształtach i gabarytach. Prawdopodobnie były to budynki administracyjne, mieszkalne, strażnicze, schrony etc. Śladem po wybuchowej metodzie niszczenia obiektów kompleksu są liczne fragmenty budowli rozsiane po całym obszarze. Są to nawet bryły wielkości ścian lub stropów. Wzdłuż dróg o zniszczonej konstrukcji asfaltowej zostały utworzone nasypy ze zdartej nawierzchni.
b) W celu prostego scharakteryzowania stanu danego obiektu wprowadzono odpowiedni parametr jako wartość procentową. W zamyśle wartość ta określa spójność budowli w stosunku do jej stanu sprzed zniszczenia. I tak obiekt nr 48 (magazyn amunicyjny mały, w którym obecnie znajduje się transformator) posiada stan 100% ponieważ, jako jedyny na obszarze opracowania pozostaje w stanie nienaruszonym. Głębokie leje po wybuchach, w których nie są widoczne żadne bryły żelbetu, mają wartość 0%. Skutecznie wysadzone magazyny amunicyjne, po których zostały kratery z niewielką ilością elementów żelbetowych wewnątrz, scharakteryzowane zostały ze stanem w wysokości 10%.

c) Ze względu na znaczny stopień zniszczenia prawie wszystkich analizowanych obiektów, wyznaczenie ich kubatury nie jest możliwe. Niemniej w przypadku wszystkich obiektów starano się oszacować powierzchnię ich pierwotnej zabudowy. Jeżeli zachował się strop danego obiektu na właściwej wysokości konstrukcyjnej, domierzono wysokość obiektu. Dla obiektów podziemnych wyznaczenie wysokości jest bardzo utrudnione ze względu na zalegające zwały gruzu, gruntu, liści etc. Niemniej w kilku przypadkach pomierzono głębokość w stosunku do powierzchni terenu i podano w zestawieniu jako wartość ujemną.
Uwaga! W przypadku magazynów w obliczeniach powierzchni nie uwzględniono ich obwałowań ziemnych, a jedynie żelbetowy korpus wnętrza.

d) Zamawiający w Załączniku nr 7 dla każdego z obiektów wstępnie zaproponował działanie mające na celu jego neutralizację. Możliwe są różne sposoby zarówno zabezpieczenia obiektów, jak ich rozbiórki. Przy wyborze sposobu należy przyjąć zasadę, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno Wykonawcy robót rozbiórkowych i zabezpieczających, jak też osób mogących znaleźć się później w zasięgu oddziaływania obiektu. Zmianę proponowanego przez Zamawiającego sposobu neutralizacji pozostałości po obiektach należy konsultować z Zamawiającym.

e) Szczegółową lokalizację oraz opis obiektów zawierają:
Załącznik nr 7 - część opisowa
Załącznik nr 8 - część graficzna

3.4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za stan techniczny obiektów. Wykonawcą przeprowadzi zadania objęte niniejszym zamówieniem wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 75

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego sposobu oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresie posiadania uprawnień do wykonywania działalności będącej przedmiotem zamówienia.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek udziału w postępowaniu w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnej dla realizacji niniejszego zamówienia zamawiający uzna za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał
2 dokumentacje projektowe w zakresie których wystąpiły rozbiórki i zabezpieczenia obiektów
o wartości 30 000.00 zł każda.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego sposobu oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresie dysponowania potencjałem technicznym.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek udziału w postępowaniu w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej: jedną osobą, która wykonała minimum 2 kompletne dokumentacje projektowe na wykonanie prac rozbiórkowych lub/i zabezpieczających.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego sposobu oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy o udzielenie zamówienia publicznego w stosunku do treści oferty Wykonawcy uznanej za najkorzystniejszą w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na warunkach określonych szczegółowo w SIWZ i wzorze umowy.

1. Zmiana umowy o udzielenie zamówienia publicznego powinna być za każdym razem oceniana z punktu widzenia zgodności z przepisami regulującymi dopuszczalność zmian umowy o udzielenie zamówienia publicznego, w szczególności art. 144 ust. 1 Pzp zgodnie, z którym zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że Zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany.

2. Inicjatorem zmian do umowy o udzielenie zamówienia publicznego może być zarówno Wykonawca jak i Zamawiający.

3. Inicjujący zmiany w umowie o udzielenie zamówienia publicznego winien w formie pisemnej przedstawić drugiej stronie umowy o udzielenie zamówienia publicznego wniosek o wprowadzenie przedmiotowych zmian wraz z jego uzasadnieniem.

4. Nie wymagają zmiany umowy o udzielenie zamówienia publicznego zmiany dotyczące m. in.:
adresu siedziby, numeru rachunku bankowego, imion i nazwisk osób uprawnionych do reprezentacji oraz odpowiedzialnych za realizację przedmiotu umowy, zmian stawki podatku od towarów i usług VAT.
5. Wszelkie zmiany Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności i są dopuszczalne jedynie w granicach przewidzianych w art. 144 ust. 1 ustawy Pzp.

6. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia w umowie zmian:

a) których potrzeba wprowadzenia jest następstwem zmiany obowiązujących przepisów prawa,

b) jeżeli konieczność ich wprowadzenia wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,

c) w zakresie danych osób uprawnionych do reprezentowania stron.

7. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadku, gdy potrzeba jej wprowadzenia będzie konsekwencją wystąpienia okoliczności zewnętrznych, niezależnych, które skutkowały niemożnością prowadzenia prac projektowych.

8. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia w niniejszej Umowie zmian kadrowych jeżeli zmiana następować będzie poprzez zastąpienie osoby uczestniczącej w realizacji zamówienia na osobę legitymującą się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i doświadczeniem.

9. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia w niniejszej Umowie zmian, których potrzeba wprowadzenia jest następstwem działania siły wyższej, uniemożliwiającej realizację zamówienia na warunkach określonych w złożonej ofercie i SIWZ.

10. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wysokości przysługującego wykonawcy wynagrodzenia, będącej następstwem ustawowej zmiany stawki VAT.

11. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia do niniejszej Umowy zmian będących następstwem zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

12. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać:

a) opis zmiany,
b) uzasadnienie zmiany,

c) koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,

d) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin wykonania umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wroclaw.lasy.gov.pl/Jawor

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Jawor , ul. Myśliborska 3, 59-400 Jawor

Data składania wniosków, ofert: 26/03/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Jawor , ul. Myśliborska 3, 59-400 Jawor

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest realizowane w ramach projektu współfinansowanego przez
Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oś II, działanie 2.2 Przywracanie terenom zdegradowanym wartości przyrodniczych i Ochrona brzegów morskich.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

394770 / 2013-09-30 - Inny: jednostka budżetowa Gminy Wałbrzych

Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. Zagospodarowanie terenu Placu na Rozdrożu wraz z przyległymi do niego ulicami w Wałbrzychu

181617 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wiązów - Wiązów (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Stary Wiązów i Zborowice

392320 / 2013-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie prac projektowo- kosztorysowych dla zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa pawilonu D przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji.

331996 / 2015-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie klimatyzacji w budynku Urzędu Gminy - opracowanie dokumentacji projektowej

49134 / 2011-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Przemkowie - Przemków (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn. Skanalizowanie wsi Szklarki w gm. Przemków

489612 / 2013-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Prusice - Prusice (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa sieci szerokopasmowej oraz dostawa zestawów komputerowych w ramach realizacji projektu pn. Informatyzacja Gminy Prusice jako sposób na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

121641 / 2011-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Przedwiośnie i ul. Pawłowickiej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

87347 / 2011-03-17 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA PRZEBUDOWĘ BUDYNKU NR 11 - TRAFOSTACJA W KOMPLEKSIE KOSZAROWYM 2843 WE WROCŁAWIU

106096 / 2016-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Głogów - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i projektu wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę na zagospodarowanie bulwaru w ramach zadania pn.: Bulwar nadodrzański w Głogowie.

104413 / 2015-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Oława - Oława (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy zespołu basenów odkrytych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i budowy kompleksu terenowej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej

94771 / 2014-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Modernizacja placu zabaw na terenie Przedszkola nr 148 przy ul. Rogowskiej 18a we Wrocławiu - opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych.

89884 / 2016-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę parkingu na dz. nr 29/2 w m. Kębłów

185720 / 2011-07-05 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Przebudowa wiaduktu nad drogą krajową nr 3 w km 358+883, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 331 w Polkowicach

55444 / 2016-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego p.n. Przebudowa świetlicy wiejskiej w m. Grabowno.

261091 / 2012-12-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji technicznej, uzyskanie pozwolenia na budowę i sprawowanie nadzoru autorskiego dla zadania pn. Adaptacja pomieszczeń na cele Pracowni Brachyterapii wraz z montażem sprzętu na parterze budynku B, część południowa.

103739 / 2014-05-14 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PRZEDPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ PRZEBUDOWY BUDYNKU GARAŻOWEGO NR 23 W KOMPLEKSIE KOSZAROWYM 3008 W BOLESŁAWCU WRAZ Z UZYSKANIEM W DOLNOŚLĄSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM WE WROCŁAWIU DECYZJI ZATWIERDZAJĄCEJ PROJEKT BUDOWLANY I UDZIELAJĄCEJ POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ PÓŹNIEJSZE PEŁNIENIE NADZORU AUTORSKIEGO W ZAKRESIE OBJĘTYM WYKONYWANĄ DOKUMENTACJĄ PROJEKTOWĄ I PRZENIESIENIEM AUTORSKICH PRAW MAJĄTKOWYCH - ZADANIE 21232

348540 / 2011-10-24 - Inny: Specjalna Strefa Ekonomiczna

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych polegających na przełożeniu dwóch gazociągów DN300 1,6 MPa i DN300 6,3 MPa zlokalizowanych w miejscowości Gniewomierz.

382282 / 2013-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno Zdrój - Szczawno Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla przedsięwzięcia pn. Zagospodarowanie na cele rekreacyjno-sportowe części terenu Wzgórza Gedymina i Słonecznej Polany w Szczawnie-Zdroju oraz pełnienie nadzoru autorskiego

327172 / 2011-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Głogów - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i projektu wykonawczego budowy ulic Długiej, Polskiej, Kotlarskiej, Młyńskiej, Kołłątaja, ciągu pieszego Szewska i parkingu przy ulicy Starowałowej na Starym Mieście w Głogowie wraz z odwodnieniem, oświetleniem i uzyskaniem pozwolenia na budowę w ramach zadania Dokumentacja techniczna - drogi.

215104 / 2014-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa placu zabaw na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Ścinawskiej 21 we Wrocławiu wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej.

335020 / 2014-10-09 - Inny: Spółka prawa handlowego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji DELFIN Sp. z o.o. - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w gminie Ząbkowice Śląskie dla miejscowości Grochowiska, Pawłowice, Braszowice w ramach czterech zadań inwestycyjnych: Zadanie 1 - Dokumentacja projektowa dla odcinka Oczyszczalnia-Grochowiska z m. Grochowiska Zadanie 2 - Dokumentacja projektowa dla odcinka Grochowiska-Pawłowice z m. Pawłowice Zadanie 3 - Dokumentacja projektowa dla odcinka Grochowiska-Braszowice (do DK nr 8) Zadanie 4 - Dokumentacja projektowa dla odcinka Braszowice od DK nr 8 do budynku nr 150

161346 / 2010-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Świdnicy - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: Projekt i budowa radiowej sieci przesyłu danych oraz modernizacja monitoringu wizyjnego - zaprojektuj i wybuduj.

119531 / 2015-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla zadania realizowanego w ramach Funduszu Sołeckiego, pn.: ,,Wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicy wiejskiej w m. Szedziec,,