Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

54670 / 2015-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miejska Zgorzelec (Zgorzelec)

Opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia drogowego przy ul. Kościuszki w Zgorzelcu.

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznych pozwoleń i uzgodnień, oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych związanych z remontem oświetlenia drogowego przy ul. Kościuszki w Zgorzelcu.

2. Zakres opracowania dotyczy działek Nr 2 (Obr. V, AM-1) Nr 1 (Obr. VI, AM-1), Nr 1 (Obr. V, AM-2) stanowiących własność Gminy Miejskiej Zgorzelec. Dla ww. obszaru został opracowany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Śródmieście w Zgorzelcu - uchwalony Uchwałą nr 310/09 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 07 października 2009r., opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego dnia 07.12.2009r., Nr 210, poz. 3888.

3. W zakres usługi wchodzi:
a) Sporządzenie dokumentacji projektowej, a w szczególności zaprojektowanie :
- wymiany linii zasilającej oświetlenie zlokalizowanej na działkach Nr 2 (Obr. V, AM-1) Nr 1 (Obr. VI, AM-1), Nr 1 (Obr. V, AM-2),
- oświetlenia na działkach Nr 2 (Obr. V, AM-1) Nr 1 (Obr. VI, AM-1), Nr 1 (Obr. V, AM-2) spełniającego wymogi obowiązujących norm oraz zapewniającego prawidłowe oświetlenie pasa drogowego.
b) Pełnienie na żądanie Zamawiającego nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową w zakresie :
- stwierdzenia w toku wykonywania robót budowlanych zgodności ich realizacji z projektem,
- uzgodnienia możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
- uzupełnienia projektu w rozwiązania robocze oraz wyjaśnienia Wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji robót zgodnie z warunkami sprawowania nadzoru autorskiego stanowiącego Załącznik Nr 1 do SIWZ.

4. Przy projektowaniu oświetlenia należy uwzględnić zastosowanie energooszczędnych opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED.

5. Podczas projektowania należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe doświetlenie przejść dla pieszych zlokalizowanych na ul. Kościuszki oraz uwzględnić zapisy i zagospodarowanie terenu ujęte w posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej na Przebudowę stanowisk postojowych wraz z chodnikiem na ulicy Kościuszki w Zgorzelcu, stanowiącej Załącznik Nr 1 do SIWZ.

6. Szczegółowy zakres opracowań projektowych obejmuje :

a) Opracowanie koncepcji projektowej
Przed przystąpieniem do sporządzenia projektu budowlanego opracowanie koncepcji projektowej oświetlenia drogowego, zawierającej informacje o podstawowych parametrach technicznych, rozwiązaniach funkcjonalnych i wizualnych, materiałach proponowanych do zastosowania oraz szacunkowych kosztach inwestycji z rozbiciem na poszczególne jej elementy składowe. Zatwierdzona przez Zamawiającego koncepcja będzie stanowić dane wyjściowe do realizacji prac projektowych przez Wykonawcę.
Koncepcja zostanie przedłożona Zamawiającemu w terminie określonym przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.


b) Sporządzenie mapy do celów projektowych.
Mapa musi posiadać aktualną klauzulę właściwego ośrodka geodezyjnego oraz powinna spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. z 1995r. Nr 25 poz. 133). Zakres mapy powinien obejmować lokalizację przedmiotu opracowania wraz z terenem przyległym, niezbędnym do poprawnego rozwiązania projektowanych elementów infrastruktury. Mapa powinna obejmować inwentaryzację podziemną i naziemną.

c) Uzyskanie ostatecznych pozwoleń i uzgodnień, oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych.

d) Opracowanie projektu budowlanego.

Projekt budowlany należy wykonać w skali 1:50 w zakresie rzutów i przekrojów. Opracowanie musi zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych, określać parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń. Projekt budowlany w części rysunkowej powinien zawierać plany sytuacyjne, przekroje normalne i poprzeczne.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1409 ze zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1129).

W skład projektu wchodzą:
-projekt zagospodarowania terenu zawierający część opisową oraz cześć rysunkową sporządzoną na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w skali dostosowanej do rodzaju i wielkości obiektu lub zamierzenia budowlanego i zapewniającej jego czytelność, nie mniejszej niż 1:500,
-przekroje poprzeczne charakterystyczne konstrukcyjne w skali 1:50.

e) Opracowanie projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowe ustalenie ceny za wykonanie robót oraz umożliwiającym prawidłowo zrealizować roboty budowlane, zawierający szczegóły detali architektonicznych, określający parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń.

f) Przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę dla całego zamierzenia budowlanego.

g) Sporządzenie przedmiarów robót.


h) Opracowanie kosztorysów inwestorskich oraz zbiorczych zestawień kosztów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).

i) Sporządzenie specyfikacji technicznych ogólnych i szczegółowych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz sposobu oceny prawidłowości wykonania robót budowlanych. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w Rozdziale 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1129).

j) Wykonanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzeniem (Dz. U. z 2003r. Nr 177, poz. 1729).

k) Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126).

7. Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi przepisów obowiązującego prawa, w szczególności:
a) Ustawy z dnia 07 lipca 1994r. - Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013r. poz. 1409 z późń zm.),
b) Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1232 z późń zm.),
c) Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2014r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz. 462 z późń. zm.),
d) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126),
e) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r. poz. 1129),
f) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389),
g) Ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 260 z późń zm.),
h) Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 02 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999r., Nr 43, poz. 430 z późń zm.)


8. Wszystkie elementy dokumentacji projektowej należy wykonać jako oddzielne opracowania w trwałych, osobnych oprawach.

9. Dokumentacja projektowa zostanie dostarczona do siedziby Zamawiającego w stanie kompletnym i winna być przygotowana w następujący sposób:

a) w wersji papierowej, oprawionej w okładkę formatu A-4 w ilości:
-koncepcja projektowa oświetlenia drogowego - 2 egz.,
-projekt budowlany - 6 egz.,
-projekt wykonawczy - 6 egz.,
-kosztorysy inwestorskie i zbiorcze zestawienia kosztów - 4 egz.,
-przedmiary robót - 4 egz.,
-specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (ogólne i szczegółowe) - 4 egz.,
-informację BIOZ - 6 egz.,
-mapę do celów projektowych - 1 egz.,
- projekty tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót - 4 egz.,
-ostateczną decyzje pozwolenia na budowę - 1 egz.,
-wszystkie nie wymienione powyżej, a wymagane przez właściwe urzędy i jednostki opracowania, analizy i uzgodnienia i decyzje.

b) Wykonawca poza wersją papierową dostarczy Zamawiającemu kompletną dokumentację projektową, zarchiwizowaną na płytach CD+/-R lub DVD+/-R. Elementy dokumentacji powinny być zapisane w poszczególnych plikach w programach edytowalnych w formacie doc. i pdf., kosztorysy w ath., natomiast rysunki w formacie dwg. Nazwa pliku powinna odzwierciedlać temat opracowania.
W wersji elektronicznej powinien być również zamieszczony plik tekstowy o nazwie SPIS zawierający listę plików wraz z pełnymi tytułami opracowań dokumentacji projektowej.
Wykonawca projektu odpowiada za zgodność wersji elektronicznej z przekazaną wersją oryginalną (papierową).
Wszystkie wymienione wyżej opracowania Wykonawca wykona własnym staraniem i na własny koszt.


10. Wykonawca zapewni wykonanie dokumentacji z należytą starannością i zakresie niezbędnym do osiągnięcia celu, któremu one służą, z uwzględnieniem aktualnych przepisów, obowiązujących norm i zasad wiedzy technicznej. Wykonawca w trakcie wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest wykonać opracowania i analizy oraz związane z nimi uzgodnienia nie wymienione powyżej, a wynikające z wymagań urzędów lub właściwych jednostek.

11. Wykonawca zobowiązany jest do koordynacji swoich prac z Zamawiającym i jednostkami wydającymi warunki techniczne przyłączeń - jeśli takie wstąpią. Wykonawca zobowiązany jest do konsultacji z Zamawiającym na każdym etapie opracowywania dokumentacji w przypadku pojawienia się czynników mających istotnych wpływ na koszt przyszłej inwestycji tj. rozwiązań funkcjonalnych, architektonicznych, konstrukcyjnych, materiałowych itp.

12. Wykonawca zobowiązany jest także do dokonywania wszelkich uzgodnień na etapie projektowania z właścicielami sieci i urządzeń znajdujących się w pasie drogowym.

13. Istotne postanowienia dotyczące dokumentacji projektowej:

a) Opracowana dokumentacja projektowa będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu przetargowym, które będzie przeprowadzone w celu wyboru Wykonawcy robót zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

b) Dokumentacja projektowa powinna określać m.in. parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych i technologicznych, zawierać rysunki i schematy umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań wykonawczych. Dokumentacja projektowa i kosztorysowa musi uwzględniać roboty rozbiórkowe, demontażowe, odtworzeniowe niezbędne do realizacji przedmiotowej inwestycji.

c) Wykonawca określi w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.

d) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, uwzględnione zostaną:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.


e) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa w pkt 3 ppkt. 13 lit. d SIWZ, uwzględnione zostaną w kolejności:
- Polskie Normy,
- polskie aprobaty techniczne,
- polskie specyfikacje techniczne.

f) Wykonawca określając w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemu odniesienia, o których mowa w pkt 3 ppkt 13 lit. d SIWZ, jest obowiązany wskazać rozwiązania równoważne opisane w normie lub tym dokumencie odniesienia.

g) Parametry materiałów i urządzeń w dokumentacji projektowej należy opisywać zgodnie z art. 29 oraz 31 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 907 ze zm.). Zgodnie z zapisem art. 31 cyt. wyżej ustawy, opracowana dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego) będą stanowiły opis przedmiotu zamówienia w procedurze wyboru wykonawcy robót budowlanych.
W związku z powyższym Wykonawca sporządzając dokumentację projektową kierować się musi zasadami wynikającymi z zapisu art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności, iż:
- przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty przez Wykonawcę robót budowlanych,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny.
- mając na uwadze powyższe zapisy, dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary oraz kosztorys inwestorski nie mogą przywoływać nazw własnych, producenta i innych utrudniających uczciwą konkurencję. W przypadku określonym w pkt 3 ppkt 9 lit. g tiret trzeci, (wyłącznie w sytuacjach uzasadnionych, kiedy nie można opisać przedmiotu za pomocą obiektywnych dostatecznie dokładnych określeń) projektant dołączy stosowne zestawienie wszystkich użytych nazw produktu, technologii i innych z dokładnym opisem wymaganych parametrów, opisujących warunki równoważności nieprecyzyjnie, tj. poprzez określenia np.: nie mniej, nie więcej, w przedziale od do, zgodnie z tabelą pn. Parametry równoważności, stanowiącą Załącznik Nr 1 do SIWZ.

h) Wykonawca zobowiązany będzie sprawdzić zgodność przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Na okoliczność potwierdzenia zachowanej zgodności Wykonawca złoży stosowne oświadczenie. Zgodność ta jest wymagana w aspekcie: zestawienia wszystkich rodzajów robót, ilości robót i ich opisu. Przedmiary robót powinny być sporządzone ze szczególną starannością, tak aby skutki ewentualnych nieprawidłowości nie naruszyły interesu gospodarczego Zamawiającego i przyszłego Wykonawcy robót.
i) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich uzupełnień i poprawek wynikłych w tracie uzyskiwania uzgodnień, pozwoleń i decyzji.
j) Dokumentacja projektowa musi zawierać wykaz opracowań oraz oświadczenie projektanta, że:
- została opracowana zgodnie z umową i obowiązującymi normami oraz przepisami techniczno-budowlanymi,
- jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i nadaje się do realizacji,
- posiada niezbędne uzgodnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

14. W zakres dokumentacji projektowej, objętej niniejszym zamówieniem, wchodzą wszelkie opracowania, których wykonanie jest konieczne w przypadku kolizji nowoprojektowanych oraz przeprojektowywanych elementów robót z istniejącą infrastrukturą techniczną.

15. Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego za wady fizyczne i prawne dokumentacji projektowej zmniejszającej jej wartość lub użyteczność, ze względu na cel oznaczony w umowie albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia, a w szczególności odpowiada za rozwiązania projektu niezgodne z obowiązującymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi.

16. Pod warunkiem rozpoczęcia przez Zamawiającego realizacji robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, stanowiącej przedmiot zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do pełnienia nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową przy realizacji robót budowlanych, zgodnie z warunkami sprawowania nadzoru autorskiego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Pozostałe obowiązki Wykonawcy zostały zawarte w § 6 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

17. Koncepcję oraz kompletną dokumentację projektową Wykonawca zobowiązany będzie złożyć w siedzibie Zamawiającego w Wydziale Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych (pok. Nr 215 - II piętro) w terminach wskazanych w pkt 11 SIWZ.

18. Zamawiający wymaga 5 lat gwarancji i rękojmi na zrealizowany przedmiot zamówienia, zgodnie z zapisami § 8 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 54670

Data publikacji: 2015-03-12

Nazwa: Gmina Miejska Zgorzelec

Ulica: ul. Domańskiego 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Zgorzelec

Kod pocztowy: 59-900

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 0-75 77 56 988

Numer faxu: 075 77 56 988

Adres strony internetowej: www.bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

Regon: 23082154600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia drogowego przy ul. Kościuszki w Zgorzelcu.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznych pozwoleń i uzgodnień, oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych związanych z remontem oświetlenia drogowego przy ul. Kościuszki w Zgorzelcu.

2. Zakres opracowania dotyczy działek Nr 2 (Obr. V, AM-1) Nr 1 (Obr. VI, AM-1), Nr 1 (Obr. V, AM-2) stanowiących własność Gminy Miejskiej Zgorzelec. Dla ww. obszaru został opracowany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Śródmieście w Zgorzelcu - uchwalony Uchwałą nr 310/09 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 07 października 2009r., opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego dnia 07.12.2009r., Nr 210, poz. 3888.

3. W zakres usługi wchodzi:
a) Sporządzenie dokumentacji projektowej, a w szczególności zaprojektowanie :
- wymiany linii zasilającej oświetlenie zlokalizowanej na działkach Nr 2 (Obr. V, AM-1) Nr 1 (Obr. VI, AM-1), Nr 1 (Obr. V, AM-2),
- oświetlenia na działkach Nr 2 (Obr. V, AM-1) Nr 1 (Obr. VI, AM-1), Nr 1 (Obr. V, AM-2) spełniającego wymogi obowiązujących norm oraz zapewniającego prawidłowe oświetlenie pasa drogowego.
b) Pełnienie na żądanie Zamawiającego nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową w zakresie :
- stwierdzenia w toku wykonywania robót budowlanych zgodności ich realizacji z projektem,
- uzgodnienia możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
- uzupełnienia projektu w rozwiązania robocze oraz wyjaśnienia Wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji robót zgodnie z warunkami sprawowania nadzoru autorskiego stanowiącego Załącznik Nr 1 do SIWZ.

4. Przy projektowaniu oświetlenia należy uwzględnić zastosowanie energooszczędnych opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED.

5. Podczas projektowania należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe doświetlenie przejść dla pieszych zlokalizowanych na ul. Kościuszki oraz uwzględnić zapisy i zagospodarowanie terenu ujęte w posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej na Przebudowę stanowisk postojowych wraz z chodnikiem na ulicy Kościuszki w Zgorzelcu, stanowiącej Załącznik Nr 1 do SIWZ.

6. Szczegółowy zakres opracowań projektowych obejmuje :

a) Opracowanie koncepcji projektowej
Przed przystąpieniem do sporządzenia projektu budowlanego opracowanie koncepcji projektowej oświetlenia drogowego, zawierającej informacje o podstawowych parametrach technicznych, rozwiązaniach funkcjonalnych i wizualnych, materiałach proponowanych do zastosowania oraz szacunkowych kosztach inwestycji z rozbiciem na poszczególne jej elementy składowe. Zatwierdzona przez Zamawiającego koncepcja będzie stanowić dane wyjściowe do realizacji prac projektowych przez Wykonawcę.
Koncepcja zostanie przedłożona Zamawiającemu w terminie określonym przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.


b) Sporządzenie mapy do celów projektowych.
Mapa musi posiadać aktualną klauzulę właściwego ośrodka geodezyjnego oraz powinna spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. z 1995r. Nr 25 poz. 133). Zakres mapy powinien obejmować lokalizację przedmiotu opracowania wraz z terenem przyległym, niezbędnym do poprawnego rozwiązania projektowanych elementów infrastruktury. Mapa powinna obejmować inwentaryzację podziemną i naziemną.

c) Uzyskanie ostatecznych pozwoleń i uzgodnień, oświadczeń oraz decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych.

d) Opracowanie projektu budowlanego.

Projekt budowlany należy wykonać w skali 1:50 w zakresie rzutów i przekrojów. Opracowanie musi zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych, określać parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń. Projekt budowlany w części rysunkowej powinien zawierać plany sytuacyjne, przekroje normalne i poprzeczne.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1409 ze zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1129).

W skład projektu wchodzą:
-projekt zagospodarowania terenu zawierający część opisową oraz cześć rysunkową sporządzoną na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w skali dostosowanej do rodzaju i wielkości obiektu lub zamierzenia budowlanego i zapewniającej jego czytelność, nie mniejszej niż 1:500,
-przekroje poprzeczne charakterystyczne konstrukcyjne w skali 1:50.

e) Opracowanie projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowe ustalenie ceny za wykonanie robót oraz umożliwiającym prawidłowo zrealizować roboty budowlane, zawierający szczegóły detali architektonicznych, określający parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń.

f) Przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę dla całego zamierzenia budowlanego.

g) Sporządzenie przedmiarów robót.


h) Opracowanie kosztorysów inwestorskich oraz zbiorczych zestawień kosztów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).

i) Sporządzenie specyfikacji technicznych ogólnych i szczegółowych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz sposobu oceny prawidłowości wykonania robót budowlanych. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w Rozdziale 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1129).

j) Wykonanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzeniem (Dz. U. z 2003r. Nr 177, poz. 1729).

k) Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126).

7. Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi przepisów obowiązującego prawa, w szczególności:
a) Ustawy z dnia 07 lipca 1994r. - Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013r. poz. 1409 z późń zm.),
b) Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1232 z późń zm.),
c) Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2014r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz. 462 z późń. zm.),
d) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126),
e) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013r. poz. 1129),
f) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389),
g) Ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 260 z późń zm.),
h) Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 02 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999r., Nr 43, poz. 430 z późń zm.)


8. Wszystkie elementy dokumentacji projektowej należy wykonać jako oddzielne opracowania w trwałych, osobnych oprawach.

9. Dokumentacja projektowa zostanie dostarczona do siedziby Zamawiającego w stanie kompletnym i winna być przygotowana w następujący sposób:

a) w wersji papierowej, oprawionej w okładkę formatu A-4 w ilości:
-koncepcja projektowa oświetlenia drogowego - 2 egz.,
-projekt budowlany - 6 egz.,
-projekt wykonawczy - 6 egz.,
-kosztorysy inwestorskie i zbiorcze zestawienia kosztów - 4 egz.,
-przedmiary robót - 4 egz.,
-specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (ogólne i szczegółowe) - 4 egz.,
-informację BIOZ - 6 egz.,
-mapę do celów projektowych - 1 egz.,
- projekty tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót - 4 egz.,
-ostateczną decyzje pozwolenia na budowę - 1 egz.,
-wszystkie nie wymienione powyżej, a wymagane przez właściwe urzędy i jednostki opracowania, analizy i uzgodnienia i decyzje.

b) Wykonawca poza wersją papierową dostarczy Zamawiającemu kompletną dokumentację projektową, zarchiwizowaną na płytach CD+/-R lub DVD+/-R. Elementy dokumentacji powinny być zapisane w poszczególnych plikach w programach edytowalnych w formacie doc. i pdf., kosztorysy w ath., natomiast rysunki w formacie dwg. Nazwa pliku powinna odzwierciedlać temat opracowania.
W wersji elektronicznej powinien być również zamieszczony plik tekstowy o nazwie SPIS zawierający listę plików wraz z pełnymi tytułami opracowań dokumentacji projektowej.
Wykonawca projektu odpowiada za zgodność wersji elektronicznej z przekazaną wersją oryginalną (papierową).
Wszystkie wymienione wyżej opracowania Wykonawca wykona własnym staraniem i na własny koszt.


10. Wykonawca zapewni wykonanie dokumentacji z należytą starannością i zakresie niezbędnym do osiągnięcia celu, któremu one służą, z uwzględnieniem aktualnych przepisów, obowiązujących norm i zasad wiedzy technicznej. Wykonawca w trakcie wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest wykonać opracowania i analizy oraz związane z nimi uzgodnienia nie wymienione powyżej, a wynikające z wymagań urzędów lub właściwych jednostek.

11. Wykonawca zobowiązany jest do koordynacji swoich prac z Zamawiającym i jednostkami wydającymi warunki techniczne przyłączeń - jeśli takie wstąpią. Wykonawca zobowiązany jest do konsultacji z Zamawiającym na każdym etapie opracowywania dokumentacji w przypadku pojawienia się czynników mających istotnych wpływ na koszt przyszłej inwestycji tj. rozwiązań funkcjonalnych, architektonicznych, konstrukcyjnych, materiałowych itp.

12. Wykonawca zobowiązany jest także do dokonywania wszelkich uzgodnień na etapie projektowania z właścicielami sieci i urządzeń znajdujących się w pasie drogowym.

13. Istotne postanowienia dotyczące dokumentacji projektowej:

a) Opracowana dokumentacja projektowa będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu przetargowym, które będzie przeprowadzone w celu wyboru Wykonawcy robót zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

b) Dokumentacja projektowa powinna określać m.in. parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych i technologicznych, zawierać rysunki i schematy umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań wykonawczych. Dokumentacja projektowa i kosztorysowa musi uwzględniać roboty rozbiórkowe, demontażowe, odtworzeniowe niezbędne do realizacji przedmiotowej inwestycji.

c) Wykonawca określi w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.

d) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, uwzględnione zostaną:
- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.


e) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa w pkt 3 ppkt. 13 lit. d SIWZ, uwzględnione zostaną w kolejności:
- Polskie Normy,
- polskie aprobaty techniczne,
- polskie specyfikacje techniczne.

f) Wykonawca określając w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemu odniesienia, o których mowa w pkt 3 ppkt 13 lit. d SIWZ, jest obowiązany wskazać rozwiązania równoważne opisane w normie lub tym dokumencie odniesienia.

g) Parametry materiałów i urządzeń w dokumentacji projektowej należy opisywać zgodnie z art. 29 oraz 31 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 907 ze zm.). Zgodnie z zapisem art. 31 cyt. wyżej ustawy, opracowana dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego) będą stanowiły opis przedmiotu zamówienia w procedurze wyboru wykonawcy robót budowlanych.
W związku z powyższym Wykonawca sporządzając dokumentację projektową kierować się musi zasadami wynikającymi z zapisu art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności, iż:
- przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty przez Wykonawcę robót budowlanych,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny.
- mając na uwadze powyższe zapisy, dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary oraz kosztorys inwestorski nie mogą przywoływać nazw własnych, producenta i innych utrudniających uczciwą konkurencję. W przypadku określonym w pkt 3 ppkt 9 lit. g tiret trzeci, (wyłącznie w sytuacjach uzasadnionych, kiedy nie można opisać przedmiotu za pomocą obiektywnych dostatecznie dokładnych określeń) projektant dołączy stosowne zestawienie wszystkich użytych nazw produktu, technologii i innych z dokładnym opisem wymaganych parametrów, opisujących warunki równoważności nieprecyzyjnie, tj. poprzez określenia np.: nie mniej, nie więcej, w przedziale od do, zgodnie z tabelą pn. Parametry równoważności, stanowiącą Załącznik Nr 1 do SIWZ.

h) Wykonawca zobowiązany będzie sprawdzić zgodność przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Na okoliczność potwierdzenia zachowanej zgodności Wykonawca złoży stosowne oświadczenie. Zgodność ta jest wymagana w aspekcie: zestawienia wszystkich rodzajów robót, ilości robót i ich opisu. Przedmiary robót powinny być sporządzone ze szczególną starannością, tak aby skutki ewentualnych nieprawidłowości nie naruszyły interesu gospodarczego Zamawiającego i przyszłego Wykonawcy robót.
i) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich uzupełnień i poprawek wynikłych w tracie uzyskiwania uzgodnień, pozwoleń i decyzji.
j) Dokumentacja projektowa musi zawierać wykaz opracowań oraz oświadczenie projektanta, że:
- została opracowana zgodnie z umową i obowiązującymi normami oraz przepisami techniczno-budowlanymi,
- jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i nadaje się do realizacji,
- posiada niezbędne uzgodnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

14. W zakres dokumentacji projektowej, objętej niniejszym zamówieniem, wchodzą wszelkie opracowania, których wykonanie jest konieczne w przypadku kolizji nowoprojektowanych oraz przeprojektowywanych elementów robót z istniejącą infrastrukturą techniczną.

15. Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego za wady fizyczne i prawne dokumentacji projektowej zmniejszającej jej wartość lub użyteczność, ze względu na cel oznaczony w umowie albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia, a w szczególności odpowiada za rozwiązania projektu niezgodne z obowiązującymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi.

16. Pod warunkiem rozpoczęcia przez Zamawiającego realizacji robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, stanowiącej przedmiot zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do pełnienia nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową przy realizacji robót budowlanych, zgodnie z warunkami sprawowania nadzoru autorskiego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Pozostałe obowiązki Wykonawcy zostały zawarte w § 6 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

17. Koncepcję oraz kompletną dokumentację projektową Wykonawca zobowiązany będzie złożyć w siedzibie Zamawiającego w Wydziale Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych (pok. Nr 215 - II piętro) w terminach wskazanych w pkt 11 SIWZ.

18. Zamawiający wymaga 5 lat gwarancji i rękojmi na zrealizowany przedmiot zamówienia, zgodnie z zapisami § 8 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2015

Informacja na temat wadium:
1) Wykonawca wniesie wadium w wysokości 630,00 zł przed upływem terminu składania ofert, który został określony w pkt. 16 ppkt. 3 SIWZ.

2) W zależności od woli Wykonawcy wadium może być wnoszone w formach:
a) pieniądzu (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego),
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).

3) W przypadku wnoszenia wadium w formach, o których mowa w pkt. 19 ppkt. 2 lit. od b do e SIWZ oryginał gwarancji/poręczenia należy umieścić w ofercie w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

4) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Nr 29 1160 2202 0000 0002 2290 9774, z zaznaczeniem Wadium do postępowania nr WZP.271.8.2015 /kopię przelewu (wpłaty) proszę dołączyć do oferty/.
Skuteczne wniesienie wadium następuje w chwili uznania (zaksięgowania) kwoty wadium na rachunku bankowym Zamawiającego, co oznacza, iż wadium musi znaleźć się na rachunku Zamawiającego najpóźniej do dnia oraz godziny wyznaczonych jako termin składania ofert.

5) Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.

6) Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 19 ppkt. 7 SIWZ.

7) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

8) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.

9) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

10) W przypadku wniesienia wadium w formach wymienionych w pkt. 19 ppkt. 2 lit. od b do e SIWZ z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż wypłata Zamawiającemu sumy gwarancyjnej nastąpi także w przypadku określonym w pkt. 19 ppkt. 7 SIWZ.

11) Wadium wniesione przez jednego z Wykonawców, o których mowa w pkt. 8 SIWZ uważa się za wniesione prawidłowo.

12) Zamawiający wymaga, aby niepieniężne formy zapłaty wadium miały charakter nieodwołalny i bezwarunkowy - równoważny pieniądzu.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie konkretyzuje wymagań w zakresie sposobu dokonywania oceny powyższego warunku. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie konkretyzuje wymagań w zakresie sposobu dokonywania oceny powyższego warunku. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w III.4.1 ogłoszenia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie konkretyzuje wymagań w zakresie sposobu dokonywania oceny powyższego warunku. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w III.4.1 ogłoszenia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobą zdolną do wykonania zamówienia, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj. posiadającą uprawnienia projektowe określone przepisami Prawa budowlanego w następującej specjalności:
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń wraz z informacją o podstawie do dysponowania tą osobą - Formularz Nr 3 do SIWZ.

Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz dokumenty wymienione w pkt. III.4.1 ogłoszenia.

UWAGA:
Projektant powinien posiadać uprawnienia budowlane zgodne z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U.z 2014r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zamawiający dopuszcza także odpowiadające im uprawnienia nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394 ze zm.).

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz ocena braku podstaw do wykluczenia zostaną dokonane zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty dokumentów i oświadczeń, o których mowa w pkt. 10 SIWZ.
Nie wykazanie w wystarczający sposób potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania po wyczerpaniu czynności określonej w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - wezwania do uzupełnienia dokumentów.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie konkretyzuje wymagań w zakresie sposobu dokonywania oceny powyższego warunku. Zamawiający oceni czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące dokumenty:

1) wypełniony formularz ofertowy - Formularz Nr 1 do SIWZ,

2) pisemne zobowiązanie, o którym mowa w pkt. 9 ppkt. 2) SIWZ oraz dokumenty, o których mowa w pkt. 9 ppkt. 3) SIWZ, o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych,

3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty i jej załączników, zgodnie z zapisami pkt. 8 SIWZ, o ile prawo do podpisywania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą,

4) wypełniony formularz oświadczenia dot. podwykonawstwa - Formularz Nr 4 do SIWZ.
W przypadku nie dołączenia do oferty powyższego formularza, bądź jego nie wypełnienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca wykona zamówienie własnymi siłami.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonał wyboru Wykonawcy. Zakres zmian został przewidziany w niniejszym paragrafie.

2. Zmiana terminu realizacji przedmiotu niniejszej umowy, jeżeli w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy zaistnieje konieczność przedłużenia terminu wykonania umowy z uwagi na:
1) opóźnienie w uzyskaniu przez Wykonawcę wymaganych warunków, opinii i uzgodnień, z przyczyn od niego niezależnych,
2) zmian prawa lub obowiązujących norm wywołujących konieczność zmiany zakresu przedmiotu niniejszej umowy.

3. Zmiana projektanta przedstawionego w ofercie - Wykonawca może dokonywać zmiany tej osoby jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nową osobę na następujących warunkach:
1) Wykonawca proponuje zmianę ww. osoby w szczególności w razie: śmierci, choroby lub zdarzeń losowych, niewywiązywania się z obowiązków wynikających z umowy, rezygnacji tej osoby.
2) Zamawiający może żądać od Wykonawcy zmiany ww. osoby, jeżeli uzna, że nie wykonuje ona należycie swoich obowiązków wynikających z umowy.
Wykonawca obowiązany jest zmienić ww. osobę zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty złożenia wniosku przez Zamawiającego.
3) W przypadku zmiany ww. osoby, nowa osoba powołana do pełnienia ww. obowiązków musi spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla pełnienia tej funkcji.

4. Zmianę umowy w zakresie podwykonawstwa, na każdym etapie realizacji zamówienia, przy uwzględnieniu zapisów dot. podwykonawstwa, o których mowa w niniejszej umowie.

5. Zmiana umowy w zakresie podwykonawstwa możliwa będzie w przypadku:
1) wskazania innych podwykonawców,
2) rezygnacji podwykonawcy,
3) wskazania innego zakresu podwykonawstwa albo wykonanie części zamówienia przy pomocy podwykonawców, pomimo niewskazania w ofercie żadnej części zamówienia do powierzenia podwykonawcom.

6. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

7. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej, potwierdzonej przez każdą ze stron umowy, w terminie 7 dni od dnia wystąpienia przesłanki do wprowadzenia takiej zmiany.

8. W przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt. 1 niniejszego paragrafu, Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć dowody potwierdzające powstałe okoliczności.

9. Uzgodnienie warunków zmiany umowy nastąpi poprzez sporządzenie i podpisanie przez przedstawicieli stron protokołu, określającego nowy termin wykonania dokumentacji projektowej, o której mowa w § 1 niniejszej umowy wraz z uzasadnieniem opisującym podstawy konieczności i celowości zmiany terminu.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin złożenia koncepcji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta w Zgorzelcu
59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7, Wydział Zamówień Publicznych - III piętro, pok. 304. SIWZ udostępniona będzie bezpłatnie.

Data składania wniosków, ofert: 25/03/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Punkt Obsługi Interesanta
Urząd Miasta w Zgorzelcu, 59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

156073 / 2011-06-03 - Inny: jednostka budżetowa jednostki samorządu terytorialnego

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt budowlany, projekt wykonawczy oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych dla zadania pn.: Przebudowa ulicy Strzegomskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 379 wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Strzegomska - Świdnicka - Noworudzka - 11 Listopada w m. Wałbrzych. CPV 71320000-7

345098 / 2015-12-16 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie Koncepcji Programowo - Przestrzennej, oraz opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego dla zadania 04060 Przebudowa al. Słowackiego na odcinku od pl. Powstańców Warszawy do ul. Janickiego we Wrocławiu

401240 / 2012-10-16 - Inny: jednostka budżetowa Gminy Wałbrzych

Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę drogi - ulicy Kątowej w Wałbrzychu na odcinku od skrzyżowania z ul. Stanisława Dubois do ul. Przyjaciół Żołnierza ok. 310 mb

107551 / 2012-05-15 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMANTACJI PRZEDPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ NA REMONT BUDYNKU GARAŻOWEGO NR 24 W KOMPLEKSE KOSZAROWYM PRZY UL. DOMAŃSKIEGO W OPOLU WRAZ Z WYSTĄPIENIEM O ZATWIERDZENIE PROJEKTU BUDOWLANEGO I WYDANIE POZWOLENIA LUB ZGŁOSZENIE O ROZPOCZĘCIU ROBÓT NIEWYMAGAJĄCYCH POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ Z PÓŹNIEJSZYM PEŁNIENIEM NADZORU AUTORSKIEGO

97368 / 2015-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia drogowego przy ul. Kościuszki w Zgorzelcu.

229324 / 2008-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bogatynia - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy ulicy Waryńskiego w Bogatyni wraz z uporządkowaniem uzbrojenia podziemnego

145498 / 2013-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lwówek Śląski - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn.: Remont targowiska miejskiego w Lwówku Śląskim oraz na zadanie pn.: Remont kompleksu dróg: Daszyńskiego, Dworcowej, Rzecznej i Targowej w Lwówku Śląskim

72945 / 2014-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na Remont budynków i lokali mieszkalnych

222772 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wybór Wykonawcy zadania pn. Budowa placu zabaw w Parku Bielańskim w Legnicy w formule zaprojektuj i wybuduj

102979 / 2014-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego p.n. ,, Przebudowa parkingu przy ul. Głogowskiej w m. Góra,,.

377163 / 2008-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej boiska wielofunkcyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla Gimnazjum nr 21 przy ul. Św. Jerzego 4 we Wrocławiu

225783 / 2013-10-28 - Inny: jednostka budżetowa Gminy Wałbrzych

Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. Zagospodarowanie terenu Placu na Rozdrożu wraz z przyległymi do niego ulicami w Wałbrzychu

258953 / 2011-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla potrzeb przebudowy odcinka rurociągu kd 500 od wysokości działki 98/4 do ul. Wielkopolskiej we Wrocławiu oraz opracowanie projektu podziału działek.

66435 / 2016-06-02 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Wrocławski - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa remontu instalacji wody zimnej i ciepłej, instalacji kanalizacyjnej oraz przebudowy instalacji wentylacyjnej wraz z przebudową łazienek i pralni w DS. Słowianka przy pl. Grunwaldzkim 26 i Parawanowiec przy pl. Grunwaldzkim 28 we Wrocławiu

118764 / 2009-04-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Zespół Opieki Zdrowotnej w Lubinie - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej termomodernizacji i dostosowanie do warunków technicznych i sanitarnych Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lubinie przy ul. Bema 5

28666 / 2012-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kamiennogórski - Kamienna Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby utworzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w nieruchomości położonejw Kamiennej Górze przy ul. Armii Ludowej 5

252709 / 2011-09-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu stałej organizacji ruchu dla drogi krajowej nr 94 na odcinku administrowanym przez Oddział GDDKiA we Wrocławiu

101078 / 2016-04-22 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa wykonania projektu budowlanego i wykonawczego wentylacji nawiewno - wywiewnej dla Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego oraz pomieszczeń przyziemia w budynku przy ul. Chałubińskiego 2-2a wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

62426 / 2009-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego z elementami projektu wykonawczego dla zadania pn.: budowa chodnika w miejscowości Pieszków