Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

252559 / 2012-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miejska Åšwidnik (Åšwidnik)

Budowa ul. Traugutta i ul. Pola w Świdniku
wraz z infrastrukturą towarzyszącą

Opis zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest budowa ulic w obszarze osiedla Radość i Adampol w Świdniku tj. ulic Romualda Traugutta i Wincentego Pola, budowę oświetlenia drogowego, przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami i przykanalikami, przebudowę i budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, przebudowę i budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz likwidację kolizji kabli SN i nn związanych z budową ulic.

4.2Branża drogowa
4.2.1 ul.Traugutta
Projektowany odcinek ul. Traugutta położony jest w zachodniej części miasta i łączy on osiedla mieszkaniowe Radość i Adampol. Przedmiotem inwestycji jest odcinek od ul. Dworcowej do ul. Racławickiej. Wykonanie tego odcinka ułatwi mieszkańcom osiedli mieszkaniowych Radość i Adampol dojazd do Alei Lotników Polskich.
Natomiast odcinek ulicy Wincentego Pola łączy ulice Staszica i Traugutta oraz ułatwi mieszkańcom dostęp do ul. Racławickiej i w konsekwencji do głównych arterii komunikacyjnych miasta.
Ulica Romualda Traugutta - obecnie o nawierzchni gruntowej ulepszonej tłuczniem betonowym i żużlem oraz lokalnie płytami betonowymi.Zgodnie z wypisem z Planu Zagospodarowania zespołu osiedli Radość i Adampol w Świdniku ul. Romualda Traugutta jest ulicą klasy KDL o szerokości w liniach rozgraniczających od 10 do 22 m.Długość ulicy objętej opracowaniem wynosi 778 mb.Połączenie ul. Traugutta z ul. Racławicką, ul. Kruczkowskiego, ul. Koło, ul. Staszica, ul. Pola, al. Wojska Polskiego, ul. Sienkiewicza nowoplanowaną i ul. Dworcową następuje poprzez istniejące już fragmenty ul. Traugutta.
W projekcie uwzględniono istniejące i planowane zjazdy o charakterze publicznym. Projektowana ulica Romualda Traugutta posiada jezdnię o szerokości 5,5 m o nawierzchni z kostki betonowej na całej długości.
Po stronie wschodniej, a także w kilku miejscach po stronie zachodniej, zlokalizowano chodnik o szerokości od 1,2 m do 2,0 m. Po stronie zachodniej, w miejscach gdzie nie zaprojektowano chodnika planuje się wykonać opaskę z kostki betonowej o szerokości 0,5 m. Zaprojektowano zjazdy do posesji o szerokości 3 - 4,5 m z nawierzchnią z kostki brukowej oraz chodniki prowadzące do furtek o szerokości 1 m.
Zakres robót rozpoczyna się na ulicy Racławickiej od skrzyżowania z ulicą Radość i ulicą Piękną. Następuje zwężenie pasów jezdni i wbudowanie wewnętrznego pasa zieleni o szerokości 13,4 m, szerokość pasów jezdni wynosi 3,5 m. Przy skrzyżowaniu ulicy Traugutta z ulicą Racławicką planuje się wybudowanie ronda w kształcie owalnym. Długość ronda wynosi 24,0 m, a szerokość 12,27 m. Na tym odcinku szerokość pasów jezdni wynosi 4,0 m.
Po stronie wschodniej planuje się wybudowanie chodnika.Za w/w skrzyżowaniem następuje granica przejścia z nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię z kostki betonowej.Na odcinku pomiędzy ulicami Racławicką i Kruczkowskiego planuje się przenieść ogrodzenie leżące po obu stronach ulicy tak, aby nie kolidowało z nowoprojektowanym chodnikiem i przebudową sieci energetycznych. Przy skrzyżowaniu ulic Staszica i Traugutta projektuje się 2 przejścia dla pieszych o szerokości 4,0 m każde wraz z chodnikami po obu stronach ulicy. Pomiędzy skrzyżowaniami ulicy Traugutta z ulicą Pola i aleją Wojska Polskiego planuje się wybudowanie trzech parkingów przy posesjach o wymiarach miejsc parkingowych 2,5x5,0 m oraz 1 miejsce o szerokości 3,5 m. Nawierzchnie parkingów będą wykonane z ażurowej płyty betonowej grubości 10 cm.Pomiędzy aleją Wojska Polskiego a ulicą Sienkiewicza przy budynku szkoły projektuje się parking samochodowy na 10 miejsc postojowych o wymiarach 5,0 m x 2,5 m i 1 miejsce dla niepełnosprawnych o szerokości 3,5 m. Wymiary parkingu to 5,0 m x 28,5 m. Na odcinku od ulicy Sienkiewicza do ulicy Dworcowej planuje się wybudowanie chodnika po stronie wschodniej i opaski z kostki betonowej o gr. 6 cm po stronie zachodniej.

4.2.2w ul.Pola
Ulica Wincentego Pola - obecnie o nawierzchni gruntowej ulepszonej tłuczniem betonowym i żużlem.
Ulica Wincentego Pola jest ulicą klasy KDD o szerokości w liniach rozgraniczających 10 m. Długość projektowanej ulicy wynosi łącznie 255 mb. Droga łączy się poprzez skrzyżowania z ulicami Traugutta i Staszica.
Zaprojektowano chodnik równoległy do ulicy Staszica o szerokości 2,0 m łączący ulicę Wincentego Pola z ulicą Bohaterów Westerplatte połączony z elementem ścieku wód opadowych.
W projekcie uwzględniono istniejące i planowane zjazdy o charakterze publicznym. Projektowana ulica Wincentego Pola nie posiada chodników przy jezdni, po obu stronach ulicy Wincentego Pola projektuje się opaskę o szerokości 0,5 m. Wjazdy do posesji z kostki betonowej grubości 8 cm, a dojścia do furtek z kostki betonowej grubości 6 cm.Projektowana ulica posiada jezdnię o szerokości 5,0 m na odcinku prostopadłym do ulicy Traugutta i jezdnie o szerokości 4,0 m na odcinku prostopadłym do ulicy Staszica.
Projektuje się nawierzchnie jezdni z kostki betonowej grubości 8 cm, a nawierzchnie opasek z kostki betonowej grubości 6 cm.
Z uwagi na włączenie ul. Traugutta i ul. Pola do istniejących już skrzyżowań z rozwiązaną organizacją ruchu dla potrzeb ulicy opracowano planszę oznakowania koordynującą ruch drogowy i pieszy.
W pasie drogowym ul. Traugutta i ul. Pola przewiduje się budowę oświetlenia ulicznego oraz budowę przykanalików i studni dla odwodnienia ulicy. Zaprojektowano również kanalizację sanitarną we fragmencie ul. Pola oraz elementy uzbrojenia sanitarnego dla posesji w granicach pasa drogowego. Dla elementów uzbrojenia będących w kolizji z projektowaną ulicą opracowano projekt usunięcia kolizji.
W pasie drogowym występują także inne podziemne urządzenia inżynieryjne zabezpieczone w stosowne przepusty i maty ochronne.

4.3Branża sanitarna
4.3.1 Kanalizacja deszczowa - Gmina Miejska Świdnik
W chwili obecnej odwodnienie ulic odbywa się powierzchniowo, woda opadowa kierowana jest na przyległy teren.
Dla projektowanych odcinków ul. Traugutta i ul. Pola projektuje się odprowadzenie wody opadowej do kanalizacji deszczowej ogólnospławnej za pośrednictwem wpustów burzowych. We fragmencie dolnym ul. Pola zaprojektowano odwodnienie powierzchniowe ściekiem otwartym do ul. Bohaterów Westerplatte.
Istniejące i projektowane kolektory deszczowe oraz przykanaliki i wpusty wody opadowej zlokalizowane są w pasie drogowym.

4.3.2 Kanalizacja sanitarna - PEGIMEK Sp. z o.o.
Dla istniejącej kanalizacji sanitarnej w ulicy R. Traugutta zaprojektowano urządzenie uzupełniające w postaci przyłączy do nieruchomości nie posiadających tych urządzeń.
Na istniejącej sieci zaprojektowano studnie dla nowych przyłączy i odcinków sieci dla nowoplanowanych ulic osiedlowych.
Przyłącza do nieruchomości i nowe odcinki sieci zaprojektowano do realizacji w granicach pasa drogowego.
Istniejąca kanalizacja w ul. W. Pola została rozbudowana o brakujący odcinek od studni S38 do studni S39 w ul. Staszica.
Istniejącą sieć wyposażono także w brakujące przyłącza do nieruchomości w granicach pasa drogowego.
Istniejące i projektowane elementy sieci sanitarnej zlokalizowane są w pasie drogowym oznaczonym na planie sytuacyjnym projektowanej kanalizacji sanitarnej.

4.3.3 Wodociąg - PEGIMEK Sp. z o.o.
Przebudowa wodociągu wraz z przyłączeniami na ul. R. Traugutta i W. Pola w obszarze kolidującym z budową w/w ulic. Projektowana przebudowa dotyczy przemieszczenia sieci z obszaru konstrukcji ulic w pas techniczny przeznaczony do lokalizacji urządzeń infrastruktury.

4.4 Branża elektryczna
4.4.1 Oświetlenie drogowe
Projektowana ulica Traugutta i Pola otrzyma oświetlenie uliczne systemowe włączone do sieci.
Lokalizacja lamp gwarantuje prawidłowe oświetlenie ulicy i ciągów pieszych.

4.4.2 Zasilanie instalacji oświetlenia drogowego w ulicy Traugutta i Pola
Zasilanie instalacji oświetleniowej w ulicy Traugutta i Pola odbywać się będzie z istniejącej szafki oświetleniowej SO-33a. Projektowane oświetlenie będzie własnością Gminy Miejskiej Świdnik.

4.4.3 Słupy i oprawy oświetleniowe
Dobrano:
słupy oświetleniowe aluminiowe anodowane na kolor czarny, okrągłe SAL-80K długości 8m bez wysięgnika, kąt pochylenia oprawy względem ulicy 5° fundament B-70, oprawy SGS 104/150 MALAGA-2 SON-T PIA PLUS 150 PHILIPS o mocy 175W z kompensacją mocy biernej, II klasy izolacji o stopniu ochrony IP 43 dla osprzętu i IP 65 dla układu optycznego, źródło światła sodowe SON-T-PLUS 150W. złącza słupowe ROSA TB-l 5x35mm2 II klasy izolacji o IP 54 zabezpieczenie D0l 6A

Rozstawienie słupów przyjęto średnio co 28 m. Odległości ulegają odchyleniom w miejscach zagęszczenia instalacji podziemnej, umiejscowienia wjazdów do działek i posesji oraz parkingów.

4.4.4 Likwidacja kolizji kabli SN i nn
Zakresem opracowania objęto linie kablowe związane z budową ulicy Traugutta, ujęte w otrzymanych warunkach przebudowy urządzeń energetycznych Idz. 787/142/TB/TW/2010 wydanych przez Zakład Energetyczny Lublin-Teren.
Demontaż przewodów oświetleniowych i opraw w ul. Traugutta i ul. Pola.

4.5 KSIĄŻKA DROGI I EWIDENCJA DROGI
Zakres rzeczowy:
a)Wykonanie książki drogi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia
16 lutego 2005 r. w sprawie sposobu numeracji i ewidencji dróg publicznych, obiektów mostowych, tuneli, przepustów i promów oraz rejestru numerów nadanych drogom, obiektom mostowym i tunelom (Dz. U. z dnia 25 kwietnia 2005 r.)
b)Zasilenie danymi istniejącej ewidencji dróg Zamawiającego pracującej w programie Ediom (v.2.15) oraz środowisku graficznym MapViewDesktop (v.2.3.20)
c)Kilometraż drogi ustalić należy z zarządcą drogi

4.6 INWENTARYZACJA POWYKONAWCZA
Zakres rzeczowy:
a)Dostarczenie inwentaryzacji powykonawczej w wersji papierowej
b)Dostarczenie inwentaryzacji powykonawczej w wersji elektronicznej z rozszerzeniem *.tiff
c)Dostarczenie inwentaryzacji powykonawczej (otwartej do edycji) z rozszerzeniem *.dxf lub *.shp wykonanej na współrzędnych geodezyjnych
d)Powyższa inwentaryzacja powykonawcza powinna zawierać dane dotyczące jezdni ulicy, chodników, zjazdów, opasek bezpieczeństwa, uzbrojenia podziemnego, uzbrojenia nadziemnego, oznakowania pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, zieleni, drzew, itp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w SIWZ w załączniku nr 7 - Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
Uwaga!!!
Na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie 4.3.2 Branża sanitarna - kanalizacja sanitarna, 4.3.3 Branża sanitarna - wodociąg z Wykonawcą wyłonionym w przetargu, będzie podpisana oddzielna umowa przez firmę Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK Sp. z o.o. 21-040 Świdnik ul.M.Konopnickiej 3. Ponadto w/w firma pokryje koszty wykonania powyższego zakresu przedmiotu zamówienia. Umowa zostanie zawarta według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 1B do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 252559

Data publikacji: 2012-11-29

Nazwa: Gmina Miejska Świdnik

Ulica: ul. Kard. St. Wyszyńskiego 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Świdnik

Kod pocztowy: 21-040

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: (081) 468 66 25

Numer faxu: 081 751 76 08

Adres strony internetowej: www.bip.swidnik.tensoft.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa ul. Traugutta i ul. Pola w Świdniku
wraz z infrastrukturą towarzyszącą

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
4.1 Przedmiotem zamówienia jest budowa ulic w obszarze osiedla Radość i Adampol w Świdniku tj. ulic Romualda Traugutta i Wincentego Pola, budowę oświetlenia drogowego, przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami i przykanalikami, przebudowę i budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, przebudowę i budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz likwidację kolizji kabli SN i nn związanych z budową ulic.

4.2Branża drogowa
4.2.1 ul.Traugutta
Projektowany odcinek ul. Traugutta położony jest w zachodniej części miasta i łączy on osiedla mieszkaniowe Radość i Adampol. Przedmiotem inwestycji jest odcinek od ul. Dworcowej do ul. Racławickiej. Wykonanie tego odcinka ułatwi mieszkańcom osiedli mieszkaniowych Radość i Adampol dojazd do Alei Lotników Polskich.
Natomiast odcinek ulicy Wincentego Pola łączy ulice Staszica i Traugutta oraz ułatwi mieszkańcom dostęp do ul. Racławickiej i w konsekwencji do głównych arterii komunikacyjnych miasta.
Ulica Romualda Traugutta - obecnie o nawierzchni gruntowej ulepszonej tłuczniem betonowym i żużlem oraz lokalnie płytami betonowymi.Zgodnie z wypisem z Planu Zagospodarowania zespołu osiedli Radość i Adampol w Świdniku ul. Romualda Traugutta jest ulicą klasy KDL o szerokości w liniach rozgraniczających od 10 do 22 m.Długość ulicy objętej opracowaniem wynosi 778 mb.Połączenie ul. Traugutta z ul. Racławicką, ul. Kruczkowskiego, ul. Koło, ul. Staszica, ul. Pola, al. Wojska Polskiego, ul. Sienkiewicza nowoplanowaną i ul. Dworcową następuje poprzez istniejące już fragmenty ul. Traugutta.
W projekcie uwzględniono istniejące i planowane zjazdy o charakterze publicznym. Projektowana ulica Romualda Traugutta posiada jezdnię o szerokości 5,5 m o nawierzchni z kostki betonowej na całej długości.
Po stronie wschodniej, a także w kilku miejscach po stronie zachodniej, zlokalizowano chodnik o szerokości od 1,2 m do 2,0 m. Po stronie zachodniej, w miejscach gdzie nie zaprojektowano chodnika planuje się wykonać opaskę z kostki betonowej o szerokości 0,5 m. Zaprojektowano zjazdy do posesji o szerokości 3 - 4,5 m z nawierzchnią z kostki brukowej oraz chodniki prowadzące do furtek o szerokości 1 m.
Zakres robót rozpoczyna się na ulicy Racławickiej od skrzyżowania z ulicą Radość i ulicą Piękną. Następuje zwężenie pasów jezdni i wbudowanie wewnętrznego pasa zieleni o szerokości 13,4 m, szerokość pasów jezdni wynosi 3,5 m. Przy skrzyżowaniu ulicy Traugutta z ulicą Racławicką planuje się wybudowanie ronda w kształcie owalnym. Długość ronda wynosi 24,0 m, a szerokość 12,27 m. Na tym odcinku szerokość pasów jezdni wynosi 4,0 m.
Po stronie wschodniej planuje się wybudowanie chodnika.Za w/w skrzyżowaniem następuje granica przejścia z nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię z kostki betonowej.Na odcinku pomiędzy ulicami Racławicką i Kruczkowskiego planuje się przenieść ogrodzenie leżące po obu stronach ulicy tak, aby nie kolidowało z nowoprojektowanym chodnikiem i przebudową sieci energetycznych. Przy skrzyżowaniu ulic Staszica i Traugutta projektuje się 2 przejścia dla pieszych o szerokości 4,0 m każde wraz z chodnikami po obu stronach ulicy. Pomiędzy skrzyżowaniami ulicy Traugutta z ulicą Pola i aleją Wojska Polskiego planuje się wybudowanie trzech parkingów przy posesjach o wymiarach miejsc parkingowych 2,5x5,0 m oraz 1 miejsce o szerokości 3,5 m. Nawierzchnie parkingów będą wykonane z ażurowej płyty betonowej grubości 10 cm.Pomiędzy aleją Wojska Polskiego a ulicą Sienkiewicza przy budynku szkoły projektuje się parking samochodowy na 10 miejsc postojowych o wymiarach 5,0 m x 2,5 m i 1 miejsce dla niepełnosprawnych o szerokości 3,5 m. Wymiary parkingu to 5,0 m x 28,5 m. Na odcinku od ulicy Sienkiewicza do ulicy Dworcowej planuje się wybudowanie chodnika po stronie wschodniej i opaski z kostki betonowej o gr. 6 cm po stronie zachodniej.

4.2.2w ul.Pola
Ulica Wincentego Pola - obecnie o nawierzchni gruntowej ulepszonej tłuczniem betonowym i żużlem.
Ulica Wincentego Pola jest ulicą klasy KDD o szerokości w liniach rozgraniczających 10 m. Długość projektowanej ulicy wynosi łącznie 255 mb. Droga łączy się poprzez skrzyżowania z ulicami Traugutta i Staszica.
Zaprojektowano chodnik równoległy do ulicy Staszica o szerokości 2,0 m łączący ulicę Wincentego Pola z ulicą Bohaterów Westerplatte połączony z elementem ścieku wód opadowych.
W projekcie uwzględniono istniejące i planowane zjazdy o charakterze publicznym. Projektowana ulica Wincentego Pola nie posiada chodników przy jezdni, po obu stronach ulicy Wincentego Pola projektuje się opaskę o szerokości 0,5 m. Wjazdy do posesji z kostki betonowej grubości 8 cm, a dojścia do furtek z kostki betonowej grubości 6 cm.Projektowana ulica posiada jezdnię o szerokości 5,0 m na odcinku prostopadłym do ulicy Traugutta i jezdnie o szerokości 4,0 m na odcinku prostopadłym do ulicy Staszica.
Projektuje się nawierzchnie jezdni z kostki betonowej grubości 8 cm, a nawierzchnie opasek z kostki betonowej grubości 6 cm.
Z uwagi na włączenie ul. Traugutta i ul. Pola do istniejących już skrzyżowań z rozwiązaną organizacją ruchu dla potrzeb ulicy opracowano planszę oznakowania koordynującą ruch drogowy i pieszy.
W pasie drogowym ul. Traugutta i ul. Pola przewiduje się budowę oświetlenia ulicznego oraz budowę przykanalików i studni dla odwodnienia ulicy. Zaprojektowano również kanalizację sanitarną we fragmencie ul. Pola oraz elementy uzbrojenia sanitarnego dla posesji w granicach pasa drogowego. Dla elementów uzbrojenia będących w kolizji z projektowaną ulicą opracowano projekt usunięcia kolizji.
W pasie drogowym występują także inne podziemne urządzenia inżynieryjne zabezpieczone w stosowne przepusty i maty ochronne.

4.3Branża sanitarna
4.3.1 Kanalizacja deszczowa - Gmina Miejska Świdnik
W chwili obecnej odwodnienie ulic odbywa się powierzchniowo, woda opadowa kierowana jest na przyległy teren.
Dla projektowanych odcinków ul. Traugutta i ul. Pola projektuje się odprowadzenie wody opadowej do kanalizacji deszczowej ogólnospławnej za pośrednictwem wpustów burzowych. We fragmencie dolnym ul. Pola zaprojektowano odwodnienie powierzchniowe ściekiem otwartym do ul. Bohaterów Westerplatte.
Istniejące i projektowane kolektory deszczowe oraz przykanaliki i wpusty wody opadowej zlokalizowane są w pasie drogowym.

4.3.2 Kanalizacja sanitarna - PEGIMEK Sp. z o.o.
Dla istniejącej kanalizacji sanitarnej w ulicy R. Traugutta zaprojektowano urządzenie uzupełniające w postaci przyłączy do nieruchomości nie posiadających tych urządzeń.
Na istniejącej sieci zaprojektowano studnie dla nowych przyłączy i odcinków sieci dla nowoplanowanych ulic osiedlowych.
Przyłącza do nieruchomości i nowe odcinki sieci zaprojektowano do realizacji w granicach pasa drogowego.
Istniejąca kanalizacja w ul. W. Pola została rozbudowana o brakujący odcinek od studni S38 do studni S39 w ul. Staszica.
Istniejącą sieć wyposażono także w brakujące przyłącza do nieruchomości w granicach pasa drogowego.
Istniejące i projektowane elementy sieci sanitarnej zlokalizowane są w pasie drogowym oznaczonym na planie sytuacyjnym projektowanej kanalizacji sanitarnej.

4.3.3 Wodociąg - PEGIMEK Sp. z o.o.
Przebudowa wodociągu wraz z przyłączeniami na ul. R. Traugutta i W. Pola w obszarze kolidującym z budową w/w ulic. Projektowana przebudowa dotyczy przemieszczenia sieci z obszaru konstrukcji ulic w pas techniczny przeznaczony do lokalizacji urządzeń infrastruktury.

4.4 Branża elektryczna
4.4.1 Oświetlenie drogowe
Projektowana ulica Traugutta i Pola otrzyma oświetlenie uliczne systemowe włączone do sieci.
Lokalizacja lamp gwarantuje prawidłowe oświetlenie ulicy i ciągów pieszych.

4.4.2 Zasilanie instalacji oświetlenia drogowego w ulicy Traugutta i Pola
Zasilanie instalacji oświetleniowej w ulicy Traugutta i Pola odbywać się będzie z istniejącej szafki oświetleniowej SO-33a. Projektowane oświetlenie będzie własnością Gminy Miejskiej Świdnik.

4.4.3 Słupy i oprawy oświetleniowe
Dobrano:
słupy oświetleniowe aluminiowe anodowane na kolor czarny, okrągłe SAL-80K długości 8m bez wysięgnika, kąt pochylenia oprawy względem ulicy 5° fundament B-70, oprawy SGS 104/150 MALAGA-2 SON-T PIA PLUS 150 PHILIPS o mocy 175W z kompensacją mocy biernej, II klasy izolacji o stopniu ochrony IP 43 dla osprzętu i IP 65 dla układu optycznego, źródło światła sodowe SON-T-PLUS 150W. złącza słupowe ROSA TB-l 5x35mm2 II klasy izolacji o IP 54 zabezpieczenie D0l 6A

Rozstawienie słupów przyjęto średnio co 28 m. Odległości ulegają odchyleniom w miejscach zagęszczenia instalacji podziemnej, umiejscowienia wjazdów do działek i posesji oraz parkingów.

4.4.4 Likwidacja kolizji kabli SN i nn
Zakresem opracowania objęto linie kablowe związane z budową ulicy Traugutta, ujęte w otrzymanych warunkach przebudowy urządzeń energetycznych Idz. 787/142/TB/TW/2010 wydanych przez Zakład Energetyczny Lublin-Teren.
Demontaż przewodów oświetleniowych i opraw w ul. Traugutta i ul. Pola.

4.5 KSIĄŻKA DROGI I EWIDENCJA DROGI
Zakres rzeczowy:
a)Wykonanie książki drogi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia
16 lutego 2005 r. w sprawie sposobu numeracji i ewidencji dróg publicznych, obiektów mostowych, tuneli, przepustów i promów oraz rejestru numerów nadanych drogom, obiektom mostowym i tunelom (Dz. U. z dnia 25 kwietnia 2005 r.)
b)Zasilenie danymi istniejącej ewidencji dróg Zamawiającego pracującej w programie Ediom (v.2.15) oraz środowisku graficznym MapViewDesktop (v.2.3.20)
c)Kilometraż drogi ustalić należy z zarządcą drogi

4.6 INWENTARYZACJA POWYKONAWCZA
Zakres rzeczowy:
a)Dostarczenie inwentaryzacji powykonawczej w wersji papierowej
b)Dostarczenie inwentaryzacji powykonawczej w wersji elektronicznej z rozszerzeniem *.tiff
c)Dostarczenie inwentaryzacji powykonawczej (otwartej do edycji) z rozszerzeniem *.dxf lub *.shp wykonanej na współrzędnych geodezyjnych
d)Powyższa inwentaryzacja powykonawcza powinna zawierać dane dotyczące jezdni ulicy, chodników, zjazdów, opasek bezpieczeństwa, uzbrojenia podziemnego, uzbrojenia nadziemnego, oznakowania pionowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, zieleni, drzew, itp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w SIWZ w załączniku nr 7 - Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
Uwaga!!!
Na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie 4.3.2 Branża sanitarna - kanalizacja sanitarna, 4.3.3 Branża sanitarna - wodociąg z Wykonawcą wyłonionym w przetargu, będzie podpisana oddzielna umowa przez firmę Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK Sp. z o.o. 21-040 Świdnik ul.M.Konopnickiej 3. Ponadto w/w firma pokryje koszty wykonania powyższego zakresu przedmiotu zamówienia. Umowa zostanie zawarta według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 1B do SIWZ.

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452320002 (Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających polegających na wykonaniu większej ilości tego samego rodzaju zamówień niż przewidywana w zamówieniu podstawowym jednakże nie przekraczającej 50 % wartości zamówienia podstawowego - zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisu art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych /Dz .U. z 2010 r Nr 113, poz. 759 z późn. zm./.

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium: 60000

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
W celu spełnienia tego warunku Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał (wybudował, przebudował - ulice, parkingi, chodniki o nawierzchni z kostki wibroprasowanej) dla maximum dwóch inwestycji branży drogowej o nawierzchni z kostki betonowej
wibroprasowanej o powierzchni łącznej 5000m2 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Pod pojęciem /infrastrukturą towarzyszącą/ oznacza, że umieszczone w wykazie robót budowlanych inwestycje muszą obejmować budowę (przebudowę,remont) nawierzchni jak i budowę (przebudowę,remont) kanalizacji (sanitarnej lub deszczowej),budowę (przebudowę,remont) oświetlenia ulicznego.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu spełnienia tego warunku Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował osobami (dla każdego uprawnienia oddzielnie lub łącznie):
a) z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi - branża drogowa
b) z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi - branża elektryczna
c) z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi - branża sanitarna

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Dokument potwierdzający wniesienie wadium. 2.W przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy. 3.W przypadku, gdy ofertę składają wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia wymagane jest załączenie dokumentu pełnomocnictwa określającego zakres umocowania pełnomocnika ustanowionego do reprezentowania ich w postępowaniu, stosownie do art. 23 ust. 2 ustawy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuści dokonywanie zmian w umowie w sprawie zamówienia publicznego w następującym zakresie i na następujących warunkach:
1) Zmiany w umowie można wprowadzić za zgodą obu stron na piśmie, pod rygorem nieważności. Zmiany umowy nie mogą naruszać art. 144 ustawy.
2)Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia.Zmiana taka może nastąpić jedynie w przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Okolicznościami takimi będą :
a)warunki atmosferyczne - w szczególności długotrwałe ulewne deszcze, mróz , porywiste wiatry uniemożliwiające lub utrudniające wykonywanie robót zgodnie z technologią,
b)ujawnienia niewybuchów i niewypałów wymagających wstrzymania robót i dokonania ich usunięcia przez służby specjalistyczne.
c)roboty dodatkowe , o ile nie będzie ich można wykonywać równolegle z zamówieniem podstawowym,
d)błąd w dokumentacji projektowej , gdy konieczność zmiany wymaga wprowadzenia zmian przez projektantów , uzyskania uzgodnień , opinii rzeczoznawców,
e)siła wyższa w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
Fakt ten musi być odnotowany w dzienniku budowy i musi być potwierdzony przez inspektora nadzoru.
3)W przypadku, gdy zostaną wydłużone terminy uzyskania niezbędnych uzgodnień i decyzji przez Wykonawcę nie z jego winy, pomimo dopełnienia przez Wykonawcę odpowiedniej staranności, termin przekazania przedmiotu umowy może ulec zmianie na pisemny wniosek Wykonawcy.
4)W szczególnych przypadkach na wniosek Wykonawcy, w trakcie prowadzenia inwestycji, możliwa jest zmiana technologii wykonywania elementów robót. Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę jedynie w przypadku ,
gdy proponowane rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie, jakościowo i technicznie od przewidzianego w projekcie.
W takich przypadkach Wykonawca zobowiązany jest przedstawić projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian, rysunki i wycenę kosztów. Projekt zamienny wymaga akceptacji nadzoru autorskiego, pracowni projektowej (projektanta) oraz Zamawiającego.
5)W przypadku, gdy z punktu widzenia Zamawiającego zachodzi potrzeba zmiany rozwiązań technicznych nie przewidzianych w umowie, Zamawiający sporządza protokół konieczności, a następnie dostarcza dokumentację projektową wraz ze zleceniem. Warunki zmiany określone w punkcie poprzednim stosuje się odpowiednio.
6)Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, gdy wykonanie całego zakresu będzie niemożliwe z przyczyn prawnych lub finansowych.
7)Bez zgody Zamawiającego mogą być wykonywane jedynie prace mające na celu niezwłoczne zapobieżenie awarii, szkodzie lub utracie życia i zdrowia, o czym Wykonawca zobowiązany jest natychmiast zawiadomić Zamawiającego.
8)W przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT, wynagrodzenie należne Wykonawcy podlega zmianie odpowiednio o kwotę podatku VAT wynikającą ze zmienionej stawki VAT ,obowiązującej w chwili powstania obowiązku podatkowego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.swidnik.tensoft.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
: Urząd Miasta Świdnik, 21-040 Świdnik ul.Kard.St.Wyszyńskiego 15 , pok. 218..

Data składania wniosków, ofert: 14/12/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
: Urząd Miasta Świdnik, 21-040 Świdnik ul.Kard.St.Wyszyńskiego 15 , pok. 105

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

317586 / 2009-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zamość - Zamość (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa przygranicznego ośrodka kwarantannowania i przetrzymywania zwierząt nielegalnie wwiezionych do strefy Schengen oraz centrum edukacyjno - szkoleniowego na bazie Ogrodu Zoologicznego w Zamościu

22182 / 2011-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Krasnystaw - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Poprawa dostępności do obiektów i dóbr kultury w Mieście Krasnystaw poprzez rozbudowę, remont, przebudowę i termomodernizację budynku Krasnostawskiego Domu Kultury.

274254 / 2013-07-12 - Inny: gminna jednostka budżetowa

ZarzÄ…d Transportu Miejskiego w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Projekt, wykonanie, dostawa, montaż, rozbudowa i przeniesienie 2 punktów sprzedaży biletów (kiosków) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.