Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

108404 / 2016-04-29 - Inny: Zarządzający Własnością Skarbu Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne LP / Nadleśnictwo Chojna (Chojna)

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na cele biurowo-socjalne - kontynuacja robót

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kontynuacja robót przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku gospodarczego na cele biurowo-socjalne. Miejsce lokalizacji inwestycji: gmina Chojna, ul. Szczecińska 36, 74-500 Chojna, działka nr 93, obręb 2 miasta Chojna. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu zamówienia. Do zakresu robót należy również opracowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 108404

Data publikacji: 2016-04-29

Nazwa: Nadleśnictwo Chojna

Ulica: ul. Szczecińska 36

Numer domu: 36

Miejscowość: Chojna

Kod pocztowy: 74-500

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 4141077

Numer faxu: 91 4141086

Regon: 81053905400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Zarządzający Własnością Skarbu Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne LP

Inny rodzaj zamawiającego:
Zarządzający Własnością Skarbu Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne LP

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na cele biurowo-socjalne - kontynuacja robót

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kontynuacja robót przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku gospodarczego na cele biurowo-socjalne. Miejsce lokalizacji inwestycji: gmina Chojna, ul. Szczecińska 36, 74-500 Chojna, działka nr 93, obręb 2 miasta Chojna. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu zamówienia. Do zakresu robót należy również opracowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
322350009 (Systemy nadzoru o obwodzie zamkniętym)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
351200001 (Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
513100008 (Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych, radiowych, dźwiękowych i wideo)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/08/2016

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 2 500,00 zł (słownie: dwa tysiące pięćset i 00/100 PLN) w terminie przewidzianym na składanie ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz.275 z późniejszymi zmianami).
Wadium wpłacane w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku PKO BP O/Chojna, nr rachunku: 56 1020 4795 0000 9802 0235 7556, z dopiskiem: Wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na cele biurowo-socjalne - kontynuacja robót. Przy wnoszeniu wadium w pieniądzu należy uwzględnić specyfikę działania banków.
Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz art. 46 ust. 5 PZP. Dokument należy złożyć w oryginale.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz powinno być złożone przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego (pokój nr 6 - Kasa) - oryginały dokumentów. Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną /ustawową formą wadium w wyznaczonym terminie, zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem - określenie przedmiotu zamówienia
3) kwotę gwarancji/poręczenia,
4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP .
Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust.4a PZP
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art.46 ust.1 PZP, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe
z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 PZP, z przyczyn leżących po jego stronie nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 PZP, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 PZP, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 PZP, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.

Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w terminie najpóźniej przed podpisaniem umowy.
Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny ofertowej brutto w jednej lub kilku następujących formach (do wyboru): 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach pieniężnych spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2016r., poz.359).
Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego PKO BP O/Chojna 56 1020 4795 0000 9802 0235 7556. Za datę wniesienia zabezpieczenia uważa się datę uznania rachunku bankowego Zamawiającego.
Dopuszcza się zmianę formy zabezpieczenia zgodnie z zapisami art. 149 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
Zabezpieczenie w formie innej niż pieniądz należy wnieść w formie oryginału dokumentu.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy stanowi pokrycie roszczeń Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przez Wykonawcę, tj. jakichkolwiek uchybień Wykonawcy w trakcie realizacji umowy lub naruszenia zobowiązań z niej wynikających, w tym roszczeń z tytułu rękojmi za wady.
W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji/poręczenia powinno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza możliwości uzależnienia wypłaty kwot z gwarancji/poręczenia do złożenia jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, bądź spełnienia jakichkolwiek warunków, poza oświadczeniem Zamawiającego, iż żądana kwota jest należna z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy.
Zabezpieczenie wniesione w innej formie niż pieniądz musi zawierać pełną nazwę zamówienia którego dotyczy oraz kwotę zabezpieczenia.
Jeżeli Wykonawca nie spełni któregokolwiek z wymagań dotyczących wniesienia zabezpieczenia w formie gwarancji, a w szczególności, gdy gwarancja będzie zawierała jakiekolwiek ograniczenia wyłączenia lub zastrzeżenia zmieniające jej bezwarunkowy charakter, wówczas Zamawiający nie przyjmie przedłożonej gwarancji, ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi dla Wykonawcy w sytuacji nie wniesienia wymaganego zabezpieczenia zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy.
Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w formach określonych w art. 148 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady nie może przekroczyć 30 % wartości zabezpieczenia i jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
W przypadku nie wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w terminie przed podpisaniem umowy, Zamawiający zgodnie z art. 46 ust.5 pkt 3 ustawy PZP (Dz. U. z 2015r. poz. 2164) zatrzyma wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie formułuje wymagań w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zrealizował lub realizuje (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części umowy) co najmniej 2 roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub remoncie budynków, na kwotę nie mniejszą niż 62 000,00zł brutto każda robota.

Ocena spełniania tego warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach złożonych przez Wykonawców.
Niespełnienie przez Wykonawcę chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z przedmiotowego postępowania.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie formułuje wymagań w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 1 osobą, na stanowisko kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające kierowanie robotami budowlanymi w zakresie przewidzianym opisem przedmiotu zamówienia.

Ocena spełniania tego warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach złożonych przez Wykonawców.
Niespełnienie przez Wykonawcę chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z przedmiotowego postępowania.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dot. zdolności ekonomicznej.
Warunek w odniesieniu do sytuacji finansowej, zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową nie mniejszą niż 51 000,00 zł.

Ocena spełniania tego warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach złożonych przez Wykonawców. Niespełnienie przez Wykonawcę chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z przedmiotowego postępowania.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, 2) formularz oferty, 3) kosztorys ofertowy uproszczony, 4) ewentualnie - w przypadku gdy Wykonawca będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. zobowiązany jest w takiej sytuacji udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien wyrażać w sposób jednoznaczny wolę udostępnienia Wykonawcy ubiegającemu się o zamówienie, odpowiedniego zasobu, czyli wskazywać jakiego zasobu dotyczy, określać jego rodzaj, zakres, czas udostępnienia oraz inne okoliczności wynikające ze specyfiki danego zasobu. Z treści przedstawionego dokumentu musi jednoznacznie wynikać: (1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, (2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, (3) charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, (4) zakresu i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Powyższy dokument winien być złożony w oryginale lub kopii poświadczonej przez notariusza.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. Każda zmiana i uzupełnienie umowy, będzie wymagać aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Poza innymi przypadkami określonymi w treści umowy, zmiany umowy będą mogły być wprowadzane w związku z zaistnieniem okoliczności, których wystąpienia Zamawiający i Wykonawca nie przewidywali w chwili zawierania umowy. Wskazane okoliczności nie mogą być wywołane zarówno przez Zamawiającego, jak i Wykonawcę, ani przez nich zawinione i muszą wywoływać ten skutek, iż umowa nie będzie mogła być wykonana wedle pierwotnej treści, w szczególności z uwagi na rażącą stratę grożącą jednemu z nich lub niemożność osiągnięcia celu umowy. Okoliczności te odnosić się mogą w szczególności do:
a) wystąpienia nagłych zmian stanu prawnego,
b) gwałtownej dekoniunktury lub kryzysów finansowych w skali ponadpaństwowej,
c) konieczności uwzględnienia wpływu ewentualnych prac dodatkowych na realizację przedmiotu umowy,
d) działań i zaniechań organów władzy publicznej, w tym zmiany urzędowych interpretacji przepisów dot. realizacji i finansowania Przedmiotu Umowy,
e) warunków atmosferycznych i klimatycznych uniemożliwiających realizację Przedmiotu Umowy w stopniu większym niż można byłoby to racjonalnie przewidywać,
f) klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz siły wyższej.
Niezależnie od powyższego, Zamawiający dopuszcza możliwość zmian redakcyjnych umowy oraz zmian będących następstwem zmian danych zarówno jego, jak i Wykonawcy ujawnionych w rejestrach publicznych, a także zmian korzystnych z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy, w szczególności przyspieszających realizację, obniżających koszt ponoszony przez Zamawiającego na wykonanie, utrzymanie lub użytkowanie przedmiotu umowy bądź zwiększających użyteczność przedmiotu umowy. W takiej sytuacji, wprowadzone zostaną do umowy stosowne zmiany redakcyjne weryfikujące dotychczasowe brzmienie umowy bądź wskazujące nowe dane wynikające ze zmian w rejestrach publicznych albo też kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania przedmiotu umowy, określą zmiany korzystne z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy. Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, w tym w szczególności art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz zasad ogólnych wynikających z tej ustawy.
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, polegających na zmianie przedmiotu umowy spowodowanej koniecznością wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej.
Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji zamówienia za uprzednią zgodą Zamawiającego. Zmiana terminu może nastąpić w następujących przypadkach:
1) wstrzymania robót lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego;
2) nieprzekazania w terminie wynikającym z Umowy terenu robót Wykonawcy;
3) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej;
4) działania siły wyższej, za którą uważa się zdarzenia o charakterze nadzwyczajnym, występujące po zawarciu Umowy, a których Strony nie były w stanie przewidzieć w momencie jej zawierania i których zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie Umowy zgodnie z jej treścią, w szczególności powódź, deszcz nawalny, pożar. Strona powołująca się na stan siły wyższej jest zobowiązana do niezwłocznego pisemnego powiadomienia drugiej Strony, a następnie do udokumentowania zaistnienia tego stanu,
5) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;
6) przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydania przez organy administracyjne decyzji, pozwoleń, uzgodnień, wydłużające się postępowania administracyjne itp. lub odmowa wydania przez organy administracyjne decyzji, pozwoleń, uzgodnień np. na skutek błędów w dokumentacji projektowej i inne,
7) wystąpienia wywierającej bezpośredni wpływ na dalsze wykonywanie umowy zmiany obowiązującego prawa powszechnego (ustawy, rozporządzenia), bądź przepisów wewnętrznych, obowiązujących w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (zarządzenia, decyzje i wytyczne Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych,
8) przedłużenia się procedury udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego poprzez środki ochrony prawnej, wykorzystywane przez wykonawców lub inne podmioty, a termin zakończenia przedmiotu umowy określony został datą.
9) rozszerzenia zakresu rzeczowego robót (wystąpienie robót dodatkowych) w trakcie realizacji Przedmiotu umowy,
10) w toku wykonywania przedmiotu umowy wystąpią przeszkody o obiektywnym charakterze, m.in.: konieczność usunięcia niewybuchów i niewypałów, znaleziska archeologiczne,
11) jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
12) jakiegokolwiek rodzaju opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu na Terenie Budowy,
13) jeżeli powstanie konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w Dokumentacji Projektowej w szczególności:
- w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
- w przypadku konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w Dokumentacji projektowej w sytuacji, jeżeli rozwiązania te będą miały znaczący wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji, poprawy bezpieczeństwa, które ze względu na postęp techniczno-technologiczny nie były znane w okresie opracowywania Dokumentacji Projektowej,
- konieczności zrealizowania Przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z wymienionych okoliczności, termin realizacji zamówienia może ulec odpowiedniemu wydłużeniu o czas niezbędny na należyte spełnienie świadczenia, nie dłużej jednak niż czas trwania tych okoliczności lub bezpośrednich ich następstw.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Chojna, ul. Szczecińska 36, 74-500 Chojna, pokój nr 2. Cena: 30,00zł

Data składania wniosków, ofert: 16/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Chojna, ul. Szczecińska 36, 74-500 Chojna, pokój nr 1 (Sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

43048 / 2013-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Goleniów - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zmiana sposobu użytkowania piwnic gospodarczych na szatnię wraz z przebudową schodów i zadaszeniem w budynku Przedszkola Publicznego nr 2 w Goleniowie

15973 / 2013-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bobolice - Bobolice (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Taras widokowy z elementami małej architektury oraz towarzyszącą infrastrukturą turystyczno - komunikacyjną

64862 / 2015-03-24 - Podmiot prawa publicznego

17 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku magazynowego nr 36 kompleksu wojskowego w Koszalinie realizowany przez 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie, znak sprawy 10/WOG/RB/Infrastr./15

201547 / 2011-07-25 - Uczelnia publiczna

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja pomieszczeń na salę ćwiczeń w Zakładzie Mikrobiologii w SPSK-2 w Szczecinie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 72

50152 / 2016-03-07 - Podmiot prawa publicznego

17 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku garażowego nr 101 zlokalizowanego w kompleksie wojskowym w Koszalinie, realizowany przez 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie, znak sprawy 9/WOG/RB/Infrastr./16

118782 / 2009-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania lokalu przy ul. Hołdu Pruskiego 11/2 w Świnoujściu

127414 / 2012-04-20 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na budowie obiektu dla trenażera Śnieżnik na terenie 12 BZ w Szczecinie (PKOB 1274).

295412 / 2014-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobrzany - Dobrzany (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
termomodernizacjA budynków Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach

190705 / 2011-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przebudowa ul. Mickiewicza w Szczecinie na odcinku od al. Wojska Polskiego do al. Bohaterów Warszawy

174150 / 2014-05-22 - Uczelnia publiczna

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont Domu Studenckiego Nr 4 przy ul. Szwoleżerów 1/2 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

309486 / 2014-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pyrzyce - Pyrzyce (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont Świetlicy wiejskiej w miejscowości Mielęcin, Gmina Pyrzyce, w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - Odnowa i rozwój wsi.

29135 / 2012-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzcińsko-Zdrój - Trzcińsko-Zdrój (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe związane z Wzmocnienie konstrukcji dachu wraz z remontem dachu nad salą widowiskową TCK w Trzcińsku-Zdroju przy ul. Młyńskiej 4