Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

84383 / 2010-04-14 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa) / Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (Rzeszów)

Opracowanie dokumentacji p.n.: Nowy Breń II - wariantowa koncepcja przeciwfiltracyjnego zabezpieczenia prawego wału rzeki Nowy Breń w km 2+487-4+350 w miejscowościach: Ziempniów, Otałęż, gmina Czermin, woj. podkarpackie wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz materiałami do wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla w/w zadania

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wariantowej koncepcji przeciwfiltracyjnego zabezpieczenia prawego wału rzeki Nowy Breń w km 2+487-4+350 w miejscowościach: Ziempniów, Otałęż, gmina Czermin, woj. podkarpackie wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz materiałami do wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla w/w zadania.

2. Zakres opracowania obejmuje:
1) Opis stanu istniejącego obwałowania wraz z występującymi zagrożeniami powodziowymi.
2) Określenie granic terenu objętego inwestycją.
3) Inwentaryzację istniejących urządzeń i budowli oraz uzbrojenia terenu.
4) Obliczenia hydrauliczne i hydrologiczne - określenie stanów i przepływów charakterystycznych oraz przepływów maksymalnych rzeki Nowy Breń.
5) Wykonanie badan geotechnicznych i geologicznych - min. po dwa otwory (w korpusie i stopie wału) co 300 m.
6) Lokalizację obiektu na mapie w skali 1: 10 000 z naniesionymi budowlami.
7) Uzyskanie kopii mapy zasadniczej (w przypadku ich braku - map ewidencji gruntu) z potwierdzoną aktualnością dotyczące terenu objętego inwestycją oraz działek przyległych wraz z naniesieniem zakresu inwestycji i z wypisami z rejestru gruntów.
8) Bilans mas ziemnych potrzebnych do wbudowania w wał wraz z podaniem parametrów gruntu, jakim powinien on odpowiadać.
9) Podanie Inwestorowi wszelkich informacji i danych, niezbędnych do podjęcia decyzji inwestycyjnych związanych z funkcjami obwałowania, a szczególnie zaś:
a) ochroną przeciwpowodziową (w tym obszaru chronionego, liczba ludności na obszarze zabudowanym, rodzaj chronionej infrastruktury z podaniem rodzaju i kilometrażu, małe i średnie przedsiębiorstwa, zabudowania mieszkalne i gospodarcze, obiekty użyteczności publicznej, obiekty chronione i inne nie wymienione (obszar chroniony winien być naniesiony na mapy poglądowe) w formie tabelarycznej i opisowej,
b) wpływ atrakcyjności inwestycji na obszarze oddziaływania obwałowania (zwiększenie terenów dostępnych pod budownictwo, przewidywane powstanie małych i średnich przedsiębiorstw itp.),
c) przeprowadzenie analizy opłacalności realizacji inwestycji.
10) Wskazanie wariantowych rozwiązań technicznych przebudowy i przeciwfiltracyjnego zabezpieczenia obwałowania.
11) Koszty poszczególnych wariantów.
12) Określenie charakterystycznych parametrów technicznych obwałowania po zastosowaniu przewidzianych rozwiązań wariantowych.
13) Wybór najkorzystniejszego wariantu.
14) Wstępne określenie warunków prowadzenia robót na terenach, na których znajdują się skupiska roślinności o szczególnej wartości z punktu widzenia przyrodniczego.
15) Efekty rzeczowe po zrealizowaniu inwestycji (np. km przebudowanego wału, ilość wybudowanych i przebudowanych budowli itp.).
16) Określenie efektów ograniczenia zagrożenia powodziowego w wyniku zrealizowania inwestycji (tj. powierzchnia projektowanego obszaru chronionego, z podaniem stanu ilościowego infrastruktury technicznej i społecznej).
17) Określenie celów, zasad i form ochrony przyrody żywej i nieożywionej oraz krajobrazu poprzez:
a) Podanie rozmiaru ewentualnych zniszczeń w gatunkach roślin, zwierząt wraz z ich siedliskami.
b) Wskazanie w jaki sposób można ograniczyć zniszczenia środowiska w związku z przeprowadzeniem robót budowlano-montażowych.
18) Wstępne określenie warunków prowadzenia robót polegających na przebudowie wałów przeciwpowodziowych na terenach, na których znajdują się skupienia roślinności o szczególnej wartości z punktu widzenia przyrodniczego, stwierdzenie czy są to tereny o walorach krajobrazowych i ekologicznych, terenach masowych lęgów ptactwa, mając na uwadze ochronę przyrody.
19) Inne wnioski.

20) Opracowanie materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, opracowane zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) - 4 egz. w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej.
Przedmiotowe materiały winny zawierać m. in.:
a) poświadczoną przez właściwy organ kopię mapy ewidencyjnej obejmującej przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie,
b) wypis z ewidencji gruntów obejmujący przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmujący obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie,
c) kartę informacyjną przedsięwzięcia zawierającą dane określone w art. 3 ust. 1, pkt. 5 Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, uzupełnioną o warunkowania wyszczególnione w art. 63 (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.),
d) raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko opracowany zgodnie z wymogami art. 66 Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.).

21) Opracowanie przyrodnicze
a) Zakres opracowania przyrodniczego obejmuje
Prace terenowe:
Badania terenowe związane z przedmiotowym zadaniem inwestycyjnym obejmować będą:
- Wykonanie dokumentacji kartograficznej oraz fotograficznej występujących cennych elementów przyrody na badanym terenie w odległości nie mniejszej niż 15 m licząc od stopy wału.
- Pomiary obwodów drzew i krzewów stwierdzonych w trakcie badań terenowych.
- Zebranie krytycznych okazów roślin celem ich określenia w laboratorium.
- W razie potrzeby oznaczenia przez specjalistów określonych grup roślin.
Prace kameralne
- Naniesienie na mapach danych uzyskanych z literatury oraz zebranych i udokumentowanych w wyniku przeprowadzonych badań terenowych.
- Zestawienie danych prezentujących stan aktualny istniejących elementów stwierdzonych w czasie badań terenowych.
b) Opracowanie przyrodnicze będzie zawierać:
Inwentaryzację przyrodniczą:
- położenie i sytuację przestrzenną
- ogólną charakterystykę terenu otaczającego
- ogólną charakterystykę terenu otaczającego
- opis ekosystemów i zbiorowisk roślinnych
- charakterystykę dendroflory w dolinie rzeki
- charakterystykę flory naczyniowej
- ogólną charakterystykę faunistyczną
Waloryzację przyrodniczą:
- florę roślin naczyniowych
- roślinność,zbiorowiska roślinne
- drzewa i krzewy
- fauna
Potencjalne zagrożenia dotyczące m. in.:
- gleby
- lasów
- siedlisk roślin
- siedlisk fauny wodnej, nadwodnej
Zalecenia czynności zabezpieczających:
- starorzecza
- gleby
- drzewostan
- rośliny zielne
- siedliska faunistyczne
Wpływ planowanych prac na stosunki wodne, warunki siedliskowe terenów przyległych do wałów, zbiorowiska roślinne, chronione gatunki roślin, zwierząt i grzybów, warunki życia, rozrodu i migracji organizmów wodnych oraz funkcję korytarza ekologicznego, jaki pełnią doliny rzek.
Podstawę opracowania:
- akty prawne
- literatura fachowa
Załączniki graficzne - mapy, dokumentacja fotograficzna
22) Opracowanie przyrodnicze Wykonawca wykona w 3-ch egz - część opisową i fotograficzną Wykonawca wykona w wersji elektronicznej.
23) Na podstawie wykonanego opracowania przyrodniczego, Zamawiający będzie mógł uzyskać ostateczną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

24) Opracowanie materiałów do decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego zgodnie z Ustawą z dnia 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717 z późn. zm.) - 4 egz. w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej tj.:
a) mapy ewidencyjne z wkreślonym obrysem inwestycji,
b) wypisy z rejestru gruntów dla działek podstawowych i sąsiednich z potwierdzoną aktualnością,
c) charakterystyka inwestycji
25) Sporządzenie wniosków o wydanie:
- decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia
- decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
26) Koncepcję należy sporządzić w 4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 84383

Data publikacji: 2010-04-14

Nazwa:
Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych

Ulica: ul. Hetmańska 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-959

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer faxu: 017 8536421

Adres strony internetowej: www.pzmiuw.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Inny rodzaj zamawiającego:
Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji p.n.: Nowy Breń II - wariantowa koncepcja przeciwfiltracyjnego zabezpieczenia prawego wału rzeki Nowy Breń w km 2+487-4+350 w miejscowościach: Ziempniów, Otałęż, gmina Czermin, woj. podkarpackie wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz materiałami do wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla w/w zadania

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wariantowej koncepcji przeciwfiltracyjnego zabezpieczenia prawego wału rzeki Nowy Breń w km 2+487-4+350 w miejscowościach: Ziempniów, Otałęż, gmina Czermin, woj. podkarpackie wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz materiałami do wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla w/w zadania.

2. Zakres opracowania obejmuje:
1) Opis stanu istniejącego obwałowania wraz z występującymi zagrożeniami powodziowymi.
2) Określenie granic terenu objętego inwestycją.
3) Inwentaryzację istniejących urządzeń i budowli oraz uzbrojenia terenu.
4) Obliczenia hydrauliczne i hydrologiczne - określenie stanów i przepływów charakterystycznych oraz przepływów maksymalnych rzeki Nowy Breń.
5) Wykonanie badan geotechnicznych i geologicznych - min. po dwa otwory (w korpusie i stopie wału) co 300 m.
6) Lokalizację obiektu na mapie w skali 1: 10 000 z naniesionymi budowlami.
7) Uzyskanie kopii mapy zasadniczej (w przypadku ich braku - map ewidencji gruntu) z potwierdzoną aktualnością dotyczące terenu objętego inwestycją oraz działek przyległych wraz z naniesieniem zakresu inwestycji i z wypisami z rejestru gruntów.
8) Bilans mas ziemnych potrzebnych do wbudowania w wał wraz z podaniem parametrów gruntu, jakim powinien on odpowiadać.
9) Podanie Inwestorowi wszelkich informacji i danych, niezbędnych do podjęcia decyzji inwestycyjnych związanych z funkcjami obwałowania, a szczególnie zaś:
a) ochroną przeciwpowodziową (w tym obszaru chronionego, liczba ludności na obszarze zabudowanym, rodzaj chronionej infrastruktury z podaniem rodzaju i kilometrażu, małe i średnie przedsiębiorstwa, zabudowania mieszkalne i gospodarcze, obiekty użyteczności publicznej, obiekty chronione i inne nie wymienione (obszar chroniony winien być naniesiony na mapy poglądowe) w formie tabelarycznej i opisowej,
b) wpływ atrakcyjności inwestycji na obszarze oddziaływania obwałowania (zwiększenie terenów dostępnych pod budownictwo, przewidywane powstanie małych i średnich przedsiębiorstw itp.),
c) przeprowadzenie analizy opłacalności realizacji inwestycji.
10) Wskazanie wariantowych rozwiązań technicznych przebudowy i przeciwfiltracyjnego zabezpieczenia obwałowania.
11) Koszty poszczególnych wariantów.
12) Określenie charakterystycznych parametrów technicznych obwałowania po zastosowaniu przewidzianych rozwiązań wariantowych.
13) Wybór najkorzystniejszego wariantu.
14) Wstępne określenie warunków prowadzenia robót na terenach, na których znajdują się skupiska roślinności o szczególnej wartości z punktu widzenia przyrodniczego.
15) Efekty rzeczowe po zrealizowaniu inwestycji (np. km przebudowanego wału, ilość wybudowanych i przebudowanych budowli itp.).
16) Określenie efektów ograniczenia zagrożenia powodziowego w wyniku zrealizowania inwestycji (tj. powierzchnia projektowanego obszaru chronionego, z podaniem stanu ilościowego infrastruktury technicznej i społecznej).
17) Określenie celów, zasad i form ochrony przyrody żywej i nieożywionej oraz krajobrazu poprzez:
a) Podanie rozmiaru ewentualnych zniszczeń w gatunkach roślin, zwierząt wraz z ich siedliskami.
b) Wskazanie w jaki sposób można ograniczyć zniszczenia środowiska w związku z przeprowadzeniem robót budowlano-montażowych.
18) Wstępne określenie warunków prowadzenia robót polegających na przebudowie wałów przeciwpowodziowych na terenach, na których znajdują się skupienia roślinności o szczególnej wartości z punktu widzenia przyrodniczego, stwierdzenie czy są to tereny o walorach krajobrazowych i ekologicznych, terenach masowych lęgów ptactwa, mając na uwadze ochronę przyrody.
19) Inne wnioski.

20) Opracowanie materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, opracowane zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) - 4 egz. w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej.
Przedmiotowe materiały winny zawierać m. in.:
a) poświadczoną przez właściwy organ kopię mapy ewidencyjnej obejmującej przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie,
b) wypis z ewidencji gruntów obejmujący przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmujący obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie,
c) kartę informacyjną przedsięwzięcia zawierającą dane określone w art. 3 ust. 1, pkt. 5 Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, uzupełnioną o warunkowania wyszczególnione w art. 63 (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.),
d) raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko opracowany zgodnie z wymogami art. 66 Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.).

21) Opracowanie przyrodnicze
a) Zakres opracowania przyrodniczego obejmuje
Prace terenowe:
Badania terenowe związane z przedmiotowym zadaniem inwestycyjnym obejmować będą:
- Wykonanie dokumentacji kartograficznej oraz fotograficznej występujących cennych elementów przyrody na badanym terenie w odległości nie mniejszej niż 15 m licząc od stopy wału.
- Pomiary obwodów drzew i krzewów stwierdzonych w trakcie badań terenowych.
- Zebranie krytycznych okazów roślin celem ich określenia w laboratorium.
- W razie potrzeby oznaczenia przez specjalistów określonych grup roślin.
Prace kameralne
- Naniesienie na mapach danych uzyskanych z literatury oraz zebranych i udokumentowanych w wyniku przeprowadzonych badań terenowych.
- Zestawienie danych prezentujących stan aktualny istniejących elementów stwierdzonych w czasie badań terenowych.
b) Opracowanie przyrodnicze będzie zawierać:
Inwentaryzację przyrodniczą:
- położenie i sytuację przestrzenną
- ogólną charakterystykę terenu otaczającego
- ogólną charakterystykę terenu otaczającego
- opis ekosystemów i zbiorowisk roślinnych
- charakterystykę dendroflory w dolinie rzeki
- charakterystykę flory naczyniowej
- ogólną charakterystykę faunistyczną
Waloryzację przyrodniczą:
- florę roślin naczyniowych
- roślinność,zbiorowiska roślinne
- drzewa i krzewy
- fauna
Potencjalne zagrożenia dotyczące m. in.:
- gleby
- lasów
- siedlisk roślin
- siedlisk fauny wodnej, nadwodnej
Zalecenia czynności zabezpieczających:
- starorzecza
- gleby
- drzewostan
- rośliny zielne
- siedliska faunistyczne
Wpływ planowanych prac na stosunki wodne, warunki siedliskowe terenów przyległych do wałów, zbiorowiska roślinne, chronione gatunki roślin, zwierząt i grzybów, warunki życia, rozrodu i migracji organizmów wodnych oraz funkcję korytarza ekologicznego, jaki pełnią doliny rzek.
Podstawę opracowania:
- akty prawne
- literatura fachowa
Załączniki graficzne - mapy, dokumentacja fotograficzna
22) Opracowanie przyrodnicze Wykonawca wykona w 3-ch egz - część opisową i fotograficzną Wykonawca wykona w wersji elektronicznej.
23) Na podstawie wykonanego opracowania przyrodniczego, Zamawiający będzie mógł uzyskać ostateczną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

24) Opracowanie materiałów do decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego zgodnie z Ustawą z dnia 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717 z późn. zm.) - 4 egz. w wersji papierowej + 1 egz. w wersji elektronicznej tj.:
a) mapy ewidencyjne z wkreślonym obrysem inwestycji,
b) wypisy z rejestru gruntów dla działek podstawowych i sąsiednich z potwierdzoną aktualnością,
c) charakterystyka inwestycji
25) Sporządzenie wniosków o wydanie:
- decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia
- decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
26) Koncepcję należy sporządzić w 4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/11/2010

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy posiadający uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełnienia przez Wykonawcę powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia Wykonawcy stanowiącego załącznik nr 2 do oferty.

Wiedza i doświadczenie:
Na potwierdzenie posiadania wiedzy i doświadczenia Wykonawca musi wykazać wykonanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia potwierdzającego posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Uwaga: Za zamówienia potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia uważane będą koncepcje programowo-przestrzenne, projekty i studia w dziedzinie gospodarki wodnej, dotyczące regulacji rzek, potoków, budowy obwałowań, budowli wodnych. W przypadku złożenia oferty wspólnej przez dwóch lub więcej Wykonawców powyższy warunek powinien być spełniony przez wszystkie te podmioty łącznie. Ocena spełnienia przez Wykonawcę powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie załącznika nr 5 do oferty

Potencjał techniczny:
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy dysponujący odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia. Ocena spełnienia przez Wykonawcę powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia Wykonawcy stanowiącego załącznik nr 2 do oferty

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Na potwierdzenie spełniania warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca musi wskazać do uczestniczenia w wykonywaniu zamówienia następujące osoby: a) min. 1 osobę z uprawnieniami do projektowania w zakresie melioracji wodnych, b) min. 1 osobę z uprawnieniami w zakresie geodezji, c)min. 1 osobę z uprawnieniami w zakresie geologii, d) min. 1 osobę z wykształceniem przyrodniczym. W przypadku złożenia oferty wspólnej przez dwóch lub więcej Wykonawców powyższy warunek powinien być spełniony przez wszystkie te podmioty łącznie. Ocena spełnienia przez Wykonawcę powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie załączników nr 6 i 7 do oferty

Sytuacja ekonomiczna:
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej należyte wykonanie zamówienia. Ocena spełnienia przez Wykonawcę powyższego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia Wykonawcy stanowiącego załącznik nr 2 do oferty

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
UWAGA: W zakresie dokumentu wym. w pkt. III.4.1. ogłoszenia zamawiający wymaga przedłożenia w ofercie wykazu wykonanych usług bez załączania dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. 1. Oferta winna być sporządzona na lub w oparciu o Wzór formularza oferty (załącznik Nr 1 do specyfikacji) oraz zawierać niżej wymienione załączniki: Załącznik nr 1 - Zakres rzeczowo-finansowy. Załącznik nr 2 - Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę. Załącznik nr 3 - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych. Załącznik nr 4 - a/ Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawiony nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo oświadczenie wykonawcy będącego osobą fizyczną, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych wg podanego wzoru. b/ Jeżeli zasady reprezentacji nie wynikają jednoznacznie z przedłożonych zgodnie z ppkt a dokumentów wymaga się złożenia dokumentu wskazującego osobę uprawnioną lub upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. Załącznik nr 5 - Wykaz wykonanych usług określonych w pkt. III.3.2. z okresu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wg podanego wzoru Doświadczenie Wykonawcy. Załącznik nr 6 - Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami nt. ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia wg podanego wzoru Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wskazanych zgodnie z pkt. III.3.4. Załącznik nr 7 - Oświadczenie Wykonawcy, że osoby wskazane w zał. nr 6 posiadają wymagane uprawnienia, jeśli ustawa nakłada obowiązek posiadania takich uprawnień zgodne z podanym wzorem Oświadczenie o kwalifikacjach technicznych. UWAGA: Do oferty należy dołączyć osobne oświadczenie dla każdej osoby wskazanej w zał. nr 6. Załącznik nr 8 - Wykaz dokumentów zastrzeżonych, jako tajne. Objęte wykazem dokumenty stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa Wykonawca zamieści w oddzielnej kopercie. Brak załącznika oznaczać będzie, że wszystkie złożone przez Wykonawcę dokumenty są jawne i mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania. Załącznik nr 9 - Pisemne zobowiązanie podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b, jeśli Wykonawca polega na spełnieniu warunków udziału w postępowaniu przez te podmioty i podmioty oddają Wykonawcy do dyspozycji niezbędne zasoby na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Załącznik nr 10 - Pełnomocnictwo stosownie do postanowień zawartych w art. 23 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2. Stosownie do art. 8 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może zastrzec nie później niż w terminie składania ofert, które ze złożonych informacji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i nie mogą być udostępniane. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy. 3. Postanowienia w przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt. 1 załącznik nr 4, składa dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w ppkt. 1, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 3) W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu. 4. Wymagania ogólne dotyczące sporządzenia oferty 1) Wykonawcy powinni przedstawić oferty zgodne z wymaganiami specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Oferta winna zawierać wszystkie wymagane dokumenty, oświadczenia, załączniki i należy ją sporządzić na lub w oparciu o Wzór formularza oferty. Wykonawców obowiązuje wykorzystanie załączonych wzorów załączników. Wszystkie pola i pozycje tych wzorów winny być wypełnione. 2) Dokumenty, o których mowa w pkt 1 mogą być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez uprawnionych przedstawicieli Wykonawcy. 3) Ofertę składa się w formie pisemnej. 4) Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie ofert w postaci elektronicznej. 5) Oferta powinna być napisana w języku polskim, trwałą i czytelną techniką (np. na maszynie do pisania, komputerze, długopisem) w 1 egzemplarzu. Wszystkie dokumenty w języku obcym należy załączyć wraz z ich tłumaczeniem na język polski. 6) Oferta, załączniki, oświadczenia muszą być podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. Jeżeli zasady reprezentacji nie wynikają z przedłożonych dokumentów wymaga się złożenie dokumentu wskazującego osobę uprawnioną lub upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. 7) Wszystkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany powinny być parafowane przez osobę podpisującą ofertę. Ewentualne zmiany powinny być naniesione czytelnie. 8) Wykonawcy ponoszą wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i złożeniem oferty niezależnie od wyniku postępowania przetargowego. 9) Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 10) Wykonawca winien zgromadzić na własny koszt wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wszystkie koszty związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej ponosi samodzielnie Wykonawca. 5. Postanowienia w przypadku złożenia oferty wspólnej przez dwóch lub więcej Wykonawców, o których mowa w art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych 1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) Pełnomocnictwo do pełnienia takiej funkcji, wystawione zgodnie z wymogami prawa, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z Wykonawców winno być dołączone do oferty. 3) Przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółki cywilnej winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (art. 23 ust. 2 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych), ewentualnie przedłożyć umowę spółki lub Uchwałę Wspólników, określające zakres uprawnień do reprezentowania spółki przez wspólników (art. 865 KC). 4) Zgodnie z art. 141 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. 5) Dokumenty, oświadczenia, załączniki do oferty powinny być podpisane przez ustanowionego pełnomocnika. Dokumenty, oświadczenia, załączniki do oferty składane oddzielnie przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, powinny być podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, od którego pochodzą. 6) Kopie dokumentów i oświadczeń dotyczących każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę, którego dokument lub oświadczenie dotyczy. 7) Oferta winna być sporządzona wg następujących zasad: a) formularz oferty i załączniki nr 1, 2A, 8, 10 Wykonawcy występujący wspólnie składają jako jeden łączny, podpisany przez pełnomocnika, b) załączniki nr 3 i 4 winny pochodzić od każdego z podmiotów oddzielnie, c) załączniki nr 2B, 5, 6, 7, 9: Ponieważ oceniane będzie łączne doświadczenie, łączny potencjał kadrowy i kwalifikacje wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawców nie jest wymagane złożenie w/w dokumentów przez wszystkich Wykonawców lecz dokumenty te mają obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykażą spełnienie tego warunku łącznie. 6. Postanowienia w przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę polegającego na zasobach innych podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b ustawy prawo zamówień publicznych. 1) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. 2)W takim przypadku Wykonawca wskazuje w części B oświadczenia stanowiącego zał. nr 2 do oferty: a) warunek udziału w postępowaniu, którego spełnienie Wykonawca chce wykazać polegając na zasobach innego podmiotu, b) nazwę (firmę), siedzibę i adres podmiotu, c) zasoby oddane przez podmiot do dyspozycji Wykonawcy przy realizacji zamówienia, d) wskazanie części zamówienia, w której realizacji będzie uczestniczył podmiot, jeśli dotyczy to tego podmiotu. 3) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków określonych w pkt. III.3. polega na zasobach innych podmiotów, jest zobowiązany określić w części B zał. nr 2 warunek lub warunki udziału, dla spełnienia których powołuje się na zasoby innego podmiotu oraz dostarczyć odpowiedni dokument kwalifikujący do potwierdzenia ich spełnienia, określony w pkt. III.3. złożony przez ten podmiot i dotyczący tego podmiotu. 4) Powołując się na spełnianie warunku udziału w postępowaniu przez inny podmiot, Wykonawca jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia i w tym celu ma obowiązek przedstawić zobowiązanie podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów stanowiące zał. nr 9. Z zobowiązania podmiotu musi wynikać jednoznacznie, iż podmiot udostępni na okres niezbędny do korzystania przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia te zasoby, na których udostępnienie powołuje się Wykonawca wykazując spełnianie warunku udziału w postępowaniu, ponadto zobowiązanie podmiotu musi konkretnie dotyczyć przedmiotowego zamówienia. Jeśli podmiot ma uczestniczyć w realizacji części zamówienia, w oświadczeniu podmiotu musi się znaleźć stosowne zobowiązanie do takiego uczestniczenia i określenie jego zakresu. 5) Jeśli ofertę składają Wykonawcy występujący wspólnie, część B oświadczenia stanowiącego zał. nr 2 wypełnia ten z Wykonawców, który powołuje się na spełnianie warunku przez inny podmiot. 6) Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu, określonych w pkt. III.3, dotyczące podmiotu, na którego sytuację powołuje się Wykonawca, winny być podpisane przez ten podmiot, zaś kopie dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez podmiot, którego dokument dotyczy. 7. Warunki udziału w postępowaniu: W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy: a) Posiadający uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, b) Posiadający wiedzę i doświadczenie zapewniające należyte wykonanie zamówienia, c) Dysponujący odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, d) Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej należyte wykonanie zamówienia, e) Niepodlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych, f) Którzy wykażą spełnianie warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i ustawie - Prawo Zamówień Publicznych, g) Którzy złożą ofertę wraz z wymaganymi dokumentami, załącznikami oraz oświadczeniami.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartych w następujących przypadkach: 1) zmiany przepisów prawnych dotyczących przedmiotu umowy, jeżeli zmiana przepisów wymaga zmiany postanowień umowy, 2) sytuacji niezależnych od stron umowy, 3) ograniczenia zakresu umowy, 4) wydłużenia terminu realizacji umowy wraz z konsekwencjami z tego wynikającymi, gdy: a) wystąpią przerwy w wykonaniu umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, b) wystąpią opóźnienia wynikające z ponadprzeciętnego czasu trwania procedur administracyjnych, mających wpływ na termin wykonania. 2. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 1 Wykonawca zwróci się do Zamawiającego z wnioskiem o dokonanie zmiany zawierającym stosowne uzasadnienie dokonania zmian umowy w tym zakresie. 3. Zamawiający po zapoznaniu się z uzasadnieniem i przy uwzględnieniu okoliczności sprawy dokona oceny zasadności zmiany umowy. 4. Zmiana ustalonego w umowie wynagrodzenia nastąpi, gdy zaistnieją zdarzenia objęte regulacją § 3 ust. 4 i § 4 umowy (zmiana podatku VAT i ograniczenie zakresu umowy).

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: PZMiUW Rzeszów, ul. Hetmańska 9 - pok. 122 - odbiór osobisty lub przesłanie pocztą - za odpłatnością 0,15 zł za stronę formatu A-4

Data składania wniosków, ofert: 26/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
budynek PZMiUW Rzeszów, ul. Hetmańska 9 - pok. nr 222 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1) Miejsce i termin otwarcia ofert: Sala konferencyjna (II piętro budynku PZMiUW, Rzeszów, ul. Hetmańska 9) w dniu 26.04.2010 r. o godz. 09:00. 2) Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami: Krystyna Norek - Zając - PZMiUW Rzeszów, tel. 017 853 74 18 3) Zamówienie nie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

140189 / 2015-09-24 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego pn.: Zabezpieczenie przed powodzią terenów zlokalizowanych w zlewni potoku Młynówka na terenie gminy Miasto Rzeszów oraz Gminy Krasne, woj. podkarpackie wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji i decyzji o pozwoleniu na budowę.

4943 / 2015-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Przeworsk (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu wykonawczego w zakresie: - przebudowy dróg poscaleniowych (transportu rolnego) wraz z przepustami pod drogami i zjazdami do działek, - renowacji rowów melioracyjnych, - rekultywacji gruntów dla projektu Scalenie gruntów wsi Chałupki, gm. Przeworsk na obszarze 191,7848 ha

63172 / 2009-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tarnobrzeski - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie Dokumentacji Projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1090R relacji Trześń - Grębów

26100 / 2016-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przedłużenie ulicy Powstańców Warszawy w Mielcu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Witosa do skrzyżowania z ulicą Inwestorów

162425 / 2015-11-06 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jedn. budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego pn.:Babulówka- rozbudowa obwałowań: lewy w km 2+200-6+600, prawy w km 2+000-6+584 na terenie miejscowości Dymitrów Duży, gm. Baranów Sandomierski wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji

351316 / 2015-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zaklików - Zaklików (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadań inwestycyjnych: - budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Zaklików - rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Zaklikowie ul. Belkowszczyzna

158769 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Przeworsk (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu wykonawczego: - przebudowy dróg poscaleniowych (transportu rolnego) wraz z przepustami pod drogami i zjazdami do działek o łącznej długości 24,10 km - renowacji rowów melioracyjnych o łącznej długości 6,3 km - rekultywacji gruntów - powierzchnia 10 ha dla projektu Scalenie gruntów wsi Pełnatycze, gm. Zarzecze na obszarze 533,89 ha w ramach działania Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013

191347 / 2011-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Przeworsk (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu wykonawczego - przebudowy dróg poscaleniowych (transportu rolnego) wraz z przepustami pod drogami i zjazdami do działek o łącznej długości 11,8 km, - renowacji rowów melioracyjnych o łącznej długości 5,7 km, - rekultywacji gruntów - powierzchnia 20 ha dla projektu Scalenie gruntów wsi Łopuszka Mała, gm. Kańczuga na obszarze 340,41 w ramach działania Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013

122330 / 2016-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Remont ogrodzenia oraz zagospodarowanie ogrodów przedszkolnych przy Przedszkolu Miejskim nr 13 w Mielcu przy ul. Łukasiewicza 1B

227288 / 2015-09-02 - Inny: Wojew. samorząd. jedn. organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej (jedn.budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Koncepcja rozwiązań technicznych zabezpieczenia przed powodzią terenu m. Jarosławia poprzez zmianę parametrów hydraulicznych koryta pot. Szewnia - Miłka w km od 16+115 do 16+700.

70576 / 2012-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie Projektu pn.: Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego na wykonanie stanowiska pompowego usytuowanego w pobliżu śluzy wałowej na prawym brzegu rzeki Wisłoki w ciągu rowu melioracji wodnych szczegółowych Pod Pagórki

219381 / 2014-10-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
1.1. Uzupełniająca analiza i prognoza ruchu dla obwodnicy Stalowej Woli, jako drogi jednojezdniowej, 1.2. Uzupełniający zakres dokumentacji geologicznej objętej umową podstawową z dostosowaniem do minimalnej ilości otworów badawczych określonej w Instrukcji badań podłoża gruntowego budowli drogowych i mostowych.

239754 / 2013-06-21 - Inny: Wojew. samorząd. jedn. organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej (jedn.budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie pięcioletniej oceny stanu technicznego jazu na rzece Sanna w km 31+489 (29+540 kilometraż według starej ewidencji) wraz ze zbiornikiem wodnym w miejscowości Zaklików, gmina Zaklików, powiat stalowowolski, województwo podkarpackie

281272 / 2012-08-01 - Inny: Wojewódzka samorządowa jedn. org. nieposiadająca osobowości prawnej (jednostka budżetowa)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego poprzedzonego wielowariantową koncepcją pn.: Optymalna metoda zarządzania ryzykiem powodziowym rz. Wisłoki w km rzeki od 27+000 do 34+000 i potoku Kiełkowskiego ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Kiełków, woj. podkarpackie wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji lub pozwolenia na budowę dla wybranego wariantu.

349666 / 2013-08-29 - Inny: Wojew. samorząd. jedn. organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej (jedn.budżet.)

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie pięcioletniej oceny stanu technicznego jazu na rzece Sanna w km 31+489 (29+540 kilometraż według starej ewidencji) wraz ze zbiornikiem wodnym w miejscowości Zaklików, gmina Zaklików, powiat stalowowolski, województwo podkarpackie

248784 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na przebudowę odcinków drogi wojewódzkiej wraz z obiektami mostowymi w miejscowości Liskowate: Zadanie Nr 1 - przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 890 Kuźmina - Krościenko wraz z mostem przez potok bez nazwy w m. Liskowate w km 21+932÷22+072, Zadanie Nr 2 - przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 890 Kuźmina - Krościenko wraz z mostem przez potok Karaszyl w m. Liskowate w km 22+155÷22+285

21852 / 2012-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn. Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego na wykonanie stanowiska pompowego usytuowanego w pobliżu śluzy wałowej na prawym brzegu rzeki Wisłoki w ciągu rowu melioracji wodnych szczegółowych Rżyska.

181205 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji p.n. Wariantowa koncepcja ochrony przed powodzią i racjonalnej gospodarki zasobami wodnymi zlewni rowu Trześń Główna, uwzględniająca potrzeby przyjęcia większych ilości wód opadowych i roztopowych z obszarów przemysłowych (Obszar B - tereny osiedla Wojsław usytuowane w Gminie Miejskiej Mielec).

315293 / 2011-12-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie Koncepcji Technicznej ujęcia wody pitnej i wodociągu doprowadzającego do Stacji Uzdatniania Wody w Woli Małej w ilości 40,9 m3/h

162433 / 2010-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji p.n. Wariantowa koncepcja ochrony przed powodzią zlewni potoku Jaślańsko-Chorzelowskiego oraz rowu Trześń Główna, uwzględniająca potrzeby przyjęcia większych ilości wód opadowych i roztopowych z obszarów przemysłowych A (tereny lotniska) oraz B (tereny osiedla Wojsław) usytuowanych na terenie Gminy Miejskiej Mielec.