Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

396858 / 2014-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Borki (Borki)

Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Borki

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
1)odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, w tym miejsc publicznych, w szczególności placów, ulic, przystanków, na terenie gminy Borki z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - przemysłowych i poprzemysłowych. Obowiązywać będzie system mieszany workowo- pojemnikowy.
2)zapewnienie mieszkańcom gminy Borki worków na odpady komunalne na warunkach opisanych w niniejszej specyfikacji.
3)zorganizowanie, prowadzenie, wyposażenie w niezbędny sprzęt i urządzenia (wynikające z obowiązujących przepisów) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK); do zorganizowania PSZOK-u Zamawiający może udostępnić teren, na zasadach umowy dzierżawy, z możliwością zaadaptowania istniejących pomieszczeń, koszt dzierżawy zgodnie z ceną określoną Zarządzeniem Nr 79 Wójta Gminy Borki z 31.12.2004 r., tj. 6 zł miesięcznie za 1 m2. 4) zorganizowanie (w systemie akcyjnym) dwukrotnie w ciągu roku odbioru odpadów z terenu nieruchomości na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy tj.: zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon , styropianu budowlanego i opakowaniowego.
5)zagospodarowanie odpadów przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych /PSZOK/ i formach akcyjnych. Zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w PSZOK będzie się odbywało poprzez przekazanie do instalacji przetwarzania odpadów, z którym Wykonawca zawrze umowę i przedstawi ją przed zawarciem umowy na przedmiotowe zamówienie. Odpady komunalne z PSZOK powinny być zagospodarowane w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 z późn.zm.) oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Borki, zwanym dalej Uchwałą.
6)transport odpadów odebranych w trybie pkt 1 (poza przyjętymi w PSZOK) do instalacji zastępczej, tj. Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych Adamki w Białej /ZZOK/. 7) transport odpadów przyjętych w PSZOK oraz podczas zbiórek akcyjnych do instalacji, z którą Wykonawca zawarł umowę o ich zagospodarowanie.
2. Koszty wszystkich powyższych świadczeń ponosi Wykonawca, a zaoferowana przez niego cena uwzględnia w swej kalkulacji te koszty.
3. Usługa odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, w tym miejsc publicznych /w szczególności placów, ulic, przystanków/ na terenie Gminy Borki, obejmuje, z zastrzeżeniem ust. 4, odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z Uchwałą) następujących frakcji odpadów:
a) 200301 - Niesegregowane odpady komunalne, (wszystkie poza tymi można zawieźć do PSZOK)
b) 150106 - Zmieszane odpady opakowaniowe z: papieru, tektury, tworzyw sztucznych, metalu,
c) opakowania wielomateriałowe oraz papier nieopakowaniowy i tektura,
d) 150107 - Opakowania ze szkła,
e) 200201 - Odpady ulegające biodegradacji ,
f) 100101 - Popioły paleniskowe,
g) 200199 - inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny,
4. W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) będą przyjmowane nieodpłatnie następujące grupy odpadów, które zostaną dostarczone do punktu własnym kosztem i staraniem:
1) Zużyty i zbędny sprzęt elektryczny i elektroniczny.
2) Baterie i akumulatory.
3) Przeterminowane i zbędne leki.
4) Chemikalia (farby, lakiery, impregnaty, rozpuszczalniki itp.) oraz opakowania po nich.
5) Środki ochrony roślin, ich pozostałości i opakowania po nich.
6)Opakowania po nawozach i ich pozostałości.
7)Świetlówki, żarówki, lampy fluorescencyjne.
8) Opony.
9)Złom metali z odpadów pochodzących z gospodarstw domowych.
10)Oleje i smary.
11) Odpady gabarytowe, bez względu na ilość materiałów, z których są zbudowane, a których gabaryty nie pozwalają na umieszczenie ich w pojemnikach lub workach przeznaczonych do odbioru frakcji zmieszanej lub frakcji z selektywnej zbiórki.
12) Gruz i materiały z remontów i rozbiórek, z wyjątkiem materiałów zawierających azbest.
5. W PSZOK poza odpadami wymienionymi w pkt. 4 (przyjmowane są w ramach opłaty wszystkie rodzaje odpadów zbieranych selektywnie, wymienione w pkt. 3 b)-g), w okresach pomiędzy wyznaczonymi i ogłoszonymi terminami zbiórki z nieruchomości, jeśli sytuacja właściciela nieruchomości tego wymaga. PSZOK powinien funkcjonować przez cały okres obowiązywania umowy, 1 dzień w tygodniu uzgodniony z Zamawiającym w godz. od 900 do 1700. Obsługa PSZOK winna być przeszkolona, posiadać wiedzę na temat zasad segregacji odpadów obowiązującej na terenie Gminy Borki.
6. Wszystkie rodzaje odpadów z pkt 3 i 4 przyjmowane są w PSZOK w ilościach faktycznie powstałych w gospodarstwach domowych, niewskazujących na ich przemysłowy, usługowy oraz produkcyjny charakter.
7. Wykonawca dbać będzie o czystość i porządek na terenie PSZOK i terenie bezpośrednio przyległym, a zebrane odpady winne być na bieżąco po zapełnieniu kontenerów/pojemników przekazywane do instalacji.
8. Wykonawca przekazywać będzie informację miesięczną, do 5-tego dnia następnego miesiąca z PSZOK, zawierającą: wykaz posesji, z których dostarczono odpady, ich rodzaj i ilość oraz sposób zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji do której zostały przekazane.
9. Wykonawca zapewnia worki do gromadzenia odpadów w sposób selektywny, przy każdym odbiorze w takiej samej ilości i rodzaju, jakie zostały odebrane.
10. Szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów w okresie trwania zamówienia (24 m-ce) to 1300 ton. Ilość odpadów podana powyżej jest orientacyjna i wynika ze sprawozdań za lata ubiegłe i bieżących szacunków. Wielkości te podane są w celu sporządzenia oferty. Na terenie Zamawiającego występuje około 1601 nieruchomości objętych systemem (6300 mieszkańców), a orientacyjna długość trasy przejazdu śmieciarki przy jednej zbiórce obejmującej wszystkie nieruchomości to 200 km. Z 1312 nieruchomości zadeklarowało formę selektywną, a 289 zadeklarowało niesegregowane odpady. Zmiana ilości wskazanych w zdaniach poprzednich w okresie obowiązywania umowy nie ma wpływu na zmianę ceny jednostkowej.
11. Odbieranie odpadów selektywnych i niesegregowanych odpadów komunalnych zgromadzonych przez właścicieli nieruchomości w pojemnikach i workach, w miejscach publicznych w pojemnikach zewnętrznych i koszach, następować będzie według ustalonego harmonogramu sporządzonego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zamawiającego (Zamawiający wymaga opracowania harmonogramu odbioru przed podpisaniem umowy, który to harmonogram stanowić będzie załącznik do umowy), z częstotliwością:
1) niesegregowane odpady komunalne -1 raz w miesiącu,
2) zmieszane odpady opakowaniowe - 1 raz w miesiącu,
3) opakowania ze szkła - 1 raz w kwartale,
4) odpady ulegające biodegradacji - w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2 razy w miesiącu a od 1 października do 31 marca 1 raz w miesiącu,
5) popioły paleniskowe - 4 razy w roku,
6) inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny - 1 raz w miesiącu.
7) pojemniki zewnętrzne, kosze uliczne - 2 razy w miesiącu i na każdorazowe zlecenie Zamawiającego.
8) Wykonawca w wyjątkowych sytuacjach ma obowiązek odbierać, na zgłoszenie Zamawiającego, odpadów poza ustalonym harmonogramem, jeżeli odpady te zostaną zebrane i zgromadzone na nieruchomości w terminach innych niż przewiduje termin ich odbioru, a zagraża to bezpieczeństwu życia i zdrowia mieszkańców.
12. Odbiór odpadów z cmentarzy następować będzie każdorazowo po zgłoszeniu przez Zamawiającego.
13. Poniżej przedstawiono formę i metodę gromadzenia i przekazywania odpadów (pojemniki i worki):
1) niesegregowane odpady komunalne - pojemnik 120 l,
2) zmieszane odpady opakowaniowe - worek przezroczysty koloru żółtego pojemność 60 l,
3) opakowania ze szkła - worek koloru zielonego pojemności 60 l,
4) odpady ulegające biodegradacji - worek biodegradowalny koloru brązowego pojemności 60 l,
5) popioły paleniskowe - pojemnik 120 l,
6) inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny- pojemnik 120 l,
7) odpady z miejsc publicznych (place, ulice, przystanki) - kosze metalowe mocowane do podłoża o pojemności 40 l.
Wszystkie rodzaje worków do gromadzenia odpadów winne być wykonane z folii LDPE z nadrukiem określających grupę odpadów w kolorystyce wskazanej powyżej.
14. Odbiór odpadów selektywnych od mieszkańców gminy, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów prowadzony będzie według następujących zasad:
1) Odpady selektywne i odpady zmieszane będą odbierane w różne dni, nie dopuszczając do zmieszania poszczególnych rodzajów odpadów. Poszczególne frakcje odpadów selektywnie zbieranych winne być odbierane w różne dni.
2) Wykonawca sprawdzi losowo, lecz nie mniej niż 5 na 100 nieruchomości, worki z odpadami selektywnie zbierane pod kątem rzetelności segregacji odpadów przez mieszkańców. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru wszystkich odpadów zmieszanych oraz selektywnie zebranych. W przypadku stwierdzenia niewłaściwej segregacji Wykonawca przyjmuje te odpady, jako zmieszane. Przed zakwalifikowaniem odpadów selektywnych do zmieszanych w wypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca sporządza na tę okoliczność dokumentację (np. oświadczenie, dokumentację fotograficzną) i przekazuje Zamawiającemu. Uchylanie się od obowiązku zgłaszania Zamawiającemu informacji dotyczącej zaistniałych nieprawidłowości w sposobie segregacji odpadów będzie stanowić naruszenie postanowień umowy.
15. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje dwukrotny w ciągu roku odbiór odpadów z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, styropianu budowlanego i opakowaniowego. Termin zbiórki i odbioru zostanie podany przez Zamawiającego z miesięcznym wyprzedzeniem.
16. Jeżeli w toku realizacji zamówienia nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie pojemników wynikłe z winy Wykonawcy, ich naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy, na jego koszt.
17. Wymagania w zakresie transportu odpadów :
1) Wielkość i rodzaj samochodów odbierających odpady należy dostosować do rodzaju odbieranych odpadów oraz terenu, z którego będą one odbierane.
2) Orientacyjna długość tras komunikacyjnych odbioru odpadów wynosi 200 km.
3) Wykonawca przed złożeniem oferty, jeżeli uzna to za konieczne może zapoznać się z terenem, na którym działalność będzie prowadzona.
4) Zamawiający nie dopuszcza odbierania odpadów komunalnych zleconych przez Zamawiającego wspólnie z jakimikolwiek innymi odpadami niewiadomego pochodzenia, z działalności gospodarczej lub z innych gmin.
5) Wykonawca nie może łączyć selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz łączyć ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
6) Wykonawca zdaje odpady do instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych w ZZOK Adamki w Białej lub innych instalacjach w zakresie odpadów odebranych z PSZOK oraz zbiórek akcyjnych. Fakt ten udokumentowany zostanie poprzez przedstawienie zamawiającemu raz w miesiącu dokumentów potwierdzających odebranie odpadów poprzez przekazanie Kart przekazania odpadów. Zagospodarowanie odpadów w ZZOK nie stanowi przedmiotu umowy. Koszt związany z zagospodarowaniem odpadów ponosi Zamawiający na podstawie umowy ZZOK Adamki w Białej.
7)Wykonawca ponosi odpowiedzialność za nieprawidłową ocenę dotyczącą kwalifikowania odpadów komunalnych i w przypadku zakwestionowania odbioru ich przez ZZOK Adamki w Białej winien je odpowiednio posegregować. Wykonawca ponosi wszelkie, powstałe w związku z powyższym koszty.
8)Wykonawca ma obowiązek zabezpieczenia przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę.
18. Wykonawca przekaże Zamawiającemu:
1) comiesięczny raport z systemu GPS, zamontowanego w pojazdach przeznaczonych do zbierania odpadów, dokumentujący przebieg pracy pojazdów na terenie gmina - ZZOK w Adamkach, do 5-tego dnia następnego miesiąca;
2) przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu sprawozdania okresowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 630 z późn. zm.).
3) Wykonawca będzie przygotowywał sprawozdania kwartalne zgodnie ze wzorem z Rozporządzenia i przekazywał Zamawiającemu w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
19. W zakresie wymagań dot. worków na odpady komunalne zbierane selektywnie i odbierane bezpośrednio z nieruchomości, Wykonawca zobowiązany jest do:
1) zaopatrywania właścicieli nieruchomości w worki na odpady zbierane selektywnie na zasadach określonych w SIWZ i Uchwałą;
2) uzupełnianie po każdorazowym odbiorze odpadów od właścicieli nieruchomości worków do selektywnego zbierania poprzez pozostawienie przy wejściu na nieruchomość nowych worków w ilości odpowiadającej liczbie odebranych worków.
3) worki na odpady komunalne przekazywane przez Wykonawcę mieszkańcom, winny zawierać napis określający rodzaj i frakcję odpadów, dla których są przeznaczone,

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 396858

Data publikacji: 2014-12-03

Nazwa: Gmina Borki

Ulica: ul. II Armii WP 41

Numer domu: 41

Miejscowość: Borki

Kod pocztowy: 21-345

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 081 8574208

Numer faxu: 081 8574229

Adres strony internetowej: www.ugborki.bip.lubelskie.pl

Regon: 43101988500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Borki

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
1)odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, w tym miejsc publicznych, w szczególności placów, ulic, przystanków, na terenie gminy Borki z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - przemysłowych i poprzemysłowych. Obowiązywać będzie system mieszany workowo- pojemnikowy.
2)zapewnienie mieszkańcom gminy Borki worków na odpady komunalne na warunkach opisanych w niniejszej specyfikacji.
3)zorganizowanie, prowadzenie, wyposażenie w niezbędny sprzęt i urządzenia (wynikające z obowiązujących przepisów) Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK); do zorganizowania PSZOK-u Zamawiający może udostępnić teren, na zasadach umowy dzierżawy, z możliwością zaadaptowania istniejących pomieszczeń, koszt dzierżawy zgodnie z ceną określoną Zarządzeniem Nr 79 Wójta Gminy Borki z 31.12.2004 r., tj. 6 zł miesięcznie za 1 m2. 4) zorganizowanie (w systemie akcyjnym) dwukrotnie w ciągu roku odbioru odpadów z terenu nieruchomości na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy tj.: zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon , styropianu budowlanego i opakowaniowego.
5)zagospodarowanie odpadów przyjętych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych /PSZOK/ i formach akcyjnych. Zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w PSZOK będzie się odbywało poprzez przekazanie do instalacji przetwarzania odpadów, z którym Wykonawca zawrze umowę i przedstawi ją przed zawarciem umowy na przedmiotowe zamówienie. Odpady komunalne z PSZOK powinny być zagospodarowane w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 z późn.zm.) oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Borki, zwanym dalej Uchwałą.
6)transport odpadów odebranych w trybie pkt 1 (poza przyjętymi w PSZOK) do instalacji zastępczej, tj. Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych Adamki w Białej /ZZOK/. 7) transport odpadów przyjętych w PSZOK oraz podczas zbiórek akcyjnych do instalacji, z którą Wykonawca zawarł umowę o ich zagospodarowanie.
2. Koszty wszystkich powyższych świadczeń ponosi Wykonawca, a zaoferowana przez niego cena uwzględnia w swej kalkulacji te koszty.
3. Usługa odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, w tym miejsc publicznych /w szczególności placów, ulic, przystanków/ na terenie Gminy Borki, obejmuje, z zastrzeżeniem ust. 4, odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z Uchwałą) następujących frakcji odpadów:
a) 200301 - Niesegregowane odpady komunalne, (wszystkie poza tymi można zawieźć do PSZOK)
b) 150106 - Zmieszane odpady opakowaniowe z: papieru, tektury, tworzyw sztucznych, metalu,
c) opakowania wielomateriałowe oraz papier nieopakowaniowy i tektura,
d) 150107 - Opakowania ze szkła,
e) 200201 - Odpady ulegające biodegradacji ,
f) 100101 - Popioły paleniskowe,
g) 200199 - inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny,
4. W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) będą przyjmowane nieodpłatnie następujące grupy odpadów, które zostaną dostarczone do punktu własnym kosztem i staraniem:
1) Zużyty i zbędny sprzęt elektryczny i elektroniczny.
2) Baterie i akumulatory.
3) Przeterminowane i zbędne leki.
4) Chemikalia (farby, lakiery, impregnaty, rozpuszczalniki itp.) oraz opakowania po nich.
5) Środki ochrony roślin, ich pozostałości i opakowania po nich.
6)Opakowania po nawozach i ich pozostałości.
7)Świetlówki, żarówki, lampy fluorescencyjne.
8) Opony.
9)Złom metali z odpadów pochodzących z gospodarstw domowych.
10)Oleje i smary.
11) Odpady gabarytowe, bez względu na ilość materiałów, z których są zbudowane, a których gabaryty nie pozwalają na umieszczenie ich w pojemnikach lub workach przeznaczonych do odbioru frakcji zmieszanej lub frakcji z selektywnej zbiórki.
12) Gruz i materiały z remontów i rozbiórek, z wyjątkiem materiałów zawierających azbest.
5. W PSZOK poza odpadami wymienionymi w pkt. 4 (przyjmowane są w ramach opłaty wszystkie rodzaje odpadów zbieranych selektywnie, wymienione w pkt. 3 b)-g), w okresach pomiędzy wyznaczonymi i ogłoszonymi terminami zbiórki z nieruchomości, jeśli sytuacja właściciela nieruchomości tego wymaga. PSZOK powinien funkcjonować przez cały okres obowiązywania umowy, 1 dzień w tygodniu uzgodniony z Zamawiającym w godz. od 900 do 1700. Obsługa PSZOK winna być przeszkolona, posiadać wiedzę na temat zasad segregacji odpadów obowiązującej na terenie Gminy Borki.
6. Wszystkie rodzaje odpadów z pkt 3 i 4 przyjmowane są w PSZOK w ilościach faktycznie powstałych w gospodarstwach domowych, niewskazujących na ich przemysłowy, usługowy oraz produkcyjny charakter.
7. Wykonawca dbać będzie o czystość i porządek na terenie PSZOK i terenie bezpośrednio przyległym, a zebrane odpady winne być na bieżąco po zapełnieniu kontenerów/pojemników przekazywane do instalacji.
8. Wykonawca przekazywać będzie informację miesięczną, do 5-tego dnia następnego miesiąca z PSZOK, zawierającą: wykaz posesji, z których dostarczono odpady, ich rodzaj i ilość oraz sposób zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji do której zostały przekazane.
9. Wykonawca zapewnia worki do gromadzenia odpadów w sposób selektywny, przy każdym odbiorze w takiej samej ilości i rodzaju, jakie zostały odebrane.
10. Szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów w okresie trwania zamówienia (24 m-ce) to 1300 ton. Ilość odpadów podana powyżej jest orientacyjna i wynika ze sprawozdań za lata ubiegłe i bieżących szacunków. Wielkości te podane są w celu sporządzenia oferty. Na terenie Zamawiającego występuje około 1601 nieruchomości objętych systemem (6300 mieszkańców), a orientacyjna długość trasy przejazdu śmieciarki przy jednej zbiórce obejmującej wszystkie nieruchomości to 200 km. Z 1312 nieruchomości zadeklarowało formę selektywną, a 289 zadeklarowało niesegregowane odpady. Zmiana ilości wskazanych w zdaniach poprzednich w okresie obowiązywania umowy nie ma wpływu na zmianę ceny jednostkowej.
11. Odbieranie odpadów selektywnych i niesegregowanych odpadów komunalnych zgromadzonych przez właścicieli nieruchomości w pojemnikach i workach, w miejscach publicznych w pojemnikach zewnętrznych i koszach, następować będzie według ustalonego harmonogramu sporządzonego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zamawiającego (Zamawiający wymaga opracowania harmonogramu odbioru przed podpisaniem umowy, który to harmonogram stanowić będzie załącznik do umowy), z częstotliwością:
1) niesegregowane odpady komunalne -1 raz w miesiącu,
2) zmieszane odpady opakowaniowe - 1 raz w miesiącu,
3) opakowania ze szkła - 1 raz w kwartale,
4) odpady ulegające biodegradacji - w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2 razy w miesiącu a od 1 października do 31 marca 1 raz w miesiącu,
5) popioły paleniskowe - 4 razy w roku,
6) inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny - 1 raz w miesiącu.
7) pojemniki zewnętrzne, kosze uliczne - 2 razy w miesiącu i na każdorazowe zlecenie Zamawiającego.
8) Wykonawca w wyjątkowych sytuacjach ma obowiązek odbierać, na zgłoszenie Zamawiającego, odpadów poza ustalonym harmonogramem, jeżeli odpady te zostaną zebrane i zgromadzone na nieruchomości w terminach innych niż przewiduje termin ich odbioru, a zagraża to bezpieczeństwu życia i zdrowia mieszkańców.
12. Odbiór odpadów z cmentarzy następować będzie każdorazowo po zgłoszeniu przez Zamawiającego.
13. Poniżej przedstawiono formę i metodę gromadzenia i przekazywania odpadów (pojemniki i worki):
1) niesegregowane odpady komunalne - pojemnik 120 l,
2) zmieszane odpady opakowaniowe - worek przezroczysty koloru żółtego pojemność 60 l,
3) opakowania ze szkła - worek koloru zielonego pojemności 60 l,
4) odpady ulegające biodegradacji - worek biodegradowalny koloru brązowego pojemności 60 l,
5) popioły paleniskowe - pojemnik 120 l,
6) inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny- pojemnik 120 l,
7) odpady z miejsc publicznych (place, ulice, przystanki) - kosze metalowe mocowane do podłoża o pojemności 40 l.
Wszystkie rodzaje worków do gromadzenia odpadów winne być wykonane z folii LDPE z nadrukiem określających grupę odpadów w kolorystyce wskazanej powyżej.
14. Odbiór odpadów selektywnych od mieszkańców gminy, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów prowadzony będzie według następujących zasad:
1) Odpady selektywne i odpady zmieszane będą odbierane w różne dni, nie dopuszczając do zmieszania poszczególnych rodzajów odpadów. Poszczególne frakcje odpadów selektywnie zbieranych winne być odbierane w różne dni.
2) Wykonawca sprawdzi losowo, lecz nie mniej niż 5 na 100 nieruchomości, worki z odpadami selektywnie zbierane pod kątem rzetelności segregacji odpadów przez mieszkańców. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru wszystkich odpadów zmieszanych oraz selektywnie zebranych. W przypadku stwierdzenia niewłaściwej segregacji Wykonawca przyjmuje te odpady, jako zmieszane. Przed zakwalifikowaniem odpadów selektywnych do zmieszanych w wypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca sporządza na tę okoliczność dokumentację (np. oświadczenie, dokumentację fotograficzną) i przekazuje Zamawiającemu. Uchylanie się od obowiązku zgłaszania Zamawiającemu informacji dotyczącej zaistniałych nieprawidłowości w sposobie segregacji odpadów będzie stanowić naruszenie postanowień umowy.
15. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje dwukrotny w ciągu roku odbiór odpadów z terenu nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, styropianu budowlanego i opakowaniowego. Termin zbiórki i odbioru zostanie podany przez Zamawiającego z miesięcznym wyprzedzeniem.
16. Jeżeli w toku realizacji zamówienia nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie pojemników wynikłe z winy Wykonawcy, ich naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy, na jego koszt.
17. Wymagania w zakresie transportu odpadów :
1) Wielkość i rodzaj samochodów odbierających odpady należy dostosować do rodzaju odbieranych odpadów oraz terenu, z którego będą one odbierane.
2) Orientacyjna długość tras komunikacyjnych odbioru odpadów wynosi 200 km.
3) Wykonawca przed złożeniem oferty, jeżeli uzna to za konieczne może zapoznać się z terenem, na którym działalność będzie prowadzona.
4) Zamawiający nie dopuszcza odbierania odpadów komunalnych zleconych przez Zamawiającego wspólnie z jakimikolwiek innymi odpadami niewiadomego pochodzenia, z działalności gospodarczej lub z innych gmin.
5) Wykonawca nie może łączyć selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz łączyć ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
6) Wykonawca zdaje odpady do instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych w ZZOK Adamki w Białej lub innych instalacjach w zakresie odpadów odebranych z PSZOK oraz zbiórek akcyjnych. Fakt ten udokumentowany zostanie poprzez przedstawienie zamawiającemu raz w miesiącu dokumentów potwierdzających odebranie odpadów poprzez przekazanie Kart przekazania odpadów. Zagospodarowanie odpadów w ZZOK nie stanowi przedmiotu umowy. Koszt związany z zagospodarowaniem odpadów ponosi Zamawiający na podstawie umowy ZZOK Adamki w Białej.
7)Wykonawca ponosi odpowiedzialność za nieprawidłową ocenę dotyczącą kwalifikowania odpadów komunalnych i w przypadku zakwestionowania odbioru ich przez ZZOK Adamki w Białej winien je odpowiednio posegregować. Wykonawca ponosi wszelkie, powstałe w związku z powyższym koszty.
8)Wykonawca ma obowiązek zabezpieczenia przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę.
18. Wykonawca przekaże Zamawiającemu:
1) comiesięczny raport z systemu GPS, zamontowanego w pojazdach przeznaczonych do zbierania odpadów, dokumentujący przebieg pracy pojazdów na terenie gmina - ZZOK w Adamkach, do 5-tego dnia następnego miesiąca;
2) przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu sprawozdania okresowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 630 z późn. zm.).
3) Wykonawca będzie przygotowywał sprawozdania kwartalne zgodnie ze wzorem z Rozporządzenia i przekazywał Zamawiającemu w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
19. W zakresie wymagań dot. worków na odpady komunalne zbierane selektywnie i odbierane bezpośrednio z nieruchomości, Wykonawca zobowiązany jest do:
1) zaopatrywania właścicieli nieruchomości w worki na odpady zbierane selektywnie na zasadach określonych w SIWZ i Uchwałą;
2) uzupełnianie po każdorazowym odbiorze odpadów od właścicieli nieruchomości worków do selektywnego zbierania poprzez pozostawienie przy wejściu na nieruchomość nowych worków w ilości odpowiadającej liczbie odebranych worków.
3) worki na odpady komunalne przekazywane przez Wykonawcę mieszkańcom, winny zawierać napis określający rodzaj i frakcję odpadów, dla których są przeznaczone,

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905113005 (Usługi zbierania śmieci)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wymagane są:
1.Wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Wójta Gminy Borki.
2. Decyzja - zezwolenie na transport odpadów obejmująca odpady będące przedmiotem zamówienia.
Spełnia - nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę co najmniej 3 usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów w ilości nie mniejszej niż 600 ton w skali roku w okresie ostatnich trzech lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie. Spełnia - nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Wymagane jest posiadanie przez wykonawcę co najmniej dwóch specjalistycznych pojazdów do odbioru odpadów zmieszanych i co najmniej dwóch do zbieranych selektywnie oraz samochodu specjalistycznego bez funkcji kompaktującej. Wszystkie samochody winne być wyposażone w system GPS umożliwiający Zamawiającemu monitorowanie trasy odbioru i transportu do zakładu zagospodarowania odpadów.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Sytuacja ekonomiczna:
Wymagane jest przedstawienie polisy ubezpieczeniowej na kwotę ubezpieczenia nie mniejszą niż 300 000 zł w zakresie prowadzonej działalności.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: zatrudnienie osoby bezrobotnej

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugborki.bip.lubelskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Borki 21-345 Borki
ul. II Armii WP 41

Data składania wniosków, ofert: 11/12/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Borki ul. II Armii WP 41 pokój Nr 12 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

16887 / 2012-01-18 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4219 - Dęblin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wykonanie usługi odbioru, transportu, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów kuchennych ulegających biodegradacji - kod odpadu 20 01 08 z terenów administrowanych przez Jednostkę Wojskową Nr 4219 w Dęblinie - kompleksy wojskowe : Lotnisko, Twierdza - Nr 82/11/N,

180616 / 2011-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Dorohusk - Dorohusk (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Ogólne usługi gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dorohusk

208196 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Jarczów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Jarczów.

424362 / 2012-10-30 - Inny: Przedsiębiorstwo Komunalne

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. - Chełm (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa składowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie i nieselektywnie na wysypisku w miejscowości Srebrzyszcze

15671 / 2016-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Stanin - Stanin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Stanin.

127874 / 2016-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Głusk Dominów - Lublin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie zmieszanych i zbieranych selektywnie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Głusk oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w okresie od 01.07.2016 r. do 30.06.2017 r.

270145 / 2013-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stężyca - Stężyca (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości niezamieszkałych z terenu Gminy Stężyca .

163427 / 2012-07-26 - Inny: spółka z o.o. podmiot prawa handlowego

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Nowy Dom" sp. z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
wywóz odpadów komunalnych z nieruchomości zarządzanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego NOWY DOM Sp. z o.o. w Lublinie przy ul. Głębokiej 11 na terenie miasta Lublina

401624 / 2014-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzeszczany - Trzeszczany (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przetarg nieograniczony na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Trzeszczany

123996 / 2016-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dołhobyczów - Dołhobyczów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości z terenu Gminy Dołhobyczów w okresie od dnia 1 lipca 2016r. do dnia 31 grudnia 2016r.

225578 / 2013-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Trzebieszowie - Trzebieszów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Trzebieszów

164638 / 2011-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Dorohusk - Dorohusk (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Ogólne usługi gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dorohusk

42658 / 2016-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedrzwica Duża - Niedrzwica Duża (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (w tym zużytych opon) z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Niedrzwica Duża oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) zlokalizowanego na terenie oczyszczalni ścieków w Niedrzwicy Dużej przy ul. Górki

407610 / 2014-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wilkołaz - Wilkołaz Pierwszy (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Wilkołaz

210422 / 2014-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Goraj - Goraj (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Goraj

356550 / 2013-09-03 - Inny: Jednostka Wojskowa

41 Baza Lotnictwa Szkolnego - Dęblin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
wykonywanie usługi wywozu stałych odpadów komunalnych: niesegregowanych i segregowanych z kompleksów administrowanych przez 41 Bazę Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie - Nr 42/13/N

97697 / 2013-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Milanów - Milanów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w Gminie Milanów

422374 / 2014-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Kodeń - Kodeń (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkanych z terenu Gminy Kodeń w okresie od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2015 r

192514 / 2011-07-11 - Podmiot prawa publicznego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o. - Lublin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Realizacja usług sprzętowych świadczonych przy zastosowaniu spycharek gąsienicowych dla potrzeb eksploatacji Składowiska Odpadów w Rokitnie w okresie od 07.07.2011 r. do 30.11.2011r.