Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

114046 / 2010-04-22 - Administracja samorządowa / Gmina Pieńsk (Pieńsk)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-03-12 pod pozycją 69480. Zobacz ogłoszenie 69480 / 2010-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 114046

Data publikacji: 2010-04-22

Nazwa: Gmina Pieńsk

Ulica: ul. Bolesławiecka 29

Numer domu: 29

Miejscowość: Pieńsk

Kod pocztowy: 59-930

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 075 7786511/13

Numer faxu: 075 7786405

Regon: 23082147000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 69480

Data wydania biuletynu: 2010-03-12

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2010

Pozycja ogłoszenia: 69480

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ ULIC: ŚWIERCZEWSKIEGO,LEŚNEJ, PIASTOWSKIEJ I KRAŃCOWEJ W PIEŃSKU.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa deszczowej wraz z przykanalikami odprowadzającej ścieki deszczowe z rejonu ulic: Świerczewskiego,
Leśnej, Piastowskiej, Krańcowej w miejscowości Pieńsk, w skład której wchodzą odcinki kanalizacji grawitacyjnej. Prace budowlane dotyczą wykonania sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej.

1. WYTYCZENIE TRAS KANAŁÓW
Na planie sytuacyjno - wysokościowym. w skali 1:500 podano odległości studzienek kanalizacyjnych od charakterystycznych punktów terenowych.
Trasy projektowanych kanałów sanitarnych grawitacyjnych przebiegaj w pasach ulic;Świerczewskiego, Krańcowej, Leśnej i Piastowskiej. Średnice kolektorów wynoszę 200mm, natomiast średnice przykanalików wynoszą 160 mm.

2. ROBOTY ZIEMNE
Roboty ziemne wykonywać sprzętem mechanicznym oraz ręcznie. Zakłada się wykonanie wykopów 80 % mechanicznie i w 20% ręcznie. W miejscach gdzie trasa projektowanego kanału przebiega w odległości mniejszej niż 1,40 m od ściany budynków lub w miejscach skrzyżowań z innymi sieciami wykopy wykonywa ręcznie z zabezpieczeniem ścian szalunkami. Na pozostałych odcinkach, poza zbliżeniami do uzbrojenia podziemnego, wykopy wykonywa sprzętem mechanicznym ze skarpami o nachyleniu 1 : 1,5. Projektuje się wykopy szerokoprzestrzenne o szerokości dna wykopu 0,9 m zabezpieczone szalunkami. Krzyżujące się sieci uzbrojenia podziemnego podwiesza wykopie. Dla montażu studni rewizyjnych na kanałach należy wykonać wykopy obiektowe o wymiarach 2,5 x 2,5 m. Teren robót odpowiednio oznakować i zabezpieczyć. Do prac ziemnych należy przystąpić po uprzednim wyznaczeniu tras projektowanych kanałów przez uprawnionego geodetę zgodnie z planem syt.-wys. Sieci. Prace przy budowie sieci należy prowadzi w wykopie suchym, odwodnionym. W czasie wykonywania robót ziemnych należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić istniejącego uzbrojenia podziemnego. W miejscach przewidzianych kolizji prace ziemne należy wykonywać ręcznie. Przed przystąpieniem do prac ziemnych należy zawiadomić wszystkich użytkowników uzbrojenia podziemnego oraz użytkowników dróg. Po zakończeniu robót montażowych zasypkę rur i kanałów wykonać ręcznie do wysokości 30-50 cm ponad górną krawędź przewodu. Warstwa ziemi stanowiąca przykrycie przewodu powinna by pozbawiona kamieni, następne warstwy zasypywać co 20 cm z systematycznym zagęszczaniem, aż do poziomu terenu.
Odcinki przewodów ułożone powyżej strefy przemarzania gruntu, należy ocieplić warstwą maty Climaflex. Poza strefą niebezpieczną zasypywanie przewodów i kanałów można prowadzić mechanicznie wykorzystując grunt pozostały z wykopu bez kamieni i głazów. Na podstawie przeprowadzonych badań geotechnicznych gruntu nie przewiduje się odwodniania wykopów. W przypadku zaistnienia konieczności odwadniania wykopów na poszczególnych odcinkach należy prace te wykonać przez odpompowanie wody z wykopu pompą spalinową lub elektryczną o wydajności 30 m3/h z rurociągiem tłocznym. W celu rozliczenia rzeczywistego czasu pracy pomp odwadniających wykopy należy prowadzić dziennik czasu pracy pomp, w którym rzeczywisty czas pompowań potwierdzony będzie przez przedstawicieli Inwestora - Inspektor Nadzoru.

3. MATERIAŁ I MONTAŻ SIECI

3.1. KANALIZACJA DESZCZOWA
Projektowane kanały deszczowe należy wykonać z rur PP DN 300 i 250 mm SN 8 łączonych na uszczelkę gumową. Łączna długość projektowanych kanałów wyniesie 716,00 m w tym DN 300 - 268,50 m i DN 250 - 447,50. Montaż kanału rozpocząć od najniższego punktu co umożliwi w przypadku wystąpienia wód gruntowych jego systematyczne odwadnianie. Kanał należy układać na głębokości przewidzianej w projekcie, na podsypce piaskowej grub. 10 cm. W miejscu złączy kielichowych wykonywać dołki montażowe głębokości 5 cm. Ułożony odcinek rury kanałowej po uprzednim sprawdzeniu prawidłowości jej spadku wymaga wykonania obsypki ochronnej z piasku na wysokość 10 cm ponad wierzch rury. Obsypkę należy wykonać przy zachowaniu dostępności do dołków montażowych, które można zasypać po wykonaniu próby szczelności danego odcinka. Przykanaliki łączące kolektory z terenami poszczególnych posesji wykona z rur PP DN 160 SN 8 łączonych na uszczelkę gumową. Łączna długość przykanalików wyniesie 33,50
m. W przypadku wystąpienia wód gruntowych na trasie realizowanego odcinka kanału należy układać kanał w warstwie filtracyjnej o grubości 15 cm. wykonanej z pospółki lub klińca przykrytej warstw piasku o grubości 10 cm. Warstwa filtracyjna stanowi będzie wzmocnienie kanału. Wszystkie elementy betonowe : studzienki itp. należy zabezpieczyć przed korozją z zewnątrz powłoką bitumiczną z abizolu R + P lub przy pomocy NOVOBITU. Rodzaj zastosowanych studzienek oraz materiał, z którego należy wykonać przewody kanału zbiorczego i bocznego, zaznaczono na profilach podłużnych sieci kanalizacji deszczowej - grawitacyjnej.

3.2 ROBOTY MONTAŻOWE.
Wykonanie sieci kanalizacji deszczowej z rur i kształtek PP , SN 8 o średnicach 300 mm , 250 mm i 160 mm. Do budowy wszystkich kanałów zlokalizowanych w pasach jezdnych należy zastosować rury SN 8. Rury i kształtki należy ze sobą połączyć kielichowo za pomoc uszczelek gumowych. Łagodne zmiany kierunku oraz zmiany spadku należy wykonać przy wykorzystaniu dopuszczalnych zmian kierunków w miejscach połączeń kielichowych. Roboty montażowe należy prowadzi zgodnie z Warunkami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlano - Montażowych t. II Instalacje sanitarne i przemysłowe oraz wytycznymi producenta rur. Włączenie projektowanych kolektorów ściekowych do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Projektowany kanał deszczowy włączany będzie do istniejącej sieci kanalizacyjnej poprzez istniejącą studzienkę betonową o rzędnych 181,49/178,81 zlokalizowaną na
skrzyżowaniu ulic Sudeckiej i Świerczewskiego. W miejscu projektowanego włączenia projektowanego kanału do studzienki należy wykona otwór w płaszczu betonowym studni o średnicy min. 35 cm x 35 cm w którym należy osadzić i zabetonować typową kształtkę przejścia przez ścianę np. prod. Mabo Turlen nr kat. 021405 . Do betonowania używać
betonu hydrotechnicznego klasy B 20 z dodatkiem uszczelniającym.

3.3. PRÓBA SZCZELNOŚCI
Kanał przygotowany do próby szczelności powinien być zastabilizowany poprzez wykonanie obsypki piaskiem do wysokości 30 cm ponad wierzch rury , ubijanym warstwowo, z pozostawieniem połączeń rur i połączeń ze studzienkami nie zasypanych. Przeprowadzić próbę szczelności kanału grawitacyjnego na ekofiltrację napełniając kanał
od dołu ze studzienki położonej najniżej na badanym odcinku. Wodę należy doprowadzać powoli z otwartego zbiornika. Rurociąg z PVC poddaje się próbie ciśnienia 3,0 m słupa wody. Badany przewód powinien pozostać napełniony wodą przez 1 godz. Na złączach kielichowych nie powinny ukazywać się krople wody. Rurociąg uważa się za szczelny jeżeli ilość dopełnianej wody w czasie 15 min. nie wynosi więcej niż 0,02 dm3 /m2 powierzchni rury. W przypadku nieszczelności złącze należy wymienić a próbę powtórzyć. Przy wykonywaniu prób szczelności przestrzega norm BN-82/9192-06 i PN-81/B-10725. Temperatura zewnętrzna podczas próby nie może by niższa niż+1oC.

3.4. ZASYPKA KANAŁU
Przed zasypaniem kanału należy wykonać inwentaryzację geodezyjną. Zasypkę ponad warstwą ochronną wykonywać gruntem rodzimym zagęszczanym warstwowo i pozbawionym większych kamieni.
OCIEPLENIE
W miejscach w których projektowana sieć kanalizacyjna prowadzona jest powyżej głębokości przemarzania gruntu - 1,2 m p.p.t. zaprojektowano ocieplenie kanału w-w maty Climaflex o grub. 0,05 m .
OBIEKTY NA SIECI - SIEĆ KANALIZACYJNA
a/ STUDZIENKI KANALIZACYJNE
Zaprojektowano studzienki z betonowe o DN 1200mm. Studzienki betonowe wykonać zgodnie z PrPN-B-10729. Jako płytę denną studzienek należy zastosować kręgi żelbetowe z dnem , prefabrykowane o średnicy DN 1200mm. Przykrycie studzienek wykona z typowych płyt pokrywowych nastudziennych PP 144/60 cm z osadzonym włazem żeliwnym typu cienkiego P-15 o DN 600 mm. Studzienki należy wyposażyć w stopnie złazowe lub drabinki. Łączna ilość studzienek wyniesie 18 szt. Dopuszcza si zamiennie zastosowanie studzienek z PVC o DN 400mm na sieci
kanalizacji sanitarnej zgodnie z PrPN-B-10729. W skład studzienki wchodzą następujące elementy: kineta, rura trzonowa, pierścień uszczelniający, rura teleskopowa, właz żeliwny. Wszystkie studzienki wykonywane w pasie drogowym powinny by przystosowane do przenoszenia obciążeń statycznych i dynamicznych pochodzących od ruchu pojazdów spełniające wymagania projektowe zgodnie z PN-EN-124;2000. W tym celu powinny posiada by wykonane w tzw. typie przejazdowym i posiada pierścień odciążający przystosowany do przenoszenia obciążeń charakterystycznych dla grupy 4, który należy zamontować zgodnie z wytycznymi producenta danego systemu np. Wawin , Mabo Turlen itp.
b/ KOLIZJE
Na trasie projektowanych sieci następują kolizje z istniejącym uzbrojeniem.
Roboty ziemne w miejscach kolizji należy wykonać ręcznie.

3.5. WYKONANIE WARSTWY NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ
1. Wykonywaniem warstwy podbudowy, w-wy ścieralnej i wiążącej z betonu asfaltowego wg PN-S96025:2000 i obejmują wykonanie:
· w-wa podbudowy dolna o grub. 15 cm - 787,0 m2,
· w-wa podbudowy górna o grub. 8 cm - 787,0 m2,
· warstwy wiążącej grub. 6 cm z betonu asfaltowego o uziarnieniu 0/20 mm - 787,0 m2
· warstwy ścieralnej grub. 4 cm z betonu asfaltowego o uziarnieniu 0/12,8 mm - 787,0 m2
2. MATERIAŁY dla warstwy nawierzchni asfaltowej.
1. Asfalt. Należy stosować asfalt drogowy spełniający wymagania określone w PN-C-96170:1965 [5].
2.Wypełniacz. Należy stosować wypełniacz wapienny, spełniający wymagania określone w PN-S-96504:1961 [8] dla wypełniacza podstawowego. Przechowywanie wypełniacza powinno być zgodne z PN-S-96504:1961 [8].
3. Kruszywo. W zależności od kategorii ruchu i warstwy należy stosować kruszywa podane w tablicy 1 i 2 w załączonej ST. Składowanie kruszywa powinno odbywać się w warunkach zabezpieczających je przed zanieczyszczeniem i zmieszaniem z innymi asortymentami kruszywa lub jego frakcjami.
4. Asfalt upłynniony. Należy stosować asfalt upłynniony spełniający wymagania określone w PN-C-96173:1974 [6].
5. Emulsja asfaltowa kationowa. Należy stosować drogowe kationowe emulsje asfaltowe spełniające wymagania określone w WT.EmA-94 [12].
Szczegółowy opis technologiczny budowy sieci kanalizacyjnej dla ulic Świerczewskiego, Leśnej, Piastowskiej
i Krańcowej zawarty jest w Projekcie budowlanym oraz w opisie technicznym i szczegółowej STWiOR.

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 452331405

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GEOBUD Artur Mróz

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Poluszyńskiego 1a

Miejscowość: Zgorzelec

Kod pocztowy: 59-900

ID województwa: 0

Województwo / kraj: dolnośląskie

Data udzielenie zamówienia: 20/04/2010

Liczba ofert: 5

Liczba odrzuconych ofert: 2

Szacunkowa wartość zamówienia: 400414,61

Cena wybranej oferty: 235040,00

Cena minimalna: 235040,00

Cena maksymalna: 315000,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

367404 / 2009-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Świeradów-Zdrój - Świeradów-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wymiana sieci wodociągowej w ul. Strumykowej, realizowana w ramach zadania pn. ,,Budowa sieci wodociągowej w ul.: Sienkiewicza, Strumykowa, Źródlana, Bronka Czecha, Asnyka,Ratowników Górskich, Stokowa, Budowlanych, Krótka, Wczasowa, Willowa. Zamówienie uzupełniające do zadania pn. Modernizacja ulicy Strumykowej w Świeradowie-Zdroju realizowana w ramach zadań: 1. Odbudowa nawierzchni drogi oraz systemu odwodnienia - ul. Strumykowa; 2. Budowa sieci sanitarnej i deszczowej w ulicach: Sienkiewicza, Strumykowa, Źródlana, Bronka Czecha, Asnyka, Ratowników Górskich, Stokowa, Budowlanych, Kr

200454 / 2013-05-23 - Inny: spółka komunalna

Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. - Strzegom (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie podłączeń budynków zlokalizowanych w miejscowościach Kostrza, Żelazów, Żółkiewka, Rogoźnica do wybudowanego zbiorczego systemu kanalizacji

405656 / 2011-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej w Nowej Wsi Lubińskiej - roboty uzupełniające - przyłącza wraz ze studniami; Przedmiotowe zadanie jest częścią projektu dotyczącego budowy kanalizacji sanitarnej w Nowej Wsi Lubińskiej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na podstawie UMOWY O PRZYZNANIE POMOCY Nr 00087-6921-UM0100022/09 w ramach działania PODSTAWOWE USŁUGI DLA GOSPODARKI I LUDNOŚCI WIEJSKIEJ objętego PROW w latach 2007-2013

76899 / 2014-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej doprowadzającej wodę do wsi Sulisławice w ramach inwestycji pn.: Wodociągowanie wsi Sulisławice

353362 / 2011-10-26 - Inny: Zakład budżetowy

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Twardogóra (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Przebudowa sieci wodociągowej wraz z budową przyłączy, przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa i rozbudowa kanalizacji deszczowej na działkach nr: 28/3, 28/4, 28/5, 28/7, 28/8, 28/9, 28/12, 29, 30/7, 31 AM 25 obręb Twardogóra

293915 / 2011-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Złotoryja - Złotoryja (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowości Rokitnica i Kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Pyskowice. Dokończenie etapu II - budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Pyskowice

200246 / 2013-05-23 - Inny: spółka komunalna

Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. - Strzegom (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie podłączeń budynków zlokalizowanych w miejscowościach: Goczałków, Jaroszów, Wieśnica, Modlęcin, Tomkowice, Granica

187330 / 2015-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bogatynia - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
1. Odbudowa sieci kanalizacji ogólnospławnej ul. Poniatowskiego etap I-sieć kanalizacji sanitarnej o długości 930 m, etap II odbudowa nawierzchni ul. Poniatowskiego (kilometraż 0+000-0+475/0+493-0+820) (intensywne opady deszczu i powódź, czerwiec 2013r.) 2.Odbudowa ul. Górniczej w Porajowie - etap I sieci kanalizacji ogólnospławnej ul. Górnicza długość 470,10 m , etap II nawierzchnia (kilometraż 0+000-0+380, 0+000-0+055) (intensywne opady deszczu i powódź, czerwiec 2013 r.).